„Toenadering tot Rusland en voorzichtigheid met Duitsland Weerbericht Lid van Poolse vraagt asyl UNO-delega tie in Amerika Fransen lopen weg uit de Algemene Vergadering der UNO Engelse mening in Straatsburg: Duitsland nog vijf jaar ontwapend „Grand Repulse" begon in afgelopen nacht Directe N.S.-busdienst Den Haag-Amsterdam Het woord is aan Toenemende wind en regen Hoge beloningen voor nieuws over mevr. MaeLean Tienjarige jongen moet enige vingers missen Bidault accoord met Adenauers voorstel Stilte te koop Amerikaans senator over Mao's China Be la ngrijke beslissi ng Uitvoering door N.Z.H. Bijzondere uitkering aan watersnood-slachtoffers Weerrapporten 6Se JAARGANG No 61 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoof dredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 19 SEPTEMBER 195-3 IJmuider Courant v e l s e r Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 297e JAARGANG No 214 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.op7.on-en Feestdagen. Abonnement per week 4"' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman 9* STRAATSBURG (Reuter) Alphons Robens, een gewezen Britse minister ten tijde van de Labour-regering, heeft vandaag in de Raad van Europa verklaard, dat het Westen en de Sovjet-Unie het er over eens moeten zien te worden, dat Duits land gedurende vijf jaar ontwapend blijft. Intussen zou men dan moeten trachten tot overeenstemming te komen over een internationale ontwapening. „Als wij vasthouden aan de E.V.G., betekent dat een blijvende gedeeldheid van Duitsland", zei hij. „De Russen zouden nooit instemmen met een West-Duitse bewapening, en de daaruit voortvloeiende toestand zou een voortdurend gevaar voor de wereldvrede vormen. Men dient te bedenken, dat Duitsland een land is met territoriale eisen in het Oosten. Nog onlangs zei Adenauer", aldus Robens, „dat het niet slechts gaat om een hereniging van Duitsland, maar om „de bevrijding van millioenen landgenoten die tot slaaf gemaakt zijn"." succesvolle afloop van besprekingen met het Kremlin kunnen verwachten. Mr. Schmal wenste niet op de concrete suggestie van Spaak in te gaan,doch slechts te wijzen op de „te vaak vergeten morele aspecten". Hij pleitte voor het doordrin gen van het openbare leven met christe lijke beginselen. De werkelijke vraag van het ogenblik was, wat het Christendom kon doen ter verbetering van de verstand houding onder de volken. „Men moet de Sovjet-ideologie zelf, die de vrijheid van de mens steeds zou blijven bedreigen, te lijf gaan. Daartoe is het nodig, dat men in het Westen zou beginnen met een morele herbewapening met Christelijke beginse len." LONDEN (Reuter) Twee Londense bladen, de „Daily Mail" en de „Daily Ex press", hebben in totaal 120.000 gulden uitgeloofd voor inlichtingen, die leiden tot "net vaststellen van de verblijfplaats van de vermiste mevrouw Melinda MaeLean Beide bladen schreven, dat alle inlich tingen, die zij zouden ontvangen, zullen worden doorgezonden aan de Britse auto riteiten. Na het verdwijnen van de Britse diplo maten MaeLean - de echtgenoot van me vrouw Melinda MaeLean - en Burgess in 1951 stelde de „Daily Express" 10.000 gul den beschikbaar voor inlichtingen. Dit aanbod is nog steeds van kracht. Officieren van de Britse veiligheidsdienst te Wenen hebben Vrijdagavond verklaard geen geloof te hechten aan berichten, vol gens welke bewijzen zijn gevonden door zojuist aangekomen correspondenten uit Zürich, dat mevrouw MaeLean Zaterdag in Wenen was aangekomen. De Oosten rijkse politie heeft al het spoorwegperso neel, dat Zaterdag dienst had, onder vraagd en „in het geheel geen bewijs" voor deze opvatting gevonden. Vrijdagavond om acht uur heeft zich een ontploffing voorgedaan in een woning aan de Van Riebeecklaan in Haarlem-Noord. Een tienjarige .jongen werd zodanig aan een hand gewond, dat hij enige vingers zal moeten missen. De tienjarige zoon van de familie Van der B-, wonende aan de Van Riebeecklaan, was gisteravond om kwart voor negen naar zijn kamer op de eerste verdieping gegaan. Een kwartier later hoorde- zijn familieleden een doffe knal en het bleek dat de jongen aan zijn linker hand gewond was. In de kamer vond men de<;V« van explo sieve voorwerpen, vermoedelijk van een ontstekingsapparaat. Dit was in de duinen gevonden. Door de ontploffing werd de jongen aan zijn linkerhand gewond en hij. zal enkele vingers moeten missen. In de kamer van de jongen is door de ontploffing geen schade aangericht. Aangezien de jongen nog niet verhoord kon worden heeft de politie de oor zaak nog niet kunnen vaststellen. De ANP-correspondent meldt nader: Het Labour-voorstel gaat lijnrecht in tegen de politiek, welke de Belgische socia list Spaak voor de vergadering heeft aan bevolen en welke aansluit bij het door de West-Duitse Bondskanselier Adenauer in genomen standpunt, dat de Sovjet-Unie genoegen zal moeten nemen met aanslui ting van geheel Duitsland bij de Europese verdedigingsgemeenschap. Robens liet zijn voorstel vergezeld gaan van een bijtende critiek op Spaaks voorstellen, die volgens hem het tegendeel waren van hetgeen Spaak zelf voor nodig hield, namelijk een plan, dat voor de Russen aanvaardbaar zou zijn. Spaak was volgens de Britse woordvoerder te defaitistisch geweest in zijn beoordeling van de kansen, om met de Sovjet-Unie tot een accoord te komen. Hij had daarentegen „te weinig aandacht, ge vestigd op de rol van een bewapend Duits land. „Het communisme is er nu eenmaal en wij moeten proberen ermee te leven of wij willen of niet," aldus Robens. De Britse afgevaardigde verklaarde, evenals zijn conservatieve collega Longden tevoren had gedaan, dat een conferentie met de Russen op het hoogste niveau, zoals door Churchill was voorgesteld, verre te prefereren zou zijn boven Spaak's suggestie van een tot Duitsland en Oostenrijk beperkte bespre king. „Wij moeten het gehele terrein der betrekkingen met de Sovjet-Unie verken nen om te zien, waar mogelijk een kans op vergelijk zou bestaan. Wij mogen niet de indruk maken dat wij de kansen op een regeling willen afsnijden," zo zeide Robens. Robens viel ook de Duitse Bondskanselier scherp aan. Zijn parool: „bevrijding van in slavernij levende landgenoten" had hem doen terugdenken aan soortgelijke parolen, •die „een andere Duitser" (hij doelde daar bij kennelijk op Hitler) met betrekking tot de „in slavernij levende" Sudeten-Duitsers had geuit. Robens waarschuwde de verga dering, dat er geen enkele garantie was, dat een herenigd en herbewapend Duits land niet zou samengaan met de Russen in ruil voor teruggave van zijn verloren Oos telijke provincies. De procedure, die Ro bens voor een Duitse regeling voorstelde, en die volgens hem een kans zou maken om door de Russen te worden aanvaard, was de volgende: Vrije verkiezingen in geheel Duitsland en het scheppen van een stabiele Oosten rijkse situatie. Behandeling van de vraagstukken van Duitslands neutraliteit en militaire rol in een vredesconferentie met een Duitse regering. Ontmilitarisering van Duitsland voor een periode van vijf jaren. Vastleggen van de grenzen van een eventuele zelfstandige Duitse bewapening op een in deze periode te houden wereld ontwapeningsconferentie. Heffing van een Duitse bijdrage voor de ontwikkeling van achterlijke gebieden over deze periode, teneinde Duitsland niet economisch te bevoordelen. Garantie voor de grenzen van een ver enigd Duitsland en „tegen elke Duitse po ging tot herziening van de grenzen van zijn gebied". Het voorstel werd door de meerderheid DELMENHORST, (A.N.P.). „Grand Repulse" is een der eerste oefeningen, waarbij men rekening gaat houden met het gebruik van atomische wapens, doch trien benadert het probleem hier van de negatieve kant( namelijk: hoe men zich het best beveiligen kan tegen een derge lijke aanval. Voor dit alles is een hernieuwde studie over de problemen van camouflage, ver spreiding en dergelijke noodzakelijk ge worden en het zijn deze problemen, die bij „Grand Repulse" een belangrijke rol zullen spelen. Het komt er bij deze oefe ning op aan dat men concentraties van grote troepeneenheden wegens hun kwets baarheid zoveel mogelijk vermijdt en dat de kleinere groepen, die geformeerd moe ten worden, zodanig gecamoufleerd zijn, dat zij voor de vijand geen potentiëel stra tegisch doel zullen opleveren. Het belang van deze oefening spruit verder voort uit het feit, dat thans twee volledige troepenmachten tegenover elkaar staan en dat niet, zoals vorige keren veel al het geval was, de vijand in feite een fictieve macht was. Daarnaast speelt de integratie een rol. Speciaal komt die tot uiting bij de samenstelling van het Eerste Legercorps, met naast de Hollandse troe pen, de tweede Britse tankdivisie en de 27ste Canadese Infanteriebrigade, die de Nederlandse luitenant-generaal Opsomer onder zijn bevelen heeft. En tenslotte is het dan een feit, dat „Grand Repulse" voor beide zijden een training in de aan val is, en dat aan de eenheden niet, zo als veelal het geval is geweest, een defen sieve taak is toebedeeld. In de afgelopen nacht om 24.01 uur is in het manoeuvregebied in West-Duits- 'land de „oorlogstoestand" ingegaan. der vergadering zeer slecht ontvangen. Ook de Franse Gaullist Debré heeft Vrijdagmiddag de Europese verdedigings gemeenschap verworpen. Bittere woorden aan het Franse adres werden geuit door de Brit Longden en de Noor Finn Moe. Het was Frankrijk, dat door de aarzeling de verenigd Europese ontwikkeling verstoord had. Beiden legden nadruk op de noodzaak, de Atlantische eenheid meer populair te maken en haar te consolideren. Nederlandse meningen Van de Nederlandse afgevaardigden hebben de heren Goedhart van de P. v. d. A. en mr. Schmal (C.H.) aan het debat deelgenomen. De heer Goedhart betoogde, dat het regiem in de Sovjet-Unie talrijke scheuren en breuken vertoont, hetgeen vooral na Stalin's dood was gebleken. In plaats van daarvan gebruik te maken, hebben wij in het Westen niet anders ge daan dan het gezelschapsspel spelen „Wat wil het Kremlin", zo zeide hij. Het Ver enigde Europa mag worden beperkt tot zes landen, maar het moet op den duur even zeer Oost-Duitsland, Polen, Hongarije. Roemenië en de andere landen achter het ijzeren gordijn omvatten, aldus de heer Goedhart. Van betekenis in deze strijd was volgens de Nederlandse afgevaardig de alleen de machtsverhouding. Drie jaren geleden had het Westen in deze een grote achterstand. Thans is bijna eèn evenwicht bereikt, maar pas wanneer het Westen een overwicht zou hebben, zou men een PARIJS (Reuter). Men verwacht in Parijse diplomatieke kringen, dat de Fran se minister van Buitenlandse Zaken, Bi dault, het voorstel van de West-Duitse bondskanselier Adenauer, om de bespre kingen over de Frans-Duitse betrekkingen te hervatten, zal aanvaarden. De nazomer heerst over park en plantsoen en sluiers van licht hangen tussen de langzaam verkleurende blaren. Een tafereeltje in een der Haarlemse parken, icaar de jeugcl op zoek is naar de eerste jonge beukenootjes. NEW YORK (Reuter) Dr. Marek Korowicz, een plaatsvervangend lid van de Poolse delegatie bij de UNO. heeft Vrijdag de Verenigde Staten politiek asyl gevraagd, aldus is op het UNO-hoofdkwartier ver nomen. Dr. Korowicz, eerste plaatsvervan gend lid van de delegatie is volgens de officiële lijst professor aan de universiteit van Krakau. Korowicz is vrijgezel en heeft geen familie in Polen. Zijn paspoort was door het Poolse consulaat ingenomen onmiddel lijk na aankomst in New York ter bij woning van de Algemene Vergadering. Korowicz maakte zich hierover zorgen. Op een persconferentie verklaarde dr. Korowicz: „Ik ben erg blij vrij te zijn in een vrije wereld. Het leven in Polen was een nachtmerrie." Hij zeide de delegatie te hebben verlaten „om samen te werken met vrije Polen in het buitenland voor de be vrijding van mijn vaderland en het door het Russisch communisme onderdrukte volk." Hij had in brieven aan mevrouw Pandit, voorzitster van de Algemene Vergadering, en Dag Hammarskjoeld, secretaris-gene raal van de UNO, oficieel zijn lidmaatschap van de Poolse delegatie, die „op geen enkele wijze het Poolse volk vertegenwoor digt", opgezegd. Desgevraagd deelde dr. Korowicz mede, dat hij tot zijn grote verbazing, in Septem ber 't verzoek kreeg om als lid van de Pool- ?3GOc>axicoccccö^coa'aj=ccococor<cocococcoc>cccccococo;ccca" Bij de zendingen nieuwe gramofoon- platen uit Amerika, die hier af en toe arriveren, bevindt zich thans wel een zeer speciale plaat, die echter in de Ne derlandse programma's beslist niet zal worden opgenomen. Het is een num mer, dal bijzonder past in liet lawaaieri ge Amerika. Daar treft men in zo goed als elke publieke gelegenheid de nickelodeonaan, het apparaatdat na inworp van een muntstuk en een druk op de knop de melodie naar keuze speelt. Uren achtereen is het instrument in actie en dikwijls hoort men dezelfde schlager telkens weer. Een Amerikaanse maatschappij, die weeldat er ook dui zenden Amerikanen naar wat rust in al dat muzikaal lawaai verlangen, heeft nu een nieuwe gramofoonplaat in de han del gebracht, die in de „nickelodeons" zijn plaats al heeft veroverd. Wie een mutstuk in het apparaat werpt en deze plaat kiest, krijgt de rust, die hij zoekt. Want wel zitten er normale groeven in de plaat, maarer staat niets op. „Drie minuten stilte" heet deze plaat. se delegatie naar New York te gaan, gezien zijn kennis van internationale wetgeving. Korowicz was geen lid van de Poolse com munistische partij. „Dit was het moment, waarop ik jaren had gewacht om in ver binding te komen met de vrije wereld en asyl te zoeken in Amerika," zo zei hij. Volgens hem staat tenminste 95 procent van het Poolse volk „geheel negatief tegen over het communistisch regiem" en gelooft men in Polen niet, dat het land onder Sov jet-invloed zal blijven. De Polen geloven, zo voegde Korowicz hieraan toe, dat de Sovjet-macht „van binnen uit zal worden verscheurd. Het Poolse gezantschap in de V.S. zegt in een verklaring, dat dr. Korowicz onlangs enige dagen verlof had gevraagd om Ame rikaanse kennissen op te zoeken. „Deze omstandigheid geeft reden voor een ern stige bezorgdheid, dat hij niet uit vrije wil handelt en zich niet vrij kan bewegen", aldus de verklaring. BANGKOK. (Reuter). Senator Wil liam F. Knowland. leider der Amerikaan se republikeinse senaatsfractie, die thans de Amerikaanse diplomatieke vertegen woordigingen in het Verre Oosten bezoekt, heeft.te Bangkok op een persconferentie onder meer verklaard dat hij, indien com munistisch China tot de UNO zou worden toegelaten, behandeling zou vragen van een reeds bij de Senaat ingediende resolu tie, die er in voorziet dat de Verenigde Staten in dat geval uit de UNO zouden treden. „Het Handvest voorziet niet in het uit de UNO zetten van leden-staten. Zou dit wel het geval zijn, dan zou er, op het eerste gezicht, alle aanleiding toe bestaan de Sovjet-Unie uit de internationale organi satie te verwijderen. Alleen reeds het door de Sovjet-Unie in een toestand van slavernij houden van de aan haar gebied grenzende staten, die haar vazallen zijn, zou uitbanning van Sovjet-Rusland rechtvaardigen", aldus de Amerikaanse senator. NEW YORK Reuter/A.F.P.) De Franse delegatie heeft Vrijdag de Alge mene Vergadering verlaten uit protest tegen een aanval op de Franse politiek in Indochina en Noord-Afrika door de Paki staanse minister van Buitenlandse Zaken, Zafroellah Khau. Nadat de Pakistaanse minister zijn aan val had geëindigd, keerde de uit drie man bestaande Franse delegatie weer in de vergadering terug. De leider der delegatie, Ordonneau, verklaarde tegenover verslag gevers: „Er bestaat geen reden om naar waanzin te luisteren". Een andere Franse algevaardigde zei tc menen, dat Zafroellah Khau het recht had om te zeggen wat hij dacht, doch dat de Franse delegatie niet verplicht was om te blijven luisteren. Sir Mohammed Zafroellah Khan ver klaarde in zijn rede, dat Korea en de toe stand in het Verre Oosten niet de enige bedreigingen voor de vrede zijn. Hij lever de critiek op de Franse rol in Indochina en Noord-Afrika. In Indochina was Frankrijk volgens hem in Juli „gedwongen" de ver klaring af te leggen over overdracht van de resterende bevoegdheden ter vervol making van hun onafhankelijkheid aan de Indochinese staten. Dit is echter „geen be wijs, dat Frankrijk gedreven wordt dooi de wens om vrijheid en onafhankelijkheid door vreedzame wijzigingen te bevor deren," doch een bewijs van het slagen van de hevige strijd, die in Indochina was ge leverd. Het Franse antwoord op pogingen van Tunis en Marokko om door onderhandeling en vreedzame wijziging rechtmatige doelen te bereiken was geweest „onderdrukking en meer onderdrukking", aldus Zafroellah Khan. De eerste spreker op de bijeenkomst der Algemene Vergadering was de Australische minister van Buitenlandse Zaken, Richard Casey. Casey verklaarde onder meer het „niet onmogelijk te achten dat de van minder boosaardigheid en vijandigheid getuigende gebaren van het Kremlin werkelijk ge meend zijn." „In dat geval moet het de Sovjetleiders duidelijk zijn, welke weg de aangewezene is. Het Westen zal voorshands echter 'waakzaam moeten blijven. Er zijn vraag stukken genoeg ik noem Duitsland, Korea, Indochina en het probleem om tot een internationaal toezicht op de kern splitsingskracht te komen waarin de communisten blijk kunnen geven van hun goede wil." AANRIJDING TUSSEN TWEE AUTO.S TE HILLEGOM Vrijdagmiddag is op het kruispunt Van der EndelaanMolenstraat een aanrijding gebeurd tussen twee auto's, doordat aan de op de Van der Endelaan rijdende auto geen voorrang werd verleend. De auto's liepen anlge materiële schade op. (Van onze vervoersredaeteur) Naar wij vernemen heeft de Commissie Vergunningen Personenvervoer aan de Nederlandse Spoorwegen toestemming ge geven voor de uitoefening van een bus dienst van Amsterdam (Surinameplein) naar 's Gravenhage (De Savornin Lobman- plein) via Rijksweg nr. 4. Het ligt in de bedoeling dat reeds in de loop van October met de uitvoering van deze dienst zal worden begonnen. De Noord-Zuid-Hollandsche Vervoermaat schappij zal door de N.S. met de verzor ging van de dienst worden belast. Er zal de gehele dag een halfuursdienst worden gereden. De rijtijd tussen beide eindpunten zal 70 minuten bedragen. Er zullen dat is een van de voor waarden van de C.V.P. alleen passa giers van Amsterdam naar Den Haag of omgekeerd mogen worden vervoerd, om dat het locale vervoer aan de betrokken streekvervoei-ondememingen in feite Maarse en Kroon toekomt. Daarom kon niet worden ingegaan op verzoeken van de gemeentebesturen van Lisse en Sassenheim om stopplaatsen in die dorpen. In Amsterdam mag alleen gestopt wor den op het Hoofddorpplein in Den Haag alleen op de Van Alkemadelaan bij het Willem Witsenplein en op de Johan de Wittlaan bij de Stadshouderslaan. De nieuwe busdienst vormt dus een rechtstreekse verbinding tussen de ver van de stations gelegen wijken Amsterdam- Zuid en West en Den Haag Noord en West. De Commissie heeft gestipuleerd, dat deze concessie zal gelden zolang in de ver voersbehoeften tussen beide plaatsen niet voldoende per rail kan worden voorzien, hetgeen dus de vraag open laat of hiermee bedoeld wordt het aantal treinen over de bestaande lijn of de rechtstreekse verbin ding per rail tussen de thans verbonden afgelegen stadsdelen. Een andere voorwaarde is, dat het voor de spoorwegverbinding geldende tarief moet worden toegepast. De Commissie Vergunningen Personenver voer besluit haar overwegingen met vast te stellen dat de instelling van de onder havige dienst thans zo urgent moet wor den geacht, dat hier van een bijzonder ge val sprake is, hetwelk beschikking bij voorraad noodzakelijk maakt. Dit betekent, dat. de N.S. met de uitoefening van de dienst niet behoeven te wachten tot even- tuële beroepen tegen de beschikking be handeld zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S Marcel Prévost: Alle aards geluk berust op een compromis tussen droom en wer kelijkheid. Naar het A.N.P. verneemt heeft de mini- ter van Maatschappelijk Werk aa nde ge meentebesturen, de Kamer van Koophan del en de Borgstellingsfondsen mededeling gedaan van zijn besluit om in noodzake lijke gevallen voorlopige en bijzondere uit keringen te doen aan door de watersnood getroffen middenstanders en zelfstandigen. Aan hen, die geheel of gedeeltelijk ter voorziening in de kosten van het noodzake lijke levensonderhoud waren aangewezen op inkomsten uit een direct of indirect door de watersnood getroffen eigen bedrijf, kan, indien deze inkomsten tengevolge van de ramp zodanig zijn verminderd, dat zij niet meer toereikend kunnen worden geacht om in de noodzakelijke levensbe hoeften te voorzien, een voorlopige uitke ring worden toegekend. Indien het de getroffene ondanks deze uitkering niet mogelijk is zijn bedrijf op dezelfde voet als voorheen voortgang te doen vinden onder meer tengevolge van de bijzondere lasten, welke in verband met de ramp op het bedrijf zijn komen te rus ten, zoals hogere huur, opslagkosten e.d. kan door de minister, nadat het advies van de Kamer van Koophandel en zonodig van het Borgstellingsfonds is ingewonnen, een bijzondere uitkering worden toege kend bij de vaststelling waarvan rekening wordt gehouden met de levensbehoeften van het gezin alsook met het bedrijfsresul taat en met de bijzondere lasten, welke op de betrokkene rusten. Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende de laatste paar dagen bevond ons land zich aan de rand van een lage drukgebied boven de Britse eilanden. Randstorin-gen hiervan veroorzaakten af en toe en in hoofdzaak 's nachts regen- en onweersbuien, terwijl overdag de zon meestal scheen. De laatste van deze sto ringen, die vanmorgen boven Noordoost- Frankrijk iag, en in het Zuidoosten van het land wal. regen bracht, gaf in de afge lopen 24 uur boven Frankrijk aanleiding tot zware regenval. Op sommige plaatsen werden hoeveelheden van 30 tot 50 mm. afgetapt. Ondertussen nadert ten Westen van Ierland een nieuw depressie-systeem, dat grote activiteit vertoont en zich snel naar het Oosten uitbreidt. In verband hiermee zullen de winden bij ons sterk gaan aanwakkeren en zal opnieuw regen vallen. Op het Zuidoosten van de Oceaan bevindt zich een tropische cycloon, die gisteren de Bermuda-eilanden passeerde en die zich nu geleidelijk tot een gewone depressie zal gaan ontwikkelen en snel de Oceaan over zal trekken. Ook deze de pressie zal in de eerste helft van de ko mende week het weer in West-Europa kunnen gaan beïnvloeden, zodat men moet verwachten, dat het weer de kemende paar dagen een sterk gestoord karakter zal hebben. (van hedenmorgen 7 uur) weers- tm i 12 3'ë toestand "2-S ■%T. E *1 5 O Zx V X B Helsinki onbewolkt windstil 18 0 Stockholm zwaar bew. ZO 3 20 0 Oslo geheel bew windstil 19 11 Kopenhagen motregen Z 2 16 0,5 Amsterdam mist windstil 19 0 Edinburgh half bew. NNO 1 0,3 Londen mist windstil 21 0 Luxemburg regenbui N 3 18 12 Parijs zwaar bew. NW 6 20 Bordeaux licht bew. windstil 23 10 Grenoble onweer windstil 25 16 Nice zwaar bew. NNW 3 25 0 Genève regenbui ZZO 5 26 4 Zürich zwaar bew. windstil 24 0 Locarno regen Z 21 0 Berlijn mist ONO 2 18 3 Frankfort regen NO 3 19 9 München gehèel bew. ZZO 1 24 0 Wenen mist ZO 2 24 0 Innsbruck zwaar bew. W 4 26 0 Rome licht bew. ZZO 5 0,4 f) Maximum temp. gisteren: neerslag laatste 24 u jaxcoxcaxcoxGcrxccca^caoxc 3ocooccccooc« REGEN EN WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Over het algemeen veel bewolking met aanvankelijk regen en later enkele buien. Matige tot krachtige en langs de kust tijdelijk harde wind tussen Zuid en Zuidwest. Lagere middagtempera- turen. 20 September Zon op 6.22 uur, onder 18.44 uur. Maan op 17.26 uur. onder 2.20 uur. 21 September Zon op 6.24 uur. onder 18.42 uur. Maan op 17.43 uur, onder 3.50 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 10 September Hoog water: 12.26 en uur. Laag water: 7.22 en 20.01 uur. Zondag 20 September Hoog water: 0.5S en 13.31 uur. Laag water: 8.50 en 21.18 uur. Maandag 21 September Hoog water: 1.54 en 14.21 uur. Laag water: 9.58 en 22.17 uur. OOOCOCOCO-)

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1