Agenda voor Velsen Drankbestrijders op weekend bijeen in Heemskerk 7 Jongeren organiseerden festijn op „Assumburg Uitgeest CSV kreeg de „Wijkertoren" in handen Beverwijk Castricum lJmuiden Woningbouwvereniging wil 272 panden overnemen Kinheim op dreef tegen Zandvoortmeeuwen Nationale Reserve op Manoeuvres „De Gieteling" naar „Ballet der lage landen" Malse vangst van 't Karpertje Castricumse Dam vereniging wordt heropgericht Missietentoonstelling trok veel bekijks Waterloo tweede in Concordiatournooi Dansfeest bij Oranjelustrum Contactavond ging aan „Watervliet"-korfbal- competitie vooraf SVIJ wint eigen tournooi na zege op Spaarnevogels Vreemde avonturen met beschonken Fin Ontwrichte arm, duim uit het lid en brand in taxi Geslaagd korfbaltournooi van Sport Vereent Hoofdprijzen Staatsloterij Twee landeigenaren in beroep bij de Kroon Scheepvaart MAANDAG 7 SEPTEMBER 1953 Aan de Zondag: in de Heemskerker dui nen gehouden „familiedag" van alle neu trale drankbestrijdersorganisatics van Noordholland is door enige honderden le den deelgenomen. De heer C. de Jong ir. opende deze dag met een welkomstwoord en wekte de aan wezigen op een hecht front te vormen in de strijd tegen het „drankkapitaal". In dit verband stelde hij de jongeren ten voor beeld, die het presteerden een geheel door eigen krachten verzorgd weekend te hou den, waaraan door ruim honderd jongeren is deelgenomen. Hierna zongen de „Verenigde Blauwe Zangers" onder leiding van mevrouw R. Hippe-Tendeloo strijdliederen, waarna het woord werd gevoerd door mevrouw W. Blomlcwist-Lu'b. Zij wendde zich allereerst tot de jongeren en wekte hen op leden te werven teneinde de jongeren-organisaties te versterken. Vervolgens deed zij een be roep op de ouderen er aan mede te wer ken. opdat het wetsontwerp Plaatselijke Keuze, waardoor de bevolking in staat wordt gesteld zeil' het aantal vergunnin gen te bepalen, in de drankwet zal worden opgenomen. Het komende jaar zal hiervoor van be slissende betekenis zijn, aldus mevrouw Blomkwist. die hierna ingang op de genees wijze van alcoholisten. De medische weten schap is thans zover gevorderd dat men heeft uitgemaakt, dat iemand die is ver slaafd aan alcohol, drinkt omdat hij ziek is. Nadat deze zieke is genezen door een consultatiebureau voor alcoholisten, onder kende mevrouw Blomkwist een blijvende genezing in de opneming in een drankbe strijdersorganisatie. Het gemis aan alcohol zal moeten worden goedgemaakt door deze mensen met een andere levenswijze te la ten kennismaken, wat volgens spreekster dam ook de meest gelukkige oplossing is. Een volksdansgroep onder leiding van de heer W. Meijer voerde hierna enige dansen uit, waarna 's middags een gedeelte der deelnemers onder deskundige leiding een excursie maakte, terwijl anderen zich vermaakten met volleyball, kringspelen, volksdansen en een vossenjacht. Jongeren in „Assumburg" Zaterdagavond had in de jeugdherberg „Assumburg" een jongeren bijeenkomst plaats van geheelonthoudersorganisaties in Noordholland. Ruim honderd jongens en Deze foto toont voor de eerste maal dit geleide projectiel, dat tentoongesteld zal zijn op de Farnborough Luchtvaart-exposi tie. In een ring rondom de raket zijn klei nere hulpraketten aangebracht, die het apparaat opstuwen tot de supersonische kruissnelheid. Détails betreffende snelheid, type, gewicht en gebruik van dit geleide projectiel bleven geheim. De leden van de compagnie Zaandam van de Nationale Reserve staan enige drukke dagen te wachten. Zij zullen namelijk van 21 tot 26 September een grootscheepse oefening houden; de eerste drie dagen in de omgeving van Zaandam en het slot wordt gevormd door een nachtoefening in 't Gooi. Tijdens deze nachtoefening zullen enige pelotons commandotroepen als tegen standers fungeren. VVU hield Fancy-fair De voetbalvereniging Uitgeest houdt momenteel in hotel De Ooievaar te Uitgeest een fancy-fair ten bate van de zozeer ge slonken verenigingskas. Zaterdagavond is dit gebeuren door de voorzitter van VVU, de heer T. Spuibroek, voor geopend ver klaard en reeds de eerste avond waren er tal van kijldustigen, die op allerlei manie ren hun geld kwijt konden. Er was een „waarzegster", die, kijkende in zwart kof fiedik, op beminnelijke wijze de toekomst Voorspelde; een vrolijke keuken, waar het niet alleen vrolijk, maar ook luid toeging. De grootste belangstelling ging uit naar het welbekende „rad van avontuur", waar menig liefhebber een aardig prijsje won. Met afwisseling van de Krommenieër gi taarband, Gitarias, brachten The Moonlight Players onder leiding van J. de Roeck, in de andere zaal van De Ooievaar dansmuziek ten gehore en velen lieten zich tot het ma ken van een dansje verleiden. De fancy- fair duurt tot hedenavond (Maandag). MAANDAG 7 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: ,,Het mysterie van de groene handschoen". Rex, 20 uur: „De Piratenkoningin". DINSDAG 8 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Het mysterie van de groene handschoen". meisjes waren aanwezig toen de heer J. Blank uit Krommenie deze avond opende en zich verheugde in de grote opkomst. Het bonte programma dat geheel door eigen krachten werd verzorgd verliep vlot, dank zij de goede leiding van de heer Blank. Naast de sketches die werden ge bracht door de IOGT- jongeren uit Amster dam, werd er voorgedragen door Jopie Bakker uit Zaandam en Gini de Ridder uit Beverwijk, welke laatste veel succes oogst te met „Bouw nooit een nest van kauw gum" van Annie Schmidt. Het hoogtepunt van deze bijeenkomst was wel het optre den van een jongerenforum onder leiding van de heer D. Coert uit Haarlem. Het forum dat door de jeugd soms voor moei lijke vragen werd gesteld wist hierop ech ter tot aller genoegen antwoord te geven. Zaterdagavond zijn in zaal Dam te Heemskerk de prijzen uitgereikt aan de deelnemers van liet Wjjkerstorentournooi. Nadat de heer J. Bruinsma de avond had geopend was het woord aan de voorzitter van de organiserende vereniging „Bever wijk" de heer Grapendaal, die schetste wat er allemaal kemt kijken om een dergelijk toumooi te organiseren. Hij verheugde zich er over dat de wedstrijden in een sportieve geest zijn verlopen en .sprak de hoop uit dat het in de competitie evenzo zal gaan. Gezien de financiële resultaten moet de belangstelling voor het Wijker toren groeiende zijn, aldus de heer Gra pendaal. Vervolgens reikte de heer Bruinsma met een toepasselijk woord de prijzen uit: CSV ontving de Wijkertoren als wissel- prijs benevens twee voetballen: de tweede prijs, twee paar voetbalkousen, was voor ADO, waarna Vitesse '22 als derde prijs winnaar twee paar voetbalbroeken ont ving. De vierde prijs was voor Kinheim, een voetbal en Beverwijk mocht als vijfde een beker in ontvangst nemen. De zesde en zevende prijswinnaars, resp. Wijk aan Zee en VVB ontvingen elk een verbandtrommel en alhoewel Limmen als laatste eindigde zag deze vereniging zich toch verrijkt met een ballennet. Na het of ficiële gedeelte hield het Kennemer-caba- ret onder leiding van de heer R. Plettmg de aanwezigen nog een paar uur gezellig bijeen. De vereniging „De Gieteling" opent het winter programma met een bijzondere uit voering op het gebied van de danskunst. Het Ballet der Lage Landen zal op Zater dag 19 September onder artistieke leiding van Mascha ter Weeme in de grote zaal van het Concertgebouw optreden. Speciaal voor deze uitvoering zijn geëngageerd de in Frankrijk werkzame Pieter van der Sloot en de Franse danseres Lucienne Berggren. De leden van „De Gieteling" maken de tocht bij voldoende deelname per autobus. De Beverwijkse hengelsportveveniging ,,'t Karpertje" hield Zondag een onder linge wedstrijd in hel Noordzeekanaal. Er namen negentien leden aan deel en deze vingen nie: minder dan 199 bovenmaatse vissen. De heer J. Beentjes toonde zich hierin veruit de meerdere en sloeg er 40 aan de haak. De andere prijswinnaars waren: 2. J. van Zutphen met 25; 3. J. Pauw met 23; 4. H. Kranendonk met 20; 5. J. Straat met 17; 6. A. Pest met 15; 7. B. Jongerie met 12; 8. L. de Vries met 11; 9. A. Hoeben Sr. men 7; 10. K. Monné met 7; 11. J. Schot man met 7. „Goed eten en slank blijven De plaatselijke commissie te Beverwijk van de stichting „Commissie voor Huis houdelijke- en Gezinsvoorlichting" begint het winterprogramma 1953 met een op Dinsdag 15 September in ,,'t Centrum" te houden lezing van mej. Van Schaick, di rectrice bij de Voedingsraad, over het on derwerp „Goed eten en slank blijven". Ver der staan er nog diverse cursussen in lam- pekappen maken, koken, knippen en naaien op het programma, hiervoor kan men zich opgeven bij de directrice van de Gemeentelijke Huishoudschool en bij de adressen: Zeestraat 135; Bloemhofstraat 3; Breestraat 350 en Lijsterbeslaan 62. Postduivenuitslag van de „Reisduif" De duiven van de Beverwijkse vereniging ..De Reisduif" vlogen Zondag van Duffel, over een afstand van 156 km. Er waren 245 duiven in concours, die om kwart voor acht werden gelost. De eerste duif was om 10.05 uur terug; de laatste deed er zeventien mi nuten langer over. De voornaamste uitslagen zijn: D. Stiemer 1, 2, 3, 4, 5, 7. 11, 12 en 13; G. v. d. Winden 6 en 39; W. van Wijk 8, 17 en 36; A. Six 9; C. Hoeks 10, 25, 27, 34 en 42; C. Westrate 14, 18, 19 en 26; D. Joosten 15 en 16: J. C. Amels 20 en 35; C. G. J. Dekker 21. 43, en 45; A. van Son 22; F. Blommaert 23, 29 en 37; P. van Vuuren 24; W. de Raadt 28 en 40: R. du Crocq 30; H. Osendarp 31: J. Luntz 32 en 33; A. Kuilman 38; S. v. d. Kolk 41; C. Castri- cum 44. De Luchtpost De Castricumse postduivenvereniging De Luchtpost, heeft Zondag deelgenomen aan de vlucht van Duffel, over een afstand van circa 162 km. Er waren 86 Castricumse dui ven in concours welke om 7.30 uur zijn ge lost. De uitslagen zijn als volgt: 1. A. Buter 10.03.37; 2. W. Piepers 10.04.54: 3. F. Tromp 10.08.30; 4. R. W. Bettink 10.11.19. In de jeugdafdeling was de uitslag: 1. J. A. Been tjes 10.04.49; 2. P. Zonneveld 10.12.55. Zondag 13 September wordt de laatste wedvlucht gehouden voor jonge en oude duiven en wel vanaf Vilvoorde (181 km.). Zaterdagvliegers De afdeling „De IJmonden" van de Bond van Zaterdagvliegers was Zaterdag met haar convooi oude en jonge duiven in Weert, waar de vogels werden gelost voor de afstand van 154 km. Om 15.43 uur kwam de eerste vlieger van de heer D. A. Visser binnen, die een goede dag had, want hij „klokte" bdvendien de nummers twee en drie af. De uitslag was: D. A. Visser 1, 2, 3; L. v Veelen 4; J. Suurmond 5, 7, 8, 9; C. P. Bek- ker 6. Zaterdag wordt een vlucht gemaakt van Roermond af. „De Zondaar" bij „Havenkwartier" De toneelvereniging „Havenkwartier" geeft op Zaterdag 19 September in het Kennemer-Theater een opvoering van het toneelspel „De Zondaar". Dé regie is in handen van de heer Chr. Sluiter. HOE DE „KENNEM*ERS" SPEELDEN De resuRaten van de gisteren gespeelde wedstrijden van de Kennemers luiden: KennemersZW 50; Kennem. IIOnze Gezellen 1—1; DEM II—Kennem. III 3—2; Kennem. VKinheim IV 53; Kennem.- vet.Kinheim-vet. 44. In Castricum beraamt men momenteel plannen om tot heroprichting van de eens zo bekende Castricumse Damvereniging te komen. Verschillende personen hebben al thans besloten Donderdag 10 September in vergadering bijeen te komen en de kans is groot, dat op die bijeenkomst tot herop richting zal worden overgegaan. Dc verga dering wordt gehouden ten huize van een der initiatiefnemers, de heer J. Staal. De grote missietentoonstelling van de „Broeders van Dongen", die Zaterdag en Zondag in het nieuwe veilinggebouw te Castricum is gehouden, heeft een groot aantal bezoekers getrokken. Op deze expo sitie vielen tal van werkstukken te be wonderen, die door de bevolking van de landen waar de broeders hun missiearbeid verrichten, zijn gemaakt. Van Curasao bij voorbeeld was een pracht collectie schel pen aanwezig, waarvan de inlandse bevol king onder andere een schemerlamp fabri ceerde. De diverse kleedjes uit Indonesië, orgineel batikwerk, waren een lust om te zien evenals het houtsnijwerk, dat van een gedegen vakkennis getuigde. De Afrikaan se afdeling werd gevormd door een serie dierenhuiden en enige jachtsperen. Men kreeg van het geheel een uitstekend over zicht en was de toeschouwer iets niet dui delijk, dan gaf een der broeders een uit eenzetting. Zaterdagmorgen en -middag heeft de katholieke schooljeugd de exposi tie bezocht en aan de on-officiële opening in de avonduren ging een muzikale rond gang van het fanfarekorps St. Aloysius vooraf. Het tweede gedeelte van het ge bouw was als fancy-fair ingericht en ook hier was de drukte groot. Wat de lagere Castricumse elftallen presteerden Een vijftal elftallen van de Castricumse voetbalclubs, CSV on Vitesse '22, hebben Zondag met de bondscompetitie een aan vang gemaakt. Vooral de lagere teams van CSV kunnen van een goede start spreken, want het tweede team speelde aan de Zee weg tegen Zeevogels 2 en won met maar liefst 7-0. CSV 3 kreeg ODIZ 2 op bezoek en wist een 3-1 overwinning te boeken. De reserves van Vitesse '22 moesten jam mer genoeg tegen ZFC 4 met een 2-4 neder laag genoegen nemen, maar Vitesse 3 maak te door een 7-1 zege op WFC 7 veel goed. Vitesse 4 nam tegen Schoort 2 geen halve maatregèleij'-eh stuurde zijn tegenstander met een 6-1 nedei-laag naar huis. Na een door Concordia georganiseerd tournooi kwam Waterloo in het bezit van de tweede prijs. Voor een groot aantal toe schouwers speelde Waterloo de eerste wed strijd tegen Concordia en na een gelijk op gaand begin, kwam het Waterloo-elftal dat met vier invallers speelde, in de meerder heid, en kon met twee doelpunten een voorsprong nemen. Na rust wist Concordia met een knap doelpunt de achterstand te verkleinen, maar toen kwamen de IJmuide- naren weer los en Zwanenburg en Eelsing brachten de stand op viereen. Even voor het einde bracht Concordia de stand op vier twee. ETO kwam door een zege op LDWS in de winnaarsronde. De strijd tussen Waterloo en ETO was er een waarin beide elftallen zich ten volle gaven om in het bezit te komen van de prachtige eerste prijs, elf shirts. Het was jammer voor de goed spelende Waterloo- verdediging dat drie fouten evenwel doel punten opleevrden. Eerst strafte de ETO- midvoor 'n fout van J. v. d. Steen af en nadat Eelsing gelijk had gemaakt, maakte Schaap een blunder en weer had ETO een voor- sprong. Een prachtige aanval werd door Broek even mooi afgewerkt en de stand was weer gelijk. Maar nu was het doelman Kok die in plaats van de bal in zijn handen tc pakken, er over heen greep en ETO won met drietwee. Het bestuur van de Oranjevereniging IJ muiden-West heeft gemeend aan het feit dat prinses Juliana vijf jaar geleden tot vorstin werd gekroond, niet zonder meer voorbij te moeten gaan. Men be sloot tot het organiseren van een Oranje bal, dat Zaterdagavond op het pein van de Moerbergschool werd gehouden met een mars van de Christelijke muziekvereniging Wilhelmina" vooraf. Het corps heeft op zijn tocht door een deel der gemeente en cloor de goede muziek en door de keurige uniformen veel belangstelling ondervon den. Om half negen arriveerde het corps weer op haar uitgangspunt, het plein van de Moerbergschool, waar zij met een cou plet van het „Wilhelmus" haar aandeel in de feestvreugde besloot. Men had eerst gemeend dat de vereniging tussen het dansen door nog enkele nummers ten ge hore zou brengen maar dit ging om princi piële redenen niet door. Nu moesten de aanwezigen, waarbij de jeugd nummeriek in de meerderheid was, zich enkele uren alleen met dansen vermaken, maar dit was haar wél toevertrouwd. Er is geswingd, gebebobd en getango'd op muziek van gra- mofoonplaten en de omstandigheid dat somtijds gelijktijdig de verlichting én dc versterker de geest gaven, vermocht de stemming slechts te verhogen. Tot laat in de avond vermaakte de jeugd zich uitste kend op de „dansvloer", maar de vraag blijft bestaan of er voor een dergelijke herdenkingsavond niet een wat stemmiger programma in elkaar gezet kan worden, waarbij ook de ouderen hun aandeel in de feestvreugde krijgen. Hout voor de papierfabriek Zaterdagmiddag is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Finse s s. „Meri", dat van de Finse haven Topyla een lading van 854 vadem hout aanvoerde. Dit schip had zijn losbeurt aan de Ka- naaldijk afgewacht, Dinsdagavond 8 September zullen de leden van de IJmuidense woningbouwver eniging „Heuvelwijk" worden opgeroepen voor een buitengewone algemene leden vergadering in het Cultureel Gebouw aan het Moerbergplantsoen. Als een der pun ten prijkt op de agenda als derde een voorstel tot bekrachtiging van het be stuursbesluit tot overname van een com plex van 268 woningen en 4 winkels van de gemeente Velsen. Indien om half acht niet het vereiste aantal leden aanwezig is, zal om acht uur een nieuwe vergadering moeten worden gehouden. Als voorspel van de nieuwe voetbalcom petitie speelde Kinheim in Zandvoort tegen Zandvoortmeeuwen een wedstrijd, die aan de kant van de geel-zwarte Velsenaren het beste doet verwachten voor het nieuwe seizoen. Na enig verkennen van de beide derde klassers nam de thuisclub aanvankelijk het initiatief, maar de Kinheim-verdediging met W. Groeneveld, die een prima partij speelde, aan de kop, bood elk gevaar het hoofd. Toen na een kwartier midvoor Th. v. Vuuren de bal bemachtigde, gaf hij door naar rechtsbuiten Starreveld, die hard in schoot (01). Tien minuten later plaatste Starreveld de bal uit een hoekschop naar H. v. Vuuren, die langs de grond de vrij staande H. Prinssen een pracht kans bood, welke hij benutte (02). Zandvoortmeeu wen stichtte met de enkele uitvallen weinig onheil en na een half uur had Kinheim op nieuw succes uit een fraaie combinatie, waarbij v. d. Wateren de bal aan Th. v. Vuuren doorspeelde, die voor het doel niet meer kon missen (03). Van der Wateren moest zich door J. Bleeker laten vervangen. Na de hervatting gaf Kinheim de toon aan en waren de gastheren gevaarloos. Reeds na 5 minuten gaf C. Luntz langs de lijn een pass naar Bleeker, die over de hele breedte voorzette en rechtsbuiten H. v. Vuuren scoorde het mooiste doelpunt van de wedstrijd (04). Kinheim deed het nu wat rustiger aan, ook al omdat bij Zand voortmeeuwen, ondanks aardig veldspel, het schieten slecht was verzorgd. Een doel punt van Starreveld wegens buitenspel werd gevolgd door een treffer van dezelfde speler uit een pass van H. v. Vuuren, vijf minuten voor het einde (05). Van bestuur en feestcommissie van de korfbalvereniging „Watervliet" was het een uitstekende gedachte, aan de nieuwe korf balcompetitie een gezellige feestavond vooraf te laten gaan. Zaterdag is deze in het „Watervlief'-paviljoen voor een groot aan tal leden gehouden en deze belangstelling gold tevens de samenstelling van de twaalf tallen, zoals die door de twaalftalcommissie waren geformeerd. De heer S. Hartman, voorzitter, die deze contactavond opende, noemde de belang stelling hiervoor een goed begin van het nieuwe seizoen, temeer daar van de jeugd ook velen aanwezig waren. Hij maakte zich tolk van de „Watervliet"- familie om de feestcommissie onder leiding van de heer A. Redeker te danken voor haar werk. Deze leider zorgde bovendien voor een mooi embleem op de goed gevulde prijzenkast. Voorzitter Hartman wees ei- voorts nadrukkelijk op, dat in de nieuwe competitie met vier twaalftallen kan wor den deelgenomen als alle leden hun krach ten blijvend geven en er voor wedstrijden niet nodeloos wordt afbericht. Tijdens het programma, waaraan een band, uit „Watervlief'-vrienden samenge steld, medewerkte, werden de twaalftallen bekend gemaakt. Deze zijn: Watervliet I Dames: D. Hartman, B. Koet, G. Kluft, J. Kluft. S. Meyer, T. Waagmeester; heren: J. v. d. Berg, W. Berg huis, S. Hartman, M. Veerbeek, F. Vos, A. Wedemeyer. Watervliet 2 Dames: L. Leyenaar, R. Leyenaar, D. v. d. Molen, A. Tuinzaad, C. Zandbergen, C. v. Zutphen; heren: F. Allan, H. Mol, A. Redeker, J. Stenvers, A. Ver kerk, A. de Vries. Onder ideale weersomstandigheden hield SVIJ gisteren voor de derde maal haar tournooi, waaraan werd deelgenomen door Spaarnevogels (bekerhoudster), Heemstede, WH en SVIJ. Nadat alle ploegen door de voorzitter van SVIJ waren welkom geheten, besliste het lot. dat Heemstede en SVIJ het tournooi openden. SVIJ nam onmiddellijk het heft in han den en nam door Buis de leiding, welke voorsprong even later door Kroone werd vergroot. Hierna pakte Heemstede, met de gevaar lijke ex-EDO'er Spek als uitblinker, de zaken flinker aan, doch tot de rust bleef de SVIJ- achlerhoede de situatie meester. Onmiddel lijk na de rust zette Heemstede het offen sief voor en na vijf minuten scoorde Spek (2—1). Tot 10 minuten voor het einde hield SVIJ de stand ongewijzigd, doch toen leidde een vordedigingsfout tot de gelijkmaker. Strafschoppen moesten beslissen wie in de finale mocht uitkomen. Hierin toonde SVIJ zich de sterkste. Op het andere veld hadden Spaarnevogels en WH inmiddels de strijd tegen elkaar aangebonden en WH werd als de favoriet beschouwd, doch Spaarnevogels dacht daar anders over en nam reeds voor de rust een 20 voorsprong. Na de rust pakte WH de zaken flink aan en had spoedig succes. Rustig ging WH verder en de gelijkma ker scheen een kwestie van tijd, doch de vogelsachterhoede bleef zich uitstekend we ren en bleef tot het einde de situatie meester. Een tussenwedstrijd tussen de Junio- m- ploegen van WH en SVIJ leverde een 43 zege op voor de SVIJ'ers. Hierna werd de verliezersronde gespeeld tussen Heemstede en WH. Binnen het kwartier had WH een 3—0 voorsprong ge nomen en leek Heemstede een geslagen ploeg, doch WH ging verslappen en hiervan wist Heemstede voor de rust twee keer te profiteren en nam na de rust zelfs een 43 voorsprong, door een paar uitstekende doel punten van haar rechtsbinnen. WH zette toen de tanden nog even op elkaar en slaagde erin de stand weer gelijk te krijgen. Opnieuw moesten strafschoppen de beslis sing brengen en thans bleek WH de sterk ste, zodat Heemstde op wel wat ongelukkige wijze vierde werd. De winnaarsfinale leek een strijd te wor den tussen twee gelijkwaardige tegenstan ders, doch toen Buis eenmaal met een prach tig doelpunt de score had geopend, was het hek van de dam. De SVIJ-voorhoede com bineerde er lustig op los en vergat daarbij nu eens niet te schieten, zodat de rust reeds een 5—1 voorsprong te zien gaf. Na de rust Zondagavond omstreeks acht uur hebben diverse bewoners van Velsen-Noord enige vreemde ervaringen opgedaan „dank zij" een opvarende van het voor de papier fabriek liggende Finse s.s. „Meri", die in een café aan de Wijkerstraatweg rijkelijk aan Bacchus had geofferd en daarna een wandeling begon. De robuste Noorderling begon zijn zwerf tocht van de Wijkerstraatweg af, nam zijn weg achter de bloemisterij van de heer G. om door de bloemenkas, kwam in de steeg achter de Duinvlietstraat terecht, om daar na de tuin in te gaan van de familie v. E. aan deze straat. Met veel spektakel meldde hij zich aan de achterdeur en liep door de gang naar de voordeur, opende deze, nage staard door de verblufte heer des huizes, om vervolgens zijn tocht voort te zetten naar de overkant van de straat. Hij ver dween hier in de poort tussen de nos. 81 en 79 en schrikte de in de voorkamer zittende familie W. op door hard op het achter kamerraam te bonzen. Vervolgens beproef de de vreemde gast zijn vuisten op de schuurdeur. Inmiddels was een rechercheur gewaarschuwd, doch toen deze arriveerde en mevrouw W. zich ijlings in huis had teruggetrokken, was meneer spoorloos ver dwenen. Mevrouw W. belde de politiepost op, maar die gaf niet thuis, omdat de „wacht" blijkbaar al door anderen in het geweer was geroepen. De Fin had vermoe delijk de slootkant achter de huizen van de Duinvlietstraat langs de spoorlijn als vluchtweg gekozen, want bij de overweg zocht hij de Wijkerstraatweg weer op, waar hij eindelijk kon worden ingerekend. De 53-jarige M. L. van de Velserduin- weg is Vrijdag op de fiets tegen een lad der gereden, die schilders hadden geplaatst op de brug van de oude sluis. Hij moest naar het St. Antoniusziekenhuis worden gebracht, waar bleek, dat een duim uit het lid was geschoten. Een dame uit lJmuiden, die Vrijdag op het Moerbergplantsoen op de fiets tegen een steen reed, kwam daarbij te vallen. De linkerarm werd ontwricht. Na behan deling in het St. Amoniusziekenhuis kon zij naar huis terugkeren. Agenten ontdekte Vrijdagnacht tegen twaalf uur brand op de achterbank van een taxi, die voor het café van Denekamp in Velsen-Noord stond. Met enige emmers water werd het vuur geblust. De brand is vermoedelijk veroorzaakt door een bran dende sigaret. Sport Vereent heeft veel eer ingelegd met zijn seriewedstrijden: alle 51 twaaftallen die ingeschreven hadden, waren opgekomen En de organisatie was perfect, zodat voor zitter Schinkel om circa half zes de prijzen kon uitreiken. In de eerste afdeling- waren de uitslagen HSV 1—Algemene 1 1—3; Roda 1—SVK 1 13; HSV 1Roda 1 13; Algemene 1 SVK 1 1—0; SVK 1—HSV 1 4—2; Roda 1— Algemene 1 2—2. Eerste werd hier: Algemene (Leiden) tweede was SVK uit Amsterdam. De overige prijswinnaars waren in: afd. 2 1. Oosterkwartier 1: 2. DVD; afd. 3: 1. Roda 2; 2. Nieuw Flora 1; afd. 4: 1. HSV 2; 2 Sport Vereent 1; afd. 5: 1. Oosterkwartier 3 2. Gibraltar 1; 3. OKV; afd. 6: 1. Witten burg; 2. Oosthoek 1; 3. Togo; afd. 7: 1 Nieuw Flora 2; 2. Gibraltar 1; afd. 8: 1. B 1. g.: 2. Haarlem 3; afd. 9: 1. Animo Ready 2 2. Oosthoek 2; afd. 10: 1. Wittenburg 3; 2 HSV 3; afd. 11: 1. DSV 1; 2. Gibraltar 3 afd. 12. 1. Roda 5; 2e Nieuw Flora 3. 4e klasse 13e lyst 10.000: 3933 2.000: 7290 1.500: 3376 17070 18468 1.000: 3446 3961 5225 9702 15674 400: 2050 2698 3071 3143 4992 7922 15910 17631 20210. 200: 2735 2873 3244 3646 5221 5706 6043 6279 7126 7259 8233 8481 8613 9025 10184 12142 12461 13544 13805 15635 17452 17578 17800 19264 19517 19743 21030 21930 Naar wij vernemen is het grootse be graafplaatsplan in Driehuis, dat voorziet in een grote gemeentelijke dodenakker aan de Duin en Kruidbergerweg te Driehuis, door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Inmiddels zijn twee der betrokken land eigenaren, wier grond bij de aanleg ten dele onteigend zal moeten worden, in be roep bij de Kroon gegaan. De ingang van de begraafplaats blijft aan de Duin en Kruidbergerweg ter hoog ten van de voormalige tankgracht, die in een vijver veranderd wordt met een plant soen er omheen. Zodra de beslissing over het beroep der twee landeigenaren gevallen is het be treft de families Cremer en v. Hoorn gaat de gemeente met het project, dat voorziet in een nijpende behoefte aan be graaf ruimte in de gemeente Velsen, be ginnen. Alblasserdijk, 4 te Rotterdam. Amstelstad, 4 te Durban. Alcyone. 5 te Rio Grande. Alpherat, 5 v. Las Palmas n. Antwerpen. Arkeldijk, 4 te Rotterdam. Arnedijk, 5 v. Bremen te Antwerpen. Alehlba, 4 v. Bahla n. Antwerpen. Algenib, 4 v. Montevideo te Paranagua. Alhena, 4 v. Santos n. Rio de Janeiro. Aagtekerk, 5 v. Manilla n. Hongkong. Argos, 5 v. Rotterdam n. Oran. Ariadne, 4 te Rijeka. Adinda, 6 ten anker Haiphong. Akkrumdijk. pass. 6 Kp. Vincent n. Marseille. Aibireo, pass. 6 Ouessant n. Antwerpen. Aidabl, 5 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Alderamln, 6 v. Muscat n. Dubai. Alhena, G te Rio de Janeiro. Alioth. pass. 6 Kaap. Verdlsohe eil. n. Rio de Janei ro. ALmkerk, pass. 6 Ouessant n. Duinkerken. Alnati, 6 v. Rotterdam te Bremen. Alphacca, 6 te Paranagua. Aludra, pass. 5 Ouessant n. Rio de Janeiro. Amerskerk, 6 v. Singapore n. Port Swettenham Amsteldijk, 5 v. Tj. Priok n. Singapore. Amstelpark, pass. 6 ten ZO. Flores n. Mobile. Annenkerk, 6 te Genua. Arendsdijk, 5 v. Rio de Janeiro n. Buenos Aires Arendskerk, 6 v. Rotterdam te Hamburg. Armilla, 4 v. Singapore n. Haiphong. Arnedijk, pass. 6 Vlissingen n. New York. Borneo, 4 v. Amsterdam n. Hamburg. Bacchus, 4 v. Ciudad Tiujlllo n. Port au Prince Blitar, 5 te Sydney. Boschfontein, pass. 5 Gibraltar n. Marseille. Boskoop, 3 te Aruba. Breda, 5 v. Curagao n. Antwerpen. Baarn, 6 v. Corral te Talcahuano. Banka, pass. 5 Vlissingen n. Amsterdam. Barendrecht, 6 te Oslo. Bennekom, 6 te Buenaventura. Billiton, 4 te San Francisco. Bintang, 5 v. Portland te Los Angeles. Boissevaln, 5 v. Rio de Janeiro n. Santos. Bonaire, 5 v. Dover n. Funchal. Britsum, 4 v. Port Piri n. Europa. Caitex Utrecht, pas. 4 ten Z. Kreta n. Sidon. Caltex Leiden. 4 v. Rotterdam n. Sidon. Castor, 4 te Amsterdam. Caltex Delft, 6 te Rotterdam. Caltex Nederland, 6 60 m. NW. Kp. Vincent. Caltex Peinis. pass. 6 Dover n. Rotterdam. Caltex The Hague, pass. 6 Noordkust Tunis n. Rotterdam. Caltex Utrecht, 6 te Sidon. Callisto, pass. 6 Kp. Verdische eil. n. Z. Amerika Delft, pass. 6 Vlissingen n. Amsterdam. Diemerdijk, 6 te Antwerpen. Drente, 5 v. Belawan n. Colombo. Esso Den Haag, 4 Kreta gepass. n. Antw. Eos, 5 v. Kopenhagen. Elmina, 6 te Port Harcourt. Ena, 6 v. Ardrossan n. Suez. Friesland (SSM), 4 te Odense. Farmsum, pass. Kp. de Fer n. Amsterdam. Felipes, 6 te Padang. Friesland (KRD), 5 v. Singapore n. Port Swet tenham. Gaasterland, 4 v. Bahia n. Rio Janeiro. Gordias, 4 v. Lissabon n. Tunis. Gaasterkerk, 6 v. Marseille n. Genua. Gooiland, 6 v. Bahia n. Las Palmas. Graveland, 6 v. Amsterdam te Hamburg. Groote Beer. 5 200 m. W. ten Z. Kp. Clear. Groote Kerk. 6 te. East London. Hector, 5 te Algiers. Helder, 4 te Barranquiila. Haarlem, 5 v. Ma'co'ris n. Nederland. Haulerwijk, 5 te Londen. Heemskerk, 7 te Mombasa. Hersilia, pass. Flores n. Guanta. Hestia, pass. 5 Azoren n. Barbados. Hoogkerk, 7 te Hongkong. Idrapoera, 6 v. Rotterdam te Hamburg. Ittersum, 4 v. Geraldton n. Engeland. Ivoorkust, 6 v. Freetown n. Dakar. Jupiter. 4 v. Malta n. Piraeus. Jagersfontein, 6 260 m. W.ZW. Monricia. Japara (KRL) te te Samarangg. Java, pass. 5 Kreta n. Genua. liet de SVIJ-middenlinie het middenveld enige tijd aan Spaarnevogels, die hiervan direct profiteerde. Een strafschop werd eerst nog gemist, doch daarna was het tweemaal raak. Toen zag SVIJ het gevaar en nam het initiatief weer over. Met nog twee doelpun ten toonle SVIJ zich onbetwist de sterkste, zodat de beker voor dit jaar in eigen huis bleef. Joh. v. Oldenbameveld 6 v. Port Said naar Amsterdam. Karimun, 3 v. Singapore n. TJ. Priok. Kota Baroe, pass. 4 Gibraltar n. Port Said. Kota Agoeng. 4 in Suez Kan. n. Suez. Kedoe, 5 voor Hoek v. Holland verw. n. R'dam Kota Gede, 6 v. Port Said n. Rotterdam. BKota Inten, 6 te Singapore. Laertes, pass. 4 Gibraltar n. Liverpool. Langkoeas. 4 v. Djeddah n. Aden. Loppersum, 4 Kp. St. Vincent gepass. naar Rotterdam. Leuvekerk, 4 v. Bombay n. Colombo. Larenberg, 6 te Beyrouth verwacht. Lombok, 6 te Port Elizabeth verwacht. Loosdrecht, 4 v. Colombo n. Madras. Langkoeas, 6 v. Aden n. Tj. Priok. Laurenskerk, 6 te Karachi. Lawak, 6 v. Ilo Ilo n. Cebu. Lekhaven, 5 v. Schieaam te Rotterdam. Linge, pass. 6 Casquets. Lissekerk, 5 v. Genua n. Port Said. Loenerkerk, 5 v. Genua n. Port Said. Maasdam, 4 540 m. W. Lands End n. Southampton Meiiskerk, 4 Ouessant gepass. n. Port Said. Mapia, 5 te Rastanura. Meerkerk, 4 v. Genua n. Boulogne. Merwede, 4 te Antwerpen. Meruna, 5 te Stanlow. Molenkerk, 5 v. Genua n. Marseille. Muiderkerk, 4 te Sydney. Notos, 4 te Barcelona. Nestor, 5 v. Amsterdam te Barbados. Overysel, 4 v Beyrouth n. Port Said. Oranje, 5 te Napels. Ootmarsum, 4 te Amsterdam, Orion, 4 te Beyrouth. Polydorus, 4 v. Belawan n. Aden. Parkhaven. 4 v. St. Vincent n. Rotterdam. Prins Maurits, 2 te Milwaukee. Radja. pass. 4 Kp. Bonn r.. Halifax. Roepat, 5 te Port Soedan. Rotula, 4 v. Gibraltar n. Golf v. Mexico. Ruys. 5 te Hongkong verwacht. Raki, pass. 5 Aden n. Belawan. Salatiga, 5 te Bombay verwacht. Salawati, 4 te Dubai. Samarinda, 4 t.h.v. Zanzibar. Saroena, 4 v. Tarakan n. Miri. Stad Dordrecht, 4 v. Djidjelll n. Antwerpen. Stad Vlaardingen, pass. 4 Hebriden n. Emden. Sunetta, 5 te Balikpapan. Scherpend recht, 5 te Bahla. Schie, 5 v. Antwerpen te Rotterdam. Stad Amsterdam, verm. 6 v. R'dam n. Narvik. Stad Schiedam, 2 v. Kirkenaes n. Rotterdam of Vlaardingen. Sarpedon, 4 te Curagao. Thalatta, 5 te Singapore verwacht. Themisto, 4 te Swansea. Tibia, 4 v. Miri n. Pladju. Tawali, 4 v. Indonesië te Amsterdam. Tjibodas, 3 te Mauritius. Veendam. 3 v. Rotterdam n. New York Waterman, 4 210 m. O. Sombrero eil. Willem Ruys, 4 200 m. O. Ceylon n. Belawan. Woensdrecht. 4 v. Sydney n. Miri. IJsel, 4 v. Thessaloniki n. Kalamata. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, verm. 5 v. Rio Janeiro n. Victoria. Alhena, verm. 3 v. Santos 7 Montevideo verw. Bloemfontein, 4 te Amsterdam. Alnati. verm. 5 v. Rotterdam n. Bremen. Bonaire, 4 v. Amsterdam n. Georgetown 21 Bar bados verwacht. Boschfontein, 8 Marseille verwacht. Boskoop, verm. 6 v. Aruba n. Barranquiila. Cottica, verm. 8 v. Paramaribo n. Plymouth of Dover. Groote Beer, 3 v. Rotterdam 12 New York verw. Indrapoera, 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Jagersfontein, 14 Kaapstad verw. Joh. v. Oldenbarnevelt, 5 te Suez en 15 te Am sterdam verwacht. Maasdam. 7 v. New York te Rotterdam verw. Nieuw Amsterdam, 5 v. Rotterdam te New York verwacht. Noordam, verm 5 v. New York n. Rotterdam. Oranje, 5 te Napels 11 Amsterdam verw. Oranjefontein. 25 te Durban. Oranjestad, 8 Madeira verwacht. Rijndam, 7 v. Rotterdam te New York verw. Veendam, 4 v. Rotterdam 15 New York verw. Sibajak, 6 v. Rotterdam te New York verw. Waterman. 5 Willemstad verw. Westerdam, verm. 5 14 u. v. Rotterdam 14 New York verwacht. Willem Ruys, 6 Belawan 9 Tj. Priok verwacht. Willemstad, verm. 5 v. La Guaira n. Trinidad. Zuiderkruis. 5 v. Rotterdam n. New York. KLEINE VAART Algarve, 5 te Antwerpen. Att, 5 te Bremen. Anna b, 6 te Northfjord verwacht. Arnoudspolder, 6 te Antwerpen verw. Audacia, pass. 5 Holtenau n. Odense. Betty Anna, 5 te Port Talbot verw. Bill, 5 v. Liverpool n. Bristol. Binnehaven, 7- te Dieppe verwacht. Bree Helle, 5 v. Londen n. Rotterdam. Citadel, 8 te Plymouth verwacht. Claes Compaen, 5 v. Gent n. Wicklow. Cornelia b II, vertr 5 v. Rijeka n. Belfast. Daje Bohmer, 5 v. Brest n. Iibourne. Diligentia, 5 te Algiers verwacht. Depa, vertr. 5 v. Brest n. Guernsey. EHewoutsdijk, 4 te Amsterdam Ferocia, vertr 5 v. Antwerpen n. La Rochelle. Frans 5 te Newcastle verwacht. Follonica, 5 te Antwerpen. Glashaven, 5 v. Aalborg n. Rotterdam. Gerrie. 5 v. Koge n. Gdynia. Hagno. 5 v. Rotterdam n. Dublin. Hemrica, 5 te Manchester. Henrica b, 5 te Amsterdam. Hast V. 5 v. Londen n. Wisbech. Insco Marimer. 7 te. Rotterdam verw. Jutland, 5 te Gdynia verwacht. Jorina. 6 te, St. Nazaire verw. Koningshaven 5 te Caen verw. Kemphaan, 5 te Le Havre verwacht. Leuvehaven. vertr. 5 v. Kopenhagen n. R'dam Marietie Bohmer. 5 v. Duinkerken n. Dakar, Markab. 5 te Leningrad verwacht. Midas, 4 te Tanger n Bari. Marcella, pass. 5 Lands End n. Manchester. Matthew, 5 v. Thameshnven te Dover. Monica. 5 v. Irvine n Belfast. May Mere, pass. 6 Gibraltar n. Genua. May Star. 5 v Genua n Torrevieja. Megrez, nacht 6-7 te Rotterdam verw. Meres, pass. 5 Scheven ingen n. Antwerpen. Myfem, 5 v. Parijs n. Rouaan. Mvpuck. 5 te Parijs verwacht. Myson. 6 te Rouaan verwacht. Nieuwehaven, vertr. 5 v. Uddefalla n. R'dam. Noord, 5 te Billirgham. Nottingham, 5 te Rotterdam. Pavo. 3 v. Valdemarsvik n. Zaandam. Ponto, 4 v. Rotterdam n. Goteborg. Poortvliet. 3 v. Tanger n. Melilla. Tilly. 4 te Kalmar. Theanor, 6 te Amsterdam verwacht. Vrouwepolder 5 v. Rotterdam n. Oporto, vrijburgh, pass. 5 Burlings n. Rouaan. Westlaan, verm. 5 v. Hamburg. SI.EEPVA ART Ebro, met bak en sleepb. 4 v. Agadir n. R'dam Goeree. 4 65 m. W. Gibraltar n. Port Said. Humber, 4 190 m. z.zo. Volcano ell. n. Yawata. Poolzee, 4 te Rotterdam. Thames. 4 v. Savona n. Sete. Tyne, 3 bakken 4 v. Beira n. Bombay. Zwarte Zee, pass. 4 Flores.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3