Kapitein Delzennes carrière op de wereldzeeën is ten einde Het Hek van de Dam Franse Paragraaf Agenda voor Haarlem VAARWEL CHILI EN PERU Na veertig jaar bij de KNSM is hij eindelijk echt thuis, in Haarlem Castricums meisje met moord bedreigd Twee doden bij auto ongeluk te Rijsbergen BENT U off IBIS jaagt Uw zorgen op de vlucht „Beeldenstorm" in Venlo Prins Bernhard naar Afrika vertrokken Niets krijgt men cadeau ENMODE Najaars- jassen GRATIS 10 PAKJES IBIS EXPORT SHAG DOBBELMANN... LEKKER MAN! Vandalen aan het werk A f vallen Afronden Lawaai Faillissementen WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1953 Aan de Planetenlaan in Haarlem-Noord is een gemoedelijke zestiger zich sedert enkele zoeken geheel aan zijn vrouw en dochter komen wijden. Hij kijkt uit zijn fauteuil genoeglijk de kamer rond en draagt er zorg voor dat, hij geen as op het vloerkleed morst, zoals dat een huiselijk man betaamt. De gepensionneerde KNSM-gezagvoerder C. J. W. Delzenne wil zijn aandacht, die veertig jaar lang op zijn koers, zijn lading en zijn bemanning gevestigd was, nu ook wel eens onverdeeld aan deze kant van het leven wijden. Zijn gezin,heeft nu bezit van hem genomen en het loopt tenminste niet de kans meer dat hij „even naar Amsterdam" gaat en dan zes jaar weg blijft zoals dat eens onder de drang der omstandigheden natuurlijk is gebeurd. En dat is zijn voordeel boven vele andere „huismussen": hij heeft iets te ver tellen dat er wezen mag en waar alle mo gelijke gesprekken over politiek en meer van die alledaagse dingen bij verstom men. De oren worden altijd gespitst bij zo'n aanhef als.... „toen ik in Juli van het vorig jaar in Valpa raiso was. al is deze oud-gezagvoer der er ook weer de man niet naar om sich daarmee in de conversatie een machtspositie te wil len verwerven. Cornelis Jan Wil lem Delzenne kwam in Mei 1913 van de zeevaartschool in Vlissingen als 19-ja- i-ige derde stuurman aan boord van de „Jason" van de K. N. S. M. Hij voer op de Zwarte Zee en zag de Russische havens Odessa en Nikolajev, waar graan werd ge laden voor de West- Europese havens. Toen Rusland zich na de revolutie van de buitenwereld af- Kapitein Delzenne. Het gebaar van sloot werd het accent vertellen van de K. N. S. M.- diensten verlegd naar West-Jndië en hij voer op de lijn New York-Guragao-Venezuela. Daarna kwam hij bij de Chili-dienst, die later door zijn maatschappij geopend werd en waarop hij kortgeleden ook zijn laatste reizen maakte. Dat werd dan ook wel ongeveer zijn spe cialiteit met stukgoederen heen en met ertsen, wijn en katoen terug al maakte hij ook nog wel eens reizen naar West- Afrika. „Daar voeren we toen nog met barkassen de rivieren op landinwaarts om de spullen bij de kooplui aan huis te be zorgen". Dit was nog in de tijd waarin de eerste levensbehoeften van dergelijke vol keren naar de opvattingen van de be schaafde wereld nog voornamelijk uit je never bestonden. Europa nam daarvoor degelijke waren als grondnoten en cacao in ruil terug. Amazone-expeditie In de dertiger jaren werd de „Tela- mon", waarop stuurman Delzenne zat, door de K. N. S. M. tijdelijk afgestaan aan de Britse „Pontline", die de Amazone be voer en de mogelijkheden wilde onderzoe ken voor een geregelde bootdienst op Equitos in Peru, 2000 mijlen landinwaarts. Deze maatschappij had voor een derge lijke expeditie te grote schepen maar kon de „Telamon" uitstekend gebruiken. De diepgang moest vooral niet te groot zijn want de Amazone heeft tussen de natte en de droge tijd een verval van zestig voet. Het werd een indrukwekkende tocht, die bij Para aan de monding van de Ama zone begon en tweeduizend mijl verder bij Equitos eindigde. Tot Manaos 1000 mijl landinwaarts was de route al bevaren maar verderop werd het pionieren. Er warm twee uitstekende negei'loodsen aan boord, die herhaaldelijk met een der stuurlieden in een motorboot vooruit voe ren om de diepte te peilen, terwijl de Te lamon wachtte. Dat motorbootje had zich met hoge schotten naar de zijde van de oever beveiligd tegen de rillen van gebelg de stammen, die gelukkig niemand hebben geraakt. Pijlen, die wèl ieder een raakten waren de angels der mus kieten, die zich dankbaar aan de be manning tegoed deden. „Dat was wan hopig", vertelt kapitein Delzenne, „sommigen deden voor hun dienst op de brug een jas en twee broeken over elkaar aan, maar daar staken ze nóg doorheen". En liever niet over boord vallen want het wemelde van de krokodillen en van die kleine visjes, die in enkele minu ten tijd een lichaam in een skelet veran deren. Het was dag en nacht opmerkelijk st.il langs de dichtbeboste oevers, men hoorde geen enkel dier, de fauna (Brazi lië heeft de rijkste ter wereld) zit meer in het binnenland, doordat de oevergebieden te moerassig zijn. „De inheemsen in Equitos waren bij zonder aardige mensen. Aan boord kreeg ik van èen van hen een slang om op sterk water te zetten. En toen ze zagen dat ik er erg in mijn schik mee was kwamen er al heel gauw een stuk of twintig anderen. Allemaal met een mooie slang voor de kapitein. Op Peru ben je niet gauw uit gekeken. De oude beschaving van cle Inca's bijvoorbeeld, je moest clie waterwerken en die forten eens zien. De moeizame tocht naar Equitos leerde de „Pontline" overigens dat een geregelde dienst over die 2000 mijl Amazone onbe gonnen werk was. Even weg Wat de oorlog '40'45 betreft zullen we maar doen alsof kapitein Delzenne (hij was in 1939 gezagvoerder geworden) in derdaad slechts „even weg" is geweest, „even naar Amsterdam om te informeren" zoals hij op 12 Mei 1940 tegen zijn vrouw zei vóór hij het huis uitging om er pas in Augustus 1946 terug te keren. Het is een episode uit de Nederlandse koopvaardij, waarvan men zovéél kan schrijven maar waarvan de gevaren en de spanningen aan wal toch nooit ten volle beseft kunnen worden. We vermelden dus maar terloops, dat kapitein Delzenne de „Nereus" vlak langs de in IJmuiden ge laat mij je nu eens wat is niet zo bedoeld. Hij was tafel-president aan een diner met zakenmensen en journalisten in Valparaiso en maande alleen maar tot stilte. zonken „Stuyvesant" aan de Duitsers ont trok achter hem kwam de „Titus" met goud van de Nederlandse Bank dat in 1914 bij Yarmouth het achterschip van zijn „Perseus" werd afgeschoten, maar dat hij verder gelukkig heeft gevaren: gezien het feit dat zijn schip eens één van de tien uit een convooi van veertig was, die be houden uit Canada in Engeland aankwa men. De „Vulcanus" maakte onder zijn commando deel uit van de landingsvloot van 4000 vaartuigen, die op 6 Juni 1944 naar het Normandische strand koerste. Aardrijkskunde per post Met veel meer animo praat hij. over de adoptie van schepen door scholen na de oorlog, een drukke correspondentie tussen scheepsbemanningen en schoolklassen on der auspiciën van de NEVAS, waaraan ook hij met plezier deelnam toen hij na de oorlog weer op West-Indië en later op Chili voer. De „Delft", het laatste schip onder zijn commando, werd geadopteerd door de hoogste klas van de Hugo de Grootschool in Delft. Hij haalt een map vol tekeningen en fraaie, bijna gecalligrafeerde brieven te ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. 54 HAARLEM TEL.20420 Zonderling gedrag van Amsterdamse jongeman De rijkspolitie te Castricum is gisteren op zoek geweest naar een 24-jarige kan toorbediende uit Amsterdam, die volgens een bij de politie ingediende klacht in de vorige nacht in de slaapkamer van zijn meisje in Castricum was binnengeklom men. Volgens het meisje had hij een zak lantaarn bij zich, waarmee hij haar in het gezicht scheen. Toen zij alarm wilde slaan, koos hij het hazenpad, nadat hij eerst nog gedreigd had haar te zullen vermoorden. De rijkspolitie trof de jongeman in Am sterdam niet thuis. Zijn ouders had hij de avond tevoren medegedeeld, dat hij enige dagen afwezig zou zijn voor het vieren van een bruiloftsfeest. Inmiddels heeft de rijkspolitie uit Cas tricum proces-verbaal wegens huisvrede breuk opgemaakt tegen deze moderne Ca sanova. De jongeman had Dinsdag gewerkt en zich niet schuil gehouden. Hij kwam gis teravond op de gewone tijd terug in de woning van zijn ouders te Amsterdam. Bij zijn verhoor ontkende hij zich drei gend tegenover het meisje te hebben uit gelaten. Op de Bredase weg te Rijsbergen is Dinsdag een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Door het springen van een band is een Belgische auto tegen een boom gereden. De bestuurder, de 51-jarige C. L. de Blauwe uit Brasschaet werd levensgevaar lijk gewond. Zijn twee zoons van 10 en 13 jaar kregen beenbreuken. De echtgenote van de bestuurder overleed ter plaatse, evenals de vijfde inzittende van de auto de 80-jarige mej. A. II. Depuydt uit Pope- ringen. ADVERTENTIE voorschijn. „Je had wel wat om handen om ze allemaal een brief terug te schrij ven. Maar het was de moeite waard en iedereen had er plezier in, want die kin deren leefden ademloos mee. We hadden ze genoeg te vertellen over Peru en Chili en zij ons over hun schoolreisjes. Op de landkaart in hun klas werd de positie van ons schip bijgehouden. Het was de beste aardrijkskundeles, die ze zich konden den ken. Ik heb e ook nog katoenplantjes ge stuurd. „Aan al die vragen merkte je pas wat een interessant leven je eigenlijk had, want dat besef je niet eens altijd", zegt de oud-gezagvoerder. „Maar ik vind het niet erg dat ik er nu uit lig. Ik wil eindelijk wel eens thuis zijn". ADVERTENTIE SMIT'S Dat zal je gebeuren, Maandagmorgen om kwart over acht. Je wipt, om op te schieten, even door het rode stoplicht heen en rijdt dan net op het Amsterdamse Leid- seplein een agent in zijn armen. Da's óók om op te schieten Maar gelukkig de Ibis vogel (troost der pechvogels) vloog op 7 Sept. net boven zijn hoofd met de camera en knipte. Als deze pech vogel nu zijn naam, zijn adres en zijn vaste siga renwinkelier opgeeft aan Dobbelmann, Waddinx- veen, krijgt hij bjj wijze van troost Maar pech of geen pech: of U nu Ibis Export - de 100 o/0 Engelse shag van grote ver maardheid - of Ibis pure Virginia - de pittige favoriet van alle shag kenners - rookt, van één ding kunt U altijd zeker zijn Bovendien als de al te haastige fietser plechtig belooft, dat hij nóóit meer door rode lichten heen zal wippen, betaalt de goedhartige Ibis vogel voor deze keer óók nog zijn boete. Tot nu toe onbekend gebleven personen hebben zich door verbreking van een ruit toegang weten te verschaffen tot de op slagplaats van de beeldenfabriek Lumen" te Venlo. Tientallen beelden, die daar ston den opgesteld, zijn door de vandalen ont hoofd. Tal van modellen van beelden zijn vernield. Tientallen dozen met kleinere beeldjes werden opengebroken en de in houd ervan door het magazijn gesmeten. Diverse dozen met médailles worden ver mist. De politie heeft deze merkwaardige affaire in onderzoek. Hij gaat jagen in Tanganyika Gisteravond omstreeks zes uur is Prins Bernhard met zijn particulier vliegtuig van het vliegveld Soesterberg vertrokken naar Tanganyika in Oost-Afrika, waar hij, zoals men weet, aan een jacht op wild zal deelnemen. Van Soesterberg zou de Prins vliegen naar Rome, waar de eerste tussenlanding wordt gemaakt. De minister van Economische Zaken heeft aan ir. Z. Th. Fetter te Wassenaar, eervol ontslag verleend als lid van de hoofd commissie voor de industrialisatie, onder dankzegging voor de als zodanig bewezen diensten. In zijn plaats is tot lid van deze commissie benoemd mr. P. H. Valentgoed, te Rotterdam, directeur-generaal van de Arbeid. ADVERTENTIE Maar als U de Keg's super-bon vindt - in het U bekende pakje Keg's koffie A - dan bent U toch een eind op weg Op elke 100 pakjes bevindt zich een ruim aantal voorzien van 10 punten. Punten zijn verpakt niet alleen in Keg's koffie, doch ook in Keg's thee, verpakte levens middelen,custard, pudding. Voor slechts 80 punten stelt U zich in het bezit van een zware badhand doek, 70 punten halflinnen theedoek, 50 punten witte handdoek, 20 punten heren- of dameszakdoek, 60 pun ten bedrukt postpapier. In elk pakje koffie A een bon a 2V2 punt; in thee Boudoireen bon i 1 punt. Met angst en beven hebben wij ge volg gegeven aan een uitnodiging tot een persconferentie van de zich „Life Beauty" noemende maatschappij tot bevordering van de leefwijze van Gaye- lord Hauser, die in het allerminst dien overeenkomstig ingerichte Amstel Hotel werd gehouden. Wij zijn namelijk sinds onze kleuterjaren bijzonder gevoelig voor goede raadgeving en eerlijk gezegd stonden wij dan ook geniepig knagende angsten uit, dat wij allerlei bezwarende omstandigheden zouden vernemen tegen zulke heerlijkheden als een malse tour- nedos of een omelet met champignons. Want wij willen natuurlijk graag slank blijven en lang leven in de gloria, maar zolang wij niet op een houtje behoeven te bijten, zetten wij toch liever onze tanden in een geroosterd stuk wild braad dan in het menu, dat zo'n mo derne voedingsspecialist als bij voor beeld Donald Cooley ons wil voorschrij ven en dat bestaat uit twee crackers met vijf gekookte uien, temeer daar men nooit kan weten wat de avond brengen zal. Doch laten wij niet afdwalen. In een der benedenzalen van het Amstel Hotel werden wij welkom geheten door enige heren, die er uitzagen alsof zij voor étalagepoppen hadden gestudeerd, het geen ons onmiddellijk een warm ver trouwen in de deugdelijkheid der Hau- serproducten schonk. Als eerste spre ker op deze bijeenkomst fungeerde een zekere heer Den Boer, die werd aan gekondigd als „een speesjalist in de voedsel brans". Deze wist ons te vertel len, dat Hauser een voorloper heeft gehad, te weten de geniale Theophrastus Bombastus von Hohenheim, die zich Paracelsus noemde. Waarschijnlijk kwam hij hierop, omdat hij had vast gesteld dat de heer Hauser in zijn wereldschokkende boek „Blijf jong, leef lang" een heleboel bombast zou hebben beweerd. Maar gelukkig kon hij hier aan toevoegen, dat op de volgens deze bombast vervaardigde voedingsmidde len zelfs door de heren artsen niets viel af te dingen. Een andere Hauserleefwijsgeer deel de ons mede, dat de in „het boek" ver kondigde waarheden al dertig jaar ge leden bekend waren. Maar de mensen wilden er niet aan geloven. Hauser echter heeft de naar vermagering hun kerenden laten zien, dat men dit doel door middel van het dagelijks voedsel bereiken kan, mits dit ongeraffineerd, onverhit en ongeverfd is. Was hij daar maar nooit mee begonnen, want hij verkeert nu in de onzalige omstandig heid, dat hij rijk moet worden teneinde zijn goede naam de beschermen. Allerlei fabrieken werden namelijk aangestoken door de nieuwe cultus en gingen zoge naamd volgens zijn richtlijnen produc ten vervaardigen, die hem wel eens in discrediet zouden kunnen brengen. Hij was dus wel gedwongen zijn vriendelijk gezicht en keurige handtekening tot handelsmerk te verheffen. Hij trekt van de door hem gecontroleerde bedrijven natuurlijk een vorstelijk inkomen. Maar geniet hij er ook van? Hij kan nu alleen maar steeds meer biscuitjes eten en taptemelk drinken, afgewisseld door kopjes tarwekiemen met spinaziesap, met geen ander gevolg dat hij tenslotte zo mager wordt, dat er niets meer van hem overblijft. Maar dat is ons aller lot. Arme rijke Hauser. Wij hebben intussen van de Neder landse fabrikant een heel pakket toe gestuurd gekregen. Dit bevatte onder meer een half pond biergistvlokken, het wondervoedsel, dat niet minder dan zeventien vitaminen bevat, aldus het etiket. Verder zestien aminuzuren en veertien onmisbare mineralen, welke sporadisch voorkomen. Men moet ze op een droge plaats bewaren, zo staat er verder. Als men dat met roomboter of ganzeleverpastei doet, wordt men er ook niet vet van, zouden wij zo denken. Toch hebben wij de inhoud voor alle zekerheid nog even nageteld, maar wij misten twee of drie aminozuurtjes. Iets heel bijzonders achten wij de biergistvlokken, want die bevorderen de elastische soepelheid van het lichaam, goede tanden en een sterk beendergestel, een gezonde huid zonder rimpels, een vlotte spijsvertering en (dat denken wij althans) een lege maag. Zou deze heilzame invloed ook van een glaasje bier uitgaan? Dat schijnt ook de vitamine tegen grijze haren te bevatten, maar daar merken wij niet veel van. Intussen vernamen wij nog een be langrijk nieuwtje op het gebied van de vermageringscultuur. Er komt namelijk binnenkort in Amsterdam een Hauser- bar, waarvan wij alvast een kiekje heb ben genomen. Men zal er de heerlijk ste gerechten kunnen consumeren, zo als een glaasje hangop met een schotel tje rauwe geschaafde kool, eventueel vermengd met een rauw worteltje. U moet maar zo denken, iedere calorie is er eentje. Er zal zo nemen wij aan een zeer nauwkeurige weegschaal worden opgesteld, die ook schommelin gen van minder dan honderd gram re gistreert. Daarop kunt u precies zien hoeveel geweekte abrikozen met vlier bessensap u per etmaal nuttigen kan. Terzijde zullen een paar tafeltjes van vermenigvuldiging worden opgesteld met enige tabellen van eiwitgehalte en vertrektijden van de laatste tram. Dit laatste bij wijze van overgangsmaat regel want volgens Hauser mag u alleen maar fietsen of wandelen. In ieder ge val kunt u hier de gehele voedings waarde van iedere maaltijd zelf uitreke nen. Wat u over houdt, kunt u naar boven afronden. Dat staat altijd nog beter dan een buikje. Wij vergaten nog mee te delen, dat er op die persconferentie ook een arts het woord voerde, die er als reclame voor de volgens de inzichten van Hau ser gefabriceerde voedingsmiddelen aan herinnerde, dat er zich tijdens de oor log zo weinig kwaaltjes voordeden. Dat kwam door de soberheid, waarmee onze maaltijden werden samengesteld, zo toonde hy aan. Nu lijkt het houden van een nieuwe oorlog ons wel een heel erg radicaal middel om slank te blijven. Wij betwijfelen trouwens of men er lang bij leeft. BOEDA Parijs, September - - De rustigste kamers in een grote stad zijn misschien de hoogste kamers aan de straatkant: de tal rijke soorten lawaai komen aaneengekoekt naar boven, en er is al gauw niets onge woons meer in dat afleidend werkt. An ders staat het met kamers aan de achter kant van de huizen, zoals ik er een bewoon. Bezichtigd op een slaperige zomermiddag leek dit een idyllische plek, waar de verre geluiden van autoklaxons en de uitroepen van kinderen in de buurhuizen zich ver momden als het gekwetter van schuldeloze vogeltjes. Bovendien is er een verbazend uitzicht, over loden, glazen en pannen daken weliswaar, maar dan ook tot kilo meters verder, waar een geschulpte, altijd wat nevelige lijn de bossen buiten de stad aangeeft. De blik wordt daardoor naar de verte getrokken, en pas na enige tijd dringt de naaste omgeving zich via het gehoor in de aandacht. Het veld van uitzicht begint in een soort trechter van huizen: links muren die grotendeels blind zijn, van een ruwe, zwartachtige steen; maar rechts een ge woon blok van vijf verdiepingen met lange ramen, balconhekjes en luiken, alles druk bewoond; en daarachter bovendien een nog hoger blok, dat van buiten wel zo ongeveer klaar is, maar van binnen nog afgebouwd wordt. Dit laatste blok was eerct 17^1» genoeg; het hield zijn ramen nogal lelijk open,maar dat was omdat er geen glas in zat; verder is het aardig bekleed met witte tegels van verschillende modellen. Ongeveer twee weken geleden ging het plotseling mis. Een onzichtbare machine, die vermoedelijk voor een of ander soort boorwerk diende, kwam iedere morgen om negen uur in be drijf, en werkte dan drie uur lang volgens het volgende schema: vijf minuten onregel matig getjok, dan een aanzwellen van het geluid tot een geraas zoals men dat hoort van een straalvliegtuig dat op geringe hoogte passeert even later het terugzin ken van het geluid tot het korzelige getjok. De machine is nu weg, het wrede karwei is blijkbaar volbracht; maar de herinnering eraan is nog een overgevoelige plek, vooral doordat ik na enige dagen begon te lijden aan de vrees dat de machine niets met de huizenbouw had uit te staan, maar in een eveneens onzichtbaar fabriekje stond, dat pas volgend jaar in de vacantietijd weer even tot rust zou komen. Inmiddels blijven de geluiden uit het huis beperkt tot dat van een electrische zaag en hamergeklop: het eerste is. voornamelijk onsympathiek als een soort „jonkie" van het geraas van de boormachine; het gehamer is wel vro lijk, al zijn naar het geweld te oordelen de hamers onnodig groot: het heeft iets van een kermis. In ieder geval begint zich langzamer hand de zekerheid weer voelbaar te maken dat de geluiden uit het nieuwe blok eens zullen verstommen, en het is nu alweer mogelijk in bescheiden mate mee te leven met de families in het oude huis dichterbij aan de rechterkant van de trechter. Ik zal daar voorlopig over zwijgen, evenals over het aparte onderwerp van de geluiden bij avond, om nog wat te künnen zeggen over de telefoon achter het tralieraam. Dit tralieraam zit in de ruwe blinde muur links, en het is niet groot, 50 bij 50 cm zowat; maar hoewel het bovendien nog door tien meter steile wand van de begane grond gescheiden is, zitten er behalve tra lies ook kippengaas en berookt glas voor het is dus verantwoord, de muur blind te blijven noemen. Maar doof niet: één ge luid komt er steevast doorheen, dat van de telefoon, zachtjes maar helder, juist duidelijk genoeg om altijd hoorbaar te zijn en even te doen denken dat het de tele foon hier in huis is. Het is een actief toe stel, op een wat verdachte manier: soms belt het vier keer achter elkaar, pauzeert even, gaat dan weer vier keer, pauzeert weer even, gaat dan nóg eens vier keer. De bellen zijn regelmatig, niet gepresseerd zoals die van de juffrouw van Interlocaal; en de pauzes te kort dan dat er in geant woord zou kunnen zijn. Misschien woont er niemand die zou kunnen antwoorden; misschien is er ook geen telefoon, alleen een rommelzolder, waar roerloos rag hangt van spinnen die al jaren dood zijn. Dinsdag heeft de rechtbank te Haarlem in staat van faillissement verklaard: J. den Breejen, Bennebroekerdijk 210 te Hoofddorp, vrachtrijder. Rechter-commis- saris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. J. Tansonius. advocaat en procureur te Haarlem. K. van Gijtenbeek, koffiehuishouder, Anegans 11, Haarlem. Rechter-commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: mr. G. J. H. de Leeuw, advocaat en procureur te Haarlem. ADVERTENTIE WOENSDAG 16 SEPTEMBER Stadsschouwburg: „Het uur der verruk king", (Haagsche Comedie), 8 uur. Concert gebouw: A.V.R.O.-tournée, 8 uur. Frans Halstheater: Wala-corsetshow, 8 uur. Lido: „Achter gesloten gordijnen", 18 jaar, 7, en 9.15 uur. City: „Het meisje van de Poesta", 7 en 9.15 uur. Minerva: „Othello", 18 jaar, 8.15 uur Rembrandt: „Carrie", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „Jeugd in de branding", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Huis der verloren vrouwen". 18 jaar, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 17 SEPTEMBER Grote Kerk: Orgelconcert door George Ro bert, 3 uur; concert door Feike Asma, 8 uur. Concertgebouw: A.V.R.O.-tournée, 8 uur. Stadsschouwburg: Haarlemse Kunst Gemeen schap met Utrechts Studenten Cabaret, 8 uur. Zuiderkapel: Spreker ds. S. Zijlstra, 8 uur. Lido: „Achter gesloten gordijnen", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Het meisje van de Poesta', 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Achter gesloten gordijnen", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Othello", 18 jaar, 8.15 uur. Rembrandt: „Carrie", 18 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: „Jeugd in de branding", 18 jaar, 2, 4.15; „Blinde ogen", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Huis der ver loren vrouwen", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7