iOPPERS f 12.85 I Amsterdams Broeken Centrum 1001 broeken! 1001 kleuren! Amsterdams Broeken Centrum GERARD VAN PRAAG Agenda voor Beverwijk Agenda voor Velsen Beverwijk Heemskerk Castricum Santpoort reparaties©! vernieuwing H. I. KOOYMAN en Zn keus uit de grootste collectie 10 VANAF Willem van Iependaal naar Beverwijk Konijnen kunnen worden ingeënt Nog veel aspirant-emigran ten in de IJmond Goed begin van de CCB „Litteraire humor" bij de Beverwijkse huisvrouwen „St. Petrus" in het zilver Winterprogramma van Heemskerks „Nut" Boeren bespraken afgelopen jaar „De Minnestrelen" van Hubert Cuypers Er viel een gat in de grond Scheepvaart „RENAULT VIER", vierdeurs sedan M© VOOR DE LAAGSTE PRIJZEN! B S3 PASSEND SPORTCOLBERT VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1953 ADVERTENTIE Volop verkrijgbaar bij Kennemcrlaan 100 - Telefoon 5501 Willem van Iependaal zal Vrijdag 9 Oc tober op uitnodiging van de personeels vereniging Beijnes in 't Centrum een lezing komen houden. Dit is de eerste maal dat deze personeelsvereniging een avond in Beverwijk organiseert. Vanavond treedt de heer v. Iependaal in Velsen-Noord op. Feestavond voor TBC-bestrijders De afdeling Beverwijk der Vereniging tot behartiging der belangen van T.B.C.- patiënten zal Zaterdag in het Kennemer Theater een propaganda-avond houden, waaraan de Beverwijkse Accordeonvereni ging onder leiding van A. v. d. Wolff en het Kennemer Cabaretgezelschap zullen medewerken. De bezitters van konijnen te Beverwijk, Velsen-Noord en Heemskerk, ook niet- leden der Kennemer Pluimvee Vereniging, kunnen tegen betaling van zestig cent per dier hun konijnen laten inenten tegen myxomatose. Hiertoe moeten zij zich op geven bij de lieer H. van Riessen, Jan Als- weg 15, 's avonds tussen 5 en 6 uur. Gisteravond heeft het inlichtingenbureau voor emigranten „Hesta, Crans en Co" in het K.S.A.-gebouw te Beverwijk een film avond gehouden, waarvoor zeer veel be langstelling was. De propaganda-chef van het bureau, de heer J. Slot, zeide te heb ben opgemerkt dat juist in de ring IJmond zeer veel aanvragen voor emigratie waren; vooral Australië is hier nog steeds het land, waarop velen de hoop hebben ge vestigd voor een niewe toekomst. Hij zocht de oorzaak van de grote drang tot land- verhuizen in de voortschrijdende industria lisatie in deze streek, waardoor vele tuin ders gedwongen worden zich elders te ves tigen. Als films werden vertoond „Neder land is vol" en „Met de Oldebarneveldt naar Australië". Op 1 October zal deze filmavond in IJmuiden-Oost worden ge houden; dit is juist de dag dat de Johan van Oldebarneveldt 's middags de sluizen zal passeren. Herfstwandeling van de NRV De Nederlandse Reisvereniging heeft voor haar leden op Woensdag 7 October een wandeling uitgeschreven, die door de in herfsttooi prijkende duinen van het provinciale waterleidingbedrijf Noordhol land zal voeren Het aanvangspunt dei- wandeling is Wijk aan Zee. „Vivere in pace" in Luxor Om in de werkelijke vrede des harten te kunnen leven zal de mens gelouterd moeten zijn door die ervaringen en wijs heden, nodig voor een diep begrijpen en een innerlijke rust. De bevolking van het Italiaanse plaatsje, waar de handelingen uit de film „Vivere in pace", die onder auspiciën van de C.C.B. gisteravond in het Luxor theater werd vertoond, plaats vin den, maken het dieptepunt'mee van de oorlog, de strijd tussen pro en anti en de mensen drijven van elkaar af. Maar wan neer dan eindelijk de glorie der bevrijding daagt, komt men tot de ontdekking dat vriend en vijand elkaar toch bitter nodig hebben. „In vrede leven" is een suggestief ge speeld Italiaans filmwerk en het is van de Culturele Commissie Beverwijck zeker een goede keus geweest om deze indruk wekkende en inhoudsvolle film aan haar leden als opening van het nieuwe winter seizoen voor te zetten. Gisteravond was Luxor dan ook vol. Donderdagmiddag heeft de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Beverwijk en omstreken een voordracht middag in huize „Terpsichore" aan de Zeestraat belegd ter opening van het nieuwe seizoen. De presidente, mevr. Moensv. d. Veen heeft vooraf medege deeld dat men in October een excursie naar een glasblazerij in Leerdam wil ma ken. Mevr. Dinja de Wolff bracht deze mid dag een programma over de- humor onzer tegenwoordige dichters. Zij droeg o.a. werken voor van Ina v. d. Beugel, Gotfried Bomans en Anny Schmidt. Het is een geslaagde bijeenkomst gewor den, die door de aanwezigen op hoge prijs werd gesteld. Vrijdag 25 September Luxor theater, 7 en 9.15 uur: Het zwarte kasteel. Kennemer theater, 7 en 9.15 uur: Verdor ven jeugd. VV.B. theater, 8 uur: De wraak van de woudloper. Zaterdag 26 September Bioscopen als Vrijdag. Kennemer theater, 8 uur: feestavond voor t.b.c.-bestrijders m.m.v. Beverwijkse Accordeonvereniging. De Beverwijkse afdeling van de Katho lieke bond van kleinhandelaren in aard appelen, groenten en fruit „St. Petrus", zal op Zondag 15 November haar 25-jarig bestaan vieren. Op deze dag wordt in de kapel van het St. Jozef rustoord een plechtige H. Mis opgedragen, gevolgd door een gezamenlijk ontbijt. Op 19 November wordt de receptie ge houden. gevolgd door een feestavond voor de leden. Dan komt het gezelschap van Johan Kaart met het bekende stuk „Pot- asch en Perlemoer". „Odin" stijgt in ledental Onder voorzitterschap van de heer A. Stakelbeek heeft de Heemskerkse gym nastiekvereniging „Odin?' haar jaarver gadering in café Nijman gehouden. Nadat de voorzitter in zijn openingswoord zijn voldoening had uitgesproken over de goede opkomst, deelde de secretaris, de heer J. de Graaf, in zijn jaarverslag mede, dat het aantal leden zich in stijgende lijn bevindt en hij concludeerde hieruit dat er een goede geest in de vereniging heerst. De heer De Graaf noemde het een grote handicap dat Heemskerk slechts één gym nastiekzaal rijk is. Óok de penningmeesteresse, mevrouw Kraak-Hoolwerf, had goed nieuws voor de leden, zij kwam tot een batig saldo. In de kascommissie werden benoemd mejuffrouw H. Kranendonk en mevrouw J. Knap. Bij de bestuursverkiezing werd mevrouw Houtwipper vervangen door mevrouw Peekei. Er werd besloten om een gezamenlijke uitvoering te geven met een zustervereni ging uit Uitgeest. Bridgers telden de slagen In café „De Oranjeboom" te Heemskerk is een bridgedrive gehouden, welke in de volgende uitslag is geëindigd: 1. de heren ScheermanBeentjes 61 pnt.; 2. Gebr. J. en A. Beentjes 57 pnt.; 3. de heer en mevr. v. d. Lee 56 pnt.; 4. heren SpijkerFlentge 53 pnt.; 5. heren Muyen Jr.v. d. Wel Jr. 52Yt pnt.; 6. de heren GrootAdrichem 5P/a pnt.; 7. heren Muyen Sr.v. d. Wel Sr. 45 pnt.; 8. de heren BellemanMuile boom 43 pnt. Groep II: 1. heren KoopmanDe Vries 60 pnt.; 2. mej. v. d. WelBlankendaal 55 pnt.; 3. mej. StamW. Koopman 54>/2 pnt.; 4. dames SpijkerFlentge 541s pnt.; 5. de heer en mevr. Henneman 53' j pnt.; 6. heren HennemanCornelisse 53 pnt.; 7. Gebr. P. en J. Koopman 49 pnt.; 8. de heer en mevr. v. d. Ploeg 39'/2 pnt. „Fluffy neemt de leiding" De jongensafdeling Heemskerk zal op Zondag 4 October in zaal Dam haar win terseizoen openen. Op deze avond zal het Artistiek Amster dams Toneel een opvoering geven van de komische thriller van George Batson „Fluffy neemt de leiding." Het bestuur van het departement Heems kerk van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft voor het komende winter seizoen het vplgende programma samen gesteld: Op Vrijdag 2 October houdt dr. A. Mel- chior een lezing over Oost-Afrika. De Rubberstichting komt op' Woensdag IS November naar Heemskerk met het programma „Met filmband door rubber- land." Op Woensdag 17 Februari komt het Lan- gendijker Cabaretgezelschap met een bont programma, onder de titel „Lach maar weer". De laatste avond, die evenals alle andere in zaal Dam wordt gehouden, is op 17 Maart; de heer A. B. Wigman zal dan spreken over het onderwerp „Flora en fauna van de Hoge Veluwe". Voorts zullen nog een drietal excursies worden gehouden en wel naar het Zuider zeemuseum te Enkhuizen, de tunnelbouw te Velsen en de walserij West. Op Zondag 27 September heeft de ex cursie naar Enkhuizen al plaats. De afdeling Heemskerk van de boeren, die zijn aangesloten bij de Coöperatieve Melkcentrale heeft in café Dam haar jaar vergadering gehouden. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer J. de Wit, waarin deze in het bij zonder het hoofdbestuurslid, de heer J. Schermer, welkom heette, schetste de secretaris-penningmeester, de heer D. M. Bakker, het wel en wee van de afdeling in het afgelopen jaar. Volgens het nieuwe reglement trad het gehele bestuur op deze avond af, maar het is bij acclamatie in zijn geheel herkozen. Tot leden van de kascommissie werden be noemd de heren J. de Wit Jr. en P. Tim mer. Naar de landelijke jaarvergadering, die op 30 September in Rotterdam zal wor den gehouden, gaat de heer J. van Duiven voorde als afgevaardigde. Tot slot van deze vergadering gaf de heer J. Schermer een toelichting op de balans en exploitatierekening van 1952 1953. Brandweer behaalde derde prijs De brandweer van Heemskerk heeft met vijftien andere corpsen deelgenomen aan een wedstrijd, die in Alkmaar werd ge houden. De Heemskerkers behaalden de derde prijs. Ontwikkelingscursus van de KAB Het ligt in de bedoeling van de Katholieke Arbeiders Beweging afdeling Castricum. op Dinsdag 6 October met een 2-jarige ontwik kelingscursus een aanvang te maken. Als docenten zijn inmiddels aangesteld kapelaan P. H. Heemskerk en de heer J. Wegdam, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool te Castricum. De cursus wordt gehouden in een lokaal van de Jongensschool aan de Dorps straat. Het eerste jaar zullen de cursisten wegwijs worden gemaakt in de sociologie en de Ne derlandse taal en in het tweede jaar neemt men de sociale- en economische wetgeving en de Godsdienst onder de loupe. Naast de katholieke arbeiders, kunnen ook de leden van de land- en tuinbouwbond en de katho lieke middenstand aan de cursus deelnemen. De kunstkring „ElckeriyG" verheugt zich in een toenemende belangstelling voor zijn culturele werk. Deze groei van het ledental stelde de organisatie in staat voor de ope ningsavond van het nieuwe seizoen nie mand minder dan Hubert Cuypers met zijn koor „De Minnestrelen" uit te nodigen. Hubert Cuypers, de eeuwig jeugdige grijsaard, is een der grootste levende kun stenaars van ons land. Met Roeske, Vran- ken. Loots, Zweers en enkele anderen heeft hij een belangrijk aandeel geleverd in de ontwikkeling van de Nederlandse toon kunst voor en na 1900. In het bijzonder gaat zijn voorkeur naar de koorzang uit. Hij wordt binnenkort tachtig jaar, maar welk een jeugdig vuur deze vitale mens doorgloeit, heeft men Donderdagavond in het Corso Theater weer eens kunnen con stateren. En wat niet al heeft hij in zijn rijke leven tot stand gebracht: Zijn „Schola Canto rum", het koor „Die Haghesangers", de be langrijke noviteiten zoals de „Matthaus Passion" en de „Johannes Passion" van Schütz in de oorspronkelijke vorm en natuurlijk zijn vele eigen com posities, die in de Katholieke liturgie standaardwerken geworden zijn. Treffend heeft de promotor van de Castricumse kunstkring, kapelaan Heemskerk, in een gefundeerde openingsrede de verdienste van Cuypers geroemd. De spreker schetste daarbij op voortreffelijke wijze wat men onder het begrip cultuur client te verstaan. Daarna was het Cuypers met zijn kleine gestalte, waaruit niettemin zoveel kracht spreekt, die de stampvolle zaal geboeid heeft met de door hem geleide koorzang. Die koorzang was goed; niemand zal anders van hem verwacht hebben. De knapen zo wel als de mannen gaf veel schoons te ge nieten, maar de aandacht concentreerde zich niettemin het meest op deze grote musicus, wiens eenvoudige doch sugges tieve directie zoveel moois tot stand weet te brengen. Op bijzondere wijze weet hij de klank van beide koren te mengen, getuige de ver tolking der Gregoriaanse en laat-middel- eeuwse liederen: „Rosa Veramus", Vitto- ria's „Popule meus" en „O Bone Jesu" van da Palestrina. Maar ook het geestige Cata laanse volksliedje „Imporda in Rosilo" deed het, met het „Piet Hein" in Cuypers' versie, uitnemend. Een prachtig geschreven solo voor jongenssopraan viel er te bewon deren in de vertolking van het Benedictus en Sanctus uit een zijner laatste missen. Beide fragmenten getuigden van de jeug dige frisheid, die steeds weer in Cuypers' composities te vinden is. Een frisheid, die zich baseert op een uitbannen van stijl kwesties en problematiek en slechts het color iet en de harmonie erkent. „Elckerlyc" heeft er goed aan gedaan weer eens het volle licht te laten schijnen op hetgeen deze begaafde kunstenaar ons land gegeven heeft en nog steeds geeft un de volheid van zijn kunstenaarschap. A. J. VAN DER WEIJDEN Vrijdag 25 September IJMUIDEN: Tlialia, 20 uur: „Zij was 17 jaar". Rex, 20 uur: „Roepstem der pampa's". Stichting „De Camera", 20 uur: cultu rele filmvoorstelling in Flora, Zeeweg. „De Gieteling", 20 uur: Ned. Ilerv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, lezing over de tunnelbouw. VELSEN-NOORD: „Velsen Noord Vooruit", 20 uur: Gem. ontspanningslokaal Van Diepenstraat, voordracht Willem van Iependaal. Zaterdag 26 September IJMUIDEN: Thalia, 19 en 21.15 uur: „Zij was 17 jaar". Rex, 20 uur: „Roepstem der pampa's". „Felison", expositie werken Otto B. de Kat 1517 uur, Heidestraat. Accordeonvereniging „IJmuidens Roem", 15 uur: Jeugdvoorstelling, 20 uur: con cert in Patronaatsgebouw. Door de aanhoudende regens is er ter hoogte van de Biezenweg een groot en diep gat in de Hagelingerweg te Santpoort, gezakt. De politie moest de kuil, die groot ge vaar voor het verkeer opleverde, bebake- nen en vanmorgen is men begonnen met het definitieve herstel, nadat een voor lopige reparatie geen resultaat had opge leverd. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawler: Post Boy f23.600. Kotters: IJM 23 f2890: IJM 11 f2170; KW 35 f920; KW 60 f400; KW 123 f400; WR 67 f2400. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 24 op 25 September Vleet: KW 173 85 k.; KW 42 90 k.: KW 43 20 k.; KW 110 5 k.; KW 2 80 k.; KW 3 10 k.; KW 6 36 k.; KW 14 140 k.; KW 23 25 k.; KW 22 115 k.; KW 140 34 k.; KW 67 1 k.; KW 49 140 k.; IJM 75 50 k. Nog halen: KW 50 130 k. uit 22 netten; KW 85 155 k. uit 44 netten: KW 138 100 k. uit 53 netten; KW 54 130 k. uit 60 netten. Geen vangst: KW 15. KW 130. KW 151. KW 167. KW 19. KW 170, KW 5, KW 147, KW 45, KW 47! KW 29. Trawlharing KW 176 85 k.; KW 123 50 k.; KW 37 40 k.; KW 95 100 k.; KW 16 30 k.; KW 70 50 k.; KW 129 25 k.; KW 159 200 k KW 7 31 k.; KW 9 20 k.; KW 25 45 k.; KW 73 180 k.; KW 175 20 k.; KW 38 40 k.; KW 86 30 k.; KW 141 50 k.; KW 20 10 k.; KW 40 50 k.; KW 78 35 k.; IJM 74 75 k.; IJM 283 120 k. Gemiddelde vangsten Vleet: 47 kantjes. Trekkers: 144 kantjes. Haast geen haring. Het was gisteren een opvallend zuinige boel met de haring in de IJmuidense markt: de Flamingo voerde .1300 (slappe) kisten aan en de Shamrock had er 550 bij zich van slechte kwaliteit. Antje had behalve de 460 kisten makreel een 80 kisten haring en 60 schel vis. Flamingo toch „los". Ondanks de niet erg mooie kwaliteit kon de Flamingo haar aanvoer kwijt aan de handel, die bij ge brek aan beter de 1300 kisten goeddeels opnam. De haring van de Shamrock kon echter niet door de beugel, zodat 95 per cent bleef staan. Het schip maakte daar door een benauwend slechte reis. Antje had mooie makreel. De vangst makreel van de Antje bracht in het begin, dank zij de puike kwaliteit, 18 op, maar later zakte prijs geleidelijk tot 15 per kist. Geen „dikke" reizen. De kwaliteit van de haring drukte gisteren de besommingen aanmerkelijk. Maakte de Flamingo voor zeven dagen niet meer dan 16.000 het schip haalt die begeerde 20.000 maar niet de Antje deed voor acht dagen ook een bescheiden 11.400. De Shamrock besomde zelfs erg slecht met 4800. Een aardig resultaat boekte de HD 79 met f 8100. Belg zakte, want Brit bood. Zo wild de Belgische handel zich eergisteren op de kabeljauw wierp, zo rustig kocht men gis teren in. De mooite toprij deed niet meer dan 90 en de gewone regels maakten een 75. De reden van deze plotselinge val is de veel lagere offerte, die Engeland in kabeljauw kan maken, waardoor de Bel gen zich deels van onze markt afwendden. Voor de grote en grootmiddel schelvis had België al evenmin belangstelling: ze zijn gisteren voor 45 per kist verkocht. Piepers en wijting. De piepers deden 25; de wijting omstreeks de 15 per kist. Vandaag en morgen. Voor vandaag was gisteren de Postboy bekend met 1400 kisten haring. Zaterdag wordt de Haarlem verwacht. Sleep. Gisteravond omstreeks 10 uur bracht de IJM 119 de IJM 23 met motor- pech in de haven van IJmuiden binnen. Naar Rusland. Ongeveer duizend tonnen goede pekelharing zijn uit de koel huizen gehaald en in twee lichters geladen aan de Zuidzijde. Uit de plaatsen Katwijk, Schcveningen, Vlaardingen en IJmuiden wordt de in nieuwe tonnen overgepakte haring naar Rotterdam gebracht en daar ligt het schip, dat ongeveer 10.000 vaten haring als eerste zending van de deze-zomer afgesloten over eenkomst tussen Nederland en Rusland naar een der Russische havens zal brengen. Binnen en buiten. De PIcemstedc (IJM 53) is binnen gebleven wegens repa ratie aan het visruim en het dek. De afge lopen reis hebben de matrozen geen vis voldoende kunnen bewaren wegens een mankement aan het ruim. De Flamingo (IJM 25) is Donderdagmid dag op tijd gaan varen. De winch was de oorzaak dat de reis moest worden onder broken, maar de reparaties aan dit onmis baar instrument zijn toch op tijd gereed gekomen. Donderdagmiddag was de haven aan Zuid- en Noordkant zo goed als leeg. Het mooie .veer zatte de kottervloot en de oggers, d:-- ae hele week voor de ruwe zee zijn binnen gebleven, weer aan het werk. Vandaag is ook de Antje vertrokken. Haaien-avor.tuur beëindigd. De IJM 5 heeft als kotter enige maanden in de afge lopen zomer achter de haaien aangezeten, doch het resultaat is beneden de verwach tingen gebleven. Nu is de Texel weer gaan trawlen. Nieuwbouw. Aan de Zuidzij wordt de nieuwe kotter van de heer Romkes uit Urk opgebouwd. De motor wordt in IJmui den geplaatst in hét casco, dat werd ge bouwd op de werf „Concordia" van Sey- monsbergen in Amsterdam. De eigenaar hoopt in het seizoen van de Kanaalharing met de UK 35 naar Breskens te kunnen vertrekken. Uit het IJselmeer. Woensdag werd aan de visafslag Urk door 33 vaartuigen aangevoerd: 2328 pond kuilpaling 0.97 1.08: 34 pond snoekbaars 5054 cent; 36 pond rode baars 80 cent per pond en 222 bakken nest 2.57 per bak. Marktberichten. Gr. tong 5.50-5.10, grm. tong 3-2.60. kim. tong 2.75-2.45, kl. tong I 2.24-1.92, kl. tong II 1.66-1.43, tar bot I 2.45-2.05, alles per kilo; kl. schol II 43-28, verse haring 15-10.50, makreel 21- 11.20, gr. schelvis 45-43, grm. schelvis 48- 45, kim. schelvis 51-41, kl. schelvis I 46-38, kl. schelvis II 30-10, wijting 21.50-10, gr. gul 45-41. mid. gul 43-36, kl. gul 27-12, kl. haai 27-26, alles per 50 kilo; gr. kabeljauw 180-120 per 125 kg. Aanvoer: 18 kisten tong en tarbot, 37 schol, 1670 haring, 560 makreel, 246 schelvis, 69 wijting, 60 kabel jauw en gul, 5 kl. haai, 15 diversen, totaal 2680 kisten. Besommingen: Flamingo 16.000, Shamrock 4300, Antje f 11.400, HD 79 8120, WI 33 3700, RO 29 170. Amkerk. 23 v. Bremen n. Hamburg. Alnati, 24 v. Rotterdam te Las Palmas verw. Amerskerk. 23 v. Suez n. Port Said. Amor, 23 v. Ba-ndirma n. Izmir. Ampenan, 23 v. Cochin n. Colombo. Amsteldijk, 23 v. Belawan n. Colombo. Amstelvaart, 23 dwars Beachyhead n. A'dam. Anevenkerk, 23 v. Amsterdam te Bremen. Aardijk 24 te Antw. n. New Orleans. Alblreo, pass. 24 Vlissingen n. Rotterdam. Alblasserdijk. 24 te Antwerpen n. Havana. Aldabi, pass. 23 Finisterre n. Antwerpen. Alphacca, pass. 24 Bermuda n. New York. Altair, 23 v. Rio Grande n. San Francisco. Aluara, 24 Rio de Janeiro verwacht. Amerskerk, 23 v. Port Said n. Alexandrië. Anvstcltoren pass. 24 Vlissingen n. Amsterdam. Amstelvaart, 23 dwars Beahyhead n. Amsterdam Alm kerk, 23 te Hamburg. Andijk, 23 te Corpus Christi. AXTgos, 24 te Izmir. Axeldijk, 23 v. Bremen n. Rotterdam. Alchiba, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Akkrumdijk, 23 130 m. O. Ras Madraka. Aletta, 23 130 m. N. Poelu Tenggol. Alp-hard, 23 140 m. NO. Kp. Verdische eil. Armilla, 23 v. Pulusambu n. Plad.iu. Boskoop, 22 v. Curagao n. Plymouth. Baarn, 24 te Manta. Bennekom, 24 v. Antolagasta te Valparaiso verw. Blitar, 22 te Sydney. Boissevain, 24 te Rio de Janeiro. Bonaire, 24 v. Trinidad n. Paramaribo. Borneo, pass. 24 Kp. Bon n. Port Said. Breda, 24 te Bremen. Banka, 23 180 m W. ten Z. Kreta. Baud, 24 te Am-bon. Billiton, 23 200 m. NO. Paramaribo. Bontekoe, 23 rede Menado. Breda, 23 naar Hamburg. Caltex Delft, pass. 23 Gibraltar n. Rotterdam. Caltex Pernis, pass. 23 Kp. de Gata n. R'dam. Castor, 23 v. Antwerpen te Amsterdam. Celebes, 23 te Londen. Cirrus. 23 v. Plymouth n. Rotterdam. Cumulus, 24 dwars Aberdeen n. Rotterdam. Caltex Nederland, 24 te Sldon. Cirrus, 25 te Rotterdam verwacht. Caltex Leiden, 24 te Rotterdam. Caltex Utrecht, 23 95 m. W. Gibraltar. Camphuys, 24 v. Tj. Priok te Semarang. Clavella, 24 360 m. O. Timor n. Balikpapan. Delfland, 22 te Paranagau. Drente, 23 v. Alexandrië n. Halifax. Dalerdijk, 23 v. Portland Oreg n. Vancouver. Eos, 23 v. Malta n. Piraeus. Esso Den Haag, 24 v. Antwerpen te Sidon. Eemdijk, 24 v. Londen te Rotterdam. Ena. 23 v. Alexandrië n. Suez. Erinna, 23 280 m. N.NW. Finisterre. Friesland (KRL)pass. 23 Daedalus Rif n. Port Said. Gaasterland, 23 v. Itajai n. Rio Grande. Ganymedes, pass. 23 Den Helder n. Antw. Groote Beer, 23 v. Southampton n. New York. Gouwe, 23 t.h.v. eil. St. Thomas n. Monrovia. Graveland, 23 200 m. St. Vincent. Haulcrwijk. pass. 23 Ouessant n. Recife. Haarlem, 23 te Rotterdam. Hersilia, 23 v. Santa Malta n. Cartagena. Hestia, 23 te Maracaibo verw. Hathor, 23 v. Lissabon n. Antwerpen. Hector, 24 v. Amsterdam te Rotterdam. Jupiter, 23 170 m. W.NW. Haifa. Karossa, 23 v. Tj. Priok n. Makassar. Kasimbar, 23 v. Tcpa n. Kisar. Kieldrecht, pass. 23 ten Zuiden v. Kreta. Kota Ba-roe, 23 180 m. O. Anderhalfgraadskan. Larenberg, pass. 23 Kp. de Gata cv. R'dam. Lawak, 23 v. Singapore n. Belawan. Loosdrcelvt, 23 v. Madras n. Colombo. Loppersum, pass. 23 Azoren n. Curagao. Lutterkcrk, 23 v. Port Said n. Genua. Liivige, 24 v. Conakuy te Tabou verw. Laagkerk. pass. 23 Kp. de Gata n. Genua. Laurenskerk, 24 v. Colombo n. Madras. Lindekerk, 23 v. Marseille n. Genua. Lissekerk, 24 te Damman. Leersum, 23 060 nv. W.ZW. Ouessant. Lenvsterkerk, 23 nog te Damman. Lucita, pass. 23 Calais tv. Heyshanv. Manoeran, 23 v. Makassar n. Semarang. Meliskerk, pass. 23 Ceyion n. Singapore. Maasland, 24 te Hamburg. Modjokerto, 23 v. Tj. Priok n. Singapore. Maasdam, 23 150 m. Z. Kp. Sable. Maashaven, 25 v. Port Harcourt te Libreville verwacht. Maasland, 23 v. Bremen n. Hamburg. Marisa, 23 230 nv. O. ten N. Str. Korea. Marpessa, 23 GS0 tn. ZW. Yokohama. Mirza, pass. 23 Westkust Luzon n. Shimotsu. Muiderkenk, 23 870 m. O.ZO. Diego Garcia. Malvina, 23 190 m. N. Massawa n. Suez. Nestor, 23 920 nv. N.NO. Paramaribo. Noordwijk, pass. 23 Dungeness n. Bremen. Nieuw Holland, 23 v. Djakarta n. Syney. Noordanv, 23 5G0 m. W. ten Z. Valentia. Ootmarsunv, pass. 23 Ouessant n. La Pallice. Oranje, pass. 23 Malta n. Port Said. Orestes, 23 v. IJmuiden n. Trinidad. Oranjefontein. 23 v. Teneriffe tv. Southampton. Omala, 24 Stanlow. Oranjestad, 23 tePto Linvon. Ovorijsel, 24 nog te Damman. Polydorus, 23 v. Genua n. Rotterdam. Poseidon, 24 v. Curagao te Aruba. Prins Willem III, 23 v. Toledo 24 Sarnia verw. Prins Willem V, 23 v. Montreal n. Quebec. Roepat, 23 v. Indonesië te Amsterdam. Prins Alexander, 23 400 m. W. ten N. Kp. Clear. Prins Maurits. 23 315 m. W. Lands End. Prins Philips Willem, 23 520 nv. W. t. N. Valentia Prins Willem v. Oranje, 23 90 nv. W.t.Z. Kp. Clear Roebiah, 24 Calcutta verwacht. Rafaela, 23 v. Pladju n. Singapore.. Rcyniersz, 24 Makassar verw. Riouw, 23 120 m. N.NO. Massawah n. Belawan. Salatiga, 23 v. Singapore n. Tj. Priok. Sapaioca, 23 v. Bremen n. Antwerpen. Saroena, 23 v. Miri n. Pladju. Sibajak, 23 410 nv. W. ten Z. Lands End n. Halifax Stad Vlaardingen, 23 te Wabana. Scherpendreoht, 24 te Puerto La Cruz. Stad Breda, 23 v. Wood fibre n. Port Allice. Schie, 23 200 m. N. ten O. Finisterre n. Oran. Sommelsdijk, 22 te Philadelphia. Stad Alkmaar, 24 te Vlaardingen. Stad Amsterdam, 23 v. Vlissingen n. Wabana. Stad Maassluis, 24 v. Envden n. Narvik. Stad Maastricht, 23 v. Gibraltar n. I-Iuelva. Sa-bang, 23 v. Singapore n. Bandpermasin. Samarinda, pass. 23 Natuna eil. Sarangan, 23 nog te Basrah. Singkep, 23 200 m. O. Guardafui. Stad Leiden. 23 170 m. ZW. Amchitka eil. Stad Rotterdam, pass. 23 Belfast n. Newport Motv Sunetta, 24 Soerabaja verwacht. Sliedrecht, pass. 24 Ras al Iladd n. Mena el Ahmadi. Tabiaiv, 23 v. Beyrouth n. Port Said. Tarakan, 23 v. Tj. Priok n. Semarang. Tjisadane, 23 v. East London n. Port Elizabeth. Tabinta, pass. 23 Fayal cv. Alexandrië. Tamo, 23 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Tara. 23 te Ilheos. Taria. 23 te Huil. Tawali, pass. 23 Ouessant n. Genua. Tegelberg. 23 v. Hongkong n. Singapore. Tiberius, 24 v. Aruba te Guanta. Triton, 23 te Jacrnel. Tero, vertr. 25 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Thalatta, 24 v. Mena el Ahmadi n. Gibraltar. Trompenberg. 23 280 m. Z. ten W. Sable eil. Tarklvaven I. 24 Sungeigerong verwacht. Tankhaven II. 23 v. Bangkok n. Sungeigerong. Tasman, 23 v. Tj. Priok n. Cheribon. Tjibodas, 24 te Tj. Priok. Tjipoudok, 23 v. Soerabaja n. Probolinggo. Tomini, 23 120 m. Z. Kreta n. R'dam. Utrecht, 24 v. Makassar te Semarang verw. Veendam, 23 540 nv. O. Kp. Race. Waal, 24 te Amsterdam. Winsum, 23 v. Zaandam n. Cardiff. Wocmsdrecht. 24 v. Miri te Pulusanvbu. Waterland. 23 v. Santos n, Montevideo. Waterman, 23 G60 m. ZW. Cook eil. Waiweraivg, 23 v. Soerabaja n. Bali. Wcnbsari. pass. 23 Daedalus Rif n. Belawan. IJsel, 24 te Rotterdam. Zuiderkruis, 23 240 nv. W. ten N. Lands End. Zeeland, (SSM). 24 50 m. O. eil May. Zeeland (KRL), 23 160 nv. ZO. Kreta. KLEINE VAART Admiraal Courbet, 23 v. Stockholm n. Hudiksvali Admiraal De Ruyter, 23 v. Huil n. Noorwegen Admiraal Nelson, 23 v. Liverpool te Swansea. Anna b. vertr. 24 v. Lysekil n. Kopenhagen. Annie. 23 v. Portland n. Brugge. Annie-n, 23 v. Genua n. Algiers. Arnoudspoldcr, 24 v. Antwerpen n. Lissabon. Att, 24 te Duinkerken verwacht. Bab T, 21 te Amsterdam. Batavier I pass. 24 Kp. St. Vincent n. Casablanca Beinicva, pass. 23 Brunsbüttel n. Parijs. Bree Helle, vertr. 26 v. Londen n. Rotterdam. Coeta, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Citadel, pass. 23 Brunsbüttel n. Antw. Cornelia b II. 24 v. Glasgow n. Cardiff. Cornelis Houtman, 23 v. Tronvso te Mesana. Casana. 23 v. Aarhus n. Kopenhagen. Claes Compaen, 24 v. Rotterdam n. La Rochelle Daniel, pass. 24 Vlissingen n. Gothenburg. Dollard, 23 v. Esbjerg n. Rotterdam. Driebergen, vertr. 24 v. Casablanca n. Drogheda Daviena Goekoop, 24 te Ipswich. Delta, verm. 23 v. Londen n. Rotterdam. Douro, 23 te Tunis n. Napels. Express, pass. 23 Vlissingen n. Terneuzen. Emergo, verm. 24 v. Brunsbüttel. Elsen-burgh. 23 v. Rouaan cv. Londen. Evertsen, 23 v. Mantyluoto n. Yxpila. Feroeia, 23 te Drontheinv. Fiducia, 24 v. Dinteloord n. Antwerpen. Follonica, 24 Londen verwarht. Frans, 24 Rotterdam verwacht. Franka II, 24 v. Gent n. Gothenburg. Friblo, 23 v. Grangemouth n. Rotterdam. Gerry, 23 v. Nexoe n. Stettin. Hast I, 23 te Londen. Hast III, 23 v. Cuxhaven n. Parijs. Honds-rug, 24 Rotterdam verw. Hag-no, 24 v. Belfast n. Dublin. Harold, pass. 24 Terschelling. Hertel, 24 te Dublin verwacht. Henrica b. 23 v. Brunsbüttel .n. Guernsey. Ida Pieter, 23 v. Kopen-hagen te Stettin. Import, 25 v. Vigo te Rotterdam verw. Ingeborg, 24 v. Antwerpen n. Harburg. Joost, 22 v. Ostrand n. Vastervik. Jan Kleumer. 23 v. Rosvskaer te Tore. Jo, 24 te Leiden v. Amsterdam. Jonex I. 24 Vlissingen n. Londen. Kemphaan, 25 te Leningrad verwacht. Larix, te Kalmar. Leendert b, 23 v. Windau n. Rotterdam. Leuvehaven, vertr. 24 v. Rotterdam n. Antw. Leemans, 23 te Amble. Maasum, 23 v. Klaipeda te Stettin.. Mar-kab, 23 v. Randers n. Uddevalla. Markab b, 23 Cacablanca. Mcnkar, 23 v. Genua n. Marseille. Marcella, 24 te Kingston. Maine, 23 te Stockholm. Matthew, 24 te Guernsey verw. May Mere, 25 te Falmouth verwacht. May Star, 24 v. Lowestoft cv. Esbjerg. Meuse, 23 v. Bremen cv. Rotterdam. Monica, 24 te Billin-gham. Mulan, 24 v. Malnvö n. Gothenburg. Nassauhaven, 23 v. Holbeek n. Faikenberg. Noorderhaven, 23 v. Odcnse n. Antw. Noord, 24 v. Rotterdam n. Billingham. Olive, 24 v. Vlissingen n. Londen. Cise, 23 te Parijs. Pavo, 23 v. Gefle n. Zaandam. Ponto, 23 v. IJmuiden n. Rotterdam. Ponza, 23 v. Sundsvall n. Wasa. Palma, pass. 24 Vlissingen n. Drogheda. Prior, 23 te Nykoping n. Fakse. Poortvliet, 24 te Port Talbot verwacht. Rema, 23 v. Vlissingen n. Odense. Ruja, pass. 23 Vlissingen n. Hansweert. Rocket, 24 v. Antwerpen te Vlissingen. Soemba, pass. 23 Ouessant n. Berwick. Spes, 23 v. Kopenhagen n. Helsing'oorg. Spora, 23 te Nantes v. Casablanca. Spolanda, 24 te Gent. Sporota, 24 te Great Yarmouth. Strijpe, 24 v. Brunsbüttel n. Antwerpen. Twente, 23 v. Vlissingen n. Londen. Twin, 23 v. Vlissingen n. Grimsby. Tilly. 22 te Rundvik. Too's, 23 v. Sil-loth n. Mostyn. Vindicat Atque Polit, verm. 23 v. Beckton naar Vardo. Vlieland, 23 v. Rouaan n.Ro tterdam. Vrouwepolder, 24 v. Antwerpen n. Oporto. Westerdok, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Wilpo, 19 te Zaandam. Wcga, 24 v Antwerpen te Vlissingen. Westerschelde. 23 v. Lissabon cv, Vigo. Willem Bareivdsz, 24 v. Rotterdam n. Sundsvall. SLEEPVAART Blankenburgh, 24 te Rotterdam. Goeree, 23 250 m. O.ZO. Malta. Hudson, pass. 23 Daedalus n. Bharmagar. Humber. 23 460 m. O. Formosa. Noordholland, 23 30 m- NO. Socotra n. Rangoon met 2 lichtschepen. Poolzee, 23 230 m. N. ten O. Finisterre met zuiger en bak. Witte Zee, 23 580 m. W. Sabang n. Singapore met tanker. Vraagt vrijblijvend prijsop gave voor van zinken goten, mastiek- of leien daken. Zeer concur rerende prijzen van badcel, wastafel, bad- en keukengey- sers. Alle gasverwarnvingen. DRIEHUIZERKERKW. 108 Driehuis. Tel. 4468 Iv 2550 Uitgesproken DE GOEDKOOPSTE WAGEN per K.M.! Brandstofverbruik 1 L. op 17 K.M. of ZUINIGER. Minimum wegenbelasting. Lage prjjs banden en onderdelen. Prima service door het gehele land. De eerste 50.000 K-M. praktisch geen reparatie. Nog vele andere voordelen. ONDERNEMERSPRIJS vanaf 4380.—. Meestal enkele goede gebruikte wagentjes beschikbaar. GARAGE WAGENWEG 166—168 DEN HOUT TELEFOON 12138 iTHimTrriff~itiTimiiTTIItiTi'BiflfnWBBinilWMBfiMIIWI8nBlinBnBlEWEl] ■HRSB A.B.C noemt voorbeelden: Pantalons Sn Gabardine v.a. Pantalons in Kamgaren v.a. Pantalons in Tropical v.a ƒ10,75 z.g. DEX gemaakt 9.50 z.g. DEX gemaakt ƒ11.75 z.g. DEX gemaakt *»©sdt<r©y Pantalons jn ane kleuren voor Dames en Heren v.a. 18.75 Wij brengen voorts voor iedere pantalon een Is maar een weet.... 't Is ABC die U kleedt!! SCHOTERWEG 11 schuin t.o. Frans Hals Theater Op vertoon van deze advertentie een aardige attentie. Alle betaalzegels worden aangenomen.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8