HENSEN Twee Haarlemse schilders in notedop naar Franse kust Kort en bondig Technische commissie vertrouwt in toekomst van Nederlands elftal REGEN BOTMAN WAKERS H. BUTTER 7.35 GROOT ORANJEBAL Jacques Thibaud Slagerij HOOGLAND Parapluie's NETTE MEISJES een Archivaris Gewestelijke training van jeugdspelers Stop- en wachtverbod op de Zeeweg Stofjassen..' 1?75 De „Nederland" laat drie vrachtschepen bouwen Onderzoek naar schade door industriegassen Hoofdprijzen Staatsloterij Val van vrachtauto Een groot violist Burgerlijke stand Velsen DEZE WEEK: GEHAKT 1.25 per pond OSSELAPPEN vanaf 1.50 per pond EIGEN GESMOLTEN VET 0.80 per pond VET SPEK gerooktf 1.40 per pond 2.75 per K.G. Alléén bij BLOEMSTRAAT 13, IJmuiden - TEL. 4503 Kennemerlaan Wasmachines HOOGERS gevraagd V MIDDELGROTE INDUSTRIE vraagt voor onmiddellijke indiensttreding SPUTTER Betere kwaliteit r%iedt tegen fedPeste lagere prijs Speciale aanbieding voor de boterham Lunchpakket: Kennemerlaan 50 Telefoon 4310 Eén blik op de advertentiepagina's in onze courant kan u overtuigen: De grootste zaken adverteren geregeld. Mede daardoor zijn zij groot geworden. En zij adverteren in dit blad. FLINKE EN AANKOMENDE MEISJES FLINKE JONGENS EN MEISJES Toekenning onderscheidings tekenen aan ex-KNEL militairen Oranje Vereniging IJmuiden-West Entree 75 ct. per persoon Zegt het voort!!! voor elk beroep! VAKKLEDING Paarlaarsteeg - Haarlem DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1953 In het kittige scheepje dat men hier boven ziet afgebeeld officieel de IJM 369 „Varne" hebben twee Haarlemse kunstschilders, Poppe Damave en Frans Verpoorten, gisteren het ruime sop geko zen voor een werk- en studiereis van en kele maanden langs de Franse Noordwest kust. Plet eerst gaat de tocht naar Bou- logne-sur-Mer waar, zoals schipper-eige- naar Verpoorten ons gisteren met van schildersvuur glinsterende ogen vertelde, „zulke fantastisch-mooie kotters liggen als je vrijwel nergens ziet: mangaan en Indisch geel bijvoorbeeldDie kotters gaan ze schilderen en natuurlijk ook de vissers met hun markante verweerde kop pen, de knusse kleine haventjes in Pas-de- Calais en de merkwaardig-gekleurde zee dieren die er gevist worden, zoals de be faamde „langoustines" die u en ik alleen als culinaire attracties kennen. Er gaat zelfs een klein netje mee, om dit soort „modellen" zelf te kunnen vangen. In het knusse kajuitje hebben wij giste ren ook kennisgemaakt met de overige op varenden, namelijk mevrouw Verpoorten en Frans' drie spruiten. Poppe's ega en kroost, tezamen zes „koppen" sterk, kun nen de reis tot hun spijt niet meemaken omdat het dan wel een beetje te vol aan boord zou worden. Wij hebben natuurlijk ook de technische uitrusting van de IJM 369 moeten bewon deren: het petroleummotortje, de naviga tiemiddelen en het miniatuurzendertje dat gebruikt wordt „bij een eventuele schip breuk of zo", zoals Frans met de gemoeds rust van een ervaren zeerot opmerkt. En dat is hij ook, want hij heeft gevaren met coasters, met botters, met oorlogsbodems („als gast") en met wat al niet, terwijl vriend Poppe bij wijze van spreken elk zee stroompje tussen Lapland en West-Afrika kent. Maar toch is een zeereis in dit door Frans zelf omgebouwde Zuiderzee- kottertje wel een heel avontuur vooral vanwege de geringe diepgang, zodat men maar hopen moet op niet al te ruw weer. „Maar de kinderen hebben zwemvestjes hoor," zegt mevrouw Verpoorten ter ge ruststelling. „Ja," antwoordt Poppe, „en weet jullie nog wel, die keer toen we naast die schuit die twee lege zwemvestjes in het water zagen liggenWat we toen geschrokken zijn, maar gelukkig von den we de kinderen in het vooronder „De schuit is nu ook behoorlijk „water- De stoomvaartmaatschappij „Neder land" heeft bij Nederlandse werven drie vrachtschepen besteld. Het draagvermogen zal ongeveer 10.000 ton bedragen. De sche pen zullen ingericht worden voor het ver voer van 12 passagiers. De snelheid zal ongeveer 16H mijl bedragen. Twee van deze schepen zullen worden gebouwd door de machinefabriek en scheepswerf van P. Smit jr. te Rotterdam en het derde door C. van der Giessen en Zoon's Scheepswerven te Krimpen aan de IJsel. Naar verwacht wordt, zullen zij in de loop van 1956 in de vaart komen. Poppe (met tekenpapier) en Frans (in de stuurhut) op de trouwe IJM 369 die hem naar de schilderachtige Franse kusten moet brengen. proof" voegt Frans er nog aan toe. „Drie keer pompen per dag is nu wel voldoende". Dan wordt het langzamerhand tijd voor de afvaart. Frans gaat alvast de motor starten en mevrouw Verpoorten inspec teert nog even de pantry: „tabak, zes bus sen eipoeder.zou die nog wel goed zijn na zeven jaar?" Dan gaan de trossen los en maakt de IJM 369 zich pruttelend los van de wal: de reis is begonnen. Behouden vaart en goede vangst, „Varne"! Minister antwoordt Kamerlid Haken Op vragen van het Tweede Kamerlid Haken over de schade welke de bollen- kwekers van Beverwijk en omgeving van schadelijke industriegassen van het Hoog- ovenbedrijf ondervinden heeft minister Mansholt geantwoord, dat de beschikbare gegevens omtrent de beschadiging van tuinbouwgewassen in de omgeving van Beverwijk een aanwijzing geven dat deze inderdaad een gevolg kan zijn van in dustriegassen, alhoewel geenszins vaststaat, dat deze veroorzaakt wordt door het sto ken van aardolie. Reeds eerder zijn stappen ondernomen door de georganiseerde landbouw om in samenwerking met de betrokkenen, de Tuinbouwvoorlichtingsdienst, de Organisa tie voor Toegepast Natuurwetenschappelijk Onderzoek en de vertegenwoordigers van de industrieën aan de IJ-mond, tot een op lossing van deze bezwaren te geraken. Ge zien de gecompliceerdheid van het vraag stuk kon niet op korte termijn een oplos sing worden gevonden. Van enige schade voor de gezondheid van de omwonenden is niet gebleken. Nochtans zal ook dit punt in het weten schappelijk onderzoek betrokken worden. Thans is ter plaatse een onderzoeker ge detacheerd door het Instituut voor Plan- tenziektenkundig Onderzoek, om in samen werking met T.N.O. de oorzaak op te spo ren. Als de resultaten van dit onderzoek bekend zijn, kan worden nagegaan, of hier maatregelen van overheidswege nodig zul len zijn. Het gepleegde overleg met alle partijen wijst eerder in de richting dat door de belanghebbenden zelf zal worden getracht deze problemen op te lossen. 4e klasse 12e lijst ƒ5000: 5680 16578 ƒ1000: 1727 12259 13566 14069 14499 16573 19382 400: 2346 12084 16621 200: 1307 1829 3440 4339 5078 5699 7385 8138 9467 10299 10423 11968 12446 13158 13318 14539 14855 15725 15734 16127 17624 18110 18229 18237 19068 20472 20630 21841 BINNENLAND Na een verblijf van ruim drie weken in Nieuw Guinea zal de parlementaire mis sie op Zaterdag 5 September uit Hollandia via Biak naar Nederland terugkeren. De missie heeft Biak, Hollandia, de Wisselme ren, Seroci, Manokwari, Fak-Fak, Sorong en Merauke bezocht. De echtgenote van Amsterdams burge meester, mevrouw A. W. Chr. d' AillyFritz heeft het nieuwe gedeelte van de opleidings school voor geleidehonden aan de Midden weg te Amsterdam officieel geopend. Zij deelde mede dat een in Zwitserland wonende Nederlander een chèque had gezonden voor de opleiding van tien geleidehonden. Jhr. Dir. J. W. van Iddekinge, die als raadsman was toegevoegd aan mr. J. Wolt huis, de zich in preventieve hechtenis be vindende N.E.S.B.-leider, is verhinderd deze taak op zich te nemen. In zijn plaats heeft de rechter-commissaris te Amsterdam thans mr. Th. Muller Massis voor de verdediging van mr. Wolthuis in het komende proces aangewezen. In Augustus bedroegen bij de Rijkspost spaarbank de inleg en opvragingen respec tievelijk f37,1 millioen en f30,4 millioen, zo dat een overschot is behaald van f6,7 mil lioen in Juli werd f3,2 millioen gespaard). De procureur-generaal bij het gerechts hof te 's Gravenhage heeft vernietiging ge vorderd van het vonnis van de rechtbank te Dordrecht en oplegging van een maand ge vangenisstraf en een jaar intrekking van het rijbewijs tegen de 46-jarige fabrikant T. van der S. uit Dordrecht, aan wie ten laste was gelegd dat hij een auto had bestuurd terwijl hij onder invloed van alcoholische dranken was. De rechtbank te Dordrecht had hem veroordeeld tot 14 dagen gevangenis straf voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar, f 1000 boete en voor een jaar in trekking van het rijbewijs. De Katholieke Volkspartij heeft aan de werkgroepen der K.V.P. een aantal vragen ter beantwoording toegezonden betreffende de politieke eenheid der Katholieken in Nederland. De antwoorden die hierop bin nenkomen zullen in een rapport worden verwerkt en ter kennis worden gebracht van de leden van de partijraad der K.V.P., het partijbestuur en de Eerste en Tweede Ka merfractie van de partij. Prof. mr. B. V. A. Roling. hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Groningen, is ge kozen tot vice-voorzitter van de uit 15 leden bestaande speciale U.N.O.-commissie, die tot taak heeft een studie te maken van het begrip aggressie. De commissie zal na vier weken rapport uitbrengen aan de algemene vergadering. Tijdens het laden van balen katoen op een vrachtauto verloor de 28-jarige fa brieksarbeider W. F. E. W. uit de J.. P. Coenstraat in IJmuiden het evenwicht. Het ongeluk gebeurde bij de poetskatoen- fabriek aan de Industriestraat en W. moest met een rugwelvelfractuur naar het Anto- nius ziekenhuis worden gebracht. Bakkersknecht verdacht van verduistering van 800. De zesentwintigjarige bakkersknecht L. E. uit Hoofddorp was door zijn patroon belast met het rondbrengen van brood en koek en het innen van geld. In plaats van het geld af te dragen behield hij het en als zijn patroon vroeg waar het geld bleef, dan antwoordde hij, dat de klanten slecht be taalden. In Februari kwam de bakker ech ter tot de ontdekking, dat L. E. het geld wel ontvangen had en hij trof een regeling, waarbij de knecht iedere maand een be drag van 50 zou terug betalen. De knecht ging echter door en in April van dit jaar werd de politie in het geval gemoeid. Bo vendien werd E. er van verdacht een fiets, die hij in huurkoop had gekocht, ver kocht te hebben. Terzake verduistering had de bakkers knecht zich voor de Haarlemse rechtbank te verantwoorden. Uit het verhoor bleek, dat verdachte wel eens een autotocht had gemaakt en dat hij veel geld uitgaf tijdens omgang mot zijn meisje. Hij had ongeveer 800 verduisterd. De officier van justitie eiste een gevan genisstraf van tien maanden met aftrek van voor-arrest, waarna mr. C. F. M. van Koppen clementie pleitte. Deze zeide, dat de controle niet streng is geweest en dat verdachte moeilijkheden heeft gehad met de ouders van zijn meisje. De rechtbank zal op Donderdag 17 Sep tember uitspraak doen. Evenals de jeugdige Franse violiste Ginette Neveu, die drie jaar geleden bij een luchtvaarti-amp de dood vond, is nu ook de vermaarde violist Jacques Thibaud omge komen bij een vliegongeluk. Zonderling samentreffen, waardoor niet'alleen Frank rijk, maar heel de beschaafde wereld op dezelfde tragische wijze ontroofd werden van twee eminente kunstenaars, die met hun beiden een belangrijk stuk cultuur van het vioolspel vertegenwoordigden. Thibaud in de glorie van een langdurige en rijke carrière, Ginette Neveu met het perspectief van een even rijke toekomst, Jacques Thibaud leek wel de onverwoest bare; hij was met zijn dochter en zijn be geleider opgestegen om een concerttournée te ondernemen in het verre Oosten, met het vooruitzicht op 27 September in Japan zijn 73ste verjaardag te vieren. Hij was in 1880 te Bordeaux geboren, begon op negenjarige leeftijd viool te stu deren onder leiding van zijn vader, die zelf een verdienstelijk violist was. Als twaalf jarige trad hij voor het eerst in het pu bliek op. Zijn opmerkelijk succes was aan leiding om hem voor verdere ontwikkeling naar het Conservatorium te Parijs te zen den, waar hij leerling werd van de be roemde paedagoog Marsick. Zijn studie aan het Conservatorium werd op 16-jarige leeftijd bekroond met een schitterend eind diploma. Na Marsick heeft ook Isay te Brussel grote invloed uitgeoefend op zijn virtuositeit en zijn artistieke ontplooiing. Zijn persoonlijke aanleg heeft echter in hoofdzaak het uitzonderlijke karakter ge geven aan zijn spel, dat men uit dat van alle andere violisten herkennen kon, om de fascinerende mildheid en de charme van zijn toon. Thibaud begon in de practijk als con certmeester in het Colonne-orkest, doch Isay wees hem de weg tot de grote kunst reizen, die hem wereldberoemd gemaakt hebben. Ook als kamermuziekspeler met Cortot en Casals is zijn verdienste groot geweest. In Nederland debuteerde hij onder Men gelberg in 1908 en bleef er een graag ge ziene en gehoorde gast. Hij voelde zich in ons land kind in huis. Herhaalde malen is hij ook in Haarlem opgetreden en steeds ging van zijn spel de bekoring uit van zijn charmant kunstenaarstemperament. Hij zal niet vergeten worden. JOS. DE KLERK. GEBOREN: G. de BoerWensing, d., Scheldestraat 40, I-Tmuiden; J. H. Roodnat Struylaart, z.. Da Costalaan 28, Driehuis; A. M. de MeijerVlegels, d., Meeuwenlaan 13, IJmuiden-O.; P. W. PirovanoWijker, d., Schulpweg 133, Velsen-N.; A. Sluimer—Balk, d., Stolstraat 18, IJmuiden-O.; J. M. Fortuin Leeseman, d„ J. T. Cremerlaan 31, Sant poort; J. G. van Dijkde Wit, z., Lange Nieuwstraat 696, IJmuiden-O.; M. M. den Hollander—de Man, d., Hadleystraat 11, IJmuiden; K. Rademakersvan Dorp, z., Hoofdbuurtstraat 7. Velsen; M. Sommervan Rooijen. d., Heemsteedse Dreef 52, Heem stede; H. de Jager—Romeijn, z.. Juliana- kade 38, IJmuiden; E. P. van der Meij— Prins, d„ Gelcenstraat 10, IJmuiden. OVERLEDEN: J. Hermans, 52 j„ echt genoot van J. van den Nieuwcndijk, IJmui- derstraatweg 140, IJmuiden-O.: J. M. de Rover, 3 dagen, dochter van W. de Rover en M. M. Zandbergen. Curapaostraat 68, Santpoort: M. J. Lamars. 76 j., echtgenote van W. Wildschut, Marnixstraat 238, Am sterdam: G. Hermans, 74 j., Weduwnaar van J. Jonker, Wijkeroogstraat 204, Velsen-N. Zoekt U een bootje om te vissen? PLAATS EEN LUIDSPREKER Wij ontvingen een mooie zending Prijzen vanaf Stofzuigers. Grote keuze uit de betere machines Speciaalzaak op Elec. gebied Betaling regelen wij met U. TROMPSTRAAT 30 IJmuiden-O. Tel. 4516 (gepensionneerden voorkeur) Leeftijd 30—60 jaar. Brieven IJ 644. Wij vragen voor spoedige indiensttreding voor de afdeling Verpakking. Gehuwde vrouwen tot 45 jaar kunnen even eens te werk worden gesteld eventueel ook voor halve dagen. Indiensttreding na medische goedkeuring. Aanmelden dagelijks uitgezonderd Zaterdags bij de Sociale afdeling van 8.30 tot 10 uur v.m. cacao- en chocoladefabrieken N.V., Haarlem Voor benoeming komen in de eerste plaats gepen sionneerden in aanmerking, die in deze functie een volledige dagtaak zullen vinden. Brieven, vergezeld van pasfoto onder no. 3320 aan het bureau van dit blad. Runderlappen, mooi doorregen 1.55 p.p., 2 p. 3.00 Prima gehakt 1.40 p.p., 2 p. 2.50 Varkenscarbonade (klein beentje) 1.65 p. p. Rundvet 0.65 p. p. Lamslappen doorregen 1.40 p. p. Lamslappen mager 1.60 p. p. Lamscarbonade 1.40 p. p. 200 gr. ham 78 c. 150 gr. pekelvlees 59 c. 150 gr. gekookt spek 45 c. 200 gr. pork 52 c. 50 gr. gekruide ham 50 gr. jachtworst 50 gr. leverworst samen voor 45 c. WIJ VRAGEN: WASSERIJ HOEK EN VAART. Bloemendaalsestraatweg 17 Santpoort-Station. VISCONSERVENFABRIEK DOGGERSBANK vraagt Aanm. ied«s« dag: Industriestraat 1012, IJmuiden. In een te Utrecht gehouden bijeenkomst van de technische commissie van de KNVB en pers, heeft de voorzitter van de T.C., de heer G. Kruyver, die met zijn medecom missieleden de heren H. A. Pellikaan en L. Steinvoorte de bespreking leidde, een te rugblik geslagen op het werk van de com missie sedert haar benoeming verricht. De heer Kruyver meende na acht maan den werken aan de tweeledige taak: het formeren van een sterker Nederlands elf tal en de verhoging van het spelpeil over de gehele linie, te kunnen constateren, dat de samenwerking tussen de technische commissie, de keuze-commissie en de bonds oefenmeesters zeer is verbeterd en tevens dat er een goed contact bestaat tussen de T.C. en K.C. enerzijds en de aan de centrale training deelnemende spelers anderzijds. Het is het streven van de technische com missie en keuze-commissie het Nederlands elftal te verjongen. Er valt reeds een daling van de gemiddelde leeftijd waar te nemen. In de enkele trainingsbijeenkomsten voor de wedstrijd tegen Noorwegen op 27 September in Oslo zal het niet mogelijk zijn een uitgebreide conditietraining te geven. De trainingsavonden zullen dan ook voornamelijk worden ingesteld op het men tale onderdeel van de voorbereiding. De Naar aanleiding van een brief van B. en W. van Bloemendaal hebben Gedeputeer de Staten van Noordholland vastgesteld een stop- en wachtverbod voor de Zeeweg te Overveen (gemeente Bloemendaal). Het stopverbod wordt vastgesteld voor de rij banen van het gedeelte van de Zeeweg, gelegen tussen de grens van de bebouwde kom en een punt gelegen op 350 meter uit het einde van deze weg (grens van de ge meente Zandvoort.) Het wachtverbod is jaarlijks geldend van 1 Mei tot 1 October voor het gedeelte van de Zeeweg, gelegen tussen een punt op 350 meter uit de grens met de gemeente Zandvoort en die grens, zulks met uitzondering van de ten zuid westen van de rijbanen van de Zeeweg al daar aangelegde autoparkeerplaats. Gedeputeerde Staten hebben overwogen, dat het veelal snelrijdende verkeer over de Zeeweg, door de weinig overzichtelijke si tuatie op deze weg, herhaaldelijk in gevaar wordt gebracht door op de rijbaan stil staande auto's. De bermen van de weg zijn niet verhard en van dien aard, dat zij door daarop geparkeerde auto's ernstig zullen worden beschadigd. Inmiddels zijn par- keerstroken aangelegd op onderlinge af standen van ongeveer 800 meter, terwijl bovendien afzonderlijke parkeerstroken bij de autobusdiensten zijn geprojecteerd. We gens het strandbezoek is het gewenst te achten dat het meest westelijke gedeelte van de Zeeweg van de door het gemeente bestuur van Bloemendaal gevraagde maat regel wordt uitgezonderd. Teneinde te voorkomen dat hier gedurende het strand- seizoen een grote opstopping ontstaat van auto's, waardoor het doorgaande verkeer ernstig wordt bemoeilijkt, achten GedepuT teerde Staten het evenwel wenselijk voor het meest westelijke gedeelte van de Zee weg gedurende het strandseizoen een wachtverbod vast te stellen. TC is van mening, aldus de heer Kruyver, dat het zwaartepunt van de conditietrai ning moet liggen bij de clubs. Om de in dividuele technische tekortkomingen bij de spelers zoveel mogelijk weg te werken zijn de oefenmeesters Van der Leek en Kauf man begonnen met een individuele trai ning, waarbij elke week een aantal spelers een extra privé-beurt krijgt. In de resterende weken voor de wedstrijd in Oslo zal vooral op deze individuele trai ning het accent worden gelegd. Verhoging spelpeil Wat de pogingen tot verhoging van het algemene spelpeil betreft, deelde de voor zitter der technische commissie mede, dat op intensieve wijze contact is opgenomen met de eerste en tweede klasse clubs en hun trainers. Er is reeds een aantal bij eenkomsten in dit verband geweest, waar voor grote belangstelling bestond en waar veel begrip en bereidheid tot samenwerken bleek te bestaan. Het ligt in de bedoeling dit contact tot de lager geklasseerde clubs uit te breiden. Bovendien zullen in diverse districtstechnische commissies wijzigingen worden aangebracht. Ook zal worden ge werkt aan het organiseren van cursussen voor amateur clubleiders. Een van de wensen van de TC is voorts een gewestelijke, dus gedecentraliseerde training voor veelbelovende jeugdspelers, tussen de 18 en 25 jaar. Zo zullen de jeugd spelers, die voor de wedstrijd tegen de Belgische jeugdploeg, op 24 October in Breda, in aanmerking komen, een indivi duele training ondergaan. Nogmaals Lenstra Nadat was medegedeeld, dat Brooymans van R.A.C. aan de centrale training van het Nederlands elftal was toegevoegd, kwam het gesprek nog even op Abe Len stra. Het standpunt van de technische commissie en de keuze-commissie werd door de heer Kruyver op duidelijke wijze uiteen gezet: het Nederlands elftal, zei hij, dient een homogene vriendenclub te zijn, waarin alle elf spelers bereid zijn van begin tot eind te werken. Wanneer een speler lichamelijk of mentaal hiertoe niet in staat is, kunnen wij hem niet gebrui ken. OFFICIëLE PUBLICATIE Het ministerie van Buitenlandse Zaken deelt mede Door het toenmalige ministerie van Unie zaken en Overzeese rijksdelen werden tal van rechthebbenden, behoord hebbende tot het voormalige Koninklijk Nederlands-Indo nesisch leger, in het bezit gesteld van het ereteken voor de orde en vrede, het oorlogs- herinneringskruis en/of het zgn. demobili satiespeldje. Sedert 1 Januari j.l. behoort de veidere uitreiking van deze onderscheidings tekenen tot de taak van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Aangezien is gebleken, dat lal van toegezonden onderscheidings tekenen tengevolge van adresveranderingen van rechthebbenden hun bestemming niet bereiken, worden allen, die menen op een of meer der genoemde onderscheidings tekenen a- -spraak te kunnen maken en deze tot dusverre nog niet mochten ontvangen, uitgenodigd zich uiterlijk vóór 1 November a.s. per briefkaart te wenden tot de Directie Overgangszaken Indonesië, afdeling A A - 1 van het ministerie van Buitenlandse Zaken (adres: Grote Markt 22 te 's-Gravenhage). Op de briefkaart te vermelden a. naam en voornamen. b. geboortedatum. c. legernummers, rang. wapen en onder deel. waarbij het laatst bij het v.m. KNIL gediend werd. d. tegenwoordig adres. <000000000000000000000000000000000000000000000000000 OGGOQ, organiseert ter ere van het 5 jarig Regeringsjubileum van H.M. Koningin Juliana op Zaterdag 5 September 1953, n.m. 8 uur op de speelplaats van de Moerberg- school in de Kerkstraat o.l.v. de heer Martens m.m.v. de Chr. Harmonievereniging „Wilhclmina" en Nat Gonclla met de nieuwste Best-sellers en Top-hits. Om 7.30 uur rondgang van de Chr. Harmoniever. „Wilhelmina" door het Westelijke gedeelte van IJmuiden. Tijdens de pauzes onder het dansen zal „Wilhelmina" concerteren. G GOGGOOGOOGGGGGOGGGGGGGGGGOGGGGGGGGGOGOGOOOOOOOOOOOOGGGCX Reeds voor fi heeft U een kleurechte khaki-jas; door ons op eigen atelier vervaardigd; daarom een prima pasvorm en perfecte afwerking. Sterke Casimir Stofjas 14.50 OOK IN DAMESTASSEN ZIJN WE ENORM GESORTEERD I „SANFOR" Satin-jeans Damesjas korte mouw 14. lange mouw 15.^

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7