Sinds September '28 wordt voor Velsens misdeelden gewerkt en gezorgd r VISSERJIJ-VARJA Negentien Velsense firma's en een bazar tezamen op „Kleine Jaarbeurs'' Bloeiende planten in Velsense scholen AUTO OF MOTORRIJLES? tea_op IJmuider Courant Ha ven berichten AREND REIJM Agenda voor Velsen 7 KWART EEUW MEDELEVEN Kleine groep eerbiedwekkende waarde Sterk damteam naar Antwerpen IN NOVEMBER IN CULTUREEL CENTRUM Onder auspiciën van bouwfondscommissie van de Doopsgezinde Gemeente Aanvraagformulier Old Clothes Mew het adres P. Roozenburg aan kopbord VSV komt uit met vijf teams Mr. J. in 't Veld voor het Humanistisch Verbond „Zonnebloem"-werk start 21 September Winter programma KAV WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1953 (Van een redacteur) OP DE 23ste SEPTEMBER 1928 kwamen in café Eindhoven aan IJmuidens Stationsweg het heette daar toen nog gemoedelijk „Velseroord" een vrouw en vier mannen bij elkaar. Vijf mensen met een warme belangstelling in het sociale leed, dat zijn tanden diep in de Velsense gemeenschap sloeg. Maar met een speciale en diepgaande interesse in dat deel van de bevolking, dat door een geestes- defect maatschappelijk „ongeschikt" was. In andere gemeenten had men zich het lot van deze kleine groep reeds eerder aangetrokken en Velsen vond dank zij de eerste vijf bestuurders van de „Velsense Vereniging voor Zwakzinnigenzorg" een mogelijk heid om ook binnen de grenzen dezer gemeente te helpen en te verheffen. De motor achter dit initiatief was de heer A. P. Stolk en zijn medespelers wa ren mevrouw M. v. VeenGerbrands en de heren H. Groeneveld die voorzitter van de jonge vereniging werd, de arts P. C. de Weerdt en de heer A. ten Broeke. De heer Stolk nam de functie van secre taris-penningmeester op zich en op die gedenkwaardige Septemberavond nu bijna een kwart eeuw terug, ging een stuk so ciaal werk beginnen, dat sindsdien lang zaam uitgroeide tot een der mooiste facet ten der menselijkheid: de hulp aan die genen, wier levenshorizon beperkt is tot de kleine cirkel van het eigen ik en de dag van heden. Te weinig Tot nu toe had men zich om deze mis deelden te weinig bekommerd en voor zover er geen inrichting of gesticht was, dat zich over hen ontfermde moesten zij meestal maar zien hun leven te leven. Al of niet met instemming der op dit punt soms wrede gemeenschap. De directeur, die 25 jaar zijn beste krach ten aan de werkinrichting gaf, de heer A. P. Stolk. De heer Stolk, deskundig als weinigen op dit terrein, heeft deze materie op dat moment zuiver aangevoeld, voorzitter Groeneveld, raadslid met een sterk-sociale inslag, een vrouw, een jong architect en een arts: zij samen hebben deze vereniging in de twintiger jaren gesticht en sindsdien zijn hun voetsporen gedrukt tot heil der kleine groep misdeelden onder hun hoede. Drie en dertien Er kwamen drie jongens naar de „werk inrichting" der nieuwe organisatie men hield ze van de straat en gaf ze de graag- gegrepen kans een eerlijk stuk werk te verrichten voor een eerlijke beloning. Nu zijn het er dertien. Deze beperkte groep is in getal maar gering; in liefde tot de medemens en zorg voor een maatschappelijk leed vertegen woordigt zij echter een waarde, die uit stijgt boven de omvang van het werk zelf. Hoewel: het bestieren van een werkinrich ting als deze vergt de totale mens en de vijfentwintig jaren dat dit door de heer Stolk en zijn „werkmeesters" (W. Bou- man als eerste, H. J. Timmermans nu) is gebeurd hebben meermalen bewezen, dat de rechte man op de juiste plaats onont beerlijk was. Eigen gebouw De overheid erkende het werk van de vereniging met een opbeurende vlotheid. In 1930 al kwam de subsidie los en een jaar later kon de huidige inrichting aan de Houtmanstraat geopend worden een inrichting waar gewerkt en geleefd kon worden naar het hart van de leiding maar vooral ook van de jongens, die er heen trokken van 's morgens half negen tot half vijf en er gelukkig konden zijn. Kijk naar een jongen, een man, die trots een „ankermat" komt tonen aan dte direc teur en dan diep-blij is met een gemeend compliment en vergelijk zijn gulle lach met de smart van weleer, toen het gees telijk misdeelde kind werd overgelaten aan de niet altijd even hartelijke maatschappij. Die opening van de werkinrichting heeft toen een kleine maar veelbetekenen de overwinning opgeleverd. De toenmalige wethouder van Sociale Zaken erkende na melijk tijdens de korte plechtigheid ruiter lijk, dat hij in zijn aanvankelijke weer stand tegen steun van de gemeente aan de exploiterende vereniging misgetast had: hier werd wel degelijk een waardig en ver antwoord stuk werd geleverd. Jaaromzet „Exploiteren" is een zakelijk woord voor een begrip, dat de werkzaamheid dezer vereniging raakt. Want de vereniging moet zichzelf zoveel mogelijk zien te bedruipen en als men de boeken er op naslaat blijkt, dat dit ook gebeurt. Een jaaromzet van 15.000 aan verkochte werkstukken, die het hele land doorzwerven en, ook een af zetgebied vinden bij Velsense gemeente bedrijven, waarvan Van Gelder en Ber gens Volkshogeschool gewaardeerde afne mers zijn geworden en die menig particu lier huis sieren, geeft te denken. Daaruit blijkt, hoe er gewerkt wordt tot vreugde vooral van de werkers zelf. Ondanks dat bevredigende cijfer, bijeen- gewerkt door 13 mannen en jongens, van wie één al de hele duur der werkinrichting XIOOOOOOOOCOOOOCOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOCCOOCPOCOCCOOOCCOOCCX „Alles is in die 25 jaar glad gegaan", vertelde de heer A. P. Stolk, directeur van de straks jubilerende werkinrichting van de Velsense vereniging voor Zwak zinnigenzorg ons, toen wij hem opzoch ten voor een interview naar aanleiding van dit jubileum, „alleen in de oorlog is het allemaal wat stroever geworden. Met hei en brem en rijststro hebben we tenslotte moeten werken bij gebrek aan cocos en andere uitheemse materialen". Meer niet. „Alles is glad gegaan". Wie echter de zorgen kent, die het beheer van deze in richting met zich brengt, zal achter deze woorden de blijmoedigheid erkennen, die voorwaarde is voor het blijven ver vullen van zulk een zware taak. meemaakte, is het niet altijd even makke lijk de exploitatie „rond" te krijgen. Maar de moeiten en zorgen, die directeur en werkmeester, bestuur en jongens zelf zich getroosten, worden honderdvoudig ver goed door de wetenschap, dat aan de Houtmanstraat alles gedaan wordt, om misdeelde mensenkinderen zon en levens vreugde te schenken. Jubiieumrecsi Daarvan zal ter gelegenheid van het zil veren jubileum der vereniging eind Sep tember tijdens een bijeenkomst getuigd worden: er komt een feestavond met re ceptie voor leden en andere genodigden en het huidige bestuur, bestaande uit de heren H. Groeneveld (25 jaar voorzitter), A. ten Broeke (zilveren bestuurder, thans secretaris), E. W. de Boer (al sinds 1931 in het bestuur, nu penningmeester), me vrouw J. de GrootSchotman, P. C. de Weerdt (25 jaar in het bestuur) en A. P. Stolk (25 jaar directeur en „ziel" der werkinrichting) zal menig verdiend com pliment in ontvangst moeten nemen. Te Antwerpen zullen op 4 October de sterkste damtientallen van België en Ne derland elkaar ontmoeten. Nederland komt bizonder sterk op het bord met de wereldkampioen Piet Roo zenburg aan één. De Belgische ploeg heeft aan het kopbord de nationale kampioen O. Verpoest opgesteld. De opstelling van beide ploegen is: België: 1. Verpoest, 2. L. Vaessen, 3. Demesmaecker, 4. Verleene, 5. Slabby, 6. Iiavaert, 7. Croteux, 8. T. Goyaerts, 9. Da- moiseau en 10. Jongen. Nederland: 1. P. Roozenburg, 2. R. C. Keiler, 3. J. M. Bom, 4. W. Roozenburg, 5. P. Beers, 6. P. Bergsma, 7. H. Laros, 8. A. Bizot, 9. W. F. v. d. Sluis, 10. A. H. van Aalten. Aan de kopborden is de Nederlandse ploeg in staat een 73 overwinning te be- in kracht gelijk aan de Nederlanders. Er in kracht gelijk van de Nederlanders. Er is een 128 of een 137 overwinning van de Nederlandse dammers te verwachten. De wedstrijd begint des middags 2 uur en wordt gespeeld in café „De Witte Leeuw" tegenover de Opera. De elftallen van VSV komen Zondag uit tegen: VSV 1—Sneek 1 om :4\30 uur op Schoo- nenberg, VSV 3—Stormvogels 3 om 12 uur in Driehuis: VSV 4—Velsen 3 om 12 uur eveneens in Driehuis; WB 3 komt uit tegen VSV 5 om 9,45 uur, VSV 6—TYBB 3 om 12 uur. De opstelling van het eerste elftal is: J. v. d. Wint C. Schoon, C. Kunst J. Tielrooij, W. Hazeveld, J. J. Stijger H. de Bie, M. Spaans, H. Verswijveren, P. v. d. Kuil, S. de Graaf. Reserves: D. Broekhuizen, C. Wey, M. G. Mertens, H. Belfroid. „In vrede leven" voor CCB De culturele commissie Beverwijk houdt op Donderdag 24 September in het Luxor- Theater een filmavond, waar vertoond zal worden het Italiaanse meesterwerk „Vive- re in pace" („In vrede leven"). Gisteren. De markt van Dinsdag werd bezocht door de Flamingo (1350 haring), de Bergen (1600), de Job Gouda (750) en de Antje (300 makreel, 70 schelvis, 20 ka beljauw en gul en 10 diversen). De aan gevoerde haring was niet veel bijzonders door de Zuidkwaliteit, die verreweg over heerste en de export hield zich dan ook afzijdig van de markt. Menig partijtje is blijven staan. Makreel liep van 13 voor de slappe soorten tot 18 voor de mooie kwaliteit. Vandaag. De Haarlem bracht van morgen 1600 kisten haring in de afslag, plus 150 stuks stijve kabeljauwen. De Gel- ria was met 1600 kisten present en de Post Boy had er 1400. Voorts verscheen de KW 76. Morgen. Voor de Donderdagmarkt was gisteren thuisstomend de Eveline, die vermoedelijk de Maria van Hattum als concurrent zal krijgen. Het laatstgenoemde schip had tenminste al 600 kisten makreel en 400 haring binnen. Slecht. De weersomstandigheden wa ren Dinsdag niet best: onstuimig en buiïg. Er kon dan ook haast niet gevist worden en vele kleinere krachten moesten gaan steken. Gepeperd. Kabeljauw was er Dins dag maar heel weinig en wat er was is dan ook tegen gepeperde prijs van de hand ge gaan. De kisten zaten bij de 175 en de regels deden van 96 voor minder mooie rijen tot 140 voor een toprij. Alles is haast naar België verkocht en daar had men eveneens belangstelling voor de grove schelvis, die voor de grootmiddel 53 gold. terwijl de enen en de grote schelvis on geveer 80 opbrachten. Paar. Behalve van een paar dag schuitjes een beetje, was er geen tong of schol aan de markt. Duur. De schelvis van de Antje heeft gisteren ook goed geld opgebracht. Lekkere braad deed tussen 33 en 35 en de slappere soorten maakten altijd nog van 29 tot 31 en een enkele kist zwarte kool haalde makkelijk de 80 per 125 kilo. Negen dagen. De drie Dinsdagse trawlers hadden er allemaal drie dagen over gedaan en de besommingen waren wij meldden ze gisteren reeds gedeeltelijk Flamingo 18.000, Bergen 21.300 en Antje 10.900. Voor een weekreisje maak te de Job Gouda het aardige bedragje van 11.200. Puf. Met ingang van gisteren is de „puf" van de garnalenvissers voor veertien dagen tegelijk verkocht. Koper van de hele partij is de firma Jac. Visser tegen 1.40 per mand van 30 kilo. Garnalen. Er waren gisteren 607 kilo flauwe en 1130 kilo zoute aan de markt, die van 0.63 tot 0.94 en van 0.92 tot 1.24 deden. Abraham weg. Vlugger gaat het met het krukasmankement van de Abraham. Deze is hersteld en gisteren is er weer kolen en ijs geladen om te proberen er als nog uit te komen. Marktberichten. Notering: Heilbot 2.50, gr. tong 3.80-3.50, grm. tong 2.22-2.06, kim. tong 2.14-1.93, kl. tong I 1.82-1.77, kl. tong II 1.52-1.44, tarbot I 2.75-2.40, alles per kilo; kl. schol I 43, kl. schol II 41-19, schar 23-14, bot 20, verse haring 16-10.50, makreel 20-10.20, gr. schelvis 82, grm. schelvis 50-48, kim. schelvis 48-47, kl. schelvis I 45-43, kl. schelvis II 36-17, wij ting 22-15, gr. gul 60, kl. gul 29-14, kl. haai 33, alles per 50 kilo; gr. kabeljauw 280-154 per 125 kilo. Aanvoer: 25 kisten tong en tarbot, 53 schol, 9 schar, 2 bot, 4280 haring, 675 makreel, 168 schelvis, 50 wijting, 45 kabeljauw en gul, 3 kl. haai, 10 diversen, totaal 5320 kisten. Schoonmaak. De KW 28 is voor enkele dagen blijven liggen om het visruim eens grondig schoon te laten maken. Er hing een onaangename lucht in de bergplaats, wat uiteraard aan de kwaliteit afbreuk deed. „DE KLEINE JAARBEURS" van IJmuidense zaken en bedrijven, die in de maand November onder auspiciën van de Bouwfondscommissie van de Doopsgezinde Ge meente te IJmuiden in het Cultureel Centrum gedurende vier dagen zal worden ge houden, is tijdens de zomermaanden in alle opzichten danig voorbereid. Negentien verschillende firma's zullen er in totaal eenentwintig stands in de hal en in alle zalen op de bovenverdieping opbouwen en als onderdeel van deze „Kleine Jaarbeurs" zal de Doopsgezinde gemeente een bazar en de keuken en het buffet in eigen beheer houden, om het bouwfonds voor de nieuwe Doopsgezinde kerk, waarvan de plaats nog niet vaststaat, met een flink bedrag aan te vullen. Zoals al eerder gemeld, staat de beurs geheel los van dit streven. De Velsense leveranciers van alle richtingen beschouwen deze beurs evenwel tevens als proef voor een jaarlijks terugkerende zakenexpositie die dan door een eigen stichting zou kunnen worden georganiseerd. De bouwfondscommissie van de Doops gezinde Gemeente, die er naar streeft bin nen niet al te lange tijd een nieuw kerk gebouw te stichten in de plaats van het gebouw aan de Helmstraat, dat over enige jaren verouderd zal zijn en tevens nu al niet meer centraal gelegen is, heeft met de organisatie van deze „Kleine Jaarbeurs" iets aangedurfd, waarnaar vele personen uit het Velsense zakenleven al lang hadden uitgekeken, maar waartoe niemand het initiatief durfde nemen. De bouwfondscommissie is het werk voor haar fonds heel klein begonnen. In beslo ten kring werd met een filmavond gestart. Daarna volgde een kamermuziekavond, een culturele avond en nog eens een con cert avond. Om eens met iets anders te komen dan slechts een gewone bazar, werd contact gezocht met de Velsense midden standsorganisaties. Vele firma's voelden dadelijk iets voor het plan, om los van de bazar aan de beurs mee te doen. Er zul len negentien firma's aan de „Kleine Jaar beurs" meewerken, hetgeen niet wil zeg gen. dat andere zaken en bedrijven minder goed voor de dag hadden kunnen komen. Er was voor meer stands in het Cultureel Centrum geen ruimte en tenslotte moest door de commissie gestreefd worden naar een zo groot mogelijke variatie. Vele mid denstanders moesten worden teleurgesteld. „Wie het eerste komt, wie het eerste maalt", hebben de commissieleden zich als spreuk eigen moeten maken. „Koopt in Velsen" De data voor de tentoonstelling zijn met opzet in het midden van de maand Novem ber gekozen. Sint Nicolaas heeft tegen die tijd in zijn geboorteland de staf en mijter al van zolder laten halen en voor de zaken wordt het dan in Nederland tijd om te tonen, wat er in eigen stad aan de man Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van 6.10 per kwartaal// 0.47 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. zy, die zich met ingang van 1 October 1953 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 September gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's. dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen wordt gebracht. Wat in Haarlem en Am sterdam te koop wordt aangeboden, heeft de winkelier in Velsen ook, wil men maar zeggen, en als leus draagt men daarom op deze „Kleine Jaarbeurs" mee: „Koopt in een andere gemeente niet, wat de gemeen te Velsen biedt". Vele demonstraties En wat Velsens bedrijven en zaken dan wel zullen tonen? We nemen nu nog de plattegrond van het Cultureel Centrum voor ons, maar van 18 tot en met 21 No vember zult ge er tegen een zeer lage entréeprijs kunnen ronddwalen. In de hal beneden staat aan beide kanten een expo sitie van de papierfabricage en wanneer we de trappen opgaan, ontmoeten we de stand van een hovenier. Om de bezoekers langs alle stands te leiden, is een bepaalde looprichting ontworpen, die in de eerste plaats naar de grootste zaal leidt. Achter eenvolgens zal men oog, oor en zelfs de mond kunnen strelen met de waren van een manufacturenhandel, een bedrijf van kantoormeubelen en drukwerken, was machines, lectuur, bakkerswaren, hand werken en diepvriesfruit. In de volgende zaal zal een wasserijbedrijf zijn installatie in vol bedrijf laten zien, er zullen naai machines worden gedemonstreerd, olie kachels en fornuizen worden getoond en uit radiotoestellen en wire-recorders zul len de nodige vrolijke klanken en uw eigen stem klinken. We stappen naar de volgende zaal: een Utrechtse jaarbeursstand van een firma van cassettes, tafelgerei, vele artike len uit een zaak voor huisvlijtindustrie, fototoestellen en -artikelen en een stand van een opticien. Verder wordt een hele zaal in beslag genomen door een stand van margarine- en melkhandelaren. Bazar en restauratie De bazar ten behoeve van het bouw fonds van de Doopsgezinde Gemeente vult ook een zaal en omvat ondermeer een rad van avontuur, een werpspel, misschien een grabbelton, de welbekende waarzegster en dan een stand van de vele voorwerpen, die door leden werden gemaakt en daar voor de verkoop zullen liggen. Voor gezellige sfeer zal verder worden gezorgd in de restauratie. De „Kleine Jaarbeurs", die op 18, 19 en 20 November is geopend van 14 tot 22 uur en op 21 November van 14 tot 24 uur, zal worden geopend op Woensdagmiddag half twee. De burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, is door de bouwfondscommissie voor het verrichten van de opening aan gezocht. Naar jaarlijkse beurs De belangstelling van de zijde van Vel sense bedrijven en zaken is groot voor deze „Kleine Jaarbeurs" en begrijpelijkerwijs hoopt men nu hetzelfde van de inwoners van Velsen en omstreken. Wanneer ook deze belangstelling werkelijk groot is en de tentoonstelling na afloop een succes kan worden genoemd, dan is de bouwfonds commissie van plan nog eenmaal maar dan op veel groter schaal in het vol gende jaar of in 1955 een dergelijke beurs te organiseren. Daarna zal de tijd wel ge komen zijn, om in Velsen te komen tot een stichting, die de organisatie van een jaar lijkse Velsense jaarbeurs wellicht in een eigen gebouw? ter hand kan nemen. Voor de Gemeenschap Velsen van het Humanistisch Verbond spreekt Zondag morgen 20 September in het Cultureel Centrum mr. J. in 't Veld over „Religieus Humanisme". Aan deze bijeenkomst wordt medewerking verleend door mevr. R. MantjeCoppee, viool en Leni Hubbeling, piano. Het meisjescentrum „De Zonr .bloem" begint op 21 September om 7 uur met de huishoudelijke curstus voor werkende meisjes. Voor Beverwijk zal de cursus gehouden worden in de Gem. Huishoudschool, Moensstraat 5 en voor IJmuiden in de Gem. Huishoudschool Troelstraweg. Aan bovengenoemde scholen kunnen desgewenst inlichtingen worden verkre gen. ADVERTENTIE De uitslagen van de verschillende Floralia- potplantententoonstellingen in de gemeente Velsen zyn voor de onderscheidene scholen: Marnixschool (Vrijdag 11 September 1953): Begonia: Ciska IJkelenstam, extra prijs; Stijnie Zwaan, bekroond; Dineke v. d. Valk, bekroond; Jan Borst, bekroond; Marina Barnhorn, bekroond. Coleus: Jack v. d. Valk, extra prijs; Mei- nonda Zwaan, extra prijs; Lia Schoone, be kroond; Gert Moleman, bekroond; Nellie v. Leeuwen, bekroond; Gerrie Dompeling, be kroond; K. v. d. Bent, bekroond. Fuchsia: Willie Dekker, extra prijs; Wietse v. d. Vaart, bekroond. Geranium: Marianne Bakker, bekroond. Balsamine: Greetje Dompeling, extra prijs. R. K. Jongensschool, Zeeweg, IJmuiden- Oost (Zaterdag 12 September): Geranium: Frans Plug, Jan Hoogeduin, J. v. d. Kammen, Rudi Speet, allen bekroond. Balsamine: Jos Blüm, Leo v. Ewijk, Rob Leudfers, allen bekroond. Fuchsia: Theo Aardenburg, Wim v. d. Toorn, Tom v. Velzen, allen bekroond. Begonia: C. Oudendijk, bekroond. Jan Ligtharschool (Vrijdag 11 en Zaterdag 12 September). Zeer smaakvol ingerichte tentoonstelling, gecombineerd met padde stoelen. De school verdient terecht een pluim. Coleus: Emilie de Jong, extra prijs; Joan v. Berkel, bekroond; Regina v. d. Glas, bekroond. Geranium: Jansje v. d. Lugt. extra prijs; Nicolaas Groen, bekroond; Nico Groen, bekroond. Fuchsia: Regina v. d. Plas; Leen Koster, Netty Bakker, S. Voet, allen bekroond. Begonia: Regina v. d. Plas; Margriet Bak ker. Hayo Huttinga, Emilie de Jonge, Lineke Bosma, allen bekroond. Balsemine: André Ligthart; Corry Veld- meyer. II. Hart en Claraschool, Kerkstraat, IJmui den (Donderdag 10 en Vrijdag 11 Septem ber). Gelijktijdig werd een paddestoelen tentoonstelling gehouden. Er was aan een en ander veel zorg besteed en het geheel zag er keurig uit. Geranium: Jan de Haas, extra prijs; H. Arisz, K. Schoorl, L. Arisz, Bertus Kaam, S. v. d. Bunt, allen bekrond. Coleus: Guus Hermans, extra prijs; Han Bos, Keesje v. d. Zwet Slotemaker, B. v. d. Booeaard, Jac. Wilderom, Joop v. d. Sluis, W. Verdikt, K. Arisz. allen bekroond. Balsanine: Peter Groot, extra prijs; G. de Boer. A den Teuling, L. Meesters, A. Mees ters, allen bekroond. Fuchsia: G. v Kaam, bekroond. Begonia: Jan Hoogland, Toon Rozenheek, beiden bekroond. P. Vermeulenschool (Vrijdag 11 en Zater dag 12 September). Er werd tevens een paddestoelententoonstelling georganiseerd. Onder leiding van enige onderwijzers dei- school werd een en ander geheel ingericht door de kinderen zelf. Het zag er enig uit: het was dan ook een echte tentoonstelling. Goed zo P. Vermeulenschool. Coleus: Greetje Brink, extra prijs; Hanna Kort. Kees v. d. Kan, Johan Streefland, Kees Kofferman. Gerrie Zeegers, allen bekroond. Geranium: Marianna v. d. Duin, bekroond. Balsemine: K. Vermeulen, Ge Meyer, extra prijs; Johan Brink, Hans v. d. Brink, Anje Pie, Gosso Hoekstra, allen bekroond. Begonia: Arie Bos. Gerrit Hoekstra, Nico Peeneman, Stientje Kofferman, Jan v. Bee- len, allen bekroond. Fuchsia, Pim de Jong, extra prijs; Rietje Kuiken. U. Streefland, Klaziena Kamstra, Piet Klut. Anje Pie, Gerrie Zeegers, allen bekroond. Emmaschool (Dinsdag 15 en Woensdag 10 September 1953): Coleus: Sjouke Bergsma. extra prijs; Lida Bergsma, Marijke Gravemaker, Ineke Dirk- sen, Janny Brands, Jaap Cokhorst, Jaap v. Dongen, Kees Oldenburg, Ankie de V'ugt, allen bekroond. Geranium: Cootje v. d. Plas, bekroond. Begonia: Bert v. Oostenbrugge, extra prijs; Bartje Scheltens, extra prijs; Pieter Groeneveld, Coch Gras, Jopi Reynen, Thera v. d. Plas, Koos Wassenaar, allen bekroond. Balsamine: Christina Koningsveld, extra prijs; Koos Lokhorst, bekroond. Fuchsia: Diti Hoekstra, extra prijs: Kees Schaap, Annie Swieserijn, Bert v. Veeren, Wim v. Veeren, allen bekroond. Dinsdag 15 September kwamen de haven van IJmuiden binnen: Negrez N. van Am sterdam. Berkelstroom van Rotterdam. Bor neo van Antwerpen. Muto van Helsinki. Arion van Antwerpen. Oldenbarnevelt van Port Said. Brittgol van Antwerpen Ulm- brueder IV van Malmö. Nagu van Topilla. Schie van Bremen. Francescu van La Pai- lette. Lowestoft Trader van Yarmouth. Tyro van Rotterdam. Vertrokken zijn: Ruwgho naar Helsinki. Erkalin naar Kingslyn. Lindeberk naar Mar seille. Wormo naar Stockholm. Ponza naar Rotterdam. A. R. Rawall naar Aalborg. Santa Elena naar Antwerpen. Yapeyu naar Ham burg. Pirola naar Emden. Bittern naar Rot terdam, Swift naar Londen. ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Hagelingerweg 134 - Santpoort - Tel. 8930 Dennenstraat 12 IJmuiden-Oost - Tel. 6200 Nog meer hout voor Van Gelder Dinsdagmorgen is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen weer een houtboot uit Finsland aangekomen. Het Finse s.s. „Na gu" voerde van Topyla een lading van 529 vadem hout aan. De afdeling Beverwijk van de Neder landse Katholieke Vrouwenbeweging heeft voor het winterseizoen het volgende pro gramma samengesteld: Donderdag 8 October, modeshow te ver zorgen door een bekende firma; op Woens dag 18 November is er een filmvoorstelling en op Dinsdag 15 December wordt de jaarlijkse Kerstavond gehouden. De geeste lijk adviseur kapelaan Dekker zal op deze avond spreken over zijn reis naar Lourdes en hieraan zullen tevens medewerken „de Beverwijkse Nachtegalen" onder leiding van de heer A. Louwe. De heer J. Ingerman houdt op 25 Fe bruari een causerie over de Belgische Congo en in Maart wordt een bijeenkomst belegd, waarop een binnenhuis-architect zal spreken over het onderwerp „Goed wonen". In de maand April zal het Rotterdamse gemeenteraadslid, mejuffrouw J. Vuilsteke spreken over „De wereld van vandaag". In Mei wordt er een excursie gehouden. Woensdag 16 September IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Ivanhoe". Rex, 20 uur: „De knuppel in het apen hok". VELSEN: Cantine Politiebureau, 20.15 uur, oprich tingsvergadering IJmondaf deling NE- VOBO. Donderdag 17 September IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: speciale voorstelling „Anna". Rex, 20 uur: „De knuppel in het apen hok". VELSEN: Raadhuis, 9.3012 uur: spreekuur wet houder van Openbare Werken; 1012 uur: spreekuur wethouder van Sociale Zaken. Onmiddellijk na de opening van het nieuwe zittingsjaar van de S'aten-Generaal bood de minister van Financiën, de heer J. van de Kieft, in de Tweede Kamer de millioenen- nota aan. De minister opent het befaamde koffertje

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3