Dulles distancieert zich van de Westelijke verklaring van 1948 Jonge minister Mitterrand treedt uit regering-Lamel Foster Dulles bemoeit zich met Duitse verkiezingen Weerbericht Frankrijk verwacht rijkste oogst van laatste tien jaar Haarlems Dagblad HET GESCHIL TRIëST Churchill wijzigt zijn kabinet Generaal Dean vrijgelaten Het woord is aan Franse regering vertoont duidelijke barst Merkwaardige aanprijzing van Adenauer zet West-Duitse socialisten in vuur en vlam ii r PIJNLIJKE VERRASSING IN ITALIë Overleg loonvorming Aankomst en vertrek van Koreavrijwilligers Weerrapporten 6Se JAARGANG No 48 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admiru Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1953 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 297e JAARGANG No 201 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.op7.on-en Feestdagen. Abonnement per week 4"' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post Ö.S0. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON (Reuter) De verklaring van 1948, waarin de Westelijke mogend heden zich hebben uitgesproken voor over dracht van het vrije gebied van Triest aan Italië, dient niet noodzakelijk als een wet van Meden en Perzen te worden beschouwd, die altijd geldig blijft, aldus verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, Donderdag op een perscon ferentie te Washington. De Verenigde Staten zoeken, aldus Dulles, naar andere oplossingen. In Italiaanse politieke kringen is men pijnlijk verrast over deze uitlaitng van Dulles. Uit goede bron te Belgrado is Donderdag vernomen, dat de Joegoslavische regering de regeringen van Amerika, Engeland en Frankrijk heeft verzocht hun invloed bij de Italiaanse regering te gebruiken, ten aan zien van de buitengewone militaire maat regelen, die de laatste dagen langs de Joe- goslavisch-Italiaanse grens zijn genomen. Dit verzoek werd Woensdag tot die lan den gericht door de Joegoslavische staats secretaris van het ministerie van Buiten landse Zaken, Bebler, die een bezoek bracht aan de diplomatieke vertegenwoor digers van de drie Westelijke landen. Naar aanleiding van de Zuidslavische stap heerst er in diplomatieke kringen te Belgrado thans een zeker optimisme, en men verwacht een ontspanning van de tcestand. Onze correspondent te Rome seint: Is er gevaar voor een grensconflict tussen Italië en Joegoslavië? Wij betwijfelen het. Ook al zouden de Joegoslaven in zóne B maatregelen nemen, die de definitieve in lijving van dat gebied bekrachtigen, zouden de Italianen toch niet veel anders kunnen doen dan heftig protesteren en de zaak voorleggen aan de grote mogendheden of (hoewel Italië daar geen lid van is) aan de U.N.O. De troepenbewegingen aan de Ita liaans-Joegoslavische grens zijn zeker als een waarschuwing bedoeld aan het adres van Belgrado, maar om zóne B te bereiken zouden de Italiaanse troepen eerst het grondgebied van de vrijstaat moeten schen den, namelijk zóne A binnenrukken, waar zich een sterk Brits-Amerikaans bezettings leger bevindt, dat zulks stellig niet zou ge dogen. Zowel Rome als Belgrado weet, dat men de zaak niet op de spits kan drijven zonder krachtige reacties uit te lokken van de zijde der grote mogendheden en stellig zullen beide regeringen het uiterste doen om niet in de ongelukkige positie van „aggressieve staat" te geraken. Veeleer verwachten wij, dat dit nieuwe en bijzonder heftige geschil tussen de beide nabuurstaten, die beide tot de bondgenoten van de Grote Drie moeten worden ge rekend, de oplossing van het vraagstuk Triëst zo dringend maakt, dat de kansela rijen zeer binnenkort een op compromis gebaseerde oplossing zullen vinden. Italië, en dit is begrijpelijk, houdt vast aan de ver klaring der Grote Drie van Maart 1948 en vraagt inlijving van de gehele vrijstaat. Hoogstens is Rome bereid van enkele kleine overwegend Sloveense gebieden af te zien. Joegoslavië beschouwt het ganse ter ritorium als Slavisch, maar geeft toe dat de kuststeden tengevolge van langdurige Venetiaanse kolonisatie zijn veritaiiaanst. Die steden wil men eventueel aan Italië laten, doch het omringende land beslist niet. Een compromis tussen deze twee standpunten is niet eenvoudig, ook omdat beide regeringen er een prestige-kwestie van maken, maar het compromis moet ge vonden worden, wil men niet dat de Weste lijke wereld in 't strategisch uiterst belang rijke gebied der Middellandse Zee blijvend de zwakke plek behoudt van volkomen ge brek aan samenwerking en begrip tussen enerzijds Italië, anderzijds Joegoslavië en de met dit land verbonden Balkan-unie (Griekenland en Turkije). LONDEN (Reuter). De Britse eerste- minister, Sir Winston Churchill, heeft Don derdagavond enkele wijzigingen in zijn kabinet aangebracht. Bij deze reorganisatie is het stelsel van de coördinerende minis ters afgeschaft. Bij dit stelsel, dat heeft blootgestaan aan veel critiek, zijn bepaalde ministers verantwoordelijk voor de samen werking van andere ministers. De minister van coördinatie van de departementen van vervoer, brandstof en energie, Lord Wea thers, werd ontslagen en zijn post is afge schaft. Ook de minister van materiaalvoorzie ning, Salters, werd ontslagen. Zijn positie, die vroeger van grote betekenis was, is langzamerhand in belang gedaald, doordat de aanschaffing van vele grondstoffen aan particulier initiatief werd overgelaten. De overgebleven taken zullen worden over genomen door Lord Woolton. Het stelsel van de coördinerende minis ters werd niet alleen door leden van de socialistische oppositie, maar ook door con servatieven gecritiseerd. Het kabinet is uitgebreid van zeventien tot negentien leden. Dx-ie hoofden van de partementen werden tot leden van het kabinet benoemd: Dugdale werd minister van landbouw en visserij, Horsbrugh minis ter van onderwijs en majoor Lloyd George minister van voedselvooi-ziening. Aan het ministerie van handel is een mi nister van staat toegevoegd, Derick Heath- coat-Amory. Tot voor kort was hij minister van pensioenen. Hij zal zich in het bijzon der bezig houden met het bevorderen van de Britse ovex-zeese handel. De ministers post van secretaris van overzeese handel is afgeschaft. Men moet het betreuren, dat Tito het voornemen heeft om op 6 September in de onmiddellijke nabijheid der Italiaanse grens een grote menigte toe te spreken, ook al is de aanleiding daartoe de herdenking van de oprichting der partisancn-eenheden juist in dit gebied belangrijk genoeg. Maar beslist ontmoedigend lijkt het ons, dat van Italiaanse zijde nu ook op 6 September en zonder dix-ecte aanleiding een grote „meeting" wordt belegd te Gorizia, pal aan de grens gelegen, waax-bij senator Covelli, secretaris van de Royalistische partij ((uiterst nationalistisch en in wezen fas cistisch) zal gaan spreken over Italië's on vervreemdbare rechten in die streek. Het is te hopen, dat de autoriteiten niet zullen gedogen, dat op zulk een onverant- wóordelijke wijze met vuur wordt gespeeld. Het grensgebied is aan beide zijden vol soldaten. In Joegoslavië beginnen eerst daags de grote manoeuvres juist in die streek. Italië heeft troepen naar de grens gezonden. Gaat inen daar aan beide zijden nog tienduizenden opgewonden nationalis ten bijvoegen en dan die massa's opzwepen inet chauvinistische redevoeringen, dan is er weinig nodig om het buskruitvat te doen ontploffen. NEW YORK (Reuter). De Noordelij ken hebben heden de Amerikaanse gene- raal-majoor Dean, de hoogste geallieerde officier die in Noordelijke krijgsgevangen schap was geraakt, te Panmoendjom over gedragen aan de geallieerden. Generaal Dean werd in 1950, in de eerste maanden van de oorlog, door de Noord-Koreanen gevangen genomen. Dean was bevelhebber van de Ameri kaanse 24e divisie. Nadat hij in gevangen schap was gex-aakt werd hem de ere-mé- daille van het Congres, de hoogste Ameri kaanse militaire onderscheiding verleend. Generaal Dean werd met een speciale jeep naar Panmoendjom gebracht. Hij zag er gezond uit en glimlachte, toen geallieex-- de soldaten hem toejuichten. Donderdagmorgen is de Chinees-Kore- aanse autox'iteiteri te Panmoendjom een document ter hand gesteld, waarin wordt verklaard, dat de geallieerden ook hun- nerzijds de vex-oordeelde Noordelijke krijgs gevangenen aan de Noordelijken zullen uit leveren. De Amex-ikaanse minister van Buiten landse Zaken, John Foster Dulles, heeft Woensdag ixr een redevoex'ing voor het Amerikaanse Legioen verklaard, dat het uitsluiten van India van de politieke con ferentie over Korea de prijs is, die India moet betalen voor het niet deelnemen aan de strijd in Korea aan de zijde van de UNO. Het. bestuur van de Stichting van de Ar beid heeft, naar aanleiding van het desbe treffende advies van de Sociaal-Economi sche Raad van Maart besloten in de ko mende maanden overleg te plegen over de toekomstige loonvorming. Vastgesteld werd dat de inhoud van dc onlangs gepubliceerde verklaring der vier werkgeversverbonden-, die in het bestuur van de Stichting van de Arbeid werd toe gelicht, geen belemmering behoeft op te leveren voor een reëel overleg over het toekomstige systeem van loonvorming en de taak, die de organisaties van het be drijfsleven daarbij zullen hebben te ver vullen. Op Zondag 6 September zullen 89 mili- taix-en van het Nederlands vrijwilligers- detachement Korea per schip in Rotter dam aankomen. Het tijdstip van de ont scheping is voorlopig vastgesteld op negen uur 's morgens. Dezelfde ochtend vertrekt uit Rotter dam een aanvullingsdetachement van 160 man naar Korea onder leiding van de eerste luitenant H. A. Muller uit Apel doorn. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S M a u r o i s De domheid was en is in mense lijke aangelegenheden de belang rijkste factor. Van onze correspondent in Parijs) De stakingen hebben Frankrijk verlie zen berokkend, die in milliarden zullen xnoeten worden uitgedrukt, doch die nog niet bij benadering konden worden uitge rekend. Voor de nationale economie zal die schade echter goeddeels, zo niet volledig, kunnen worden opgevangen door een oogst, die de overvloedigste sinds de oorlog belooft te worden, op voorwaarde dat de i-egex-ing er in slaagt de komende maanden de tussenhandel dusdanig te x-eorganiseren, dat die overvloed van producten nu juist geen oorzaak wordt van nieuwe spannin gen op de binnenlandse markt. Wanneer de x-egering er dus voor waakt dat de ver laging van de inkoopsprijzen aan de bron niet geheel door de tussenhandelaren wordt geabsorbeerd, zodat de consumen ten in de steden van deze overvloed geen enkel profijt zouden kunnen trekken en de hoge levenskosten dus ongewijzigd zouden blijven. De sanering van de binnenlandse markt, waarop veel te veel tussenhandelaren pa rasiteren sinds de oorlog is hun aantal bijna verdubbeld is inderdaad een der doelstellingen van het economische plan van minister Edgar Faux-e. Maar afgewacht zal nog moeten worden in hoevexTe dat plan door de sociale troe belen der laatste weken en de consequen- In een nauw dal van de berg Comet in de Franse Alpen ligt een vleugel van het vliegtuig der Air France, dat enige dagen geleden is neergestort en uitgebrand. (Van onze correspondent in Parijs) Na een discussie in de Franse minister raad, die hoog moet zijn gelopen, over de poiitiek in Marokko, Tunesië en Indo- China, is de jonge links-radicale minister van Staat, Mitterrand uit het kabinet La- niel getreden. Een poging, die de premier gistermor gen ondernam om de 37-jarige minister, die in het bijzonder belast was met de Europese aangelegenheden en de relaties met Straatsburg, op zijn besluit terug te doen komen, is mislukt. Mitterrand heeft verklaard van zijn uit treden geen kwestie te willen maken, die een politieke crisis zou kunnen ontketenen. Over de komende verkiezingen in West- Duitsland heeft Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, gezegd, dat een nederlaag van Adenauer nood lottige gevolgen voor de mogelijkheid van een hereniging van Duitsland zal hebben. Er zou een situatie ontstaan, waarbij de oplossing van het Duitse probleem in het belang van het Duitse volk voor onbe paalde tijd wordt uitgesteld. Deze opmerking van Dulles op zijn pers conferentie is Donderdagavond door de perschef van de Duitse sociaal-democrati sche partij „een kwaadwillige poging van de West-Duitse verkiezingen tussen beide te komen", genoemd. De sociaal-democratische partij pro testeert krachtig tegen „deze ongelofelijke Amerikaanse poging om de Duitse kiezers te misleiden door de feiten te verdraaien", aldus Heine. Gallup onderzoekingen die hier overi gens met de nodige voorzichtigheid worden beschouwd geven dr. Adenauers partij de kans om bij de Zondag te houden ver kiezingen ongeveer 36 procent der stem men te verwerven. De sociaal-democx-aten zouden volgens deze cijfex-s op 30 procent kunnen rekenen. Als derde partij zou zich de liberale kunnen handhaven met onge veer 10 procent, gevolgd door de vluchte- lingenpartij met 7 en de Duitsche partij met vijf procent. Vijftien procent der stemmen zouden volgens de schattingen ten deel kunnen vallen aan de extremisti sche en neütralistisc'ne partijen, waarvan slechts de partij van Heinemann een kans op zetels gegeven wordt. Deze schattingen zijn gebaseerd op cijfers, die begin Augus tus verzameld zijn, toen de verkiezings strijd in feite nog beginnen moest. Veruit de meeste kiezers bleken toen hun keuze echter reeds te hebben gemaakt en slechts vijf procent bleek nog in twijfel te ver keren. Of de van stad tot stad trekkende poli tieke redenaars kans hebben gezien om in deze verhoudingen nog wijzigingen te brengen staat te bezien. Waarnemers lei den uit de lauwheid, waarmee de kiezers over het algemeen de woordvoerders te gemoet zijn getreden, af dat in feite de teerling reeds geworpen was. De strijd gaat nu snel naar het einde en heeft naar het schijnt zijn hoogtepunt reeds over schreden. De partijen hebben vandaag nog eens laatste oproepen aan de kiezers ge richt. Dr. Adenauer heeft daarbij opnieuw zijn vaste besluit te kennen gegeven na een overwinning te zullen voortgaan met zijn streven naar Europese integratie. Gisteravond is Adenauer voor het laatst in de federale hoofdstad opgetreden, waar hij Zondag zeker als directe candidaat ge kozen zal worden. Andermaal richtte hij zijn pijlen in hoofdzaak tegen de sociaal democratie en bezwoer de toehoorders, dat een socialistische overwinning alles kapot zou slaan, wat voor Duitsland exr Europa in vier jaar bereikt is. Aanval Zijn grote tegenstander, de socialistische leider Ollenhauer, heeft vanavond voor de i-adio andermaal Adenauei-s „politiek van kracht" geattaqueex-d, die volgens hem op absoluut illusionaire voox-stellingen geba seerd is. Ollenhauer sprak van een „va banque-politiek" en een spelen met vuur, waarvan de laatste consequentie slechts het gebruik van militaire machtsmiddelexx zou kunnen zijn. 13e Westelijke uitnodiging aan dc Sovjet-Unie voor een conferentie over de Oostenrijkse en Duitse problemen speelt in de verkiezingsstrijd hoegenaamd geen rol meer. Zij is xn Bon door alle par tijen toegejuicht. De strijd heeft zich overi gens in de laatste dagen meer en meer toe gespitst tussen regeringscoalitie en socia listen. De waardvoerders der regerings partijen vallen vrijwel uitsluitend Ollen hauer aan en beschuldigen hem er van Moskou te helpen. De rechtbank van Hannover heeft dr. Adenauer in een beschikking verboden tot een latere gerechtelijke uitspraak de Duit se Rijkspartij in het openbaar een on grondwettelijke partij te noemen. De beschikking is zelfs voor de DRP als een verrassing gekomen, daar men er niet meer op rekende vóór de algemene ver kiezingen van Zondag. Ter afsluiting van zijn pelgrimage naar Mekka bezocht de Egyptische premier, generaal Naguib, de 73 jaar oude Koning Ibn Saoedvan Saoedië (Arabië). Rechts de Koning en leden van het gevolg. Links de Generaal. „Ik heb echter geconstateerd dat mijn per soonlijke ideeën geen invloed op het al gemeen beleid van het kabinet uit hebben kunnen oefenen, en in dat geval komt het me voor dat het politiek fatsoen een mi nister voorschrijft zijn portefeuille neer te leggen". Directe aanleiding tot de woordenwis seling waaraan voornamelijk Mitterrand en de minister van Buitenlandse Zaken, Bidault, moeten hebben deelgenomen, was de aanwijzing van een opvolger van De Hautecloque als resident-generaal in Tu nesië. Toen de regering besloot de protégé van Bidault, de voormalige Franse ver tegenwoordiger aan het hof van de Prins van Monaco, Pierre Voizax'd, boven de candidaat van Mitterrand te verkiezen, trok deze daar de conclusie uit dat hij maar beter heen kon gaan. Mitterrand, die ondanks zijn jeugdige leeftijd sinds de oorlog al zes maal minis ter was, heeft onlangs een boek gepubli ceerd „Aan de grenzen der Franse Unie" geheten, waarin hij een breed plan voor Noord-Afrika ontvouwt, dat gericht was op een loyale samenwerking met alle Tu- nesiërs en Marokkanen, de extremisten zo mogelijk inbegrepen. Hij verlangde vooral dat Parijs het goede voorbeeld zou geven door ook de Noord-Afx-ikaanse nationalisten met begxdp tegemoet te tre den, om zo te bewijzen dat ook in Franse ogen het koloniale tijdperk tot de voltooid verleden tijd behoort. Het was bekend dat Mitterrand tijdens de jongste crisis in Marokko uit protest tegen de onttroning van de Sultan al had gedreigd af te treden. Dat hij dit voorne men thans tot uitvoering heeft gebracht bewijst in elk geval dat de storm in het kabinet, ondanks de geruststellende ver zekeringen van officiële zijde, nooit hele maal is geluwd. Mitterx-and vertcgenwoox'digde, met de minister van Financiën, Edgar Faure, de linkervleugel van het kabinet-Laniel. Men zal nu af moeten wachten of Faure het voorbeeld van zijn geestverwant zal volgen, in welk geval Laniel krachtige steun verliezen zou. Een andere en waar schijnlijker consequentie van Mitterrands uittreden, die voor de minister-president te vx-ezen valt, is dat de actie, die socialis ten en communisten nog altijd voeren om het parlement in speciale en spoedige zitting bijeen te krijgen, nu nieuwe steun zal ondervinden uit de linkse centrum- groepen van Mitterrand, waartoe in ze kere zin ook zijn partijgenoot, de minis ter van Defensie, Pleven, behoort. Er kwamen gisteren nog anderhalf do zijn stemmen tekort om het aantal van 2Ó9 te bereiken, dat president Herriot constitutioneel tot convocatie van het par lement verplichten zal. Men neemt aan dat dit fatale cijfer voor de regering volgende week wel zal worden gehaald. Laniel heeft zich intussen gisteren ge haast in een interview met het avondblad „Paris Presse" zijn vertrouwen over de toekomstige samenwerking met de Noord- Afrikaanse protectoraten uit te spreken in de hoop blijkbaar aldus iets van het de monstratieve kax-akter van Mitterrands af tocht weg te nemen. Niettemin vertoont zijn kabinet nu een duidelijke barst, die niet zo heel gemak kelijk gekramd zal kunnen worden. Som mige kranten opperen zelfs reeds de 'mo gelijkheid dat het kabinet door innerlijke verscheurdheid en zonder pressie van het parlement ook wel uiteen zou kunnen val len. Maar niemand die te voorspfellen durft door welke formatie de overwegend rechtse ploeg van Laniel zou kunnen wor den opgevolgd, ofschoon vele ogen zich opnieuw richten op de radicaal Pierre Mendès-France ties van salarisverhogingen, die daar nog uit voort zullen vloeien, niet zelf uit zijn voegen werd gerukt. Intussen schijnt men het jaar 1953 voor Frankrijk nu al met gouden cijfers te mo gen noteren. Een natte Julimaand en een zeldzaam zonnige en warme Augustus heb ben precies de voorwaarden geschapen voor een oogst, die in vrijwel alle land bouwsectoren uitermate overvloedig zal zijn. De wijnoogst belooft, zowel door kwa liteit als kwantiteit, uit te munten en er zal zoveel koren zijn, dat het Franse brood eindelijk weer zijn meelblanke tint van voor de oorlog zal kunnen herkrijgen. In voer van graan zal voor het eerst sedert tien jaren dan ook achterwege kunnen blijven en Frankrijk zal zelfs aanzienlijke hoeveelheden naar andere Europese lan den kunnen exporteren. Volgens de gegevens van het ministerie van Landbouw zullen er vijftien millioen ton suikerbieten beschikbaar komen en dat is vijftig procent meer dan vorig jaar. Vlees komt er ook al in overvloed en voor melk, kaas en boter zijn de vooruitzichten zo gunstig dat men zich ook op dit gebied zonder import best zal kunnen redden. Trots al die veelbelovende berichten zal de regering de komende maanden toch niet zonder gegronde zorgen tegemoet kunnen zien. Men kan zelfs zeggen: integendeel. Oppervlakkig beschouwd zouden voor de regering de voorwaarden nu bijzonder gunstig kunnen lijken voor wat betx-eft haar strijd tegen liet dure leven en de in flatie. In werkelijkheid wordt de overheid door deze overproductie echter haar voor naamste wapen uit handen geslagen, om dat ze nu door import van bepaalde pro ducten, zoals in het verleden, geen druk meer op de binnenlandse prijzen uit zal kunnen oefenen. Door deze overvloed zou de zuivering en de reorganisatie van de handel dus eerder bemoeilijkt worden dan vergemakkelijkt. En zonder die sanering van bovenaf zullen het voornamelijk weer de tussenhandelaax-s zijn vanouds een der belangrijkste oorzaken van de inflatie- vormen die hun welvaart zullen zien stijgen, ten koste van de producenten en van de consumenten. De voortekenen wijzen daar nu al op. Zo zijn de aardappelprijzen twee maanden geleden op het land al gehalveerd, doch in de steden bemerkte men daar bitter weinig van. Ten aanzien van andere px-oducten als suiker en wijn, is de hoop op prijsverla ging nóg minder gewettigd, omdat de re gering zich voor deze producten zelf tegen over de producenten heeft verplicht be paalde minimumprijzen kunstmatig in stand te houden. Ter gelegenheid van de kroning van Koningin Elizabeth van Engeland schreef een Engelse fabriek een prijsvraag uit. die openstond voor alle scholen ter wereld. De opgave was een opstel te maken over Enge land en de kroningsfeester en deze tekst te verluchten met illustraties. De prijsvraag is gewonnen door de zesde klas van de St. Petrus jongensschool te Uden. De px'ijs bestaat uit een grote zilveren beker. (van hedenmorgen 7 uur) •2- p toestand TS 25 Helsinki regen Z 3 19 14 Stockholm geheel bew. WNW4 19 3 Oslo licht bew. N 4 26 0.2 Kopenhagen licht bew. WZW10 17 7 Amsterdam zwaar bew. ZW 2 17 0.3 Edinburgh geheel bew. WZW 2 16 0 Londen zwaar bew. windstil 19 0 Luxemburg mist windstil 18 0 Parijs licht bew. windstil 21 0 Box-deaux mist windstil 25 0 Grenoble licht bew. windstil 27 0 Nice licht bew. NW 3 25 0 Genève licht bew. windstil 28 0 Zürich half bew. NNW 3 26 0 Locarno nevel O 1 26 0 Berlijn zwaar bew. W 6 21 0 Frankfort licht bew. windstil 23 0 München zwaar bew. windstil 26 0 Wenen zwaar bew. WNW 4 31 0 Innsbruck geheel bew. windstil 27 0 Rome onbewolkt NO 1 33 0 Maximum temp. gisteren: neerslag laatste 24 u VEEL BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Veel bewolking met plaatselijk wat lichte regen of motregen. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. 5 September Zon op 5.58 uur, onder 19.19 uur. Maan op 2.40 uur, onder 18.11 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 4 September Hoog water: 0.46 en 13.27 uur. Laag water: 8 40 en 21.12 uur. Zaterdag 5 September Hoog water: 1.54 en 14.23 uur. Laag water: 9.51 en 22.13 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1