Wijsmullers aanwinst draaide vannacht op huis aan IJmuider bejaarden maakten tochtje Agenda voor Velsen OVERDRACHT OP DE EEMS „Cycloop" een sleepboot met vele mogelijkheden Een der sterksten in het K.N.D.B.-verband H Een dagje uit naar Valkeveen Waar rijdt Jimmy op? JAARVERGADERING D.C.IJ. P. Roozenburg speelt mee in Vuurtorentournooi ,Krengvan een boot „Oranjebal" op de speelplaats Voer jonge hersens Uit „Noord" naar Schiphol Zondag VVB-zevenkamp voor dames en heren Aspirant elftallen vóór Stormvogels-Elinckwijk „Walvis" binnenkort weer in de vaart DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1953 Van een verslaggever) VANNACHT TEGEN TWAALVEN is Wijsmullers nieuwe sleepboot „Cycloop" een naam, die in IJmuiden een goede klank heeft uit de jaren 18981926 met een vaart van twaalf mijl uit Delfzijl over de Eems de woeste zeegang van de Noord zee tegemoet gestormd, om na vijftien uur draaien van de dubbele Bolnes-diesel van 1200 ipk vanmiddag om twee uur tussen de pieren van IJmuiden op te dagen. De „Cycloop" heeft de storm van vannacht best kunnen gebruiken. Dinsdag is het schip tijdens de technische proefvaart en ook gisteren voor de officiële overdracht van de weif aan Bureau Wijsmuller tot in alle hoeken onder critische ogen geweest. Men kon tevreden het glas heffen, maar men bleef toch wel erg benieuwd naar de ge dragingen van de „Cycloop" bij stormweer, want óók voor de berging is dit schip bedoeld. Wanneer ook de krachtproef in storm weer is geslaagd, kan het beste van een juweel van een schip worden gesproken. Deze „Cycloop" werd een sleper, kort en gedrongen, die zowel voor het havenwerk, het bergingsbedrijf als op lange trips kan worden gebruikt. Uiteraard zijn alle lieden, die betrokken zijn geweest bij de bouw van deze 285 ton grote sleper, gespitst geweest op de proefvaart. Na afloop van een tocht van vier uur op de Eems waren alle geno digden het er over eens, dat, wat zij op de sleper hadden meegemaakt, het ver trouwen gaf, dat de „Cycloop" een succes zal worden. Dc kans is hu al groot dat het schip een zusje in het buitenland krijgt. De rederij van de sleepboot „Turmoil", die nog enige tijd aan de Flying Enterprise heeft liggen trekken, is wezen kijken naar de „Cycloop" en voelde veel voor een dergelijk schip. Ook enige Fransen uit de havenstad Calais, die gisteren de proefvaart mee maakten, waren vol lof over de sleper. Zij zouden voor het havenwerk evenwel een iets groter schip met twee schi-oeven wen sen. Hoewel in Engeland en Frankrijk nog geen besluit is genomen, is deze buiten landse belangstelling toch een goed teken voor allen die er aan gewerkt hebben. De Eems op Van voor tot achter gepavoiseerd koerste de „Cycloop" gistermorgen om half twaalf op het ebje onder een zonnige hemel langs de loodsboten Castor en Zeearend uit de stille haven van Delfzijl naar buiten. Eerst werd in de richting van Emden gevaren en daarna met „alles bij" naar het eiland Borkum. Een straffe over Groningen ko mende wind, had niet veel vat op de 285 ton, zodat niemand zich geroepen voelde zeeziek te worden. De kapiteins van voor bijkomende kustvaartuigen keken wel even vx-eemd, bij het zien van zoveeel volk aan boord, maar een lichtende knipoog van de „Cycloop" en de i-eeks vlaggen zeiden alles: hier werd een nieuw schip uitgehaald. Op de brug stonden de kapiteins H. v. d. Burg en Broek, die elkaar zullen aflos sen. Het havenwerk zal door kapitein Broek gedaan worden en kapitein H. v. d. Burg zal de lange sleepreizen voor zijn rekening nemen. De eerste reis Hoewel de directeur, de heer G. v. d. Vuurst en ook kapitein v. d. Burg hopen, nog in September een mooi reisje te kun nen maken, staat nu al vast, dat de „Cy cloop" eind October voor een poos IJmui den zal verlaten om op de lange reis te gaan met een bij Figee in Vlaardingen ge bouwd landingsvaartuig, dat naar Lagos moet worden gebracht. In vier seconden In de motorkamer waren twee glunde rende machinisten aan te treffen. Eerste machinist Leeflang, die zes - weken bij Bolnes heeft gewerkt om de motor te leren kennen, toonde met trots hoe de motox-en binnen vier seconden van voor op achteruit kunnen worden gezet. Een 60 pk Kromhout hulpmotor heeft hij ook on der zijn hoede voor de aandrijving van pompen, het lichtnet, de stuurmachine en de hydrofoorinstallatie, die zorgt voor druk op de waterleiding. Alle hutten in het schip hebben centx-ale verwarming en koud en warm water. En zo zou men verder kunnen gaan. Er waren niet veel vrouwen aan boord, maar de een na de ander heeft haar bewondering uit gesproken over de keurige en solide ver blijven van de bemanning. Hoe scheepstekenaar J. Goedkoop het er allemaal in heeft gekregen is zelfs de op varenden niet duidelijk. Onder de brug vindt men aan stuurboordzijde de hut van de stuurman: de medicijnkast en een toilet en douche voor officieren. Aan bakboord zijde ligt de messroom voor officieren. Een trapje lager is de kombuis te vinden: „Al sta je er in de tropen voor, dan voel je hem nog niet,' zei de kok over het fornuis. De andere opvax-enden van de „Cycloop" in totaal is er plaats voor 16 man liggen een dek lager. De eerste en tweede machinist hebben elk een gerieflijke hut gekregen en verder is daar de messroom voor de bemanning, een hut voor de kok en tweè hutten, elk voor twee matrozen. De kapitein heeft zijn hut op de brug. Op het onderste dek staan de koel- en vries kast en er is verder ruimte voor slaap plaats voor vier runners en twee matrozen. Om eisen lengte gedraaid Om beurten hebben v. d. Burg en Broek die middag laten zien tot welke prestaties de „Cycloop" in staat is. Er werden nog Donderdag 3 September IJMUIDEN Itex, 20 uur: „Wiener Sangerknaben". Thalia, 20 uur, speciale voorstelling „Meisjes in nood". Vrijdag 4 September SANTPOORT Rijkenspark, 20 uur: Openluchtconcert met „Excelsior", IJmuider Volksstem en Stem des Volks. IJMUIDEN Thalia-Theater, 20 uur: „Geluidsbarrière", Rex, 20 uur: „De Piratenkoningin". eens stuurproeven genomen en daarbij bleek dat de sleper bijna om de eigen as draait. En wat kapitein v. d. Bux-g nu van het schip dacht? „Dat moeten we nog afwach ten, dat kun je pas over een paar weken zeggen", meende hij, „maar de wendbaar heid is enorm. Voor de havendienst is hij dus goed, voor de lange reizen is de ac commodatie uitstekend en vannacht zullen we dan zien wat hij op een ruwe zee doet. Het waait nog al." Kapitein Broek, die het meer dan dertig jaar (met sorm) op de „Nestor" heeft gedaan, stond nog een tikje vreemd tegenover sommige knopjes, maar voldaan was hij wel. B W-vla a in top Tegen drie uur stoof de „Cycloop" met een witte snor bx-eed voor zich uit op Delf zijl aan om op de x-ede de gemeten mijl te varen. Twaalf mijl kwam er uit eix daar lxeef liet machinekamerpersoneel danig bij staa' glunderen. De trekproef heeft de slepe nog niet gedaan. Waarschijnlijk zal he volgende week in Amsterdam gebeuren. Op het dak van de brug werd de nieuw IJmuidense sleper door de werf ovex-gedra gen aan Bureau Wijsmuller. De heer M Fikkers voerde hierbij namens de werf hel woord en wenste de rederij en de beman ning een gelukkige vaart. De blauwe wimpel met de naam van de werf werd neergehaald om de BW-vlag te kunnen hijsen. Terwijl de „Cycloop" langzaam voor de ingang van de haven van Delfzijl voer nam de heer G. v. d. Vuurst onder de kleurige dundoeken het woord. Hij bracht in herinnering wat men eigenlijk in deze „Cycloop" had gezocht, ofwel een schaap met vijf poten. Hij bracht in het bijzonder dank aan de heer M. Fikkers: de chef van de technische dienst van het Bu reau, de heer F. Jonkman; de mede-ont werper van het schip, de heer J. Goed koop en aan de heren v. d. Burg, Bx-oek, De Koe, Leeflang en Moerman voor de vele adviezen en aanwijzingen bij de bouw, die zij konden putten uit een ervaring van tientallen jaren. De „Cycloop" heeft, zoals hij vanmiddag om twee uur IJmuiden zou binnen lopen, Bij het 28e jaarverslag vaix de Damclub IJmuiden blijkt wel, welk een belangrijke rol DCIJ in Velsens gemeenschap speelt. Het internationale DAMAS-touraooi De cember 1952, jeugdwedstrijden, scholentour- nooi, bedrüven-snelheidswedstrijd, compe tities v,an de Koninklijke Nederl. Dambond; ze vormen slechts een greep uit de vele initatieven waaraan de tweeënvijftig wer kende leden in het afgelopen jaar hun activiteiten hebben gegeven. Voorzitter K. de Jong memoreerde het af gelopen jaar als een belangrijke mijlpaal in het leven van de Damclub IJmuiden. Het toetreden van Piet Roozenburg als werelddamkampioen, waarvan allen naar zijn mening de vruchten zullen plukken, is de belangrijkste gebeurtenis voor de dam club, die één der allersterkste verenigingen van de Koninklijke Nederlandse Dambond voor het komende seizoen gaat worden. De scheidende penningmeester de heer W. Zeedex-s deelde mede in het afgelopen jaar f 1218,47 te hebben ontvangen, waar tegenover een uitgave stond van ruim f 1000. Een kleine tweehonderd gulden kon de nieuw-gekozen penningmeester-, de heer L. Vooys als batig saldo in ontvangst nemen. Het DCIJ bestuur ziet er als volgt uit: voorzitter K. de Jong, secretaris C. Kaan, penningmeester L. C. Vooys, H. Laros, hoofdx-edacteur clubblad DCIJ. J. v. Straten algemeen wedstrijdleider, D. Ott, 2e voor zitter en B. Dukcl, pers en propaganda. Wereldkampioen Piet Roozenburg is als technisch-adviseur zonder stemrecht be noemd. Besloten werd met drie tientallen in de Nederlandse damcompetities deel te nemen. Vuurtorentournooi Het jaarlijkse vuurtorentournooi zal van half September tot eind November in een rondtournooi op Dinsdagavonden in hotel Kennemerhof worden verspeeld. Deelne mers zijn: Piet Roozenburg, A. Ligthai-t, B. Dukel, C. Suyk, H. Laros, T. Postma en Yme de Jong. Een wat lang gerekt discussiepunt wei-d het onderling competitieverband. Besloten werd de indeling per klasse op 12 deelnemers te stellen. De nieuwe krachten die zich heb ben gemeld worden door de technische com missie Roozenburg, Laros. Dukel beoordeeld. Voorts de regeling van vorig jaar met in schakeling van de nieuwe leden. De hoofdklasse (van 12) bestaat uit: Heime Langbroek, J. v. Straten, A. W. Beukema, P. v. d. Berg, I-I. Swicr, L. C. Vooys, D. Ott, L. Koetsier. J. Smit, J. Koppelman, Jelle Post en K. de Jong. Voor de overige klassen moet de beslis sing nog volgen Nadat de heer Roozenburg had mee gedeeld. dat van Dinsdag aanstaande vóór de clubavonden een half uur theoi-ie wordt gegeven en dat daarnaar ook nieuwe leden en belangstellenden kunnen komen luisteren, wex-d de vergadering gesloten. Aanvoer van lxout Voor de papierfabriek Van Gelder Zoxxen is Woensdagmorgen aangekomen het Finse s.s. „Dagmar" met een lading van 1082 va dem hout van de Finse haven Iin-Roytta. Op de werf van het N.V. Scheepsbouw bedrijf v.h. Th. J. Fikkers te Foxhol kwam vorige week een Groninger op kapitein Broek van Bureau. Wijsmuller loegestapt om hem te zeggen, dat hij die nieuwe „Cycloop" een kreng van een boot vond. De oud Nestor-kapitein heeft de Groninger toen op de hem eigen wijze aangekeken, want dat nam hij niet. Later hoorde hij echter dat ze met die uitdrukking in Groningen iets anders bedoelen dan in Holland. De Groninger had alleen maar willen zeggen dat hij de „Cycloop" een pracht van een schip vond: snel wendbaar en een schip, dat gauw „opneemt". nog niet de volledige uitrusting aan booi'd. Verplaatsbare dieselbei-gingspompen ko men er nog bij en wat te zeggen van twee volle ti-ossen een achttien- en een veer- tienduims. „Misschien ontmoet je onderweg naar IJmuiden nog een scheepje dat binnenge bracht wil worden," zei iemand bij het af scheid tot kapitein v. d. Bux-g". Al zou het moeten met die ene sleepdraad, die we slechts aan boord hebben," zei hij terug. De „Cycloop" zal uit IJmuiden nog een of twee tochten met genodigden maken. Wanneer is nog niet bekend. Ter gelegenheid van het eerste regerings lustrum van Koningin Jul'iana houdt de Oranjevereniging IJmuiden-West op Za terdagavond 5 September een Ox-anjebal op de speelplaats van de Moerbergschool aan de Kerkstraat. Het bal staat onder leiding van de heer Martens en de muziekvereni ging „Wilhelmina" zal voor- het bal een muzikale wandeling maken, die te half acht begint. In de pauzes van het dansen op gramofoonmuziek zal „Wilhelmina" concerteren. De muzikale wandeling begint in de Waalstraat en leidt door de Riviex-enbuurt van de Kennemerlaan en vandaar door oud-IJmuiden. Vanavond draait in Thalia, als speciale voorstelling, de tendenz-film „Meisjes in nood", die wellicht onder de titel „Morgen begint een nieuwe dag" beter bekend is. Vertelt u ons nog eens, dat ouden van dagen zo stil zijn, geen leven in de brou- werij kunnen brengen. We zouden wel uren lang kunnen vertellen om het tegendeel te bewijzen. Of zegt het u soms niets, dat we gisteren tijdens het uitstapje, dat een aantal bejaarden maakte, velen van hen in water scooters, op schommels, ja zelfs op een wipplank zagen zitten? Het nam natuurlijk heel wat tijd in be slag, voor de ongeveer driehonderdentwin- tig bejaarden, afkomstig uit Oud-IJmuiden, IJmuiden-West, IJmuiden-Oost, Velsen- Dorp en Driehuis alleen een plaatsje had den gevonden in de negen bussen, maar toen het dan zo ver was, en ook het Rode Kruis-legex-tje over de bussen was verdeeld, kan de reis beginnen. Het weer was uit stekend. Een felle zon deed de schoonheid van het landschap extra uitkomen, zodat cle gasten van de commissie van ontspanning voor ouden van dagen volop genoten. En te genieten viel er heel wat: het doel van de reis was Valkeveen, maar eerst werd een rondrit gemaakt over Soest, waarbij men ook langzaam langs paleis Soestdijk reed; Er werd uit volle borst gezongen in de bussen, en daarbij vierde het schone lied „Naar de speeltuin" hoogtij. Heel toepasse lijk overigens, want de uitspanning in Val keveen, die bezocht zou worden, telde ook een speeltuin. De aanwezigheid van die speeltuin leek ons aanvankelijk voor deze excursie van geen nut, want, zo dachten wij, een speeltin is voor kinderen en oudere mensen zullen er zich nog geen vijf minuten in amuseren. Doch de praktijk van deze middag leerde, dat men eigenlijk tijd te kort kwam om alle attracties te bekijken. Alleen al naar de ping-pong bal, die rustig bovenop een waterstraal van een fontein re DONDERDAG, 3 September 1953. Beste kinderen, Vandaag ga ik. jullie zomaar eens iets vertellen over de pad. Jammer genoeg heb ik geen mooie foto van dit dier, maar ik denk, dal de meesten van mijn nichten en neven wel eens zo'n prachtig exemplaar uit de kikkerfamilie gezien hebben. De meeste mensen hebben een soort ongegronde afschuw van een pad, maar dan hebben deze lieden vast nooit de moeite genomen dit beest eens van wat dichter bij te bekijken. Geen enkel dier heeft namelijk zulke mooie goudgroene ogen als de pad. Zijn huid is ruw en zit vol wratten, daardoor kan hij op drogere plaatsen leven, dan zijn familie leden^ kikvorsen. Een pad leeft voornamelijk vi niet te droge bossen; dus meestal in een wat moerassige omgeving, 's Avonds komt hij uit zijn hol en gaat op jacht naar regenwormen, slakken, rupsen, enzovoort. Hij eet ontzettend veelnet zo lang tot zijn buik dik en rond- is. Jonge padden zijn heel mooi: vaak koperrood. De padden kun je meestal van de kikvorsen onderscheiden door, ten eerste hun kleur bruingrijs, ten tweede hun ruwe huid met de wratten, ten derde kunnen ze meestal niet springen, zoals een kikker, maar ze kruipen. Ik ben nieuwsgierig, wie van jullie mij in een briefje kan vertellen, dat hij of zij wel eens een echte pad gezien heeft.... En nu de brieven. SONJA was verleden week net te laat met haar briefje, zodat ze deze keer pas antwoox-d krijgt. Jullie heb ben wel genoten in dat sprookjesbos: Wat is daar een boel te zien. Ik ga er beslist ook eens naar loc want het lijkt me erg aarclig. Het is alleen jammei-, dat het hier zo ver vandaan is. En wat is er gesmuld, zeg, aan het diner! Ik ben erg nieuwsgierig naar je viooltje en ik reken er op, dat je met de volgende puntenraadselronde meedoet! ZEEMEERMIN was erg in haar schik met het mooie boek, schrijft ze. Zo zie je eens, hoe leuk die onverwachte dingen kunnen zijn. Wat heb jij een geweldige vacantia gehad, zeg! Ik kan me voorstellen, dat je briefpapier te klein is voor dat lange ver haal. En wat een feest was er bij jullie! Wil je de gelukwensen van mij ook nog aan je oudex-s overbx-engen? Jammer, dat het laatste deel van Augustus niet zo mooi was. Maar toen was je waarschijnlijk al weer thuis, niet? Na al die pretjes valt het je misschien zwaar om weer aan het wei-k te gaan of heb je toch wel zin? Stei-kte in ieder geval op school! Toen Kardoes de kater sliep en hij sliep heel vast sloop het kleine muisje Piep naar de keukenkast. „Mmmmm", zei Piep, „ik ruik het al, dat is kost voor mij, kaas en brood en spek vooral; hoe kom ik er bij?" Piep had nooit een kat gezien, hij vroeg denk eens aan „dag meneer, mag ik misschien op uw rug gaan staan?" „Zeker", zei Kardoes, de kat, „zeker", zei hij vlug, maar natuurlijk mag u dat!" Piep klom op zijn rug. Maar wie hoorde Piepje daar onder aan de plint? Moeder Muis zag het gevaar, „Help", riep ze, „mijn kind!" Toen het muisje met een vaart naar beneden gleed, kreeg Kardoes nog net Pieps staart bij het puntje beet. Toch kwam Piepje nog op tijd uit Kardoes zijn bek, maar zijn staartje was hij kwijt en hij had geen spek. MIES BOUHUYS MARJANNEKE heeft evenals Clematis en Hardloper moeite gehad met het pun- lenraadsel. En toch heb je het zo'goed ge daan, dat je er de prijs mee in de wacht gesleept hebt, meisje! Zie je nu wel, dat je nog best winnen kan, al zijn er anderen, die in het begin meer punten hebben dan jij. Leuk, dat je geranium het nu zo goed doet. En wat aardig van Opa, dat hij je nu nog een paar andere plantjes beloofd heeft. CLEMATIS is ook al heel tevreden met haar boeken. Jij bofte, kixxd, dat je twee keer een wedstrijd won. Die bloemen in je tuintje zullen dus wel Max-gi-ieten ge weest zijn. Leuk, dat je aardappels zo lek ker gesmaakt hebben. Ik hoop, dat je het puntenraadsel van dit hoekje beter doet, dat is dan alvast een goed begin. Tot slot is hier dan onze HARDLOPER, die het alweer best bevalt in de nieuwe klas op school. Ik kan me best voorstellen, dat je tekenen en zang de leukste vakken vindt, want daai-bij behoef je je hersentjes niet zo erg te vermoeien. Maar niets in dit leven wordt zonder moeite vei-kx-egen, jon gen, dus ook niet een goed rapport. Het is ex-g prettig echter, om na het inspannende rekenen of een moeilijk dictee, uit volle box-st een lied te mogen zingen, of te luis- tex-en naar een mooi vex-haal van de mees ter. Leuk, dat je neefje en jij nu in de zelfde klas zitten. En dit is weer het laatste briefje van deze week. Tot volgende keer! Briefjes voor Dinsdag, Kenncmerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven. De oplossing van het vorige raadsel is: e, el, lei, Tiel, ethil, hiel, hel, he, h. Marjanneke 37 pnt. Hardloper 36 Clematis 36 Meizoentje 17 MARJANNEKE heeft dus deze maand het hoogste aantal punten behaald, en daarmee het boek vei'diend. Bravo, Marjan, je krijgt de prijs sfpedig thuis! HET EERSTE PUNTENRAADSEL VAN DE NIEUWE RONDE X scheepseigenaax-. X hooistapel of hoofdman. X wondvuil, pus. X getand wiel. X lengtemaat. X groot knaagdier, leeft bij het water. X x-ivier in Afrika. X die het gedaan heeft. Als je alle woox-den volgens de er achter slaande beschrijving goed ingevuld hebt, dan staat er op de rij kruisjes van boven naar beneden een stad in Limburg. De laatste twee letters van elk woord zijn daarenboven nog gelijk ook. Doen jullie allemaal je best, jongens en meisjes, er is weer een heel mooi boek te verdienen! Dit eex-ste raadsel is tien punten waard. xx>ocooococxxoocococococoococcooocooooo< TANTE ELS FELICITEERT: Panda, die Zatex-dag haar verjaardag gaat viex-en en Edelweisz, die Zondag een dubbele feestdag hoopt te vieren. Van harte ldndex-en en veel plezier! Deze inktlap kun je maken van een paar oude lapjes, een pijpenschoon- maker en een grote houten kraal. Maak op het eind van de schoon maker een knoopje, schuif de kraal ex- tegen en leg daaronder weer een knoop met een langwerpig lapje er tussen. Daaronder komt het rokje. Dit is een lapje stof, dat geplooid om de schoon maker gebonden moet worden. De voe ten zijn ook weer een lapje stof, die door een knoop in de schoonmaker vastge maakt wordt. Als je weten wilt waar Jimrnie op rijdt, trek je een lijn van 1 naar 2 en zo vervolgens tot 40. 13 11 3 iz •to A bleef draaien, hebben de bejaarden tijden lang staan kijken. Ir. grote drommen trok men naar de speel tuin, waar voox-al de waterscooters veel be kijks tx-okken. Het duurde niet lang, of de aarzeling was overwonnen, en even later zag men al enkele „waaghalzen" met zo'n klein motoi-bootje in het bassin ronddobbe ren, terwijl de toeschouwers aan de kant hen luid toejuichten. Men genoot ten volle, dat was duidelijk te zien. De terugtocht naar IJmuiden, waarbij veel versnaperingen en een rokertje wei-den aangeboden, ging via Amsterdam. Als bij zonderheid moet nog worden gemeld, dat de heer Bakker, adjudant van het Rode Kruis, gisteren zijn vijftigste tocht mee maakte. Reeds vijfentwintig jaar houdt hij zich met dit dankbare werk bezig. Dit jaar voor het eerst is men er met verschillende kleinere groepen op uitge- tx-okken. Verleden jaar nog ging men met 1100 man tegelijk een dag uit, doch het leek verstandiger, in het vervolg met kleine groepen te gaan, zodat ook kleinere ont spanningsoorden bezocht kunnen worden. Onder grote belangstelling zijn er Woens dagmorgen om half negen ook vijf auto bussen van de Wij kerstraat weg vertrok ken en deze groep vond haar weg over Bloemendaal en Zandvoort naar. Schiphol, waar in iedere bus een rondleider van de KLM stapte om vex-schillende wetens waardigheden van onze internationale luchthaven te vertellen. De autobussen x-eden langzaam over het uitgestrekte plat form, zodat de gasten zich de vermoeie nis van een wandeling konden bespai-en. Met grote belangstelling hebben de oudjes het dalen van een Spitfire, een straaljager en internationale verkeers vliegtuigen kunnen volgen. Na dit bezoek ging het via Vreeland en langs de mooie Loosdx-echtse plassen naai de radiostad Hilversum, waar niet alleen een i-it langs de studio's en het fraaie stad huis werd gemaakt, maar ook een ogenblik werd gestopt bij het fleurig versierde „stadserf'. Om ruim één uur wachtte in „Anna's Hoeve" de eex-ste verrassing, die bestond uit een zeer uitgebreide, keurig verzox-gde koffietafel, welke voor de deelnemers mo gelijk was gemaakt door extra-financiële steun van enkele zakenmensen uit Velsen- Noord. De heer K. Nagel, één van de meest voortvax-ende commissieleden, heeft tijdens de feestelijke maaltijd het nieuwe be stuurslid, de heer W. Fontein, geïnstal leerd, die echter wegens zaken niet aan wezig was. De man van de penningen, de heer W. Rokeweger kreeg alle lof voor zijn beheer en de heer P. Waai'denburg, voorzitter van de uitspanningscommissie voor ouden van dagen, die met een IJmuidense groep oudjes in Valkeveen vertoefde, kwam „even langs" om de Velsen-Noordse groep te groeten en, even hartelijk -toe te'spreken. Dat het uitei-mate gezellig, was in „An na's Hoeve" wordt wel bewezen door het feit, dat pas om half vier via Amsterdam de terugtocht werd aanvaard. In Haarlem wachtten in hotel „Dreefzicht" accordeon- muziek van mej. A. de Rooy en een koffie tafel met voor de zoveelste keer sigaren voor de mannelijke deelnemers, alsmede vei-snaperingen, waaronder een gratis ijsje van de Velsen-Noordse roomijsfabriek. De vrolijke stemming steeg ten top, toen tachtigjarigen en zelfs de oudste inwoner van „Noord" (94 jaar) zich waagden aan px-omenade en dans. Pastoor A. M. A. Vollaerts heeft zich in een geestige dankbetuiging aan commissie leden en alle helpers tot de tolk der gasten gemaakt en ook de heer G. van Eyk bracht de dank van allen voor deze prettige dag over. Tenslotte was het de heer Nagel, die al len dankte die de mogelijkheid hebben ge opend dit uitstapje te organiseren, waar- bij hij vooral de dames en hex-en van de Noord-Velser Rode Kruis-colonne, die ge lukkig, niet in actie behoefden te komen, noemde. De grote belangstelling van de zijde van de dames, die vorig jaax-, toen de voetbal vereniging „Bi-eesaap" voor de eerste maal een dames-zevenkamp heeft gehouden, voor dit evenement bestond, is aanleiding geworden om ook nu weer de dames van de VVB-leden zoiets voor te zetten. Zondag wordt op „Watervliet" de jaar lijkse VVB-zevenkamp gehouden en be halve de heren, die in een ongekend groot aantal zullen deelnemen, zullen .er ook veel dames van de partij zijn. De wedstrijden beginnen al om halftien 's morgens. De VVB-jeugdcommissie, die met haar dx-ie tournooien gx-oot succes boekte, zox-gt Zaterdagmiddag op „Watervliet" voor een sportdag voor adspiranten en welpen, van wie nu al vaststaat, dat er een grote be langstelling is. Als voor wedstrijd van de ontmoeting Stormvogels-Elinckwijk op 6 September zullen twee aspirant-elftallen, die vorig seizoen kampioen hunner afdeling zijn ge worden tegen elkaar uitkomen. Het betreft hier de elftallen A en B. Tevens zal dan aan de spelers van deze elftallen een gedenkbord.ie worden aange boden. De wedstrijd begint om ongeveer 1 uur. Het motorloodsafhaalvaartuig „Walvis", dat door Zwart's machinefabriek in IJmui den geheel is gereviseex-d, zal in het mid den van de volgende week de proefvaart kunnen maken. Het scheepje kreeg twee nieuwe Kromhout-motoren van 60 pk. elk ingebouwd. Voorts werden de brug, de motorkap en de grijpleuningen ver nieuwd. Vrijdag gaat de „Walvis" in dok om de schroeven aan de assen te laten be vestigen.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 9