Nijverheidsschool nam afscheid van leraar A. Kemperman R.K. Sportvereniging „I.E.V." groeit ondanks zorgen Agenda voor Velsen Lekkernijen in plaats van „Artikeltjes 14" KINDERWAGEN GRATIS Vanavond oprichting van basketball-club Wereldkampioen P. Roozenburg ook in Nederlands tiental Kinheimers aan de slag op het nieuwe veld Beverwijk Heemskerk Heemskerks nieuwe raat vanavond bijeen Castricum Toch K.V.P. en P.v.d.A:- wethouder in Castricum? Brandweerdemonstratie trok veel publiek Santpoort IJmuidense duiven kwamen van Roosendaal gevlogen Eindhovense prestaties van gebroeders Postma Atoom-duif vloog 90 km. per uur Ontstemming in Belgische visserijkringen Hoofdprijzen Staatsloterij DEM athleten boekten goede resultaten Heer en verkeer(szuil) Tweede lustrum van „Admiraal van Kinsber gengroep" Zomeravondconcert in de Grote Kerk Castricums jeugd gaat verkeersexamen doen Steigerdeel viel op loodgieter „Balspuiten" en bluswedstrijd Grote aanvoer op groenteveiling Aanrijdingen op Wüstelaan en Kruidbergerweg „Excelsior" en „IJmuider Volksstem" in Rijkenspark DINSDAG 1 SEPTEMBER 1953 ,5 EEN FORSE KRIJTTEKENING van een pomp met daar onder de regels „Kemper man, dat was de man. Hij heeft het er in gepompt, 33 jaar, en hij kreeg het voor elkaar", sierden het schoolbord, dat Maandagmorgen in de filmzaal van de Velsense Nijverheidsschool was geplaatst, toen leraren en leerlingen afscheid namen van de onderwijzer L.O., de heer A. Kemperman, wiens tijd van heengaan als eerste aan deze school was gekomen, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Gedurende veertig jaar, waarvan zeven niet in Velsen, heeft hij volhardend en met accuratesse les gegeven in die vakken, die, volgens de leerlingen, eigenlijk maar bijzaak waren. Een bestuurslid, de directeur, enige collega's en een van de leerlingen spraken die ochtend en de een na de ander deed geheel op eigen wijze de betekenis van de figuur Kemperman in het licht komen. ADVERTENTIE Mutsaerts 'n Wedstrijd voor alle a.s. Moeders. Vraagt bij ons een formulier. VOOR DE BABY Anegang 46, tel. 14651 Als oudste bestuurslid van de Vereniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemer- land sprak als eerste de heer J. B. Olie, die het ook voor zich zelf een gedenkwaardige dag vond.. Hij vertelde van zijn ervaringen op de M.T.S. alles wat niet met techniek had te maken was overbodig en stelde vcjsi uac cue mening jammergenoeg soms nog steeds door de huidige leerlingen wordt gehandhaafd. De heer Olie bracht daarna de moeilijkheden in herinnering, clie ook de heer Kemperman in zijn leven heeft ontmoet, en die hij met glans heeft weten te doorstaan. Hij bracht hem dank voor alles wat werd verricht en hoopte, dat de scheidende leraar zijn rust met vol doening zal kunnen genieten. Stimulans nodig De directeur van de school, de heer P. L. Hubbeling, richtte zich eerst tot me vrouw Kemperman en sprak daarbij over de stimulans, die de vrouw voor de man kan zijn. „Er zijn twee kanten aan een dag als deze", vervolgde hij, „een tragische, omdat een periode van hard werken is afgesloten en een prettige: de oude dag is nog niet aangebroken". Een sierlijk bloem stuk vergezelde de woorden van de direc teur, die vervolgens getuigde van de ma nier, waarop de heer Kemperman zijn taak heeft verricht. Voor een groot gedeelte kan deze leraar op een prettige en aangename diensttijd terugzien. Gezien zijn hobby voor pluimvee, werd hem door de direc teur namens de leraren een boekwerkje overhandigd, hetgeen gepaard ging met de wens, dat het boekje, zowel voor de kippen als hun baas, goede vruchten zou afwerpen. Voor het geld, dat de heer Kem perman in een enveloppe werd overhandigd zal hij een voorwerp kunnen kopen, dat in zijn woning een aandenken aan drieender tig jaar Nijverheidsonderwijs zal zijn. Altijd nog een taak Als een van de oudste collega's sprak de heer H. P. Brits. „Nu de taak op school is volbracht", aldus de heer Brits, „is er toch altijd nog wel een streven om de vrije tijd nuttig te gebruiken, bijvoorbeeld in zaken, waar ze de gemeenschap raken". Hij bracht de moeilijke jaren op de Nijver heidsschool in de gedachten terug en noem de de heer Kemperman de man, die de stoot opving van de eerste destructieve krachten. Oudere collega's hebben altijd achter hem gestaan. Een vrolijke noot bracht de heer H. la Gro in de rij van sprekers. De heer Kem perman is voor de leerlingen en voor de heer La Gro een leraar geweest, want spreker herinnerde zich nog goed. hoe hij vijftien jaar geleden had gevraagd: „Hoe geef je les op zo'n A.B.S.". En de heer Kemperman had gezegd: „In de eerste plaats door rust in je klas. Namens de leerlingen voerde de heer Clark het woord: „Met voldoening hebben velen en ook ik ingezien, dat er door uw Na enige propaganda- en speelavonden in de maanden Juni en Juli is gebleken dat in IJmuiden grote belangstelling bestaat voor het basketbal-spel. Onder leiding van de gymnastiekonderwijzer van de Nijverheids school, de heer .T. J. Roosensteijn, werd elke avond al een flink ploegje ingewijd in de geheimen van het spel. Vanavond zullen de spelers en speelsters weer voor de eerste maal na dn vacantie bijeen komen. Bij goed weer wordt gespeeld op het plein van de Nijverheidsschool en mochten de weers omstandigheden slecht zijn, dan zal worden gespeeld in de zaal. Men hoopt vanavond tevens over te gaan tot oprichting van de club. De duiven van de leden van de postdui venvereniging „De Snelvlieger" zijn Zondag weer vlot naar hun hokken gevlogen. De wind zorgde er al voor, dat zij met een snel heid van ongeveer 90 km. per uur de afstand Roosendaal—IJmuiden konden afleggen. Een duif van P. v. d. Hout was de handigste en arriveerde om 12.15.47 uur. De volledige uitslag was: P. v. d. Hout 1; J. Koorn Sr. 2. 14; B. Voet 3, 40: K. v. Bree- men 4; H. Freriks 5: J. v. d. Kammen 6, 12, 19, 20, 25. 35: A. J. Waal 7. 9, 29, 30. 31. 36; E. Reker 8; H. Haver 10; P. Druijven 11, 16, 27, 28; K. Inia 13, 21. 37; F. de Boer 15, 22. 23, 33; A. Schreuder 17; L. Otte 18. 42; H. v. d. Wiele 24. 34; K. Metselaar 26; G. P. Win kel 32; F. Booy 38; J. Kroon Jr. 39; E. Sloot 41. De laatste prijswinnende duif kwam aan om 12.21.54 uur. De wedvlucht van Orleans af met jonge duiven die deze week zou worden gehouden is door de stakingen in Frankrijk een week uitgesteld en wordt nu Zondag gehouden. DINSDAG 1 SEPTEMBER SANTPOORT Burgemeester Rijkenspark, openluchtcon- eert, 19.30 uur, Velser Accordeonvereniging. VELSEN Raadhuis, 19.30 uur, openbare vergadering van de gemeenteraad van Velsen. IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Vlammende pijlen". Rex, 20 uur: „Tour de France 1953". WOENSDAG 2 SEPTEMBER VELSEN-NOORD Van Saelenplantsoen, openluchtconcert, 19.30 uur, Mondaccordeonvereniging „De Monica's" en Chr. Jeugdkoor „De Zang vogels". VELSEN Raadhuis, 1415 uur, spreekuur van de wethouder van Onderwijs. IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Vlammende pijlen". Rex, 20 uur, „Tour de France 1053". lessen toch iets tot ons is doorgedrongen. U bent in het begin namelijk geen gemak kelijke leraar". Met vier grote en zes kleine pakken tabak en twee pijpen werd de heer Kemperman door de leerlingen verrijkt. Niet alleen strafwerk Aan mevrouw Kemperman was toen de beurt om te melden, dat haar man ook nog wel eens iets ander dan „artikeltjes veer tien" een berucht onderwerp voor straf- werkregels had uit te delen. Er was een grote zak met lekkernijen, die zullen onge twijfeld in menige leerling dat artikeltje oproepen: „De leerlingen zijn verplicht zich ordelijk te gedragen, zowel in als. enz." Het was de heer Kemperman wel enigs zins moeilijk het juiste antwoord te vin den. Om een fijne herinnering aan de school te bewaren, zal hij alleen aan de laatste tijd teurgdenken. In het bijzonder bracht hij dank aan de heer Hubbeling, in wie hij een directeur en mens had ont moet. Het hoofdbestuur van de Koninklijke Ne derlandse Dambond heeft de IJmuidense dammer-wereldkampioen P. Roozenburg uit genodigd aan het eerste bord uit te komen i" de damwedstryd BelgiëNederland op 4 October. Twee DCI.T'ers hebben dus de eer voor Nederland uit te komen. Nu de nationale damkampioen Wim Huisman en ir. Van Dijk om principiële reden voor deze ontmoeting hebben bedankt, zullen de plaatsen worden ingenomen door de tiende en elfde aanko mende in de strijd om het kampioenschap van Nederland. Het Nederlandse damtiental zal dan als volgt verschijnen: Bord 1. Piet Roozenburg, 2, R. C. Keiler, 3, J. M. Bom, 4. Wim Roozenburg. 5. P. Beers. 6. P. Bergs- ma, 7. H. Laros, 8. A. Bizot, 9, W. v. d. Sluis, 10. V. Mourik. of v. Aalten of J. Baas. Aan het eerste bord zit voor België de kamnioen Verpoest en verder zijn opgesteld, O. Baecke, Damoiseau, de Mesmaecker, Ha- vaert, Van de Belgen, Vaessen, Lamberts en O. Slaby. Over de bezetting van de tweede nlaats en de twee reserveplaatsen moet het Belgisch Bondsbestuur nog nader overleg plegen. Het bestuur van de voetbalvereniging „Kinheim", dat, nu de kans zich heeft voorgedaan om de wedstrijden van het eerste elftal voor de derde klasse-competi tie weer in Velsen-Noord te laten spelen, alles in het werk stelt om het terrein op „Rooswijk" in orde te maken, heeft met zijn oproep aan de leden om hierbij te as sisteren een groot succes gehad. Aanvankelijk zou het werk Zaterdag middag al zijn begonnen, maar toen vielen de plannen in het neerstromende hemel water. Daar de palen voor de door de K.N. V.B. verlangde afrastering van het terrein, dat naar de officiële maten op grootte moest worden gebracht, toen al aanwezig waren, is men Maandagavond begonnen. Onder leiding van de heren G. Schröduer, F. v. d. Kant en C. Berrevoets en met medewerking van een aantal bestuursleden en een flink getal leden is er geheid, dat de spaanders er letterlijk afvlogen. In enkele uren had men de palen aan de lange terreinkanten er in. Een andere groep heeft zich verdienstelijk gemaakt met het verwijderen van overtollig hak hout aan de boskant, waardoor de corner- hoeken ruimer zijn geworden. Het voornemen is het nieuwe terrein, dat ook dienstig is aan I.E.V., zo spoedig moge lijk geheel gereed te hebben. Want Zondag 13 September begint voor Kinheim de voet balcompetitie met een thuiswedstrijd tegen Velsen. Het zal de Kinheimers dan een extra voldoening zijn niet meer voor „het eerste" naar „Tussenwijk" te hoeven gaan. Tijdens de in Eindhoven door de jubi lerende Philips Sportvereniging gehouden athletiekwedstrijden hebben de gebroeders Postma van de K.A.V. enkele mooie resul taten geboekt, ondanks de zeer slechte weersomstandigheden. Chr. Postma slaagde er in op het num mer discuswerpen A-klasse de eerste plaats te bezetten met een worp van 41.04 m. Op kogelstoten A moest hij genoegen nemen met een derde plaats met 12.39 m. G. Postma, die op speerwerpen A-klasse uitkwam, werd nummer drie met een worp van 55,81 m. De leden van postduivenhoudersvereni- ging „De Atoom" hebben Zondag met 85 duiven deelgenomen aan een wedvlucht van Roosendaal af over een afstand van 105 km De harde Zuidwesten wind dreef de vogels snel naar huis en van de dieren, die om 11.05 uur waren gelost, kwam de eer ste duif al binnen om 12.14 uur, zodat deze een gemiddelde snelheid bereikte van 90 km per uur. De uitslag was: M.-van 't Hof 1, 11, 16; J. Asjes 2, 14; H. J. Exalto 3, 17; W. A. Schouten 4, 5, 7, 16; A. de Heer 6, 12; J. Exalto 8; L. Veldt 9; A. v. d. Hof 10; H. Tuinstra 13. Volgens de „Gazet van Antwerpen" is men er in Belgische visserij kringen ont stemd over dat de Nederlandse visserij fi nanciële steun van de Verenigde Staten heeft ontvangen en België hiervan ver stoken is gebleven. Men stelt hiervoor het Belgische ministerie van Landbouw ver antwoordelijk en verklaart dat dit ministe rie de visserij belangen zeer weinig ter harte zou nemen. Een bewijs hiervoor meent men ook te zien in het feit dat tijdens de bijeenkomst waar 'ie herziening van de Beneluxaccoorden werd besproken, over het visserijbedrijf zelfs niet is gerept. Hout voor de papierfabriek Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is aangekomen het Finse schip „Asko", dat van de Finse haven Yxpila een lading van 886 vadem hout aanvoerde. Kapelaanswïsseling in St. Joseph- parochie Door de bisschop van Haarlem is kape laan G. Lemmers, die in December 1950 zijn intrede deed bij de R.K. parochie van St. Joseph, met ingang van 4 September benoemd tot kapelaan te Noordwijkerhout. Met ingang van dezelfde datum zal zijn plaats worden ingenomen door kapelaan P. J. Meyers, thans te Bovenkerk. Het afscheid van kapelaan Lemmers zal Donderdagavond in de R.K. meisjesschool geschieden. Vissers opgepast! In het tijdvak van 130 September zal een batterij luchtdoelgeschut en mitrail leur dagelijks schietoefeningen houden ter hoogte van Texel. De positie der batterij is 52°, 55 2 N.B. en 4°, 43 1O.L. Er wordt de hele dag van 819 uur geoefend behalve Zondags. Vierjarige jongen aangereden Op de Noorderlaan is het vierjarig knaap je F. H. P. uit Velsen-Noord bij het over steken van de weg aangereden door een motorrijder uit Beverwijk. De jongen kwam hierbij te vallen en liep een breuk in het linkerdijbeen op. 4e klasse 10 lüst 1500: 1336 1000: 3735 4572 7780 400: 4376 8026 9792 19546 21055 200: 1848 2037 2540 3495 3922 4037 6101 7732 8293 8635 9752 10957 11009 11859 11887 12004 12041 12529 13880 15058 15582 16794 16913 17207 18439 18463 18899 19474 20066 20390 20467 21764 Amerikaanse bankbiljetten en ponds'.erlingbiljetlcp liggen in een vertrek van een Brusselse bank te drogen. Zij zijn opgevist uit de gezonken „Flying Enterprise", die op een diepte van 80 meter in de Atlantische Oceaan ligt. Het mag voor de Velsen-Noorder sport vereniging „I.E.V." een verheugend ver schijnsel zijn dat zij in ledental sedert vorig jaar en dan vooral in het aantal jeugdleden sterk is vooruitgegaan, de zorgen, die er zijn ten aanzien van de speel velden voor voetbal en handbal en de fi nanciële problemen blijven echter depri merend werken. Dit illustreerde de Maandagavond in de R.K. meisjesschool gehouden algemene le denvergadering, waarvoor naar het oor deel van de heer W. Rozemeyer, penning meester, die de afwezige algemene voor zitter de heer B. J. v. d. Ham verving, maar een zeer matige belangstelling was. Ook de heer J. H. M. Rolink, voorzitter van de afdeling voetbal ontbrak wegens militaire dienst. De heer Rozemeyer vertolkte de erken telijkheid van I.E.V. aan kapelaan S. Schut, geestelijk adviseur, die speciaal jeugdwerk heeft gestimuleerd. Volgens dit schrijven was de voorzitter voldaan over de goede vooruitgang van de afdeling gymnastiek, welke thans onder leiding staat van de heer Kloes uit Castricum. Ten aanzien van de voetbalafdeling werd opgemerkt dat men nog altijd met dezelfde terreinmoeilijkheden zit als het vorige jaar en dat ze zelfs nog wat waren toegenomen, omdat I.E.V. het „Rooswijk"-terrein met Kinheim gaat delen om ook Kinheim, welke club op „Tussenwijk" op Beverwijks grondgebied speelde, tegemoet te komen. De I.E.V.-adspiranten zijn hierdoor nu aangewezen op „Schoonenberg". Het stre ven zal er echter op gericht blijven in eigen omgeving met alle elftallen te gaan spelen. De besprekingen over deze kwestie duren nog voort. Wel betreurde men het feit, dat acht jaar na de bevrijding Velsen-Noord nog zo karig is bedeeld met speelvelden en dat deswege ook besprekingen moeten worden gevoerd om de I.E.V.-dameshandbalafdeling even tueel op „Schoonenberg" onder te Ijrengen. Aan de aftredende algemene secretaris, de heer J. J. Winkel en de feestcommissie werd dank gebracht voor hun bijdragen in de opbouw van I.E.V. Het jaarverslag van het hoofdbestuur werd gekenmerkt door een grote activiteit in het voorbije jaar. Terwijl het peil van de gymnastiek met rasse schreden is vooruitgegaan, is de af deling voetbal het zorgenkind gebleven wegens de terreinkwestie, de training en op een uitzondering van de adspiranten A na de matige tot slechte resultaten van de elftallen. De dames-handbalclub, de nieuwe loot aan de I.E.V.-stam. onder leiding van de heer Stor uit Zaandam, doet het daar entegen uitstekend. Het verslag maakte voorts melding van de goede samenwerking met de gemeente lijke instanties. De heer N. Rozemeyer, penningmeester, vergde met zijn uitgebreid en zeer gedé- tailleerd financieel verslag nogal wat ge duld van zijn gehoor. Ook hierin waren de zorgen niet gemaskeerd, want hoewel dit zijn vijfde jaarverslag was, moest hij een nadelig saldo laten horen. Een even uitge breide memorie van toelichting op het ver slag, dat in ontvangsten en uitgaven sloot tot een bedrag van 5019,gaf een il lustratie van de aanmerkelijke ledengroei. Sedert vorig jaar (436) was het ledental op 1 Juni 1953 507 en het aantal donateurs was gestegen van 54 tot 111. De begroting tot een bedrag van 4.775 werd goedgekeurd. Aangezien de bezetting van de vacature wegens het bedanken van de heer J. J. Winkel, secretaris afhankelijk is gesteld van omstandigheden, werd de verkiezing van een nieuwe algemeen secretaris aan gehouden. Nieuwe trainer Wegens bedanken van de heer J. J. Thijssen als trainer van de voetbalafdeling, wordt deze taak nu verricht door de heer De Beer. Tijdens de rondvraag ontstond een lang durige discussie over de nieuwe situatie wegens het spelen op het Rooswijk-terrein. Kapelaan Schut vroeg zich af, waarom het I.E.V.-bestuur met de gewijzigde om standigheden niet verder had gezien en hij vermoedde in de toekomst nog meer narigheid. De heer Rozemeyer was het hiermede niet eens, temeer daar de besprekingen omtrent het terrein en de indeling van de wedstrijden met de heer H. G. F. Smak man, Velsens ambtenaar van de sport, en met garantie van de voetbalautoriteiten I.E.V. niets in de weg komen te staan. Een en ander leidde echter niet tot een voor I.E.V. geheel aanvaardbare oplossing. Ten aanzien van de zelfwerkzaamheid aan het „Rooswijk"-terrein voor de verbe tering van de accommodatie, merkte de waarnemend voorzitter op, dat met „Kin heim" zal worden samengewerkt, waarbij beide verenigingen zich op een breed standpunt hebben gesteld. Ten slotte bracht namens I.E.V.-voetbal de heer G. N. Oorthuis de afgetreden alge meen secretaris hartelijk dank voor de prettige samenwerking. ADVERTENTIE Enige D.E.M.-athleten hebben met succes deelgenomen aan de Grebbe-athletiekwed- strijden die te Rhenen werden gehouden. Door dat de reis nogal met vertraging ge paard ging arriveerde men ruim een uur te laat op de plaats van bestemming, waardoor enkele leden niet meer aan hun persoonlijke nummers konden deelnemen. De fraaie Grebbe-wisselbeker was ook dit jaar voor H. Adrichem en N. Mok, die zich in de 3000 m. koppelrace veruit de meerderen toonden. De dames-estafetteploeg bestaande uit C. Beentjes, J. van Lieshout, C. Duyn en J. Duyn behaalde op de 4 x 100 m. de eerste plaats in de tijd van 56.7 sec. Mej. J. Duyn behaalde in de A-klasse hoogspringen met een Sprong van 1.35 m. de eerste plaats. Met een felle plof is het verkeerszuiltje op de Kennemerlaan bij de Julianabrug door een IJmuidense vrachtauto ge vloerd en aldra verwijderd, omdat zo'n hoopje puin het verkeer eerder in de war zou sturen dan goed zou doen. De politie stond aanvankelijk voor; het raad sel, wie dat paaltje met het verlichte pijltje in de kop omver had gereden. Tot hun grote verwondering kwam wat later de chauffeur van een vrachtwagen, afkomstig uit IJmuiden-Oost, het bureau binnengestapt om te vertellen dat hij de man was geweest, die de auto tegen de paal had moeten sturen. Hij had plotseling moeten remmen voor een bromfietser en dat was wat hij te ver tellen had. Een agent heeft het allemaal ijverig genoteerd en nu wacht onze IJmuidenaar op de kioitantie. Want die zal heus wel volgen. De Beverwijkse padvindersgroep „Admi raal van Kinsbergen" zal op Zaterdag 5 Sep tember het feit herdenken dat de groep op 7 September 1943 werd opgericht. 's Middags om half zes verzamelen welpen, verkenners en voortrekkers zich voor een jubileum-groepsdiner waarna om kwart over acht 's avonds een kampvuur zal wor den ontstoken. Het programma van het Zomeravond concert door de heer G. J. Moed op Dins dag 1 September in de Grote Kerk te Beverwijk luidt: Praeludium en fuga, D. Buxtehude (1637-1707); Solo-cantate no. 1 voor sopraan, viool en orgel „Singet dem Herrn", D. Buxtehude; Sonate voor viool, violoncel en continuo: a. Largo, b. Allegro, c. Lento, d. Allegro, J. B. Loeillet (1653- 1728); Aria uit „Samson" voor sopraan en orgel: „Gott Dagon hat den Feind besiegt", G. F. Handel (1685-1759); Koraalvoorspel (op verzoek): „Wohl mir dasz ich Jesum habe", J. S. Bach (1685-1750); Arioso, voor cello en orgel, J. S. Bach; Aria uit cantate 171 voor sopraan, viool en orgel: „Jesus soil mein erstes Wort", J. S. Bach; Toccata en fuga d moll, J. S. Bach. Solisten bij dit concert zijn Emmy Mul- ler-Van Eugen, sopraan; Barta de G-raaf- Verdam, viool; mevr. E. RenssenrVan Loe- nen Martinet, cello. Het laatste concert in deze reeks wordt gegeven op 15 September met medewerking van de volledige „Haerlemsche Musyckca- mer" onder leiding van André Kaart, me vrouw Gertrude Maclaine-Pont, clavecim- bel en de heren Henk de Graaf en Peter van Munster, fluit. MARKTBERICHT BEVERWIJK 31 Augustu Augurken 18109; andijvie 8—14; bloem kool 16—35; bospeen 12—24; waspeen 6—18 postelein 823; spinazie 1434; sla 417 tomaten 1034; sperciebonen 2055; snij bonen 2068; spekbonen 2639; pronk bonen 1222; groene kool 1012; rode kool 6—11; meloenen 3043; perziken 3—14 appelen 14. „St. Caecilia" concerteert Woensdagavond 2 September zal als on derdeel van de Volksfeesten het fanfare corps „St. Caecilia" onder leiding van de heer Lou Tervoort een concert geven. Vanavond komt de nieuwe gemeenteraad van Heemskerk voor de eerste maal openbare zitting bijeen. De agenda vermeldt: Installatie en be ediging nieuwe raadsleden en de behande ling van een voorstel tot het vaststellen van een verordening, regelende de samen stelling en de werkkring der vaste commis siën als bedoeld in artikel 60 der gemeente wet alsmede de benoeming van de leden dier commissiën. Tevens nog een voorstel tot het verlenen van een garantie ten be hoeve van een hypothecaire geldlening aan een bouwspaarder van de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse gemeenten. Benoeming nieuwe wethouder Daar de heer Van Duivenvoorde niet in de raad van Heemskerk zal terugkeren is er een vacature ontstaan voor de tweede wethouderszetel, welke evenals de eerste door de K.V.P. wordt bezet. Naar wij vernemen zal men hiervoor naar alle waarschijnlijkheid de heer C. de Ruiter candidaat stellen en deze zal, naar hij ons mededeelde, de eventuele benoe ming aanvaarden. De andere wethouders zetel zal opnieuw door de heer Van der Kolk worden bezet. Het bestuur van de Vereniging voor Vei lig Verkeer afdeling Castricum, heeft thans de datum voor het practische gedeelte van bet verkeersexamen voor de jeugd vastge steld op Zaterdag 26 September. De kin deren die voor deelname aan dit examen in aanmerking komen zullen nog nadere be richten ontvangen. Door verschillende om standigheden heeft het examen dit jaar niet voor het einde van het schooljaar kunnen plaats vinden. Het bestuur van de V.V.V zal trachten in de toekomst het examen te houden voordat de leerlingen met vacantie gaan. Tijdens de werkzaamheden aan de nieuw te bouwen boerderij van de heer Al te Castricum, kreeg Maandag de 22-jarige loodgieter C. v. d. Meij een steigerdeel op zijn hoofd. Hij raakte bewusteloos en bloedde hevig uit een diepe wonde. Een plaatselijke arts heeft de jongeman ver bonden en hem vervolgens naar zijn woning vervoerd. In een Maandagavond ten raadhuize op nieuw gehouden vergadering van de fractie van de K.V.P. afdeling Castricum, is tot uiting gekomen, dat de fractie ten aanzien van de verkiezing van nieuwe wethouders verdeeld zal stemmen. Dit zal tot gevolg hebben, dat het „oude" wethouderscollege, bestaande uit de heren P. de Vries (KVP) en G. Meijer (P. v. d. A.) tijdens de heden avond (Dinsdag) te houden raadsvergade ring naar alle waarschijnlijkheid herkozen zal worden. Op een verleden week gehouden fractie vergadering van de KVP besloot men twee Katholieke wethouders candidaat te stellen en wel de heer P. de Vries als vertegen woordiger van de arbeiders en de heer N. Veldt als vertegenwoordiger van de mid denstand. Dit besluit bracht nogal wat reactie teweeg, zowel in kringen van de KVP als van de P. v. d. A. en over het algemeen was men de mening toegedaan, dat de wethouders van de afgelopen raads periode uitstekend werk hadden verricht. De Katholieke middenstand wilde echter gaarne een vertegenwoordiger van haar groep als wethouder, waartegen door de arbeiders in de KVP bezwaren werden ge opperd. Maandag kwamen de fractieleden ten tweede male bijeen en de besprekingen hadden het bovengenoemd resultaat. In hoeverre men echter tenslotte zijn stem op de heren P. de Vries en G. Meijer zal uitbrengen, zal de vanavond te houden raadsvergadering uitwijzen. Een loeiende sirene kondigde Maandag de brandweerdemonstratie aan, die als onderdeel van de zomerseizoensactie van de Castricumse Vereniging voor Vreemde lingen Verkeer op de Brink is gehouden. Het gold hier een wedstrijd tussen de brandweerkorpsen uit Castricum, Heems kerk en Ursem. Als eerste kregen de brandweermannen een aanval te doen op drie, fel brandende oliepotten en het ging er om welk korps het eerst de brand had geblust. De leden van de Castricumse Vrij willige Brandweer eisten de eer voor zich op met die van Heemskerk als tweede. Ursem werd bij deze wedstrijd derde. Het hierna volgende „voetbalspel" waarbij telkens twee brandweerlieden een in een vak liggende bal over de eindstreep moesten spuiten veroorzaakte grote hilariteit bij de honderden belangstellenden onder wie zich burgemeester C. F. Smeets bevond. De Heemskerkse ploeg bleek het best met de spuit overweg te kunnen en behaalde de eerste prijs. Castricum werd tweede en Ursem goede derde. Als jury fungeerden de commandanten J. A. Beiers- bergen, Castricum; H. Beentjes, Heemskerk en H. J. Hille, Ursem. Voor de eerste groentenveiling van deze week, bestond van de zijde der tuinders een grote belangstelling, getuige de gevarieerde aanvoer. Dubbele sperciebonen zijn ver kocht voor 0,200,39 per kilo en stok- bonen besomden dit keer 0,300,49. Spekbonen lieten 0,28 afdrukken. Voor snijbonen kregen de Kennemer tuinders 0,200,38 per kilo en pronkbonen no teerden 0,140,19. Van de bonensoorten voei-den de tuinders tevens nog wat rente gevers aan, die voor 0,48 per kilo van de kar gingen. De resterende groenten brach ten de volgende prijzen op: bloemkool 0,12 0,40; komkommers 0,080,15; toma ten 0,22—0,29; sla 0,12—ƒ0,19; groene kool 0,08—0,12; augurken 0,17—0,76; spinazie ƒ0,17ƒ0,24, andijvie ƒ0,08 0,12; prei 0,17—0,22. Het veertienjarige meisje A. H. uit Sant poort, dat op de fiets de Kruidbergerweg afreed en de Kerkweg wilde oversteken is daarbij tegen een auto opgereden. Toen de bestuurder de kruising passeerde hoorde hij een gil en een klap. Hij stopte en zag het meisje met de fiets op de grond liggen. Uit een onderzoek is vastgesteld dat zij de weg is overgestoken, hoewel de auto voor rang had. Zij liep een lichte hersenschud ding en kneuzingen aan de enkels op. Twee wielrijders man en vrouw zijn op de Wüstelaan aangereden toen een auto, die voor een tegenligger moest rem men, doorgleed. Beide auto's kwamen ook nog met elkaar in botsing. De wielrijder klaagde over pijn in de dijen, en de handen en de vrouw had een open wond aan de slaap en enige kneuzingen opgelopen. De fietsen werden ernstig beschadigd. Uit de auto's moeten enige deuken verwijderd worden. Het programma van het openluchtconcert op Vrijdag 4 September in het Burgemeester Rijkenspark te Santpoort door de Arb. Man dolineclub „Excelsior" en IJmuider Volks stem, is als volgt: Arb. Mandolineclub „Excelsior": Vive Monsieur le Maire, Fr. Menichetti; André- jevna, Joh. B. Kok; lm Prater, R. Stolz, arr. W. Dekker; Toledo, Joh. B. Kok; Melodieën uit de Operette, Carl Zeiler, arr. J. Linard, IJmuider Volksstem: Eens; Pelgrimskoor (Tannhauser); Lago (Handel). IJmuider Volksstem: Judex; Gloria; Mor genrood. Arb. Mandolineclub „Excelsior": Danse du Canada, Henri Goitze; Splendor, Jim Joice; Suppé klanken, Fr. von Suppé, arr. Jean Linard; Spanola, Joh. B. Kok. Hoe de duiven vlogen De postduivenvereniging „De Luchtpost" heeft Zondag met zestig duiven deelgeno men aan de vlucht van Roosendaal over een afstand van 100 km. In één uur en dertien minuten is deze afstand afgelegd door de eerst aankomende duif van G. Bierman. De duiven waren gelost om 11 uur. Om 12.13 uur was de eerste op zijn hok. De uitslag was: 1, 3. 4, 8, 9 G. Bierman; 2, 5, W. Dekker: 6, 9, 12, Jac. van Duyn; 7, P. Bersee en 11, P. Koning. Voor het buitenland. Naar Tsjecho Slowakije en Oostenrijk gingen ruim zes honderd kisten haring. Met de schuit mee. Gisteren gingen in totaal 1250 kisten haring en 191 kisten makreel naar de vismeelfabriek. De laat ste hoeveelheid was van de KW 48,

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7