Fatale „Konijnenpest" nu ook in Nederland doorgedrongen Weerbericht Cyprus door een hevige aardbeving geteisterd Durkin, enige democraat in Eisenhowers kabinet, treedt aj Groot alarm uit Noordwijk: Tienduizenden kadavers in België en Frankrijk; ganse konijnenstand in gevaar Franse arts bracht de ziekte naar Europa Na 1 December geen bonus-dollars meer Belgisch schip op IJselmeer vergaan Vermindering bezettings troepen in Oostenrijk Frank Buchman naar Afrika genodigd Heistelling uit balans Engels-Frans geschil over Kanaal-eilandjes Het woord is aan N-Koreaanse delegatie bezoekt Moskou Italië staat voor algemene staking af Leger moet helpen kadavers te bergen Wat men doen kan Waakzaamheid in deze omgeving Veertigtal doden, grote schade Ongeluk in Haarlem-Oost Vier bouwvakkers gewond Russische soldaten mogen passagieren Amerikaans ambassadeur, Selden Chapin, gaat weg Weerrapporten 6 8 e JAARGANG No 54 Bureaux: Keimemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom V'RIJD AG 11 SEPTEMBER 1953 IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad EDITIE OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 297e JAARGANG No 207 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdajren. Abonnement per week 4"' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.50. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De gevreesde konijnenziekte myxomatose is thans ook in Nederland geconsta teerd, namelijk in de hokken van een sportfokker te Noordwijk. Ongeveer twee dozijn dieren is afgemaakt. Hoe de besmetting in dit welverzorgde en ge- isoleerde konijnenbezit is geraakt, is voorshands raadselachtig. Jagers en jachtopzieners in de buurt van Noordwijk hebben geen enkel ziek of dood dier onder de wilde konijnen aangetroffen. Nieuwe dieren van buitenaf zijn in de laatste tijd niet in het bezit van de sportfokker gekomen. De rijksseruminrichting te Rotterdam heeft bij deze zieke en dode dieren myxomatose geconstateerd. Aangezien er voor deze ziekte geen geneesmiddel bestaat zijn de zieke dieren gedood. Daarna zijn alle exemplaren met zorg vernietigd. Konijnen, die aan myxomatose lijden, zijn een direct en ernstig besmettingsge vaar voor hun soortgenoten. Hazen, pluim vee, ander vee en vogels schijnen geen last van de ziekte te hebben Ook de mens blijkt onvatbaar. Myxomatose is een uit Zuid-Afrika af komstige infectie, welke met opzet naar Australië werd overgebracht om de daar heersende konijnenplagcn te bestrijden. Een Franse arts, die veel last van konij nen. op zijn landgoed had, bracht de infec tie naar Frankrijk, met het gevolg, dat de Franse konijnenstand gedurende het vorige jaar vrijwel werd uitgeroeid. In de loop van deze zomer drong de besmetting tot Duits gebied en tot België door. Nu blijkt ook Nederland door deze plaag bedreigd te worden. De ziekte heeft snel ler om zich heen gegrepen, dan iemand had kunnen vermoeden. De konijnen, die door mixomatose wor den aangetast, bieden weldra een beeld van mateloze ellende. De ontstekingen en ge zwellen, die zich achter in de kop ontwik kelen, zijn zonder twijfel uiterst pijnlijk. Ook de ogen worden aangetast. De dieren lopen gillend rond. In bossen en velden van België en Frankrijk ziet men talloze van zulke gemartelde diertjes, die tenslotte van pijn en uitputting sterven. In België is het DE KONIJNENZIEKTE VERSPREIDT ZICH op het ogenblik zo erg, dat de mijnoprui- mingsdienst van het leger met het oprui men van kadavers is belast. De in ontbin ding verkerende kadavers immers ver spreiden smetstof en kunnen bovendien andere ziekten voor mens en dier veroor zaken. In België bestaan reeds stringente voor schriften voor het vervoeren van levende en dode konijnen. De invoer is verboden uit landen waar de ziekte heerst. Voor in voer van vellen en haren moet een ont smettingsprocedure worden gevolgd. Inmiddels heeft de Rijksserum-inrich ting reeds voorbereidingen getroffen om de thans te Parijs vervaardigde entstof op gro te schaal te gaan bereiden. Door het enten van tamme konijnen be staat een redelijke kans deze dieren voor de bijzonder pijnlijke ontstekingen met im mer fatale gevolgen te kunnen behoeden. Pluimveeziekten vallen in Nederland niet onder de veewet. Er zou dus een noodwet voor nodig zijn om voorschriften tot be strijding van mixomatose te kunnen ge ven en daarop kan niet worden gewacht. Het geval te Noordwijk kan op zichzelf staan, maar deskundigen maken zich hier over geen illusies. Daarom roept de vee- artsenijkundige dienst alle konijnenhou ders op zelf zo goed mogelijk maatregelen tegen het besmettingsgevaar te nemen. Het is het beste om geen konijnen te ver voeren en deze zoveel mogelijk voor con tacten van buiten af te beschermen. Deel nemen aan tentoonstellingen, verhandelen en ven-uilen van konijnen e. d. worden ernstig ontraden. Voorts is het raadzaam geen voer te snij den of te betrekken van plaatsen, waar wellicht ook wilde konijnen komen. Isoleren is dus een eerste vereiste. Voorts is het uiterst belangrijk voorzichtig te zijn iset kadavers en ook, om dieren, die ken WASHINGTON (AFP). Tijdens de jaarvergadering van de gouverneurs van het internationale monetaire fonds is Don derdagmiddag de kwestie van de bonus regelingen ter bevordering van de export naar het dollargebied ter sprake gekomen. Men meent te weten, dat de Engelse afge vaardigde aan de Nederlandse minister van Financiën, de heer Van de Kieft, heeft gevraagd, of de Nederlandse regering niet voornemens is de exportbcvorderingsdol- larregeling, die naar hij zeide neerkomt op subsidiëring van de uitvoer, af te schaf fen. Minister Van de Kieft zou te kennen hebben gegeven, dat de Nederlandse rege ring van plan is de regeling op 1 December te beëindigen, doch dat zij de transacties, waarbij gebruik wordt gemaakt van over draagbare deviezen, zal blijven toestaan. De Engelse afgevaardigde, die gesteund zou zijn door zijn Belgische collega, zou ten aanzien van dit laatste punt hebben voor gesteld de kwestie aan het oordeel van het internationale monetaire fonds te onder werpen. Minister Van de Kieft zou ver klaard hebben bereid te zijn dit voorstel te aanvaarden, mits tevens de mening van het fonds zou worden gevraagd over 't ver handelen van overdraagbare ponden tegen een lagere dan de officiële wisselkoers. Het schijnt, dat er geen beslissing is ge nomen. De Amerikaanse vertegenwoordigers zou den geen neiging hebben getoond zich in de discussie te mengen. Zij zouden van oor deel zijn, dat dergelijke problemen zullen verdwijnen, zodra de omwisselbaarheid dei- valuta's zal zijn hersteld, en dat zii een uitvloeisel zijn van het feit. dat het inter nationale wisselverkeer zich in een toe stand van evolutie bevindt. Er schijnt evenwel een zekere ontevre denheid te bestaan over aankopen van ster ling cacao en Braziliaanse koffie en cacao door Nederlandse firma's, die betalen in de valuta van het productieland en de goede ren tegen dollars naar de Verenigde Staten verkopen. Deze methode zou een van de oorzaken zijn van het geschil, dat op het ogenblik op het gebied van het internatio nale betalingsverkeer tussen Nederland en Engeland bestaat. Het Franse serum komt van een parti culier laboratorium. Het schijnt gunstig te werken. Ge-ente dieren vertonen geen ziekteverschijnselen, aldus verklaren die renartsen, die in de omgeving van Lommei en Mol gunstige resultaten hebben ge boekt. Men poogt zelfs dieren, die in het beginstadium der ziekte verkeren, met de entstof te behouden en schijnt daar enig succes mee te hebben. Ten Noord-Oosten van Lelystad is gis termiddag het Belgische schip „Bruges" in het IJselmeer gezonken. Het schip was geladen met slakken. De twee opvarenden zijn aan boord van de sleepboot genomen en in Urk aan land gezet. De stuurhut en davits van het schip steken boven water uit. Het wrak ligt zeer gevaarlijk voor de scheepvaart AmsterdamLemmer en zal waarschijnlijk worden gelicht. De 510 ton metende „Bruges" was eigen dom van een firma in Luik. Het schip was gisteren van Schellingwoude vertrokken naar Lochem, gesleept door de motorsleep boot „Syclajama". Waarschijnlijk is het schip gezonken tengevolge van het over slaande water, dat in de ruimen is ge lopen. Het schip voer namelijk met ge opende luiken. Engeland, Frankrijk en Amerika zullen spreken over vermindering der bezettings- strijdkrachten in Oostenrijk, aldus is ver nomen in kringen, die in nauw contact staan met de Franse regering. Rusland is al bezig met verminderen van zijn troepen. Engeland heeft zijn troepen reeds aan zienlijk verminderd. Frankrijk bestudeert de kwestie. Het bezet belangrijke strate gische gebieden in Tyrol. In bevoegde kringen in Oostenrijk wordt bevestigd, dat de Sovjet-Russische auto riteiten troepen en materieel uit hun be zettingszone in Oostenrijk terugtrekken. Sedert acht September zouden iedere dag twee treinen met personeel en materieel vooral tanks en artillerie uit het Sovjet-Russische oefenkamp te Wollers- heim (Neder-Oostenrijk) zijn vertrokken. "A nelijk aan mixomatose lijden, te laten do den en vernietigen. Dit bespaart de dieren veel pijn en beschermt andere tegen be smetting. Indien men met aan myxomatose lijdende konijnen in aanraking is geweest, is het ontsmetten van kleding e.d. raad zaam. Hokken, waarin zieke en dode dieren verblijven, blijven haarden van besmetting. De veeartsenijkundige dienst begint vandaag een zeer uitgebreid onderzoek en spoort iedereen aan tot de grootste waak zaamheid. Vermoedt men een ziektegeval, dan is directe waarschuwing van groot nut. Daardoor immers kan veel ellende worden voorkomen. Dank zij de activiteit van de Noordwijk - se sportfokker en diens -dierenarts, die de ziekte nooit hadden aanschouwd, maar snel hulp inriepen, kon de haard van besmetting te Noordwijk onmiddellijk worden vernie tigd. Hoe deze besmetting tot stand is geko men, blijft een raadsel. De dieren van de sportfokker zaten volkomen geïsoleerd. Zes weken geleden is hij door België en Luxemburg gereisd, maar toen was daar van myxomatose nog geen sprake. In het duinengebied ten Westen van Haarlem, zo vernamen wij, is men waak zaam voor het geval de besmetting zich tot de Amsterdamse waterleiding, de terreinen van de familie Quarles van Ufford en de Kennemerduinen zou uitbreiden. Maar men gelooft niet, dat de konijnenstand hier ge vaar loopt, gezien de heersende windrich ting. Het virus wordt namelijk door vlie gen, muggen en andere insecten overge bracht. Wel heeft bijvoorbeeld de directeur van de Kennemer duinen, ir. E. C. M. Ro- derkerk, de laatste weken duizend konij nen laten schieten om de besmettingskan sen te verminderen. Maar het valt te vre zen, dat lieden die de konijnen niet goed gezind zijn, besmetting forceren door een stervend konijn over te brengen naar een nog onbesmet gebied. Een zeer laakbare handeling uiteraard, omdat weliswaar aan genomen wordt dat de konijnenziekte geen vat heeft op andere diersoorten, maar daarover tenslotte geen zekerheid bestaat. Uit Parijs betrokken vaccin tegen de dodelijke konijnenziekte Myxomatose, dat aan Belgische dierenartsen ter beschikking werd gesteld, wordt door Nederlandse ko nijnenfokkers en houders van konijnen aangekocht en over de grens gesmokkeld. Zij hopen met deze entstof hun dieren tegen de snel om zich heen grijpende epidemie te beschermen. De stormramp van 1 Februari heeft ook Camperduin getroffen. De zeewering werd door de elementen gevaarlijk aangetast, zodat het nodig bleek het zandmassief op fe vullen en met een kleilaag te overtrekken. Daarop legt men de bazaltglooiing. De wering wordt tevens met ongeveer honderd meter verlengd. De foto verschaft ons een blik op deze werkzaamheden. PAPHOS (Cyprus;, (Reuter). Een hevige aardbeving sinds mensenheugenis heeft zich Donderdag op Cyprus voorge daan. Volgens de eerste berichten zijn ze ker 40 mensen omgekomen en twee dorpen volkomen verwoest, waardoor 1500 men sen dakloos zijn geworden. In acht seconden werden 135 dorpen in het Westen van het eiland geteisterd. Vol gens een officiële bekendmaking wordt het aantal ernstig gewonden op 100 geschat en het aantal gewonden op een veelvoud er van. Het Engelse vliegdekschip „Theseus", de torpedobootjager „Saintes" en een lan dingsschip voor tanks zijn uit Piraeus naar Paphos vertrokken om hulp te bieden. In Paphos is bijna geen huis onbeschadigd. De hoofdweg tussen Nicosia, de hoofdstad van Cyprus, en Paphos is door grote rots blokken versperd. Vrachtwagens met brood zijn naar het rampgebied gezonden. De schade wordt officieel geraamd op enige millioenen guldens. De inwoners in het getroffen gebied hebben hun huizen verlaten en kamperen in parken en tuinen, uit angst voor nieuwe schokken en ver nielingen. De aardbevingen volgden op een plotse ling daling van de temperatuur en een zware regenstorm na de warmste zomer in 25 jaar. Reuter/AFP. Woensdag werden aard schokken gemeld van het eiland Zante, dat op 9 en 11 Augustus door sterke aard bevingen werd geteisterd. Ook zijn sterke aardschokken gemeld uit verscheidene de len van Turkije, onder andere uit de plaat sen Cerkes en Kursunlu, 320 kilometer ten Oosten van Stamboel. In Cairo zijn Donderdagochtend zwakke aardschokken gevoeld. Er werd geen scha de aangericht. In het gebied van Korinthe zijn 2.700 daklozen tengevolge van de aardbevingen van Zaterdag, aldus werd Woensdag te Athene bekend gemaakt. De voorzitter van beide Huizen van het Zuid-Afrikaanse parlement en de gouver neurs van Transvaal, de Kaapprovincie Natal, Oranje-Vrijstaat en Zuid-West- Afrika hebben dr. Frank Buchman. grond legger van Morele Herbewapening, uitge nodigd om met een internationaal team Zuid-Afrika te bezoeken. De vijf gouverneurs schrijven: „Wij zijn ervan overtuigd dat uw bezoek, dat de na druk zal leggen op het zoeken van Gods plan, persoonlijk en nationaal, bij ons allen een nieuwe bereidheid zal doen ontstaan om samen te werken voor het welzijn van ons land en de andere delen van Afrika. Uw boodschap, die gebaseerd is op een verandering van hart en op de absolute morele maatstaven, kan ons de nieuwe geestelijke stimulans geven, die wij op het ogenblik in Zuid-Afrika nodig hebben.' Leiders van de vier politieke partijen in Nigeria en vooraanstaande Afrikanen uit Oost- en Centraal Afrika hebben kort ge leden eveneens dr. Buchman naar hun we relddeel uitgenodigd. WASHINGTON (Reuter) Het Witte i op industriële vrede en levensvatbaarheid Omstreeks kwart voor negen heeft gis terochtend op het bouwterrein van de in Haarlem-Oost geprojecteerde J. J. Hame- linkstraat een ernstig bedrijfsongeval plaats gehad. Voor de uitvoering van een vijfentwintigtal woningen werd ter plaatse door de 41-jarige heihaas J. van der L. met vier man personeel geheid. Tijdens het heien was één van de palen van de hei stelling, die, naar een later door de re cherche in samenwerking met de arbeids inspectie ingesteld onderzoek uitwees, uit deugdelijk materiaal was opgebouwd, uit de grond geschoten, juist op het ogenblik, dat het 800 kilo wegende heiblok, dat werd opgehesen, zich op ongeveer zeven meter hoven de grond bevond. Door het schud den van de heistelling en het rukken van de reep op de winch, is de stelling uit zijn balans geraakt en achterover gevallen, met het gevolg dat verschillende delen van het gevaarte op de arbeiders terecht kwamen. De vier slachtoffers één arbeider bleef ongedeerd klaagden allen over hevige pijn, zodat overbrenging naar de Mariastichting noodzakelijk was. Na on derzoek konden echter drie leden'van het personeeel naar huis gaan, doch de hei baas bleek een gekneusde rib te hebben opgelopen en is in het ziekenhuis geble ven. - Huis heeft Donderdag bekend gemaakt dat Martin P. Durkin, de Amerikaanse minister van Arbeid, is afgetreden Durkin was de enige democraat in het kabinet-Eisenho- vi er. Voor zijn benoeming tot minister van Ai beid was Durkin leider van de bond van loodgieters. Wie Durkin zal opvolgen is nog niet be kend. Op een persconferentie heeft Durkin ver klaard, dat de regering haar belofte om de Taft-Hartley-a.rbeidswet te wijzigen niet was nagekomen. President Eisenhower had Donderdagochtend gedurende een onder houd in het Witte Huis getracht, hem, Dur kin, te bewegen zijn ontslag in te trekken, Durkin voegde er aan toe. dat hij aange bleven zou zijn, als Eisenhower het stand punt van de regering met betrekking tot een herziening van de Taft-Hartley-wet had gewijzigd. De ontslagbrief van Durkin is niet gepu bliceerd. Wel heeft het Witte Huis afschrif ten van een brief van Eisenhower aan Dur kin aan de pers uitgereikt. Hierin spreekt Eisenhower de overtuiging uit, dat de ktf&cht van de levende democratie berust De bevelhebber van de Sovjet-Russische strijdkrachten in Duitsland generaal Gretsjko, heeft bekend gemaakt, dat de officieren en manschappen van het Sovjet- Russische leger voortaan tot 11 uur de stad mogen ingaan. Zij mogen de café's bezoe ken, en het verbod om daar alcoholhou dende dranken te gebruiken is ingetrokken. De officieren, die in de stad uitgaan, zijn niet meer met revolvers gewapend. van de vrije Amerikaanse vakverenigingen. Enkele weken geleden verluidde, dat een voorlopig ontwerp der regering over wij zigingen in de Taft-Hartley-wet aan de leiders van het Congres was uitgereikt. Het Congres ging echter op reces zonder verder iets over het onderwerp vernomen te hebben, hoewel veranderingen in de wet een van de punten was in het verkiezings program van Eisenhower. Wijlen senator Taft noemde indertijd de benoeming van Durkin „ongelofelijk". Hij verzette er zich evenwel niet tegen. Durkin is een felle bestrijder van de Taft-Hartley-wet. De vakbonden streven naar herziening van deze wet. (ANP). Het internationale gerechtshof in Den Haag zal Donderdag 17 September beginnen met de behandeling van een ge schil tussen Frankrijk en Engeland over de souvereiniteit over twee eilandengroepen in het Kanaal. De vertegenwoordigers van Groot-Brit- tannië en Frankrijk zullen dan het Hof uiteenzetten op welke gronden zij menen aanspraak te mogen maken op deze ei landjes. Het betreft hier de Ecrehous-eilanden, die ten Noord-Oosten van het Kanaaleiland Jersey liggen, en de Minquiers, een groep ten Zuid-Oosten van Jersey. De enkele mensen, die de eilandjes bewonen, beoefe nen hoofdzakelijk de visvangst en de oes terteelt. Een der oudste documenten, waarop de partijen hun aanspraken gronden, is het door Koning Hendrik III van Engeland in 1258 gesloten verdrag van Abbeville. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's Baer-Oberdorf: Van onbegrepen vrouwen hoort men vaak, maar nooit van onbe grepen huisvrouwen. MOSKOU. (Reuter). Kim Ir Sen, de Noord-Koreaanse eerste minister, is Don derdagavond in Moskou aangekomen waar hij besprekingen zal voeren met Russische regeringsleiders. Kim was 10 dagen gele den per trein uit Korea vertrokken. De Noord-Koreaanse premier leidt een delegatie waarvan deel uitmaakt de Noord- Koreaanse minister van Buitenlandse Za ken, Nam II die aan het hoofd heeft ge staan van de Noordelijke delegatie bij de onderhandelingen te Panmoendjom over een wapenstilstand. MILAAN (Reuter). Het christelijk- democratische vakverbond in Italië heeft Donderdagavond besloten zijn leden in alle industrieën volgende week voor 24 uur in staking te laten gaan, als eerste maatregel van een grote aanval op de werkgevers. Verwacht wordt, dat de door communis ten geleide arbeidsfederatie zich bij het christelijk-democratische verbond zal aan sluiten, om te pogen alle fabrieken in het land stil te leggen. Het christelijk-democratische vakver bond heeft dit besluit genomen, nadat het reeds een maand met de werkgevers over loonsverhogingen heeft onderhandeld. De secretaris-generaal van het algemene Italiaanse vakverbond, Di Vittorio, heeft Donderdag verklaard, dat nu geen over eenstemming is bereikt over loonsverho ging, vier millioen fabrieksarbeiders aan de vooravond staan van een grootscheepse actie. Zijn opvolger is H. Freeman Matthews (Van een Haagse medewerker) Hoewel het nog niet officieel is beves tigd door het Witte Huis te Washington, staat in ieder geval vast dat de heer Selden Chapin, Amerikaans ambassadeur hier te lande, aan het eind van dit jaar opgevolgd zal worden door de heer H. Freeman Mat thews. Deze is momenteel waarnemend onder-minister, een van de hoogste func tionarissen van het ministerie van Buiten landse Zaken te Washington. Waarschijn lijk zal de heer Selden Chapin een post krijgen in Panama en daar zijn land gaan vertegenwoordigen. Van Matthews is be kend dat hij behoori tot de meest inter nationaal georiënteerde leden van het mi nisterie in Washington. In Parijs studeerde hij aan de school voor politieke weten schappen. Later werd hij hoofd van de Europese afdeling van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Gedu rende 1947 was Matthews ambassadeur in Stockholm. Vaak heeft hij generaal Eisenhower als adviseur in belangrijke zaken terzijde ge staan. Voor de Nederlandse ambassade te Washington is Matthews geen onbekende. Hij onderhoudt daar de meest hartelijke betrekkingen mede en hij is een goede vriend van onze ambassadeur in Washing ton, dr. J. H. van Royen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- to es tand co <S .12 Sg ïerslag mm O ZS Helsinki niet ontvangen Stockholm licht bew. N 1 Oslo zwaar bew. N 1 Kopenhagen half bew. WNW 3 Amsterdam regenbui NW 2 16 3 Edinburgh zwaar bew. WZW 6 16 0 Londen licht bew. W 2 17 0 Luxemburg licht bew. NW 5 14 10 Parijs zwaar bew. WNW 2 18 0 Bordeaux onbewolkt NNW' 3 21 0 Grenoble zwaar bew. NW 8 23 0 Nice zwaar bew. NO 6 Genève licht bew. NO 6 Zürich nevel windstil Locarno zwaar bew. ZO 4 Berlijn half bew. W 4 17 3 Frankfort zwaar bew. NW 4 18 0.3 8 München zwaar bew. WNW 2 18 Wenen nevel W 5 Innsbruck regen windstil 18 6 Rome zwaar bew. Z 2 27 0 Maximum temp. gisteren: neerslag laatste 24 u ooectM «nnvireoocovi ENKELE BUIEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Veel bewolking met vooral aanvanke lijk enkele buien. Weinig verandering in temperatuur. Matige tot krachtige Zuidwestelijke wind. later draaiend naar West tot Noordwest. 12 September Zon op 6.09 uur, onder 19.03 uur. Maan op 10.52 uur. onder 19.45 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 11 September Hoog water- 5.17 en 17.35 uur Laag water- 1.13 en 13.21 uur Zaterdag 12 September Hoog water: 5.46 en 18.03 uur. Laag water: 1.43 en 13.49 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1