Yisafslag Amsterdam verdwijnt van de Rnyterkade Agenda voor Velsen AUTO OF MOTORRIJLES? AREND REIJM Laros door twee zeges aan de kop in de strijd om de provinciale damtitel Jeugd-meeting op het Marktplein met twee korpsen en een „huisje op het ijs" IJmuider Courant Havenberïchten Andersdenkenden over de Oud-Katholieke Kerk het adres Aanvraagformulier Suomi-athleet A. Spek tweede in de Singelloop Heemskerk MAANDAG 28 SEPTEMBER 1953 7 IJmuiden zal er waarschijnlijk wel bij varen Fleurige bloemenshow in Watervlietschool WIJ verliest wederom Duivenseizoen gesloten IEV verloor in Santpoort Dukel en Willemse vallen tegen yyZondagschoolweekbesloten Eechtrop behaalde vele hockeysuccessen SVIJ verloor met 2-4 Schiedamse solisten musiceerden E:EG>ArYi<er DEM ging ten onder tegen HBS Gift voor restauratie Grote Kerk Opening ontspannings lokaal voor Santpoorts bejaarden 4 De kleine gemeentelijke visafslag van Amsterdam, die sinds jaar en dag aan de De Ruytcrkade achter het Centraal Station is gevestigd, zal binnenkort moeten ver dwijnen naar de Centrale Markthallen aan de Jan van Gaienstraat. Wij verna men, dat zulks per 1 Januari zal ge schieden. Nadat de gemeenteraad van Amsterdam destijds reeds besloot de visafslag te ver plaatsen, werd deze kwestie nadien ur genter doordat een nieuwe N.V. tot ex ploitatie van een Havengebouw de plek van de visafslag had uitgekozen om zich te vestigen. Het overbrengen van de af slag naar de markthallen zal voor de Urker vissers, die op weg van de Noord zeevisserij naar huis des Vrijdag of Za terdags meermalen hun vangst losten in Amsterdam, de consequentie meebrengen, dat zij óf de vis in IJmuiden moeten los sen öf gedwongen zullen zijn hun vangst Ook in Noord De leerlingen van de openbare lagere ir. L. P. Krijgerschool en Watervlietschool hebben Zaterdagmiddag in de gymnastiek zaal van de Watervlietschool de resultaten van hun „kwekerij" laten zien. Behalve de begonia's, balseminen, geraniums, fuch sia's en colleus, was er een prachtige ver zameling paddestoelen, waarbij zelfs il lustraties voorkwamen van Sneeuwwitje en de zeven dwergen, Roodkapje en de wolf en het pompstation bij Velserbeek in miniatuur met een echte vijver en het bruggetje. De oudercommissies van de beide scho len, die deze tentoonstelling samen met het onderwijzend personeel arrangeerden, heb ben eer van hun werk gehad. De eerste prijzen kwamen op de Wa tervlietschool in handen van: 2e klas: Rob Goed; 3e klas: Elly Ellen; 4e klas: Tini Oldenburger; 5e klas: Harry Parson; 6e klas: Elly Veenstra. Paddestoelen: fantasie-arrangement van Tini Oldenburger en Nellie v. Leeuwen. Voor de ir. L. P. Krijgerstool gingen de eerste prijzen naar: Freek Haan, Jan Mees ter, Tineke Vrenegoor, Frits Olivier, Gerrie van Berkom, Cobi Kuypers en voor de paddestoelinzendingen behaalden Ja cob v. Schelt en Rob Heemskerk een eerste prijs. Filmavond Zaterdagavond is er in de Watervliet- gymzaal een filmprogramma gedraaid, be trekking hebbende op de bloemen van ons land. Dat deze avond werd geapprecieerd be wees wel het feit, dat de zaal eigenlijk te klein bleek voor het grote getal belang stellenden, onder wie zich tevens de leer lingen van de 5e en 6e klassen bevonden. De uitwedstrijd tegen IJsselmeervogels heeft voor de IJmuidenaren geen succes gebracht. En al was de 4-1 overwinning enigszins geflatteerd, feit is, dat de homo geniteit van IJsselmeervogels superieur was aan die van V.V.IJ. En alweer hing de voorhoede als droog zand aan elkaar. IJsselmeervogels heeft aan midvoor Koe- lewijn een speler van formaat en aan hem was het te danken dat de rust met 2-0 voorsprong inging. Na rust was het wederom IJsselmeer vogels dat de toon aangaf en dat werd uit gedrukt in twee doelpunten, al kwamen deze op nogal gelukkige wijze tot stand. Toen midvoor Koelewijn na een botsing uitviel, betekende dit een verzwakking voor de IJsselmeervogels-aanval. De druk op het IJmuider-doel werd minder en er kwamen in deze periode enkele goede aan vallen van V.V.IJ., waarin H. Koster, die Van Niekerken verving, het enige tegen- punt scoorde. Maar verder dan dit doel punt liet de sterke verdediging van IJssel meervogels het niet komen. Overige uitslagen: IJmuiden 2Kinheim 3-4 (door welke uitslag V.V.IJ. werd uit geschakeld voor de Kennemerland-beker); Nieuw-Vennep—IJmuiden 2-2, VEW 2— IJmuiden 4 2-4: junioren: ETO aIJmui den b 4-10;aspiranten: IJrfmiden aStorm vogels b 6-1, Beverwijk bIJmuiden b 2-5, IJmuiden cHercules a 1-1, Stormvogels f IJmuiden d 3-1. MAANDAG 28 SEPTEMBER Thalia, 20 uur: „Sterren stralen overal". Rex, 20 uur: „Roepstem der pampa's". Ned. Chr. Vrouwenbond, 20 uur, O.K. Verenigingsgebouw, begroetingsavond. VELSEN-NOORD: Ned. Chr. Vrouwenbond, 20 uur, Da Costaschool, lezing. Vrouwenbond P. v. d. A„ 20 uur, Gem. Ontspanningslokaal, Van Diepenstraat, „De kunst van het schrijven". Dinsdag 29 September IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Sterren stralen overal". Rex, 20 uur: cabaretavond. per vrachtauto naar de Jan van Galen straat over te laten brengen. Voorts zal IJmuiden de opheffing van de afslag aan de De Ruyterkade waar schijnlijk in zoverre merken, dat de IJmui- dense handel een groter deel dan voorheen van de visafzet in de hoofdstad voor haar rekening zal nemen, nu de directe aanvoer moeilijker wordt. In samenwerking met de afdeling Am sterdam, Haarlem, Krommenie, Zaandam en met gasten uit Alkmaar en Egimond aan Zee heeft de afdeling IJmuiden van de vereniging „Oud-Katholiek Ondersteu ningsfonds" Zondagmiddag in het Oud- Kath. verenigingsgebouw haar eerste, goed bezochte districtsbijeenkomst gehouden, waarin als spreker optrad pastoor G. A. van Kleef uit Gouda over het onderwerp: „Andersdenkenden geven hun mening over onze (Oud-Katholieke) Kerk en haar ge lovigen". Hij beperkte zich tot de meningen van hen, die sympathieke gevoelens hebben voor de Oud-Katholieke Kerk, maar die daarbij tevens willen wijzen op de fouten en gebreken, welke dit geloofsleven vol gens hen zouden aankleven. Pastoor Van Kleef behandelde onder meer een ingekomen schrijven van een „Katholicerende protestant", die weliswaar zeer veel goeds heeft ontdekt in de Oud- Katholieke geloofsleer, maar daarin tevens illustreerde, dat de Mis haar betekenis ver liest zonder een sterk bewuste en doorge voerde communiepraktijk. De briefschrij ver zag de O.-K. Kerk te rustig, niet vol doende dynamisch in haar geloofsleven, waardoor de Oud-Katholieke gelovige zich niet bewust ziet, als behorende tot een wereldwijde kerk met intercommunie met de Anglicaanse Kerk en de Oosters- Or thodoxe Kerk. Anderzijds werd opgemerkt dat de Oud- Katholiek te weinig apostolair gericht is en daardoor te weinig zendingskracht be zit. Als voornaamste bezwaar werd aange voerd, dat er een gebrek is aan een waar achtig geestelijk leven, dat de gelovigen kan brengen tot een betere geestelijke bin ding. De geestelijke kwam tot diverse overwe gingen tot verdieping van het geloofsleven in het algemeen en hij zag daartoe deze districtsbijeenkomst als een prachtige ge legenheid om de uitgesproken gedachten en suggesties mee te nemen en uit te dra gen. Er ontstond een levendige discussie, die met grote belangstelling werd gevolgd en haar nut ongetwijfeld zal hebben, al zou hij alleen maar de aandachtige toehoorder een grotere aanleiding tot bewuste over denking hebben gegeven. Propaganda-avond ANWB De Kon. Ned. Toeristen Bond A.N.W.B. houdt Vrijdagavond, 2 October, in het Thalia Theater een propaganda-avond. Er zullen ook films worden vertoond. GESLAAGD. Voor het hoveniers-examen tweede knecht slaagden de heren H. M. de Vries Jr. en P. Steyn uit Beverwijk en H. van Rixel en J. v. d. Sluis uit Velsen-Noord. ADVERTENTIE Hagclingerweg 134 - Santpoort - Tel. 8930 Dennenstraat 12 IJmuiden-Oost - Tel. 6200 Zondag potten- en pannenvlucht als toegift Het postduivenwedvluchtseizoen 1953 is Zondag officieel gesloten met een vlucht van Quicvrain (België) af over een afstand van 236 km. De animo voor deze wedstrijd was bij de IJmuidense „Snelvlieger" bijzonder klein. Alleen de kanshebbers voor de titel na- vlucht kampioen 1953 en voor de A. de Boer-prijs waren van de partij om te pro beren een van beide of indien mogelijk beide in de wacht te slepen. Kampioen na- vlucht 1953 werd voorzitter A. J. Waal doordat een zijner duiven zich als eerste weer thuis meldde. Na om 10.20 uur te Quievrain met een Zuiden wind te zijn „gelost" arriveerde deze duif om 14.02 op zijn hok. E. Reker legde beslag op de overige drie prijzen en werd hiermede 2e navluchtkampioen. Tevens werd hij win naar van de A. de Boer-prijs. Zondag wordt het seizoen 1953 wat min der officieel gesloten met een traditionele „Potten en pannenvlucht" een vlucht van Eindhoven waaraan alle verenigingen uit de gemeente Velsen en Beverwijk kunnen deelnemen. De prijzen van deze vlucht be staan uit serviesgoed en andere benodigd heden voor de keuken, zodat de vrouwen en verloofdes van de postduivenhouders rijkhalzend naar de prestaties van de dui ven zullen uitzien. De verzwakking van IEV wegens een invaller in de wedstrijd tegen Terrasvogels 2 behoefde geen aanleiding te zijn voor de 2-0-nederlaag, hoewel in de eerste helft en bij gelijkopgaande strijd de stand nog blank bleef. Na de hervatting demonstreer de IEV speciaal op de linkervleugel zo weinig geestdrift, dat elke aanvalskracht achterwege bleef. Toen direct na de aftrap de Terrasvogels- rechtsbinnen doelman Welp was gepas seerd, had anders aangepakt moeten wor den. Wel hielden verdediging en halflinie zich flink, doch de aanvallers faalden vol komen. Nadat IEV praktisch niet aan het opbouwen van een aanval was toegekomen, scoorde na een kwartier de Vogels-rechts buiten een fraai doelpunt, waarmede de strijd was beslist. „Afrika ontwaakt" in de R.K. meisjesschool De sociëteit van de Afrikaanse missiën had geen passender moment kunnen zoe ken om haar prachtige kleuren-missiefilm „Afrika ontwaakt" te vertonen dan Zon dagavond in de R.K. meisjesschool aan de Corverslaan, daar juist Donderdag pater Bouchier van de Velsen-Noordse parochie weer naar het missiegebied aan de Goud kust is vertrokken. Zijn collega, pater Van Deun, opende de goed bezochte filmavond en vertelde over enkele moeilijkheden van de missie uit zijn vierjarige ervaring. De toeschouwers zijn meegevoerd op de tocht via Tanger „de poort van de Sahara", dwars door de woestijn en zij maakten kennis met de zeden en gewoonten van de negers. Het tweede deel was gewijd aan een documentatie van het sedert 70 jaren bestaande missiewerk van Nederlandse paters aan de Afrikaanse Goudkust, waar thans al niet minder dan 1200 R.K. scholen zijn gesticht en de negerpriesters in eigen omgeving hun opleiding ontvangen. In de slrüd om de provinciale damtitel. Al in de derde ronde is in de stryd om de provinciale damtitel een kopgroep ontstaan van vier spelers met Stahlberg, Dukel en v- d. Sluis als „toeschouwers". Verrassingen voorbehouden is nu wel vast te stellen, dat uit de eerste helft van de rang lijst de nieuwe Noohdhollandse damkampioen zal komen. Laros maakte wel een bizonder fraaie start door twee moeizame overwinningen op de Haarlemmer Nico Blom en de Zaandamse kampioen Bos. De start van Dukel was ma tig, ook omdat de D.C.IJ.'er een bizonder zwaar programma had af te werken. Maar ook het spel van Dukel was nog niet „af". Tegen Ansems werd het een levendige, gelijkopgaande strijd, doch tegen v. d. Sluis kon Duke! ternauwernood remise forceren. De damkampioen van Kennemerland Wil lemse stelde teleur door reeds met de 13e zet in een eenvoudige combinatie te lopen. Met de opening van het tournooi werd door wedstrijdleider J. Dijkslag (Haarlem) mee gedeeld dat de twee eerst aankomende spe lers in het nationaal damtournooi 1954 mo gen uitkomen. De uitslagen van de gespeelde partijen zijn: le ronde: v. d. SluisBerk 20; Stahlberg Ansems 02; DukelLaros 11; Blom— Willemse 11; VeenstraTesselaar 11; Bos —Singer 02; BosmanBizot 02. 2e ronde: BerkBizot 11; TesselaarBos man 11; SingerVeenstra 11; Willemse Bos 02; LarosBlom 20; DukelAnsems 11; v. d. SluisStahlberg 02. 3e ronde: StahlbergBerg 20; Dukelv. d. Sluis 11; BlomAnsems 02; BosLaros 02; Bosman—Singer 02; BizotTesselaar 20; VeenstraWillemse wordt hedenavond gespeeld. De geslaagde „Zondagsschoolweek" der samenwerkende Protestantse kerken in Velsen is Zaterdagmiddag afgesloten met een feestelijke bijeenkomst op het Markt plein, waar onder het milde September- zonnetje duizenden kinderen en ouders waren samengestroomd. Van IJ muiden- West kwam er het muziekkorps van het Haarlemse Leger des Heils „binnen", van IJmuiden-Oost arriveerde „Wilhelmina" en ds. J. v. d. Berg heeft met zijn jeugdig gehoor er een „fijne zangmiddag" van ge maakt. Ds. J. Dickhout begon zijn korte toe spraak met „Er was eens een mannetje d.at was niet wijs, hij bouwde zijn huisje op het ijs". Wij hebben een hechte en vaste grond nodig om op te bouwen. Wie wij hiervoor nodig hebben dat is God, want als je op God bouwt gaat het altijd goed. „Gods Zoon is op aarde gekomen Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op 6.10 per kwartaal/0.47 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt Zij, die zich met ingang van 1 October 1953 per kwartaal abonneren ontvangen de nummers tot en met 30 September gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen om van jullie heel blijde en gelukkige kinderen te maken. Hoe, dat kunnen wij lezen in de bijbel. Kom daarom op een Zondagsschool en neem je vriendje of vriendinnetje mee, want daar kun je horen wat er in de bijbel staat en dat Jezus de kinderen lief heeft", zei de predikant. Grote mensen, zo ging spreker verder, bent u de vader en moeder van deze kin deren? Onthoud ze het beste en belang rijkste in de opvoeding niet, laat ze niet alleen het leven in gaan maar redt ze uit do chaos van deze wereld en vertel ze van Gods grote liefde en laat ze dit vertellen op een Zondagsschool. De kinderen zongen hierna met begelei ding van „Wilhelmina": „Dankt, dankt nu allen God", de verzen 1 en 2 en ,,'k Heb geloofd en daarom zing ik" de verzen 1 en 3. Hierna werd het slotvers gezongen, begeleid door het Leger des Heils-korps: „U zij de glorie, opgestane Heer". Hiermede was een einde gekomen aan deze actie waaraan bijna alle Protestantse richtingen medewerkten. Ds. Thijs in de Kennemerlaan Het Hervormd kerkkoor te IJmuiden- Oost onder leiding van de heer Huizingn, zette Vrijdagavond in de Kennemerlaan in met het zingen van „Lof zij de Here". Ds. Thijs las hierna uit Johannes 6 de verzen 514 en ging voor in gebed. „Wij mogen er trots op zijn", vervolgde spreker, „dat wij IJmuidenaren zijn, die bouwen aan een grote toekomst, maar wat geeft u, ouders, uw kinderen mee voor de toekomst? 3 2 1 0 5 3 2 1 0 5 3 2 1 0 5 3 2 1 0 5 3 2 0 1 4 3 0 3 0 3 3 1 1 1 3 0 2 n 2 3 1 0 2 2 3 1 U 2 2 2 0 1 1 1 3 0 1 2 1 3 0 1 2 1 3 0 1 2 1 De stand der deelnemers is gesp. gew. 1. Laros, IJmuiden 2. Ansems, Amsterdam 3. Bizot, Zwaag 4. Singer, Wijdenes 5. Stahlberg, Amsterdar 6. Dukel, IJmuiden 9. Bosman, Zaandam 10. .11 11. Willemse. Heemstede 12. Blom, Haarlem 14. Berg, Amsterdam Het tournooi wordt Zaterdag in het Haar lemse café „Die Raeckse" voortgezet. Op uitstekende wijze heeft zich de lange afstandloper A. Spek van „Suomi" Zater dagmiddag geweerd in de tweeëntwintigste Utrechtse Singelloop (over 5800 meter). Zeker tienduizend mensen hebben de strijd tussen de ongeveer 250 deelnemers uit alle delen van het land, verdeeld over vijf klassen, gadegeslagen. Het is spannend geworden, zo spannend, dat op de laatste 300 meter nog niet viel te voorspellen, wie er zou gaan winnen. H. v. d. Veerdonk van Kimbria, Maas tricht, de winnaar van 1952, Janus v. d. Zande van Olympia, Halsteren, de natio nale marathonkampioen, H. Adrichem en N. Mak van D.E.M., Beverwijk, J. Borst van Olympus, Alkmaar en A. Spek van Suomi, Velsen, om maar enkele van de sterke A-klassers te noemen, waren van de partij. Toen Viset op enkele tientallen meters van de finish een slotaanval inzette, moest de moedig vechtende Spek de eerste plaats met enkele meters verschil afstaan aan H. Viset, de Arnhemmer, die de nieuwe cup houder werd met 17 min. 25,8 sec. De prestatie van Spek was zeer mooi, omdat hij de gevreesde Janus v. d. Zande, de marathonloper, zeker nog twaalf meter achter zich liet. De tijd van de Suomi-man was 17 min. 28 sec. en van v. d. Zande 17 min. 35 sec. De afgelopen Zondag heeft de verschil lende dames- en herenelftallen van de Beverwijkse hockeyclub Eechtrop geen windeieren gelegd. Van de vijf competitie wedstrijden, drie bij de heren en twee bij de dames, werden er door de leden van Eechtrop vier gewonnen en eindigde er één in een gelijk spel. Het eerste heren elftal doet het goed in de promotieklasse, getuige de vijf-nul overwinning op HHIJC III, dat zich ongetwijfeld deze ont moeting te gemakkelijk had voorgesteld. Een gelijk spel (twee-twee) werd door het tweede elftal behaald in Bloemendaal in de wedstrijd tegen BMHC IV. Eechtrop III ging bij Zandvoort op bezoek. Het behaal de er een overwinning van vier-een, waar bij K. Witkamp en A. Schaap ieder twee doelpunten maakten. Mejuffrouw N. Tabak zorgde er bij de dames voor, dat het eerste elftal de strijd tegen Strawberries met één-nul won. Het tweede elftal van Eechtrop speelde even eens tegen Strawberries en won met twee één. Komende Zondag staat een groter aantal wedstrijden op het programma, omdat dan eveneens de competitie van de Onderbond Noordholland zal beginnen. Eechtrop neemt daaraan deel met twee dames- en twee herenploegen. Strawberries Strawberries speelde met twee elftallen tegen Eechtrop, welke ontmoetingen hier reeds werden genoemd. Strawberries I won, zoals elders in een hockeyverslag vermeld, met vier-nul van Kampong. De en.umdi: vv.*.mvm. utuu vwxi Door het zangkoor werd „Jezus helpt vriendschappelijke wedstrijd van het vier- slrijden" ten gehore gebracht, waarna me vrouw kapt. Krommenhoek op eenvou dige wijze de geschiedenis over „De spij ziging van de 5000" vertelde. Hierna werd door het koor „Nu lust het ons van God te zingen" gezongen en sprak ds. Thijs nog een kort woord waarin hij aan de ouders vroeg: „Zorgt u dat uw kinderen naar een Zondagsschool gaan, opdat zij Jezus in hun leven mee krijgen". De avond werd beslo ten met gebed en door het zangkoor met het zingen van „Boven de sterren". de damesteam tegen BDHC VII werd een Bloemendaalse zege van één-nul. Van de drie herenwedstrijden werd er een gewonnen, een gelijk gespeeld en een verloren. Bovendien speelde Strawberries IV vriendschappelijk tegen HBS V, welke ontmoeting met twee-een werd gewonnen. Het eerste elftal speelde, zoals vermeld, met twee-twee gelijk tegen Pinoké. Straw berries II ging in Heemstede op bezoek bij Alliance II en leed een nederlaag van vijf twee. Het derde elftal kon zich in Amstel veen veilig stellen door een overwinning van twee-een op Pinoke IV Enige journalisten en fotografen, die per helicopter naar de vliegbasis Thule in Groenland waren gekomen, namen de gelegenheid waar om een bezoek te brengen aan de Noordelijkste nederzetting op aarde: het Eskimodorp Kanak in Noord-Groen land. In de lente van dit jaar verlieten 70 Eskimo's Thule op zoek naar een plek waar het lawaai van de luchtbasis het wild niet zou afschrikken. De Eskimo's stichtten Kanak, waar zij gingen wonen in pre-fabricated woningen, hun beschikbaar gesteld door de Deense regering. De school wordt gebruikt als kapel. De 28-jarige predikant onderwijzer Peter Jensen staat hier voor de school. Men ziet ook een van de inwoon sters van Kanak, de 15-jarige Simegak, die evenals alle Eskimo-kinderen rookt. Het Zandvoortse TZB is een goede aan winst gebleken voor de 2e klasse HVB. Dat moest SVIJ Zondag tot haar schade on dervinden. De eerste tien minuten werd ietwat ner veus gespeeld maar toen TZB het terrein verkend had, nam het allengs het spel in handen. Nog voor de rust zag TZB kans een 21 voorsprong te nemen. Na de rust nam SVIJ geruime tijd het spel in handen en het gelukte Clots door goed doorzetten gelijk te maken. Zelfs kreeg Kroone een prachtkans om SVIJ opnieuw een voorsprong te geven, doch hij faalde jammerlijk. Geleidelijk werd TZB weer sterker en de SVIJ-achterhoede moest alle zeilen bij zetten om doelpunten te voorkomen. Toch gelukte het TZB via twee mooie aanvallen evenzovele doelpunten te maken, waar door ze verdiend zegevierden. De Julioren van SVIJ zagen een 31 voorsprong tegen Kinheim A in het laatste kwartier verloren gaan en moesten met een gelijk spel (33) genoegen nemen. De adspiranten speelden een uitsteken de wedstrijd en wonnen met 51 van Terrasvogels A waardoor ze met 3 over winningen ongeslagen bleven. Met intense belangstelling hebben de vele aanwezigen, die Zaterdagavond de zaal van het Leger des Heils aan de Edi- sonstraat in IJmuiden vulden, genoten van het muzikale optreden van de „Envoys" Den Ouden en hun beide zonen uit Schie dam. De heer C. den Ouden weet klanken uit de xylofoon en uit de vibrafoon te halen, die grote indruk op zijn luisterend publiek maken. Eenvoudig en met gevoel voorgedragen kregen nochtans nummers als de Wiegeliederen van Schumann, Brahms en Mozart de volle waarde en de vibrafoonvertolking van Grootvaders be kende klok deed denken aan de vorige eeuw, toen de klanken van de vriendelijke speeldoos verpozing brachten. Mevrouw Den Ouden heeft met haar helder mezzo-sopraangeluid enige eenvou dige liederen ten gehore gebracht, maar een volkomen gebrek aan accoustiek in de zaal heeft het haar wel heel moeilijk gemaakt. En dan was daar de jongste spruit Hugo, in zijn roodblauw uniform van het jeugdmuziekcorps Schiedam, het jon gensensemble dat enige maanden geleden in IJmuiden optrad die met zijn vader enige cornet-duetten vertolkte. Hoewel het hem soms moeilijk viel vaders tempo bij te houden, heeft hij zich kranig geweerd. Het muziekcorps van IJmuiden had deze avond als extra kracht de oudste zoon van de familie in zijn midden en ook deze jeugdige Legerenthousiast heeft het niet cadeau gekregen. Het bespelen van een tuba is geen sinecure en vooral niet als je als 15 a 16-jarige knaap geplaatst wordt in een corps van volwassenen. Maar de opzet van de avond is geheel bereikt: ouderen en jongeren hebben enige uren rust gevonden in een blijde genoeg lijke sfeer, waarin alle gekunsteldheid verre bleef. Oogstfeest en zendingswerk Als achtergrond van het geheel waren op het podium opgesteld de kleurige goe deren en levensmiddelen die vandaag ten bate van het zendingswerk bij opbod zul len worden verkocht. Het is bij het Leger een jaarlijks terugkerende gebeurtenis, het vieren van het zogenaamde oogstfeest. Tegen de achtergrond prijken op een rood veld met zilveren letters de woorden: De Gever van alle goede gaven. Het is te wensen dat de opbrengst van deze oogst zodanig mag zijn. dat het zen dingswerk dat het Leger des Heils intens behartigt er wel bij zal varen. „Denk en Zet" dacht en zette In de strijd om het persoonlijk kampi oenschap van de IJmuidense jeugd-dam- club „Den en Zet" heeft B. Welting de eerste punten uit het vuur gesleept: J. Visser werd zijn slachtoffer. De uitslagen van deze ontmoeting waren: J. EleveldW. Schoen 0-2; C. Rosier J. Visser 2-0; G. v. KampenB. Welting 2-0; J. BravenboerH. Koekenbier 2-0; J. VisserB. Welting 0-2; W. Schoen H. Koekenbier 2-0; H. KoekenbierJ. de Boer 0-2; J. BravenboerJ. Eleveld 2-0; C. RosierW. Schoen 0-2; J. de Boer P. v. Kampen 2-0. De stand is nu: 1. J. de Boer 7-13; 2. J. Bravenboer 7-12; 3. W. Schoen 6-11; 4. J. Eleveld 7-8; 5. C. Rosier 5-7; 6. P. v. Kampen 7-4; 7. K. Broek 3-3; 8. B. Wel ting 6-2; 9. S Klaus 4-1; 10. J. Visser 6-1; 11. H. Koekenbier 3-0. Op 10 October zal Denk en Zet tegen D.A.M.K.O. uit Velsen-Noord spelen. Spreekuur gemeentearchitect Burgemeester en Wethouders van Heems kerk delen mee. dat de gemeente-architect spreekuur zal houden op Dinsdag-, Don derdag- en Vrijdagmorgen van 10-12 uur in het gemeentehuis. De kwetsbaarheid van IJmuiden als verse vismarkt is nooit duidelijker te zien, dan wanneer het in het haringseizoen gaat waaien en de kustvissers op honk blijven. Dat overkwam ons de afgelopen week en in een oogwenk sprongen de schol II op veertig en de drietjes op dertig gulden per kist, om Zaterdag, toen er weer wat van de kotters kwam, te zakken naar de f 15. Doordat de loggers nog maar geen grote voorraad verse haring voor hun rekening nemen, zoals verleden jaar, blijft de prijs voor de trawlers gunstig, waaraan natuur lijk de drang naar zoute haring met het oog op de grote orders in deze sector bo vendien niet vreemd is een verschijn sel, dat zich hoogstwaarschijnlijk ook ge durende het al half aangebroken Engelse wal-seizoen zal voortzetten. De kansen van de reders worden hier door als het ware gestabiliseerd, wat in dit grillige bedrijf een heel ding is. Zelfs de mindere kwaliteit verse haring brengt op deze manier een aardig prijsje op. En een bijkomend voordeel van de aanvoer van tweede kwaliteit is, dat er „daardoor" ook wat bijvis komt, want de ervaring heeft geleerd, dat er bij de „paplappen" meestal een aantrekkelijk vangetje verse vis te halen is. Met andere woorden: het gaat even goed in IJmuiden. Maar na deze haring komt wéér een tijd Hockey in Beverwijk In de wedstrijd HBSDEM dames I, heeft de Beverwijkse hockeyclub een vol komen verdiende nederlaag (21) geleden. De eerste goal voor DEM werd voor de rust gemaakt door goed samenspel. Later kreeg DEM nog drie prachtige kan sen, die echter niet werden benut. Na de rust had HBS volkomen de leiding en reeds een minuut hierna was de stand ge lijk. Toch bleef DEM vasthouden en zag kans enige malen de middenlinie van HBS uiteen te rukken. Het eerste heren-team heeeft een 60 overwinning op HIC weten te behalen. Het tempo in deze wedstrijd was hoog, maar door het minder goed plaats houden der middenlinie en voorhoede werd het geheel nogal rommelig. De stand bij de rust was nog steeds 00, maar na het draaien kwam DEM regelmatig in de aanval. Vooral de DEM-achterhoede verrichtte goed werk. Het tweede dames-elftal van DEM won van Terriers II met 20 in een overzich telijk samenspel. Voor de rust was DEM meer in de aanval en scoorde twee maal; na de rust kwamen de aanvallen van beide zijden. Voor het tweede heren DEM-team was de strijd tegen Hermes II een te zware op gave. Enthousiasme maakte vele tekort komingen goed. De voorhoede vormde het zwakke deel en de spil en achterhoede konden niet voorkomen dat de uitslag 13 werd; het DEM-doelpunt kwam van de linksbuiten. De kerkvoogdij der Nederlands Her vormde Kerk te Beverwijk heeft van de Stichting Akerendam via haar voorzitter een gift van duizend gulden ontvangen voor de restauratie van de Grote Kerk. De Stichting Akerendam heeft ten doel ongehuwde oudere dames uit Beverwijk, die zonder inkomen zijn, een verzorgde levensavond te bezorgen. Het ontspanningslokaal voor de bejaar den in Santpoort in de Ned. Hervormde Kapel aan de Pastorieweg zal Dinsdagmid dag, 29 September worden geopend. Zondag 27 September kwamen de haven van IJmuiden binnen Niobe van Rotterdam. Ganymedes van Ant werpen. Myra van Cork. Anna S. van Stock holm. Selvick van Salde. Vechtstroom van Hull. Swift van Londen. IJstroom van Swan sea. Manx van Androssan. Pieter Hubert van Fowey. Rigel van Delfzijl. Jans van Lon den. Martien van Fowey. Walcheren van Tygnemouth. Netherland Cost van New castle. Alouette van Londen. Lakor van Bre men. Lagong van Bremen. Carpo van Par. Rex van Swansea. Spaarnestroom van Hull. Hagno van Dublin. Vertrokken zijn: Ariadne naar Hamburg. Hampshire Coast naar M'bro. Yageyu naar Bilbao. Alan Evelyn naar Bremerhafen. Am- stelvaart naar Buenos Aires. Herm naar Stettin.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3