AUTO OF MOTORRIJLES? Agenda voor Velsen Beverwijk ongeslagen winnaar van VVB-Junioren B-tournooi AREND Trofeeën voor kampioenen Beverwijk Heemskerk het adres Castricum 6 Jaarvergadering DC Sportief Bestuur herkozen; nieuwe wedstrijdleider Aantrekkelijke strijd tegen Terrasvogels met weinig krachtsverschil Honkbal wedstrijd ging niet door IJmond-zevenkamp viel in het water Tentoonstelling affiches open op 5 September Klassiek concert van Velser Orkest Vereniging Mej. Ten Bokum ten grave gedragen Zeehond bezocht forteiland Druk bezochte receptie van ,,'t Karpertje" Kennemers II tweede in tournooi te Alkmaar Ruime zege van West Frisia op de Kennemers Beverwijkse en Castricumse duiven vlogen van Roosendaal Scheepvaart EZZC mag nog een jaar vliegveld gebruiken Veertig nieuwe woningen Kampschool gesloten Gymuitvoering ging niet door MAANDAG 31 AUGUSTUS 1953 De IJmuidense damclub „Sportief" heeft haar jaarvergadering gehouden. De ope ning geschiedde door voorzitter H. An drea, die zich verheugd toonde bijna alle leden weer eens de hand te mogen druk ken en verder een terugblik wierp over het afgelopen jaar-. Daarna ging men tot prijsuitreiking over. De heer J. Jonker moest verstek laten gaan daar hij met va- cantie was., maar de voorzitter deelde mede dat het hem wederom gelukt was de beker te bemachtigen en het kleinood zal de eerste keer, dat de kampioen aanwe zig is overhandigd worden. In afdeling B was het J. Bos gelukt om kampioen te worden en ook hij kreeg een mooie Lau wertak aangeboden. Daarna kreeg J. Lich- tendahl het woord, zeggende dat de voor zitter op het dambord nu toch ook zijn eerste médaille heeft verdiend en wel om dat hij de meeste punten had behaald in de buiten-competitie van het afgelopen jaar. Daarna is men overgegaan tot de be stuursverkiezing, daar de tweede secreta ris en de voorzitter periodiek aftreden en ook de wedstrijdleider de heer P. Bakker zijn functie beschikbaar stelde. De voor zitter en de tweede secretaris werden bei- Zilveren Doel" voor Veisen Gisteren betwistten Terrasvogels en Velsen elkaar het bezit van het „Zilveren Doel." Yelsen trok tenslotte met 52 aan het langste eind, doch wie hieruit meent te mogen concluderen, dat de Terrasvogels wel opvallend de minderen zijn geweest van Bakkum en consorten, vergist zich ter dege. In het veld wogen beide ploegen vrij wel tegen elkaar op en kon ons het voor hoede-spel van de Vogels soms nog meer bekoren dan dat van Velsen, maar daar tegenover staat, dat de verdediging van de geelblauwen zich heel wat hechter toonde dan die van de Terrasvogels. Velsen speelde het eerst met de sterke wind in de rug en was aanvankelijk het meest in de aanval. Al spoedig ontsnapte het Terrasvogelsdoel een paar maal op het nippertje, maar tenslotte had Van der En den succes (10). Hei duurde vrij lang, vóór Terrasvogels gelijk kon maken, door dat vooral Wijker zich een groot struikel blok toonde. Toen Timmer en doelman De Graaf echter gelijk tegen de bal trapten, kwam de bal in het Velsen-net terecht (1-1). Hierna trapte Disselköter de bal in eigen doel (21), maar van de aftrap af maakte Van Vuuren gelijk. Rust 22. In deze stand kwam na de rust geruime tijd geen verandering. Terrasvogels was zeker 20 minuten het meest in de aanval, doch Wijker c.s. zorgden er voor, dat hun doelman De Graaf weinig te doen kreeg. Bij een plotselinge uitval van Velsen had linksbuiten Timmer succes (32). Dit doelpunt leidde een periode van behoorlijk Velsen-aanvalsspel in. Bakkum schoot tegen de lat wat Van Vuuren hem aan de andere kant nadeed maar tactisch spel van Tromp Jr. stelde Timmer in staat opnieuw te scoren (42). En tenslotte was het Bakkum, die uit een pass van Timmer Akkerman van dichtbij ten vijfde male kon passeren (52). De laatste honkbalwedstrijd van de competitie voor het vierde team van de honkbalvereniging „Rooswijk", dat op „Watervliet" tegen R.C.H. 5 zou spelen, is niet doorgegaan. De stromende regen van Zondagmorgen noopte de wedstrijdleiding de wedstrijd af te gelasten. De handbalvereniging .IJmond", die zich ook al weer voor het nieuwe competitie seizoen kan voorbereiden, had in verband hiermede voor Zondagmorgen een zeven kamp voor senioren en jeugdleden vast gesteld. De belangstellende leden, die zich Zon dagmorgen voor dit jaarlijkse sportgebeu ren naar het „Watervliet'—sportpark had den begeven, konden na gehouden bespe- king onverrichterzake terugkeren, daar de hevige regens de zevenkamp letterlijk in het water lieten vallen. De Vereniging voor Facultatieve Lijk verbranding zal de ingezonden ontwerpen op de affiche prijsvraag, die deze organi satie uitschreef, tentoonstellen in het ad ministratiegebouw van het Crematorium op de Zaterdagen 5 en 12 en de Zondagen 6 en 13 September, benevens op 19 en 20 September, telkens van 15 tot 17 uur. De officiële opening vindt a.s. Zaterdag om 15 uur plaats. Voor deze opening zijn alle afdelingsbesturen uitgenodigd. MAANDAG 31 AUGUSTUS IJ HUIDEN Thalia, 20 uur: „Vlammende pijlen". Rex, 20 uur: „Tour de France 1953". VELSEN Raadhuis, 10-12 uur: spreekuur burge meester van Velsen. DINSDAG 1 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Vlammende pijlen". Rex, 20 uur: „Tour de France 1953". VELSEN Raadhuis, 19.30 uur: openbare verga dering gemeenteraad Velsen. SANTPOORT: Rijkenspark, 20 uur: openluchtconcert Velser Accordeonvereniging. den herkozen en de heer D. Westerwal is tot wedstrijdleider benoemd. Het bestuur bestaat nu uit de heren H. Andrea (voor zitter), J. Lic-htendahl (penningmester), W. Hoefakker (secretaris), H. Veltman (tweede secretaris); Westerwal wedstrijd leider, P. Bakker en A. Ras commissie leden. Vervolgens maakte de voorzitter be kend, wie het 1ste tiental gaan vertegen woordigen in de buitencompetitie. Vrijdag beginnen de leden weer te dam men en iedere dammer (mits geen lid van een andere damclub) is van harte welkom in het culturele gebouw eind Lange Nieuwstraat. Theorie wordt gegeven om half acht door de voorzitter. Het symphonie-orkest „Euphonie", dat met ingang van 1 September onder de nieuwe naam „Velser Orkest Vereniging" zal optreden, geeft binnenkort al een klas siek concert met solist, waarbij men l>et volgende programma zal uitvoeren: Eg- mont-ouverture en het vijfde Pianocon cert, Ludwig van Beethoven; Tweede l'Arlesienne Suite, George Bizet; Letzter Frühling en Ases Tod, Edg. Grieg. Men verwacht dit concert te zullen ge ven in het Nederlands Hervormd Jeugd- gebouw op Zaterdag 17 October. De naam van de piano-solist zal men nog nader bekend maken. Zaterdagmorgen is bij de begrafenis plechtigheid van wijlen mej. Chr. M. C. C. ten Bokum, in leven hoofd van de R.K. meisjesschool aan de Corverslaan, die vo rige week op 45-jarige leeftijd is overleden, wel heel sterk geïllustreerd welk een grote plaats de overledene in de zeven jaar, die zij aan de school was verbonden, heeft in genomen. Tijdens de H. Mis van Requiem, die in de parochiekerk van St. Joseph met assis tentie van de kapelaan G. Lammers en S. Schut door pastoor A. M. A. Vollaerts werd opgedragen, vulde een opmerkelijk aantal belangstellende het kerkgebouw, onder wie leden van het school- en kerk bestuur, de personeelsleden van de meis jes- en jongensscholen en behalve uiter aard alle leerlingen van de meisjesschool, ook talrijke ouders. Bij de beaardingsplechtigheid heeft pas toor Vollaerts als voorzitter van het school bestuur de grote verdiensten van het over leden schoolhoofd geïllustreerd en daarbij gewezen op de uitstekende verhoudingen tussen besluur, personeel en kinderen, voor wie mej. Ten Bokum een grote toewijding koesterde. Dit werd gedemonstreerd door de leer lingen zelf, die gezamenlijk voor een bloe menhulde zorgden benevens door enkele andere bloemstukken, die de groeve op het R.K. kerkhof aan de Koningsweg dekten. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 30 op 31 Augustus Vleetvisserij: KW 50 4 k.; KW 42 3 k.; KW 151 50 k.; KW 130 12 k.; KW 167 12 k.; KW 18 1 k Geen vangst hadden: KW 173, KW 43, KW 110, KW 32, KW 22. Onder grote belangstelling uit de kring van acteurs, regisseurs, auteurs en vele anderen uit de radiowereld heeft, hel hoofd van de hoorspelkern van de Nederlandse Radio Unie Zaterdagmiddag afscheid genomen van zijn functie en deze overgedragen aam Constant van Kerckhoven. Mari van Warmelo, een der oudste acteurs, neemt afscheid van Carel Rijken; van links naar rechts Constant van Kerckhoven, Willem van Capellen, Carel Rijken, Ben Groeneveld en Mari van Warmelo. Twee onplezierige uitzonderingen daar gelaten heeft IJmuiden verleden week niet mogen klagen en het ook niet gedaan. Behalve de Schoorl en de Hoop hebben de trawlers goed geboerd op de haring en het is plezierig te constateren, dat er tenminste iets goed gemaakt wordt van de narigheid, die het begin van dit en het eind van het vorige jaar opleverden. Maar inmiddels wordt er alweer klaargemaakt' voor het Engelse wal-seizoen en dat wil dus zeggen, dat er ook weer een einde gaat komen aan de dagen van melk en honing. En aan het hernieuwd begin van onzekerheid en moei lijkheden. We hebben bij het begin van het verse seizoen de uitspraak laten horen, dat er voor IJmuiden misschien op den duur niet veel anders meer zal opzitten dan een haringtrawl-aanvoer in het zomersei zoen en dan de rest van het jaar stilliggen. Om er dan de kotters en de loggers. en de import maar verder voor te laten op draaien. De handel heeft dat plan wel eens stilletjes zelf geopperd, niet omdat hij zo te doen had met de reder, die de eindjes met moeite of helemaal niet aan elkaar geknoopt kreeg over het hele seizoen, maar omdat hij de eenzijdige aanvoer van deze haven als een bedreiging zijner activiteiten beschouwt. Een standpunt, waar weinig aan valt te tornen. Dat er niettemin in de afgelopen week tevreden gezichten zijn geweest aan weers zijden van het IJmuidense havenbassin duidt op een soort opportunisme en een haast-niet-durven-vooruitzien, dat al even gevaarlijk is als de hele Nederlandse vis serijsituatie. Het is allemaal te rechtvaardigen. De handel heeft veel verse haring afgenomen en dat duidt op klanten voor de verse. Dat is gunstig voor beide partijen. Maar de verse vis blijft het kind van de rekening. De px-ijzen, die er Woensdag werden be taald zullen ettelijke handelaren het hoofd hebben doen schudden en de besluiten, om diverse verse vis-handels op te doeken lij ken in dit verband zo onverstandig nog niet. En voorwaar: het is nergens en nie mand kwalijk te nemen. De hele vloot is wel gedwongen op de haring te gaan, om tenminste over het hele jaar nog een beetje uit de kosten te springen en het is geen wonder, dat hier gehaald wordt, wat er maar te halen is. Jammer genoeg hebben de Norma en de Van Hattum hun streven om via een paar verse visreizen een hoge besomming in de wacht te slepen dit keer niet bekroond gezien met een schep geld. En dat wordt dan vanzelf weer een reden om maar weer op haring uit te gaan En die juffrouw in de winkel maar ver bijsterd staan kijken. Dat rare mans wil nu eenmaal altijd een vers visje hebben, als het voor IJmuiden niet verantwoord is. Wat wordt het allemaal labiel.... Bussen weer langs de normale lijnroute De rioleringswerkzaamheden tussen de Zaanenstraat en de Minahassastraat te Haarlem zijn Zaterdag 29 Augustus na 12 uur beëindigd. In verband hiermee zijn de lijnen 1, 2, 5 en 7 en IJmuiden in de nor male lijnroute teruggebracht. De normale halteplaatsen - weer in dienst ge steld. De fortwachter van het IJmuidense forteiland in de havenmonding maakte gistermiddag zijn gewone rondje over zijn domein, toen de hond ,,Trix" op het strandje aan de Westkant van het eiland waarschuwde, dat er een vreemde be zoeker gesignaleerd was. De heer Van der Zee ging kijken en vond vlakbij de vloedlijn in een ondiep kuiltje een jonge zeehond, die verwoed legen „Trix" tekeer ging. Het wederzijds blaffen en bijten had echter geen nadelige gevol gen voor de beide partijen en voor de fortwachter zat er niets anders op, dan de jonge gestrande zeehond maa-^weer naar zijn element te geleiden. Het dier is weggezwommen, maar de jonge Van der Zeetjes hebben hem gisteravond weer in de buurt van het eiland gezien. Het is ook niet makkelijk voor een vreemde zeehond zonder loods het gat van de pieren te vinden. ccooooooocoooocc Zaterdagavond heeft de Beverwijkse hengelsportvereniging ,,'t Karpertje" in café Langendijk een drukbezochte recep tie gehouden, ter gelegenheid van het twintig-jarig bestaan. De secretaris van de feestcommissie, de heer A. Hoeben Jr., memoreerde in zijn openingswoord 'de groei der vereniging, die thans 140 leden telt. Namens ric leden en donateurs werd het bestuur een nieuwe prijzenkast aangebo den. Hierna voerden afgevaardigden van verschillende hengelsportverenigingen het woord en ook de voetbalvereniging „Be verwijk" kwam haar gelukwensen aanbie den. Na dit officiële gedeelte bleven be stuur en leden nog geruime tijd bijeen. Het tweede elftal van de Kennemers heeft in Alkmaar met succes deelgenomen aan het tournooi van de Alkmaarse Boys. Met vijftwee wonnen de Kennemers II van Alkmaarse Boys II. Alcmaria Victrix II won van Stormvo gels II met drieéén. De finale ging tussen Alcmaria Victrix II en de Kennemers II; Alcmaria won met tweeéén en behaalde de eerste prijs, De Kennemers II eindigde als tweede. In deze oefenwedstrijd leden de Kenne mers een gevoelig verlies. De nederlaag was volkomen verdiend. West-Frisia speel de beter dan de rood-zwarten. Het devies der thuisclub was in de kortst mogelijke wijze recht op doel af. Het gevolg was dat de stand met de rust vijf-nul was. Van der Plas strafte na rust een fout van de doelverdediger af. (51) Het leek er op dat de stand zo zou blijven, maar enkele minuten voor tijd maakte de thuiscluo zevenéén en H. v. d. Sluis en Michel zevendrie. De Beverwijkse postduivenhoudersver- eniging „De Reisduif" heeft Zondag deel genomen aan de wedvlucht van Roosen daal, een afstand van 107 km. De 359 duiven werden om 11.05 uur ge lost en de eerste was om 12.13 uur binnen. De laatste deed er negen minuten langer over. De belangrijkste uitslagen zijn: C. Castricum 1, 26 en 32; J. Luntz 2. 34, 43, en 71; P. Luyt 3, 38 en 57; W. van Wijk 4, 10 en 28; J. van Roon 5 en 12; J. Schip per 6; P. van Vuuren 7, 8 en 51; M. Koorn 9 en 37; D. Stiemer 11, 35, 39', 44 en 50: R. du Crocq 13 en 64; A. Six 14; S. v. d. Kolk 15 en 24; C. G. J. Dekker 16, 42, 48, 53. 60 en 69: J. Demmers 17; P. Bruins 18; 5. Zoek 19, 27 en 68; M. J. Kok 20 en 21; C. Westrate 22, 30, 33 47, 62 en 63; C. Hoeks 23, 36, 45, 46 en 61; P. Dekker 25 en 65; H. Zillig 29; D. Joosten 31 en 70; J. Kramers 40; G. v. d. Winden 41; T. Gra- vemaker 49; C. Toeben 52 en 59; J. Broe- kenbach 54; F. Blommaert 55; A. van Son 56; J. Scheffers 58; F. van Goethem 66; D. v. d. Bend 67; E. Verschuren 72. Manus Hofland beker Voor de door de heer M. Hofland be schikbaar gestelde beker voor de aange wezen duif voor alle vluchten is de stand als volgt: 1. C. Castricum; 2. W. van Wijk; 3. D. v. d. Bend. De Castricumse vogels Voor de wedvlucht van Roosendaal zijn Zondag in totaal 71 Castricumse duiven oude en jonge in concours geweest. Zij werden om 11.15 uur gelost en dat zij de wind mee hebben gehad blijkt wel uit de tijd waarop de duif van de heer R. W. Bettink, lid van de postduivenvereniging De Luchtpost, binnenkwam: 12 uur, 29 mi nuten en 56 seconden. De uitslagen zijn, wat de eerste vier aankomenden betreft, als volgt. 1. R. W. Bettink 12.29.56; 2. H. Sanders 12.31.31; 3. W. Piepers 12.31.52; 4. F. J. G. Tromp 12.32.30. In de jeugdafdeling werd J. A. Beentjes eerste en de tijd waarop zijn duif binnen kwam was 12.35.11. Zondag 6 September wordt gevlogen van Duffel, voor Castricum een afstand van plm. 162 km. Voor de jeugdige liefhebbers van de duivensport, zal het bestuur van De Luchtpost trachten hen in te schrijven voor het jubileumconcours van de afde ling Amsterdam. Slechte vliegdag voor „De IJmcnden" Was het de vorige week Zaterdag voor de afdeling „De IJmonden" van de Bond van Zaterdagvliegers een „slechte vlieg dag", het afgelopen weekeinde sloeg alle records in regenval. Op de plaats van los sing in Weert voor de vlucht over een af stand van 154 km, was het Zaterdagmid dag. toen de duiven om één uur de lucht in gingen, droog. Na dit tijdstip is het practisch geen mo ment droog geweest, zodat het ergste was te vrezen. Toen dan ook 's avonds om acht uur de klokken werden geopend, bleken er van de 60 vogels welgeteld nog maar 12 thuis te zijn gekomen. Over heel Noordholland had deze vlucht een uiterst traag verloop, waarbij veel goede duiven niet op het hok waren teruggekeerd. De eerste prijsvogel werd pas om 15.55 uur „geklokt" en de laatste kwam eerst om 16.32 uur „binnen". De uitslag was: J. Suurmond 1; C. P. Bekker 2. 3. 6; D. A. Visser 4; L. v. Vee- len 7.8, 11; D. Kofferman 9, 10. Zaterdag wordt voor de tweede maal een vlucht van Weert af gemaakt. Aimdijk, 28 te Lissabon. Almkerk, 29 te Genua. Amsteldijk, 29 te Singapore. Amstelland, 29 te Montevideo verw. Amstelpark, 28 te Holtenau n. Mobile. Amsteltoren, 28 v. Kaapstad n. Teneriffe. Agamemnon, 27 van New York n. Aruba. Alcyone, 29 te Rio Grande. Aldabi, 28 v. Montevideo n. Parangua. Alp'hard, pass. 29 Vlissingen n. Rotterdam. Aivdijk, 28 te Tampico. Arendskerk, 29 v. Bilbao n. Antwerpen. Ax-eldijk, 28 te Boston. Aalsum, 30 te Rotterdam. Abbekerk, 31 te Rangoon. Alioth. pass. 30 Ouessant. Aimdijk, 30 v. Lissabon n. Havana. Alnati. 30 te Rotterdam. Alphard, 29 te Rotterdam. Altair, 29 te Rio de Janeiro. Alwaki, 29 te Buenos Aires. Annenkerk. 31 te Suez. Arnedijk. 29 v. Rotterdam n. New York. Averdijk, 29 v. Philadelphia n. New Orleans. Baarn, 29 te Valparaiso. Breda, 28 v. Buenaventura n. Cristobal. Bandjermasin, 31 te Singapore. Barendreoht, 30 te Antwerpen. Bloemfontein, pass. 29 Finisterre n. Southampton Blommersdijk, 30 v. Antwerpen n. New York Boskoop, 30 te La Guaira. Caltex Delft, pass. 28 Kreta n. Rotterdam. Caltex The Hague, pass. 28 Algiers n. Sidon. Caltex Utrecht, pass. 23 Ouessant n. Sidon. Caltex Nederland, 28 v. Sidon n. Rotterdam. Congostroom, 28 v. Freetown n. Dakar. Callisto. pass. 30 Wight n. Z. Amerika. Camphuys, pass. 29 Guardafui n. Djakarta. Celebes, 30 te Hamburg. Cottica, 30 te Georgetown. Duivendijk. 28 v. Hamburg 29 te Bremen. Esso Rotterdam, vertr. 30 v. Rotterdam naar Aruba. Eos, 30 te Hamburg. Friesland KRL)28 v. Tj. Priok n. New York Farmsum, 30 te Suez. Friesland (KRL). 30 te Singapore. Gooiland, 28 te Victoria. Garoet, 29 v. Halifax n. Boston. Groote Beer, 29 te Rotterdam. Gaasterland, 29 v. Rotterdam n. Sydney. Gordias, 29 v. Rotterdam n. Lissabon. Hestia. 29 v. Amsterdam o. Barbados. Heemskerk. 30 te Djibouti. Hersilia, 30 Dover n. Guanta. Hilversum, 29 v. Teneriffe n. Port Said. Indrapoera, pass. 29 Kp. Roca 1 Sept. Rotterdam verwacht. Indrapoera. 30 220 m. Z.ZW. Ouessant. Japara (KRL). 29 te Semarang. Jagersfontein. 30 70 m. ZW. Ouessant. Java, 31 te Port Soedan. Joh. v. Oldenbarnevelt, 30 350 m. O.ZO. Socotra. Kota Inten, 28 dwars Minikoy n. Belawan. Kota Baroe, 29 v. R'dam 30 te Southampton. Laertes, pass. 28 Stromboü n. Marseille. Leopoldskerk. 29 te Rotterdam. Leuvekerk. 31 te Bombay. Lieve Vrouwekerk. 30 te Karachi. Loosdreeht, 92 op rede Colombo. Mapia. 28 v. Aden n. Bahrein. Maasland, pass. 28 Pauls Rocks n. Las Palmas. Meliskerk. 29 te Rotterdam. Mataram, 28 te Singapore. Maashaven, pass. 29 Finisterre n. Dakar. Marpessa. 29 v. Mena el Ahmadi n. Engeland. Meerkerk. 30 v. Port Said n. Genua. Mentor, pass. 30 Finisterre n. Algiers. Molenkerk, 30 v. Beyrouth n. Genua. Murena, 30 te Antwerpen. Nieuw Amsterdam, 29 v. Southampton naar New York. Nigerstroom, 29 te Monrovia. Overijsel. pass. 29 Malta n. Beyrouth. Ootmarsum. 30 te Le Havre. Oranje, pass. 30 Aden n. Suez. Oranjestad, 29 v. Bremen n. Amsterdam. Ovula, 29 v. Rotterdam n. Stavanger. Phrontis, 20 te Tj. Priok. Pygmalion. 28 v. Amsterdam r.. West Indië. Prins Alexander, 30 v. Rotterdam n. Montreal. Prins Philips Willem, 30 te Le Havre. Prins Wiliem IV, pass. 29 Vlissingen n. Hamburg Rondo, 2.9 te Penang. Rotula. 28 v. Istanboel n. Curasao. Ridderkerk, 27 te Beira. Roebiah, 31 te Manilla. Ru.vs, 30 v. Singapore n. Miri. Rijndam, 30 v. Le Havre n. Southampton. Saparoea, 28 Ouessant gepass. n. Le I-Iavre. Sibajak. 28 v. Le Havre n. New York. Stad Rotterdam, 29 v. Middlesbro te Narvik. Sirrah, 28 v. Balboa n. Yokohama. Sommelsdijk, 27 v. New York n. Baltimore. Stad Alkmaar, 1 Sept. Rotterdam verwacht. Stad Dordrecht, verm. 29 v. Palermo naar Djidjelli. Saiatiga. 30 te Basrah. Salawati, pass. 30 Aden n. Dubai. Saparoea. 29 v. Le Havre n. Amsterdam. Siberoeb. 2 Sept. Palembang verw. Sloterdijk. 30 te Hamburg. Stad Alkmaar, pass. 30 Lizard Head n. R'dam. Ta wall. pass. 28 Gibraltar n. Bilbao. Tiba, pass. 28 Finisterre n. Santos. Teucer, pass. 29 Gibraltar n. Amsterdam. Tomori. 6 Sept. Rotterdam verwacht. In verband met de infiltratieplannen die het PWN met het landgoed De Bra bantse Landbouw voor heeft, was de kan3 groot dat de Eerste Zaanse Zweefvlieg Club dit jaar voor het laatst van het land goed, dat de vereniging bij contract van liet PWN huurde, gebruik kon maken. De EZZC'ers waren zelfs doende een stuk land in de nabijheid van Egmond aan Zee te huren, doch dit in orde te brengen als zweefvliegveld bleek te hoge kosten met zich mee te brengen. Dezer dager) heeft het bestuur van de EZZC, van het PWN bericht ontvangen dat zij nog een jaar van het vliegveld op De Brabantse Landbouw gebruik mag maken en voorlopig zijn dus de moeilijkheden voor de zweefvliegers weer van de baan. Ten gemeentehuize te Heemskerk heeft de aanbesteding plaats gevonden voor het bouwen van veertig woningen in deze ge meente. De begroting was f 365.000 en de inschrijvingen waren als volgt: Gebr. Apeldoorn, Egmond-Binnen f 373.200; li. C. Smit, Beverwijk f 374.900; G. Wagner, Heemskerk f 377.700; Th. Schram, Bever wijk f 379.800; P. Meyer, Wijk aan Zee f 384.566; Ebbing, Haarlem f 387.800; A. Klomp, Beverwijk f 397.200; Hulsbos- Bavensloot, Aalsmeer f 398.135; W. Sui ters, Heemstede f 398.200; P. Kops, Iieiloo f 398.700; P. Langendijk, Beverwijk 1' 421.000; G. Tervoort, Egmond-Binnen f 427.700; Gebroeders Tromp, Castricum f 428.000; fa. Kortekaas, Uitgeest f 428.600; G. I-Ieyne, Heiloo f 437.200; J. de Nijs en Zoon, Castricum f 439.000. Voor het schilderwerk, dat aan deze huizen is verbonden werden acht biljetten ingeleverd en de inschrijving hiervoor was als volgt: Fijn, Akersloot f 20.720; J. Goed hart, Uitgeest f 20.8S0; Gebr. Blankendaal, Heemskerk f 21.984; fa. Florisson, Leiden f 21.272; W. van Duin, Uitgeest f 22.000; fa. Verlaat, Bloemendaal f 22.448; J. Ap pelman, Berkhout f 24.965; J. A. M. Schoorl f 32.500. De .jeugdcommissie van de voetbalvereniging „Breesaap", die Zondag op „Watervliet" voor de tweede maal het voetbaltournooi voor junioren B-elftallen heeft gehouden, heeft, ondanks de voortdurende zware regenval, gesteund door de geestdrift van de deelnemende spelers van V.S.V., Stormvogels, C.S.V. (Castricum), Kinheim, Bever wijk en V.V.B., dit sportevenement na de welpen- en adspiranttoumooien het derde achtereenvolgende weer tot een groot, sportief succes gemaakt. Weliswaar was er bij het begin Zondagmorgen enige tegenslag omdat V.S.V. maar met 7 man aanwezig was, doch dit was gauw verholpen toen de V.S.V.'ers aanvulling kregen uit dc V.V.B.-gelederen. Mede dank zij deze aanvulling was V.S.V. zelfs in staat om ten slotte de tweede plaats te bezetten. In het begin leek het of Stormvogels cn Beverwijk beide favorieten waren toen zij wonnen van V.V.B. en C.S.V. Doch toen Stormvogels zelfs verloor van het vrij zwakke C.S.V. en Beverwijk met 3-0 V.V.B. versloeg kregen de Wijkers een mooie kans om de beker te bemachtigen. Toch was er nog een derde in het geding, die ging meetellen. Kinheim speelde ge lijk tegen V.S.V., won van C.S.V., wist ook Beverwijk een punt afhandig te maken en kwam daarmede in de running. De geel zwarten verloren echter van V.V.B, maar speelden weer gelijk tegen Stormvogels. Nadat Beverwijk drie wedstrijden had gespeeld en gewonnen en dus al zes pun ten had, moesten de rood-witten tegen Stormvogels uitkomen. Hier heeft het ge spannen, maar toch werd gewonnen met 1-0. Nu was Beverwijk zeker van de eerste plaats. De wedstrijden V.S.V.C.S.V. en Be- verwijk-Kinheim moesten beslissen voor de tweede en derde plaatsen. V.S.V. had, hoewel gehavend wel enige moeite met C.S.V., doch won en aangezien Kinheim tegen Beverwijk gelijk speelde bleef deze ploeg met een punt verschil net Stormvo gels en V.V.B. voor. Uitslagen De uitslagen waren: V.V.B.Stormvogels 0-2; V.S.V.—Kinheim 2-2; C.S.V.— Stormvogels 1-0; KinheimC.S.V. 2-0; Beverwijk—V.S.V. 1-0; V.V.B.—C.S.V. 3-D; BeverwijkC.S.V. 3-0; V.V.B.Beverwijk 0-3; V.S.V.—V.V.B. 1-0: Sormvogels—Be verwijk 0-1: KinheimV.V.B. 0-1: Storm vogelsKinheim 0-0; V.S.V.Stormvo gels 0-0; V.S.V.—C.S.V. 3-2; Beverwijk— Kinheim 0-0. De eindstand was: Beverwijk 5 4 1 0 9 8-0 V.S.V. 5 2 2 1 6 6-5 Kinheim 5 13 15 4-3 Stormvogels 5 1 2 2 4 2-2 V.V.B. 5 2 0 3 4 4-6 C.S.V. 5 1 0 4 2 3-11 Prijsuitreiking In het sportpaviljoen „Watervliet" uitte de voorzitter van de V.V.B.-jeugdcommis sie, de heer A. G. I-Iertzberg, zijn voldoe ning over het sportieve verloop van dit junioren-turnooi, dat hij mede wegens de prettige sportieve geest tijdens de wed strijden, opnieuw geslaagd noemde, on danks de slechte weersgesteldheid. Met hartelijke felicitaties overhandigde hij de fraaie Edel-beker aan Beverwijks aanvoerder en reikte vervolgens aan Be verwijk en nummer twee V.S.V. en num mer drie Kinheim herinneringsvaantjes uit. ADVERTENTIE Hagclingerweg 134 Santpoort - Tel. 8930 Dennenstraat 12 - IJmuiden-Oost Tel. 6200 Het clubgebouw van de Castricumse sportvereniging CSV aan de Zeeweg heeft Zaterdag voor het laatst zijn goede dien sten bewezen als „kampschool" voor de kinderen die deze zomer op het kampeer terrein verbleven. In schoolkringen is men van mening dat de kampschool volkomen aan zijn doel heeft beantwoord. Er waren doorlopend circa 40 leerlingen, waar de heer J. L. Kattestaart de scepter over zwaaide. De school is van 27 Mei van dit jaar af geopend geweest. Het is niet on waarschijnlijk dat men de school het vol gend jaar op een vroeger tijdstip open zal stellen. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling van de Castricumse Gymnastiekvereniging Vitesse, het afgelopen weekend voor de badgasten een uitvoering te geven. De weersomstandigheden waren Zaterdag echter van dien aard, dat men de uitvoe ring niet door kon laten gaan. Wanneer zij thans zal plaats vinden is nog niet be kend. Tabinta, 80 te New Orleans. Talisse, 31 te Djakarta verwacht. Themisto, 30 te Rotterdam. Tjisadane, 30 te Singapore. Van Spilbergen, 29 te Pointe Noire verw. Van Heutsz, 30 te Mombasa. Van Linschoten, 30 v. Amsterdam te Hamburg. Veendam, 30 te Le Havre.' Waterman, 28 -100 m. O.NO. Fayal. Westerdam. 28 600 m. W. Scilly's n. R dam. Woensarecht, 29 te Melbourne. Winterswijk, 28 te Mobile. Waal, 30 te Rotterdam. Waterland, pass. 30 Finisterre n. Santos. Waterman, 30 380 m. Z.ZW. Flores. Willem Ruys, pass. 29 Perim n. Colombo. Willemstad, 29 te Cristobal. Wonosari, 30 v. Hamburg n. Antw. IJsel, 23 v. Beyrouth n. Lattakia. Zeeland (KRL), 28 v. Padang n. Belawan. Zeeland (SSM), 29 te Blyth. Zuiderkruis, 30 te Southampton. Schepen met passagiers, repatvlörenden en emigrerenden Alhena, 31 te Rio de Janeiro verwacht. Alnati, verm. 1 v. Paranagua n. Santos. Alnati, 28 te Antwerpen. Bloemfontein. 1 Sept. v. Oost AfrikateA'dam verwacht. Bonaire, vertr. 4 Sept. v. Amsterdam n. Deme- rara. Boschfontein, verm. 28 v. Amsterdam n. Oost Afrika. Boskoop. 29 v. Barbados n. La Guaira. Cottica. 28 Paramaribo verw. Groote Beer. 29 v. Montreal te Rotterdam. Indrapoera, 1 Sept. te Rotterdam verw. Jagersfontein. 28 v. A/dam 2.9 te Southampton Joh. v. Oldenbarnevelt, 6 Sept. te Suez verw. Maasdam, vertr. 29 v. New York n. R'dam. Nieuw Amsterdam, 28 v. Rotterdam n. N. York 29 te Le Havre. Noordam, 31 te New York verwacht. Oranje, 2 Sept. te Suez verwacht. Oranjefontein, 25 te Durban. Oranjestad, vertr. 31 Sept. v. Amsterdam naar Cristobal. Rijndam, vertr. 29 v. Rotterdam n. New York. Sibajak, 6 Sept. New York verwacht. Veendam, 31 Rotterdam verwacht. Waterman, 5 Sept. te Willemstad verw. Westerdam. 31 te Rotterdam. Willem Ruys, 3 Sept. te Colombo verwacht. Willemstad, 30 Cristobal verwacht. Zuiderkruis, 31 Southampton 1 Sept. Rotterdam verwacht. KLEINE VAART Arnoudspolder, 30 te Lissabon verwacht. Atlas, 28 v. Amsterdam n. Gdynia. Algarve, 29 te Berwick verwacht. Betty, 28 v. Ayr n. Loriënt. Betty Anne, 29 v. Hamburg n. Esbjerg. Binnenhaven, 28 te Casablanca. Bab-T, 26 te Kristinehamn. Birmingham, 28 v. Goole n. Amsterdam. Bree Helle, 29 v. Londen n. Rotterdam. Carpo, 29 te Rotterdam verwacht. Catharina, 29 v. Bilbao n. Fowey. Citadel, 29 te Oslo. Claes Compaen, 30 te Lowestoft verwacht. Coolsingel vertr. 29 v. Kopenhagen n. Rotterdam Cornells Houtman, 29 te Aalborg. Deo Duce, 28 v. Southampton n. Kopenhagen. Depa, pass. 29 Kiel. Doklaan, 29 te Londen verwacht. Duiveland, 23 te Londen. Eljo, 23 v. Rotterdam n. Cork. Elscnburgh. pass. 29 Burlings. Follonica. 29 v. Mostley n. Rotterdam. Gaasterland, 29 te Hartogen. Hagno, 29 v. Dublin te Rotterdam verw. Hartel, 28 te Exmouth- 1-last I, 29 te Rotterdam. Henrica, 29 te Guernsey. Hoflaan, 30 te Leixoes verwacht. Hast IV, 28 v. Rouaan. Hast V, 29 te Londen. Ilias, 29 te Buitenhuizen n. Amsterdam. Insco Manner, 31 op de I-Iumber verw. Joost, 26 v. Rotterdam n. Kristinehamn. Jorina, 28 v. Nexoe n. Antwerpen. Jutland, 29 te Rotterdam. Keyser, 28 te Skogby. Leemans, 23 v. Blyth n. Farberg. Larlx, 23 te Kalundborg. Leuvehaven, 28 te Antwerpen. Lydia. 29 te Mantyluoto. Maasym, 1 Sept. Groenland verwacht. Marcella, 28 v. Le Havre n. Blaye. Ma me, 27 te Norkoping. Myfem, 29 v. Rouen n. Parijs. May Mere, verin. 29 v. Glasgow n. Genua. My son, 29 v Norresund n. Stockholm. Midas, 28 v. Rotterdam n. Tanger. Meres, 29 te Stockholm. Merwehaven, 23 te Mostaganem. Mid,SI and, 23 te Grangemouth. Nieuwchavcn, vertr. 29 v. R dam n. Malmö. Noord, 29 v. Kingslynn n. Billingsham. Noorderhaven, pass. 30 Kiel. Oise, 28 te Parijs. Oleum, 29 v. Southampton n. Middlesbro. Pavo, 27 te Oxelosund. Palma, 28 te Vlaardingen. Ponto, 24 te Gefle. Ponza, 20 te Goole. Pietcr Hubert, 23 v. Swansea n. Rotterdam. Prima, 28 te Antwerpen. Plato, 28 v. Tarragona n. Valencia. Prior, 29 te Drammen. Rapid, 27 v. Le Havre n. Rotterdam. Saba, 29 te Hamburg. Strjjpe, 29 te Antwerpen. Tromp, 28 te Waya. Trompcnburgh, 28 v. La Pallice te La Rochelle Tilly, 27 v. Zaandam n. Goole. Vindicat Atque Polit. 29 te Pabendeml verw. Vrijburgh, 29 dwars Oporto. Westkust, 28 v. Kingslynn n. Goole. Wil po, 27 v. Zaandam n. Sornas. Westlaan, vertr. 29 v. Hamburg n. R'dam. Willem Baremdsz, 29 v. Rotterdam n. Abo. tr SI.EEPVAAHT Hudson. 28 pass. Kp. Bon n. Port Said. Loire. 23 540 m. O. ten N. n. Noorse „Beth". Schelde. 29 v. Rotterdam te Duinkerken. Zwarte Zee, 23 v. Lissabon n. Noorse tanker „Beth".

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8