DC IJ niet kansloos tegen lands kampioene Gezellig-Samenzijn VISSERIJ-VARIA Harde wind berokkende groente en bloemen schade Om de provinciale damtitel Castricum Tuinfeest en kermis in provinciaal ziekenhuis Sanering stadskernen eist waakzaamheid Verongelukte jongen begraven Bonenseizoen loopt af Koningin op expositie „Kust en Branding" Alcoholbestrijders houden familiedag Bond Heemschut hiieen. „Stichting Jacob Obrecht" opgericht Handelsaccoord met Zwitserland Scheepvaart ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1953 10 De verjongde en belangrijk versterkte D.C.IJ.-ploeg zal Maandag te Amsterdam tegen het zeer sterke Gezellig-Samenzijn moeten spelen. De club der Amsterdamse meesters is er deze zomer in geslaagd voor de dertiende maal het landskampioenschap te behalen. Voor de oorlog is IJmuiden enige jaren in het bezit geweest van een damtiental dat met een gerust hart Keiler en zijn mannen tegemoet trad. Het was in het jaar 1937 toen D.C.IJ. in een grootse strijd de Am sterdammers achter zich liet en de natio nale damtitel veroverde. Door het uitkomen van wereldkampioen Piet Roozenburg aan bord één, van Ligt- hart en Suyk en de overschrijving van de Oosterkwartierspeler Yme de Jong naar D. C. IJ., beschikt de C. D. IJ-ploeg over een kern van spelers, die in staat is de Amster damse damsuprematie van Gezellig Sa menzijn te breken. Hoe ook het verloop van deze ontmoe ting zal zijn, het D.C.IJ.-tiental dat uit komt in de Noordhollandse damcompetitie blijft met Gezellig Samenzijn, Jozeph Blan kenaar en O.D.V. een ernstige candidaat voor de provinciale damtitel. Na zorgvuldige voorbereiding is het D. C. IJ.-tiental als volgt samengesteld: Bord 1. P. Roozenburg, 2. A. Ligthart, 3. B. Dukel, 4. H. Laros, 5. C. Suyk, 6. Tommy Postma, 7. Yme de Jong, 8. Georges Postma, 9. Hei- me Langbroek, 10. P. v. d. Berg. Eerste re serve is A. W. Beukema. D. C. IJ. zal dus met één invaller voor J. v. Straaten verschijnen. De ex-Hardinx- veldspeler P. v. d. Berg is hier opgesteld. Gezellig Samenzijn heeft de volgende ploeg: 1. R. C. Keiler, 2. J. H. Vos, 3. J. Steenhuis, 4. J. H. Ansems, 5. Herm. de Jongh, 6 Wim Rustenburg, 7. J. J. Bedol- la, 8. J. J. de Wit, 9. P. G. van Hout, 10. L. J. Hellingman. Programma Het programma van de eerste ronde luidt: Vrijdag 4 September te Amsterdam, C.D. A.Jozeph Blankenaar; Maandag 7 Sep tember te Amsterdam, G.S.D.C.IJ.; Maan dag 7 September te Haarlem, H.D.C. I Weesp; op Maandag 7 Sept. te Amsterdam, D.S.T.O.Door. Com. Groot; Dinsdag 8 Sept. te Wormerveer, D.W.W.Zaandam en op Dinsdag 8 Sept. te Amsterdam, O.D.V. Oosterkwartier. De Haarlemse damclub heeft een uitste kende kans de hoofdklassecompetitie met Kerkdiensten Castricum Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. L. Canne- gieter. Geref. kerk, 10 uur: ds. S. J. Dokter van Bennebroek; 17 uur: dr. P. Prins van Amsterdam. Herv. Evang. Ver., 10 uur: ds. J. Rijn- ders van Amsterdam. Opbrengst collecte De in Castricum gehouden collecte ten bate van het Koningin Wilhelminafonds, heeft de som van f 548,62 opgebracht. Agenda voor 'Castricum „Corso"-tlieater, Dorpsstraat. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur; Zondag 15, 19.15 en 21.30; Maandag, Dinsdag en Woensdag iedere avond 20 uur: „Singin in the rain". Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst wordt van Zaterdag middag 14 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door arts A. P. W. A. M. de Jongh, Koningin Julianastraat 1, telefoon 534. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster J. Boots, Alkmaarderstraatweg 8a. Missie-tentoonstelling in veilinggebouw Het veilinggebouw van de coöperatieve tuinbouwvereniging Ons Belang, aan da Duinenboschweg, zal Zaterdag en Zondag dienst doen als tentoonstellingsgebouw. Er zal namelijk een Missie-tentoonstelling met fancy-fair worden gehouden door de Broe ders van O. L. Vrouw van Lourdes, wel licht beter bekend onder de naam van Broeders Van Dongen. Behalve dat deze tentoonstelling een duidelijk beeld geeft over het dagelijks leven van de bevolking der landen waar genoemde Broeders hun missie-arbeid verrichten, beschikt zij ook over een prachtige collectie kunstvoor werpen, door deze mensen Vervaardigd. Hieronder bevindt zich Javaans houtsnij werk, Kendarisch zilverwerk en het Ban- ka-tin, het Javaanse schilderwerk en ba tikwerk. De fancy-fair biedt de bezoekers tal van attracties en er is ook een Indische thee tuin, waar een strijkje voor een opge wekte stemming zorgt. „Joegoslavië, het land van Tito" Op Dinsdag 29 September, houdt de Katholieke Arbeiders Beweging afdeling Castricum haar eerste culturele avond van het komende winterseizoen. In een lezing met lichtbeelden zal de heer J. Dominicus, leraar aan het R.-K. Lyceum te Alkmaar spreken over het onderwerp: „Yougo- Slavië, het land van Tito". Aanvankelijk stond er voor deze bijeenkomst een lezing over het Humanisme op het programma, doch hiervan heeft men moeten afzien. De groentenveiling van Vrijdag Op de Castricumse groenteveiling van Vrijdag heeft de tuinder, de heer S. Groen tjes, de eerste spruitkool aangevoerd, waar voor f 0.47 per kilo werd betaald. De an dere soorten groenten noteerden de vol gende prijzen: dubbele sperciebonen f 0.26 f 0.54; stokprincessebonen f 0.37f 0.59; snijbonen f 0.28f 0.58; pronkbonen f 0.13 f 0.24; spinazie f 0.16—f 0.27; sla f 0.07 f 0.13; bleekselderij f 0.18; andijvie f 0.07 f 0.10; kroten f 0.06 groene kool f 0.09; tomaten f 0.24f 0.34, komkommers f 0.08 f 0.30; bloemkool f 0.08—f 0.37. VCJB hervat winterbijeenkomsten Na de gedwongen zomerse rustperiode, is ook de Castricumse afdeling van het Vrijzinnig Christelijk Jongeren Verbond weer ontwaakt. Het bestuur van de af deling heeft althans besloten om op Woens dag 9 September het winterwerk aan te vangen met een bijeenkomst. De avond wordt gehouden in de consistoriekamer van de Ned. Herv. kerk en vangt om 20 iHir aan. een overwinning op Weesp te beginnen. Oosterkwartier, dat door een scheuring in de gelederen moeite zal hebben zich in de hoofdklasse te handhaven, gaat tegen O.D.V. een nederlaag tegemoet. Jozeph BlankenaarC.D.A. en D.S.T.O.D.C.G. zijn plaatselijke ontmoetingen. Maar de club van Jozeph Blankenaar geven wij wel de beste kansen tegen de C.D.A.'ers. Wat D.S.T.O. doet, is niemand bekend. Het is een fraaie prestatie van J. Link en zijn mannen om na twee jaar in de eerste klasse te hebben gespeeld, weer in de hoofdklasse terug te keren. WormerveerZaandam zal een gelijk spel worden of een kleine over winning voor de Zaandammers. Op 15 Sep tember krijgt het D.C.IJ. tiental het sterke O.D.V. thuis. Onder zeer grote belangstelling is van morgen op de IJmuidense Westerbegraaf plaats het stoffelijk overschot van de vo rige week Zaterdag omgekomen 10-jarige Dirk Zwenne ter aarde besteld. Aan de groeve sprak de heer J. B. Assendorp, voorganger van de Vereniging van Vrij zinnig Hervormden woorden van troost. De heer H. Mulder, hoofd van de Brede- rodeschool, vertolkte het medeleven van de schoolkameraadjes van Dirk. Een fami lielid dankte aan de groeve voor de be langstelling en de personen, die bij het opsporingswerk belangeloos hebben meege werkt. In Dordrecht gaat men de huizennum mering veranderen. Het gebruik maken van rode nummers voor beneden- en zwarte voor bovenwoningen blijkt in de praktijk ver warring te geven. Men wil nu nummers geven met de toevoeging van een A voor benedenwoningen en van een B voor boven woningen. Totaal komen 10.500 woningen voor deze wijziging in aanmerking. WÊÊÊMMÊÊÊÊ, Een schemerlampje is het nu niet direct, waaraan deze arbeiders zo druk werken. Deze op een galei lijkende lampekap zal komen te hangen in de grote tentoonstel lingshal van het Parijse. Grand Palais" waar de veertigste autotentoonstelling wordt geopend. Ook het bonenseizoen loopt nu weer ten einde: vroege snij- en sperciebonen min deren snel in aanvoer. De harde wind. die de gehele week oier de tuinen joeg, heeft veel kwaad aan de te veld staande gewas sen gedaan. De prijzen zijn vooral tegen het eind van de week sterk opgelopen. Snijbonen brach ten Vrijdag ruim een gulden per kilo op; sperciebonen liepen in kwaliteit en dus in prijs echter uitéén van 2068 cent per kilo. Spekbonen gaan naar de fabriek voor prij zen van 2338 cent per kilo. Er was weer meer vraag naar bloemkool. De prijs liep op tot 47 cent per stuk. Spi nazie rees tot 58 cent per kilo en ook de postelein werd duurder: van 631 cent per kilo. Minder vlot ging het met de andijvie, waarvan, bij een te ruim aanbod, de prijs ineenzakte tot 612 cent per kilo. Bos- peen komt er momenteel minder aan de markt en de noteringen zien er gunstig uit: van 1734 cent per bos. Tomaten zijn er ook volop uit de kassen en ze gaan van de hand voor prijzen van 1845 cent per kilo. Komkommers minderen in aanvoel en er wordt tot 27 cent per stuk voor be- De Koningin heeft gistermiddag een on officieel bezoek gebracht aan de tentoon stelling „Kust en Branding" te Hoek van Holland. Omstreeks kwart voor drie gis termiddag arriveerde de Koningin in Hoek van Holland, waar zij in het gebouw- voor het loodswezen de thee gebruikte. Hierna bezichtigde zij de expositie. Vervol gens begaf zij zich naar de reddingboot „President Jan Leis" waar zij zich enige tijd met de bemanning onderhield. Om streeks kwart voor vijf vertrok de Ko ningin weer per auto. Tijdens haar bezoek aan de tentoonstel ling „Kust en Branding" te Hoek van Hol land heeft de Koningin een lezing van de secretaris van de stichting „Kust en Bran ding", de heer F. Benningen, aangehoord over de opzet en het doel van deze ten toonstelling. Aan de Koningin werden voor de Prinsessen vier fraaie zijden hand beschilderde hoofddoeken aangeboden. Nadat aan de Koningin het bestuur van de stichting en de voltallige bemanning van de reddingboot „President Jan Leis" was voorgesteld, werd een rondgang over de tentoonstelling gemaakt, waarbij de Ko ningin bijzondere belangstelling toonde voor de onderwerpen van kustbeveiliging, het reddingswezen en de berging van schepen. Deze rondleiding, die ongeveer een uur duurde, werd besloten met een be zoek aan de reddingboot zelf. taald. Er is een ruim aanbod in fruit, maai de prijzen zijn maar matig. Vlotte bloemenmarkt Op de bloemenveiling zijn het nu de chrysanter, asters en dahlia's die de groot ste aanvoer vormen. Er is een ruim aanbod van deze bloe men, maar door het koele weer en het ein de der vacanties gaan de bloemen vlot weg, al is het jammer dat deze veel van de wind hebben geleden. De tros-ohrysanten varieerden van 1548 cent per bos; groot- bloemigën gingen tot 35 cent per stuk. As ters varieerden van 834 cent per bes. Er is een uitgebreid assortiment dahlia's en de meeste partijen brachten van 1338 cent per bos op. Heliaritussen zijn veelal „zwart gewaaid". Duindoorns, herfstasters en oranjebailc-nneties gingen vlot weg. Er zijn iets meer potplanten, al blijft het aan bod nog altijd klein. De Nederlandse vereniging tot afschaf fing yan alcoholhoudende dranken houdt op Zondag 6 September in het Heemskerker duin een familiedag. De dag, die 's morgens om half elf aanvangt, wordt geopend door de heer C. de Jong Jr. Hierna zullen drie geheelonthouderskoren onder leiding van mevrouw R. HippeTendeloo enige liede ren ten gehore brengen. Mevrouw W. BlomkwistLub zal een propagandatoe- spraak houden, terwijl tevens het optreden van een volksdansgroep op het programma staat. 's Middags wordt een vossenjacht gehou den en maken de deelnemers onder des kundige leiding een excursie. Hedenavond wordt in kasteel „Assum- burg" een jongeren-avond gehouden. Gegrepen De Velsense politie heeft een 31-jarige Haarlemmer aangehouden, die bekend heeft vorige week op de Wüstelaan een dame te hebben lastig gevallen. Een per soon. die aan de hand van het door ons ge publiceerde signalement de gezochte meen de te herkennen, waarschuwde de politie in Santpoort. De verdachte zou eveneens in Bloemen d-aal een soortgelijk geval hebben ge pleegd. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Het moet Vrijdag voor de patiënten van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort een onvergetelijke dag zijn geworden, die nog lang in het geheugen zal voortleven. Zij hebben kunnen genieten van een tuin feest met kermis, verlichting en vuurwerk en elkanders krachten bij enige spelen kunnen meten. Vrijdagmorgen werd begonnen met wed strijden voor de patiënten, die voor de vrouwen bestonden uit koekkappen, ton netje kruien en een verkleedwedstrijd. De mannen konden zich bezig houden met blaastrappen, hindernislopen en een kell- nerwedstrijd. Voor deze onderdelen waren in het totaal ongeveer vijftig prijsjes voornamelijk versnaperingen beschik baar, die dadelijk na afloop van de wed strijden persoonlijk door de eerste ge neesheer-directeur van het ziekenhuis, dr. W. Ploeg'sma, werden uitgereikt. Ongeveer twee honderd patiënten na men aan deze wedstrijden deel. Het middagprogramma werd geopend met een rondgang over het terrein door het eigen harmonieorkest Oefening Kweekt Kunst onder leiding van de heer C. Fijma. Het korps was aangevuld met enige niet- patiënten en niet-verplegenden en heeft zich ook de verdere middag en avond zeer verdienstelijk gemaakt met het spelen van prettige en pittige muziek. Het middagfeest bestond uit het bezoeken van kermisattracties, waarvan een dank baar gebruik werd gemaakt. Voor een lut tel bedrag konden de patiënten zij had den voor dit doel een extra zakgeld ont vangen in de draaimolen mee draaien, hun geld vergokken bij het rad van avon tuur of in vis-, schiet-, bal- en trektenten, oliebollen eten en in de theetent een con sumptie genieten, en dan zijn hiermede eigenlijk nog lang niet alle pleizierige mo gelijkheden op het kermisterrein genoemd. Een goed geslaagde fakkeloptocht zette het avondprogramma in, dat besloten werd met een vuurwerk, dat er zijn mocht. De ah's en oh's waren dan ook niet van de lucht. Het slotstuk werd gevormd door het woord „welterusten", gevolgd en ge flankeerd door vele vuurspuwende vuur pijlen. Zeker drieduizend patiënten, ver- plegenden en genodigden woonden het vuurwerk bij. Voor de aanvang en na afloop er van kon men in de omgeving rondwandelen en de feeërieke verlichting aanschouwen, waarvan het aantal lampjes het getal dei- bezoekers verre overtrof. In het midden van de vijver tegenover het gebouw „Meer zicht" waren een verlichte molen en fon tein opgesteld. Vanmiddag is er andermaal gelegenheid de kermisattracties te bezoeken, waarna het tuinfeest, dat „zo maar" voor de pa- tienten werd gehouden, na zes uur, als de officiële sluiting plaats heeft, weer tot het verleden zal behoren. De belangstelling voor do algemene ledenvergadering van de Bond Heemschut, welke men in Limburg had belegd omd'at in deze provincie de belangstelling voor Heemschut volgens de voorzitter dr. J. A. Bierens de Haan het kleinst is, was zeer groot. Ton Kcot gaf als secrètnris een uit gebreid overzicht van dé werkzaamheden van Heemschut in het afgelopen jaar. De penningmeester, mr. K. ter Meulen, deelde mee dat de financiële toestand van de bond niet rooskleurig is, maar dat men wat de toekomst betreft optimistisch mocht zijn. Het aantal leden nam in het afgelopen jaar met 10 percent toe. Na een gezamenlijke koffietafel volgde een wandeling door Sittard met bezichti ging van de voornaamste oudheidkundige monumenten. Uiteraard werden de stadswallen hierbij niet overgeslagen. Uit het jaarverslag van de secretaris Ton Koot kunnen we nog aanstippen, dat in Amsterdam in twintig jaar tijd van de 3000 monumenten er 500 gesloopt zijn, Spe ciaal tegen de demping van grachten en havens had men zich in het laatste jaar overal in den lande moeten keren. Veel schoons werd vernietigd. Ook de sanering van de stadskernen eiste voortdurende waakzaamheid. Het verkeer wenst door de oude stadskernen geleid te worden, de ont sluiting kost altijd vernietiging van veel moois. Amsterdam ontvouwde haar plan nen tot sanering van ae binnenstad, ge hele wijken zullen met de grond gelijk ge maakt worden. Niet minder dan 100 pan den die op de voorlopige monumentenlijst voorkomen zullen verdwijnen. Een staats commissie is in het leven geroepen om de oude stadskernen van de steden te bestu deren. Door toedoen van de bond Heem schut heeft men aan de opdracht van de commissie als programmapunt kunnen toe voegen het behoud van het stedeschoon in de oude stadskernen. Economisch is men hier ook bij gebaat. Teneinde de vrijwel vergeten composi ties van Jacob Obrecht tot nieuw leven te brengen, en zo „de wereld te tonen dat Nederland op muzikaal gebied ook een Rembrandt heeft gehad", is te Amsterdam een „Stichting Jacob Obrecht" in het leven geroepen. Tot bestuursleden der stichting werden benoemd de heren: L. G. van Hoorn (voorzitter), G. van Ravenzwaaij (secre taris), G. H. de Marez Oyens (penning meester), prof. dr. A. Smijers, prof. dr. K. Ph. Bernet Kempers, prof. dr. E. W. Schallenberg, mej. A. Piscaer, G. J. G. Leonhardt en mr. J. W. de Jong Schou wenburg (vice-voorzitter). Als begunstiger der stichting kunnen toetreden alle personen of organisaties, die willen medewerken tot het geven van grotere bekendheid aan oud-Nederlandse muziek in het algemeen en die van Jacob Obrecht in het bijzonder. Van 28 Augustus tot 4 September zijn in Den Haag besprekingen gehouden met een Zwitserse delegatie over het Nederlands- Zwitserse handelsaccoord van 1 December 1952. Op grond van het streven naar een zo vrij mogelijk handelsverkeer tussen bei de landen konden over en weer enige con tingenten worden verruimd. Voor de gelden, toebehorende aan in Ne derland wonende Zwitserse onderdanen of degenen die naar Zwitserland repatriëren, werd een regeling voor de transfermoge- lijkheden naar Zwitserland getroffen. Zes snurrevaders. Behalve de drie ge melde trawlers zijn er gisteren wat ver tegenwoordigers van de kleine vaart bijge komen aan de IJmuidense markt, waar onder een zestal snurrevaadkotters. Reisduren. Aansluitend op ons besom- mingenopgaaf van gisteren volgen hier de reisduren: Flamingo 16.500 in negen da gen; Bergen 16.000 in negen dagen; Her man 24.800 in zeven dagen. De Sham rock kwam niet hoger dan tot 7400. Job alleen? Op het moment is de ha ringvangst niet royaal, mede door het on stuimige weer van de laatste dagen. Het is niet onmogelijk, dat deze Zaterdagmarkt alleen door de Job Gouda wordt bezocht, die 900 kisten haring en 100 diversen bij zich heeft. De Norma en de Haarlem, even als de Hoop van de 27e Augustus, hebben inmiddels al laten doorschemeren, dat ze de Maandagmarkt maar aanhouden. Vandaag was de Robert Wiliam ook present met een 300 kisten verse haring. Belg gauw uitgekeken. Er was voor de handel op België weinig te verdienen in de markt van Vrijdag: stijve kabeljauw was er bijna niet en de Vrijdag is bovendien niet de beste dag om wat aan onze Zuider- 38; kl. schelvis II 2816; wijting 168; gr. gul 30—27; mid. gul 26—20; kl. gul is10,50; per 125 kg: gr. kabeljauw 160 62; gr. koolvis zw. 5647,50. Aanvoer: 280 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 3 tong schar en schartong, 1040 schol, 22 schar, 4500 haring, 490 makreel, 105 schelvis, 65 wijting, 145 kabeljauw en gul, 103 koolvis en 15 diversen. In totaal 6770 kisten. Niets gedaan in de garnalen. De uitkom sten van de garnalenvisserij zijn over het algemeen slecht. De animo onder de kust- vissers is dan ook niet bijzonder groot schrale vangsten en lage prijzen voor „zout jes" en „flauwtjes". De IJM 226, is dan ook maar met de garnalenvisserij gestopt en de schipper heeft het scheepje in de hoek van de vissershaven stilgelegd. Van der Ree is voorlopig met een andere kotter uitgevaren. Aflopend. De snurrevaadvisserij loopt voor dit jaar ten einde. Elke week gaan enkele kotters er toe over de lijnen en het vistuig voor de snurrevaad van boord te doen en te gaan korren. Nieuwe Urker. In de haven van Urk is een gloednieuwe kotter met de merken UK 174 aangekomen. Het is een schip van H. buren kwijt te raken. De kisten kabeljauw Kapteyn en zijn drie zoons. Het schip wordt gingen van de hand voor ongeveer 75, per kist. Hetzelfde lied. Het blijft met de haring (gelukkig) hetzelfde liedje: wat al te slecht is wordt afgekeurd en de slappe soorten halen de 11 a 12nog, terwijl de lekkere kwaliteiten een. gulden per kist hoger komen. Helaas haalde de haring van de kleine Shamrock Vrijdag de kwaliteitseisen niet zodat ze goeddeels werd afgekeurd en naar de vismeelfabriek verdween. Makreel liep van de 15 tot de ƒ12 per kist. Bijvis. Buiten de kleine hoeveelheden bijvis van de haringtrawlers was er giste ren bijna geen schelvis of wijting: de wij ting deed 17 per kist cn de braadjes kwa men bij de 20 terecht. Snurrevaadschol vast. De grote soorten schol van de snurrevaad waren ais vanouds in trek bij de exporteurs op Engeland: voor grote en middel soorten, zetschol en enen was Londen in de markt. Er is even onder dc 50 neergeteld voor de beide grootste soorten en de zetschol deed even meer dan 40, terwijl schol één ver in de dertig gul den opbracht. De tweetjes van de snurre vaad brachten het tot 23 en de drietjes zaten tussen de f 15 en de 17 met onge veer 12 voor de uivertjes. De gewone schol was belangrijk goedkoper: vijftien gulden voor de tweeën en 12 voor de schol drie. Naar Vlaering. Voor de derde achter eenvolgende reis heelt deze week de motor trawler Dirkje in Vlaardingen gelost. Voor bijna 1300 kisten haring werd .18.000 be- somd. De Dirkje is inmiddels weer naar de visserij vertrokken. Achthonderd. Aan de Zuidzijde komt men in de conservénbèdrijven voor de ver werking van de verse haring handen te kort. In de vijf verwerkende industrieën werken de laatste weken bijna 800 mannen en vrouwen. Eerste kuitzieke. Schipper v. d. Leek van de Tzonne vertelde in een onderling radiogesprek met een zijner collega's, dat de Tzonne reeds een trek kuitzieke haring heeft gedaan. Daar het in begin van de reis was van de Tzonne, is de trawler een ander hsringveld gaan opzoeken. Marktbericht. Prijzen per 1 kg: Heilbot ƒ2,802.60; gr. tong ƒ3,152,75; grm. in Urk verder opgetuigd en komt binnen kort naar IJmuiden om de visserij op de Noordzee uit te gaan oefenen. Verandering. De UK 35 is verkocht en vaart nu onder de merken UK 14. Schipper Romkes van de 35 heeft een nieuwe kotter gekocht. Nieuwe Urkers. De Urker Noordzeevloot zal binnenkort weer worden uitgebreid met drie kotters. H. Snoek heeft te West-Graft- dijk een kotter van 22 A m. laten bouwen en voor P. van Urk wordt te Monnikendam aan een schip gewerkt. J. v. d. Berg heeft te Dedemsvaart een ijzeren kotter in af bouw. Uit het IJselmeer. Donderdag werd door 74 vaartuigen aangevoerd 7440 pond kuil- paling, prijs 0.690,80; 106 pond snoek baars, prijs ƒ0,47; 8 pond rode baars, prijs 0,71 per pond en 433 bak nest, prijs 2,57 per bak van 37 A kilogram. Maasland. 3 140 m. N.NW. Kp. Blanco. Marken, 3 nog rede Semarang. Meliskerk, pass. 3 Wight n. Port Said. Modjokerto, 4 te Soeiabaja. Molenkerk. pass. 3 eil. Elba n. Genua. Murena, pass. 5 eil. Man n. Stanlow. Notos, 3 dwars Carthagena n. Barcelona. Oranjestad, 3 v. Amsterdam n. W. Indië. Orion. 3 v. Lattakia n. Beyrouth. Papendrecht, 3 v. Suez ti. Mena el Ahmadi. Prins Joh. W. Friso, pass. 3 Belle Isle n. Havre. Prins Willem V, 1 v. Toronto n. Hamilton. Plancius, 3 v. T,i. Priok n. Semarang. Pygmalion. 3 520 m. NO. Flores. Radja. pass. 3 Malta n. Hallfax. Rita, 3 v. Bangkok n. Pladju. Roepat, 3 v. Aden n. Port Soedan. Ruvs. 3 v. Manilla n. Hongkong. Rijndam, 3 680 m. O.t.N. Kp. Race n. N. York. Rotula, 4 te Gibraltar. Rafaela, 3 90 m. Z.t.O. Bangkok. Raki. 3 90 m. NO. Port Soedan. Roe'oiah, 3 te Ilo Ilo- Rondo, 3 420 m. O. Ceylon n. Colombo. Rijn-kerk. 3 490 m. NO. Cocos eill. Slamat. 4 te Soerabaja. Stentor, pass. 3 san Miguel n. Amsterdam. Straat Soenda, 3 v. Mauritius n. Penang. Sunetta, 3 v. Soerabaja n. Balikpapan. Salland, 3 v. Las Palmas n. Amsterdam. Sibajak, 3 240 m. ZO. Kp. Race n. New York. Schi'e, 4 te Antwerpen. Stad Rotterdam, 7 te Newport Mon verwacht Stad Vlaardingen, 7 v. Wabana te Emden verw. Saparoea, 4 te Hamburg. Sarpedon, 4 v. Pto. Cabello n. Curagao. Sabang, 3 v. Sampit n. Singapore. Siaoe, 4 te Soerabaja. tong 1.92—1,77; kim. tong 1,86—1,74; slnabang.0^Vt^Makassar. Stanvac Djirak, 3 260 m. Z.t.O. Haiphong. kl. teng I 1,82—1,73; kl. tong II 1,36— 1.27: tarbot I 2.802,60; per 50 kg: tong schar ƒ57; grm. schol ƒ5447; kim. schol 58—42; kl. schol I ƒ46—30; kl. schol II 24—8; schar 22—14; v. haring 15,50— 11; makreel ƒ2010; kl. schelvis I ƒ40— Akkrumdijk, pass. 3 Vlissingen n> Marseille. Alioth, 3 te Las Palmas. Alderamin, 3 v. Karachi n. Muscat. Aaisdijk, 4 te Baltimore. Aalsum, pass. 3 Ouessant n. Genua. Albireo, 3 dwars Kp. St. Vincent n. Antw. Alchiba, 4 te Bahia. Aidabi, 3 v. Santos, n. Rio de Janeiro. Alphacca. 3 v. Montevideo n. Paranagua. Aludra. 3 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Amstelland. 4 te Buenos Aires. Appingedijk. 4 te Galveston. Almkerk, pass. 4 Kp. St. Vincent n. Duinkerken. Argos, 3 v. Amsterdam n. Rotterdam. Arkeldijk, 4 14 u. voor Hoek v. Holland verw. n. Rotterdam. Averdijk. 2 te New Orleans. Aagtekerk, 3 te Manilla. Amstelvaart, 3 v. New Orleans n. Nederland. Ariadne, 3 v. Triest n. Ryeka. Aletta, 3 110 m. N.t.W. Poeloe Tenggol. Alfkaid, 3 230 m. O.t.N St. Vincent. Amerskerk, pas. 3 Noordp. Borneo n. Singapore Amsteldiep, 3 460 m. W. Sabang. Amstelpai k, 3 520 m. W.ZW. Ouessant. Annenkerk, 3 350 m. O. Malta. Arnedijk, 3 v. Breinen n. Antwerpen. Biitar, 3 v. Melbourne n. Sydney. Boissevain, 5 te Rio de Janeiro verw. Bennekom, 4 te Cristobal. Boschfontein, pas. 3 Finisterre n. Marseillë. Breda, 4 te Curagao. Bloemfontein. 4 te Amsterdam. Bagan, 3 v. Tj. Proik n. Singapore. Barumum, 3 v. Banggaai n. Gorontalo. Bontekoe, 3 v. Soerabaja n. Semarang. Callisto, pass. 3 Madeira n- Z. Amerika. Caltex Delft, pass. 3 Roca n. Rotterdam. Caltex Nederland, pass. 3 Kp. Carbon n. R'dam. Castor, 4 v. Trinidad te Amsterdam verw. Celebes, 3 v. Hamburg te Amsterdam. Cleodora, 3 v. Thameshaven n. Curagao. Corilla, 2 te Balikpapan. Coryda, 2 te Poit Pirl. Caltex The Hague, 3 120 m. O.tZO. Kreta. Caltex Utrecht, 3 100 m. O-ZO. Malta. Camphuys, 3 150 m. W. Colombo. Cistula. 3 ten anker Chittagong. Duivendrecht, pass. 3 Key West n. New Orleans Duivendijk, 4 v. Antwerpen te Rotterdam. Delfland, 3 te Rio Grande do Sul. Dongedijk, 2 te Los Angeles. Eemdijk, 2 v. Galveston n. Rotterdam. Felipes, 3 v. Pladju n. Padang. Esso Den Haag, 3 90 m. Z. eil. Rhodos. Friesland (KRL), 2 te Singapore. Gaastèrkerk, 4 te Marseille. Gaasterland, 4 te Bahia. Gooiland, 3 v. Ilheos 4 te Bahia. Groote Beer, 3 v. Rotterdam n. New York. Gordias, 3 v. Rotterdam te Lissabon. Groote Kerk, 4 te Port Elizabeth. Hector, 3 v. Tunis n. Algiers. Hilversum, pass. 3 Kp' Bon n. Port Said. Hydra, 1 te New York. Helder, 3 v. St. Marta n. Barratiquilla. Heelsum, 3 600 m. NO. Fayal. Hoogkerk, 3 230 m. Z. Kobe. Ivoorkust, 3 150 m. W. Takoradi. Jagersfontein. 3 205 m. N. Kp. Blanco. Joh. v. Oldenbamevelt, 3 t.h.v. Djeddah n. Suez Java, 4 v. Port Said n. Genua. Kota Inten, 4 te Penang. Karimata, 3 v. Soerabaja n. Palembang. Kasimbar, 3 v. Dobo n. Banda. Kota Baroe. pass. 3 Burlings n. Port Said. Kota Agocng, 3 140 m. ZO. Kreta n. Port Said. Kota Gedeh, 3 dwars Elba Cape n. Port Said. Larenberg, pass. 3 Kreta n. Beyrouth. Liseta, 3 v. Tj Priok n. Pladju. Linge, 3 v. Duinkerken n. Le Havre. Loppersum, 4 v. Huelva n. Rotterdam. Loenerkerk, 3 te Genua. Langkoeas, 3 Daedalus Rif gepass. n. Djeddah Maasdam, 3 820 m. W.t.Z. Valentia. Macuba, 3 v. Mena el Ahmadi n. Spezia. Malea, pass. 3 Minikoy n. Singapore. Metula. 3 v. Pladju n. Singapore. Mirza, 3 v. Balikpapan n. Miri. Muiderkerk, 4 v. Port Kembla te Sydney verw. Maas, 5 te Callao verwacht. Maashaven 3 v. Dakar n. Freetow,;. Mentor, 3 v. Algiers n. Alexandrië. Markelo, 3 v Amsterdam n. Sundsvall. Meratus, 1 v. Colombo n. Singapore. Straat Makassar, 3 ten anker Nunukan. Sumatra, 3 te Taruna. Tawali, pass. 3 Ouessant n. Amsterdam. Thaiattta, 3 dwars Sabang n. Singapore. Tjisadane. 3 v. Singapore n. Mauritius. Tomini, 3 v. Colombo n. Aden. Tiba 3 v. St. Vincent n. Santos. Tomori, 6 2 u. voor Hoek v. Holland verw naax Rotterdam. Tankhaven I, 3 v. d. Musi Rivier. Themisto. 3 t.h.v. Wight n. Swansea. Tjikampek, 4 v. Semarang te Soerabaja. Tjipanas, 3 660 m. ZW. Diego Garcia. Van Outhoorn, 3 v. Tj. Priok n. Oosthaven. Van Spilbergen, 3 nog rede Pto Amboin. Waterland, 3 360 m- O.NO. Sombrero eil. Willem Ruys, 3 v. Colombo n. Belawan. Waikelo, 3 v. Belawan n. Singapore. Waiwerang. 3 v. Singapore n. Soerabaja. Zeeland (SSM), 3 op de Elbe n. Kiel. KLEINE VAART Atlas, 4 v. Gdynia n. Amsterdam. Ali. 3 dwars Egmond n. Antwerpen. Binnenhaven, pass. 3 Kp. St. Vincent n. Diepe. Barracuda. 4 v. Rotterdam n. Oslo. Birmingham, 3 te Goole. Bab-T, 3 v. Zaandam n. Boston Lines. Bornrif. verm. 4 v. Bristol n. Londen. Claes Compaen, 3 te Gent. Doklaan, 3 te Gent. Denl, 4 te Gothenburg. Driebergen, 4 v. Bordeaux n. Dordrecht. Dale Bohmer, 4 te Brest. Deiieb, verm. 4 v. Whithaven n. Dublin. Dinkel, verm. 3 v. Londen n. Rotterdam. Elisa, 3 te Marseille. Erebus, 3 te Antwerpen. Express, 3 v. Hamburg n. Bremen. El jo. 2 te Waterford. Faormina, 3 v. Hamburg n. Rouaan. Follonica, 4 v. Dieppe n. Antw. Genie, pass. 3 Bornholm n. Koge. Goote, 3 v. Dakar n. Nantes. Gaasterland, 4 te Harlingen. Hast I, 4 v. Londen n. Rotterdam. Hast III, 2 te Parijs. Hast IV, 2 v. Huil n. Parijs. Hast V. 4 v. Londen n. Guersey. Harold, 4 v. Cartonte n. Rouaan. Haskerland, 3 te Harlingen. Ilias, 3 v. Rotterdam n. Le Havre. Import, 3 v. Lissabon n. Rotterdam. Insco Mariner, 4 Amble verwacht. Ida Pieter, 4 te Avonmouth. Ingeborg, 4 v. Bordeaux n. Duinkerken. Jorina. 3 v. Vlissingen n. St. Nazaire. Jongkind, 4 v. Malta n. Istanboel. Jutland, pass. 4 Kiel n. Gdynia. Jan Kreumer, 3 te Fremington. Jo, verm. 4 v. Urkervaart n. Esb.ierg. Kemphaan, 4 v. Londen n. Le Havre. Lydia, verm. 4 v. Stockholm n Rotterdam Merak, 4 te Rouaan verwacht. Meres. pas. 4 Kiel n. Antwerpen. Mirfak, 3 v. Nantes n. Casablanca. Mypuck, 4 v. Rouaan n. Parijs. Marcella. 3 v. Blaye n. Manchester. Marietje Bohmer, 4 te Duinkerken. Matthew, 4 te Thameshaven. Meuse, 3 v. Hamburg n. Rotterdam. Midsland, 3 te Leith. Monica. 4 te Irvine. Muphrid, pass. 4 Vlissingen n. Rostock. Neeltje b, 4 te Swansea verw. Nero, 3 v. Napels n. Genua. Noord, 4 v. Kingsiynn n. Billingham. •Noorderlicht, 3 te Gefle. Nottingham, 3 v. d. Tyne n. Rotterdam. Nijenburgh. 3 v. Stockholm n. Gefle. Oleum, 3 te Middlesbro. Pamir, 3 te Vlissingen. Ponto, 3 v. Zaandam n. Rotterdam. Ponza, 3 v. Goteborg n. Skoghall. Prior, verm. 4 v. Gunhjem n. Bucky. Pionier, 2 v. Barrow' n. Antwerpen. Quo Vadis, 1 v. Hartlepool n. Rotterdam. Rijnhaven, 2 te Casablanca. Spurt, 4 v. Swansea n. Bordeaux. Strijpe, 6 Galway verwacht. Siriüs, 4 te Londen verw. Soemba, 4 v. Exmouth n. Duinkerken. Tilly, 3 Kiel gepass. n. Kalina,r. Vecht 4 v. Hai-lingen n. Odense. Vindicat Atque Polit, 3 v. Pateniemi n. Londen. Westlaan, 4 Hamburg verwacht. Westpolder, verm. 5 v. Casablanca n. Bordeaux. WalerJburgh, 3 v. Middlesbro n. Rotterdam. Willem Barendsz, 3 v. Abo n. Haparanda. SLEEPVAART Ebro, 3 te Agadir. Noordzee. 3 v. Port Said n. Songuldok- Oostzee, 3 te Trincomahee. Poolzee, pass. 3 Royal Sov n. Rotterdam. Zwarte Zee, 3 130 m. ZW. Flores n. „Beth".

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8