Velsens cultureel leven in de komende week u Behoefte aan dienstplichtigen in 1954: 53.770 man Kopen van bollen is een kunst Agenda voor Beverwijk Jaarboek van Buitenlandse Zaken Begroting van „Oorlog" Ruim 20 percent van lichting 1954 afgekeurd Verwachte verloop van onze woningbouw In eerste halfjaar 1953 557 doden door ongelukken Aandacht voor de voorjaarstuin Kousenfabrikanten vormden kartel Nog twee zenders voor de Wereldomroep Heemskerk Scheepvaart Castricum VRIJDAG 18 SEPTEMBER *95 3 In een toelichting: op tic begroting van het departement van Oorlog welke wordt aangeboden met een eindcijfer van 1.174.643.000 deelt minister Staf mede dat het aantal voor de lichting 1954 inge schrevenen in totaal 82.000 bedraagt. Daarvan werden definitief afgekeurd 17.100 dienstplichtigen, dat is 21,3 procent van het aantal ingeschrevenen, dat ter keuring is verschenen. De geraamde behoefte aan dienstplich tigen bedraagt respectievelijk voor de marine: 5.500, voor de landmacht: 42.770 en voor de luchtmacht: 5.500. Aan deze behoeften kan worden voldaan, nadat aan ongeveer 14 procent van de voor indeling beschikbaren van de lichting 1954 uitstel van opkomst is verleend. Daarbij moet uiteraard in aanmerking worden genomen, dat bij de lichting 1954 mede 'opkomt een belangrijk aantal dienstplichtigen, die vroeger uitstel heeft verkregen. Ingevolge de toezegging door de minis ter gedaan, is thans een wetsontwerp nage noeg gereed, waarbij in enige leemten van de vigerende Dienstweigeringswet wordt voor zien, terwijl bovendien van de geboden gelegenheid is gebruik gemaakt om de sociale maatregelen welke thans reeds ten aanzien van de erkende gewetensbezwaar- Het grote probleem van duizenden is nog steeds de woningnood. Hoe zal nu deze woningnood verlopen? Men hoort altijd veel cijfers van het aan tal gebouwde woningen, maar beter dan die getallen spreekt tol ons een overzicht over het verloop van de woningtekorten, hetgeen betekent hoeveel woningen wij nog moeten hebben eer loij uit de nood zijn. Aan de hand van plannen heeft het ministerie kunnen berekenen hoe het wo ningtekort zal verlopen. Uit de cijfers blijkt dat wij eindelijk, een dalende lijn hebben ingezet. In de oorlog en ook na de oorlog bleef het woningtekort maar steeds stijgen. In 194S behaalden wij het tragische record van een tekort van 299.000 wo ningen. Na 194S echter is de lijn van de grafiek dalende. Volgens de berekeningen den worden toegepast een wettelijke basis te geven. Om een indruk te geven van het tempo van de opbouw van de strijdkrachten, tekent de minister aan, dat medio 1947 aanwezig waren 1375 beroepsofficieren en 3500 onderofficieren Thans zijn deze aan tallen respectievelijk 5740 en 14500, in welke laatste aantallen mede zijn begrepen de niet tot het beroepspersoneel behorende militairen, die vrijwillig met of zonder verband in werkelijke dienst verblijven. Deze getallen, welke aangeven dat de kern van de land- en luchtmacht zich in 7 jaren ondanks de vrij strenge selectie welke wordt toegepast meer dan verviervou digd heeft, tonen volgens de minister aan dat de bereidheid om tot de strijdmacht toe te treden niet zo gering is als wel eens wordt verondersteld. Met voldoening kan worden geconstateerd, dat het aantal aan meldingen voor een militaire verbintenis zich in stijgende lijn beweegt. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. 1948'49 '50 '51 '52 '54 '59 '63 1000 woningen In 1964 hebben wij een ovenschot van 12000woningen De algemene vergadering van het Ver bond voor Veilig Verkeer is gisteren in de Buitensociëteit te Zwolle geopend door de voorzitter jhr. Th. Roëll, die de aandacht vestigde op de verkeersongevallen-cijfers. „In het afgelopen eerste halfjaar van 1953 waren er 557 doden als gevolg van ongelukken, namelijk in Januari 55, in Februari 84, in Maart 87, in April 93, in Mei 138 en in Juni 100. Dat zijn 90 doden meer dan in het eerste halfjaar van 1952". De jeugdverkeersexamens stonden het afgelopen jaar weer in het middelpunt van de belangstelling. Werden in 1950 ruim 60.000 examen-opgaven aangevraagd en in 1951 76.000, in 1952 was het aantal ge stegen tot ongeveer 96.000, waarbij nog niet zijn gerekend de schoolkinderen, die in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag examen deden. In het zo juist versohenen vierde Jaar boek van het ministerie van Buitenlandse Zaken wordt ingegaan op die aspecten van de internationale ontwikkeling in de periode Juni 1952 tot Juni 1953, waarbij dat departement betrokken is geweest. Evenals in de drie voorafgaande Jaar boeken is ook in dit Jaarboek de tekst verdeeld in een politiek gedeelte, een ge deelte over bijzondere onderwerpen en tenslotte een documentair gedeelte in de vorm van een aantal „Bijlagen". Het politiek gedeelte wordt voorafgegaan door een „Inleiding" tot het Jaarboek, waarin de verslagperiode in; vogelvlucht wordt overzien. Daarbij wordt vooral aan dacht geschonken aan de regeringswisse lingen in de Verenigde Staten en in de Sovjet-Unie en aan de vooruitgang welke op het gebied der Europese samenwerking is bereikt, terwijl niet werd vergeten te vermelden, dat Nederland in de verslag periode in staat was af te zien van het doen van een verzoek om economische hulp en tot slot met dankbaarheid gewag wordt gemaakt van de bijkans overweldi gende hulp, welke Nederland na de Wa tersnood-ramp van zovele zijden uit het buitenland bereikte. Daarna wordt in een tweetal hoofdstuk ken Nederlands rol in de UNO en het werk in de West-Europese en Noord-Atlantische verdragsorganisatie uiteengezet. Vervolgens wordt aan elk der werelddelen, namelijk Europa, Amerika, Azië, Australië en Ocea- nië, en tot slot, Afrika, een afzonderlijk hoofdstuk gewijd. Onder de bijzondere onderwerpen vindt men wederom, evenals in vorige jaren, gegevens over de hulp aan minder ontwik- kele landen en over de emigratie, terwijl ook aan de behartiging van persoonlijke belangen van Nederlanders in het buiten land en aan het internationaal privaat recht korte bijdragen zijn gewijd. Nieuw is uiteraard de behandeling van de buiten landse hulp voor de leniging van de wa tersnood. Daarna volgen een overzicht over cle Nederlandse rechtspraak, over vragen van internationaal recht en een overzicht van de door Nederland in 1952 gesloten ver dragen en andere overeenkomsten. Als laatste van de bijzondere onderwerpen volgt tenslotte een kort overzicht van de voornaamste politieke gebeurtenissen tus sen 1 Juni 1952 en 1 Juni 1953. Zesender tig bijdagen onderstrepen het documentaire karakter van het Jaarboek. Het Jaarboek is vandaag aan de Staten - Generaal aangeboden. zullen wij in 1954 nog een tekort van 213.000 woningen hebben. Het jaar 1964 is het grote moment dat wij weer de bekende bordjes „Te huurzullen zien verschijnen, want dan moeten wij een woningoverschot hebben van 12.000 woningen. Het ministerie tekende bij deze cijfers 7iog aan dat als woningbehoevend zijn aan gemerkt alle door het huwelijk gevormde gezinnen en voorts alle overige huishou dens, die een zelfstandige woning behoe ven. Niet alle gezinnen evenwel eisen in de practijk een zelfstandige woning op. Hierdoor is de woningvraag geringer dan in dit overzicht becijferde behoefte. Na tuurlijk kunnen in verschillende delen van ons land de woningtekorten al veel eerder opgeheven zijn, de in de grafiek verwerkte cijfers geven de totale behoefte van ons land. De economische rechtbank te 's-Graven- hage heeft hedenochtend een zaak behan deld tegen vier kousenfabrikanten, die sinds 1942 een pr ijzen kartel hadden ge vormd en aan wie was ten laste gelegd dat zij bij een vaststelling van minimum prijzen in Februari 1950 hiervan geen melding hadden gemaakt bij het mini sterie van Econ. Zaken. De kousenfabri kanten waren: Fa. J. van L. te Arnhem, N.V. H. te Haarlem, De J. en Van D. N.V. te Hengelo en M. J.-de W.'s kousenfabrie- ken N.V. te Schijndel. De officier van justitie vorderde in zijn requisitoir tegen deze kousenfabrikanten elk een geldboete van f 5000. De fabikanten hadden echter, zoals ter zitting bleek, weinig waarde aan het kar tel gehecht. In een vergadering in 1948 had men de suggestie gedaan het kartel te ontbinden en een gentlemen's agreement aan te gaan. Dit was echter nog nooit ge beurd. Naar door de minister van O., K. en W. wordt medegedeeld, heeft de regering een dezer dagen in beginsel besloten tot ver dere uitbreiding van het zenderpark van de Stichting Radio Nederland Wereld omroep. Naast cle bestaande moderne 40 k.w. zender en de in 1951 reeds bestelde 100 k.w. zender, die thans in aanbouw is, zullen naar alle waarschijnlijkheid nog een tweetal 100 k.w. zenders worden ge bouwd. Er wordt nog onderzocht, op welke wijze van deze uitbreiding een zo groot mogelijk nut voor de Wereldomroep kan worden verkregen. Men heeft nog niet be slist, of ook beide nieuwe zenders in Lopik Sullenworden geplaatst, (Van oil ze correspondent i?i de bloembollenstreek) Nog bloeien in cle tuinen de zomer bloemen en nog geniet men van de kleuren die dc zon in deze bloemen heeft gelegd. Deze bloemen verlengen de zomer. Reeds heeft het K.N.M.I. gezegd, dat een rug van hoge druk plus een sterke uitstraling de temperatuur hier en daar onder nul heb ben doen dalen. Nog even en het is weer zo dat men 's morgens wakker wordt en slechts een ruïne aantreft van wat de vo rige dag nog een mooie tuin vol bloemen was. De ervaring heeft geleerd dat de tuin- liefhebbers meestal dan pas overgaan tot het kopen van bloembollen. Dat kopen van bloembollen is een kunst, want men kan hierbij, net als overal trou wens, bedrogen worden. Er zijn vele goede en eerlijke zaken die reeds jaren bestaan, grote zowel als kleine, die ieder jaar weer kapitalen besteden aan het verzenden van catalogi, het plaatsen van advertenties en wat er nog meer nodig is om een bepaalde naam bekend te maken. Zij hebben zich op deze manier meestal een zeer uitge breide kring van klanten opgebouwd en zij, die regelmatig van eenzelfde firma betrekken, zullen heus geen last krijgen van de beunhazen, als ze niet voor een dubbeltje vooraan willen zitten. Ieder jaar blijken er weer mensen te zijn, die grif ingaan op zeer goedkope aan biedingen, of aanbiedingen met veel ex- tra'tjes. Ze vergeten dan dat bloembollen nooit te vergelijken zijn met pakjes zaad waar men alles nog aan moet doen. Een bloembol is een product, dat al helemaal klaar is als men het thuis krijgt. Alles zit er in, een groot deel van het voedsel plus de bloem. Men zet ze in de grond, zorgt dat ze niet bevriezen of verdrinken en verder heeft men er geen omkijken naar. Is aan deze voorwaarden voldaan dan moet eigenlijk iedere bol een, of bij narcissen meer, bloemen brengen. Veer zorg besteed Om het zover te krijgen hebben de kwe kers veel zorgen aan dit gewas moeten be steden, zelfs zoveel dat iedere bol diie de schuren uitgaat een paar keer bekeken is. Door de kwekers en controleurs van ver schillende verenigingen van kwekers. Iedere zaak die priis stelt op zijn naam zal deze bollen naar de klanten verzenden. In tijden van grote overschotten, als de oogst bijvoorbeeld zeer overvloedig is ge weest of als er in het buitenland weer im portbeperkingen zijn afgekondigd dan kunnen de bloembollen zeer goedkoop zijn. Dit jaar zal dit niet zo zijn. Men zal voor de gewone variëteiten toch wel minstens een tientje per honderd moeten betalen en voor meer bijzondere tot twintig gulden. Er zijn natuurlijk uitzonderingen hierop, want het kan zijn dat een inkoper door een gelukkige inkoop ze lager kan aanbieden. Veel zal dat echter niet zijn. Hyacinten zijn duurder De hyacinten zijn uiteraard duurder. Dit is de elite cultuur, die zeer veel voorzie ningen vraagt op het land en in de schu ren. Ook dat moet natuurlijk worden be taald. Nog duurder dan de gewone zijn de geprepareerde^, die omstreeks Kerstmis in bloei kunnen zijn. Deze hebben een zeer bijzondere behandeling gehad. Het is moeilijk hierbij een prijs te zeggen die enigszins oriënterend kan zijn. De witte en blauwe zullen het goedkoopst worden aangeboden, de andere kleuren zijn duur der. Wij nemen dit tenminste aan aan de hand van de prijzen die in de onderlingë handel en op de veilingen werden ge maakt. Het is dus te begrijpen, dat de bonafide handelaren met leedwezen zien, dat er weer een of andere goedkope aanbieding de wereld wordt ingezonden, waarvan zij kunnen zeggen, dat er iets niet goed aan zal zijn. Het ongelukkige van het geval is, dat vele mensen bloembollen willen heb ben, maar ze eigenlijk te duur vinden of er het gevraagde geld niet voor kunnen nes® .leggen,. Dit inkomens bollen. en zij bestellen dan goedkope Beunhazen kunnen veel bederven Indien men bollen kopen wil dan dient men ze te kopen bij goed bekend staande adressen. Kent men die niet dan zal men even moeten informeren b'j kennissen, die al meer bollen hebben gekocht. Het is mo gelijk dat men huiverig wordt voor het kopen van bloembollen als men dit leest. Dit is helemaal niet nodig, want over het geheel genomen wordt er geleverd wat de catalogi aanbieden. Maar oor. of twee beunhazen kunnen zo veel bederven. De bonafide handelaren hebban gel;acut een oplossing voer dit probleem te vinden Men heeft het kwaad echter niet met wor tel en al kunnen uitroeien, omdat er bijna geen controle op te houden is. In het buitenland heeft men hiervan geen last meer, want er bestaat een con trole. De ambtenaren van de Planten- ziektenkundige Dienst moeten gezond heidscertificaten geven en dat doen ze niet dan nadat ze de zending hebben ge zien. De beunhazen zouden, als ze een exportvergunning zouden hebben, dus wel snel tegen de lamp lopen. Er komen ook wel eens klachten binnen over een slechte zending bij de bonafide handelaren. Natuurlijk kan het voorko men dat er eens wat tussendoor glipt. Zijn het beperkte aantallen en is het percen tage bollen dat slecht bloeit laag dan ver goedt men die wel. Gaat het echter om grotere bedragen dan onderzoekt men zulke klachten en komt voor zeer eigen aardige feiten te staan. In doorsnee zijn dan de bollen mishandeld. Ze worden ont vangen, maar er is nu net niemand die tijd heeft om ze te planten of netjes op te bergen. Resultaat „Zet maar even weg". Als dat „even" een paar weken wordt en de bollen staan op warme, vochtige plaat sen dan krijgen allerhande schimmels de baan vrij. Dan is het beslist niet de ver koper die geen goede bollen geleverd heeft, de ontvanger heeft ze dan niet goed be handeld. Het beste doet men om de cul tuuraanwijzingen te lezen en daaruit te concluderen wat wel en niet kan. Doet men dat dan zal men zien dat het krijgen van een mooie tuin in het voorjaar of van bloemen in de winter een zeer eenvoudig werkje is. Met een minimum aan moeite krijgt men in het voorjaar een maximum aan genoegen. 85 inwoners van Stavenisse en omgeving brengen van 15 tot en met 17 September een bezoek aan Nantes in Frankrijk, welke plaats Stavenisse heeft geadopteerd. Een deel van de groep uit Stavenisse, voor het hotel in Parijs, op doorreis naar Nanles. 20 SEPTEMBER: Humanistisch Verbond, lezing door mr. dr. J. in 't Veld over „Religieus Huma nisme", 10.30 uur, gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen IJmuiden. „Felison", expositie Otto B. de Kat, ge opend van 15 tot 17 uur Heidestraat. 21 SEPTEMBER: „Felison", expositie Otto B. de Kat, ge opend van 19 tot 21 uur Heidestraat. Zondagscholen-Actie-Comité, openlucht samenkomst Enschedeplein, m.m.v. een zangkoor, aanvang 19.30 uur. 22 SEPTEMBER: „Felison", expositie Otto B. de Kat, ge opend van 19 tot 21 uur Heidestraat. Zondagscholen-Actie-Comité, openlucht samenkomst Min. Lelyiaan, m.m.v. een zangkoor, aanvang 19.30 uur. 23 SEPTEMBER: „Felison", expositie Otto B. de Kat, ge opend van 19 tot 21 uur Heidestraat. Zondagscholen-Actie-Comité, openlucht samenkomst De Genestetlaan, m.m.v. een zangkoor, aanvang 19.30 uur. Vereniging van Zwakzinnigenzorg, 25- jarig bestaan, receptie van 16 tot 17 uur, geb. Cultureel Centrum. Jubileumavond 20 uur Gebouw Cultu reel Centrum. 24 SEPTEMBER: „Felison", expositie Otto B. de Kat, ge opend van 19 tot 21 uur Heidestraat. Zondagscholen-Actie-Comité, openlucht samenkomst Casembrootplein, m.m.v. een zangkoor, aanvang 19.30 uur. Ned. Ver. van Huisvrouwen, feestavond 19 uur, Gem. Vergaderzaal Abelenstraat. Velsen-Noord „Vooruit", voordracht door Willem van Iependaal, 20 uur Gem. Vergaderzaal van Diepenstraat. 25 SEPTEMBER: „Felison", expositie Otto B. de Kat, ge opend van 19.tot 21 uur Heidestraat. Zondagscholen-Actie-Comité, openlucht samenkomst Kennemerlaar., m.m.v. een zanakoor. aanvang 19.30 uur. 26 SEPTEMBER: „Felison", geopend van 15 tot 17 uur Heidestraat. „De Vriendenkring" neemt „Zomer zotheid" in studie Onder voorzitterschap van de heer J. Becker heeft de R.K. toneelvereniging „Vriendenkring" in zaal Kloes een leden vergadering gehouden waarop na breed voerige discussie het winterprogramma is samengesteld. Als eerste stuk zal worden opgevoerd een blijspel van de bekende schrijfster Cissy van Ms-rxvelt „Zomer Zotheid", waarvan hedenavond de repetities beginnen. Even als vorige jaren zal de heer H. Neele uit Krommenie de regie voeren. Zondagscholen-Actie-Comité, openlucht meeting voor de jeugd, 15.30 uur, Markt plein IJmuiden. Accordeon Vereniging IJmuidens Roem, Jeugdvoorstelling 15 uur, Patronaatsge bouw. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Bernardus Petrus, z. van J. Th. van Velzen cn G. M. Dirkson, Duinen bosch 9; Roberlus Wilhelmus, z. van W. van der Eng cn C. Hopman, Jac. Catsstraat 25. ONDERTROUWD: Wilhelm Theiner, wo nende te Beverwijk en Adriana Buxtorff, wonende te Castricum. GEHUWD: Bernard Dirk Wielinga, wo nende te Delft en Rigtje Femmigje Beek man, wonende te Castricum; Johannes Been tjes, wonende te Luttcrade en Maria The- resia Dijkman, wonende te aCstricum. OVERLEDEN: Wilhelm Emanuel van Keeken, oud 67 j., wonende te Castricum; Zeodorus Brandjes, oud 77 j., wonende te Beverwijk. Aagtekerk, 16 v. Nagoya n. Yokohama. Aboekerk, 16 v. Hongkong n. Takubar. Akkrumdijk, 16 v. Suez n. Aden. Alamak, pass. 16 ten Z. v. Kp. Comorin naar Bombay Alphard, pass. 16 Ouessant n. Las Palmas. Amerskerk, pass. 16 Guardafui n. Aden. Antonia, 16 v. Tj. Priok n. Singapore. Aardijk, 17 v. New Orleans te Rotterdam. Aldabi, 17 440 m. Z. St. Vincent. Algenib, 16 v. ilheos n. Las Palmas. Alkaid, 16 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Alnati, 17 v. Antwerpen te Rotterdam. Arnedijk, 17 v. New York te Baltimore verw. Alcyone, 16 v. Buenos Aires n. Santos. Annenkerk,, 17 te Amsterdam. Amstelveen, 16 v. Antwerpen n. Narvik. Ariadne, 16 v. Oran n. Seviila. Aaisdijk, 16 700 m. W. Lands End. Albireo. 16 v. Bremen te Hamburg. Alderamin 16 v. Bahrein n. Rastanura. Aludra, 16 300 m. N. St. Pauls Rock. Amsteltoren, 16 150 m. w. Kp. St Vincent Areirdskèrk, 16 v. Bremen n. Antwerpen. Breda, pass. 16 Lands End n. Antwerpen. Bonaire. 16 1300 m. NO. Barbadas. Boschfontein, pass. 16 Brothers n. Port Soedan Bloemfontein. 16 v. Hamburg n. Antw. Bintang, 15 v. San Francisco n. Manilla. Barendrecht, 16 270 m. W.ZW. Finisterre. Barito, 16 v. Gorcntalo n. Ampana. Batoela, 16 v. Pemangkat n. Tj. Priok. Baud. 17 v. Makassar te Ambon. Billiton, 16 170 m. ZW. Corinto. Chama, 16 Thameshaven verw. Cottica, 16 300 m O.NO. Fayal n. Plymouth. Castor, 16 v. Kopenhagen te Hamburg. Caltex Delft, 17 v. Sidon n. Rotterdam. Caitex Pernis. pass. 16 ZO. Punt Kreta n. Sidon Caltex Leiden, 16 185 m. W. Kreta. Caitex Nederland, pass. 16 Buriings n. Sidon. Caltex The Hague, pas. 16 Lissabon n. Sidon. Caltex Utrecht, 16 80 m. ZW. Ouessant. Camphuys, 17 v. Tj. Priok te Singapore. Cistula, 16 330 m. N. Sa bang n. Singapore. Cleodora, 16 65 m. W.ZW. St. Maarten. Cory da, 13 te PI ad-ju verwacht. Dejfiend, 16 v. Pto Alegre. Drente 17 te Djibouti. Diemèrdijk, 16 op de Thames. Dalerdijk. 15 te San Francisco. Danae. 17 te Rotterdam. Esso Den Haag pass. 16 Ouessant n. Sidon. Eos, 17 te Algiers. Enggano, 16 v. Madras te Colombo. Eem-drk, 16 330 m. W.t.Z. Lands End. Ena. 16 85 m. Z. Kreta n. Suez. Felipes, 16 te Port Dickson. Groote Beer, 16 510 m. O.NO. Kp. Race. Graveland. 16 v Amsterdamn. Z. Amerika. Gordias, 16 te Volos. Hoogkerk, 15 v. Davao n. Singapore. I-Iector, 17 te Amsterdam. I-Ieelsum, 19 te Houston verwacht. Haarlem, 16 1:10 m. W.ZW. Azoren. Ittersum, pass. 16 Maladiven n. Aden. Jagersfontein, 16 v. Kaapstad n. Port Elizabeth Jupiter, 16 v. Iskenderun tl. Famagusta. Japara (KRL), 17 tePort Swettenham. Kieldrecht. 16 v. Aden n. Suez. Kota Gedeh, pass. 17 Ouessant n. Rotterdam. Kota Baroe, pass. 16 Perim n. Padang. Karimata, 16 v. Soeraba.ia n. Cheribon. Kota Agoeng. 16 190 m. W.ZW. Colombo. Langkoeas, 17 te Tj. Priok. Lawak, 17 te Tj. Priok. Leuvekerk. 17 te Calcutta verw. Laertes, 17 v. Amsterdam te Antw. Laurenskerk, 16 v. Bombay n. Colombo. LÏndekerk, pass. 17 Ouessant n. Marseille. Linge, 17 te Dakar verwacht. Loenerkerk, 16 v. Aden n. Karachi. Loppersum, pass. Ouessant n. Curasao. Lutterkerk. pass. 17 Aden n. Port Said. Leersum, 16 480 m. NO. Bermuda. IJ seta, 16 in Str. Durian n. Port Swettenham. Macuba, 16 te Suez. Malea. 16 v. Singapore n. Adelaide. Meliskerk, 16 te Aden. Muiderkerk, 18 v. Melbourne te C-rnavon verw. Murena, 16 dwars Malta n. Singapore. Maasdam. 16 220 m. O.NO. Kp. Race. Mitra. pass. 16 Sombrero eil. n. Haifa. Molenkerk. 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Macoma, 16 v. Hongkong te Miri. Marisa, 16 t.h.v. Okinawa n. Niigata. Marken, 16 v. Makassar n. Amurang. Marpessa, 16 200 m. Natuna eil. Mataram, 16 v. Semarang n. Soeraba.ia. Meerkerk, pass. 16 ten Z. v. Helgoland naar Bremen. Mërwede, 16 270 m. NO. Fayal. Mirza. pass. 16 Sulu Archipel n. Miri. Modjokerto, 17 te Soerabaja. Musi, 17 v. Pane.kalpinar.g te Pladju. Noord wijk, 16 300 m. NW. Flores. Omala, 16 v. Berre n. Staniow. Oranjefontein, 16 390 m. NO. St. Helena. Oranjestad, 17 te La Guaira verwacht. Orestes, 17 v. Antwerpen te Rotterdam. U.verijsel, 16 rede Damman. Poelau Laut, 17 v. Pandang te Tj. Priok, Prins Willem IV, 17 te M-mt. eai. Prins Willem V, 16 v. Milwaukee te Sarnla. Prins Joh. W- Frlsp, pass. 17 Vlissingen naaf Antwerpen. Prins Fred Willem, 16 te Bremen. Prins Philips Willem, 16 dwars Beachyhead. Raki, 17 te Singapore. Ridderkerk, 16 te Zanzibar. Rita, 16 v. Bangkok n. Pladju Rotula, 16 v. Gibraltar te Trinidad verwacht. Ruys, 16 v. Osaka n. Nagoys. Roepat, 23 v. Tj. Priok te Amsterdam verw. Rondo, 17 v. Port Said n. Napels. Rijndam. 19 v. New York te Cobh verw. Reael. 16 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Reyniersz, 18 te Soerabaja verw. Riouw, 16 Elba gepass n. Port Said. Salatiga. 17 te Penang. Samarinda, 16 v. Colombo n. Singapore. Saroena, 17 te Saigon. Sheratan, 15 v. Bergen te Oslo. Slledrecht, 16 te Port Said. Stad Rotterdam, 17 v. Newport Mon te NarviK Stad Schiedam. 16 v. Vlaardingen te Narvik. Scherpend recht, 17 te Recife verwacht. Sibajak, 16 v. New York te Rotterdam. Salland, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Sehie, 17 v. Amsterdam n. Middell. Zee. Schiedijk, 16 v. Suez n. Djeddah. Stad Alkmaar, 17 v. Rotterdam te Narvik verw Stad Arnhem, verm. 17 v. Cardiff n. Narvik. Sinabang. 16 te Ampennan. Slngfcep, 16 160 m. O. Ceylon n. Port Soedan. Stad Vlaardingen, 16 75 m. NW. Rockall. Straat Makassar, pass. 16 ten O. eil. Mindano. Sumatra, 16 v. Singapore n. Belawan. Swartcnhondt, 16 v. GorOr.talo n. Menado. Tomini, 17 v. Colombo te Djeddah. Tablan, 16 Gibraltar gepass. n. Beyrouth. Tamo, 17 te Buenos Aires verwacht. Tiba. 14 te Santos. Talisse, 17 te Soerabaja. Tankhaven I. pass. 16 Poeloe Tenggol n. Bangxok Tasmrri, 17 v. Ti. Priok te Belawan. Ternate, pass. 16 ten N. eil. Ceram. Tcueer, pass. 16 Dover n. Liverpool. Thedens, 16 v. Soerabaja n. Semarang. Tibia. 16 eil. Roepat gepass. n. Aden. Tiibodas, 16 v. Penang n. Port Swettenham. Tiikampek. pass. 16 ten O. Formosa n. Moji. Tiiluwah, 16 v. Hongkong n. Singapore. Tiisadane, pass. 16 350 m. W.ZW. Reunion. Tiitinlengka, 16 110 m. O. Zuidp. Madagascar. Utrecht. 17 v. Tj. Priok te Bahkpapan verw. Van Riemsdijk, 16 v. Belawan n. Singapore. Van Spilbergen. 16 v. Luanda te Matadi verw. Willem Ruys, 17 v. Tj. Priok te Singapore. Willemstad, 16 270 m. NO. Fayal. Waterman, 16 1350 m. O.NO. Tahiti n. Papeete. Waiwerang. 16 v. Singapore n. Soerabaja. Wocnsdrecht. 16 40 m. N. Menado n. Miri. Wcnosarl, pass. 16 Kp. de Gata n. Port Said. I.Jsel. 16 50 m. NO. Kp. Bougaror.i. Zeeland (KRL), 17 v. Colombo te Aden. Zeeland (SSM). 17 v. d Tyne te Rotterdam. Zuiderkruis, 16 v. New vork n. Rotterdam. Zijpenberg, 16 820 m. W. Valentia. Binnenkort zullen twaalf Convairs 340 aan de vloot van de KLM worden toegevoegd. Deze Convair 340, die een grotere en nieuwe uitvoering is nan do. c.nnim.in24n-L^i^G^An^vejmoaeii van 21$# tou erheen &liegbev&$ftaj]t 30Q0 Iviïinü.e, Convair 340. in de- vkidhf* KLEINE VAART Att, 17 v. Antwerpen n. Blaye Sur Mer. Actinia, pass. 16 Vlissingen n. Sluiskil. Audacla, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Anna b, 16 v. IJsland n. Lysekil. Audacia, 16 v. Vasteras te Antwerpen. Atlas, 16 van Odense naar Kopenhagen. Beekbergen, 18 v. Malta te Barcelona verw. Betty b~ 17 Terschell. bank n. Preston. Binnenhaven, 19 v. Loctudy te Casablanca verw. Blue Boy, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Bornrif. 16 v. Immingham n. Goole. Betty Anne, 17 v. Amsterdam r.e Bremen. Bill, 17 v. Antwerpen n. GarsU.n. Bree Helle, 19 v. Londen n. Rotterdam. Columbus, pass. 16 Vlissingen n. Gent. Citadel. 16 v. Plymouth te Odense. Coolsingel, 16 v. Huil n. Goo'.e. Comeiis Houtman. 16 te jHarstad. Corrie b, 16 v. Lissabon n. Liverpool. Dcni, 17 te Londen. Deo Duce, 16 v. Roitaan te Malmö. Depa, 17 v. Kopenhagen n. Portsmouth. Dctroburgh, 16 te Port Lyautey. Driebergen. 16 v. Port Jerome n. Casablanca. Douro, 16 van Izmir naar Malta. Daje Bohmer, 18 v. Llbourne te Dakar verw. Evertsen, 16 v. Vlissingen te Memel. Ficna, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Eli sa, 16 v. Safi n. Agadir. Erebus, 17 v. Lissabon te Antwerpen verwacht. Express, pass. 17 Vlissingen n. Hamburg. Fiducia, 17 v. Terneuzen te Boston. Follonica, 16 v. To-nnay Charente n. Bordeaux. Frans, 16 v. Silvertow n. Horsens. Gerd, pass. 16 Vlissingen n. Zee. Glashaven, 16 te Gothenburg. Gerry, 17 v. Menstad n. Nexoe. Goote, 16 v. Nantes te Rouaan verw. Hondsbosoh, verm. 16 v. Londen n. Zaandam. Helvetia, 16 v. Goole n. Odense. Hartel, verm. 18 v. Antwerpen n. Dublin. Hast IV, 17 v. I-Iull n. Parijs. Hondsrug, vertr. 16 v. Bristol n. P ymouth. Hartel, pass. Vlissingen n. Antwerpen. Henrica b. 16 v. Unrea te Mantyluoto. Ida Jacoba, 14 v. Aden n. Hollanöla. Ingeborg. 16 v. Hamburg n. Brake. Ibis, 17 v. Londen n. Baasrode. Import. 17 v. Antw. te Lissabon verw. Jukurma, 16 v. Stettin te Gofle. Jan Kreumer, pass. 16 Brunsbüttel n. Ronskaer. Jo. 16 v. Fur n. Amsterdam. Jorioa. 16 v. Liverpool n. Dublin. Joost, 16 van Amsterdam naar Ost>-and. Keyser, 16 v. Inverness te Goole. Lacra, pass. 17 Kiel n. Huil. Leo. 16 Kiel Holtenau n. Malmö. Leuvehaven, 16 v. Aarhus te Kopenhagen. Lvdia, 16 v. Stockholm n. Yxpila. Marietie Bohmer. 17 v. Fedala teDa-kar verw. Matthew, verm. 17 v. Jersey n. Thameshaven. May Mere, 17 v. Genua te Almaria verw. Midsland. 17 v. Rotterdam te Laith. Myfem, 16 v. Stockholm n. Ronskar. Maasym, 16 bij Faroer eil. Markab,, 16 v. Harlingen n. Randers. Menkar, 16 v. Casablanca te Safi. Merak, 16 v. Casablanca ii. Rouaan. Meres. 20 v Gdynia te Amsterdam verw. Meuse, 17 y. Antwerpen te Hamburg. Mirfak. 16 v. Mogador te Nantas Muan, 17 v. Rotterdam te Amsterdam. Mies, 16 v. Vatdermarsv:k n. Vesteras. Midas, 16 van Triest naar Rijeka Neeltie b, 16 v. Sables d'Olonne te Bayonne. Noorderlicht, 16 v. Amsterdam n. Halmstad. Nijeroburg'h, 16 v. Norrkoping n. Stockholm. Nettie, 16 v. Goole n. Hobro. Noord, 17 v. Shellhaven n. Billing-ham. Pollux, pass. 16 Vlissingen n. Terneuzen. Pavo, 15 v. Amsterdam n. OStrand. Ponto, 15 van Skoghall naar Zaandam. Ponza, 16 v. Botterdam naar He'msund- Pal-ma, 17 v. Hamburg n. Rotterdam. Pieter Hubert. 17 v. Rotterdam te Amsterdam Twin. pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen Rapid. 17 te Kalmar. Rijnhaven. 17 v. Safi te Rouaan Strijpe, vertr. 17 v. Rieme n. Wicktcw. Slan, 17 v. Gothenburg n. Alkmaar. Silvretta. pass. 17 Vlissingen m Antwerpen. Spora, 16 v. UPort Lyautey n. Casablanca. Spurt, 16 v. Casablanca n. Agadir. Theano, 17 v. Belfast n. Drogheda. Theodora, 17 v. Krimpen a. d. tJse! n. Oslo. Tom v. d. Heide, 16 te Casaolanca. Tilly, 15 van Amsterdam naar Ostrand. Vivo, pass. 17 Vlissingen n. Brussel. Vlier. 16 v. Antwerpen te Oporta. Van Brakel, 16 v. Umea n. Nyharnn. Viking, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Vindicat Atque Polit. 17 v. Pateniemi te Londen Vlieland. 16 v. Rouaan n. Parijs. Vrede, 16 v. Killrush n. Barry. Vrouwepoder, 18 v. Oporto te Rotterdam verw. Vrijburgh, pass. 17 Ouessant n. Casabanca. Waenburgh. 16 v. Middlesbio n Rotterdam. Wickcn-burgh, 16 v. Rouaan n. Londen. Westkust, 17 v. Nyharnn te Huil. Wim, 17 v. Kaage te Dordrecht. SLEEPVAART Blankenburgh, met bak 16 v. R'dnm te Ceuta. Ebro, met bak en sleepb. 17 v. Agadir te R dam Gele Zee. met zuiger en tankbak 16 50 m. ZO. Lizard n. Chittagong. Goeree, met zuiger 16 115 m. NW.t.W. Alexandre Humber, met stoomschip 16 v. Mumea te Yawata Noordzee, met 2 bakken 16 85 m. O.ZO. Str. Messina n. Marseille. Oceaan. 16 50 m. v. Kp. Spartel n. Istanboel met baggermolen. Oostzee, 16 voor de Chalma rivier met dok n. Chittagong. Poolzee. met zuiger en bak pass. 16 Royal So vereign n. Ceuta. Rode Zee, 16 v. New Orleans n. Puerto Ordaz. Thames, pass. 16 Ouessant n. Rotterdam. Tyne. 16 260 m. ZO. Mogdishu n. Bombay met 3 bakken. Vrijdag 18 September Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Duel in de nacht". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „De verboden vrucht". W. B. Theater, 8 uur: „Geronimo". Zaterdag 1.9 September. Bioscopen: als Vrijdag. Kennemer Theater, 8 uur; Havenkwartier met „De Zondaar"» j.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 13