Velsens huisvrouwen vierden haar vierde lustrum Velsens cultureel leven in de komende week Zondag aanstaande klein programma voor de voetballers „Alcura" en I.v.A.O. stelden reeks uitmuntende cursussen samen „Doctor Faust" in Bommels gewaad TZB op bezoek bij SVIJ VARA-afaeling bestaat 25 jaar Santpoort Driehuis Wijk aan Zee Aanvraagformulier Medische verzorging tijdens weekeinde IJmuidense „Sterna" bij Brazilië al ter visserij Vuurtoren-tournooi enige tijd uitgesteld Opstelling „Kennemers" Twee overwinningen voor boksclub „De Ring" Watervliet I ontvangt Nieuw Flora I Langbroek en Jan Waal leiden in het damtournooi van DCIJ Betaling abonnementsgeld per giro Aanleg van rioleringen en wegen aanbesteed Openluchtbijeenkomst in de Genestetlaan Propaganda-avond van de BB trok weinig belang stelling Esperanto, krant en atoomenergie Haagse Arbeiders Symphonie Orkest naar Velsen VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1953 De vele leden van de afdeling Velsen- Umuiden van de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen zullen de feestavond, waarop hel twintigjarig bestaan van de afdeling werd gevierd, niet licht vergeten. En dit ligt niet alleen aan de blijde ge zichten van de bestuursleden achter de groene, met het speciale kleed van de N. v. v. 11. gedekte en met bloemstukken ge tooide tafel en ook met aan de corsages van ivitte chrysanten, die elke feestgenotc werd aangeboden en waardoor men al da delijk in stemming kwam. Het was vooral het optreden van mevrouw Cia van Boort uit Oisterwijk, die met haar poppenspel de aandacht van de paar honderd aanwezigen wist te boeien. Op waarlijk fantastische wijze heeft zij met behulp van haar poppenkast de ocr- sage van doctor Faust de alchemist weer gegeven, zoals het verhaal in het land van Bommel de ronde doet. Het was een pri mitieve Faust, zoais jaren geleden een speelman op de Bommelse kermis het ver haal op rijm vertelde, waardoor naar de overlevering zegt, onder meer ook Goethe werd geïnspireerd. Volgens het verhaal dan zou doctor Faust geboren zijn in het dorp Waardenburg op het kasteel De Stomp en hier zou hij zijn lugubere leven hebben geleefd en zou hij na zijn sterven weggesleurd zijn door de duivel. Naar dit verhaal heeft mevrouw Van Boort haar spel vertoond, levendig en vol actie en het was niet slechts haar voordracht, die de poppen deed leven, het waren vooral de gebaren van deze in de verscheidenheid van décors, die het geheel tot een brillant stukje miniatuurtoneel maakten en het simpele verhaal van de geleerde, die een gewetenloze bedrieger bleek en de Bom melse meiskes verleidde, kracht gaf. De twee scènes die het meest tot de verbeel ding spraken en zeker het hoogst mogen worden geschat, waren het tafereel waarin de toverdrank op het vuur werd gebrou wen en de dans van de schone Helena. Blijspel tot §lot Na de pauze gaf Cia van Boort een pop- penblijspel over Peerkc Kustermans te zien. Ên na de pauze trad ook het uit ze ventien leden bestaande dameskoorlje on der leiding van mevrouw P. Mechanicus- Klomp voor het voeilicht, met een drietal liederen, aan de piano begeleid door me juffrouw L. Hubbeling, een Engels wiege lied, een Iers volksliedje en het bekende lied van De Wilgen van Adama van Schel- tema, in bewerking van Hazendonk wer den ten gehore gebracht. Het laatste ge dicht werd vooraf door mevrouw A. Su- rink-Groen gedeclameerd, waardoor de muzikale uitvoering aan aandacht won. Voordat dit alles plaats had, heeft de presidente mevrouw Chr. Schooten-van Eeden woorden van welkom en herdenken gesproken, waarbij de eerste voorzitster die de vereniging heeft gehad mevrouw P. de Boer-Harder, die een zo grote plaats tijdens haar leven in de harten van velen innam, werd gememoreerd. Mevrouw Swanenburg-de Veye heeft de felicitaties van het hoofdbestuur, het ge west Noordholland en de afdeling Alkmaar overgebracht en de afgevaardigden uit ÏJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: A. J. G. Wermenbol. v. Gijzenveltplantsoen 51, tel. 6388 en J. Mac Danël, De Gencstetlaan 4, tel. 4203. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts W. van Haselen, Leeuwerik laan 52, tel. 4290. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze weck waargenomen door Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg 101, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevrouw Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag tot Zondagmorgen 9 uur: dr. C. Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 3969. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: dr. G. J. Vos, Warande 13, tel. 3586. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken Het weekeinde en de nachtdienst wordt waargenomen door de Duinwijk Apotheek, Populierenlaan 44, tel. 3388. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts Ph. Haselager, Hoofdstraat 135, tel. 8570 te raadplegen. Apotheken Bloemcndaalse Apotheek, Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 22181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, tel. K 2560 8284. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuidcn en IJmuiden-Oost: zr. De Beurs, Lijsterlaan 21, tel. 4378. Voor Velsen- Noord en Driehuis: zr. Koerse, Leeuwerik laan 21, geen tel. Voor Santpoort: zr. De Jong, Brederoodseweg 43, Santpoort, tel. K 2560 8756. Den Helder, Haarlem en Beverwijk wens ten de jubilaresse tevens geluk. Al deze dames boden bloemen en geschenken aan en ook mevrouw De Waal bood de presi dente een ruiker namens de S.O.S.-club. Mevrouw Groosmuller deed haar wen sen namens het oude bestuur van voor de oorlog vergezeld gaan van de aanbieding van een zilveren vaas en mevrouw Van Buuren was de tolk van de tweehonderd vijftig leden, die het bestuur twee zilveren koekschalen met inscriptie en een voorzit stershamer schonken. In een allergenoeglijkste sfeer is deze feestavond voorbijgegaan, maar het is te wensen dat deze snel groeiende vereniging in 1946 telde zij 38 leden en nu al 250 spoedig een eigen iokalileit zal bezitten, waar zij ongestoord kan voortgaan met het werk van S.O.S., van de cursus Engels, de cursus bloemenschikken, de repetities van het zangkoor en niet te vergeten het hou den van vele interessante lezingen. Na de al aangekondigde filmvoorstelling op Zondagmorgen, 4 October in het Rex Theater, volgen nog voorstellingen op de Zondagen 1 November, 10 Januari, 14 Fe bruari, 14 Maart en 11 April. De moge lijkheid is niet uitgesloten, dat op een van deze Zondagochtenden alle in „Alcura" opgenomen verenigingen en organisaties een programma zullen uitvoeren. Het Haagse Arbeiders Symphonie Or kest komt op Zondag 13 December naar het Rex Theater in Velsen, om 's morgens te concerteren. Het programma moet nog in nader overleg tussen de dirigent en „Alcura" worden vastgesteld. Vele cursussen Op twaalf avonden in de wintermaan den zal door „Alcura", in samenwerking met de Vereniging van Arbeiders-espe rantisten, een cursus in de esperanto-taal worden gegeven. Ook voor een cursus in de Engelse taal kunnen de leden van de verenigingen zich aanmelden. Om het onderwerp „Hoe moeten we de krant lezen en begrijpen" te behandelen zal zeer binnenkort worden overgegaan tot de oprichting van een werk- en discus siegroep, die op zes avonden artikelen uit de dagbladpers zal verzamelen en bespre ken. De voorzitter van het dagelijks bestuur van „Alcura", de heer A. J". van Maanen, zal de leider worden van een werk- en discussiegroep, die het onderwerp „De betekenis van de atoomenergie in oor- logs- en vredestijd", toegelicht met licht beelden, zal aanpakken. Op 26 October wordt de eerste bijeenkomst van deze groep gehouden en daarna op 9 en 23 No vember en op 7 December. De te vormen fotowerkgroep zal wor den ingeleid door de heer Nico Stalling en verder worden geleid door de heer H. Hoefman. De werkgroep zal acht maal bijeen komen. Om plant en dier uit de omgeving van Velsen te leren kennen, zullen ongetwijfeld vele leden lid worden van de werkgroep „Van dier en plant", die op zes avonden zal samen komen. Ook de werk- en discussiegroep „Het veranderde wereldbeeld" zal de nodige belangstelling trekken De heer A. J. van Maanen zal hierbij op 19 Januari, 2 en 16 Februari en 2 Maart een kijkje op het heden geven, door de ontwikkelingsgeschiedenis van de mensheid te behandelen. Voorts zijn „Alcura" en I.v.A.O. van plan een werkgroep „Handenarbeid" te stichten. Ook aan „Bloemenschikken" zal daarbij aandacht worden besteed. Men wil verder trachten een muziekgroep op te richten. Deelname aan al deze curssussen staat dus alleen open voor de leden van de or ganisaties, die bij „Alcura" zijn aange sloten. Tot 4 October kan men zich voor het volgen van een cursus opgeven. En voor de jeugd In een serie jeugdbijeenkomsten wordt op 17 October een filmvoorstelling gege ven in het Rex Theater. Vertoond zal worden de rolprent „Gij zult niet stelen". Het Theater van Carla Flink komt op 14 November naar Velsen om „Monus, de man van de maan" voor de jeugd op de planken te zetten. Vergadering Tijdens de bestuursvergadering van „Alcura", die gisteravond in het Cultureel Centrum werd gehouden, is het dagelijks Speciale correspondentie De IJmuidense kotter IJm. 98 „Sterna", die acht weken geleden uit Nederland ver trok en begin September in Brazilië aan kwam, is vorige week Dinsdag, 15 Septem ber voor de eerste maal uit Santos ter vis serij uitgevaren. Over het resultaat van deze eerste reis hebben ons nog geen be richten bereikt. Een brief uit Santos naar Nederland doet er namelijk ruim negen dagen over. Gedurende de twee weken, dat de kotter in Santos aan de wal heeft gelegen, waren door de bemanning nog vele formaliteiten te vervullen De warmte is de opvarenden wel meegevallen. Zij hebben er ook al de bemanningen van Deense kotters ontmoet. De Denen vissen op een afstand van ruim zes honderd mijl uit de kust van Santos. Hun vangsten zijn zeer goed. Schipper P. v. d. Meij vindt zo schrijft hij Santos een mooie stad. Het is zo iets als Scheve- ningen in de zomer, maar dan met wolken krabbers en nog veel ruimer dan welke stad in Nederland ook. De vele reserve on derdelen en voorraden en extra netten, die men aan boord van de „Sterna" had meegenomen, zijn thans aan de wal in een pakhuis opgeslagen. bestuur uitgebreid met twee leden, zodat het thans zeven personen telt. Als nieuwe leden werden in „Alcura" opgenomen de Zangvereniging de Volksstem te Santpoort, de Vara-afdelingen van Santpoort en Vel sen-Noord „Alcura" zal dit jaar voor het eerst een mededelingenblad laten verschijnen, waar in bijeenkomsten en het ontwikkelings- en cursuswerk wordt aangekondigd. In verband met de interlandwedstrijd heeft de HVB slechts een klein programma samengesteld. Van de lagere elftallen van SVIJ komt alleen het eerste in het veld tegen het pas-gepromoveerde TZB uit Zandvoort, dat ongetwijfeld alles in het werk zal stellen de eerste overwinning in de tweede klasse te behalen. De Junioren gaan naar Kinheim cm te trachten beide punten mee naar huis te nemen. Zaterdag ontvangen de A-adspiranten Terrasvogels op Sehoonenberg. SVIJ verschijnt met: Den Dikken; v. Schoor, Rijkers; v. Baar, Braams, De Vries; Clots, Wintei, Kroone, Kistema-ker en De Bic. Ais gevolg van het overladen wedstrijd- nrogramma voor de damspelers Dukel en Laros, de belangrijke wedstrijden om het clubkampioer.schap van Noord-Holland van het eerste tiental en de wedstrijden van de lagere tientallen, is besloten om het Vuurtoren-tournooi in een minder be zette periode in het damseizoen te hou den. Men denkt aan de maand December of Januari. Nieuws van de supporters-vereniging „De Stormvogel" De uitslag van de prijsvraag van 20 September was elf punten. Bij de ruim drie honderd inzendingen waren er negen van zeven punten. Door loting weiden de prijzen als volgt toegewezen: 1. M. Zon- nevelt, Oude Gracht, te Haarlem; 2. J. Kip- phi Jaosser.s, Kosttorversstraat 93 te Zandvoort en 3. N. J. Vessies, Wijk aan Zeeërweg 82 te IJmuiden. Op het adres Kortenaerstraat 27 liggen de pa-ijzen. De Kennemers komen Zondag tegen Watergraafsmeer als volgt uit: Wilkes; Schaaper, Peggeman; Janssen Sr., Bret- houwer, v. d. Plas; Janssen Jr., J. v. d. Sluis, H. v. d. Sluis, Eikhof, Michel. De twee leden van de IJmuidense boks club „De Ring", die te Amsterdam hebben deelgenomen aan de wedstrijd voor nieu welingen hebben hun partijen gewonnen. In het clublokaal van DAB won R. Parker (zwaar weiter) op overtuigende wijze van Gullien uit de school van Termeulen. De middengewicht J. van Leeuwen won zijn partij van S. Vos van DAB. Gegevens voor de wekelijkse rubriek „Velsens culturele leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau van de Velser Gemeenschap, Cultureel Centrum, Mocrbergplantsoen, telefoon 5743. Uier volgt de agenda voor de week van Zondag 28 September tot en met Zaterdag 3 October: ZONDAG 27 SEPTEMBER IJMUIDEN: Thalia, 15 uur: „De Koning der Wilder- dernis"; 19 en 21.15 uur: „Zij was 17 jaar". Rex, 15 en 20 u.: „Roepstem der pampa's" MAANDAG 28 SEPTEMBER IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Sterren stralen overal." Rex, 20 uur: „Roepstem der pampa's". Ned. Chr. Vrouwenbond, 20 uur, O. K.- Verenigingsgebouw, begroefingsavond. VELSEN-NOORD: Ned. Chr. Vrouwenbond, 20 uur: Da Costaschool, lezing. Vrouwengroep P. v. d. A„ 20 uur: Gem. Ontspanningslokaal, Van Diepenstraat, „De kunst van het schrijven". DINSDAG 29 SEPTEMBER IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Sterren stralen overal". Rex, 20 u.: Cabaretavond met de Chico's, Mieke Telkamp en mr. Doodle. WOENSDAG 30 SEPTEMBER IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Sterren stralen overal". Rex, 20 uur: „De mensen zullen wel zeggen." Chr. Blindeninstituut „Bartimeus", 20 u.: Herv. Jeugdgebouw IJmuiden-Oost, pro- paganda-avond; 15 en 16.15 uur: film voorstelling voor de jeugd. Bovenzaal Rex, 20 uur: Lichtbeelden avond over congres Nieuwe Wereld maatschappij. DONDERDAG 1 OCTOBER IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Limelight." Rex, 20 uur: „De mensen zullen wel zeggen." Ver. van Vri.jz. Hervormden, gemeente avond, Gem. vergaderzaal, Abelenstraat. IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Klaar voor actie." Rex, 20 u.: „Wij allen zijn moordenaars". De korfbalvereniging „Watervliet", die van het begin van de competitie af de wind in de zeilen heeft krijgt voor de komende Zondag weer drie wedstrijden voor de senioren-twaalftallen te verwer- ken. Watei-vliet I ontvangt de oude tegenstan der Nieuw Flora I uit Haarlem. De groen gele thuisclub kan opnieuw winnen; de gasten hebben nog geen enkel punt be haald. Het tweede twaalftal gaat op bezoek bij Oosterpark 2 in Amsterdam. Als de Vel- sense ploeg volledig kan uitkomen is er een kans op beide punten. Watervliet 3 trekt naar Haarlem voor een bezoek aan Oosthoek 2 en ook hier is een redelijke kans op de volle winst. De adspiranten zijn de competitie met gi'ote overwinningen begonnen. Als dit een gunstig voorteken mag zijn zullen de wed strijden Watervliet a-Sport Vereent a en Watervliet b-Watervliet c voor de thuis clubs opnieuw de volle winst betekenen. De opstellingen zijn: Watervliet I: dairies D. Hai-tman, J. Kluft, B. Koet, E. Kluft, T. Waagmeester, S. Meyer; heren: A. Wedemeyer, W. Berg huis, S. Hartman, F. Vos, M. Veei'beek, J. v. d. Berg. Watei'vliet 2: dames L. Leyenaar, R. Leyenaar, D. v. d. Molen, C. v. Zutphen, C. Zandbei-gen, A. Tuinzaad; heren: Ar. Verkei-k, B. du Crocq, J. Stenvers, A. Redeker, F. Allan, A. Verkerk. ZATERDAG 3 OCTOBER IJMUIDEN: Tlialia, 19 en 21.15 uur: „Klaar voor actie." Rex, 20 u.: „Wij allen zijn moordenaars". De jaarlijkse winter-wedstrijd van de damclub IJmuiden is reeds enige weken aan de gang en er begint 2l enige teke ning in het spel te komen. In de hoofdklasse wordt de strijd om de bovenste plaatsen met twaalf spelers ge voerd. Het zijn namelijk de twee spelers die de eerste twee plaatsen bezetten die volgend jaar naar de selectie groep pro- movei-en en de twee laagstgenummer- den die van de selectie-afdeling naar de hoofdklasse terugvallen. Heime Langbroek x-ekende in deze i-onde met een der meest in aanmerking komen de Candida'en af. J. v. Straten is zo goed als uitgeschakeld voor verdere kans op een der bovenste plaatsen. Langbroeks positie is na da-ie ronden nog zonder verlies- punten. Het kan niet worden ontkend dat deze 18-jarige speler aanleg en talent heeft en zich tot een der sterkste spelers van DCIJ heeft opgewerkt. De tweede candidaat voor promotie naai de eregroep is v. d. Berg. Zijn winstpartij tegen H. Swier wijst zeker in die richting. Op fraaie wijze v/erd „Swiertje" van het bord weggedrukt en de winst die v. d. Berg behaalde vestigt de aandacht op zijn ver dere spelprogramma i.n de hoofdklasse. Jelle Post „ploegde zelfmoord" tegen voorzitter K. de Jong. Met twee stukken achterstand moest Post wel opgeven. Zolang DCIJ bestaat, en dat is 29 jaar, zo lang vechten jaarlijks D. Ott en Jaao Smit om het hoofdklasse kampioenschap. In deze periode heeft Ott nog nimmer, Jaap Smit eenmaal, het clubkampioen- schap van DCIJ behaald. En hun partijen boeien nog even sterk als voor bijna der tig' jaren. No vier en een half uur spelen besloten deze DCIJ-opriehters tot remise. Wim Wort kreeg positie nadeel tegen L. C. Vooys en remise was het resultaat van de zwoegende Wim. Jan Waal leider Op de weg naar het club kampioenschap en de promotie naar de hoofdklasse is het Jan Waal gelukt om van H. Engelhart te winnen. Na drie ronden heeft Waal met 6 punten de leiding in de le klasse. Dat is echter niet van zelf gekomen. Het spel, het enthousiasme en de wil om te winnen zijn factoren waarmede Waal zich de beste speler in deze klasse toont. Opa v. d. Bos won voor de tweede keer in successie. Nu werd C. Kaan het slacht offer. De veteraan heeft zich van zijn ver- liespartij wei keurig hei-steld. Nieuwennuizen verrichtte een knappe prestatie door van Jan Braveboer te win nen; Van Beelen blijft ook bij de leiders, H. Leeuw verloor de strijd tussen de melkshjlers en Van Hattum en J. Visser deelden de punten. In de 2e klasse moest de old-man Piet Visser erkennen dat de jeugd sterk spelen kan, want Kok jr. won op verdienstelijke wijze van de DCIJ-pionier. Siben komt ei- steeds beter in, spelopbouw en techniek liggen hem goed. Het eindspel, met be langrijk overwicht voor Siben, was ech ter toch nog te machtig voor deze nieuwe ling. Versluys behaalde moeilijk remise. W. Schoen toonde zich een klasse beter dan T. Toornvliet, die wisselvallig spel te zien geeft. P. Movrien moest na een lange strijd tegen H. v. d. Vis opgeven. Zijn broer G. v. d. Vis speelde met D. Woord eveneens een langdurige partij. Het late uur was oorzaak dat de partij moest worden afge broken. Volgende week wordt de onder linge strijd voortgezet. De VARA-afdeiing in Velsen-Noord Is destijds voorbereid door de heer D. Zalm, en toen het in October 1928 zover was kwam de toenmalige hoofdbestuurder van de omroepvereniging de heer J. J. van Loov naar Velsen-Noord om de nieuwe afdeling „bedrijfsklaar" te maken met vijf endertig leden. Uit aeze leden namen de heren J. J. Wesselius, voorzitter; D. Zalm, secretaris en M. Alderliefste, penningmees ter, zitting in het eerste bestuur. Eén van de eerste activiteiten was de bevordering van de eigenbouw van radio toestellen, onder leiding van de heer B. A. v. d. Sijpt, die gedurende de eerste jaren met deze activiteit heel wat aanhang kreeg. Al na een jaar werd de behoefte gevoeld een eigen afdelingsvlag te bezitten. De heer H. P. Brits was de ontwerper en mevrouw Zalm vervaardigde het dundoek, dat namens de commissie door de heer W. Davidson werd aangeboden. De vlag ging in de hongerwinter 1944-1945 echter ver loren en in deze tijd van oorlog moest de afdeling haar werkzaamheden dan ook staken. Doch het contact bleef bewaard en hieruit kon in 1946 weer in het gehavende „Noord" met twintig leden tot heroprich ting worden overgegaan. Met de evacuatie kwamen van de in 1940 200 leden tellende afdeling de oude getrouwen langzaam maar zeker terug en in 1947 was dit aantal verdubbeld cn in 1949 waren er al 300. Toen kon opnieuw naar ontwerp van de heer H. P. Brits en ditmaal vervaardigd door mevrouw Goossens Jr. de tegenwoor dige afdelingsvlag worden aangeboden. De viering van het jubileum wordt op Zaterdag 10 October gehouden in het ge meentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat, waar Willem van Iependaal, de bekende schrijver van radio-hoorspelen, een gedeelte van het programma zal ver zorgen. Ilout voor de papierfabriek Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen is Donderdagmorgen aangekomen het Duitse s.s. „Emmy Ottens", dat van de Finse haven Iin-Roytta een lading van 632 vadem hout aanvoerde. DEM-liockey voor Zondag De R.K. sportvereniging D.E.M. zal Zon dag met de volgende hockey-elftallen in het veld komen: dames: H.B.S.D.E.M. I, D.E.M. 2Terriers; heren: D.E.M. I H.I.C. 3, D.E.M. 2—Hermes 2. ■~rff^YVVy^^Y-vyv-^vwy\-»-.-rryyryyycooooociCOCCOOOCCCCCCt U kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor hel volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad, U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 6.10, post- abonnês 6.60. U kunt het ons gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij be hoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. DE ADMINISTRATIE. >c<x<voco^oooococ>ccooo»:a>ju<xxx>coooooooooccocooocoooax In het gebouw van het bedrijf Openbare Werken te Velsen is gisteren aanbesteed het aanleggen van wegen en rioleringen met bijkomend grondwerk op een terrein, gelegen ten Noorden van de Harddravers- Taan te Santpoort-Zuid. Laagste inschrijver was de firma P. A. Heeremans te Sant poort met f 61.775. Voorts waren er in schrijvingen van J. Dienaar te IJmuiden met f 65.000; N.V. Nelis te Velsen-Noord met f 67.988; H. Keevel te Amsterdam met f 70.000 en de firma gebr. Bruisschaart te I.1 muiden als hoogste met f 72.000. De gun ning is aangehouden. De derde openluchtbijeenkomst in de Zondagsschoolweek in de Genestetlaan te Driehuis werd begonnen met het zingen van „Er ruist langs de wolken" door het zangkoor van het Leger des Heils. Daarna ging kapitein E. H. Krommenhoek voor in gebed. Hij opende de avond met het lezen van Markus 10, de verzen 1316, „En zij brachten de kinderen tot Jezus". Het is de plicht van alle ouders, de kinderen tot Jezus te brengen. Stuur hen daarom naar een Zondagsschool", zei kapitein Krom menhoek. Hierna zong het zangkoor ,,'k Heb geloofd en daarom zing ik". De heer J. Korf vertelde de gelijkenis van „De verloren zoon", die naar zijn va der terugkeerde en die ondanks alles wat er was gebeurd toch met blijdschap werd ontvangen. Het is toch altijd weer mooi om een bijbelvertelling voor het kind te horen. Na het zingen van een lied sprax kapitein Krommenhoek nog een kort woord waarin de ouders opgewekt werden ook hun kinderen te sturen naar een Zondags school. Gisteravond vond in hotel „Sonnevanck" de eerste propaganda-avond in Wijk aan Zee plaats van „Bescherming Bevolking". Deze avond, die onder leiding stond van de heer P. Langendijk, hoofd van Wijk I, waaronder Wijk aan Zee ressorteert, mocht zich niet in zo'n grote belangstelling ver heugen als de organisatoren wel hadden gehoopt. Het hoofd van de kring Velser-Bever- wijk, de kolonel b.d. Van Lier, die hierna het woord voerde, ging dieper in op de onderdelen waaruit de B. B. bestaat en schetste de verschillende taken die door vrijwilligers moeten worden vervuld. Een groot deel van deze avond was ge wijd aan het vertonen van films: „De les van Londen", „Buurmans buurman" en „Houen Zo". Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Ingana van te abonneren op IJlTlUider COUraïlt 6.10 per kwartaal// 0.47 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij, die zich met ingang van 1 October 1953 per kwartaal abonneren ontvangen de nummers tot en met 30 September gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's. dus niet voor omzetting van week- In kwartaalabonnementen Senator McCarthy (rechts) tijdens de persconferentie in het Kapitool te Washington, waarop hij meedeelde dat zijn Commissie van Onderzoek zich bezig houdt met rap porten betreffende de oud-minister van Binnenlandse Zaken van de Sovjet-Unie. Over het geheel genomen mochten de lagere K.N.V.B.'ers uit Kennemerland Zondag j.l. weer niet klagen, tenminste voor zover het geen ontmoeting gold tegen andere clubs uit dit gebied, want in zulke „streekontmoetingen" worden natuurlijk door Kcnnemerlandse ciubs altijd punten verspeeld. Zo behaalden D.E.M. en Velsen hun tweede achtereenvolgende overwin ning en boekte Wijk aan Zee een alleszins verdienstelijk gelijk spel tegen D.C.G. Van de vierde klassers liet V.V.B. zich wederom van een goede kant zien, doch Waterloo kon het ook nu niet tot een overwinning brengen. Een buitengewone succesdag was het voor Castricum, daar zowel Vitesse als C.S.V. hun Kennemerlandse tegenstand sters, Kinheim en A.D.O., de punten afhan dig maakten. Zou C.S.V. grote plannen hebben clit seizoen? Dan zal het echter D.E.M. als concurrent ontmoeten, want ook deze Beverwijkers boekte." weer een over winning. De andere Bemwijkse 3de klas- ser deed het legen Zaandijk heel wat min der goed door met 41 te verliezen. Voor Zondag a.s. is er in verband met de interland-wedstrijd NoorwegenNe derland slechts een klein programma vastgesteld, maar onder deze wedstrijden zijn enkele zeer belangrijke. De Kennemers trekt naar Watergraafs meer. De dit seizoen weer voor het eerst in de tweede klasse uitkomende Amster dammers schijnen zich al weer aardig in hun nieuwe omgeving thuis te gevoelen. Zo verloren zij de (eerste) uitwedstrijd tegen U.V.V. slechts met 10, doch stuur den de vorige Zondag K.F.C. met een 43 nederlaag naar de Zaan terug. De rood zwarten mogen dan ook wel terdege op hun hoede zijn. Een andere belangrijke ontmoeting wordt in Santpoort gespeeld, waar de beide plaatselijke 3e klassers, Terrasvogels en Velsen, elkaar op het terrein aan de Kwekerslaan beide clubs spelen dus op eigen terrein rendez-vous geven. Velsen lijkt ons een iets sterker ploeg te hebben, maar daar het hier een plaatselijke ont moeting geldt, zou een gelijk spel ook geen verwondering behoeven te wekken. De wedstrijd wordt Zondag om half vier op het terrein aan de Kwekerslaan ge speeld. De elftallen zijn als volgt samen gesteld: Terrasvogels: Akkerman Sr.; Akkerman Jr., v. d. Kuyl; Disselköter, Röbken, Zaal; Timmer, Pellemans, Van Vuuren, Schip per, Wijnen. Velsen: De Graaf; Meyer, Tromp Sr.; Van der Enden, Wijker, Boon; Tromp Jr., Brouwer, Bakkum, v. d. Heyden, Timmer. C.S.V. ontvangt W.S.V. De Wormers gaven de vorige Zondag E.H.S. met 42 een voetballesje, maar we geloven toch niet, dat ze tegen C.S.V. opgewassen zullen zijn. In Heiloo wordt H.S.V.Beverwijk ge speeld. De thuisclub heeft tot dusver nog geen enkel winstpunt behaald, maar dat heeft Beverwijk ook niet, zodat we het hier op een verdeling der punten houden. Tenslotte bindt Vitesse in Alkmaar de strijd aan tegen Alcmaria Victrix, dat in 2 wedstrijden nog slechts één winstpunt behaalde. Daar zit allicht één winstpunt in voor de Castricummers! DE LEDEN van de verenigingen en alle bij de IJ.B.B. aangesloten vakhonden, die zijn opgenomen in de Stichting „Alcura" de Algemene Culturele Raad 111 Velsen wacht blijkens het vol afwisseling opgestelde winterprogramma een reeks van leerzame en prettige cursussen en bijeenkomsten. De al uit vorige jaren bekende filmvoorstellingen op Zondagmorgen worden voortgezet en er volgen een concert, een toneelavond en een bijeenkomst, die verzorgd zal worden door de bij „Alcura" aan gesloten organisaties. Voorts organiseert „Alcura" in samenwerking met het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling voor de eerste maal tal van cursussen.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7