Overblijfselen gevonden van het huis Neethof „Barber Greene" gaat Stationsweg asfalteren Kort en bondig JOFFERS Rooien van eikenstobben legde historisch spoor bloot Henk Kuitwaard aan de start Castricum Beverwijk DEM-athleten deden records sneuvelen Minder dagjesmensen maar goed seizoen RONDE VAN WIJK AAN ZEE Stet ook van de partij Eerste spruiten Eerste ronde van jubileum- schaaktournooi van „De Pion" Toneeluitvoering ten bate van het Rode Kruis Witte mol De „Larix" is lek gestoten Kennemerland-ploeg naar het clubkampioenschap Bejaarden bieden hun waren aan Tweede lustrum van DEM-hockey Jeugd toont haar liefde voor de natuur Twee „Kennemers"-leden geroyeerd „De Luchtpost" hield wedvlucht uit België Scheepvaart Enorme sortering DINSDAG 8 SEPTEMBER 1953 BIJ HET ROOIEN van eikestobben op een terrein ten Noorden van de Wynoldie Daniëlslaan te Santpoort, zijn resten gevonden van oude fundamenten. Raad pleegt men de kaart uit „het Zegepralcnt Kennemerlant" van 1723, dan moet op deze plaats, iets ten Zuiden van de lijn die de ruïne van Brederode verbindt met de molen „De Santhaes", eertijds het huis „Neethof" hebben gestaan. Het op de kaart bij dit huis aangegeven terrein is vrij groot; een toegangsweg in Oostelijke richting is er gestippeld op getekend. Blijkbaar was deze weg in het begin van de achttiende eeuw niet meer van veel betekenis. Over de bewoners van dit huis of zijn geschiedenis hebben wij verder niets kun nen ontdekken, zodat wij aangewezen zijn op wat de stenen, verspreid over een ter rein van ongeveer veertig bij tien meter, ons hebben te vertellen. Het gebouw lag op een enigszins heuvelachtig terrein, met de lange zijde op het Westen en het Oos ten, waar zich vermoedelijk de ingang be vond. Dit klopt met de vondsten. Bezien wij de fundamentstenen, dan blijken deze voor het grootste deel te bestaan uit zeven- tiende-eeuwse handvormsteen, door sterke specie verbonden. Wel komen er ook gro tere, oudere stenen bij voor, maar deze zijn verre in de minderheid. De fragmenten van zogenaamde „moppen" uit de veer tiende of vijftiende eeuw kunnen van een ander oud bouwwerk afkomstig zijn en pas later benut zijn voor de fundamenten van dit huis. De achttiende-eeuwse stenen, die eveneens aanwezig zijn, behoren dan tot een latere uitbreiding. Volgens de kaart immers bestond „Neethof" nog in de acht tiende eeuw. Er liggen kleine stukjes licht groen vensterglas. Enige brokken behakte gele en grijze zandsteen wijzen er op, dat wij hier met een vrij aanzienlijk huis te doen hebben gehad. Dan zijn er nog wat fragmenten van Delftse wandtegels van goede kwaliteit, zowel gekleurd als blauw, zoals die gebruikt werden omstreeks 1650. Latere soorten, zoals bijvoorbeeld paarse tegels ontbreken. Uit ongeveer dezelfde tijd, of iets later, zijn de witverglaasde borden. Ook vele dikke stelen van aarden pijpjes moeten ze ker niet later dan het midden van de zeventiende eeuw gedateerd worden. Voor al in het Zuidelijke deel van het huis zijn vele scherven van bruin en groen gegla zuurd aardewerk gevonden, typisch „keu- Het hadseizoen 1953, dat nu wel offi cieel tot het verleden behoort, is voor Wijk aan Zee bevredigend verlopen. De badplaats heeft gedurende de zomer maanden aan velen een prettige vacan tia aan zee bezorgd. In Augustus was er zoveel belangstelling, dat in de bad plaats zelf vaak geen plaats meer on bezet was, zodat de V.V.V. genoodzaakt was badgasten in' Beverwijk onder te brengen. Er zijn veel buitenlandse be zoekers geweest, voornamelijk Duitsers. De maanden Juni en Juli waren even eens goed bezet, maar toen heeft het zueer weinig meegewerkt. Dagjesmensen zijn er dit seizoen over het algemeen minder geweest dan in andere jaren; het feit dat het op vele Zondagen slecht weer ivas is hier waarschijnlijk niet vreemd aan. Het bestuur van de V.V.V. heeft de af gelopen maanden niets nagelaten om het de badgasten naar de zin te maken en organiseerde bridgedrives, strandfeesten, zomeravondconcerten en excursies naar de duinen, welke gebeurtenissen zich allen in grote belangstelling mochten verheugen. kenaardewerk" uit de zeventiende en be gin achttiende eeuw. Op deze plaats liggen ook de meeste dierenbeenderen, vooral van varkens. Dit wekt het vermoe den, dat de dienst- en keukenafdeling zich aan de Zuidkant bevond. Over het gehele terrein verspreid liggen stukken van rode dakpannen, verglaasd en onverglaasd, waarmee het dak zal zijn afgedekt. Ook allerlei stukken van vloertegels zijn gevonden, zogenaamde plavuizen, dofrood, groen of bruin geglazuurd. Deze werden vooral gebruikt in gangen en kelders. Zo vertellen ons deze resten van het verdwe nen huis, dat dit er zeker omstreeks 1650 al stond en dat het tot in de achttiende eeuw heeft stand gehouden. Ofschoon deze vondsten op zichzelf niet zo belangrijk zijn en allerminst spectaculair, werpen zij toch weer enig licht op één van de vele buitens, die vroeger een sieraad van Kennemerland uitmaakten en waarvan er maar al te veel zijn verdwenen. Mogelijk zal verdere ega- lisering van het terrein, dat voor woning bouw bestemd is, het bovenstaande nog iets kunnen aanvullen en verduidelijken. Door de prijzenswaardige activiteit van „Openbare Werken" te Velsen, werd mel ding gedaan van deze vondst aan de Rijks dienst voor Oudheidkundig Bodemonder zoek te Amersfoort. Als onderdeel van de jaarlijkse volks feesten in de badplaats zal Woensdagmid dag de derde ronde van Wijk aan Zee wor den verreden, die evenals vorige jaren wordt georganiseerd door de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland". Aan deze ronde nemen nieuwelingen en amateurs deel en om 4 uur starten eerst- genoemden over een afstand van 40 kilo meter, zodat zij het parcours van ruim 1400 meter 28 maal moeten rijden. Voor deze rit hebben zestig nieuwelingen ingeschre ven en hiervan noemen wij: C. Stroomer uit Wijk aan Zee, A. Gelderman, A. Been tjes, Chr. de Nijs, J. Groot, H. Kluft, allen uit Beverwijk; Vennik uit Krommenie. Steenvoorden uit Heemstede, Cornelisse uit Halfweg en v. d. Valk uit Amsterdam. Voor de amateurs zal het startschot om 5 uur worden gelost. Deze renners zullen 90 km moeten rijden, wat overeenkomt met 60 ronden. Enige bekende namen van ren ners die hieraan deelnemen zijn: F. Stroo mer uit Wijk aan Zee, H. Kuitwaard en D. de Ruiter uit Beverwijk, J. Stet uit IJmui- den, P. Vermast uit Assendelft, W. Rus man uit Haarlem, W. Snijders uit Halfweg, J. van Sas uit Den Haag en H. Tijssen uit Amsterdam. Oogst van de straat Aan de wijk aan Zeese politiepost zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: gouden ring, handfietspomp, rose kinderdekentje, hoofd doek, strandbal, padvindersriem, gekleurde strandbal, windjack, twee kinder por temon- naies, ribfluwelen petje en zakmes. De eerste spruiten kwamen Maandag aan de veiling „Kennemerland". Deze primeur werd met 19 cent per kilo betaald. Dit is de Dc Havilland 110, die wordt gefabriceerd voor de Britse Marine. In een vliegtuig van dit type verloor de test-piloot John Dorry het leven, toen het on'plofte tijdens een iuchlshow boven de vliegtuigtentoonstelling te Farnborough. Niet minder dan 7 viertallen nemen deel aan het ju'oileumschaaktournooi van de Castricumse schaakclub „De Pion", dat over drie weken verdeeld, in hotel Meijer aan de Dorpsstraat wordt gehouden. In groep 1 behaalde Walter Uhl een overwin ning op zijn broer, Werner Uhl en de partij H. Molenbroek-C. Bennes werd afgebro ken. J. van Razenzwaai moest in groep 2 in L. Born zijn meerdere erkennen. C. J. Heeck won in deze groep van S. van Weeren. De andere uitslagen zijn: groep 3: P. Bouwen-D. Keetbaas 10; J. Beekman-J. Rozing 10. Groep 4: Arts A. de Jongh-J. Willemse 01; J. Lute-J. Bos 01. Groep 5: A. van Cranenburgh-H. Kortekaas 10; G. Spaander-W. Klardie 01. Groep 6: A. Kossen-H. Niemeyer 10; W. Bakker-N. Kortekaas 10. Groep 7: Fr. Klardie-P. Liefting 01; H. Hoogervoorst-B. Schlos- ser, afgebroken. Ten behoeve van het Nederlandse Rode Kruis afdeling Castricum-Limmen-Uitgeest komt de Haarlemse Toneelgroep „Luda- mus", te Castricum een opvoering geven van het toneelspel ,,'t Onstuimige hart", van John Patrick. De opvoering zal op Woensdag 14 Oc tober in hotel „De Rustende Jager" plaats vinden en, gezien het doel waarvoor de Haarlemse tonelisten naar Castricum ko men, is het te hopen, dat de belangstelling groot zal zijn. Succesvolle oefendag van de EZZG Het is Zondag voor de Eerste Zaanse Zweefvlieg Club weer een succesvolle dag geweest. Van het zweefvliegterrein De Brabantse Landbouw te Castricum, werden in totaal 29 starts gemaakt, waarvan 17 met het ESG lestcestel en 12 met de Grü- nau Baby PH 184 „Arendsjong". Het hoge- drukgebied zorgde voor prachtige ther miek, maar de stijgsterkte bleek vaak te gering. De instructeur van de EZZC, de heer N. Molenaar, maakte de langste Vlucht van de dag, door circa 20 minuten koven te blijven. De heer A. Kemp, uit Vormer, vloog op prima wijze zijn A- brevet bij elkaar en de heer J. Dekker, uit Alkmaar, werd van de ESG-ploeg „overge- lest" op de Grunaü Baby en maakte daar zijn eerste starts in. De bij regen spiegelgladde keien van de Velsense Stationsweg hebben de langste tijd bet verkeer dwars gezeten: men is van gemeentewege begonnen aan een grondige „reorganisatie" van het wegdek met be hulp van een moderne machine, de „Bar ber Greene". De eerste fase van deze asfaltering houdt het opspuiten van een zogenaamde hecht- laag in: er zal een dun vliesje betumen over de basaltkeien tussen Parkweg en Van Tuyllweg gebracht worden. Vervolgens worden de kuilen opgevuld om een goed, strak profiel te krijgen en daarna volgt de 2»/s3 centimeter dikke slijtlaag van as faltbeton. Voor deze slotbewerking wordt een mo- XOCOOOOCOOOOCG De Beverwijkse tuinder H. v. Dorp heeft op zijn tuin aan de Westerhoutweg een witte mol gevangen. Albino's onder deze nuttige gravers, die voor de tuinder echter wel eens wat te werkzaam zijn, komen zelden voor en worden nog min der vaak gevangen. Blijkens een bericht aan het cargadoors kantoor Tavenier te Zaandam is gister ochtend het 500 bruto registerton meten de motorschip „Larix", met een lading van 249 standaards hout, aan de Zweedse Westkust in aanraking gekomen met de rotsachtige bodem, tengevolge waarvan drie lekken in de kiel ontstonden. Het schip was van Vasteras op weg naar de thuishaven Zaandam en is, na lek gesto ten te zijn, de haven van Kalmar binnen gelopen. Duikers stopten de lekken provi sorisch. Nadat de „Larix" in Kalmar zal zijn gelost, zal het schip in dok gaan. De bemanning bevindt zich in goede wel stand. Voor het eerst in de geschiedenis van het clubkampioenschap van Nederland op de weg zal een ploeg van de Beverwijkse Ren nersclub „Kennemerland" aan de start ver schijnen. De ploeg bestaat uit de amateurs Henk Kuitwaard, Dirk de Ruiter, Frans Stroomer en Henk de Droog en de sterke nieuwelingen Toon Beentjes en Ab Gelder mans. Reserves zijn amateur Joop Stet en nieuweling De Groot. Nadat de clubkampioenschappen in voor gaande jaren op het Veluweparcours bij Arnhem werden gehouden zal er dit jaar in de Brabantse Kempen bij Valkenswaard worden gereden. Een bus met supporters zal de „Kennemerland"ploeg op Woensdag 23 September naar de Kempen vergezellen. derne machine gebruikt, de zogenaamde „Barber Greene", die het asfalteringswerk, dat vroeger met mankracht geschiedde, machinaal verzet. Het mengen van het asfalt en het spreiden, dat vroeger met be hulp van harken en platen moest gebeu ren, voltrekt zich nu in de machine, die een werkbreedte van 3 meter beslaat.Daar- na komt de wals er over. De aannemersfirma Van Vemde en Te Beest uit Heemstede denkt het werk nog deze week te kunnen voltooien. Woensdag 9 September zal in het tehuis voor ouden van dagen „De Westerburcht" een verkoopdag worden gehouden van ar tikelen, die door de inwoners zelf vervaar digd zijn. De bazar zal 's middags en 's avonds wor den opgeluisterd door declamatie, zang en pianospel. De opbrengst is bestemd voor de aankoop van nieuwe materialen, zodat de inwoners van „de Westerburcht" in staat worden gesteld weer nieuwe zaken te gaan maken. VEILINGBERICHT BEVERWIJK 7 September Augurken 1895; andijvie 615; bloem kool 1446; bospeen 1226; spinazie 21—61; sla 520; komkommer 725; waspeen 617; tomaten 1643; sperciebonen 2078; snij bonen 2497; pronkbonen 1630; spekbonen 2035; prei 712; groene kool 610; rode kool 59; meloenen 1038; pruimen 1117; perziken 514; appels 1232; peren 1734. Een voor dc zomer ongebruikelijk uitgedoste stoet van 30 mannequins trok Maandag 7 September door de hoofdstad: dertig dames, gekleed in kostbaar bont. De parade in de Kalverstraat. Op de achtergrond de Munttoren. De gunstige weersomstandigheden waar onder D.E.M.-athletiek haar onderlinge wedstrijden heeft gehouden, leidden ertoe dat vele club- en persoonlijke records wer den verbeterd. H. Adrichem verbeterde het clubrecord over de tien kilometer met liefst twee minuten en bracht dit op 34 min. 37 sec. De dames lieten het er ook niet bijzitten en de 80 m hardlopen legde T. Maathuis in 11 sec. af; J. van Lieshout deed er 0.2 sec. langer over. De vèrspringbak gaf bij de dames de volgende resultaten: 1. S. Maathuis 4.79 m; 2. C. Duyn 4.78 m. Bij de meisjes A sprong J. van Lieshout 4.53 m; J. Zonneveld werd tweede met 4.43 m. Het nummer kogelstoten dames was voor J. Duyn, die een worp liet noteren van 9.82 m; C. Duyn kwam hierin tot 9.60 m. Op 26 November 1943 werd de afdeling dames-hockey van de sportvereniging D.E. M. opgericht en ter viering van dit tweede lustrum zal op Zondag 13 September in sportpark „Adrichem" een tournooi wor den gehouden, waaraan de dames- en heren-elftallen van „de Pioniers" en „Si- seo" uit Leiden zullen deelnemen. Zaterdagmiddag 12 September om half drie zal in ,,'t Centrum" de najaarstentoon stelling georganiseerd door de Floraliaver- eniging worden geopend. Deze expositie bestaat uit stekplanten, die ieder jaar aan de schoolkinderen worden uitgereikt en door hen zijn opgekweekt. In de loop van October zal voor deze kinderen een filmmiddag worden gehou den en zullen tevens de wisselbeker en de overige prijzen worden uitgereikt. Basketball-nederlaag Zondag speelde de Beverwijkse basket ballclub een vriendschappelijke wedstrijd tegen Oosterkwartier. De beide ontmoetingen van deze kamp werden door Oosterkwartier gewonnen met 41—12 en 67—18. Receptie van K.D.O. De Katholieke toneelstichting K.D.O. zal ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan Zondagmiddag van drie tot vier uur in het gebouw „De Vijzel" aan de Kloosterstraat recipiëren. Een tweetal leden van de voetbalvereni ging de „Kennemers" J. G. en H. L. N. zijn geroyeerd uit de gelederen der K.N.V.B. en de Kennemers. Beiden bleken zich schuldig te hebben gemaakt aan de beruchte omkoopkwestie van de scheidsrechter in de wedstrijd Alc- maria VitrixZ.F.C. op 26 April j.l. Het onderzoek in deze zaak is nu door de K.N.V.B. beëindigd en het zal een grote vqldoening voor de Kennemers zijn, dat zij volkomen is gerehabiliteerd in deze op zienbare kwestie, waarbij haar goede naam ten onrechte werd gebruikt. De vereniging „De Luchtpost" heeft Zon dag met 30 duiven deelgenomen aan de wedvlucht uit Duffel (België). Dit is een afstand van 140 kilometer. De duiven zijn des morgens om 7.45 uur los gelaten en de eerste werd geklokt om 10.8.24 uur. De uitslag was: 1, 2 Jac. van Duyn; 3, 4, 6 G. Bierman; 5 P. Bersee. Deze foto toont 's werelds grootste slraalbommenwerpers in de vlucht. Het zijn twee proefvliegtuigen Boeing B-52 Stratofort. De B-52's worden thans geproduceerd voor de luchtmacht van de V.S. Abbedijk, 6 480 m. N. ten O. Flores. Aardijk, 6 330 m. N. ten O. Bermuda. Albireo, 7 Antwerpen verwacht. Aldegonda, 5 190 m. Z. Bangkok. Alkaid, G 370 m. N.NO. St. Paulsrock. Amsteldiep, 5 Sabang gepass. n. Belawan. Amsteikroon, 6 90 m. ZO. Anti Costi eil, Amsteltoren, 5 550 m. Z. ten O. Kp. Palmas. Amstelveen, 6 570 m. KW. Flores. Argos, 6 Casquets gepass n. Oran. Axeldijk, 5 330 m. Z.ZO. Kp. Race. Aalsdijk, 6 te Norfolk. Agamemnon, 7 te Barahona. Algenib, 7 te Santos. AImkerk, 7 te Duinkerken. Alpherat, pass. 6 Madeira n. Antwerpen. Averdijk, 6 te Houston. Bennekom, 6 v. Buenaventura n. Plmentel. Bonaire, pass. 6 Guernsey n. Funohal. Bosohfontein, 6 te Marseille. Baarn, 7 te San Aotonion. Blommersdijk, 6 690 m. O. Kp. Race. Breda, 6 360 m. Z.ZW. Sombrero. Caltex Utrecht, 6 v. Sidon n. Rotterdam. Congostroom. pass. 5 Finisterre n. Amsterdam Cottica, 6 v. Paramaribo n. Plymouth. Clavella, 5 570 m. W.ZW. Adelaide n. Sydney. Corilla, 5 90 m. Z. Balikpapan. Coryda, 6 270 m. W. Adelaide. Delfshaven, 5 Rio Grande gepass n. Buenos Aires Drente, 6 Sabang gepass n. Colombo. Eemdijk, 6 620 m. ZW. Bermuda. Erinr.a, 6 580 m. W.ZW. Flores. Esso Rotterdam, C 830 m. W.ZW. Flores. Gaasterland, 6 te Rio de Janeiro. Ganymedes. 6 680 m. W. Flores. Gooiland, 6 170 m. Z.ZW. Recife. Hera, 7 te Geoigetown. Hilversum, 7 te Port Said. Hydra, pass. Kp. Hatteras n. Port au Prince. Haarlem, 6 90 m. N. Porto Rico. Hathor, 5 nog te Istanboel. Heelsum, 6 120 m. Z.ZW. Flores. Helena, 6 400 m. NW. Paramaribo. Kota Agoeng, pass. 5 Shadwan eil. n. Djeddah. Leersum, 7 te Jackson Ville. Kieldrecht, 5 v. Penang te Colombo. Karsik, 6 Anamba eil. gepass. n. Hongkong. Kasimbar, 6 140 m. O. Zuidp. Celebes. Kota Baroe. pass. 6 Kp. Bougaroni. Loosdrecht 6 te Madras. Lutterkerk, 6 v. Bahrein n. Dubai. Loenerkerk, pass. 6 Straat Messina n. Port Said. Lekkerkerk. 6 170 m. N. Guardafui. Leuvekerk, 6 230 m. N.NO. Minikoy. Lieve Vrouwekerk, pass. 6 Ras Fartak n. Aden. Liseta, pass. 6 Bankastraat n. Tjilatjap. Maasdam, 6 te De Havie. Maashaven 5 v. Freetown n. Sapele. Maasland, 5 v. Las Palmas n. Aden. Malvina. 6 v. Singapore n. Suez. Manoeran, 7 v. Soerabaja te Balikpapan verw. Markelo, 5 Brunsbüttel gepass n. Sundsvall. Meliskerk, pass. 5 Finisterre n. Port Said. Mirza, 6 v. Miri. Molenkerk, 6 45 m. ZO. Barcelona. Marpessa, pass. 6 Cochin n. Singapore. Meerkerk, pass. 6 Gibraltar n. Boulogne. Meliskerk, pass. 6 Gibraltar n. Port Said. Macoma, 5 190 m. Kp. Padaran. Malea, 6 570 m. W. Sabang. Marisa. 6 260 m. Z.ZO. Hongkong n. Miri. Markelo, 6 dwars Sandhammern n. Sundsvall. Mentor, 6 180 m. W. ten Z. Kreta. Mitra, 6 140 m. NO. Sombrero n. Aruba. Nigerstroom, 6 te Accra. Noordam, 6 180 m. Z. ten W. Kp. Sable. Notos, 6 75 m. St-r. Bonifacius n. Napels. Ondina, 7 te Plad.iu. Oranje, 6 130 m. O.NO. Algiers n. Southampton. Oranjefontein, 6 v. Durban n. East London. Overijsel, 6 v. Suez n. Aden. Oranjestad, 6 130 m. Z.ZW. Finisterre. Omala, pass. 5 Tenedos eil n. Istanboel. Ophir, 6 220 m. O.ZO. Belawan. Ovula, 6 70 m. ZW. Stavanger. Phrontis, nacht 7-8 te Cheribon verwacht. Polyphemus, 7 te Aden. Prins Philips Willem, v. R'dam te Hamburg. Prins Willem IV, 5 v. Rotterdam n. Chicago. Radja, pass. 6 Gibraltar n. Halifax. Papendreoht, 6 140 m. N.NO. Masawa. Parkhaven, 6 420 m. ZW. Teneriffe. Prins Alexander, 5 500 m. O. ten N. Belle Isle. Prins Joh. W. Friso, 6 680 m. W. Valencia. Rafaela, 5 v. Bangkok n. Pladju. Roepat, 5 v. Port Soedan n. Port Said. Rotti, 7 te Damman- Rijnland, 6 v. Rio de Janeiro n. Ilheos. Rijndam, 8 te New York. Rafaela, 6 130 m. Z. ten O. Bangkok. Rita, 5 470 m. Z. ten O. Bangkok. Roeblah, pass. 6 NO. punt Borneo. Rotula, 6 140 m. NO. Madeira. Sarangan. 6 te Damman. Saroena, 7 te Miri. Scherpendrecht, 6 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Sibajak. 6 te New York. Sliedrecht, 6 v. Amsterdam n. Mena el Ahmadi Sloterdijk, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Stentor, pass. 6 Ouessant n. Amsterdam. Sumatra, 7 te Makassar. Sloterdijk, 6 te Antwerpen. Stad Breda, 5 v. Makuhana n. Kadali. Stad Rotterdam, 7 te Newport Mon. Stad Vlaardingen, 7 te Emden. Salland, pass. 6 Burlings n. Amsterdam. Samarinda, 6 200 m. W.NW. Seychelles eil. Schiedijk, 6 320 m. O.NO. Fayal. Sirrah, 6 1200 m. Z. Sao Francisco. Soestdijk. 6 130 m. O.ZO. Sable eil. Stad Maastricht, 6 140 m. N.NO. Finisterre. Stanvac Djirak, 6 140 m. N. ten O. Anamba eil. Stanvac Talang Akar, pass. 6 Singapore n. Str. naar Saigon. Tabian, 4 v. New York n. Casablanca. Tabinta, 4 v. Jacksonville n. Newport News. Talisse, 6 v. Semarang n. Cheribon. Tomori, 6 te Rotterdam. Tarakan, 5 v. Soerabaja n. Singapore. Tibia, 7 v. Miri te Mulberrypier Head. Tjibodas, 6 v. Mauritius n. Penang. Tomini, 6 230 m. W. ten Z. Minikoy. Trompenberg, 5 v. Brcwnsville n. New Orleans Tabian, 6 270 m. Z. ren W. Sable Isle. Tarakan, pass. 6 Billiton n. Singapore. Telamon, 6 300 m. N. ten O. Crooked ell. Tiba, 4 540 m. N. St. Paulsrocks n. Santos. Utrecht, 6 v. Calcutta n. Singapore. Van LInschoten, 6 v. Hamburg n. Amsterdam. Veendam, pass. 6 Scilly's n. New York. Waterland, 5 v. Vincent n. Santos. Waterman, 6 te Willemstad. Westerdam, jass. 6 Startpoint n. New York. Westland, 5 v. Hamburg n. Amsterdam. Willem Ruys, 6 v. Belawan n. Singapore. Willemstad, 6 te Trinidad. Wonosari, 6 v. Londen n. Rotterdam. Waterman, 6 v. Willemstad n. Cristobal. Woensdrecht, pass. 6 Brisbane n. Miri. Waingapoe, pass. 5 Semarang n- Soerabaja. Winsum, 6 dwars Rost n. Zaandam. Zuiderkruis. 5 v. Rotterdam n. New York. Zeeland (KRL), 6 Sabang gepass. n. Colombo. Zeeland (SSM), 7 op de Tyne. KLEINE VAART Admiraal Courbet, 7 v Stallarkolmen te Sligo. Admiraal De Ruyter, 7 te Boston. Admiraal Nelson, 7 v. Brake te Uddevalla. Algarve, pass. 6 Vlissingen n. Bristol. BINNENLAND Na een verblijf van twee jaren in Canada is met het m.s. „Maasdam" in ons land teruggekeerd de heer J. Heersink, bur gemeester van Steenderen. Op uitnodiging van de Reformed Church of America heeft de heer Heersink in Canada de belangen van de aldaar verblijvende Nederlandse immi granten behartigd. Dr. A. B. de Vries, directeur van het Mauritshuis in Den Haag, is door president Vargas van Brazilië benoemd tot comman deur in de nationale orde van het Zuider kruis. Mr. S. W. A. van Oosten, secretaris van het Zuid-Amerikaanse Instituut is be noemd tot ridder in deze orde. Dr. De Vries heeft onlangs de tentoonstelling „Maurits de Braziliaan" georganiseerd. Mr. Van Oosten heeft een werk over Brazilië geschreven. In Den Haag is de trekking gehouden van de loterij ten behoeve van het Neder lands sanatorium te Davos. Van de hoofd prijzen viel de auto op no. 98713, een twee persoons reis naar Davos op no. 23109 en de motorfiets op no. 86330. De president van Nicaragua zal niet, zoals aanvankelijk is gemeld, gebruik ma ken van een gehuurd vliegtuig van de K.L.M. voor een reis door Zuid-Amerika. Het blijkt, dat de aanbieding welke de Pan American Airways heeft gedaan, aanzienlijk goedkoper was. De president heeft nu besloten met een vliegtuig van de Amerikaanse luchtvaart maatschappij te vliegen. On terreinen van de oliemaatschappij op Curacao, is een nieuwe fabriek voor het maken van stalèn vaten van Van Leer in bedrijf gesteld. De productiemogelijkheid is 2000 vater per dag. Van Leer heeft reeds een kleinere fabriek in Trinidad. HAARLEM EN OMGEVING Mei. Elza Strine-er te Haarlem, die be noemd is tot onderwijzeres op de school van de Christian and Missionary Alliance aan de Wisselmeren op Nieuw Guinea, zal Zaterdag 12 September met de Banka uit Amsterdam vertrekken.. Donderdagavond 10 September wordt in de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat een afscheidsdienst gehouden, waar o.a. zul len spreken Rev. W. Könemann over: „Een beantwoorde roepstem uit de binnenlanden van Nieuw Guinea" en Evangelist L. J. Pas man over: „Gij zult mijne getuigen zijn. Voor de aankoop van een lintzaag ten behoeve van de dienst van Hout, de Plant soenen en de Begraafplaats vragen B. en W. de eemeenteraad een bedrag van f2000 be schikbaar te stellen. Tot dusverre wordt het te zagen hout vervoerd naar en bewerkt in een zagerij in de stad. B. en W. merken op, dat de wijze van bewerking zeer omslachtig en kostbaar is. vooral nu de reparaties aan wagens, karren, kruiwagens, banken, broei bakken. schaftgelegenheden, kassen, terrein- afsche'dingen e. d. door de voortdurende uitbreiding van de dienst in sterke mate toenemen. De wethouder van Onderwijs te Haar lem, de heer D. J. A. Geluk zal deze week geen spreekuur houden. ADVERTENTIE in zeeduffel met en zonder teddy kraag in groen en marine vanaf13.25 LANGE WOLLEN BROEKEN, alle maten vanaf 7.25 LODEN JASJES alleen in prima kwaliteit. Voor prima Kinderkleding Anogang Ik - HajrUra - TlL 21411 Arctic, 7 te Aarhus. Aibei'gen, 6 te Antwerpen. Arnoudspoider, 6 te Antwerpen. Bill, 7 te Bristol. Blue Boy, 6 v. Malmö n. Horsens Brem, 6 te Opor.to. Batavier I, 6 v. Bordeaux n. Casablanca. Bernisse, 13 te Boness verwacht. Bomrif, 8 Londen verwacht. Bree Helle, 8 v. Rotterdam n. Londen. Cornelia b II, 6 v. Rijeka n. Belfast. Casablanca, 6 v. Casablanca n. Port Lyautey. Casana, pass. 6 Kiel n. Zeebrugge. Confiance, 7 te Hamburg. Cornelis Houtman, 7 te Pargas verwacht. Daje Bohmer, 7 te Libourne. Depa, 6 te Guernsey. Deni, 6 te Kalundborg. Doklaan, verm. 7 v. Gent n. Blyth. Dollard, 7 te Liverpool. Domburgh, pass. 6 Finisterre n. Bordeaux. Duiveland, 6 te Londen. Ellewoutsdijk, 7 te Gent. Eiisa, 9 te Casablanca verwacht. Evertsen, 6 te Brugge. Frans, 6 v. Newcastle n. Kjoge. Glashaven, 8 v. Aalborg te Rotterdam verw. Gerrie, 7 te Gdynia. Hagno, 7 te Dublin. Henrica b, pass. 7 Brunsbüttel n. Umea. Hartel, verm. 6 té Fowey. Hast III, 7 v. Rouaan n. Stockholm. Hebe Nobel, verm. 7 v. Rotterdam n. Antwerpen. Hondsrug, pass. 6 Dungeness n. Waterford. Jonex I, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Jan Kreumer, vertr. 7 v. Fremington n. R'dam. Jorina, 6 te St. Nazaire. Kenitra, 6 v. Port Lyautey n. Nantes. Koningshaven, 6 te Rouaan. Kortenaer, 6 te Stockholm. Leuvehaven. 8 v. Kopenhagen te R'dam verw. Maasym, 7 400 m. O.NO. Kp. Farewell. Markab, 5 te Leningrad. May Mere, pass. 6 Gibraltar n. Genua. Meres, verm. 7 v. Antwerpen n. Rotterdam. Muphrid, 6 te Rostock. Myfem, 7 v. Rouaan n. Stockholm. Mypuck, 7 te Parijs verwacht. Myson, 7 v. Rouaan n. Parijs. Marcella, 6 te Manchester. Maria Theresia, pass. Vlissingen n. Antwerpen. Markab. pass. 6 Kiel n. Grouw. Matthew, v. Thameshaven n. Dover. Nimrod, pass. 6 Vlissingen n. Gent. Noorderhaven, 5 te Loriënt. Nieuwehaven, 8 Rotterdam verwacht. Noord, 7 te Shellhaven. Oise, 6 v. Rouaan n. Parijs. Pionier, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Prior, pass. 6 Brunsbuttelkoog n. Bucky. Rapid, 6 te Rouaan. Rijnhaven, 6 te Port Lyautey. Surte, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Saba, 6 te Aberdeen. Silvretta, pass. 7 Kiel n. Malmö. Spurt. 7 te Bordeaux. Theano, 7 te Amsterdam. Tyro, pass. 7 Lizard Head n. Drogheda. Theodora, vertr. 7 v. Newcastle n. Gothenburg. Tom v. d. Heide, 6 v. Port Lyautey n. Nantes Volharding, pass. 6 Vlissingen n. Waterford. Van Brakel, pass. 6 Vlissingen n. Umea. Vlieland, pass- 6 Kiel n. Kopenhagen. Vrijburgh, pass. 7 Ouessant n. Rouaan. Westpolder, vertr. 6 v. Casablanca n. Bordeaux. Wiekenburgh, pass. 6 Finisterre n. Casablanca. Wlema, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. SLEEPVAART Ebro, 4 v. Agadir n. Rotterdam met bak en sleepboot. Goeree, 4 65 m. W. Gibraltar n. Port Said. Hudson, 5 50 m. W. Algiers n. Baroager. Humber, 4 190 m. Z.ZO. Volcano eil n. Jawata Japan met stoomschip. Loire, zonder sleep n. Maassluis 5 550 m. W. Finisterre. Noordholland, 6 145 m. ZW. Kreta n. Rangoon. Oceaan. 5 v. Lubeck n. Istanboel met bagger molen en pass. 6 Kiel. Poolzee, 4 te Rotterdam. Thames. 5 v. Savona te Sete. Tyne, 4 v Beira n. Bombay met 3 bakken. Witte Zee, 5 v. Aden n. Singapore met tanker Zwarte Zee, met ss Beth n. Antw. 6 630 m. W. Finisterre.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3