VISSERIJ Snelle groei van jonge afdeling noodzaakt tot reorganisatie 31.5° Ruzie rond de Castricumse wethouders „Job Gouda" naar Newfoundland, twee nieuwe schepen er voor terug Asfalteermachine doet in een wip, wat anders weken vroeg Agenda voor Beverwijk WOLLEN VEST SHAWLS J. v. d. Burg Duitsland wenst IJslandse vis r Oprichting van IJmond-afdeling der Nevobo Zaterdagavond valt in Delft de beslissing „Lanalux" C. v. d. Poll 8 Verkiezingen ongeldig? Beschuldiging aan adres van burgemeester C. F. Smeets Stationsweg nog deze week open VOLLEYBALL VZV naar tweede klasse? Scheepvaart Het mooiste Heeft wat U zoekt! Een baleinloos „SUPRA RUBBERCORSET" VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1953 DE verkiezing van twee nieuwe wethouders in Castricum lijkt een geschiedenis van lange adem te gaan worden. Tijdens de eerste vergadering van de nieuwe raad op Dinsdag 1 September kwamen van de candidaten voor de beide wethouders zetels (de heren P. de Vries (K.V.P.), N. Veldt (K.V.P.). G. Meijer (P.v.d.A.) en Beijersbergen van Henegouwen (K.V.P.)) de beide eerstgenoemden als overwinnaars uit de strijd te voorschijn. Men zag echter over het hoofd, dat de candidaten zich zelf van stemming dienen te onthouden en om die reden zond de heer N. Veldt op 2 September een schrijven aan de burgemeester, waarin hij mededeelde dat hij zijn functie niet kon aanvaarden. Dit besluit van het raadslid schudde ook enige andere raadsleden wakker, met het gevolg, dat tijdens de gisteravond (Donderdag) gehou den openbare vergadering van de raad, zowel de heer J. J. Bollen (Castricums Belang), als de heer Beijersbergen van Henegouwen (K.V.P.)de mening lanceerden, dat de verkiezing van de beide wethouders ongeldig was. De heer Bollen uitte zelfs ten aanzien van de gehouden verkiezingen, een beschuldiging aan burgemeester Smeets en stelde de magistraat voor deze gang van zaken ver antwoordelijk. De heer Bollen zeide onder meer het volgende: „Wij hebben ons niet aan de indruk kunnen onttrekken, dat ook u. me neer de voorzitter, die boven de politieke partijen behoort te staan, voor deze gang van zaken verantwoordelijk is en dat er met alle middelen, wettig of onwettig, po gingen in het werk gesteld zijn geworden alsnog verandering in de samenstelling van het college van B. en W. te verkrijgen opdat de samenstelling uw goedkeuring zal kunnen wegdragen. Wij van onze kant vinden deze gang van zaken zeer onverkwikkelijk en Castricums Belang behoudt zich het recht voor, deze kwestie aan Gedeputeerde Staten voor te leggen, waarbij wij niet zullen schromen, aan Gedeputeerde Staten kennis te geven van de inhoud van het vertrouwelijk schrijven inzake de wethouderskwestie, welke zaak ons inziens in geen enkel op zicht vertrouwelijk dient te zijn. doch in een openbare vergadering behandeld dient te worden." Voorts zeide de heer Bollen, dat zijn groep het de voorzitter niét kwalijk nam dat er, tijdens het stemmen van de wet houders, strubbelingen waren ontstaan. Volgens het raadslid, had ook de burge meester niet gerekend op het feit, dat Castricums Belang in deze (de wethouders verkiezing) een woordje mee zou spreken. „Zo de verkiezing van de heer N. Veldt onwettig is geweest, zal ook de verkiezing van de heer P. de Vries, door Ged. Staten ter vernietiging aan de Kroon dienen te worden voox-gedragen, aangezien deze stemmingen eenzefde verloop hebben ge had. Bij de eerste stemming tussen P. de Vries en Beijersbergen van Henegouwen, hadden ook zij zich dienen te onthouden van medestemmen". De heer Bollen voeg de er nog aan toe, dat Castricums Belang niet aan vriendjespolitiek zou doen en recht door zee zou gaan. Alvoi-ens de heer Bollen het woord kreeg voor zijn uiteenzetting, had de voorzitter de gang van zaken bij de verkiezing op 1 September nog eens opge haald en na de rede van de heer Bollen zei hij: „Diegenen die mij kennen, kunnen getuigen dat ik inderdaad boven de poli tieke partijen sta." De fractie-voorzitter van de K.V.P., de heer Th. Berlee, zei behoefte te gevoe len dieper op de onverkwikkelijke geschie denis, waarvan de heer Bollen sprak, in te gaan. Het verwijt van de heer Bollen, dat er enige leden van de raad, ten aan zien van de verkiezing van de wethoudei-s, waren „geïnstrueerd", verwierp spreker, evenals het gezegde van de heer Bollen „dat deze raadsleden geen ruggegraat be zaten". „Een mijner fi-actieleden heeft dan ook geen ruggegi-aat, want hij (het fractie lid) heeft een onderhoud gehad met de heer Bollen van Castricums Belang. Ik eis genoegdoening van de heer Bollen", waren de wooi-den waarmede de heer Berlee zijn repliek besloot. Op een vraag vaix de voorzitter aan de heer Bollen, of hij deze genoegdoening wilde geven, bleef dit raadslid zijn mening handhaven, wat de heer Berlee deed uiti-oepen: „Ik had ge noegen genomen met een excuus, maar nu de heer Bollen mij geen genoegdoening geeft, zou ik gaarne willen, dat de woor den van de heer Bollen volledig in de no tulen van deze vergadering worden opge nomen, teneinde mij tezijnertijd deze^ ge noegdoening te kunnen verschaffen". De heer Beijersbergen van Henegouwen (K.V.P.), was ook van mening dat de stemmingen ongeldig waren en vond ook redenen aanwezig om zich tot Ged. Staten te wenden. De voorzitter zeide, dat de verkiezing In de nabije toekomst zullen IJslandse trawlers in Duitse havens aan de wal ko men om daar hun vangst IJslandse vis te lossen. De Duitse handel heeft te kennen gegeven belangstelling te hebben voor eer ste klasse kabeljauw, schelvis en koolvis. Een bespreking tussen vertegenwoordigers van IJsland en Duitsland zal binnenkort worden gehouden te Londen. Dat Duits land de IJslanders hiex-toe heeft uitgeno digd is begrijpelijk. Toen de IJslandse trawlers uit Engeland werden geweerd namen de Duitse schepen de opengevallen plaatsen grotendeels in. In de zomer maanden kwamen de Duitse en Bi-itse trawlereigenaren tot overeenstemming om het max-kten van Duitse schepen in Enge land te beperken, maar thans komen ze weer achter elkaar de havens binnen. De aanvoer van IJslandse vis in Duits land zal vermoedelijk in Hamburg be ginnen. VANGSTBERICHTEN VIT ZEE Nacht van 10 op 11 September Vleet: KW 161 13; KW 50 1 k.; KW 43 15 k.: KW 65 15 k.; KW 130 20 k.; KW 151 50 k.; KW 2 4 k.; KW 3 10 k.; KW 6 10 k.; KW 14 40 k.; KW 23 30 k.; KW 147 35 k.; KW 47 20 k.; KW 54 4 k.; KW 144 35 k.; KW 29 7 k.; KW 32 30 k.; KW 49 17 k. Trekken: KW 15 34 k.; K W123 25 k.; KV/ 94 30 k.; KW 70 40 k.; KW 129 60 k.; IJM 74 30 k.; IJM 75 12 k.; IJM 233 50 k.; KW 159 150 k.; KW 7 25 k.; KW 9 60 k.; KW 127 20 k.; KW 175 50 k.; KW 25 55 k.; KW 140 30 k.; KW 47 17 k„ KW 67 8 k.; KW 39 17 k.; KW 41 4 k.; KW 78 50 k. Geen vangst hadden KW 173. KW 97. KW 110. KW 35, KW 19, KW 33, KW 86, KW 141, KW 40. Gemiddelde vangsten Vleetvissers: V.aai-dingen, Scheveningen, Katwijk. 17 kantjes. Trav i' i'-si-.rij: Vlaardingen, Scheveningen, Kai-n2" kantjes. van de wethouder P. de Vries wel gel digheid bezat en zei tevens, dat het ver loop van de vergadering van verleden week aangetoond had, dat hij niet perse het oude college terug wilde hebben. „U hebt in strijd met de gemeentewet gehan deld". repliceerde de heer Beijersbergen van Hénegouwen. „Wend u gerust tot Ged. Staten", ant woordde de voorzitter. Vervolgens is er gestemd voor de vaca- tui-e G. Meijer die ten voordele van de heer N. Veldt eindigde. De heer Veldt werd met 8 tegen 7. stemmen als wethouder ge kozen. Begrotingsfout was tikfout Zoals reeds eerder is gemeld, had het nieuwe i-aadslid, de heer H. Veldhuizen (Castricums Belang), van de i-ondvi-aag van de vexdeden week gehouden raadsver gadering gebruik gemaakt, de gehele raad op een fout in de begi-oting te wijzen. Het raadslid kon 33.000 niet thuisbi-engen en \Toeg toen opheldering. Naar de voorzitter thans mededeelde, had men ook de heer Veldhuizen de zaak nader onder zocht en de fout school in een tikfout op de Nieuwe klaverjasclub Donderdagavond had in café „Holland" te Beverwijk de oprichting plaats van de Klaverjasclub „Hollandia". De aanwezigen luisterden eerst na enkele mededelingen van de heer H. A. de Jong, die het een en ander over de nieuw te stichten vereniging vertelde. De opgekomenen gaven zich allen op als lid en men koos het volgende bestuur: H. A. de Jong, voorzitter; H. Wessels, secre taris en J. de Vries, penningmeester. Als clublokaal werd aangewezen café „Holland" aan de Alkmaai'seweg. Bij de nieuwe vereniging zal volgens de oude methode worden gespeeld. Naar wij vernemen is thans de verkoop van IJmuidens vestzaktrawler „Job Gou da", eigendom van de rederij Medan- Batavia zo goed als zeker. Het schip, dat nog maar enkele reizen voor reder D. Gouda maakte, zal namelijk zeer waar- schijnlijk aan het Franse gouvernement worden vci-kocht om in de omgeving van Newfoundland en de eilanden Saint Pieri-e en Michelon te gaan vissen. De nieuwe eigenaar woi-dt het Franse ministerie van Overzeese Gebiedsdelen en Uit het IJselmeer. Woensdag werd door 112 vaartuigen aangevoerd: 10695 pond kuilpaling 77-86 cent, 1200 pond lijnaal 70-95 cent, 94 pond snoekbaars 42- 44 cent, 27 pond i-ode baars 81 cent per pond en 744 bak nest f 2,57 per bak van 37i/2 kg. Op tijd. Woensdagmorgen begon op zee de wedloop tussen de twee VEM-traw- lers VIOS en Herman als stoomtrawlers en de Eli Chénévière als motortrawler. Van dit gevecht om de tweede beurt aan de Donderdagmarkt won de Herman het met enige minuten voorsprong op de Eli. De Herman welke Donderdagmorgen onx 8 uur binnen kwam is direct aan de hal gemeerd en de 1500 kisten vei-se haring zijn nog op tijd gelost. De Eli Chénévière en de VIOS zijn aan de overkant gaan lig gen en moesten wachten tot de eerste los- beui-t aan de Zaterdagmarkt. Alle drie ti-awlers kunnen Zaterdagmorgen weer naar de visserij gaan. Reisduren. Voor de achtdaagse reis maakte de Klaas Wijker gisteren zoals ge meld f 17.400 en de Polderman maakte voor een even lange reis f 15.200. De Mary besomde na zes dagen liefst f 24.500, terwijl de IJM 221 f 10.700 besomde. De KW 104 deed f 5500 en de KW 123 maakte voor ontwerp begrotingspapieren, die de heer zijn vangst, inclusief 123 kantjes haring f 11.600. Steurharing deed van f 32 tot f 30. Vluggertje. Een heel kort reisje was dit keer voor de Herman, die Zaterdag ging stomen en nu voor f 17.700 verkocht. Veldhuizen bezat. De voorzitter deelde mee. dat de heer Veldhuizen inmiddels per brief zijn excuses had aangeboden, welke bx-ief is voorgelezen. Een belangstellend groepje heeft gisteren keurend om een donkergroene machine heen gelopen, die ettelijke decibels lawaai produceerde op de al mooi veranderde Velsense Stationsweg. Het was een Bar bers Greene", of eigenlijk ook weer niet helemaal, want de Duitsers gaven het oor spronkelijk Amerikaanse apparaat een andere naammaar ir. D. N. Dammers van Openbare Werken was in elk geval erg blij met deze machtige knaapdie er voor zor gen moet, dat de geasfalteerde Stationsweg deze week weer „open" kan. Het is heel simpel met die machine op rupsbanden, maar wie er op gekomen is, zal nu waarschijnlijk net terug zijn van een vacantie aan de Nijl. Het ding, aange dreven door een Deulz-diesel, neemt van een vrachtauto een lading asfalt-beton in ontvangst een mengsel van steenslag, asfalt en zand plus een bindmiddel en spreidt het stugge goedje gelijkmatig over een breedte van drie meter uit. Aan de achterkant draait een as met schroefbladen het nog lauwe mengsel er over de vastge stelde breedte weer uit en een „trilplank" stampt de materie, na haar nog even flink opgewarmd te hebben, stevig tegen het wegdek. Dat overigens in die paar dagen al van een dunne onderlaag is voorzien en waar de machine nu een paar centimeter asfalt-beton over brengt, dat door de wals aangedrukt wordt tot een keiharde, stroeve laag. Wat vroeger weken duux-de, is nu in een paar dagen klaar met deze machine en Velsen prijst zich dan ook gelukkig via de aannemer Van Vemde en te Beesd het apparaat een paar dagen te hebben kunnen krijgen. De belangstelling voor de nog jonge volleyballsport groeit in onze con treien voorspoedig: nadat er door en kele verenigingen in IJmuiden en Be verwijk al gedurende het wintersei zoen 1952'53 in competitieverband werd gespeeld is uit de door Water loo georganiseerde competitie deze zomer wel gebleken, dat ettelijke an dere verenigingen eveneens belang stelling zijn gaan koesteren voor deze tak vaji sport en ontspanning. Daar om is besloten de afdeling Beverwijk en omstreken om te zetten in een af deling, die een wijder arbeidsveld be slaat de mond van het Noordzee kanaal. Met school- en gemeentebesturen is reeds contact opgenomen om voor de ko mende winter speelruimte te reserveren en Woensdag 16 September zal ten politie- burele in IJmuiden de oprichting van de nieuwe afdeling tijdens een ledenvergade ring aan de orde gesteld worden. Inmiddels is het jaarverslag 1952'53 verschenen, waarin de snelle groei van de volleyballsport in deze omgeving weer spiegeld wordt. Er wordt onder meer aan dacht geschonken aan de wintercompetitie, die bij de dames Turnlust en bij de heren de Politiesportvereniging op de eerste plaatsen bracht en voorts memoreert de voorzitter der „oude" afdeling IJmuiden- Beverwijk van de NeVoBo, dat dit jaar- verslag zowel het eerste als het laatste is. De nieuw op te richten, grotere afdeling zal hopelijk de pioniersarbeid van de oude voortzetten en uitbouwen. De heer N. Ver sluis is speciaal het bestuur van de Da Costaschool en de concierge dankbaar voor de steun, die men ondexwond bij het ver huren van de nodige speelruimte. Vrijdag 11 en Zaterdag 12 September KENNEMER THEATER 7 en 9.15 uur: „Somebody loves me". LUXOR THEATER 7 en 9.15 uur: „Ivanhoe". W.B. THEATER 8 uur: „De schatgravers van Doodskopeiland", Open brief. In een open brief aan de vakgroep havenarbeiders heeft de commis sie van de vislosregeling geconstateerd, dat het voortaan verboden moet zijn, werk- zaamheden buiten de vislosregeling te aan vaarden. Ook het zich beschikbaar stellen als factor kan ontslag tot gbvolg hebben, zo zegt deze brief. Genoeg omhanden. De Donderdag- markt werd bezocht door de trawlers Klaas Wijker (1700 kisten haring), Johannes Pol derman (1300 kisten haring en 50 kisten makreel), Mary (1800 haring) en de IJM 221 met 200 kisten makreel en 150 stijve kabeljauwen. Voorts waren de KW 24 en de 104 present xnet samen 770 kisten ha ring, makreel en blij vis. In de tweede beurt loste de Harmen, die met 1800 kisten haring voor de dag kwam. Vandaag ook al vol. Als gevolg van het feit, dat de eerste beurt voor vanmor gen gisterochtend al volgeboekt was, heeft de Herman maar besloten de tweede beurt vaix de Donderdag te verkiezen boven de tweede van vandaag. Zuid-kuit. Doordat de haring van de Zuidelijke gronden nu al erg kuitziek be gint te worden, zakt de prijs, die de han del er voor over heeft en gisteren werd er bijvoorbeeld voor de vooiTaad Zuidharing niet meer dan tussen de f 10.90 en de f 12 betaald. Noox-dharing daarentegen deed van f 12.50 tot f 13.50. De makreel vlas nel- als Woensdag: f 12.50 voor de goede soorten. Kabeljauw peperduur. Voor de dik koppen is gisteren goud betaald. Naar Bel gië werd geëxponeerd voor f 126 tot zelfs f 130 en de kisten grote kabeljauw brach ten liefst f 170 op. De wijting haalde de f 22.50 per kist. Weinig opgehouden. Over het alge meen was deze Vrijdagmax-kt cx-g graag. De haring is zelfs „likkende weg" verkocht en alleen de Klaas Wijker zag een klein partijtje van 140 kisten ophouden evenals de Herman en de Polderman, die x-espec- tievelijk 140 en 200 kisten naar de puf- schuit zagen verdwijnen. Stevige schol. De drietjes der snurre- vaad zijn xnet f 17 betaald en de tweeën deden f 25 terwijl de grovere soorten voor Engeland zijn gekocht voor f 32, de enen en tussen de f 45 en de f 50, de zel-middel- en grote schol. Flink tong. Tong is er vrijwat aange voerd, waaraan de stijve Noordwester, die ettelijke kotters naar binnen joeg, niet vreemd was. De lappen deden ongeveer f 3.30 en de grootmiddeltong bracht het tot f 2, terwijl de kleinmiddeltong f 1.90 gold en de enen f 1.75 opbrachten met f 1.40 voor de slips. Poldei-man-tonijn. Uit de Polderman kwam een tonijn te voorschijn, die in de markt f 154 heeft opgebracht. Export beslist. Hoezeer dit haring seizoen valt of staat met de export, werd vanmorgen weer aangetoond. Er lagen gis teren al zes boten binnen en hoeveel er lossen zouden, hing van de vraag af. Bij export rekende men op een tweede beurt. Binnen lagen -de L'mburgia, de Allan Wa ter, de Vios, Eli en op komst was de Tho- rina. Marktprijzen: Heilbot 3.103, gr. tong 3.503.10, grm. tong 2.241.89, kim. tong 1.95—1.81, kl. tong I 1.85—1.67, kl. tong II 1.46—1.30. tarbot I 3.35—2.65, zalm 9—5.50 per 1 kg. Tax-bot II 100, tongschar 65, grm. schol 5048, kim. schol 5940. kl. schol I 4021, kl. schol II 248, schar 2615, v. haring 1410.50. makreel 1811.50, gr. schelvis 5549, grm. schelvis 5442. kim. schelvis 5449, kl. schelvis I 5449. kl. schelvis 40.5031. wijting 248, gr. gul 5049, mid. gul 3833 kl. gul 2015 kl. rode poon II 208 per 50 kg. Gr. ka beljauw 260134 per 125 kg. Marktaanvoer: 335 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 4 tongschaar en schar- tong, 1280 schol. 20 schar, 6210 haring, 770 makreel, 185 schelvis, 175 wijting, 90 ka beljauw en gul, 5 poon, 25 diversen. Totaal 9100 kisten. België weer afzetgebied voor dikkoppen. Pij onze Zuiderburen blijven ze onze kabeljauw waardei"en: gisteren brachten de uitleggers voor de export van 88 tot 110 op en de kisten deden tussen de 120 en de 130. INDONESIë Nieuwbouw. De Indonesische regering heeft haar oorspronkelijk plan, om 250 vissersschepen in het buitenland te laten bouwen opgegeven. De scheepjes zullen nu op Indonesische wexwen geconstrueerd worden. De motoren worden in het buiten land aangebracht. Vooi-ts zullen koelinstal laties wox-den aangeschaft voor het vervoer van verse vis naar het buitenland en zullen 25 service-stations worden opgericht. Zatex-dagavond om kwart over zes zal te Delft de laatste promotie-wedstrijd voor een plaats in de 2de klasse van de KNZB wor den gespeeld tussen de zeventallen van VZV en RZPC uit Rotterdam. Zoals bekend heeft VZV thans twee van de drie wedstrijden gewonnen n.l. van de Meex-koeten uit Abcoude met 71 en van de Fuut uit Maarscn met 4—3. Door beide ovex'winningen staat VZV bovenaan en heeft aan gelijk spel a.s. Zaterdag x-ceds voldoende om als tweede-klasser het water uit te komen. Het Velsense zevental heeft reeds eerder een ontmoeting met deze snelle jonge ploeg gehad n.l. op de nationale polo-dag te Utrecht op 7 Juni 1953. Na felle en zeer spannende strijd won VZV met 32 en nam toen de eei'ste prijs mee naar huis. Vele supporters zullen Zaterdagmiddag om half vier van „Kennemerhof" per bus ver trekken om het zevental bestaande uit de heren H. Hagedoox-n. C. Visman, W. Hamers, N. Schoone, J. Elzerman, P. Swier en L. Gra- vemaker (reserve J. Vendrig) in het Sport- fondsenbad te Delft te kunnen aanmoedigen. Dat het een spannende strijd zal worden het is de bedoeling de Job Gouda in Octo ber af te leveren. De eigen bemanning zal het schip gaan wegbrengen, om in de omgeving van New foundland een maand te blijven vissen tot lering van beide betrokken partijen; tegen Kerstmis denkt men weer op honk te zijn. Als de Job Gouda weg gaat en de waarschijnlijkheid is dus volgens deze in formaties zeer groot, dan laat de rederij twee nieuwe schepen bouwen van hetzelf de type als de Job, dat zijn sporen in de afgelopen weken meer dan verdiend heeft en dat het Duitse systeem van het vissen over één kant in Nederland introduceerde. De werf „De Dageraad" in Woubrugge, die ook de Job Gouda bouwde, zal in dat geval een nieuwe „Medan" en een nieuwe „Batavia" bouwen, die respectievelijk in April en Juni of Juli 1954 gereed moeten zijn en dus het harixxgseizoen 1954 ten volle kunnen meemaken. Als de Job Gou da niet verkocht mocht worden, zal er in elk geval een nieuwe „Medan" gebouwd worden. Over een week of acht kan de eerste kiel worden gelegd. Aagtedijk. 8 v. New York n. Buenos Aires. Aagtekerk, 9 v. Hongkong n. Keelung. Abbekerk, 10 te Port Swettenham. Adinda, 9 v. Haiphong n. Singapore. Alamak. 9 v. Calcutta n. Rotterdam. Alioth, pass. 9 St. Paulsrock n. Rio de Janeiro Aipherat, 9 Antwerpen verwacht. Amsteldiep. 8 v. Belawan n. Tj. Priok. Amstelstad, 8 v. Lorenzo Marquez n. Beira. Armilla, 10 te Haiphong. Aalsdijk. 10 te New York verwacht. Abbedijk, 10 te Antwerpen. Akkrumdijk, 10 te Genua verwacht. Aldabi, 10 te Bahia. Aletta, 8 v. Port Swettenham n. Pladju. Alkaid, 9 te Recife verwacht. Andijk, 9 v. Mobile n. New Orleans. Arcndsdi.ik, 9 v. Santos n. Montevideo. Argos, pass. 10 Gibraltar n. Oran. Alhena. 9 v. Montevideo n. Buenos Aires. Alphard, 10 te Antwerpen. Aludra, pass. 9 Madeira n. Rio de Janeiro. Alphard, 9 v. Hamburg n. Antwerpen. Amerskerk. 9 125 m. W. Sabang. Ampenan, 9 te Bahrein. Amstclpark. 9 810 m. W.ZW. Fayal n. Mobile. Amstettoren, 9 280 m. Z. Dakar. Billiton, i0 te Los Angeles. Bonaire, 8 370 m. N.NO. Madeira n. Funchal. Baarn, 10 te Antofagasta. Bennekom. 10 te Callao. Bintang, 10 te San Francisco. Barendrecht, 10 t.h.v. Hoek v. Holland verw. Bloemfontein, 9 v. Amsterdam n. Bremen. Bagan, 9 170 m. Z. ten O. Penang. Barito, 9 v. Baniggai n. Gorontalo. Batoela, 10 te Pangkalpinang. Britsum, 9 170 m. O. Albany. Caltex Nederland. 9 Ouessant gepass. n. R'dam Caltex Pernis, pass. 9 Ouessant n. Sidon. Castor, 9 v. Amsterdam n. Oslo. Cottica, 9 850 m. N.NO. Paramaribo. Cailisto, 9 330 m. N.NO. Fernando Noronha. Caltex Delft, 9 245 m. N.NO. Finisterre. Caltex The Hague, pass. 9 Burlings n. R'dam. Caltex Utrecht, 9 155 m. w. Kreta. Cleodora, 9 200 m. NW. Flores. Gpryda, 200 m. O. Albany. Duivendrecht, 8 100 m. W.ZW. Missisippi. Dongeöijk. 9 v. Los Angeles n. Cristobal. Ena, 9 Finisterre gepass. n. Suez. Esso Den Haag, pass. 9 Finisterre n. Antwerpen. Eos, 10 te Rotterdam. Elmina, 9 nog te Port Harcourt. Farmsum, pass. 9 Gibraltar n. Amsterdam. Felipes, 9 160 m. Z.ZO. Padang. Garoet, 10 te Baltimore. Groote Beer, 9 230 m. NO. Sable eil. Gaasterkerk. pass. 19 Sicilië n. Port Said. Gordias, 10 te Malta. Hoogkerk, 9 v. Hongkong n. Manila. Hathor, 8 te Izmir. Hector, 10 v. Malaga n. Lissabon. Hilversum, 9 t.h.v. Yernbo n. Mena el Ahmadi. Ilos, 9 te Gothenburg. Ivoorkust, 9 260 m. Z.ZW. Teneriffe. Java, 9 v. Genua n. Marseille. Joh. v. Oldenbarneveit, pass. 9 Algiers n. A'dam Jupiter, 9 v. Izmir n. Mersin. Kota Agoeng, pass. 9 Perim n. Tj. Priok. Kota Gedeh, pass. 10 Malta n. Rotterdam. Kieldrecht, 9 v. Colombo n. Aden. Laurenskerk, 9 v. Karachi n.Bombay. Luna. pass. 9 Dover n. Rotterdam. Lawak, 10 te Balikpapan. Leersum, 9 te Savanna. Lieve Vrouwekerk, 10 te Massawa. Luna, 10 te Rotterdam. Leuvekerk, pass. 10 Oostkust Ceylon n. Madras Loppersum, 10 te Rotterdam. Langkoeas, 9 660 m. W. ten N. Minicoy. Linge, pass. 9 Oporto n. Dakar. Liseta, 9 te Tjittatjap verwacht. Loosdrecht, 9 ten anker Sandheads n. Calcutta Manoeran, nacht 10-11 Makassar verwacht. Meerkerk, pass. 9 Ouessant n. Antwerpen. Mentor, 9 v. Alexandria n. Beyrouth. Modjokerto. 9 te Makassar. Molenkerk, pass. 9 Finisterre n. Antw. Myonia, 9 v. Berre n. Stanlow. Merwede, 9 pass. Vlissingen n. La Pallice. Maasland, 12 te Amsterdam verwacht. Macuba, 9 400 m. O.NO. Aden n. Spezia. Malea, 9 80 m. NO. Belawan. Malvina. 9 190 m. W. Sabang n. Suez. Mira, pass. 9 Str. Balabak n. Balikpapan. Murena, 9 220 m. ZW. Ouessant. Nigerstroom, 9 v. Lome n. Cotonou. Noordam, 9 500 m. O.t.N. Kp. Race n. R'dam. Ondina, 9 v Pladju n. Soerabaja. Oranjefontein, 10 te Kaapstad. Oranje, 10 te Southampton. Oranjestad, 9 330 m. W.t.Z. Madeira. Ootmarsum, 9 v. Amsterdam n. Bremen. Overijsel, 10 v. Aden n. Bahrein. Orion, 9 v. Alexandrië n. Megara. Parkhaven, pass. 9 Madeira n. Rotterdam. Phrontis, 10 te Soerabaja. Poelau Laut, 10 te Singapore. Prins Fred. Hendrik, 9 te Greenbay. Polyphemus, 11 te Suez verwacht. Prins Philips Willem. 10 te Antwerpen. Prins Willem III, 10 te Hamilton. Pendrecht, 10 v. Schiedam op proefvaart. Prins Fred. Willem, 10 te Le Havre. Raki, pass. 9 Minicoy n. Belawan. Rita, 9 v. Pladju n. Bangkok. Roebiah, 9 te Soerabaja. Rafaela, 9 150 m. N. Banka. Reyniersz, 9 v. Gorontalo n. Menado. Ridderkerk, 9 150 m. Z.ZW. Mozambique. Salatiga. 9 v. Bombay n. Cochin. Schiedijk, 9 Kp. de Gata gepass. n. Alexandrië. Silindoeng, 8 v. Belawan n. Mauritius. Sloterdijk. pas. 9 Vlissingen n. Vera Cruz. Stad Dordrecht, pass. 9 Finisterre n. Antw. Samarinda, 11 te Colombo verwacht. Sibajak, 9 390 m. Z.ZW. Kp. Race n. R'dam. Schie. 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Soestdijk, 9 te New York. Salland, 10 te Amsterdam. Sabang, 8 v. Singapore n. Bandjermasin. Sarangan, 9 nog te Damman. Saroena, pass. 9 Natuna eil n. Singapore. Siberoet, 11 lte Padang verwacht. Sinabang, 9 v. Makassar n. Benoa. Singkep. 9 in Str. Banka n. Belawan. Sliedrecht, 9 100 m. Z. Finisterre. Stad Amsterdam, 9 125 m. N. Stadt Landet. Stanvac Djirak, 9 v. Sungeigerong. Straat Banka, 9 250 m. NW. Manillabaai. Straat Makassar, 9 nog ten anker Nunukan. Straat Soenda, 9 690 m. ZW. Sabang. Sumatra, pass. 9 ten Z. Kp. Selatan n. Singapore. Teucer, 9 v. Amsterdam n. Hamburg. Tjitjalengka, 9 v. Mosselbaai n. East London. Tabinta, .9 te New York. Tiba, pass. 9 Recife n. Santos. Tosari, 9 te Basrah. Tankhaven III, 10 v. Sungeigerong te Tj. Priok Tasman, pass. 9 eil. Bengkalis n. Tj. Priok. Tjibodas, 9 310 m. ZW. Diego Garcia. Tjikampek, 9 v. Soerabaja n. Makassar. Tjisadane, 9 450 m. O. Diego Garcia. Tomini, 9 510 m. ZO. Guardafui. Tongkol, nacht 9-10 v. Singapore n. Belawan. Utrecht, 10 te Singapore. Van Spilbergen, 9 v. Lobito n. Benguella. Veendam. 9 860 m. O. Kp. Race n. New York. Van Li'nschoten. 10 v. Amsterdam n. Antw. Van Heutsz, 9 ten NO. Noordp. Madagascar. Van Riemsdijk, 9 v. Tj. Priok n. Belawan. Waterland, pass. 9 ten W. St. Paulsrock naar Santos. Waterman. 9 100 m. Z.t.W. Panama n. Papeete. Westerdam, 9 800 m- O. Kp. Race n. N. York. Westland, 9 v. Amsterdam n. Z. Amerika. Waikelo, 9 v. Tj. Priok n. Semarar.g. Waingapoe, 10 te Bima. Waiwerang, 9 v. Soerabaja n. Benoa. Woensdrecht, pass. 9 Cairns n. Miri. Zeeland (SSM), 10 te Rotterdam verwacht. KLEINE VAART Att, 10 Goeree gep. n. Ipswich. Audacia, 10 te Vasteras verwacht. Annie, 9 te Vlaardingen. Barracuda, 9 te Kragero. Beekbergen, 9 40 m. O. Gibraltar. Bornrif, 9 v. Londen n. Hamburg. Betty, 10 te Kalundborg. Bab-T, 9 te Kaimar van Boston. Casablanca, 9 v. Pt. Lyautey n. Casablanca. Caland, 9 v. Torrevieja n. Great Yarmouth. Coolsingel, 10 v. Brunsbtlttel n. Huil. Corrie b, 9 Marseille. Diligentia. 10 te Algiers verwacht. Daviena Goekoop, 9 te Liverpool. Dollard. 9 te Connahs Quay. Elisa. 9 te Gibraltar. Elsenburgh, pass. 9 Casquets n. Casablanca. Emergo, 9 v. Schevenic.gen n. Stockholm. Ferocia, 9 v. La Roehelle n. Caen. Glashaven, vertr. 10 v. Rotterdam n. Antw. Harold, 12 Rouaan verwacht. Hartel. vertr. 10 v. Arr.stredam n. Antwerpen. Hebe Nobel, 9 v. Antwerpen te Vlissingen. Hoflaan, 9 v. Vigo n. Leixoes. Hondsrug, 9 te Waterford. Ingeborg, 9 te Antwerpen. Ilias, 9 te Lissabon n. Sevilla. Jaba, verm. 8 v. Londen n. Rotterdam. Jan Kreumer, 10 Amsterdam verwacht. Josien, 9 te Goole. Jutland. 10 te Koping verwacht. Jo. 10 te Esbjerg verwacht. Jorina, vertr. 10 v. Bordeaux n. Garston. Kemphaan. 11 te Aalborg verwacht. Koningshaven, 9 v. Rouaan n. Casablanca. Koningin Juliana, 10 v. Antw. te Vlissingen. Leendert b, 9 te Rur.com. Leemans. 10 te Methil. Leny, 10 te Garston. Leuvehaven, 10 te Antwerpen. Matthew, 10 v. Thameshaven te Dover. Menkar. 8 v. Genua n. Savona. Midas, 10 ten Z. v. Syracuse n. Bari. Maartje, 9 v. Par n. Gent. Maasym. 10 te Vopnafjogd. Meres, 10 te IJmuiden. Muphrid, 9 v. Rostock n. Gdynia. Monica, 10 te Cadishead. Mutatie, 10 dwars Huil n. Sonerborg. Noord, vertr. 10 v. Rotterdam n. Billingham. Netta, 9 v. Arendal n, Bergestad. Nettle, 9 te Villevoorden. Noorderhaven, 9 v. Loriënt n. Fecamp. Oleum, vertr. 10 v. Middlesbro n. Londen. Palma, 9 te Hestnes. Plato. 9 te Amsterdam. Ponza, 9 van Skoighall n. Zaandam. Pavo, 9 te Amsterdam. Poortvliet, 9 v. Port Lyautey n. Casablanca. Remmert. pass. 10 Goeree n. Rotterdam. Rijnhaven, 9 v. Port Lyautey n. Safl. Spes, 9 t.h.v. Ardalstangen n. Londen. Spurt. 10 nog te Bordeaux. Silvretta, 9 v. Malmö n. Gothenburg. Sian, 9 v. Rudkoping n. Rotterdam. Timor, 10 dwars IJmuiden n. Rostock. Tilly, 9 van Kalmar naar Zaandam. Tom v. d. Heide, 9 te Marseille. Tromp, 9 te Graveünes. Urmajo, 10 te Schwarzenhuette. Vrede, pass. 10 v. Vlissingen n. Killrush. Vlieland, 9 v. Malmö n. Gothenburg. Vrij burgh, 9 te Londen. Walenburg9 v. Middlesbro n. Rotterdam. Wickenburgh, 8 te Casablanca. SLEEPVAART BI anken burgh, met bak pass. 9 Startpoint n. Gibraltar. Oceaan, met baggermolen 9 pass. Hoek v. Hol land n. Istanboel. Oostzee, met dok, 9 210 m. O. Madras n. Chitta- gong. Zwarte Zee, met ss „Beth" 9 270 m. NW. Fini sterre. Wij hebben cle alléén-ver- koop voor IJmuiden van het bei-oemde fabricaat Dit vest is vervaardigd van de fijnste wollen ga rens, is onverwoestbaar van kwaliteit en munt uit door buitengewoon mooie kleurencombinaties. Verki'ijgbaar in wol en extra kwaliteit jersey in iedere maat vanaf: Wij ontvingen de nieuw ste voor dit seizoen. ENORME KEUZE! Herenmodehuis Kennemerlaan 108110 BANKETBAKKER 13 TROMPSTRAAT 94 TELEFOON 6165 ONZE RECLAME ZATERDAG 250 gram Korstallerhande voor 75 ct. 4 Appelgebakjes voor50 ct. Heeft U onze overheerlijke Amandelspeculaas al geprobeerd? IS EEN WELDAAD VOOR ELKE VROUW. Dit corset wordt gaarne vrijblijvend door ons gepast Prijzen: 12.40 26.75. HOUTMANSTRAAT 35 ÜJMUIDEN De grootste zaken adverteren geregeld. Mede daardoor zijn zij groot geworden. En zij adverteren in dit blad. WEES GEWAARSCHUWD! EN KOOP BIJ ONS EEN WRINGER Wantbij aankoop van een wringer EEN BOK voor 10— Alle merken en prijzen. Ook voor een reukloze OLIEKACHEL of een TILLEY STRAALKACHEL. keukenuitzetten, keukenhoutwaren, klompen en klompsokken alle maten. Bij aankoop van een teil of wasketel EEN KOP EN SCHOTEL CADEAU! DE KLOMPENCENTRALE IS VOORDELIGER! Dr. Lci'dsstraat 10 - Haarlem Telefoon 11784

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 10