VSV, Haarlem, Stormvogels en EDO ook na tweede ronde nog ongeslagen Storm vogels-verdediging te sterk voor RCH-aanval (2-0) VVH'16 leed grote nederlaag; EBOH versloeg Willem II V oetbaluitslagen Enthousiast EDO bleef slordig spelend Heerenveen de baas (2-1) Haarlem won na weinig boeiende wedstrijd van matig Wageningen (2-0) RCH ondervindt gevolgen van te lang seizoen Slechte start van HFC en Schoten Kraak stond zege van Haarlemmers in de weg Rechtsbinnen Plaizier schakelde Lenstra uit VSV op dreef fang, waarbij wij souvenirs probeerden te open met allerlei voorwerpen, die de inboor lingen bcgcrcnswaard vonden. Ineens ontdekte ik een heel bijzonder „souvenir", dat met een Tweede klassers Grote nederlaag Kennemerland en IJmuiden speelden gelijk (twee-twee) WASSERIJ DÜYN Binnenkort opening bonds- gebouw aan Jansweg AUTO-FINANCIERING MAANDAG 14 SEPTEMBER 1953 Ook op de tweede „voetbal-Zondag" zijn er weer een groot aantal ver rassende uitslagen te noteren. Voor de verenigingen uit Haarlem en om geving is deze dag bijzonder gunstig verlopen. Behalve RCH hebben de eerste klassers althans allemaal gewonnen. EDO bleef het technisch ster kere Heerenveen (met Abe Lenstra) de baas; Haarlem hield Wageningcn met twee-nul in bedwang; Stormvogels won de ontmoeting met RCH eveneens met twee-nul en VSV liep in Deventer Go Ahead met zes-één onder de voet. De tweedeklassers uit Haarlem deden het minder goed. HFC verloor van WA en ook Schoten moest voor een Amsterdamse vereniging het hoofd buigen. AFG won van de Schotenaren met drie-nul. Merkwaardige uitslagen kwamen natuurlijk ook in de andere afdelingen voor: DOS won met maar liefst vier-nul van 't Gooi. Het zo goed ge starte WH '16 verloor nu in afdeling G van VVV met zeven-twee.en EBOH, ook een nieuwe eersteklasser hield Willem II met drie-twee in bedwang. Merkwaardige uitslagen, inderdaad, maar misschien is het nog merkwaardiger, dat er bij Stormvogels bijzonder weinig publiek bij de belangrijke wedstrijd tegen RCH was, dat het EDO-vcld op geen stukken na uitverkocht was en dat er zelfs op de overdekte tribune van Haarlem nog diverse open plekken waren... van het Nederlandse voetbal? Hoe het ook zij, in afdeling A begint RCH nu toch wel duidelijk het gevolg van een tè lang seizoen te merken. Nu verlooi de Racing weer van Stormvogels, al moet direct ter verontschuldiging van de Haar lemmers gezegd worden, dat doelman Kraak in een uitstekende vorm was. Haarlem won voorts door doelpunten van Groene veld en Jacob van Wageningen en ook DWS ging verder op het pad van de overwinningen door Be Quick met twee-nul te verslaan. Zwolse Boys en Oos- terparkers, die beiden verleden week met vijf-nul verloren, speelden nu tegen elkaar gelijk (nul-nul) en men behoefde heus geen voetbalkenner te zijn om te merken, dat hier de beide zwakste ploegen van de afdeling in het veld waren. De stand is hier nu: D. W. S Haarlem Stormvogels Leeuwarden Ajax Ensched. Boys Wageningen Elinkwijk N. E. C Oosterparkers Zwolse Boys R. C. H Heracles Be Quick 7—0 7—0 5—1 5—2 4—2 6—2 3—3 3—4 2—4 0—5 0—5 2—5 1—5 0—7 In afdeling B staan, evenals in A, twee verenigingen uit Haarlem en omgeving aan de kop. VSV won met ruim verschil van Go Ahead (zes-één) en EDO bleef Heerenveen, zij het met moeite, de baas (twee-één). DOS won verder met onver wacht grote cijfers van 't Gooi en Vitesse en Enschedé voegden zich door een gelijk spel (twee-twee) tegen GVAV en een ge lijkspel tegen De Volewijckers (eveneens twee-twee) bij de kopgroep. Hier luidt dé stand: V. S. V. E. D. 02 Vitesse Enschedé D. O. S A. G. O. V. V. Blauw Wit Volewijckers Sneek Go Ahead Heerenveen G. V. A. V. Rigtersbleek 't Gooi 2 2 2 0 0 4 8—1 2 2 0 0 4 5—2 2 1 1 0 3 6—4 2 1 1 0 3 5—4 2 1 0 1 2 42 2 1 9 1 2 5—4 2 1 0 1 2 4—4 2 0 2 0 2 5—5 2 1 0 1 2 3—5 2 1 0 1 2 4—8 2 0 1. 1 1 45 2 0 1 1 1 4—5 2 0 0 2 0 3—5 2 0 0 2 0 1—7 Krijgt het publiek misschien genoeg met vijf-één. In deze overwinning had vooral de oud-international Van Melis een groot aandeel. De nieuwe eerste klasser EBOH uit Dordrecht haalde het stoute stukje uit om Willem II met een drie-twee nederlaag naar huis te sturen en haalde daarmee de beide punten binnen. Punten die later in het seizoen wel eens bijzonder kostbaar kunnen zijn. Vooral voor de Tilburgenaren. De stand in deze afdeling ziet er nu als volgt uit: Feijenoord Eindhoven A. D. O Limburgia E. B. O. H. Excelsior Willem II D. H. C Hermes D.V.S. M. V. V N. O. A. D. R. B. C Juliana Maurits 6—1 5—1 6—2 5—2 4—3 5—4 8—3 6—6 4—4 3—4 5—8 0—5 2—6 0—10 Eerste klasse A Haarlem—Wageningen 2—0 Be Quick—DWS 0—2 OosterparkersZwolse Boys 00 Enschedese BoysElinkwijk12 StormvogelsRCH 20 LeeuwardenHeracles 20 Ajax—NEC 1—1 Eerste klasse B Vitesse—GVAV 2—2 AGOVV—Blauw Wit 3—0 SnoekRigtersbleek 21 Go Ahead—VSV 1—6 DOS—'t Gooi 4—0 EDOHeerenveen 21 De Volewijckers—Enschedé 2—2 Eerste klasse C PSV-BVV 3—2 SittardiaEmma 13 SpartaLONGA 20 NACBleijerheide 12 WH '16—VVV 2—7 BrabantiaXerxes 01 SVV—HBS 5—1 4—0 1—2 Eerste klass e D ADOMaurits MVVI-Iermes DVS NOADLimburgia 14 ExcelsiorDHC 22 RBCFeijenoord 05 EBOH—Willem II 3—2 JulianaEindhoven 15 ADVERTENTIE Verleden jaar lagen we voor anker, begon Stuurman Steven, ter reparatie van een machine- schade, die wc tijdens een storm hadden op gelopen. In een sloep gingen wc de kust eens verkennen, die een paar mijl verder lag. ,,Kijk" riep ik, „wc worden verwacht!" Inderdaad, een menigte inboorlingen sloeg onze komst gade en verwelkomde ons luidruchtig. En zoals dat gaat, kwam er een levendige ruilhandel op ketting om de hals van een zoon van het zwarte volkje hing. Het waseen leeg pakje Sterling Dat maakte me razend benieuwd. Sterling shag, dus Hollanders? Mijn beste gebarentaal schoot tekort, om dit de inboorling te vragen. Toen waagde ik een gokje. Ik bood hem mijn zakmes, in ruil voor het pakje. En ja hoor! Dol van vreugde rende de inlander wegik er achter! Sprintend bereikte ik een kraaldorp en zag nog juist, waar de neger naar binnen wipte. Ik naderde zijn kraal, keek er in en zag... een blanke liggen. Ik naar binnen. Het was een gewonde, uitgeputte schipbreukeling! Nu, )C begrijpt dat ik direct maatregelen nam en de arme kerel bij ons aan boord bracht. Het was een landgenoot, de enige overlevende van een scheepje, dat vergaan was in de storm, waar ook wij in hadden gezetenLater, toen wij over zijn lotgevallen keuvelden,zei hij: „Wat een geluk dat ik Sterling roker ben". „Inderdaad", ant woordde ik, „trouwens een Stcrlingrokcr trekt steeds aan het langste eind". Die geurige, lekkere Virginia-shag verdient altijd de voorkeur! Vandaar ons devies: Sta op STERLING! *xxxx30ooooccoooocxxocicooooooocoococcocoocoocooccccccoc*x Het E.D.O.-elftal is na de overwinning van verleden week op 't Gooi tegen alle ver wachting in op het goede pad doorgegaan. Wel had iedereen gedacht, dat Heerenveen het moeilijk zou krijgen gistermiddag, maar weinigen twijfelden toch aan de over winning voor de Friezen. Het is echter geheel anders afgelopen. Misschien waren de Friezen wel technisch iets beter, maar de E.D.O.-ploeg liet zich daardoor niet ontmoedigen. Integendeel, zij speelden rustig, combineerden vooral in de eerste helft bijzonder vlot en plaatsten en dat is misschien wel de belangrijkste oorzaak van hun overwinning een bewaker bij Abe Lenstra. Rechtshalf Plaizier had deze rol toebedeeld gekregen en men moet zeggen, dat hij zich uitstekend van zijn taak ge kweten heeft. Lenstra kreeg er al spoedig genoeg van en raakte na ongeveer een half uur geen bal meer aan. "I De Haarlemse tweede klassers hebben het seizoen niet bijzonder goed ingezet. Zowel HFC als Schoten trokken naar Am sterdam en werden met lege handen weer teruggestuurd. HFC verloor van WA met vier-drie en de Schotenaren trokken met drie-nul aan het kortste eind. De Kenne- mers deden het tegen KFC beter. Zij won nen met vier-één. De Volewijckers en Enschedé deelden de punten. De Zondag in Amsterdam tussen de Volewijckers en Enschedé gespeelde voetbalwedstrijd eindigde in een gelijkspel (2-2). Doelman Peters van de bezoekende club is tijdens een aanval van de Amsterdam mers ver uit zijn doel gelopen om de bal weg te werken. In afdeling C bleef PSV met moeite de meerdere van BW (drie-twee). Emma won, dank zij de gebroeders Van der Gijp van Sittardia (drie-één). Sparta hield Longa in bedwang (twee-nul). WH '16 verloor met maar liefst zeven-twee van VVV uit Venlo en HBS moest met vijf-één de meerdere erkennen in de verjongde SVV-pIoeg, die met één aanvallende en met één verdedigende spil speelt. In deze afdeling is de stand: Emma 2 Xerxes P. S. V V. V. V. B. V. V. S. V. V. Sparta N. A. C. V. V. I-I. '26 Bleijerheide Brabantia Sittardia H. B. S. Longa 2 6—3 4—2 6—4 9—4 6—3 7—4 4—3 2—2 7—8 3—6 2—3 3—6 1—9 0—3 In afdeling D tenslotte bewees ADO, dat het met de jonge en snelle voorhoede een belangrijke ról in de strijd om de titel gaat spelen. Nu wonnen de Hagenaars in ieder geval van het lang niet zwakke Maurits (vier-nul). Feyenoord won in deze afdeling met grote cijfers van RBC uit Roosenciaal (vijf-nul) en Eindhoven, dat in kampioensvorm speelde, versloeg Juliana De productiviteit van de Haarlem voorhoede is in de wedstrijd tegen Wageningen niet zo goed tot uiting gekomen als in de ontmoeting op de eerste competitiedag tegen Be Quick. Thans moesten de roodbroeken zich met slechts twee doelpunten tevreden stel len, maar het spel van de roodblauive aanvalslinie was vooral in de eerste helft van dusdanige kwaliteit dat een hogere score dan twee-nul verwacht werd. Want in deze eerste speelhelft heeft Haarlem, ongetwijfeld een uitstekende wedstrijd gespeeld waar tegen Wapeningen weinig had in te brengen. De voorhoede combineerde voortreffelijk, Brusee en Dotiz toonden zich aanxiïinsten al viel het spel van Doetz ditmaal niet zo op als in voorgaande wedstrijden. Maar vooral middenvoor Jacob bleek, een voortdurende bedreiging voor de Wageningse veste terwijl de achterhoede met de Wageningse voor hoede weinig of geen moeite had. De Voogd werd hier goed door Kors vervangen. Na de uitstekende eerste helft volgde evenwel een slechte tweede helft. Toen lukte het niet zo goed meer en vooral het aangeven en plaatsen lieten veel te wensen over. Het bleef dan ook bij de twee doelpunten welke reeds in de eerste twintig minuten waren ge scoord. Het begin was veelbelovend. Met goed combinatie-spel sneed de roodblauwe voor hoede herhaaldelijk door de Wageningse verdediging en reeds na vijf minuten kon Groeneveld een fraai schot lossen na een zeer goede combinatie tussen Brusee en Roozen. Doelman Geutjes viel tevergeefs uit en Haarlem had de leiding (1-0). Het Haarlem-overwicht hield hierna ge ruime tijd aan. Rechtsachter Beyer, spil Looys en doelman Geutjes kregen hun han den vol maar konden niet voorkomen dat na achttien minuten de actieve Jacob de score verhoogde toen hij snel doorliep op een goed aangegeven bal van Brusee (2-0). Haarlem bleef onophoudelijk in het offen sief en de aanvallen van Wageningen kon den de Haaxdem achterhoede niet veront rusten omdat het spel tekort werd gehou den en middenvoor Van der Kolk op cri- tieke ogenblikken faalde. Maar ook aan de andere kant bleven de verdedigers thans de situatie meester zodat met onveranderde stand werd gedraaid. Het begin van de tweede helft deed het beste voor Wageningen hopen. Binnen en kele minuten hadden de bezoekers niet minder dan vier hoekschoppen genomen welke alle gevaar voor Snijders opleverden, maar tenslotte werd de bal toch wegge werkt. De Haarlem-voorhoede kon echter niet zoveel goeds presteren als in de eerste helft. Rechtsachter Beyer werd een groot struikelblok, voor de linkervleugel maar desondanks kreeg Jacob door zijn grote activiteit enkele moeilijke kansen welke gemist werden. De grote fout schuilde ech ter in de middenspelers Barends en Boeree die de bal niet snel genoeg of niet zuiver afgaven waardoor diverse aanvallen on tijdig doodliepen. Aan de andere kant was de Haarlem-achterhoede in uitstekende vorm en had practisch geen moeite met Van der Weerd en zijn ploeggenoten al kon Amersfoort in de tweede helft een prachtig schot lossen, dat echter door de lat werd gekeerd. Ook Jacob had met een schot op de lat van Geutjes' heiligdom niet het ge wenste succes. Zo verliep de wedstrijd zon der al teveel emoties en bij het eindsignaal van de uitnemend leidende scheidsrechter Drijfhout had Haarlem nog steeds een twee-nul voorsprong. Zaterdagvoetbal De Zaterdagmiddagcompetitie in de KNVB is weer begonnen. Op deze eerste dag zijn de resultaten van de clubs uit Haarlem en omgeving niet al te fraai ge weest en wij kunnen dan ook niet spreken van een bemoedigende start. Onze derde klassers Kennemerland en IJmuiden heb ben tegen elkaar gelijk gespeeld. Kennemerland moest met diverse inval lers de strijd aanbinden tegen IJmuiden, omdat er nog enkele spelers in de honkbal- competitie moesten uitkomen. Toch nam Kennemerland door Wouda de leiding, doch Wielinga en Luppens zorgden er voor dat de rust met twee-één voor IJmuiden aanbrak. In de tweede helft scoorde Wouda de gelijkmaker en bij deze twee-twee stand bleef het. Bij de vierde klassers noteerden we slechts één gelijk spel van SVJ bij PVF hetgeen een verdienstelijk resultaat is te noemen, maar de overige ploegen stelden teleur. Zandvoortmeeuwen dolf het onder spit bij NDSM met de korfbalcijfers zes- vier. Telefonia, verzwakt door drie inval lers, kreeg een drie-nul nederlaag van OSO (rust 10). Het Hillegomse SIZO ging tegen Robaver ten onder met twee-nul. Geen al te bemoedigende resultaten dus. ADVERTENTIE Umsteruamseva.\ri20 tel.1105? DROOGWAS THANS 32 ct. PER K.G. Doelman Vroomen hield strafschop. De Zondag in Breda gespeelde voetbalwedstrijd tussen N.A.C. en Bleijerheide werd door de bezoekende club met twee-een gewonnen. Hier zien we doelman Vroomen van Bleyerheide een door Lussenburg genomen straf schop tot hoekschop verwerken. De hoekschop leverde evenmin resultaat voor NAC op. Zoals men dat gewend is bij wedstrijden tussen R.C.II. en Stormvogels had ook de ontmoeting, die gisteren tussen deze clubs plaats vond, een uiterst spannend verloop. R.C.H. speelde mogelijk iets beter voetbal, maar het spel van de Vogels bleek ten slotte effectiever, alhoewel er direct aan dient te worden toegevoegd, dat de uit slag wel eens een geheel andere had geweest kunnen zijn, als Kraak niet in de eerste helft vooral zijn doel op zo'n uitstekende wijze verdedigd had. Trouwens, de gehele IJmuider defensie kan op een zeer goede wedstrijd terugzien en speciaal spil Snoeks, die de gevaarlijke R.C.H.-midvoor Gallis zo goed als geen kans gaf, verdient on middellijk na Kraak te worden genoemd. Inderdaad, vóór de rust hadden de RCH'ers zeer beslist het beste van het spel. Ook hun plaatsen van de bal was zuiverder en intelligenter. In het IJmuider strafschopgebied gekomen evenwel, werd aan Gallis en z'n medeaanvallers in de regel een halt toegeroepen door de goed spelende Stormvogels-verdedigers onder aanvoering van Snoeks Sr. en Van den Oever. Slechts tweemaal zag Gallis kans Kraak onder vuur te nemen, maar tot tweemaal toe wees de Stormvogels-doel man hem resoluut terug. De Stormvogels-aanvallen mochten dan niet zo geraffineerd van opzet zijn als die van R.C.H. in dit opzicht werd de tac tische Jan Snoeks zeer gemist van ge vaar ontbloot waren zij zeker niet, uncr- dat zij met grote snelheid werden onder nomen. En zij zouden nóg gevaarlijker geweest zijn, wanneer Lindenberg, die zeker niet slecht debuteerde, zijn vleugel spelers iets meer in het spel betrokken had. Door dit niet te doen, vergemakke lijkte hij de taak der RCH-verdedigers, die ondanks het uitvallen van Van Rheenen, onder leiding van Biesbrouck toch knap werk konden blijven leveren, doordat in valler De Bruyn zich uitstekend aanpaste en Van den Brink zich op de backplaats al even goed bleek thuis te gevoelen als daarvóór op zijn rechtshalfplaats. Veel kreeg Wille dan ook niet te doen. maar de wijze waarop en het gemak waarmede hij een paar harde schoten van Westers, Tol en Lindenberg stopte, toonden toch wel weer duidelijk aan van welke klasse óók de RCI-I-doelman Is. Tegen de rust kwam het Stormvogels- doel nog even onder zeer zware druk te staan. Elk ogenblik kon in deze periode een RCH-cioelpunt verwacht worden, doch Vooral de voorhoede van de Haarlem mers had er kennelijk zin in. Reeds na een kwartier had E.D.Ó. een één-nul voor sprong door een doelpunt van Klein. Rechts buiten Prins was met de bal aan zijn voe ten voorbij linksachter De Jong gelopen en gaf een goede voorzet. Roodselaar miste, maar Klein had zich goed opgesteld en schoot de bal onhoudbaar langs doelman Nijenhuis (1-0). Heerenveen trachtte hier na wel het initiatief in handen te nemen, rnaar dit lukte niet al te best, omdat de voorhoede zonder Abe Lenstra, die immers door Plaizier bewaakt werd, de juiste com binatie niet kon vinden. Na tweeëntwintig minuten gaf Roodse laar, die gistermiddag bijzonder goed op dreef was van de linksbuitenplaats een scherpe voorzet, die door Prins hoog en hard werd ingeschoten (2-0). Strafschop Na dit doelpunt kwamen de Heerenveen- spelers eindelijk los. Drie minuten later gaf Molenaar een goede pass naar Lenstra, die door Plaizier in het strafschopgebied echter van de bal werd afgedrongen. Scheids rechter Bronkhorst floot voor free kick en Molenaar schoot de toegestane strafschop onberispelijk in (2-1). Na de rust was E.D.O. opnieuw sterker, maar het schieten van de voorhoede-spelers liet veel te wensen over. Na vijftien minu ten omspeelde Prins de rechtsback Veen- stra en gaf een voorzet aan de naar binnen gezwenkte Klein. Diens harde schot werd echter door De Jong uit het doel gekopt. Een kwartier voor net einde ontketende Heerenveen een groot offensief op het doel van E.D.O., maar de Haarlemse verdedi gers, met doelman Van der Berg als uit blinker. hielden het hoofd koel; er was voor de Friezen geen doorkomen aan. Kort voor het einde schoot Lenstra na een pass van de hardwerkende rechtsbinnen Blaauw hard in de richting van Van der Berg, die Jaarvergadering HVB Zaterdag hield de afdeling Haarlem van de KNVB haar algemene jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer Van der Aart, die er in zijn openingswoord van ge waagde, dat zijn afdeling een succesvol seizoen achter de rug had en aan allen die aan het succesvolle verloop hun medewer king hadden verleend, een woord van dank bracht. Speciaal de scheidsrechterscommis- sie en de commissie van het schoolvoetbal- tournooi kregen een compliment van de voorzitter, die er tevens zijn vreugde over uitte dat de afdeling thans over een eigen bondsgebouw beschikte. Binnen enkele dagen zal dit gebouw, dat gelegen is aan de Jansweg 38, officieel door de KNVB-voorzitter worden geopend. De notulen en jaarverslagen van secre taris en penningmeester werden onver anderd goedgekeurd. De winst- en verlies rekening sloot met een batig saldo van 548,24. De begroting voor het volgende jaar, vastgesteld op een bedrag van 16.600.ontlokte enkele op- en aanmer kingen, maar de voorzitter kon met cijfe' s aantonen, dat alles aan de voorzichtige kant was geraamd en de lichte contributie verhoging, waartoe het bestuur zich ge noodzaakt zag, alleszins verantwoord en bovendien dringend nodig was. Bij de be stuursverkiezing waarbij de aftredende be stuursleden Ch. Boeree en L. Biesheuvel bij acclamatie werden herkozen, maakte de heer Van Houten (HFC) de opmerking dat men aan verjonging van het bestuur moet gaan denken. De financiële commissie werd niet gewijzigd en na de uitreiking der diploma's aan de kampioenselftallen volg de een geanimeerde rondvraag, waarin enige interessante punten naar voren kwa men. Onder meer een voorstel van Water loo om de termijn van protesteren bij het ontdekken van ongerechtigde spelers op de wedstrijdformulieren zodanig te stellen, dat er inderdaad geprotesteerd kan worden. Hetgeen thans bij de bestaande reglemen ten niet mogelijk is. Het euvel van de on gerechtigde spelers werd ook nog eens door HFC's voorzitter belicht en de heer Van der Aait zegde toe, dat het bestuur in het komende seizoen zijn aandacht daaraan terdege zou wijden. ADVERTENTIE de bal echter op bijzonder fraaie wijze weg- stompte. En toen scheidsrechter Bronk horst voor de laatste maal in deze wedstrijd floot had E.D.O. een volkomen verdiende overwinning behaald op een technisch goed, maar slordig en lauw spelend Heerenveen. Doelman Kraak stond in de wedstrijd tegen R.C.H. herhaaldelijk een doelpunt voor de Haarlemmers in de weg. Foto: Opnieuw maakt hij een aanval van de Racing onschadelijk. Kraak, die onder meer een kopbal van Gallis en een schot van De Wette op uit stekende wijze onschadelijk maakte, ging de rust met gelijke stand in (nulnul). Snelle aanvallen De tweede helft werd door Stormvogels ingezet met een serie snelle aanvallen, die de R.C.H.defensie even aan het wankelen bracht. Nadat Biesbrouck op het nippertje de bal voor Lindenberg had kunnen weg trappen, schoot Westers de bal bij een vol gende aanval tegen de schouder van Wille aan. Maar acht minuten na de hervatting leidde dit Stormvogels-offensief tot een kostbaar resultaat. Toen kopte Luppens de bal uit een door van Onselen genomen cor ner langs de kansloos geslagen Wille (1-0). Met dit doel hadden de Stormvogels ech ter de wedstrijd nog lang niet gewonnen, want na een korte inzinking kwamen de RCH'ers weer op Kraaks doel af. Hun vaak te korte en soms te veel in de breedte ge houden spel was echter een kolfje naar de hand van de Stormvogels-verdediging, die ditmaal geen zwakke plek telde. Gal lis raakte blijkbaar ontmoedigd door de wijze, waarop Snoeks Sr. hem bewaakte, mede door het uitstekende werk van althans hij toonde zich minder aggressief dan voor de rust. Kraak kreeg nu minder te doen dan in de eerste helft. Wijziging Een kwartier voor het einde wijzigde R.C.H. de opstelling, waardoor de voor hoede er van links naar rechts als volgt uitzag: Couwenhoven, Biesbrouck, Koster, Kruyer, Gallis. Maar ook deze wijziging kon de Stormvogels-verdediging niet van de kook brengen. Veilig Hoewel de beide Stormvogels-binnen- spelers ter verdediging van de voorsprong nog al vrij ver achter bleven, ondernamen de drie andere blauw-witte aanvallers toch gevaarlijke aanvallen, doordat de RCH- verdediging zich vrijer naar voren waagde. Dit werd de Haarlemmers drie minuten voor het einde noodlottig. Toen kopte Van Onselen de bal langs de overigens uitste kend gespeeld hebbende De Vos naar Luitjes, die alleen op Wille kon afgaan. De RCH-doelman trachtte door uitlopen de situatie nog te redden, doch de jeugdige Stormvogels-rechtsbuiten liet zich niet van de wijs brengen en bracht de stand op tweenul. Even later floot de scheids rechter voor het einde.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 5