Misschien eindelijk socialisten in volgende Franse regering Een nieuwe IJmond groeit rond een kanaal Weg met de knellende grensfortnalt tei ten Geruchten over Beria's vlucht nemen vastere vormen aan Weerbericht Harde strijd om behoud van herstelde dijk op Schouwen Haarlems Dagblad Na Mollets rede Kans op totstandkoming van Europese eenheid is verbeterd Amerikaanse nota aan Peking en Pjongjang Engels rapport over de doodstraf Algemene staking van 24 uur in Italië Het woord is aan Raad van Europa Volgens het Spaanse blad ABC zou hij zich nu in Spanje bevinden Weer bewoonde polder Dreischor bedreigd Denemarken zal coalitie regering moeten krijgen Studiedagen over bestuurs wetenschap in Bentveld Perzische olie-industrie heeft hulp nodig Nieuwe Oostenrijkse nota over vredesverdrag Regering wil afschaffing van visa voor Duitsers Weerrapporten 68e JAARGANG No 6 5 Bureaux: Kermemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meerviietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle af delingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1953 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 29 7e JAARGANG-No 218 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op7.on- en Feestdagen. Abonnement per week 4"' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.8t>. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsraan (Van onze correspondent in Parijs) In Parijse politieke kringen hecht men de grootst mogelijke politieke betekenis aan de rede, die Guy Mollet Dinsdag in Straatsburg heeft uitgesproken en waarbij de secretaris-generaal van de Franse socia listische partij te kennen gaf, dat hij en zijn geestverwanten in de Nationale Ver gadering vóór de ratificatie van de Euro pese Defensie-Gemeenschap zullen stem men. Mollet verklaarde zelfs dat de socia listen hadden besloten te zullen inspringen voor de Gaullistische partners in de huidige regeringscoalitie, nu deze de laatste dagen zo duidelijk te kennen hebben gegeven het E.D.G.-ontwerp onder geen beding te zullen aanvaarden. De socialistische voor man meende dat aan de belangrijkste voorwaarden, die zijn partij indertijd heeft gesteld zo intiem mogelijke samenwer king met Engeiand en de spoedige oprich ting van een Europese politieke autoriteit nu was, of spoedig zou kuii'nen worden, voldaan, zodat hun aanvankelijke bezwa ren tegen het oorspronkelijke plan wel vervallen waren. Al heeft het socialistische partijblad „Le Populaire" vanmorgen de verklarin gen van Mollet dan ook enigszins gecorri geerd en afgezwakt door op te merken dat een congres de officiële houding van de partij over de E.D.G. nog moet bepalen en dat een derde van de socialistische Kamer fractie vermoedelijk afwijzend zal blijven staan, dat neemt toch niet weg dat mèt Mollet vermoedelijk wel zoveel socialisti sche Kamerleden overstag zijn gegaan dat het Europese leger het in het Franse par lement naar alle waarschijnlijkheid net zal halen. Wel is waar heeft gisteren de Kamer president en voorzitter der Franse radi calen Eduard Herriot, in een interview met een Zwitsers blad zijn aanvallen op het Europese leger nog eens hervat, maar op het laatste congres van zijn partij is toch wel gebleken dat de meerderheid van zijn geestverwanten hem in dat opzicht niet zal volgen. De voornaamste bezwaren tegen de E.D.G. in Frankrijk lijken zo nu dus te zijn weggeruimd en daarmede zou dan tevens NEW YORK (Reuter). De Ameri kaanse regering heeft Woensdag de Chine se communisten en Noord-Koreanen laten weten, dat zij bereid is een afgezant te sturen om te spreken over regelingen be treffende de politieke conferentie over Korea. De boodschap werd verzonden via Zweden, dat een vertegenwoordiging te Peking heeft. De V.S. lieten de Noordelijken weten, dat volgens hen „de conferentie zelf zich kon bezig houden met vraagstukken, die eventueel nog niet anderszins tot tevreden heid van beide partijen zijn geregeld". Voorts wordt in de Amerikaanse nota ge zegd: „Of er neutralen moeten worden uitgenodigd is een kwestie, waarover bei de partijen het eens moeten worden. In dien de ontwikkelingen op de conferentie zulks wettigen en de andere partij het vraagstuk van nieuwe deelnemers aan de orde wenst te stellen, staat het haar der halve vrij, dit te doen". Inmiddels is te New York bekend ge worden, dat Zweden, Birma en Indonesië met de Sovjet-groep hebben meegestemd vóór heropening van het debat over de politieke conferentie over Korea. Zoals ge meld, heeft de Algemene Vergadering van de U.N.O. zich met veertig tegen acht stemmen, bij tien onthoudingen tegen het Russische voorstel verklaard. LONDEN (Reuter). In het rapport over de doodstraf in Engeland, dat Woens dag door een commissie van onderzoek is gepubliceerd, wordt onder meer voorge steld om aan jury's in plaats van aan rech ters de macht te geven om over moorde naars het doodvonnis uit te spreken. Thans kunnen jury's alleen zeggen, of zij de be klaagde schuldig, dan wel onschuldig ach ten. Als zij het „schuldig" uitspreken volgt automatisch cle doodstraf. De commissie, die uit elf leden, onder wie twee vrouwen bestaat, is van oordeel, dat de jury in een geval van moord moet kunnen besluiten tot de doodstraf of levens lange gevangenisstraf voor de beschuldig de. Waarschijnlijk zal dit standpunt veel steun in het parlement krijgen, aangezien er al jaren een strijd gaande is over de vraag, of moordenaars moeten worden te rechtgesteld. Andere aanbevelingen van de commissie zijn: De minimumleeftijd voor executie moet van 18 tot 21 jaar worden verhoogd. Ophangen is een even goed middel van terechtstellen als de electrische stoel of de gaskamer. Het parlement moet zich er evenwel periodiek over beraden, of het geven van een dodelijke injectie niet een nog betere methode is. Mensen, die uit barmhartigheid een medemens uit zijn lijden helpen, moeten toch wegens moord voor het gerecht wor den gedaagd. Zolang de doodstraf door middel van op hanging voor mannen geldt, moeten ook vrouwelijke moordenaars worden opge hangen. Het is niet practisch om „moord" in verschillende graden te onderscheiden, zo- dit in de V.S. wordt gedaam de weg heropend te zijn voor een verdere voortzetting naar een algemene Europese integratie. De beslissing der Franse socialisten zal overigens zeker evenmin nalaten een vér strekkende invloed op de binnenlandse politieke vex-houdingen in Frankrijk zelf uit te oefenen. Wanneer de Gaullisten, die de laatste week juist naar aanleiding van de integratiepolitiek en de conferentie in Rome premier Laniel bijzondere zorgen hebben veroorzaakt, bij hun afwijzende houding zullen blijven, dan kan het moei lijk anders of zij zullen de regeringsmeer derheid binnen afzienbare tijd, en waar schijnlijk nog vóór de conferentie op 22 October in Den Haag, moeten verlaten. Een crisis zal dan het gevolg zijn. Socialisten in kabinet Maar het verschil met vorige crises zal dan wezen dat dan eindelijk de hoop ge rechtvaardigd lijkt dat er met de socialis ten een nieuwe regeringsmeerderheid zal kunnen worden gevormd. De socialisten hebben op zo'n meerderheid al enige tijd, en speciaal na de jongste stakingen, duide lijk aangestuurd, maar het was juist de kwestie van het Europese leger, die een der voornaamste'redenen vormde dat de Katholieken en vele radicalen zich schuch ter toonden op hun aanbod in te gaan. Dat bezwaar zou nu dus opgeheven zijn. Er blijft als obstakel voor de Franse ratificatie van de E.D.G. natuurlijk nog altijd de Saarkwestie bestaan, maar ook dat probleem schijnt, sinds de briefwisse ling tussen Adenauer en Bidault, aanzien lijk dichter zijn oplossing te zijn genaderd. Adenauer kent de prijs, die Frankrijk voor zijn steun aan het Europese leger vraagt, en het ziet er zo gelooft men in Parijs -- naar uit dat hij nu wel bereid en in staat is die prijs*te betalen. Na Adenauers verzoek om de Saarbe- sprekingen te heropenen en de Straats- burgse rede van Mollet, waarvan het be lang dus nauwelijks te hoog kan worden aangeslagen, hebben de Europeanen in Frankrijk en elders in elk geval voor het eerst sinds lange tijd nu enige reden wat vrijer adem te halen. ROME (Reuter). Vandaag is in Italië een waarschuwingsstaking van 24 uur be gonnen voor vier millioen arbeiders. Bijna alle bedrijven zullen stilliggen en kranten, bioscopen en schouwburgen zijn gesloten. Het tweede stadium van deze groot scheepse actie voor loonsverhoging zal op 5 October plaats vinden. Voor die datum is een staking voor twee millioen boeren arbeiders afgekondigd. Italiaanse anti-communistische vakbon den hebben zich in deze actie aangesloten bij de grote, onder communistische leiding staande vakbond. Een organisatie van industriëlen ver klaarde, dat de inwilliging van de eisen van de arbeiders een zeer ernstige versto ring in het prijzenpeil, de begroting en de productiekosten met zich mede zou bren gen. De inwilliging zou staat en industrië len jaarlijks 3.000.000.000 tot 3.500.000.000 gulden kosten, aldus de industriëlen. DOCCOOOCOCCJOOOOCOOOCCOOOOOOCOOOXOOCO» CO^tXOOOOOCOOCOOOOOOCCOCOOclOCCOOOCCOOOCX J~\E stad van zeventigduizend zielen, die zich aan de monding van het ■Ly Noordzeekanaal aan het cluin ontworstelt, na daar door vreemde hand als middelgrote gemeente in te zijn teruggemekerd, de stad. IJmuiden heeft een toekomst die waarschijnlijk langer gaat duren dan haar ver leden. Maar het is dat IJmuiden niet alleen, dat de positie van de IJmond helpt bepalen ook benoorden het Noordzeekanaal voltrekken zich bijkans revolulionnaire veranderingen in 't gelaat van dit district en mag IJmuiden dan een stad worden, Beverwijk ontwikkelt zich langs de banen clcr ge leidelijkheid tot een gróte stad, wied bewoners de silhouet van de zware industrie deels zien als hun vertrouwde steunpunt, deels ook als de ge weldige slokop van tuinbouwareaal en landelijkheid. Tussen deze beide toekomstige grootheden van dit deel van Kennemerland komt een tunnél. Als machtige „ontsluiter" van de kop van Noordholland, het ten dele achtergebleven stuk van Neèrlands hoofdprovincie, is dit project een machtige stuwkracht naar een economisch evenwicht tussen de delen dier provincie. Verscheidene der aspecten van een gebied, dat over de ergste wonden van een wrede oorlog heen is menselijke aspecten zowel als sociaal- economische hebben wij belicht in het nummerdat thans voor u ligt en dat min of meer de waardemeter wil zijn van onze IJmond. Erik Eriksen, de premier van de aftre dende Deense coalitie-regering van conser vatieven en boeren, heeft Woensdag met Koning Frederik de uitslag van de Dinsdag gehouden algemene verkiezingen bespro ken. De einduitslag van deze verkiezingen luidde: sociaal-democraten 74 zetels, radi calen 14, conservatieven 30, boerenpartij 42, enkelvoudige belastingpartij 6, commu nisten 8 en Duitse partij 1 zetel. De sociaal-democraten kunnen, hoewel zij twee zetels meer kregen dan de con servatieven en boerenpartij samen, geen regering vormen zonder steun van niet- socialistische partijen. Hetzelfde geldt voor de oude coalitie partij, doch het lijkt, aldus tekent Reuter hierbij aan, dat zij een betere kans hebben op een overeenkomst met de radicalen, op drie na de sterkste partij. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S Charles de Mazade: Geen enkele regering kan zich vleien met de gedachte, een duur zame en onveranderlijke noodza kelijkheid te zijn. »C*>3COCCCCOXOOCXXXX»COO>X>CCOCOCCCCCCCCCCOXOOCOOCCCCCOOOC STRAATSBURG (A.N.P.). Het voorbeeld van de Scandinavische lan den, die besloten alle formaliteiten voor het reizen van hun burgers over de grenzen af te schaffen, moet naai de mening van de Straatsburgse Raad gevende Vergadering de andere rege ringen in Europa inspireren om einde lijk de hindernissen af te breken die nog aan alle Europese grenzen bestaan. De vergadering heeft aan de regerin gen aanbevolen de reizigers spoedig te bevrijden van de papierkwelling waar aan zij nog altijd zijn blootgesteld. Visa worden volkomen uit cle tijd ver klaard, maar de juridische commissie van de vergadering heeft het daar niet bij ge- In het conferentieoord van de Wood- brookers te Bentveld worden vandaag, Vrijdag en Zaterdag de jaarlijkse studie dagen gehouden van het Instituut voor Bestuurswetenschappen. Het algemeen on derwerp van de conferentie luidt: „De op voeding tot staatsburgerschap". Ongeveer 70 ambtenaren van rijk, provincies en ge meenten wonen de conferentie bij. De studiedagen zijn hedenmiddag ge opend met een inleiding door prof. dr. G. A. van Poelje, lid van de Raad van State en voorzitter van het algemeen bestuur van het Instituut voor Bestuursweten schappen, over „Vorming van volwassenen als normaal onderdeel van de taak der overheid, in het bijzonder van de gemeen telijke overheid". laten. Zij heeft dikke rapporten geschre ven over alle vriendelijkheden die aan het reizende publiek zouden kunnen worden betuigd. Zij vindt bijvoorbeeeld dat over elke grens minstens 200 sigaretten of 25 sigaren, twee liter wijn en een halve liter reukwater meegenomen moet kunnen worden. De Britse rapporteurs noemde de houding van de regeringen in deze bescha mend en zijn landgenoot Sir Robert Booth- by voorspelde dat ook deze aantijging de overheid niet tot een gastvrije houding zou kunnen bewegen. Voor een schateren de vergadering zei Boothby, de grootste grapjas onder de afgevaardigden: „Wan neer je in deze dagen in'Europa buiten je eigen land reist, dan verlies je de helft van de tijd met het schrijven van studies over jezelf? Dit moge vleiend zijn voor je persoonlijke ijdelheid, maar op den duur ga je er aan ten onder. Je moet opschrij ven waar je geboren bent en wanneer en waarom, wat je doet, waarheen je gaat en waar je vandaan komt, wie je schoonmoe der is en waarom, wat het nummer van je pas is (wat niemand ooit onthouden kan) enzovoort. Dit is meer en meer een farce geworden". dooooox3oooooscooooooc>oocxxx>oocxx:occoccoocoooooccoooccooi Steeds verder vreet IJmuiden zich in het Heerenduin waar patrijs en fa zant hun domein waanden, klinkt nu de klank van dragline en bulldozer. Tegen met de vage silhouet van Hoogovens en BEN-centrale groeit het nieuwe IJmuiden uit het duin: de nieuwe stad aan de zee. MADRID. (Reuter). Volgens het Spaanse blad „ABC" houdt Lavrenti Beria, voormalig Sovjet-minister van Binnen landse Zaken, zich schuil in Spanje, waar heen hij gevlogen zou zijn door Sovjet piloten, die indertijd deel hebben genomen aan de Spaanse burgeroorlog. Beria zou in midden-Spanje per para chute uit het vliegtuig zijn gesprongen en door een wachtende auto naar een plaats aan de kust gebracht zijn. Volgens ABC zijn vertegenwoordigers van de Amerikaanse federale recherche in Spanje aangekomen voor een onderhoud met Beria, die van de regering toestem ming zou hebben gekregen Spanje te ver iaten. t In Madrid noemt men het verhaal van ABC vrij fantastisch, maar men vraagt zich af, waarom de censuur het heeft doorgelaten. Deze onderzoekt gewoonlijk berichten, waarin besluiten van de rege ring worden aangehaald, zeer zorgvuldig. De Madrileense correspondent van het Franse blad „Le Monde" schrijft, dat een millionnair uit Nicaragua, Falla, heeft ver- teil Beria in de omgeving van Malaga te hebben gesproken. Falla was, volgens de correspondent, de bron van het bericht in hét Spaanse blad ABC. Falla heeft gezegd nauwe betrekkingen te onderhouden met de Amerikaanse vice- president Nixon, senator McCarthy en de directeur van de „San Diego Union", het blad dat het eerste met berichten over Beria's ontsnapping kwam. Beria die zich zou schuil houden in de havenplaats Torromolinos bij- Malaga, heeft Falla volgens het bericht van de cor respondent, verteld, dat hij op 10 Septem ber met een parachute in Spanje is geland. Zondagavond heeft Falla, aldus „Le Monde", getracht een onderhoud te be werkstelligen tussen generaal Franco en de directeur van de „San Diego Union". De directeur zou een brief van Nixon bij zich hebben. Volgens Falla is Beria in het bezit van een lijst namen van communisten, die werkzaam zijn in overheidsfuncties in ver schillende Europese landen. Documentatie Kolonel Amoss, het hoofd van een parti culiere inlichtingendienst in de V.S., heeft in zijn bureau te Baltimore verklaard, dat hij een aantal documenten had ontvangen van een man, die beweerde Beria te ver tegenwoordigen. Deze man, die gezegd had majoor in het Russische leger te zijn, had meegedeeld, dat de documenten bedoeld waren als bewijs, dat Beria bereid was ge heimen van het Kremlin uit te leveren in TEHERAN, (AFP) Er zullen 9 maan den nodig zijn om alle installaties van de raffinaderij te Abadan weer in gebruik te nemen en bij hervatting van de productie zou Perzië gedurende 2 jaar 500 a 600 buitenlandse deskundigen nodig hebben, waarna zou kunnen worden volstaan met 250 buitenlandse technici, aldus een mede deling van ingenieur Abbas Parkhideh, de commerciële directeur van de Perzi sche Petroleummaatschappij. Parkhideh deelde mede, dat er nog slechts een Italiaanse oliemaatschappij is, die actieve belangstelling voor Perzische olie toont, namelijk de „Supor". Deze maatschappij heeft zich bereid verklaard haar aankopen van Perzische olie voort te zetten zonder de prijskorting die de vo rige Perzische regering aan „blokkade brekers" toestond. ruil voor asyl in de V.S. Volgens kolonel Amoss bestaat er evenwel „aanzienlijke twijfel" over of de stukken echt zijn. Naar de kolonel verklaarde, waren de eerste documenten op 29 Juli in een hotel kamer te München overhandigd aan Ame rikaanse functionarissen in Duitsland. De overige stukken waren hem kolonel Amoss) toegezonden. Tijdens de tweede wereldoorlog was Amoss hoofd van de Oost-Europese afde ling van het bureau voor strategische diensten. WENEN (Reuter-AFP). De uitvoe rende commissie van de Oostenrijkse Tweede Kamer heeft Woensdag de tekst van het Oostenrijkse antwoord op de Rus sische nota van 29 Augustus goedgekeurd. In de Russische nota werd de Oostenrijkse regering gevraagd om een duidelijk ant woord over de Oostenrijkse houding ten aanzien van het „verkorte verdrag". In het door de minister van Buitenlandse Zaken, Gruber, opgestelde antwoord wordt gezegd: „daar de Sovjet-Unie dit verkorte verdrag niet wil bespreken, zal de Oosten rijkse regering het niet langer steunen". In de Russische nota van 29 Augustus werd gezegd, dat de Russische regering het antwoord van de Oostenrijkse regering van 19 Augustus 9p de Russische nota van 29 Juli onbevredigend vond. In de laatstge noemde nota werd Oostenrijk gevraagd of het het verkorte verdrag steunde. De Sovjet-Unie verzet zich tegen het in 1952 door de Westelijke mogendheden opge stelde verkorte ontwerp-verdrag, omdat het een aantal voor haar gunstige voor waarden niet omvatte, waarover de mo gendheden het in 1947 eens waren gewor den. In de nieuwe Oostenrijkse nota wordt gezegd, dat het verkorte verdrag voor Oos tenrijk het voordeel had, dat het geen economische lasten met zich medebracht. De Oostenrijkse regering is echter van mening, dat over het vredesverdrag een stemmigheid van gevoelen tussen de vier bezettende mogendheden dient te bestaan. Reeds enige dagen wordt op Schouwen een hevige strijd tegen het water gevoerd aan de dijk van de Vierbannenpolder, waar deze dijk de bescherming vormt voor de tot één samengesmolten „De jongepoldcr" en de „Adriana Johannapolder" onder de gemeente Dreischor. De situatie is zeer critiek en zou deze dijk doorbreken, dan zou dit opnieuw een rechtstreekse bedrei ging betekenen voor de polder Dreischor, waarin de bevolking is teruggekeerd. Daarom heeft men cle versterking van de dijk met alle beschikbare middelen aangepakt. Alle arbeiders zijn opgeroepen en er werd ook de hele afgelopen nacht doorgewerkt. De dijk werd na de ramp wel gedicht, maar blijkt niet genoeg ver sterkt om de kracht van het door het gat bij Ouwerkerk binnenstromende water te kunnen weerstaan. De dijk werd van een rijsbekleding voorzien, doch deze is thans over een grote afstand weggeslagen. Thans brengen 30 grote vrachtwagens en vele door tractoren getrokken landbouwwagens grond aan om de grote gaten, welke aan de voet van de dijk zijn ontstaan, te dich ten. Het slechte weer belemmert de werk zaamheden in ernstige mate. Burgemeester A. J. Vermeulen van Dreischor toonde Tarieven en handel Op de bijeenkomst van de landen, die zijn aangesloten bij de algemene overeen komst voor tarieven en handel (G.A.T.T.) hebben de Verenigde Staten de Japanse aanvrage om toelating gesteund. Engeland verzette zich tegen de toelating. De bijeen komsten zijn niet openbaar. Naar echter vernomen wordt behoorden ook Frankrijk en Australië tot de landen, die zich tegen de toelating verzetten. De leider van de Japanse delegatie verklaarde dat, wanneer men zou blijven weigeren Japan toe te laten, dit een ernstige terugslag op de Japanse openbare mening zou hebben. Regering Laniel overweegt anti-stakingsmaatregelen Volgens Parijse politieke kringen over wegen rechtskundige raadgevers dei- Franse regering anti-stakingsmaatregelen, die ten doel zouden hebben in geval van nieuwe arbeidsconflicten een ineenstorting der openbare diensten te voorkomen. Volgens deze maatregelen zou het amb tenaren, die door hun werk een sleutel positie innemen, in het vervolg verboden zijn aan stakingen deel te nemen. Thans geldt slechts voor politiemannen een stakingsverbod. zich niet optimistisch over de stand van zaken. Er zal nog veel moeten gebeuren, zo verklaarde hij, om de dijk te behouden en daarbij kan de wind ons geducht tegen werken. Op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Maenen over afschaffing van verblijfsvisa in het verkeer Nederland Duitsland en omgekeerd, heeft de minister van Buitenlandse Zaken, mede namens de minister zonder portefeuille Luns geant woord, dat de Duitse bondsregering met ingang van 1 Juli 1953 eenzijdig de visum plicht voor Nederlandse tijdelijke bezoe kers heeft afgeschaft. De Belgische en Luxemburgse regeringen hebben besloten met ingang van 1 September 1953 visa aan Duitsers-gratis te verlenen. De regering is ten volle overtuigd van de noodzaak het reizigersverkeer zo weinig mogelijk te belemmeren als met de eisen van vreemdelingentoezicht en veiligheid in overeenstemming kan worden gebracht. Bij voortgezet overleg is zij tot de over tuiging gekomen, dat handhaven van de visumplicht voor Duitsers, die tijdelijk Nederland wensen te bezoeken, ook al zou den de visa gratis worden verstrekt, geen wezenlijke bijdrage vormt voor het door haar beoogde doel. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toe stand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Edinburgh Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Ziirich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome geheel bew. regen motregen regenbui licht bew. regen zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. regen zwaar bew. regen regen regen geheel bew. zwaar bew. geheel bew. mist zwaar bew. onbewolkt 2 «5 ST; 5 ra S-r Sb NO ZO NNO ZZ W Z WZW 3 windstil ZZW 3 Z 2 ZW 4 ONO 1 N 2 - s5 Z rS zs 7 4 17 0,6 11 15 WZW 2 ZZO 4 ONO 2 ZW 2 WZW 3 ZZO 4 W 2 windstil 17 11 17 1 17 0,1 17 1 19 0 18 6 17 38 22 0 21 6 19 12 17 8 22 0 21 0 22 0 20 0 23' 0 Maximum temp. gisteren: neerslag laatste 24 u RUSTIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Op de meeste plaatsen droog weer met flinke opklaringen, maar in de nacht en ochtend plaatselijk mist of laag hangende bewolking. Vrij koude nacht. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. 25 September Zon op 6-30 uur, onder 18.32 uur. Maan op 18.5S uur, onder 9.56 uur. Hoog en laag waterin IJmuiden Donderdag 24 September Hoog water: 4.01 en 16.24 uur. Laag water: 12.12 en uur. Vrijdag 25 September Hoog water: 4.40 en 17.04 uur. Laag water: 0.36 en 12.50 uur. ocooox:cococcocccooooxoccocooccoocoxoccoccoccocoecooj

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1