Corsages van velerlei vorm en kleur met de hand gemaakt Een dierentuin, een zwevend potlood en een eeuwige vlam \lmwT jsiïïhete Pleidooi voor tomaat Slabbetje Een kijkje in een Haags atelier Fris en sportief Saterdag 5 september 1953 DIT MAKEN WE ZELF WANDELING LANGS DE WINKELRAMEN Postzegelverzamelaars in Arnhem bijeen Gevoelige straf wegens wildemansrit door Emmen Oefening „Grand Repulse" Belgische sigarenindustrie wenst beschermende maatregelen WAAR KUNSTBLOEMEN GROEIEN Oud G.G.D. ambtenaar voor de rechtbank Amsterdams studenten toneel op de Oceaan Dahliatentoonstelling te Aalsmeer In hl a at s van prentbriefkaarten ^Ucor de^ ADVERTENTIE De algemene jaarvergadering van de Nederlandse Bond van Postzegelverzame laars werd gisteren te Arnhem gehouden. Vandaag is de Nederlandse Philatelistendag en het congres ..Jeugd en Philatelie". Aan het op de jaarvergadering uitgebrachte jaarverslag wordt ontleend, dat de bond verleden jaar Juli 46 aangesloten vereni gingen telde, met in totaal 11.666 leden. Over het Inter-Benelux-comité voor de philatelie werd meegedeeld dat het samen gaan met België en Luxemburg in dit co mité zuiver informatorisch is, zodat het dus geen voor de bond bindende besluiten kan nemen en dat het de drie betreffende bonden uitsluitend wil adviseren in phila- telistische aangelegenheden De Nederlandse verzamelaar staat vrij wel met de gehele wereld in ruilrelatie. Het aantal ruilzendingen met de Ooster buren blijkt het grootste (409), daarna volgt Amerika met 455). De ruilzendingen naar Frankrijk en Engeland bedragen res pectievelijk 247 en 235. Van de gebieden buiten Europa komt het eerst de Unie van Zuid-Afrika (147) en daarna Israel (136), dat zich de laatste tijd in een vrij grote philatelistische belangstelling verheugt. Ook met landen achter het „ijzeren gordijn'' blijkt er druk te worden geruild en wel ongeveer een derde van alle Europese zen dingen. De rechtbank te Assen heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de 29-jarige koop man H. J. P. uit Emmen, die op 15 Mei de plaats zijner inwoning in beroering bracht door een zeldzaam wilde autorit. Volgens de getuigenverklaringen zat hij beschonken achter het stuur en reed hij met een vaartje van 80 km door de straten van Emmen, na in Nieuw Weerdinge reecis een wielrijder te hebben aangereden. Toen de slingerende auto ook in Emmen iemand had aangereden zetten agenten de achtervolging in. De auto raakte vast j in een zandweg, waarna do bestuurder kon i worden gearresteerd. Hij werd veroor deeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk en ontzegging van het rijbewijs voor de tijd van vijf jaar. In Eindhoven is een bijeenkomst gehou den van werkgevers- en werknemersver tegenwoordigers van de Belgische en Ne derlandse sigarenindustrie, welke bijeen komst onder leiding stond van vertegen woordigers van de ministeries van Econo mische Zaken in België en Nederland. Me degedeeld werd dat het door een accoun tantscommissie ingestelde onderzoek naar het loonverschil in de Belgische en Neder landse sigarenindustrie heeft uitgewezen dat het loon voor de fabricage van de Ne derlandse sigaar in België ongeveer 63 pro cent hoger is dan in Nederland. De Nederlandse industrie verklaarde zich bereid een prijsafspraak te maken en de waarborg te scheppen, dat de Nederlandse sigaren on de Belgische markt niet goed koper zouden worden aangeboden dan het geval zou zijn, indien bij de vervaardiging van die Nederlandse sigaren de Belgische lonen en sociale lasten zouden zijn betaald. Van Belgische zijde werd geconstateerd, dat reeds thans de prijs van de Nederlandse sigaren in België hoger is dan in Neder land. Vastgesteld moest dan ook worden, dat de toenemende exnort van Nederlandse sigaren naar België niet geweten kan wor den aan het loonverschil in de beide lan den, aangezien dit loonverschil niet in een daarmede corresponderende lagere prijs tot uiting komt. Onder deze omstandigheden meende de Belgische sigarenindustrie. dat het weinig zin had om de oorspronkelijk voorgestelde minimum-prijsregeling in te voeren. De vertegenwoordigers van de Belgische in dustrie verklaarden alleen baat te kunnen vinden bij maatregelen van beschermend karakter, waarbij met name gedacht werd aan contingentering of invoerheffing. De vertegenwoordigers van de Neder landse sigarenindustrie en met haar de vertegenwoordigers van het ministerie van Economische Zaken, ziin op deze verlan gens niet ingegaan. Zij verklaarden dat dergelijke maatregelen niet in overeen stemming zijn met de douane-overeen komst tussen de beide landen. De Belgische industrie zal thans nagaan in hoeverre de Belgische overheid in staat en bereid is, naar aanleiding van de ver langens van de Belgische sigarenindustrie, bij de Nederlandse regering stappen te on dernemen. De kunst om een kleine étalage in een ware bloementuin te herscheppen, verstaat het drietal ontwerpers, dat in een klein winkeltje in Den Haag dag in dag uit exclusieve corsages maakt. Aangetrokken door dit spel van kleur en vormen zijn we er eens binnenge stapt en hebben rondgeneusd om alles van deze, toch nog maar steeds in de mode blijvende garneringen te weten te komen. Om in het atelier te komen, waar het hart van het bedrijfje klopt, moesten we van uit de winkel, vol eindproduc ten, via een trapje naar boven. De trap ligt verscholen achter latwerk, waarin bijzondere creaties van de corsagema kers gestoken zijn. Er hing een enorme papaver met een roetzwart hart, iets hoger een lief wit rozentrosje, waaraan een sliertje kleine knoppen bungelde en verder waren er bloemen in te ontdekken, in alle kleu- paald toilet en bij de eigenares daarvan aan wie ook graag wordt verteld hoe haar corsage het best gedragen kan worden. Een opdrachtgeefster, in het bezit van een zeer simpel japonnetje, werd een hcupversiering aangeraden bestaande uit een struikje orchideeën van velours- chiffon, in kleur van roestbruin over lopend naar oud-goud, met hier en daar een bleek-rose tintje. Ook was er eens een dame die geen bloemen wilde op boezem of neupen. Daar ze wel van corsages hield en het haar.droeg in een chignon werd een oplossing gevonden in het leggen van een, speciaal voor dit doel vervaardig de, bloemenrank van kleine witte en rose bloemetjes om de haarwrong. Verder zorgt men natuurlijk steeds voor een kleine voorraad,' waaruit de voorbijgangster, de organisator van modeshow of toneeluitvoering haar of zijn keuze kan doen. Wie houdt van al deze garneringen, van een roosje op de pols gebonden of een margriet die genaaid op een bandje de halslijn accentucei't, zal zich van het vermanend advies dat wij voor het verlaten van het zaakje meekregen, niets behoeven aan te trekken. „Laat men toch wat zuiniger om springen met corsages". Het is beslist geen uitzondering, wanneer wij vertel len over een dame die veel geld uitgaf om de mooiste corsage van haar leven te bemachtigen en de eerste de beste dag, dat zij het bloementrosje droeg, dit al verpletterde onder een zware bontmantel. Een corsage verdraagt geen druk en ....geen parfum. Zij wil voorzichtig behandeld worden. Th. Dit slabbetje, dat tevens als zak dienst doet, kunnen we gemakkelijk maken van één of ander restje stof. Allerlei soorten stof zijn hiervoor ge schikt, als ze maar stevig zijn. We kunnen gebloemde stof nemen of een ruitje, en als deze stof wat dun is dan knipt u één deel van stof en één bij voorbeeld van flanel. Deze delen naait u met biaisband aan elkaar zodat het geheel toch stevig wordt. Plastic kan ook heel goed dienst doen voor dit slabbetje, dit heeft natuurlijk levens het voordeel dat het geen vocht doorlaat. Als u besloten hebt welke stof u zult kiezen, maken we eerst een patroontje van papier en knippen beide delen na van stof. Het zogenaamde zakje werken Er nemen 3X000 man Nederlandse troepen aan deel Binnenkort zal het eerste Nederlandse legerkorps naar Duitsland gaan om deel te nemen aan de oefening ..Grand Repul se". Van 18 tot 24 September zal een aan- valsoefening worden uitgevoerd in het gebied tussen Enschede en Bremen. On 7 September gaan er troepen naar het oefen- gebied om de depóts voor het legerkorps in te richten. Op 14 September volgen de Vierde Divisie en de overige onderdelen. Na af'oon van de oefening keren de troe pen geleidelijk vóór 1 October naar Ne derland terug. Aan het Nederlandse legerkorps, ge vormd door de Vierde Divisie en de leger- kornstroepen, tezamen ongeveer vijfen dertigduizend man. zal een Britse pant serdivisie worden toegevoegd. Deze troe pen staan onder bevel van de commandant van het Nederlandse legerkorps, luitenant- generaal A. Th. C. Opsomer. Albert Hei.in neemt winkels van Van Amerongen over Ongeveer zeventig winkels van de N.V. Van Amerongen zullen op 17 September overgaan naar de N.V. Albert Hei.in. In feite was de N.V. Albert Heijn reeds eige naresse van deze zaken. Door deze transactie is het aantal win kelbedrijven, dat de naam Albert Heijn zal gaan dragen, gestegen tot 360. ADVERTENTIE Het is geen louter toeval, dat Jersey elk seizoen opnieuw op zulk een grote populariteit kan bogen. Ondervinding in het dragen is de beste aanbeveling Een jaar onvoorwaardelijke gevange nisstraf was de eis, die de officier van justitie bij de Amsterdamsè rechtbank gisteren stelde tegen de 49-jarige voor malig ambtenaar van de Crnsis Controle Dienst J. T. H, F. terzake van het zich laten omkopen als ambtenaar en eenzelfde straf eiste hij tegen de Amsterdamse vleesexporteur L. van der S. wegens over treding van art. 177 Wetboek van Straf recht, het omkopen van een ambtenaar. Verdachte F. zou van de vleesexporteur enke:e malen kleine geldsbedragen hebben ontvangen en daarvoor een aantal lading- lijsten met gegevens over hoeveelheden aan Amerikaanse clubs in Duitsla jd ge leverd vlees, alsmede met adressen van klanten in het buitenland, afkomstig van een concurrent, aan Van der S. hebben laten zien. F. was terzake van deze en andere fei ten bij de C.C.D. ontslagen en toen als be drijfsleider bij Van der S. in dienst ge treden. Zevenhonderd Amerikaanse studenten zullen vanmiddag uit Rotterdam van een reis door Europa naar huis terugkeren per „Zuiderkruis", die door bemiddeling van de Nederlandse Bond voor Buitenlandse Studentenbetrekkingen voor hen is gechar terd. Zij zullen worden vergezeld door zeven studenten van Amsterdams Gemeentelijke Universiteit, leden van de „Amsterdamse studenten-toneelvereniging", die gedurende de overtocht onder eigen regie en met eigen décors in het Engels eenacters zullen op voeren zoals „The strangest kind of ro mance" en „A portrait of a madonna", bei de van Tenessee Williams, en Kafka's „Gruftwachter". In Amerika zullen de stu denten-acteurs enige tijd bij vrienden door- brengen- OOOU MOuTSTPAiT ISO TfL 17628 HAARLEM Vrijdagmiddag heeft ir. F. W. Honig, Directeur v*n de Tuinbouw namens de minister van Landbouw de grote dahlia- tentoonstelling te Aalsmeer in het gebouw van de Centrale Aalsmeerse Veiling ge opend. De tentoonstelling is georganiseerd ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Nederlandse Dahlia Vereniging en het 60-jarig bestaan van de afdeling Aalsmeer van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Ir. Honig sprak in zijn openingswoord de wens uit. dat in Nederland zoals dat ook in Engeland het geval is, de weten schap zich met de veredel ingskunst zal gaan bemoeien en dat in Aalsmeeer spoe dig een nieuw en goed uitgerust laborato rium zal kunnen verrijzen. De plannen hiervoor bestaan reeds en de regering zal haar medwerking verlenen. Maar het vak zal voor deskundige medewerkers moeten zorgen. De beschikbaar gestelde ereprijzen vie len ten deel aan' de volgende inzenders: de zilveren médaille van de Koningin aan de firma K. Maarse Dzn jr. uit Aalsmeer; de zilveren médaille van Prins Bernhard aan de firma W. Topsvoort te Aalsmeer; de plaquette van de minister van Land bouw aan de firma D. Bruidegom te Baarn; de beker van de gemeente Aals meer aan de heer J. G. Ballego te Leiden; de médaille van de burgemeester van Aalsmeer aan de heer N. Peters uit Hille- gom; de médaille van de American Dahlia Society aan de heer G. Aartsen uit Har derwijk: de plaquette van ,Amstel Flora": aan de heer C. S. Wijers uit Hillegom en een kunstvoorwerp van de K.L.M. aan de heer L. A. Hoek uit 's-Gravenhage. ren en vormen, die men zich maar den ken kan. „Rozen en orchideeën zijn op het ogenblik het meest in trek", vertelde een van hen. Doch ook bloemen die niet in de natuur, maar alleen in de fantasie van de ontwerpers bestaan, zijn gewild. Uit een bed van bloemenblaadjes werd een rood-zwarte matelot gevist, waarvoor een bosje bloemen werd ont worpen dat nu, ook in rood en zwart op de achterrand van de hoed prijkte. Terwijl twee van de drie ontwerpers (tevens uitvoerders) naarstig bleven werken, hebben we rustig kunnen be kijken wat er zoal gebeuren moet voor een corsage op de japon, hoed of waar dan ook geprikt kan worden. „Voor elk roosje" werd gezegd, „zijn 25 a 30 blaadjes nodig". De stof, waaruit de blaadjes geknipt worden, is tevoren ge prepareerd met een mengseltje, waar van de samenstelling het beroepsgeheim is van de vervaardiger. De meest gebruikte stoffen zijn wel batist, satijn, linnen, lingeriezijde, or ganza en vooral taft en katoen. Nylon heeft zich geen plaats in dit rijtje kun nen veroveren. Toen de komst van ny lon destijds aangekondigd werd, waren de verwachtingen wel hooggespannen, doch toen het er eenmaal was, wees de practijk uit, dat men beter aan de oude vertrouwde stoffen kon vasthouden. Een nieuwigheidje, dat dezer dagen voor 't eerste de wereld inging, was wel een vondst, die veel succes zal oogsten. Op een blad van dun, gevlochten stro had men een paar bloemen van gepre pareerde tweedstof laten „groeien". Deze combinatie is bijzonder geschikt voor een sportpak je of zomeravond-toi- letje. Na het prepareren worden de stoffen nat gemaakt en op een rek gespannen. Dan wordt de tevoren zorgvuldig ge kozen kleur er met een penseel opge bracht. Voor de duurdere soorten wordt elk blaadje afzonderlijk eerst op de stof getekend voor de verfpot er aan te pas komt. Als de stoffen droog zijn en de blaadjes uitgeknipt, moet een bolder (dit is een staafje met een metalen bol letje) worden verwarmd om het blad, dat op een dikke laag molton ligt, bol te strijken. De meeldraden worden gemaakt van in lijm en gekleurde poeder onderge dompelde stengeltjes draad. Van soepel en in alle vormen te buigen draad wordt het steeltje gevormd en tenslotte de bloem hieraan bevestigd. Zoals uit het voorgaande blijkt, wordt alles met de handen vervaardigd: zelfs om de ner ven in de blaadies te maken, wordt geen machine gebruikt. De meeste corsages worden in op dracht ontworpen passend bij een be- Een groep van twintig Amerikanen, die Eurooa bereizen, arriveert Maandag in ons land. On hun 53-daagse tocht door Eurona bezoeken zij niet minder dan 34 steden. De leidster van deze groep voert el ke derde dag een telefoongesprek met de radio-omroen van hun stad in Amerika, Glendale (Californië), om de reiserva ringen te vertellen. In samenwerking met de plaatselijke telefoondienst van Glendale worden deze drie-daagse gesDrekken geliiktiidig oer te lefoon ..uitgevonden" naar de familieleden, zodat deze thuis de stem uit Europa kun nen beluisteren. we nu eerst aan de bovenkant af met biaisband. Nu legt u de zak even op het slabbetje, onder in de zak een paar plooitjes, zodat het bovenste deel op het onderste past. Nu nog het geheel afwerken met biaisband en het slabbetje is klaar! Als geen ander materiaal is het in ons steeds wisselend klimaat prac- tisch en aangenaam dragen. Er zijn verschillende soorten jersey, doch de onze is vervaardigd van fijne Australische wol. waardoor de qualiteit ten volle door ons kan worden gewaarborgd. Verkrijgbaar in alle modetinten en zwart. 130 centimeter breed, prijs per meter 14.50. (Kleurstalen worden franco op aanvraag toegezonden) Nu de scholen weer begonnen zijn en alle kantoor- en schrijfbehoeften-éta lages kennelijk alleen maar voor school- behoeften interesseren, heb ik mijn oog eens over de geëtaleerde jeugdherinne ringen laten gaan. Leren étui's met rits of drukknoopjes, potloden, kleurkrijt- jes, linialen in alle soorten en maten en prijzen, en penhouders, vulpennen, inktlappen: de schoolsfeer hing in een wolkje om de voorwerpen heen en de schrik om een klad, de ergernis om een haar aan de pen kwam men weer boven. Toen ontdekte ik een inklap die absoluut niet de is de halsopening te klein, dan trekt men het stangetje omhoog om de kurk in de opening te laten passen. Het werkt secuur door middel van een gummi ringetje aan het uiteinde van de kurk. die rond of plat wordt al naar gelang de kurk dik of dun moet zijn. De olie. en azijnflessen zijn tegenwoor dig afgesloten met zo'n dun kurken plaatje waarover een tinnen sluiting, die als de fles eenmaal is geooend niet meer kan worden gebruikt. Voor deze" flessen zijn rubber stoppen verkrijg baar met een ebonieten dekseltje er overheen. Een keurige en practisebe afsluiting. ANNEKE een inktlap die '/fö jh lap meer kon if/tf TX hebben. Het was jw/ï 'n schattig zeem- leren beestje, r J echt met vier pootjes, een kop WÊmt. M en een staart. Op het gebied van inktlappen ben ik na mijn schooljaren niet goed geoutil leerd en dus stapte ik, nog geheel in de schoolstemming, naar binnen om naar de prijs van dit beestje te vragen. Bin nen was er een heel dierenpark: giraf fen, paarden, honden, zwanen. Voor enkele dubbeltjes kocht ik een giraffe. Hij prijkt op mijn bureau. Een dieren- kenner heeft na één bewonderende blik evenwel verklaard dat het een lama is. Om er geen zebra van te ma ken gebruik ik hem nu maar alleen voor de goede sier. Het lijfje is ge maakt van ronde schijfjes zeemleer die op een metalen draadje zijn geregen. Om de pen schoon te maken wordt deze tussen de zeemleren vakjes gestoken Er is een vulpen genoemd naar het snuiver-apparaat op een duikboot: een Schnorkel-pen. 't Is een nieuwe uitvin ding van Amerika. Men schroeft de dop los en drukt op een knopje, waardoor een gouden holle staaf beneden langs de pen er uit schuift. Steekt men dit gouden staafje in de inktpot dan zuigt het inkt op. Bij de ons bekende vulpen nen wordt de penhouder mede in de inkt gedoopt. Vegen we hem dan niet goed schoon, dan krijgen we van die gezellige inktvingers. Bovendien ge beurt het helaas nog al te dikwijls dat de pen in haast te diep in het inktpotje wordt geduwd en stukstoot. Voordelen van de schnorkelpen zijn dat de penhou der niet nat wordt en nooit de pen maar de stift in het potje wordt gedoopt. Het is een voortreffelijk maar kostbaar in strument. Misschien is het zweefpotlood voor velen ook een handig nieuwigheidje. Het potlood is gefixeerd aan een buig zame plasticdraad, aan het einde daar van is een gummi zuignapje bevestigd. Dit zuignapje kan men vastdrukken waarop of waaraan men maar wil. O Heerlijk idéé, zoiets aan het telefoontoestel O v kunnen noteren |NtfTLA*lA zonder eerst uren naar een schrijfapparaat te moeten zoeken dat altijd op het critieke mo ment weg is. De lucifers bij het gascomfoor zijn trouwens ook meestal zoek. Daarvoor is een oplossing gevonden in „de eeuwige lucifer". Ik bedoel niet de be kende gasaanstekers waarin je een poosje moet blijven knijpen voor einde lijk hot gas aannloft. Neen, dit is een eiectrisch apparaat. Het is een slaaf, ongeveer zo groot en dik als een tim mermans potlood, met een snoer, een stekker, en oen haakje. De stekker laat men in het stopcontact zitten. Wanneer de Gasofix hangt, gebruikt hij geen stroom. Om het gas aan te steken draait men de gaskraan open en houdt de „eeuwige lucifer" met het einde naast de gasbrander. Hierdoor is de Gasofix ingeschakeld en wordt het gas ontsto ken. Het toestel moet, wanneer het niet in gebruik is, niet liggen maar hangen. In dezelfde zaak voor huishoudelijke artikelen lagen in een vitrine aller hande kurken en stoppen. Er bestaat een kurk die op flessen past met ver schillende halsopeningen. Is de opening groot, dan drukt men op één of ander stangetje en dan wordt de kurk breder, Dat tomaten zo gezond zijn, wist U mis schien al lang. Er zijn echter duizenden huisvrouwen, die nog niet van het nut van tmaten eten doordrongen zijn en hun landen nooit met graagte in zo'n lekkere vrucht gezet hebben. Voor die huisvrouwen schrijven we: „eet toch to maten: eet vaïrk tomaten". Niet alleen hun gehalte aan vitamines en voedings- zoulen pleit in hun voordeel: ze zijn ook zo gemakkelijk schoon en klaar te maken en leenen zich voor het bereiden van tal rijke aardige gerechten. Hun gezellige rode kleur staat er borg voor, dat elke tomatenschotel een prettig en fris aan zien krijgt. Wanneer en hoe worden tomaten geschild Voor een verzorgd uiterlijk V3n eer. sla. stoofschotel of groentesoep verdient het aanbeveling de tomaten te schiller.. Dit is niet nodig, wanneer een tomatensoep of -saus na het koken gezeefd wordt: de schillen blijven dan immers in de zeef achter. We schillen de tomaten na ze óf in heet water gedompeld, óf in een felle vlam gehouden te hebben tot de schil barst. KOUDE TOMATENGERECHTEN. Tomatensla. Voor tomatensla is een slasaus van olie, azijn en zout uitstekend geschikt. Vooral wanneer een zachte kruidenazijn (b.v. dragon wordt gebruikt. Olie en azijn niet apart over de tomaten schenken, maar eerst met elkaar vermengen. De slasaus op smaak afmaken met zout en desge wenst peper en een weinig geraspte ui of gesneden bieslook. De tomaten schillen, in plakken snijden en deze in een schaal leggen. Tomaten en slausaus dooreen mengen en bestrooien met een weinig fijn gesneden peterselie. Variaties: Door de tomatensla mengen: blokjes gekookte aardappel een rest gekoekte boontjes dunne reepjes groene paprika schijfjes komkommergarnalen. WARME TOMATENGERECHTEN. Gebakken tomaat bij het brood. 250 gr. tomaten, een kleine paprika, plrn" 25 gr. boter of margarine, zout (neper of nootmuskaat), (1 ei). De '.omaten schillen en in plakken snij den. De paprika wassen, doorsnijden, van zaad en zaadlijsten ontdoen en fijn snij den. De boter of margarine lichtbruin la ten worden in de koekenpan en de groen ten zachtjes !0 minuten er in bakken. Zout (en peper of nootmuskaat) naar smaak toevoegen. Desgewenst het ei losroeren met een eetlepel water en een weinig zout. Het mengsel over de tometen gieten en onder roeren vlug laten stollen. Gevulde tomaten met hamragoüt. 4 tomaten van middelmatige grootte, zout, 100 gr. niet te vette ham, 2 dl. water of vleesbouillon. 25 gr. (12 eetlepel) boter of margarine, 25 gr. (3 eetlepels! bloem, aroma, peter selie of paneermeel. De tomaten wassen en een kapje er af snijden. De vruchten uithollen en van bin nen met zout bestrooien. De ham fijn- snijden. De boter of margarine smelten, de bloem er door mengen en geleidelijk onder roeren het water of de bouillon toevoegen, totdat een dikke saues ontstaat. De ham er door roeren en het geheel enige minuten laten trekken. Dan zonodig zout of aroma toevoegen. De tomaten in eenvuurvaste schotel zet ten en met het mengsel vullen. Een wei nig tomatennat er omheen schenken, de schotel sluiten met een deksel en het ge heel zachtjes een kwartiertje stoven. Het deksel van de pan nemen en de tomaten bestrooien met zeer fijn gehakte peter selie. Ofschoon de mode hij datgene wat de vrouw draagt of niet draagt meestal het laatste woord heeft, lijkt het toch zeer aannemelijk dat de sportieve types on danks eventueelvcr- anderende haarmode de voorkeur zullen blijven geven aan de luchtige, gemak kelijke zomerdracht, die hiernaast is af gebeeld. Men kan zich moeilijk een prettiger haarmode voorstellen voor het zomerseizoen dan deze, die de vrouw volledige bewegings vrijheid geeft en te gelijk hel frisse, sportieve uiterlijk accentueert.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7