Fikse zege op RZ en PC in Delft bracht Velsenaren in de tweede klasse Agenda voor Beverwijk Agenda voor Velsen Laatste vlucht oude duiven Twee IJmuidense candidaten Beverzvifk DEM versloeg Beverwijk met 2-1 K.D.O. bestond 15 jaar Floralia-wisselbeker naar Julianaschool Heemskerk Castricum Uit gevaren visser ijvaartu igen 7 JARIG VZV PROMOVEERDE Zware strijd eindigde in 4-1 overwinning Reeks van successen voor de VGV Honkbalclub „Rooswijk" gaat tweede lustrum tegemoet Watervliet zette het nieuwe seizoen uitstekend in Damseizoen op toeren Rondtournooi provinciaal kampioenschap op 22 September DEM-hockey won eigen lustrumtournooi Collecte voor TBC-bestrijding Overwinning van CSV op Zaandijk ,,'t Karpertie" behaalde vele prijzen in Medemblik Receptie toonde veler vriendschap Geslaagd tuinfeest voor het clubhuis Vitesse '22 verloor van hard werkend TOG De heer W. E. van Keeken ten grave gedragen MAANDAG 14 SEPTEMBER 1953 HET EERSTE ZEVENTAL van de Velser Zwemvereniging heeft het bestuur een wel zeer welkom jubileumgeschenk gegeven in de vorm van een promotie vaar de tweede klasse van de K.N.Z.B. Het is overigens geen gemakkelijke taak geweest, want na eerst kampioen te zijn geworden na een beslissingswedstrijd tegen de Futen uit Amstelveen, moesten nog drie promotiewedstrijden worden gespeeld, daar uit een poule van vier clubs slechts één zevental overging. Werd er eerst gewonnen van de Meerkoeten in Abcoude en daarna van de Fuut uit Maarsen te V-elsen. Zaterdag moest de beslissing vallen in Delft, waar op neutraal terrein tegen de R.Z. P.C. uit Rotter dam werd gespeeld. Een gelijk spel was reeds voldoende, maar de V.Z.V.-ers namen geen halve maatregelen en ondanks dat zij met een invaller voor Schoone uitkwamen, wisten zij met 4-1 te zegevieren. Een Nederlander, die te Brussel woont, heeft een interessante uitvinding gedaan voor de aandrijving van fietsen, bakfietsen, invalidewagens enz. Hij ontwierp een versnel- lingsbak en een als motor werkend aandrijfwiel, waarbij de motorische kracht wordt verkregen door een tussen de spaken van het wiel aangebrachte trommel, waarin zich een lange, krachtige stalen veer bevindt. Deze veer wordt van de ruststand uit door enige trappen op de pedalen via de versnellingsbak opgewonden. Daarna wordt trap pen overbodig doordat de aflopende veer het voertuig met een regelbare snelheid (max. 35 km per uur) voortbeweegt. De uitvinder, de heer Jansen, bij een fiets, waarop zijn uitvinding reeds is toegepast. Het was een zware wedstrijd en het zag er aanvankelijk dan ook niet naar uit dat de zege zo groot zou worden. Kort na het begin werd Elzerrnan voor een overtreding uit het water gezonden en leek het er dus op dat V.Z.V. achter zou komen te staan. Er werd echter zeer goed en taktisch ver dedigd en alleen Swier vertoefde op de vijandelijke helft. Toen hij de bal uit de achterhoede kreeg toegespeeld en te zwaar werd aangevallen kon hij de hem toege kende vrije worp naar de fel naar voren spurtende Gravemaker plaatsen, en deze, hoewel gehinderd door twee tegenstanders, wist onder groot enthousiasme van de aan wezige V.Z.V.'ers de bal achter de Rotter damse keeper te plaatsen (1-0). Met deze stand kwam ook de rust en daar V.Z.V. na rust het diepe bassin moest verdedigen, was het nog lang niet zeker dat de wedstrijd gewonnen zou worden. Swier kwam op de midvoorplaats bijkans niet aan schieten toe, daar hij zeer zwaar werd gedekt, en hoewel hij veel vrije wor pen kreeg toegewezen, was toch de stoot kracht uit de voorhoede. Toen echter na de rust de Rotterdamse mid-achter dit spelletje bleef voortzetten werd hij uit het water gezonden en Grave maker kon toen V.Z.V. direct een wat vei liger voorsprong bezorgen (2-0). Rotter dam gaf de moed nog niet op en bleef fel aanvallen. De V.Z.V.-verdediging was ech ter goed op dreef en kwam de midvoor van Rotterdam die tegen Visman niet veel had in te brengen, al eens aan een schot toe, dan was Hagedoorn op zijn post. V.Z.V. legde het accent wat meer op de verdedi ging en Hamers en Vendrig, de invaller voor Schoone, die voor de rust nog wel eens naar voren kwamen, bleven nu in de acnterhoede en waren zo de Rotterdam mers daar verre de baas. „De Reisduif" De Beverwijker postduivenhoudersvereni- ging ,,De Reisduif" nam Zondag met 140 dui ven deel aan de wedvlucht van Vilvoorde, een afstand van 175 km. De lossing geschied de om 7.20 uur en de eerste duif werd om 9.55 uur geklokt; de laatste deed er achttien minuten langer over. De uitslagen waren: D. Stiemer 1, 2, 3, 6. 19 en 21. P. van Vuuren 4, 10 en 16. A. van Son 5 en 18. C. Hoeks 7 en 17. A. Kuilman 8. F. Blommaert 9 en 20. D. Joosten 11. W. van Wijk 12, 13, 22, 23 en 26. A. Six 14, 15 en 27- J. van Roen 24. D. v. d. Bend 25. P. Luyt 28. ..Assumburg" De Heemskerker duiven van „Assumburg" vlogen gisteren eveneens van Vilvoorde, 177 km. Van de duiven die om 7.20 uur wer den gelost v/as de eerste om 10.07 uur bin nen; de laatste werd om 10.22 uur geklokt. Van de 61 deelnemende duiven waren de eerst aankomenden van H. van Tunen 1 en 7. J. Knap 2, 5 en 14. J. Koper 3, 6 en 11. P. Beentjes 4, 8 en 12. G. Duin 9 en 10. P. v. d. Loos 13. H. Gooijer 15. „Bevrijde Vleugels" Met 46 duiven nam de Heemkerkse vereni ging „Bevrijde Vleugels" deel aan de wed vlucht van Vilvoorde. De lossing was om 7.10 uur en de eerst aankomende kwam om 10.03 uur binnen. De uitslagen zijn: G. Lotterman 1, 6 en 8. P. Lotterman 2, 3 en 9. J. van Stralen 4. A. J. Bruins 5, 7 en 8. „De Luchtpost" Vijftien leden van de Castricumse post duivenvereniging „De Luehtpost" hebben Zondag met 68 duiven deelgenomen aan de laatste wedvlucht van het seizoen voor oude en jonge duiven van Vilvoorde, een afstand van circa 181 km. De dieren zijn om 7.10 uur gelost en de uitslagen voor wat de eerste vijf aankomenden betreft zijn als volgt: 1. G. Bielsma 10-05.47. 2. F. J. G. Tromp 10.15.49. 3. J. Houtenbos 10.46 04. 4. Chr J. Pieterse 10.17.41. 5. A J Buter 10.19.02. In de jeugdafdeling kwam de duif van J. A Beentjes het eerst op hok terug en wel om 10 uur. 7 minuten en 26 seconden. Tweede werd N. Jonker met 10.48.07. „IJmond"-duiven vlogen langzaam De afdeling ,,De IJmonden" van de Bond van Zaterdagvliegers heeft Zaterdag deelge nomen aan een vlucht van Roermond af over een afstand van 170 km. De vogels die om 12 uur werden losgelaten hadden wegens de krachtige Noord-Noord- Westen wind een langzame vlucht, want eerst om 15.16 uur kon de heer L. van Veelen de eerste duif „afklokken". Deze vogels bereik te dan ook slechts een gemiddelde uursnel heid van iets meer dan 52 km. De uitslag werd: L. van Veelen 1, 2. 7. C. P. Bekker 3, 9. D. Koffeman 4. J. Suurmond 5, 6. D. A. Visser 8, 10. Zaterdag wordt de laatste vlucht van dit seizoen gehouden van Maastricht af. Zaterdag behaalde de Velser Gymnastiek Vereniging 11 prijzen op 16 onderdelen tijdens de athletiekwedstrijden voor adspi- ranten, georganiseerd door de Kennemer Turnkring van het K.N.G.V. Hoewel de weersomstandigheden niet bepaald gunstig waren te noemen, werden er toch aardige prestaties geleverd. In de driekampen voor jongens en meis jes van 11 tot en met 13 jaar (60 m. hard lopen, kastiebalwerpen, vèrspringen) boek ten de volgende leden successen voor hun vereniging: (meisjes) 2. M. Smakman; 4. E. v. Zonderen; 10. N. van Essen; (jongens) 2. Jack de Vries; 3. Joan van Berkel. Bij de jongens en meisjes van 14 en 15 jaar, die voor een driekamp waren inge schreven (80 m. hardlopen, hoogspringen, kogelstoten, cq handbalwerpen) legden de volgende leden beslag op de eerste plaat sen: (jongens) 1. C. Bakker, 2. M. de Vries; (meisjes) 1. R. Duinker, 4. K. Zwaan. Bij de verenigings-estafettes werd VGV na enerverende strijd tweemaal tweede in 50,5 sec. Aan de wedstrijden was een verenigings wedstrijd verbonden, waar voor iedere groep cïe punten der vier hoogstgeplaatsten telden. Deze konden echter nog niet wor den bekendgemaakt. Toen Swier weer één van de vele vrije worpen mocht nemen was het voor de der de maal Gravemaker die snel naar voren was gekomen en de vrije worp voor zich zag geplaatst. Een hard schot bracht de stand 3-0 op het scoring-bord. Een misverstand tussen Swier en Visman was oorzaak dat de Rotterdammers konden tegen scoren, maar direct daarna deden deze twee het over en het was Swier, die uit de goed door Visman geplaatste bal met een prachtig doelpunt de eindstand op 4-1 bracht. Het was een harde maar sportieve wed strijd die V.Z.V. aan het eind na een ver blijf van twee jaar in de derde klas weer terug bracht in de tweede klas. De heer J. Reints, voorzitter van „Roos- wijk", die de Zaterdagmiddag in het sport- paviljoen „Watervliet" gehouden algemene ledenvergadering als besluit van het sei zoen leidde, toonde zich zeer verheugd over de vooruitgang van de honkbal- en softballteams, die een uitstekend seizoen achter de rug hebben. De voorzitter voorzag voor het nieuwe seizoen en bij stelselmatige training in het volgende voorjaar zowel voor de dames als voor de heren grote mogelijkheden. Tegen de voorgestelde contributieverho ging op grond van de voor de vereniging „Kennemerstaten" noodzakelijke verho ging van de grondcontributie voor alle leden van de aangesloten onderafdelingen, was door het „Rooswijk"-bestuur stelling genomen omdat hier voor de honkbalclub weinig tegenover stond. Nu echter de ver zekering was gegeven, dat „Rooswijk" door bemiddeling van „Kennemerstaten" voor het nieuwe seizoen op nieuw materiaal kon rekenen, kon met de contributieverhoging worden ingestemd. Het zittende bestuur werd bij acclamatie herkozen. Het werd voor de softballafde- ling uitgebreid door de verkiezing van mevr. Konings, terwijl in principe mevr. Mulder als tweede vertegenwoordigster werd aangewezen. Overeenstemming kon na langdurige be spreking worden bereikt over de honk- en softballtenues in de kleuren groen en geel. Voor deze uniforme kleding zal een spaar systeem worden ingevoerd. Met het oog op het aanstaande tienjarig bestaan van „Rooswijk" achtte de voorzit ter het dubbel wenselijk om voor deze bij zondere aanleiding een speciale contact avond te houden omstreeks de jaarwisse ling, daar „Rooswijk" op 1 Januari 1944 werd opgericht. ZKC met 62 verslagen Het eerste twaalftal van de korfbalver eniging „Watervliet", dat Zaterdagmiddag op het gelijknamige sportpark de nieuwe competitie opende tegen Z.K.C. uit Zaan dam, startte uitstekend met een verdiende, misschien wat geflatteerde 62 overwin ning. De Watervlieters, gestuwd door de energieke nieuwe aanwinst, de ex-Deetos- speler A. Wedemeyer, die bijzonder fraaie staaltjes korfbal in dit voor hem nieuwe milieu ten beste gaf, hadden in de nieuwe opstelling even tijd nodig om in te spelen. Beide korven verkeerden beurtelings in gevaar in deze snelle wedstrijd. Na 10 minuten scoorde v. d. Berg met een fraaie doorloopbal het eerste Watervliet-doelpunt (10). Nadat Bes aan de andere kant een strafworp had gemist schoot hij na 20 mi nuten op afstand raak (11). De vakver wisseling bracht nu Wedemeyer c.s. in de aanval. Deze speler maakte zoveel schijn bewegingen, dat zijn verdediger de kluts kwijt raakte en drie mmuten later kon hij onder de korf een treffer plaatsen (21). Watervliet bleef sterker, doch bij een vrije schietkans van een ZKC-dame kwam het verwachte doelpunt aan de andere kant (22). Watervliet behield ook in derde opstelling het overwicht, wat vlak voor de rust resulteerde in een doelpunt van De Vries (32). Ondanks tegenwind behield de thuisclub na de hervatting het overwicht. De Water vlieters bleven aanvallen wat Hartman uit buitte met een kansje onder de paal (42). Toen v. d. Berg met een afstandschot succes had (52) speelde Z.K.C. een ver loren partij waarna ten slotte Veerbeek het halve dozijn Watervliet-doelpunten vol maakte (62). Deze overwinning zal in elk geval een morele steun voor de Watervlieters zijn voor de zware uitwedstrijd Zondag a.s. tegen K.V.H. in Den Helder. Zondagmiddag hebben de Watervliet- reserves ook het eerste winspunt geboekt. Tegen de Amsterdemse ploeg Olvmpia 2 speelde Watervliet 2 met 33 gelijk. Watervliet 4 behaalde eveneens een overwinning tegen D.S.V. 2 met 31 en Watervliet B-adspiranten lieten met 81 tegen Oosterkwartier B geen twijfel over de uitslag bestaan. Maandag 14 September 1,1 MUIDEN: Thalia, 20 uur: „Ivanhoe". Rex, 20 uur: „Het complot van Cripple Creek". Dinsdag 15 September IJ MUIDEN: Thalia, 20 uur: „Ivanhoe". Rex, 20 uur: Velser Kunstkring Voor Allen", opvoering van de operette „Wie ner Blut" door de Hoofdstad Operette. De uitslagen van de eerste ronde van de strijd om de Noordhollandse damtitel luiden: Haarlemse DamclubWeesp 5—3 (in het voordeel voor de Haarlemmers afgebroken). Vrij zeker winnen de H. D. C.'ers de strijd met 12—8. G. S—D. C. IJ-: gelijk spel; C.D.A. Jozeph Blankenaar: 911; Zaandam—Wor- merveer: 12—8; D-S.T.O.D.G.G.: voorlopig 79 (in het voordeel van D.C.G.; maar de uitslag kan nog een gelijk spel worden); O.D.V.Oosterkwartier: 13—7. Na de tweede ronde moeten de afgebro ken partijen worden uitgespeeld. Om de persoonlijke damtitel van Noordholland. Op 22 September zal in een rondtournooi van 14 deelnemers de strijd beginnen om het kampioenschap van Noordholland. De twee eerst-geplaatsten komen uit in de strijd om het damkampioenschap van Nederland 1954. Deelnemers zijn: H. Laros en B. Dukel (IJmuiden); J. H. Ansems, B. Berk, W. F. v. d. Sluis en M. R. C. Stahlberg (allen te Am sterdam); S. Bosman (Zaandam); Nic. Blom (Haarlem); A. Bizot (Zwaag); A. Groteman (Wervershoof) N.H.; H. Veenstra (Breezand); H. G. Willemse (Heemstede); W. Tesselaar (St. Maarten) en P. Singer (Wijdenes). Er wordt Zaterdags en Zondags gespeeld te Haarlem, Amsterdam en Alkmaar. Voor de eerste ronde is in IJmuiden de partij Dukel Laros vastgesteld. Compctitieuitslag „Sportief" De IJmuidense Damclub „Sportief" behaal de in de onderlinge strijd de volgende resul taten W. van 't HartKl. Lichtendahl 20 J- de BoerJ. Lichtendahl 20 A. PrinsJ. Jonker 0—2 H. Andrea—G. Mooy 20 P. Bakker—J. Bos 0—2 W. Post—J. Muntz 1—1 Groep B P. WesterwalJ. J. Menger 02 H. DijkhuizenH. Veldman 02 M. Menger Sr.J. de Ruiter 02 F,. Wiiker—B. Glas 0—2 R. de Jong-T. Hiemstra 02 J. Bakker—H. Out 2—0 H. Holt—K. Moleman 1—1 Jcugeldammers in (le strpd Op de eerste avond van de jeugddamclub „Denk en Zet", rbe elke Zaterdag in het gemeentelijk vergaderlokaal in de Abelen straat bijeenkomt, zijn de volgende resultaten geboekt K. BroekJ. Eleveld 02; P. van Kam- nenJ. Bravenboer 02; R. WeltingJ. de Roer 02: S. Klous.T. Visser 11; J. de RoerS K'ous 20; J. BravenboerB. Wei- tin? 20; .T. F.'eve'dP. v»n Kamoen 02; C. PosierK. Broek 1—1; P. van Kampen C. Rosier 02; B. Welting.T. Eleveld 0—2; S. KlousJ. Bravenboer 02; J. VisserJ. de Boer 02. De stand is nu 1. en 2. J. de Boer en J. Rrevenboer, ieder 6 nnt. uit 3 partijen; 3. J. Eleveld 4 uit 3; 4. C. Rosier 3 uit 2; 5. P. van Kamnen 3 uit 2; 6. J. Visser en K. Broek 'eder 1 pot. uit 2 part. S. Klous 1 uit 3 en 9e is B. Welting met 0 pnt. uit 3. Zondag heeft de hockey-afdeling van de sportvereniging D.E.M. ter gelegenheid van het tienjarig bestaan een tournooi ge houden waarvoor twee verenigingen wa ren uitgenodigd: „Siseo" uit Leiden en „De Pioniers" uit Rotterdam. Zowel bij de da mes als bij de heren toonde D.E.M. zich de sterkste en de uitslagen waren: Dames: SiseoD.E.M. 2-4; D.E.M. Pioniers 5-0: SiseoPioniers 1-3. Heren: PioniersD.E.M. 0-2; Siseo Pioniers 2-0; D.E.M.Siseo 5-0. Tijdens de feestelijke bijeenkomst die 's avonds in ,,'t Centrum" werd gehouden, overhandigde de secretaris van D.E.M.- hockey, de heer M. E. R. Rahusen met een passelijk woord de prijzen, bestaande uit een beker aan de aanvoerders van de beide D.E.M.-teams. De bezoekende vereni gingen mochten een herinneringsvaantje in ontvangst nemen. Na dit officiële gedeelte bleven de hockeyers nog enige tijd gezellig bijeen. De fondsen tot bestrijding der T.B.C. en ter bevordering der volksgezondheid „I.P.S." en „D.E.L." houden van 14 tot 19 September een collecte in Beverwijk. Jo Duiin won vijfkamp van DEM athletiek Zondagmiddag heeft de atletiekvereni ging D.E.M. de jaarlijkse vijfkamp voor dames gehouden. De uitslagen waren: 1. Jo Duyn 238 pnt.; 2. C. Duin 210 pnt.; 3. C. Beentjes 131 pnt.; 4. S. Maathuis 127 pnt.; 5. G. v. d. Pol 86 pnt. Trawlvisserjj Dinsdag 1 September: ml. Wiron III IJM 221. Vrijdag 4 September: st. Vikingbank IJM 183; mt. Thorina IJM 33, Wiron IV IJM 209; ml. Annie IJM 14. Heemstede IJM 53; mk. Wiron I IJM 210, Wiron V IJM 208, Prinses Margriet KW 51. Zaterdag 5 September: st. Herman IJM 2 (10 Sept. binnen), Bergen IJM 16, Flamingo IJM 25; mt. Shamrock IJM 129, Antje RO 15. Maandag 7 September: mt. Job Gouda IJM 99, Excelsior II KW 76; ml. Verwachting IJM 204, De Verwachting KW 28, De Vrouw Anna KW 52. Floris KW 59. Saturnus KW 69. Jan KW 84. Willempje K W89. Alida KW 91, Jacoba KW 107, Gebroeders KW 108, Avontuur KW 114, Petronella KW 125, De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169. Dolfijn RO 2; mk. De Twee Gebroeders IJM 3. Marianne TJM 7, Maartje IJM 8. Twee Gebroeders I.TM 27, Corrie IJM 78. Dageraad IJM 229, De Jonge Willem T.TM 230. Masda I.TM 272. Haarlem IJM 276. Neeltie I.TM 240, Nehim T AM 16. Nehim III AM 18. Samenwerking KW 21. Anna Marie KW 27, Rein KW 30, Pieter Cornelis KW 31, Tinv KW 34. Twee Gezusters KW 77, Adriana Cntharina KW 92, Willem KW 94, Arendie KW 98, Koningin Juliana KW 133, Pietertje HD 87. Hendrikje BU 33. Dinsdag 8 Sentemebr st. Haarlem I.TM 9; mt. Eveline IJM 116, Doggersbank KW 75; ml. Adrianus KW 10, Concordia KW 26, Elizabeth KW 64. Arie ICW 155; mk. Nelly v. R. I.TM 23, Dine Marie KW 57, Tiny Dieuw WR 33. Woensdag 9 Sentember: st. Norma Maria TJM 6. Sumatra IJM 62, Abraham VL 77; mk. Poolster I.TM 11. Donderdag 10 Sentember: st. Gelria I.TM 21, Bloemendaal IJM 71, Klaas Wijker IJM 85. Schoorl IJM 39 (van VlaardingenTmt. Maria van Hattem IJM 10. Johannes Polder man IJM 20, Post Bov IJM 35, Claesje RO 46; ml. Arie Nico KW 17. Vrijdag 11 September: st. Tzonne IJM 1, Zeelandia IJM 38, Limburgia IJM 54, Mary IJM 61; mt. Allan Water IJM 34. De plaatselijke strijd tussen Beverwijk en D.E.M. is in een verdiende 2-1 zege voor D.E.M. geëindigd. De overwinning kwam terecht bij de ploeg, die hierop het meeste recht had en het enige Beverwijk- doelpunt ontstond uit een penalty, wat ten aanzien van de krachtsverhouding ook wel wat zegt. Beverwijk liep direct van stapel en er ontstonden meermalen hachelijke momen ten voor de D.E.M.-veste; de verdedigers toonden zich echter uit het goede hout gesneden en gaven weinig kamp. Na een kwartier nam D.E.M. echter het initiatief ten volle over en zette enige mooie aanvallen op; bij één hiervan kreeg De Boer de bal te pakken en hij wist met een hard schot doelman Raap kansloos te passeren (0-1). Beverwijk reageerde fel maar de voor hoede hield het spel veel te kort om suc ces te hebben, zodat de D.E.M.-verdedi- gers telkens konden ingrijpen. Na de hervatting begon Beverwijk met een fel offensief maar in deze periode verdedigde Aardenburg zijn doel od bril- liante wijze, zodat succes uitbleef. Met uit vallen stichtte D.E.M. verwarring in de Beverwijk-achterhoede en toen keeper Raap bij één hiervan reeds was gepasseerd kon Van Zutphen de bal nog maar ter nauwernood uit de doelmond koppen. Na 35 minuten in de tweede helft maak te Appel het mooiste doelount van deze wedstrijd door bij een D.E.M.-aanval de toegespeelde bal rechtstreeks in te knallen (0-2). Beverwijk werd hierdoor wakker ge schud en D.E.M. kwam tenslotte toch nog onder zware druk te staan. Tien minuten voor het einde kende de scheidsrechter een penalty wegens hands aan Beverwijk toe en deze werd door Snringer fraai in een doelpunt omgezet (1-2). De Beverwijk-sneler Van Balen moest zich wegens een blessure laten vervangen door H. van Lint. In de laatste minuten trachtte de thuis club nog een gelijkspel te forceren en zelfs Marx waagde zich naar voren. Het mocht echter niet baten en met Beverwijk in de aanval kwam het einde van deze overigens zeer sportieve wedstrijd. De tweede Castricumse club CSV is er zowaar op eigen grond in geslaagd het sterke Zaandijk een 20 nederlaag toe te brengen. Over het algemeen waren beide teams de eerste helft aan elkaar gewaagd. De aanvallen golfden over en weer en het enige spelverschil was, dat CSV de aan vallen op het doel der gasten beter afwerk te. De Zaanse achterhoede bleek evenwel niet voor een kleintje vervaard en slechts door een misverstand in deze achterhoede slaagde H. Veldhuizen er tien minuten voor de rust in de Castricummers een voor sprong te geven (10). Na de hervatting kregen de vele toeschouwers een geheel ander spelbeeld voorgezet. De strijd werd forser met als gevolg een slechtere ver standhouding tussen de spelers, waar tegen de arbiter op de juiste wijze optrad. Een overtreding van de Zaanse spil had 15 minuten voor het einde tot oorzaak dat H. Veldhuizen een vrije schop kreeg te nemen 'eh voordat de Zaandijkers er'op verdacht was, had hij het leer in het doel der tegen-' partij geknald (20). Bij deze wedstrijd waren, uitgenodigd door het bestuur van CSV, verschillende gemeentelijke autori teiten tegenwoordig. De Beverwijkse hengelsportvcreniging ,,'t Karpertje" heeft Zondag met 22 leden, waar onder zeven dames, deelgenomen aan een concours te Medemblik, dat werd gehouden door de plaatselijke hengelaarsvereniging. In de korpswedstrijd was 't Karpertje niet al te fortuinlijk en do Beverwijkers wisten met elf gevangen baarzen een derde prijs te behalen. In de „personele wedstrijd in het vrije vissen" zoals dat heef, ging het beter en J. van Zutphen behaalde hierin met 58 stuks de eerste prijs, zijnde een plaquette op voet stuk. In totaal werden er door de Bever wijkers zeventien prijzen behaald, waarvan de voornaamste waren: 1. J. van Zutphen met 58; 2. W. v. d. Leyy Jr. 49: 5. J. Schot man 34: 7. J. Beentjes 29; 9. J. Pauw 25; 12. J. Straat 22; 13. J. Pools 21; 20. B. Jongerie 15. 't Snoekje viste in Akersloot De Heemskerkse hengelsportvereniging ,,'t Snoekje" heeft Zondag een onderlinge wedstrijd gehouden in het Noord Hollands kanaal bij Akersloot. Er namen maar zes leden aan deel en er werden 19 bovenmaatse vissen gevangen. De prijswinnaars waren: 1. K. van Son 80 pnt.; 2. N. Beentjes 70 pnt.; 3. N. van Son 40 pnt. Zoutharingvissery Woensdag 12 Augustus: mhl. Jan KW 50. Zaterdag 15 Augustus: mhl. Rijnmond V KW 110. Dinsdag 18 Augustus: mhl. Mr. Dirk Don ker Curtius KW 2. Woensdag 26 Augustus: mhl. Hollandia KW 18, Margaretha en Maria KW 23, Wil- helmina III KW 147. Vrijdag 28 Augustus: mhl. Nederland VII KW 130. Zaterdag 29 Augustus: mtl. Bverard Chris tina KW 40, Willy KW 141; mhl. Everdina Jacomina KW 173. Maandag 31 Augustus: mtl. Martha IJM 74, De Arend KW 7, Hubertha Gerarda KW 9, Nelly Maria KW 70, Willy SCH 7; mhl. Fierman Eduard KW 5, Anna en Cornelia KW 14, Margaretha Maria KW 29, Noordzee KW 47, Elizabeth KW 49, Volharding KW 65. Dinsdag 1 September: mhl. Piet en Leen- dert Huibert KW 3. Woensdag 2 September: mtl. Gorredijk IJM 75, Aafke Jacoba KW 41, Cornelis Ma- rinus KW 48, Huiberdina Gijsbertha KW 85, Borneo KW 127: mhl. Wilhelmina V KW 144, Katwijk III KW 161, Janna KW 163. Zaterdag 5 September: mtl. Onderneming I SCH 140. Maandag 7 September: mtl. Dirk KW 19, Wilhelmina I KW 25, Helena KW 39, Noord ster KW 67, Excelsior II KW 78, Zeezwaluw KW 83, Sumatra KW 86, Robert William KW 123, Java KW 159, Onderneming KW 175: mhl. Martenshoek IJM 283, Rijnmond II KW 43, Annie KW 54, Bonefaas SCH 95, Dolfijn RO 2. Dinsdag 8 September: mtl. Rijnmond IV K W15; mhl. Vertrouwen KW 6, Ella Chris tina KW 97, Vooruit KW 151, Nederland IV KW 167. Woensdag 9 September: mtl. Willem Cor nelis KW 16, Grietje KW 20, Rijnmond III KW 44, Neptunus KW 45, Maria Jacoba KW 73, Gezina Geertruida KW 176; mhl. Rijn mond I KW 42, Zeeleeuw KW 10. Afgevaardigden van vele toneelvereni gingen waren Zondagmiddag in de boven zaal van „Waterdrinker" samengekomen om het 15-jarig bestaan van de Bever wijkse R.K. toneelvereniging „Kunst Door Oefening" te vieren. Het bestuur recipi eerde hier en kreeg, behalve een aantal mooie bloemstukken, vele goede wensen aangeboden. Namens het IJmuidense „Advendo" bracht de heer F. Evering de beste wensen over. Hij herinnerde aan de dienende taak, die een toneelclub in het culturele leven heeft, waaraan K.D.O. ook mee werkte. De heer P. Fiege sprak namens de Rederijkerskamer „Kcnnemerland". Hij had persoonlijk veel contact met de K. D.O.-spelers en -speelsters gehad en kende dus de vei-eniging door en door. De heer C. C. J. Bakker van „Concordia" werd gevolgd door de heer F. Hünsche (als regisseur) die de levensloop van K. D.O. overzag, waaraan hij van de oprich ting af had meegewerkt. Hij dankte voor de lof, die hem toegezwaaid werd en hoopte de vereniging te kunnen blijven steunen. Deken B. G. Hosman vertelde, dat de toneelkunst al meer dan 2000 jaar oud was en dat het een Kunst was, de mense lijkheden uit te beelden. In Beverwijk nam K.D.O. hierbij een goede plaats in. doch hij hoopte, dat het gezelschap er in zou slagen steeds beter stukken te brengen en hierdoor grotere roem te oogsten. Na elke spreker dankte de nieuwe voor zitter, de heer J. Vink, met enkele toe passelijke woorden. De oude voorzitter, die thans nog in het bestuur zit, de heer F. Brakenhof. verhaalde over de oprich ting en over de kennis van het toneel, die hij bij „Conconrdia" had opgedaan. Hij was trots on „zijn" vereniging en zou het op prijs stellen als het aantal donateurs zo toe zou nemen, dat een stuk twee a drie maal zou moeten worden opgevoerd. Hij vond het prettig, dat de door hem gelegde contacten met andere toneelverenigingen van blijvende aard waren en dankte hen voor hun vriendschappelijke gevoelens. De speeltuinvereniging „Kindervreugd" aan de Wilgenhoflaan is uitgebreid met een comfortabel clubhuis. Om de kosten voor dit gebouwtje te kunnen opbrengen, organiseerde het bestuur voor het afge lopen weekeind een tuinfeest, dat Zater dagavond werd geopend. Vele honderden lampjes, gratis gemonteerd door een Be verwijkse firma, kondigden al van verre het feest aan. Ondanks de frisse avonden zijn de organisatoren meer dan tevreden over het bezoek. Velen hebben van de ge legenheid gebruik gemaakt om in de vro lijke keuken wat vaatwerk stuk te gooien, doel te trappen of andere vermaken fe bezoeken, kenmerkend voor dergelijke tuinfeesten. Ook van de dans-loer drie dansen voor maar vijftien centjes werd een druk gebruik gemaakt. Zaterdagmiddag is in de hal van 't Cen trum weer de jaarlijkse tentoonstelling der Floraliavereniging „Beverwijk en Omstre ken" gehouden, die door vele ouderen en kinderen druk is bezocht. Van de twaalfhonderd uitgezette planten waren er een negenhonderdtal ingezonden, waaronder, vooral onder de vrije inzendin gen, prachtige stukken waren. De wissel beker ging ditmaal van de Noorderschool naar de Julianaschool. De jury, bestaande uit de heren R. W. A. Muyen, C. Broezen en J. W. Martens, hebben een moeilijke taak gehad om de prijzen vast te stellen in deze- omvangrijke collectie. De eerste prijzen wer den toegekend aan de volgende leerlingen: T. Hommes, W. v. Kempen, R.K. Meisjes school: G. Bleyendaal en T. Thomas. St. Agathaschool; D. Schotvanger en E. Haver, H. Hartsjongensschool; A. Hoogewerf. R.K. school voor VGLO; A. v. d. Lem, R.K. Wille- brordusschool; A. Heynen, St. Bavoschool; C. v. d. Veen, G. Molenaar, R.K. Leerschool: D. Jacobs. R. de Jonge. W. Bos. St. Jozef school: H. Blqm, H. de Groot, P. Hoofd, Von delschool: C. v. d. Heuvel. Meerensteyn- school: D. Lockhorst. T. Rodenburg. L. Lan gen. W. Huisman. E. Gosen. Julianaschool; M. Kcyser, A. v. d. Plas. Zeewijkschool; J. Steyser. J. Lagrand, Noorderschool: N. Baart, Chr. Ulo; J. v. d. Berg, R. Oldenburg. Treneschool: J. Kruitbos, EmmaschooR V. Negrijn, Wilhelminaschool. De eertse prijs voor de vrije inzendingen ging naar: A. Muyen. G. Oorthuws, M. Schouten, A. Munt- jewerf, D. Kee en P. Slecht. In deze laatste groep werden 23 eervolle vermeldingen, 9 tweede- en 16 tweede prijzen uitgereikt. Supporters ter jaarvergadering De supportersvereniging „Blauw-Wit" houdt op Dinsdag 15 September in het K. S. A.-gebouw de jaarvergadering. De agenda vermeldt onder meer een be stuursverkiezing; aftredend zijn de heren G. Bruins en B. van Lange, waarvan eerst genoemde zich niet herkiesbaar stelt. Eechtrop telt thans bijna tweehonderd leden Onder voorzitterschap van de heer Th. W. Reinders Jr. heeft de hockeyclub „Eechtrop" Zaterdagavond in 't Centrum haar jaar vergadering gehouden. De voorzitter toonde zich in zijn openings woord verheugd over de goede opkomst en bracht hulde aan het eerste- en het tweede herenteam, die zijn gepromoveerd naar res pectievelijk de promotie- en de derde klasse. Hij deelde mede dat het ledental nog steeds groeiende is en thans bijna tweehonderd bedraagt. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Th. W. Reinders Jr., voorzitter en K. Wit kamp, secretaris herkozen. Ook mejuffrouw H. de Vries zag zich weer benoemd tot pen- ningmeesteresse. In de plaats van de heer J. de Rooy werd ir. P. Visser als tweede pen ningmeester in het bestuur opgenomen. In de heren elftalcommissie werden be noemd de heren H. J. Blauw, G. J. Tukker en O. Honig. De dameselftalcommissie bestaat uit de dames: C. Huisman, S. Visser, H. de Vries, A. Kooyman, A. Boordeman en de heer C. Honig. Het wedstrijdsecretariaat is gevestigd bij de heer W. P. van Leyden, Vondellaan 31. Voor de eerste competitiewedstrijd kreeg Vitesse '22 uit Castricum, in Amsterdam de strijd op te nemen tegen TOG en het is een spannende ontmoeting geworden. Al kort na de aanvang werd het doel van de bezoekers door de thuisclub onder vuur ge nomen en het was aan het goede keepen van doelman B. van Veen te danken dat doelpunten uitbleven. Langzamerhand wist Vitesse het spel echter te verplaatsen en gaandeweg namen de Castricummers het initiatief van de thuisclub over. Resoluut ingrijpen van de Amsterdamse achterhoede stond evenwel het maken van doelpunten in de weg en zo kon het gebeuren, dat met dubbel blanke stand de rust inging. De tweede helft gaf een nog beter aanvallend Vitesse te zien, hetgeen tot resultaat had, dat linksbuiten A. Groot na een kwartier spelen het eerste en enige Castricumse doelpunt wist te scoren. Ongeveer negen minuten later kopte de TOG-rechtsbinnen het leer onberispelijk langs doelman B. van Veen (11), en na dit doelpunt kwam de thuisclub stevig opzetten. De Amster dammers werden tien minuten voor het einde voor hun harde werken beloond, want het was de TOG-midvoor, die de stand op 21 bracht, met welke stand het einde kwam. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Talloos velen hebben Zaterdagmiddag een zeer verdienstelijk Castricummer de heer W. E. van Keeken, die op 67-jarige leeftijd overleed, naar zijn laatste rust plaats begeleid. Achter de stoet formeerden zich de deputaties van de verenigingen waaraan de heer Van Keeken een groot deel van zijn leven wijdde. Het kerkje van het provinciaal ziekenhuis Duinenbos, aan welke inrichting de overledene van 1920 tot 1947 als hoofd van de economische dienst is werkzaam geweest, was te klein om allen te kunnen bevatten, zodat alleen de officiële personen toegang konden krij gen. Burgemeester C. F. Smeets karakte riseerde de mens Van Keeken aldus: „Het is niet nodig de verenigingen, waarvan de heer Van Keeken voorziter, secretaris, penningmeester of bestuurslid is geweest, hier te releveren. Van het feit dat de over ledene een gemeenschapsmens was, getuigt de opkomst van hen, die de heer Van Kee ken naar zijn laatste rustplaats begeleiden." Nadat de kist met het stoffelijk overschot op de begraafplaats van de inrichting in de groeve was neergelaten, legden de jeugdige leden van de T.C. „Bakkum" ieder een bouquet witte bloemen op het graf, als teken van een hulde aan hem, die in zijn leven zoveel voor de jeugd heeft gedaan. De zoon van de overledene heeft tot slot de aanwezigen dank gebracht voor de vele blijken van belangstelling. MAANDAG 14 SEPTEMBER Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Some body loves me". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Ivanhoe". W.B. Theater, 8 uur: „De schatgravers van Doodskopeiland". DINSDAG 15 SEPTEMBER Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Meisje ontvoerd". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Ivanhoe". W.B. Theater: Geen voorstelling.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3