Sportuitwisseling met „Sisu" werd doorslaand Seomi-succes Aankoop en verkoop van grond door de gemeente Agenda voor Velsen Havenberïchten Visserij - varia Velsense Zondagscholen maken propaganda Geen grondruiling aan Hagelingerweg Heemskerk A an vraagfo rm ulier SUOMI-ATHLETEN IN ALMELO Week vol zang en korte toespraken Velsens politie schoot zilveren beker bij eikaar „Snelvliegers" van Vilvoorde naar Velsen terug Acht botsingen veroor zaakten schade en wonden LTmuidenaren beter in basketball dan Beverwijkers Winterprogramma van „IJmuidens Roem" Voortaan drie groepen voor toekenning rijwieltoelagen Balk op de rails IJmond-handballers openden het seizoen Actieve Kennemers scoorden tegen KFC viermaal (1-4) Mooi resultaat Emmabloem-collecte Taakverdeling B. en W. „De Zon" klaverjaste in Amsterdam DINSDAG 15 SEPTEMBER 1953 De tweedaagse sportuitwisseling van de Kennemerstaten athletiekvereniging „Suomi" naar de Almelose athletiekclub „Sisu" is voor de Velsense alhleten een verrassend succes geworden; of in cijfers: er werd met 5072 gewonnen, waarbij zowel de Velsense dames- als herenploegen van „Suomi" met 1825 en 3244 aan de zege hebben bij gedragen. Tegenover enkele eerste plaatsen voor Sisu op technische nummers stelden de Suomi-heren winst op de loopnummers, die een volkomen Velsense aangelegenheid werden. Om half twee is „Suomi" Zaterdag de reis naar Twente begonnen, waar het gezelschap om half zes bij het sportpark in Almelo aan kwam. Direct begonnen de Suomi-bestuur- ders aan de voorbereidingen voor de twee kamp tegen de Almeloërs, die om zes uur begon. Natte grasbaan Al dadelijk bleek, dat de gasten op de loopnummers goed op dreef waren, ondanks de natte grasbaan. G. Grapendaal en J. Smit leverden op de 100 m. felle strijd (beiden in 11.6 sec.) en de laatste ontmoette op de 400 m. in uitstekende stijl helemaal geen tegenstand (54 sec.). Hij werd gevolgd door zijn clubgenoot G. v. d. Veer (57.2 sec.) De 1500 m. werd een gedecideerde overwinning voor J. Oosterman. die direct de leiding nam en uitstekend werd gevolgd door de nog jeugdige J. Groen (4.29.4 en 4.34.9). Chr. Postma was op kogelstoten met 12.34 m. onbetwist de beste, doch op discuswer pen werd het J. Fikkert (Sisu), die won met 43.935 m. vóór Postma met 42.37 m.. Zoals verwacht, werd speerwerpen met 59.55 m. een Fikkert-overwinning vóór G. Postma met 50 m. De 4x100 m. estafette is een uitermate spannende race geweest op dit voor Suomi ongewooon terrein. De laatste 100 m. echter besliste Grapendaal door met een hand breedte verschil in het voordeel van de gasten te winnen met 49,4 sec. (Sisu 49,5 6CC.) De Suomi-dames weerden zich ook al prima. Alleen op de 100 m. ging de zege naar Sisu. Voor J. KoetenBleeker was het een fraaie prestatie met gering verschil het nummer discuswerpen te winnen. R. Grapen daal bezette de eerste plaats op vèrspringen en I. Waasdorp overtrof zichzelf met kogel stoten. De dames-relay kon gemakkelijk door Suomi worden gewonnen. Buiten het raam van de tweekamp hebben de Suomi-meisjes A en junioren A ook hun krachten met de Twentse jongeren gemeten en loffelijke resultaten weten te behalen. De voornaamste uitslagen waren: Heren. 100 m.: 1. G. Grapendaal, Su. 11,6; 2. J. Smit, Su. 11,6; 3. H. Smit, Si. 11,8. 400 m.: 1. J. Smit, Su. 54; 2. G. v. d. Veer, Su 57,2; 3. G. Hondebrink, Si, 59.9. 1500 m.: 1 J. Oosterman, Su. 4.29.4; 2. J. Groen, Su. 4.34.9; 3. H. Entjes, Si. 4.41.9. Kogelstoten: 1. Chr. Postma, Su. 12.34 m.; 2. J. Adelaar, Su. 10.99 m.; 3. J. Jonker, Si. 8.945 m. Hink-stap-sprong: 1. H. Smit, Si. 11.58 m.; 2. H. Makaske, Si. 11.08 m.; 3. P. Koeten, Su. 10.43 m. Speerwerpen: 1. J. Fikkert, Si. 59.55 m.; 2. G. Postma, Su. 50 m.; 3. J. Zengerink, Si. 38.735 m. Discuswerpen: 1. J. Fikkert, Si. 43.935 m.; 2. Chr. Postma, Su. 42.37 m.; 3. P. Koeten, Su. 37.70 m. 4 x 100 m.: 1. Suomi (J. Smit, Chr. Postma, G. v. d. Veer, G. Grapendaal) 49.4; 2. Sisu 49.5 sec. Dames. 100 m.: 1. J. v. DrielBakkre, Si. 13.9; 2. T. Waagmeester. Su. 14; 3. D. David son. Su. 14.2; 4. A. Eggink, Si. 14.5. Discuswerpen: 1. J. KoetenBleeker, Su. 24.93 m.; 2. L. Wind, Si. 24.14 m.; 3. M. Kla verBudding. Su. 23.90 m.; 4. D. Ossen Koppcle, Si. 22.26 m. Vèrspringen: 1. R. Grapendaal, Su. 4.09 m.; 2. J. OssenKopelle, Si. 4 m.; 3. R. Cor- nelissen, Su 3.82 m. Kogelstoten: 1. I. Waasdorp, Su. 9.24 m.; 2. In de week van 21 tot en met 26 Sep tember zal in IJmuiden een propaganda- actie gevoerd worden voor het Zondag schoolbezoek. Dit gaat uit van een comi té, gevormd uit Zondagschoolonderwijzers van alle Zondagscholen in IJmuiden. Dit zijn er in totaal 16. Deze worden be zocht door 1500 kinderen. Men wil trach ten dit aantal te vermeerderen en een vijf tal predikanten, zangkoren en twee mu ziekkorpsen hebben hun medewerking reeds toegezegd. In de week van 21 tot en rnet 26 September worden op verschillen de punten in IJmuiden openluchtbijeen komsten gehouden waarbij een predikant zich zal richten tot de ouders om hun kin deren naar een der Zondagscholen te zen den, en een van het Zondagschoolperso- neel zal dan iets vertellen over het werk der Zondagscholen. De openluchtbijeenkomsten hebben plaats: Maandagavond 21 September a.s. Ensche- déplein bij de speeltuin Oud-IJmui- den; Dinsdagavond 22 September a.s. Min. Lelylaan, hoek Thorbeckelaan Velser- beek; Woensdagavond 23 September a.s. Genestetlaan, hoek Feithlaan Driehuis; Donderdagavond 24 September a.s. Casern- brootplein IJmuiden-Oost; Vrijdag avond 25 September a.s. Kennemerlaan, hoek De Rijpstraat IJmuiden. Zaterdag 26 September heeft een grote openluchtbijeenkomst plaats op het markt plein Hier komen de kinderen van alle Zondagscholen te samen en zingen hun liederen met begeleiding van twee muziek corpsen. In deze bijeenkomst wordt weinig ge sproken, maar zoals het programma ver meldt, veel gezongen. Een zestal leden van de reservepolitie in Velsen, namelijk de heren J. Visser, B. Hoekstra, G. Ph. Bührman, J. Fermans, G. Tieman en G. A. v. d. Lustgraaf, heb ben Zaterdag in Overveen beslag weten te leggen op de tweede prijs bij de geweste lijke schietwedstrijden. Deze wedstrijd was georganiseerd door de provinciale com missie Steun Wettig Gezag. Van de 300 punten, die gemaakt konden worden, hadden Velsen en Alkmaar er ieder 279 en zij waren hiermee de hoog- sten. Alkmaar kreeg de eerste prijs, in de tropheeënkast van het hoofdbureau aan het Tiberiusplein in Velsen prijkt een zil veren beker met inscriptie als tastbaar teken: de tweede prijs. Inderdaad geen onverdienstelijk resul taat. M. KlaverBudding, Su. 8(50 m.; 3. H. Knoop, Si. 8.19 m. Relay: 1. Suomi (T. Waagmeester, I. Waas dorp, R. Cornelissen, D. Davidson) 1. min. 5.9 sec.; 2. Sisu 1 min. 9.4 sec. Sisu - Suomi EindstandDames 18 28 Heren 32 44 Totaal: 50 72 Meisjes 80 m.: 1. J. Goossen, Oss-WIK 11.2; 2. T. Hommes, Suomi 11.3; 3. R. Steyn, Suomi 11.4. Jongens 100 m.: G. v. Alfen, Suomi 12; 2. R. Grapendaal, Suomi 12.2; 3. J. Krabben bos, Sisu 12.6. Jongens 300 m.: 1. G. v. Alfen, Suomi 41.9; 2. B. v. d. Midden, Suomi 44.7; 3. N. Meul- man, Sisu 45.2. Uitslagen Na de strijd hebben de Velsense gasten Zaterdag een clubavond van Sisu mee gemaakt. Met hartelijke woorden reikte Suomi's voorzitter, de heer H. J. Klaver een herin neringsvaantje over aan Sisu, waarbij hij deze club uitnodigde volgend jaar een tegen bezoek bij Suomi te brengen. De Zondag morgen brachten de Velsense gasten bij de Sisuanen thuis door en 's middags werd een toer gemaakt door het Twentse land. Ten afscheid offreerde Sisu de gasten een koffietafel. Zij keerden uit deze nieuwe vriendenkring node huiswaarts. Om kwart over elf Zondagavond was de thuishaven weer bereikt na twee dagen vol van de aan genaamste ervaringen. De duiven van de leden van de postdui venvereniging „De Snelvlieger" hebben over het algemeen genomen een voorspoedige reis gehad. De gedeeltelijke tegenwind was mede de oorzaak dat de duiven geen hoge snelheden konden ontwikkelen (pl.m. 70 km./uu) waardoor het concours een kwartier „open" stond. De duiven werden om 7.20 uur met een N.W. wind in Vilvoorde in vrijheid gesteld en voorzitter Waal gaf wederom het goede voorbeeld door om 10.08.15 de eerste duif te constateren met 3 sec. voor een duif van K. Inia. De volledige uitslag was: A. J. Waal 1, 6, 11, 18, 19; K. Inia 2; P. Duijven 3, 7; J. v. d. Kammen 4, 13, 14, 20; R. Prins 5; F. de Boer 8, 16; E. Reker 9, 10; S. Voet 12, 15; K. v. Breemen 17. Atoom-duiven tegen de wind in De leden van de postduivenhoudersvereni- ging „De Atoom" hebben Zondag met 65 duiven deelgenomen aan de wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 170 km. De vogels, die om 7.20 uur werden losgelaten, maakten hun vlucht tijdens Noordwesten wind. De eerste duif kwam om rond 10 uur binnen met een gemiddelde snelheid van 1076 m. per minuut of bijna 65 km. per uur. De uitslag was: J. Asjes 1; M. van 't Hof 2, 7; D. Stapper; L. Veldt 4; A. Kat 5, 8; J. Stijnman 6; A. v. d. Icoff 9; W. A. Schouten 10; D. v. d. Linden 11; J. Schoo 12; J. Exalto 13. Hout aangevoerd Maandagmiddag is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Duitse s.s. „Lore Ottens", dat van de Finse haven Abö een lading van 621 vadem hout aan voerde. De Italiaanse uitvinder Pielro Guaitini, in zijn land beleend als de ..vliegende gek", toont enige „geheimen" van zijn uitvinding in zijn laboratorium, ie Perugia. De uit vinder is van plan met deze vleugels een vliegpoging te doen, waarbij hij de vlieg bewegingen van de vogels zal imiteren. In het afgelopen weekeind hebben in Velsen niet minder dan acht aanrijdingen plaats gehad. Zo is onder meer bij de spoorovergang aan de Wüstelaan in Sant poort de 7-jarige J. F. de J. aangereden door een motoiT.ijder, omdat het ventje onverwacht dwars de weg overstak. Met een dubbele rechteronderbeenbreuik is hij naar 't Diaconessenihuis in Haarlem over gebracht. In de Kanaalstraat werd Zaterdagavond een wielrijder aangereden door een hem tegemoetkomende bestelauto. De chauffeur van de auto werd verblind door de lich ten van een achter hem rijdende auto en week te veel naar de linkerzijde van de weg uit. De fietser Van der P. uit de Frans Halsstraat is met een hersenschud ding en een hoofdwond in het Antonius- ziekenhuis opgenomen. Zondagmiddag had op de Rijksweg een botsing plaats tussen een personenauto en een daarachter komende motorrijder. De bestuurder van de auto draaide de Hof- geesterweg op, de motorrijder, de 40-jarige L. S., uit Beverwijk, bemerkte dit te laat en reed in grote vaart tegen de auto op. Zijn motor werd grondig vernield en cle man is met een hoofdwond en een ge kneusde enkel naar huis gebracht. De 57-jarige mejuffrouw C. struikelde Zaterdagmiddag bij het binnengaan van een winkel in de Casembrootstraat in IJmuiden-Oost en brak een been. Zij werd in het Antoniusziekenhuis opgeno men. In de Kennemerlaan stak een kind plotseling de weg over, waardoor een wiel rijder zo vlug moest uitwijken, dat hij met grote snelheid tegen een geparkeerde auto aanbotste. Deze onzachte aanraking veroorzaakte slechts materiële schade. Zondag speelde de Beverwijkse basket ball-club twee wedstrijden in IJmuiden tegen de IJmuider basketballclub. De uitslagen luidden: Junioren: IJmui- den-Beverwijk 22-12. Senioren: IJmuiden- Beverwijk 15-14. Op Zaterdag 26 September is er voor de jeugd van de accordeonvereniging „IJmui dens Roem" een cabaretmiddag. Het pro gramma ziet er veelbelovend uit en naar ons werd meegedeeld, zal Charles, de „kleine man op de grote bal" zijn kunsten komen vertonen; Matla is een sport-sensa- tie, die geen enkele IJmuidense jongen mag overslaan. Santos geeft les in gooche len en verder treden er twee clowns op, die ook wel enige grappen, speciaal voor de jeugd in petto hebben. De jaarlijkse uitvoeringen zijn vastge steld op 7, 14 en 21 November, alle in het Patronaatsgebouw. De A-, B- en C-orkes- ten zullen onder leiding van de dirigent, de heer D. Wijker een verzorgd program ma ten gehore brengen en mr. Doodle ver vult de „spreekbeurten". De Chico's ver lenen eveneens hun medewerking en zul len een groot gedeelte van de avonden vullen met cowboy-muziek. De muzikale omlijsting is opgedragen aan Dolf Brou wer en na afloop wordt er een bal gehou den. Bij de gemeente Volgens de thans geldende verordening voor de toekenning van rijwieltoelagen, kan een rijwielvergoeding worden toege kend aan gemeentepersoneel, dat geregeld zijn dienst per rijwiel moet uitoefenen, als mede aan personeel, dat, zonder regelmatig zijn dienst per rijwiel te verrichten, in het belang van een goede en vlotte uitoefening van zijn dienst veelvuldig, dan wel voor een bepaald onderdeel van zijn dienst ge regeld van een rijwiel gebruik moet maken. De vergoeding voor de eerste categorie be draagt 45, die voor de tweede groep 30 per jaar. De onderscheiding in slechts twee groe pen is echter, naar de praktijk heeft ge leerd, niet voldoende. Er doen zich gevallen voor, welke, indien zij onder de laagste groep zouden worden geclassificeerd, te hoog gehonoreerd zouden worden, terwijl het toch onbillijk zou zijn, als in die geval len geen bijdrage in het onderhoud van de fiets zou worden gegeven. Het verdient derhalve naar de mening van B. en W. aanbeveling, een derde groep te creëren, waardoor ook personeel, dat, zonder onder de vorengenoemde groepen te kunnen wor den gerangschikt, voor de uitoefening van zijn dienst van een rijwiel gebruik moeten maken. B. en W. zijn verder van oordeel, dat, waarvoor een deel van het gemeenteper soneel, welks rechtspositie buiten de be moeiingen van de gemeente is geregeld, de rijwieltoelage bij ministeriële beschikking is vastgesteld op 60,per jaar, de maxi mum rijwieltoelage voor het overige ge meentepersoneel eveneens op dit bedrag dient te worden vastgesteld, daarbij aan nemende, dat de grootte van de bij de vorengenoemde ministeriële beschikking vastgestelde rijwieltoelage op deugdelijke gronden is gewaardeerd. De vergoeding voor de beide overige groepen zouden kun nen worden bepaald op onderscheidenlijk 40 en 20. Er bestaat voorts behoefte aan een bepaling, volgens welke in bepaalde gevallen een evenredige vermindering, dan wel inhouding van de rijwieltoelage moge lijk is. Tenslotte verdient het aanbeveling, tege lijkertijd de mogelijkheid tot eventuele vergoeding voor het gebruik in diensttijd van een eigen bromfiets te regelen. Op de spoorlijn bij de Casembrootstraat in IJmuiden-Oost lag Zondagavond een houten balk. De bestuurder van de trein bemerkte dit bijtijds en stopte, waardoor erger werd voorkomen. Men vermoedt dat de jeugd hier de hand in heeft gehad. Dinsdag 15 September IJMUIDEN Tlialia, 20 uur: „Ivanhoe". Rex, 20 uur: „Velser Kunstkring „Voor Allen", Hoofdstad operette. Woensdag 16 September IJMUIDEN Thalia. 20 uur: „Ivanhoe". Rex, 20 uur- „De knuppel in het apenhok". VELSEN Cantine Politiebureau, 20.15 uur, oprich tingsverga deiang IJmondafdeling NE- VOBO. Ten behoeve van toekomstige wegaan leg in het uitbreidingsplan Driehuis dient de gemeente Velsen de beschikking te ver krijgen over het perceel van 268 m2. ten Zuiden van de R.-K. school aan de Schaep- manlaan te Driehuis. De eigenaresse van deze grondgedeelten, de St. Hieronymus- Aemilianus-stichting te Amsterdam, heeft zich tot verkoop bereid verklaard en zich verenigd met de door B. en W. geboden prijs van f 0.80 per m2. en f 2 per m2. De prijs voor de eerstgemelde grond is gelijk aan die, waarop de Zuidelijk daar- aangrenzende, welke benodigd is voor de tunnelbouw, door de aangewezen deskun digen is geschat. De prijs van de andere grond is gelijk aan de getaxeerde waarde van de aangrenzende, welke is bestemd voor de uitbreiding van het in de aanvang genoemde schoolgebouw. Verkoop aan PEN De directie van het Provinciaal Electri- cileitsbedrijf van Noordholland te Bloe- niendaal heeft verzocht, aan de provincie Noordholland te verkopen, ten behoeve van de stichting van een transformator station door dit bedrijf, een aan de ge meente in eigendom toebehorend terrein aan de Waterloolaan te Driehuis, ter op pervlakte van ongeveer 88 m2. Tegen deze verkoop bestaat bij B. en W. geen bezwaar. De prijs van de grond dient te worden gesteld op f 10.75 per m2. Geen grondruiling In de gemeenteraadsvergadering van 18 Augustus stelde de raad in handen van B. en W. om advies een verzoek van Jac. Bart te IJmuiden om mee te werken aan een grondruiling met het doel, te komen tot de bouw van een vrijstaand landhuisje op het perceel aan de Westzijde van de Hagelingerweg te Driehuis, nabij de spoor weg-halte Driehuis-Westerveld. Ten aanzien hiervan delen B. en W. de raad thans mee, dat het ongewenst voor komt de gevraagde medewerking te ver lenen. Te dien einde toch zal enerzijds aan het daar gelegen, toch x-eeds kleine plantsoen ruimte moeten worden onttrok ken, terwijl anderzijds de opslag- en schafti-uimte ten behoeve van de plant soendienst zal worden vergroot, hoewel daai'aan geen behoefte bestaat. Bovendien zal de bouw van een woonhuis zo dicht bij het plantsoen een ongunstige invloed uitoefenen op het thans alleszins bevre digende aanzien ter plaatse. B. en W. stellen de raad mitsdien voor, op het verzoek afwijzend te beschikken. Verkoop in „Velserbeek" De heer F. W. P. Kaï'thaus te Velsen- Noord heeft verzocht, van de gemeente te mogen kopen het gedeelte, ter oppervlakte van ongeveer 663 m2. van een percec-1, aan de Thorbeckelaan te Velsen. Voorts heeft dr. F. P. G. A. J. van Agt te 's-Gra- venhage ook een verzoek gedaan van de gemeente een gedeelte te mogen kopen, ter oppervlakte van ongeveer 595 m2. Het is de bedoeling van vex-zoekers om op deze perceelsgedeelten, overeenkomstig de daaraan gegeven bestemming, een dubbele woning te doen bouwen. De vei-koopprijs voor de gronden in het villapai-k Velserbeek, waartoe de in koop gevi-aagde teri-einen behoren, is gesteld op f 6.50 per m2. Wij stellen u mitsdien voor, te besluiten tot verkoop van de bovengemelde per ceelsgedeelten aan verzoekers of hun na der te noemen meesters of lastgevers, te gen een prijs, berekend naar 1' 6.50 per m2., en onder de gebruikelijke voorwaar- den. VELSEN NOORD De firma gebr. H. en I. Velde te Velsen- Nooi'd heeft vei'zocht, aan haar te verko- De inzet van de handbalcompetitie heeft voor de handbalvereniging „IJmond" geen onverdeelde vreugde gebracht. De ploegen waren nog niet volledig aan elkaar ge wend. te meer daar bovendien enige vaste elftalspelers verstek moesten laten gaan wegens militaire verplichtingen. Het eerste herenelftal zette de competitie goed in met een zeer snelle wedstrijd tegen Unitas uit Amsterdam. Het i'esultaat van de eerste speelhelft was zeer verdienstelijk, zodat de rust met een 53 vooi-sprong aan brak. De IJmond-productiviteit werd in de tweede helft voortgezet met vijf doelpun ten. Daar ook Unitas toen evenveel punten scoorde, werd de eindstand 108 voor de IJmondhercn. Bij de IJmond-dames, die tegen De Vo- lewijckei's hun eerste wedstrijd speelden, viel het spelpeil niet tegen, hoewel enige prominente speelsters van het vorige sei zoen niet meer ter beschikking zijn. Er werd door de IJmondsen, die nu over een verjongde ploeg beschikken, zeer geestdrif tig gespeeld en dit hielp mee aan het ver dienstelijke 22 gelijke spel. Met de reserve-teams ging het veel min der goed. IJmond 2-dames leed in Haarlem tegen Rapiditas I een 82 nederlaag. De Haarlemsen wax-en technisch superieur. Indien dit team ondexTing beter verband gaat ki-ijgen, zal het niet bij nederlagen blijven. Het tweede IJmond-herenteam miste twee spelers en kwam met 9 man in het veld tegen Rapiditas 2 in Haarlem. De driemans-voorhoede deed het desondanks niet slecht en scoorde acht doelpunten in de ongelijke strijd, waarin de Haarlemmers met 13 doelpunten groter trefkracht demonstreerden. Maandag 14 September kwamen de haven van IJmuiden binnen: José Vilalonga van M' bro. Santa Elena van Hamburg. Diana V van Hull, Lingestroom van Fowey. Hemot van Leith. Rigel van Kotka. Betty Anne van Cordiff. Strabo van Kopenhagen. Petros v. Londen. Bestevaer van Kage. Jelö van Drammen. Dieter Waltraut van Hamburg. Njord van Helsinki. Noorderlicht v. Geffle. Joost van Karlstad. Munkfors van Skoghal. Lore Ottens van Abö. Ilos van Gothenburg. Bittern van Liverpool. Aran van Lusjne. Stork van Rotterdam. Grebbestroom "van Liverpool. Vertrokken zijn: Thornburry naar Gdansk. Poolster naar Noox'dzee. Ulmbrueder V naar Kopenhagen. Eichberg naar Sharpness. Nec- ton naar Ulea. Brage naar Londen. Diana V naar Hamburg. Kohlfleet naar Aarhuus. Keylebi-ook naar Sunderland. Stentor naar Rotterdam. Fernbark naar Perzische Golf. Nethei-land Coast naar Rottei'dam. pen, ten behoeve van de bouw van auto- boxen, een pei-ceel grond, ter oppervlakte van ongeveer 170 m2., aan de Van Rijs- wijkstraat en de Coymansstraat. Tegen in williging van dit verzoek hebben B. en W. geen bezwaar. De prijs van de grond dient evenals voor de aangrenzende terreinen te worden ge steld op f 7 per m2. IJMUIDEN OOST De afdeling Velsen van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van dieren heeft verzocht, van de gemeente te mo gen kopen, ten behoeve van de vestiging van een dierenasyl, een gedeelte van een perceel ter oppervlakte van ongeveer 1470 m2. De verkoopprijs voor deze gx-ond dient te worden gesteld op t 1.30 per m2. Tegen inwilliging van de aanvrage be staat bij B. en W. geen bezwaar. Wij stellen u mitsdien voor, te besluiten tot verkoop van het bovengemelde per ceelsgedeelte aan verzoekster, tegen een prijs, bei-ekend naar f 1.30 per m2., en onder de gebi-uikelijke voorwaarden. SANTPOORT Voor het Gemeentelijk Waterleidingbe- di-ijf is aan de Hagelingerweg te Santpoort een opjaagstation ten behoeve van de wa tervoorziening van Santpooi-t gebouwd, op een gedeelte, ter grootte van 128 m2. van een in het grondbedrijf gebracht pei-ceel. Indertijd is dit perceel ten name van de gemeente onteigend, voor een prijs, bex~e- kend naar f 3.25 per m2. In vex-band hiermede stellen B. en W. de raad vooi-, het perceelsgedeelte uit het GrondbedxTjf te lichten, voor een bedrag van f 416 en in beheer over te dragen aan het WatexTeidingbedrijf. In een zeer goed gespeelde wedstrijd heb ben de Kennemers een ruime zege behaald op een alouda tegenstander in de tweede klasse KFC. Hoewel de thuisclub allerminst een willig slachtoffer was, waren de Kennemers, door hun hoger tempo en technisch beter spel onbetwist sterker. KFC belaagde de eerste minuten het Kennemers-doel maal toen de rood-zwarten het spel in handen namen kreeg doelman Stad druk werk. In de dertiende minuut kon hij een onverwacht hard schot van H. van der Sluis niet anders wegwerken dan het corner te stompen. KFC tx~ok eveneens ten aanval maar strandde op de goed sluitende Kennemer-defensie. In de vierentwintigste minuut kopte J. van der Sluis een bal door naar Henk Janssen, die de linksback omspeelde en met een hard schot doelpuntte (0—1). Een minuut voor rust doelpuntte KFC toen Fleur een voorzet van x-echts onhoud- haar langs Wilkes schoot (11). In de tweede helft kwam de Kennemers geweldig opzetten. Het duurde nog wel 25 minuten voordat H. van der Sluis na goed samenspel met zijn broer het tweede doel punt kon scoi-en. Drie minuten later gaf Mi chel met een listig passje de bal aan Henk Janssen die via de binnenkant van de paal de stand op 13 bracht. KFC verplaatste het spel dan nog een ogenblik, maar ondanks de stuwende kracht van Kok zag men geen kans de achterstand te vei-kleinen. Tien mi nuten voor het einde moest Stad zwichten voor een schot van H. van der Sluis, die de stand op een—vier bracht. Met de Zaterdag in Velsen gehouden col lecte met de Emmabloempjes voor de TBC- bestrijding is weer een mooi resultaat ge boekt. Met inbegrip van de opbrengst op de ponten, wei'd een bedrag van 2048,96 ingezameld. Balk op het hoofd Maandagmorgen omstreeks kwart voor negen viel van de in aanbouw zijnde hui zen aan de De Noostraat in IJmuiden-Oost een balk naar beneden en trof de 38-jarige arbeider H. v. d. L. uit Haarlem op het hoofd. Met een hoofdwond is de man naar het Antoniusziekenhuis vervoerd. Toneelvereniging „Concordia" wijzigde haar bestuur In de ónlangs gehouden ledenvergadering van de toneelvei-eniging „Concordia" heeft de bestuurssamenstelling een wijziging ondergaan. Het bestuur bestaat thans uit de heren C. C. J. Bakker, voorzitter: J. C. van Rumpt, seci'etaris, Wijkeroogstraat 150; IT. Schuller. penningmeester; J. Jongejans en mej. D. Davidson, commissai'issen. Bridgers telden de slagen De uitslag van de in café „De Oranje boom" gespeelde bridgedrive is als volgt: 1. heren Spijker-Flentge, 90IJ pnt.; 2. he ren Klesser-Blankendaal 87 pnt.; 3. de heer en mevi-ouw Van der Lee 86.1J pnt.; 4. heren Groot-Beentjes 85 pnt.; 5. heren Muyen Jr.-De Vries 81pnt.; 6. dames Spijker-Flentge 80,'J pnt.; 7. mejuffrouw Stam-de heer Koopman 79 pnt.; 8. heren Scheerman-Wentink 75pnt.; 9. de heer en mevrouw Henneman 74 pnt.; 10. hex-en Muyen Sr.-v. d. Wel 69K pnt. Drietal. De Maandagmarkt werd be zocht door de trawlcx-s Thorina (1430 kis ten haring), de Vikingbank (1760 kisten), de Abx-aham (700 van een gebroken reis wegens een kapotte krukas) en 22 loggers en 23 kotters, waarvan tien loggers rondvis aanbrachten. Weinig uit de Noord. Er was gisteren haast geen Noordharing in de markt te be kennen cn de handel moest zich dus behel pen met „gemengde" Zuidsoorten, die dan ook met gemengde gevoelens worden be keken. Bij gebx-ek aan beter is er tussen de f 10,50 en de f 13 voor gegeven. Voor ex port is er geen haring gekocht. Makreel nogal slap. De makreel, die er aan de markt kwam was evenmin van glorieuze kwaliteit en wat een beetje „hard" was, ging dan ook grif weg voor f 16 de kist. De slappe soorten brachten niet meer dan f 11 op. Geen Heek (el). Van de KW 51 kwam 1% kist heek boven dek, die in de markt de^fantastische prijs opbi-acht van f410 per 125 kilo. De kleinmiddelheek haalde f 80 per 50 kilo. Belg met trek. De Belgische kopers waren moeilijk te verzadigen Maandag en de prijzen voor de dikkoppen voeren er wel bij. Kisten kabeljauw gingen weg voor f 160 tot zelfs f 180 en de regels uitleggers zaten tussen de f 100 en de f 125. België had bovendien belangstelling voor goede schelvis, die grif met f 45 tot f 60 voor de grootste soorten werden gehonoreerd. Binnenland ook. De binnenlandse markt liet zich in de rondvissector even min onbetuigd en betaalde voor de piepers van f 30 tot f 32 terwijl de wijting het tot f 22 bracht met f 19 als onderkantprijs. Grote gullen deden royaal f 50 en de mid delsoorten haalden de f 30. Engeland kocht grote schol. De groot ste schollen werden voor export naar En geland afgenomen en brachten ongeveer f 50 per kist op: zetschol deed f 38 en de enen f 30. Voor het binnenland bleven de tweetjes over, die omstreeks de f 25 deden met f 13 tot f 18 voor de schol dide. Slips naar Parijs. Voor de Franse max-kt wax-en de slips bestemd, die met de tongen èèn ongeveer dezelfde prijs als Zaterdag opbrachten. Kleinmiddel tong zakte lichtelijk weg tot f 1,85 maar de gi-ootmiddel haalde daarentegen op tot f 2,15 om later weer te zakken tot f 2. Lap pen waren er maar weinig en ze brachten van 3,30 oplopend tot 3,80 op. Negen dagen en gebroken. Voor de negendaagse x-eizen maakten de Thorina en de Vikingbank respectievelijk f 16.500 en f 20.750; de Abraham moest voor vijf dagen tevreden zijn met 11.800. Drieduizend en de rest. Voor vandaag waren gisteravond definitief bekend de Flamingo en de Bergen, met 3000 kisten haring samen; daar kwam dan de Job Gouda nog bij met 900 en twee Noordlog- gers. Garnalen. Er waren gisteren 1646 kilo zoute en 309 flauwe garnalen, die achtereenvolgens tussen de f 0,60 en de f 0,80 en van 0,56 tot f 0,68 opbrachten. Het hoogste schot was ditkeer voor de IJM 241 met 291 kilo. Veel op komst. De vangstberichten van de haringtrawlers zijn over het alge meen gunstig: de Vios bijvoorbeeld was nog maar sinds Zatexxlag op zee en meldde gisteren al 600 kisten! Het nieuwe college van B. en W. vati Heemskerk heeft besloten tot de volgende taakvei'deling: Burgemeester: uitbreidingsplannen, agra rische belangen en financiën; wethouder C. J. A. de Ruiter: openbare werken en be drijven; wethouder H. N. v. d. Kolk: so ciale zaken, wooimiimtevex-deling en volksgezondheid. De spreekuren zijn als volgt: Burge meester: iedere Dinsdag- en Vrijdagmor gen van 1011 uur (tot 24 September af wezig); wethouder C. J. A. de Ruiter: iedere Dinsdagavond van 8 tot 9 uur ten raadhui ze; wethouder H. N. v. d. Kolk iedere Woensdagavond van 8 tot 9 uur ten raad'nuize. Men wordt dringend verzocht uitsluitend gebruik te maken van de spreekuren, aan gezien de leden van het college niet op hun particuliei-e adressen kunnen worden bezocht. «r De Heemskerkse klaverjasclub ,.De Zon" heeft een wedstrijd gespeeld xn de markt hallen te Amsterdam tegen de vereniging „De Gilde" aldaar. De Heemskerkers had den veel succes en wisten de eerste prijzen te behalen. 1. Mevrouw Numan-de heer H. v. d. Kolk 4947 pnt.; 2. mevrouw Castricum- de heer A. Smit 4889 pnt.; 3. de heren N. Peekel-L. Pirovano 4688 pnt.; 4. de heren J. Peekel-H. Peekei 4602 pnt.; 5. de heren A. Blankendaal-G. Peekei 4589 pnt.; 6. de heren ^K. Winter-A. v. d. Kolk 4445 pnt. Op Zondag 4 October komen de Amster dammers naar Heemskerk om de return match te spelen. De Kennemers tegen CVV Zondag spelen De Kennemers een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Rotter damse tweede klasser C.V.V. zes Ondergetekende: Naam: Straat: (M HltlMIIMMMlIMMMttlMIIM Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op IJmuider Courant 6.10 per kwartaal// 0.47 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zü, die zich met ingang van 1 October 1953 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 September gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonne s, dus met voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7