Predikbeurten Taxi 6464 PONT „De onzichtbare Dame" CONCERT Stuurman Machinist Marconist Radiomonteur Begrafenis-Transport-Crematie CHRISTELIJK BLINDENINSTITUUT „BARTIMéUS" - ZEIST Luidsprekers r^GUGD Dienst JEUGDDIENST Nieuw salarisschema voor gesubsidieerde orkesten gevraagd BOEKH. MSDOEMST. ENGELS ZATERDAG 26 SEPTEMBER 195JU 11 Torpedobootjagers der V.S. naar Amsterdam Houtdagen-1953 Scheepvaart KLOOSTERHUIS STADSSCHOUWBURG Doopsgezinde Gemeente IJmuiden, Helmstraat W. J. INNEMEE Zn N.V. Z A N G K L A S van bovengenoemd instituut. Tevens zal een onderwijsdemonstratie worden gegeven. „IN HOLLAND STAAT EEN HUIS" ROVER DEMONSTRATIEWAGEN Geert Hoogeveen's Garagebedrijf Huidverzorgings-lnst. „Renouveau" Het dagelijks bestuur der Nederlandse Federatie van beroepsverenigingen van kunstenaars heeft zich schriftelijk gewend tot de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, om zijn ongerustheid ken baar te maken over het uitblijven van een herziening van de salarisschaal der gesub sidieerde symphonie-orkesten. Het bestuur wijst er op, dat reeds in 1952 besprekingen over een dergelijke herziening zijn ge voerd, doch dat tot dusver door de rijks overheid geen maatregelen zijn genomen. Enkele gemeentebesturen hebben provi soire stappen gedaan, doch de gemeenten Arnhem, Groningen en Haarlem hebben tot nu toe nadere besluiten van de zijde der regering afgewacht. Het bestuur meent, dat thans een toe stand is ontstaan, die het uitermate ern stig, zo niet alarmerend" noemt. Het doet een dringend beroep op de minister om zijn voornemen kenbaar te maken tot het verhogen van de subsidies aan de orkes ten en tevens zo spoedig mogelijk een salarisschema vast te stellen, dat recht doet wedervaren aan de noodzaak van een evenwichtige opbouw van het orkestwezen. Het federatiebestuur wijst tenslotte op de gevaren van de tegenwoordige situatie: achterstelling en daardoor verzwakking van regionale orkesten, welker taak voor de cultuurspreiding zeer veel betekent en toenemende ontwrichting van de onder linge verhoudingen van de orkesten, waar door op den duur ernstige schade voor het muziekleven onvermijdelijk is. In aansluiting hierop kunnen wij nog meedelen, dat de grote gemeenten ook de bovengenoemde die bijdragen in de subsidie van een orkest, reeds het plan hebben kenbaar gemaakt om mee te delen in de gewenste verhogingen, als het rijk hierin voorgaat. Door Haarlem is echter, voor wat het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest betreft, nog geen enkele toe zegging gedaan. Men kon dit ook moeilijk doen, gezien de overgang van stedelijk naar provinciaal orkest. Het zou onbehoor lijk zijn geweest, aldus verklaarde wet houder W. C. Bakker, tot verandering van posten te besluiten op een begroting, die de andere deelnemende gemeenten nog ter bestudering voor zich hadden. En boven dien moeten we nog afwachten of en wan neer de minister tot een verandering van de salarisschaal zal besluiten. In de in het verleden toegepaste loon- ronden van 5 en aan de duurtetoeslag van 1946 heeft de gemeente Haarlem geen aandeel genomen. Men stelde zich op het standpunt, dat het bedrag van de subsidie 80.000) reeds aanmerkelijk hoger was, dan de helft van het totaal der salarissen. Twee moderne snelvarende torpedoboot jagers van de Amerikaanse marine zullen Dinsdagmorgen in de hoofdstad aankomen en daar een week blijven. Het zijn de „Harold J. Ellison" en 'de „Charles S. Sperry". De schepen behoren tot de Ame rikaanse zeestrijdkrachten in het Oostelijk deel van de Atlantische Oceaan. Dinsdagmorgen om ongeveer 6.30 arri veren de schepen in IJmuiden. De schepen meten 2200 ton, hebben ieder een bemanning van ongeveer 300 officieren en minderen en kunnen een snelheid van ruim 33 knopen ontwikkelen. De „Sperry" heeft zowel in de tweede wereldoorlog als in de Koreaanse wateren dienst gedaan. Het bezichtigen van de schepen in Amster dam is niet toegestaan. Omstreeks 750 personen, bestaande uit houthandelaren en -industriëlen als gast heren, met hun gasten: architecten, direc teuren van gemeentebedrijven en anderen, uit alle delen van Nederland, hebben gis teren in „Bellevue" te Amsterdam de opening bijgewoond van de Houtdagen- 1953, georganiseerd door het Houtvoorlich- tings Instituut. De voorzitter van dit instituut, de heer B. Poulie, noemde de bijeenkomst hoofd zakelijk bedoeld als contacfcmiddel van houtverbruikers en -leveranciers. Een voordracht van ir. Ch. J. van Man- sum, van de centrale directie van het mi nisterie van Wederopbouw en Volkshuis vesting, over moderne spijkerconstructies, werd gevolgd door de vertoning van een film „Mosquitos in the making" en door een lezing van prof. ir. F. P. J. Peurtz, getiteld „Hout in de architectuur". Deze eerste van de twee houtdagen 1953 werd besloten met lezingen van mej. dr. T. Hof over „Houtbescherming en woning bouw" en van mevrouw A. A. Alma over „Hout in de binnenhuisarchitectuur". Vanochtend om half tien woonde het congres de opening bij van de tentoonstel ling „Dik hout en planken" op het Mu seumplein door de heer G. van 't Huil, wethouder van Publieke Werken van Am sterdam. te weten 67.000, waarop het subsidiestel sel is gebaseerd. Voor de H.O.V. had dit echter steeds het nadeel, dat de tekorten bij iedere loonronde toenamen met 2!/2 van de salarissen. Komt er een nieuwe re geling, dan staat men wederom voor de kwestie, dat men een thans op papier slui tende exploitatierekening in nadelige rich ting ziet verkeren. Het nieuwe stichtings bestuur zal zich hierover echter met alle bij de subsidie van het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest betrokken gemeenten in verbinding moeten stellen. „Zij was 17 jaar" (Thalia theater, Vrijdag tot en met Zondag). Onthullingen moet men in deze film, die van een sensatie-zwoele titel is voor zien, maar in Frankrijk ge woon „Les deux vérités" heet, niet verwachten. Men maakt kennis met het (zeventien jarige) actricetje Anna-Maria Ferrero, die volop gelegenheid krijgt haar persoonlijkheid naar twee zijden te tonen. De film opent en sluit in een rechtszaal, waarin op de ver- dachtenbank een jongeman zit, die terecht moet staan voor de moord op een vriendinnetje. Achtereenvolgens wordt de re constructie uitgebeeld van de feiten, zoals de officier van justitie ze ziet en hoe die fei ten er door de ogen van de advocaat, een tot armoede vervallen jurist, uitzien. In het eerste verhaal heeft de jongeman van het begin af aan slechte bedoelingen met het meisje gehad. Zij is het verleide degelijke kind, dat werd mis bruikt en moedwillig op het hellende vlak is gebracht. Dan de verdediger, die in de bres springt. Met dezelfde verklaringen uit het dossier komt hij tot de conclusie, dat de jongen wel de bedoeling heeft gehad de moord te plegen, maar zijn plan onmogelijk heeft kunnen uitvoeren. Het meisje is nu de schuldige: ze is een mannenverleidster. Hetzelfde verhaal wordt in deze film twee maal in beeld gebracht: twee gelijke ver halen, maar toch verschillend, die beide waarheid kunnen zijn. Zeer knap is het spel van het meisje Ferrero in dit uitste kende filmwerk van een wel wat melo dramatische historie. Zondag 27 September IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. v. d. Berg, 19 uur: ds. G. Wasse naar. Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer Bergsma van IJmuiden-Oost. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. R. D. Beukema, 15 en 17 uur: ds. L. Hoorweg van Haarlem. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold (officieuze opgave). Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. A. Feikema, jeugddienst. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis; 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers, Dins dag en Donderdag 9 uur Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingssa menkomst, 12.15 uur: Zondagsschool, 16.30 uur: Jeugddienst, 19 uur: Open luchtsamenkomst, 20 uur: Verlossings samenkomst o.l.v. Kapiteins E. H. Krom menhoek. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. G. Wassenaar, 19 uur: ds. J. H. W. Dickhout. Gebouw, 10 uur: Jongerensamenkomst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. C. W. Thijs. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Cultu reel Gebouw, 10 uur: de heer E. W. Pera van Den Haag; Donderdag 19.45 uur: Bijbelbespreking. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn- straat 30. DRIEHUIS: Doopsgezinde Gemeente, koffiekamer Westerveld, 19.30 uur: ds. W. Veen. Evang. Lutli. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: prof. dr. P. Boen dermaker van Hilversum. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink (opening winterwerk en bevestiging ouderling), 19 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man, 19 uur: ds. J. Wiersma van Wijk aan zee. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel, 19 uur: ds. F. C. Willekes. Ned. Herv. Gemeente. Populierenlaan, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel, 10 uur: de heer W. L. van Voorst Vader. Vrijzinnig Herv., Prinseselaan, 10 uur: ds. D. G. van Vreumingen uit Bussum, 11.30 uur: Zondagschool. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Maranatha, 10 uur: de heer A. Vries van „De wraak van de woudloper" (W. B. theater, Vrijdag tot en met Maandag). Een tam stukje werk uit het Wilde Wes ten wordt in deze film ontrold. Voortdu rend zitten de Engelsen en de Fransen elkaar in kleuren achterna om het bezit van de Noordelijkste Amerikaanse Staten en Canada. Het geheel wordt opgeluisterd door Indianepgehuil,. want de Mohikanen en Mingo-Indianen zijn er ook en hebben nog een fors •appeltje met elkaar te schil len. De woudloper is dan Robert Montgo mery, die in gezelschap van een charmant dapper meisje voor de Engelsen op pad gaat. om bij de Fransen enige duistere ver kenningen uit te voeren. Forten worden bestormd en een hele bergpas vliegt in de lucht. „Het zwarte kasteel" (Luxor theater, Vrijdag tot en met Woensdag). Een bij zonder wreed kasteelheer ergens in de achttiende eeuw in het Zwarte Woud: wie anders dan Boris Karloff, hij heeft een naam te verliezen op het gebied van grie zelfilms als „Frankenstein" en „Levend in gemetseld". Die roem wordt met dat zwarte kasteel nog vergroot, want slechts weini gen, die het slot betreden, komen er levend uit. Hoe al die mensen verdwijnen en welke methoden worden toegepast, zult u bij een bezoek aan „Het zwarte kasteel" zeker ontdekken. De spanning wordt langzaam maar zeker opgevoerd en de goede camera techniek, de sinistere omgeving en sfeer van het duistere slot hebben er toe bijge dragen dat deze „Boris" een uitmuntende thriller werd, waarin een mysterieus var kentje handig wordt gewassen. „Sterren stralen overal" (Thalia, Maandag tot en met Woensdag). Het moge waar zijn, dat de verwachtingen van het Nederlandse filmpubliek omtrent de verrichtingen van het inheemse Hollywood niet al te hoog gespannen zijn na de voor oorlogse schreden over het celluloid deze laatste rolprent van eigen bodem valt juist daardoor toch wel erg mee. Het ver haal over een gewone Nederlandse familie, die gaat emigreren, is actueel, al dringt het af en toe niet voldoende in de proble matiek van de landverhuizing en de franje er om heen werd niet al te zeer overdreven. Jan Rutten's scenario heeft ongetwijfeld zijn zwakke punten, maar over het geheel is de geschetste gang van zaken toch wel acceptabel. Naar onze smaak zijn van de bezetting Johan Kaart, Jan Musch en Kitty Jansen verreweg de besten: die doodnuch- tere en eerlijke Amsterdamse taxichauffeur kreeg van Kaart een „ronde" vertolking en Kitty werd nergens te sentimenteel, hoe verleidelijk het ook geweest moet zijn. Willy Walden en Piet Muyselaar voelen zich kennelijk op de planken beter thuis dan op het witte doek, waar het lach- succesje nu eenmaal met andere middelen bereikt wordt dan voor de cameralens. Zo als productieleider Rudolf Meijer al gezegd heeft: hij streeft met deze speelfilm uit sluitend naar amusement en in dat opzicht schoot, hij met „Sterren stralen overal", die voor de tweede maal in Thalia draait, niet ver naast de roos. Toch moeten we eigen lijk nog eens proberen een échte film te maken. „Verdorven jeugd" (Kennemer thea ter, Vrijdag tot en met Maandag). Het Italiaanse actricetje, dat in „Zij was 17 jaar" speelt, Anna Maria Ferrero, treedt ook op in deze film, die uit de (kost)school klapt en niet veel stichtelijks laat zien over het opvoedingssysteem op de school, waar meisjes uit rijke gezinnen komen om ma nieren te leren: vechtpartijen, een zelf moordpoging, flirterijen en nog meer ge schutter met het woord „love". Brunella Bevo ziet men als het verschoppelingefie met de studiebeurs. Het bijna ontspoorde meisje, dat met een jonge eenvoudige d^pselectricien, die er echt iets van meen de, een degelijker bestaan tegemoet gaat, Susan Stephen. „Roepstem der Pam- pa's" (Rex theater, |v Vrijdag tot en met Maandag). Op de onafzienbare pampa's van Argentinië van lang vóór Perón heb ben eens gaucho's, halfbloeden met een i vurige liefde voor 't land gewoond. Eén van de jonge Gau- cho's een vrij ge- In vochten knaap wordt een vogelvrij, nagejaagd man, wan neer hij wordt be schuldigd van moord en zich bovendien niet laat ringeloren door de commandant van de legergroep, waarin hij tegen zijn wil is beland. Hij deserteert, maar ont moet de geliefde vrouw in de woestijn, door haar te redden uit de handen van een Indiaan. Enfin, hij geeft zich tenslotte vrijwillig over aan het leger, wanneer het vaderschap hem lot inkeer brengt. Het geen evenwel niet geschiedt, alvorens hij nog even bendeleider is geweest en de vlag der terreur in de pampa heeft gewapperd. Den Helder, 19 uur: evangelisatiesamen komst. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst, 12 uur: Zondag school, 16.30 uur: Kindersamenkomst, 19.15 uur: Openluchtsamenkomst, 20 uur: Verlossingssamenkomst, jong-solda- teninzegening o.l.v. luitenante W. K. v. d. Veen. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. W. Wiersma, collecte Evangelie en Industrie. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: dr. A. J. Rasker van Haarlem. „De Toorts", 9 uur ds. A. Noorman van Zaandam. „De Kapel", 19 uur: ds. D. ter Steege. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. G. de Kluys. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN 2 trawlers (Haarlem en Sumatra) f47.900. Loggers: KW 38 f 1700; KW 10 f4050. Kotters: KW 60 f150; KW 35 f140; KW 128 f320; KW 189 f680; HD 125 f3130; HD 87 f5900; IJM 7 f 1220; IJM 276 f1040; IJM 3 f 1300; IJM 77 f550. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 25 op 26 September KW 173 20 k.: KW 42 17 k.; KW 43 5 k.; KW 15 60 k.; KW 85 40 k.; KW 110 30 k.; KW 130 10 k.; KW 151 60 k.; KW 167 2 k. KW 163 60 k.: KW 170 5 k.; KW 2 17 k.: KW 3 50 k.; KW 5 2 k.; KW 6 100 k.; KW 23 85 k.; KW 147 6 k.; KW 22 10 k.: KW 47 17 k;. KW 54 2 k.: KW 140 50 k.; KW 47 25 k.; KW 29 160 k.; KW 39 60 k. Geen vangst hadden: KW 19, KW 45, en IJM 75. Travvlharing KW 176 80 k.; KW 123 100 k.; KW 95 70 k.; KW 70 25 k.; KW 129 70 k.; KW 159 200 k.: KW 7 75 k.: KW 9 50 k.; KW 25 74 k.; KW 73 107 k.; KW 48 40 k.; KW 141 34 k.; KW 40 100 k.; KW 41 60 k.; KW 78 125 k.; IJM 74 70 k.; IJM 283 180 k. Geen vangst hadden: KW 37, KW 16, KW 168 en KW 175. Adinda, 24 v. Singapore te Haiphong verw. Algenib, pas. 24 St. Vincent Kp. Verd. n. Las Palmas. Amerskerk, 24 v. AIcxandrië ei. Genua. Amsteldijk, pass. 24 Sabang n. Colombo. Amstelkroon, 23 v. Montreal n. Hampton Roads Amstelveen, 24 v. Narvik n. Philadelphia. Arkeldijk, 23 v. New York n. New Orleans. Aagtedijk, 25 te Rio de Janeiro. Albireo, 24 te Rotterdam. Alcyone, 25 v. Santos te Rio de Janeiro verw. Alnati, 24 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Altair, 25 te San Francisco. Alwaki, 25 v. Santos te Rio de Janeiro. Andijk, 24 v. Corpus Christi n. Brownsville. Argos, 25 te Izmir. Arnedijk. 23 v. New York te Philadelphia. Arundo, 26 te Port Churchill verwacht. Aalsum, 25 v Safaga n. Aden. Aichiba, 26 te Rotterdam verwacht. Aldabi, 26 Antwerpen verwacht. Alhena, 24 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Aludra, 24 Rio de Janeiro. Amor, 24 te Izmir. Amsteltoren, 24 v. Antwerpen te Amsterdam. Amstelvaart, 24 te Amsterdam. Ariadne, 24 Kingsbridge gepass. n. A'dam. Axeldijk, 24 te Rotterdam. Aldegonda, 25 v. Pladju n. Bangkok. Aletta, 26 v. Bangkok te Pladju. Almdijk, 25 v. Tampico n. New Orleans. Amsteldiep, 25 v. Tj. Priok n. Semarang. Annenkerk, 25 v. Bremen te Hamburg. Baarn, 25 te Esmeraldas verwacht. Banka, 25 te Port Said. Boskoop, pass. 24 Sombrero ti. Plymouth. Breda, 25 v. Bremen te Hamburg. Blommersdijk, 24 te Baltimore. Borneo, pass. 25 Malta n. Port Said. Boschfontein, 27 Mombasa verwacht. Galtex Delft, pas. 24 Burling n. Rotterdam.- Caltex Pernis, pass. 24 Gibraltar n. Rotterdam. Caltex Nederland, 24 v. Sklon n. Rotterdam. Cronenburgh, 24 v. Peterhead n. Archangel. Cirrus. 25 te Rotterdam. Cumulus, 25 te Rotterdam verwacht. Congostroom, 25 v. Amsterdam te Antwerpen. Deifshaven, 24 v. Bahiablanca n. Montevideo. Diemerdijk, 24 v. Hamburg n. Bremen. Danae. 24 v. Rotterdam n. Caen. Dido, 25 v. v. Middell. Zee te Amsterdam. Drente, 25 dwars Malta n. Halifax. Enggano, pass. 25 Socotra n. Aden. Etrema, 24 v. Singapore n. Pladju. Eemland, 24 v. Ilheos n. Amsterdam. Er.a, 25 te Suez. Esso Den Haag, 24 v. Sidon n. Antwerpen. Esso Amsterdam, 24 v. Rotterdam n. Arfuba. Elmina, 25 v. Freetown n. Dakar. Eos, 25 te Piraeus. Friesland (KRL), 24 v. Suez n. Port Said. Gaasterland, 25 te Rio grande. Gaasterkerk, 23 te Cochin. Ganymedes, pas. 25 Vlissingen n. Rotterdam. Hilversum, pass. 24 Aden n. Suez. Hathor, 24 dwars Finisterre n. Antwerpen. Hydra, 25 te Ciudad Bolivar verwacht. Hecuba, 25 te Amsterdam. Heemskerk, 25 v. Dar es Salaam n. Zanzibar. Helicon, 25 v. New York n. Curagao. Hoogkerk, 25 v. Singapore n. Port Swettenham Ittersum, 24 v. Aden n. Port Said. Java, 24 v. Amsterdam n. Bremen. Japara (KRL), 25 v. Belawan n. Colombo. Kertosono, 24 v. Manilla n. San Francisco. Kota Gede, 24 v. Rotterdam n. Hamburg. Kedoe. 24 te Hamburg. Kota Inten, 26 v. Soerabaja te Tjilafjap. Laagkerk, pas. 24 Baelearen n. Genua. Lindekerk, 24 v. Marseille te Genua. Liseta, 24 v. Pladju n. Tjilatja. Lutterkerk, pass. 25 Kreta n. Genua. Lissekerk, 25 te Rastanura. Loenerkerk, 25 v. Karachi n. Bombay. Loosdrecht, 26 Colombo verwacht. Larenberg, pas. 25 Lissabon n. Rotterdam. Lawak, 25 v. Belawan n. Colombo. Manoeran, 26 v. Makassar te Semarang verw. Mapia, 24 v. Abadan n. Basrah. Marisa, pass. 24 Str. Korea n. Miri. Markelo. 24 v. Sundsvall n. Londen. Mataram, 24 v. Soerabaja n. Singapore. Modjokerto, 25 v. Tj. Priok te Singapore. Maasdam. 24 350 m. Z.ZW. Kp. Race. Mariekerk, 25 te Durban. Madoera, 24 v. Amsterdam n. Tampa. Maashaven, 25 te Munda. Malea, pass. 25 Parth n. Adelaide. Meliskerk, pass. 25 Sabang n. Singapore. Myonia, 24 v. Stanlow n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam. 24 130 hi. O. Kp. Race. Nestor. 24 1240 m. Z.ZW. Flores n. Amsterdam. Nigerstroom, 24 v. Lagos n. Accra. Noordam. 24 700 m. O. ten N. cape Race. Noordwijk, 25 teFarge. Ootmarsum, 24 v. Antwerpen te La Pallice. Orion, 24 v. Catania te Algiers. Oranje. 25 te Port Said. Oranjefontein, 25 120 m. ZW. Lissabon naar Southampton. Pendreeht. 24 v. Schiedam te Sete. Phrontis, 25 v. Tjilatjap te Tj. Priok. Polyphemus, 25 te Hafilax verwacht. Parkhaven, 25 v. Antwerpen te Rotterdam. Prins Joh. W. Friso, 24 v. Hamburg n. Quebec Prins Alexander, pass. 25 ten Z. Lands End n. Antwerpen. Prins Fred. Willem, 25 v. Rotterdam n. Montreal Prins Maurits, 25 v. Chicago te Cherbourg. Rondo. 23 te Genua. Ridderkerk, 25 te Mombasa. „De mensen zullen wel zeggen" (R e x, Woensdag en Donderdag). Wat te zeg gen van deze rolprent, die werd geregis seerd door Joseph L. Mankiewicz, dezelfde van „Alles om Eva". Cary Grant dwaalt door dit blijspel als een sympathiek medi cus, die heel wat mensen geneest; Jeanne Crain, een studente, wordt zijn vrouw. Zijn levensgeluk en praktijk worden echter be laagd door een kleingeestige collega, die hem er van beschuldigt eens te hebben gezondigd tegen de beginselen van de be roepsethiek. Er blijft van die beschuldi ging weinig over en de film eindigt met de uitvoering van een ouverture van Brahms door een studenten-orkest. De medicus staat er voor als leider, zodat, er heus wel valt te lachen. Zondagmiddag wordt 'in het Thalia theater vertoond „De Koning der Wilder nis", een film met wilde paarden, een groep jagers en een ontsnapte leeuw, Het paard „Wildfire" in de hoofdrol. WINKELJUFFROUW gevr., niet beneden 17 jaar, Brand- wijk's zelfbediening. Aanm. na 8 uur, Warmenhovenstr. 45, IJmuiden. NET MEISJE gevr., zelfst. kunnende werken. Mevr. de Vries, Thorbeckelaan 27, Vel- serbeek. MEISJE gevr., voor dag of dag en nacht. Mevr. Scher- merhorn, Min. Lelylaan 3, Velserbeek, NET MEISJE b. z. a. 22 j. v. d. en n. v. g. g'. v. Brieven L 1873. 2 NETTE VROUWEN zoeken thuiswerk of sch. houden v. kantoor of school. Brieven L 1877. VERLOREN: groen jack om- gev. Stephensonplein Woens dagmiddag. Roemerstraat 6. AUTOBOXEN te huur in Driehuis. Tel. K 2500—35236. WONING of GEDEELTE ge vraagd door jong echtpaar z. k. in Driehuis. Santpoort of IJmuiden. Brieven L 1793. VOOR EEN LEUK DAMES TASJE naar G. Oldenburg, Lagersstraat 14, IJm.-O. GEM. Z1T-SLAAPKAMER met pension aangeboden te Driehuis f 125 p. m. Brieven L 1872. NET KOSTHUIS gez. door Gróninger jongeman. Brie ven L 1871. TERMIJNBETALING. Rok ken, jumpers, herencostuums en regen-demi's. Homburg straat 64 rd. IJmuiden. UW KUNSTGEBIT STUK? Rep. in 1 uur gereed. H. Oli vier, Acaciastraat 16. Spec, rep. inrichting. LEREN HERENJAS te koop gevr. kort of lang. grote m. 54-56. Brieven L 1876. D. K. W. CABRIOLET '38 te koop, pr. staat. De Lumey- straat 16, tel. 4966. GROTE SJOELBAK te koop 2 m. lang, 30 schijven. Ger. Doustraat 53, IJm.-O. IIAARD g. onderh. te koop elk aann. bod. Bez. Dr. Kuy- perlaan 9, Velsen. Rotula, 24 v. Curasao n. Yokohama. Rijnland, 25 v. Las Palmas n. Amsterdam. Radja, 25 v. New York te Baltimore. Riouw, pass. 25 Kp. Guardaful n. Belawan. Salatiga, 25 v. Singapore te Tj. Priok. Samarinda, 25 v. Singapore te Zamboanga. Schie, pass. 24 Finisterre n. Oran. Singkep, pas. 24 Kp. Guardafui n. Port Soedan. Stad Maastricht, 24 v. Livorno te Huelva. Stad Rotterdam, 24 v. Narvik te Newport Mon. Stad Vlaardingen, 24 v. Wabana n. Emden. Salland. 24 v. Amsterdam n. Zuid Amerika. Saparoea, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Sloterdijk, 23 te Havana. Stad Alkmaar, vertr. 26 v. Vlaardingen naar Wabana. Stad Schiedam, 25 v. Vlaardingen n. Klrkenaes. Sarpedon, 23 teNew York. Sheratan, pass. 25 Gibraltar n. Mena al Ahmadi Slamat. 25 v. Singapore n. Port Swettenham. Sommelsdijk, 25 te New York. Stad Amsterdam, pass. 25 Lands End n. Wabana Straat Soenda, 25 v. Hongkong n. Kobe. Sumatra, 24 te Colombi. TJibantjet, 23 v. Hongkong n. Tj. Priok. Tjipanas, 25 v. Kaapstad te East London. Tabian, 25 v. Suez n. Ummsaid. Tiba, 24 v. Santos n. Rio Grande. Tarakan, 25 v. Semarang n. Singapore. Taria, 25 v. Huil n. Curagao. Tjiponas, 26 v. East London te Durban. Tjisadane. 26 te Kaapstad. Van Linschoten, 24 te Dakar. Van Spilbergen. 24 v. Takoradi n. Freetown. Veendam, 28 Southampton verwacht. Waterman, 27 Wellington verwacht. Willem Ruys, pass. 25 Aden n. Port Said. Winsum, pass. 25 eil. Wight n. Cardiff. Wonosari, pass. 25 Herim n. Belawan. IJsel, 25 te Amsterdam. Zuiderkruis, 25 teRotterdam. KLEINE VAART Abro, pass. 24 Vlissingen n. Brussel. Aldebaran, 24 v. Vlissingen n- Grimsby. Alja, 25 ten O. Flamborohead n. Grangemouth. Algarve, 25 v. Vlaardingen n. Flensburg. Att, 24 te Duinkerken. Bab-T, 24 v. Amsterdam n. Rotterdam. Bernisse, 24 te Leixoes. Betty, 24 v. Preston n, Connaks Quai. Betty Anne-s, 25 te Port Talbot verwacht. Bill, 24 v. Garston n. Cardiff. Casablanca. 23 v. Rouen te Casablanca. Douro, 24 v. Tunis n. Napels. Depa, 24 v. Kopenhagen te Portsmouth. Daje Bohmer, 24 v. Dakar n. Bordeaux. Ellewoutsdijk, pass. 25 Downing n. R'dam. Gaasterland, 25 v. Rotterdam n. Harlingen. Gerry-s, 25 v. Stettin n. Oslo. Hoogezand, pass. 25 East Goodwin n. La Rochelle Harold, 25 te Hamburg. Hartel, verm. 25 v. Dublin n. Bristolkanaal. Haskerland, 25 te Harlingen. Henrica, 27 te Londonderry verwacht. Hondsrug, vertr. 25 v. Rotterdam n. Sterling. Joost, 24 te Vastervik. Jan Kreumer, 24 v. Ronskaer te Tore. Kunlabori, 24 v. Casablanca te Safi. Lacra, 24 v. Hull n. Grimsby. Metrans, pass. 24 Vlissingen n. Gent. Markab, 24 v. Randers te Uddevalla. Marne, 24 v. Stockholm n. Rotterdam. Matthew. 25 v. Shellhaven te Guernsey. Midsland, 24 te Leith v. Rotterdam. Mirfak, 24 v. Bordeaux te Rochefort. Mii'zam, 23 v. Safi n. Bordeaux. Monica, 25 v. Billingham n. Southampton. Noord, 25 v. Rotterdam tè Billingham verw. Nottingham, 24 v. Velsen n. Tyne: Oost zee, pass. 25 Terschelling n. Norrkoping Pavo. 23 v. Gefle n. Zaandam. Ponto, 24 v. Rotterdam n. Kalmar. Ponzo, 24 te Wasklot. Plato, 24 te Genua n. Harragona. Peter Swenden, pass. 25 Ameland n. Bridge- water. Poortvliet, vertr. 26 v. Port Talbot n. Schwar- zenhuette. Rocket, 24 v. Vlissingen n. Londen. Rapid, pass. 24 Brunsbüttel n. Skinnerdall. Schokland. 24 v. Vlissingen n. Calais. Stientje Mensinga, pas. 25 Humbert Gat naar Dublin. Strabo, pass. 25 Kp. Vincent n. Genua. Silvaplana, 24 naar Bona. Spes, 24 v. Helsingborg n. Kopenhagen. Strijpe, 25 v. Wickiow te Barrydock verw. Twin, 24 v. Vlissingen n. Grimsby. Tide, 25 bij Gravesend n. Londen. Vlier, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Viking, 24 v. Kopenhagen n. R'dam. Wega, 24 v. Vlissingen n. Faversham. SLEEPVAAR.T Noordholland, 24 410 m. O. Socotra n. Rangoon met 2 lichtschepen. Oostzee, 24 te Colombo. Poolzee, 24 140 m. N. ten O. Finisterre met zuiger en bak. Tyne, 24 750 m. ZW. Bombay met drie bakken TE KOOP weg. plaatsgebrek: 1 pers. ledikant m. vlok-ma- tras, kinderledikantje en baby-badje. Gijzenveltplant- soen 159, IJmuiden. 10 Oct. a.s. hopen onze ge liefde ouders P. KORF A. KORF—POST Fahrenheitstr. 29 de dag te herdenken waarop zij voor 12 jaar getrouwd zijn. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun beide kin deren Joke en Alie Dankbaar gedenken wij 11 October de dag dat onze ouders J. ANKER en C. M. ANKER VAN DONGEN voor 25 jaar in het huwelijk traden. Hun dankbare kinderen M. L. van Strien C. J. van Strien-Anker Leo IJmuiden, v. Leeuwenstr. 68. handelscorresp. examen Juni '54. Aanv. 2 Oct. Aanv. 30 Sep. 1 lesavond p. w. van ll/2 uur. Pract. exam. Juni '54 Aanv. 5 Oct. Haarlem, Oude Gracht 71 INST. Woensdag 30 Sept., 8 uur Toneelgroep „Theater" Blijspel v. Calderon. - Regie: Kees v. Iersel m.m.v. Diny Sprock, Lies Franken, Joh. Schmitz, Joh. Walhain, Kees v. Iersel, Jacques Snoek e.v.a. Prijzen 1.— tot 4.— (alles inb.). - Coupons geldig. Voorverkoop v.a. Maandag 10—3 uur. - Tel. na 12 uur. NED. HERV. KERK aan de Kanaalstraat, IJmuiden Zondag 27 September, des avonds om 7 uur Voorganger. Ds. G. Wassenaar, IJmuiden-Oost De Zangdienst begint: 6.45 uur. A.s. Zondag, aanvang 10.30 uur Onderwerp: Nu en hier, door Da. FEIKEMA. Zeev. Inst. STATIONSWEG 66 Tel. 4704 Dag- en avond-, club- en privélessen. Her-examens. 1 DAMESFIETS te koop, 1 bromfiets. Warmenhovenstr. 70, IJmuiden. EYSINK 125 c.c. te koop in prima staat. B. H. Venema, IJselstraat 81, IJmuiden. MEISJES SCHOENEN te k. z. g. a. n. m. 36, w. te kl. Mei doornstraat 3. UNIFORMJAS, Zeevaart te koop f 40, z. g. a. n. Brieven L 1874. Prima TAFELKLEED f Waalstraat 23 ben. IJm. 15. SALAMANDER KACHEL TJE te koop, wasmachine motor, damesfiets. Rijnstraat 23 bov. IJmuiden. DAMES- en HERENFIETS te koop, compl. tegen elk aann. bod. Te bevr. Zondag Rijn straat 37 boven, IJmuiden. SJOELBAK m. SCHIJVEN aangeb. f 15, kleine petrol, blauwbrandcr f 5, Verbeek, Hoofdstraat 58, Santpoort-D. KINDERSTOEL te koop. Ca- scmbrootstr. 52, Na 6 uur. TE KOOP: nieuw gebouwde werkplaats bij het Velser- duinplein te IJmuiden-O.. Groot 30 M2. Brieven L 1875. SCHILDERIJ (olieverf) te koop, in pracht lijst. Afm. 80 x 100 cm. f 50. Drieh.kerk- weg 51, Driehuis, Tel. 6118. N.WE KINDERWAGEN met matras, box, kapstok. Lange Nieuwstraat 486. WIT EM. ETNA FORNUIS te koop, kl. model f 25. Huy- gensstraat 15, IJmuiden. HAND BREI APPARATEN met gratis les enz. vanaf f 125. Jan Geylvoet Jr., Haar lem. Doelstraat 35. Tel. 13538 ZONN. GEM. ZIT-SLAAPK. met pension te Santpoort (St.) Brieven L 1878. IIERBOUWPLICHT te koop gevr. v. woon- en winkelhuis 5001000 M3: of alleen be drijfsruimte 100—600 M3. Br. L 1879. Kantoor HAARLEM: Oranjekade 1. Tel. 10441 - b.g.g. Tel. 21673 Vraagt Inlichtingen omtrent inschrijving „ARCHIEF" te geven op Woensdag 30 September in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan, door de Leiding: Mees van Huis. Aanvang 8 uur. Zie de raambiljetten. Toegang 1.— N.B. Woensdag 30 September, des namiddags om 3.00 en 4.15 uur voor de kinderen der hoogste klassen der Lagere school en voor de M U.L.O.'s en Middel bare scholen de vertoning van onze geluidsfilm Een film over het leven en werken van de jongens en meisjes, die in ons instituut vertoeven. Kaarten voor deze voorstellingen alleen aan de zaal Ned. Herv. Jeugdgebouw. IJmuiden-Oost a ƒ0.25. te koop aangeboden. Deze wagen heeft ca 17000 km gelopen en wordt onder volle garantie verkocht. Mr. Cornelisstraat 54 - Haarlem - Tel. 16270 DEALER ROVER - BORGWARD - GOLIATH E. v. d. LIEU W Duinweg 21 - Telefoon 8796 - Santpoort-Station Gez. massage Maskers - Make-up Electr. ontharing - Manicure - Hoofdmassage Behandeling volgens afspraak.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 9