Noren sloegen in de tweede helft hun slag tegen falend Nederland Voortreffelijk spelend HFC bracht ZFC grote nederlaag toe: vijf-nul Na voor- en achterhoedeprobleem nu een elf tal vraagstuk voor K.C. In Oslo werd aan reeks nederlagen weer een toegevoegd Zweedse profs in Nationale elftal Voor rust was er nog geen sprake van veel krachtsverschil Legioen NWB gaat toch eigen Vierdaagse houden Jubileum-tournooi van Bloemendaal voor HBC in eerste helft nog geducht Grote nederlaag van Chelsea tegen Wolves MAANDAG 28 SEPTEMBER 1953 Jeugdploegen oefenden op Haarlem-terrein Zege op Schoten in finale Heringa Wuthrich Wederom nederlaag van Kennemerland en IJmuiden De Engelse league O Tijdens de Iandenvoetbalwedstrijd tus sen België en Finland (22), kon men duidelijk constateren dat de kracht van de Finse voorhoede vooruitgegaan was door het opnemen van een drietal spelers Rytkonen, Rytherg en Lehtovirta die tegenwoordig in Franse prof-clubs uit komen. De tijd ligt niet zo heel lang achter ons. dat het Finse voetbal uitsluitend op het amateurisme was gebaseerd. Sedert echter enkele Finse spelers naar het buitenland zijn gegaan om daar als beroepsspeler hun brood te verdienen is men in Finland van mening, dat deze spelers even goed kun nen worden opgesteld in nationale ploegen bij het spelen van landenwedstrijden. Het eigenaardige feit doet zich thans voor dat ook de Zweedse Voetbalbond er ernstig over denkt in het nationale elftal, dat op 8 October in Brussel tegen België speelt, enkele Zweedse professionals op te nemen. Niet Gunnar Nordahl, die in het voorlopig FIFA-elftal is gekozen, zou hier voor in aanmerking komen, maar wel de ook in Italië vertoevende Jepsson, Gren en Skoglund. Een definitieve keuze heeft men te Stockholm evenwel nog niet ge daan. Hiernaast links: De Nederlandse verde diging in actie tijdens een Noorse aanval. Steiger heeft zich op de hal geworpen; achter hem Van der Hoek en geheel links Tebak. (Van onze sportredacteur) T JOOPVOL GLIMLACHEND stapte Zaterdagavond de fl Nederlandse radio-verslaggever Leo Pagano in de grote hal van het Grand Hotel in Oslo op de aanvoerder van het Nederlands voetbalelftal af. „Ik wil een afspraak met je maken Loek. Als Nederland er morgen in slaagt van de Noren te winnendan zal dat de eerste overwinning worden in ruim twee jaar. En dat lijkt me wel een reden om jou na afloop van de wedstrijd, in het verlaggevershokje te hebben om iets over de wedstrijd te vertellen." Loek Biesbrouk had er niet het minste bezwaar tegen. „Je kan op me rekenen, ik zal er zijn." U weet het allen, de afspraak is niet doorgegaan. Misschien heeft de Nederlandse captain tijdens de rust van de interland nog wel een ogenblik gedacht aan wat hij zou zeggen als het na de hervatting tegen de tot op dat ogenblik zeker niet sterkere Noren eens mocht gelukken. Misschien in ieder geval zal het een half uur later niet het geval geweest zijn. Want toen hadden de Noren met flitsend en zeer doel treffend aanvalsspel de gehele Nederlandse verdediging al vier maal op de knieën gedwongen. Eerst een treffer van En toch kon men in de eerste helft zeker nog wel van enigszins gelijkwaardige tegenstanders spreken. Nederland begon met een paar wat doorzichtige aanvallen over de vleugelspelers, waar de Noorse achterhoede niet veel moeite mee had, waarna de roodhemden het initiatief over namen en de Nederlanders in de achter hoede onder druk zetten. Maar ook daar ontstonden geen gevaarlijke momenten. Van der Hoek bleek vrij van plankenkoorts en Odenthal en Tebak, goed gesteund door Biesbrouck en Klaassens, wezen de Noorse aanvallers resoluut terug. Zou het een wed strijd worden van oppermachtige verdedi gingen? Het leek er veel op in die beginperiode. Doch al spoedig werd het maar al te dui delijk dat de Oranje-defensie alleen stand kon houden met de permanente steun van de halfspelers. Biesbrouck noch Klaassens kregen kans om naar net middenveld te komen. Enerzijds was dat te wijten aan het niet voldoende terugkomen van Van dei- Kuil en Van Beurden, anderzijds aan het slechte plaatsen een aloude kwaal van de achterspelers van het Oranjeteam, en de steeds weer iets snellere sprint van de Noren. Zo had Nederland het na ruim twintig minuten spelen nog niet'verder gebracht dan een ongevaarlijk schot van Van Beur den, een veel te zachte trekbal van Bleijen- berg en een schuiver van Van Ede. Een uiterst schrale opbrengst, veroorzaakt door het reeds genoemde gebrek aan steun van de middenlinie, maar ook het steeds maar onnauwkeurig plaatsen en het te doorzich tig opgezette aanvalsspel. Opleving Na een half uur kwam eindelijk de ge hoopte opleving. Klaassens gaf keeper Hansen eindelijk eens wat te doen. Van der Kuil kopte een strakke voorzet van Van Ede op het doel en Bleijenherg eindelijk eens verlost van het steeds weer iets ver der reikende been van spil Svenssen schoot ook al op doel. Het Oranje-team werkte zich volledig onder de Noorse druk vandaan en bleef aanvallen. Succes bleef echter uit: de dit jaar al zo dikwijls dominerende achterhoede van de Noren bleek ook nu weer met goed dekken en steeds op tijd attaqueren de aanvallers de baas. En toch was er van krachtsverschil in die eerste helft nog weinig sprake. Beide ploegen misten nog de stootkracht en het gevaarlijke schot in de wedstrijd, die wel iswaar weinig goeds te zien gaf, maar die toch nog altijd een wedstrijd was. Iets wat na de hervatting niet meer het geval was. Want de Noorse ploeg bleek plotseling over een nog geheel fris elftal voetballers te beschikken, terwijl de trage Nederlanders al even plotseling door ge brek aan adem moesten toezien dat een serie bijzonder snelle aanvallen op hun achterhoede werd ondernomen. Een verwoed achterhoede-gevecht was het gevolg. Een gevecht om het hoofd te bieden aan dat flitsende spel en om bij te komen in tempo. Duizenden kelen brulden „Hela Norge". Nederland stond tegen een steeds meer opdringende overmacht. De eerste Toen de hele Oranje-ploeg nog zo fel mogelijk terugsloeg, kwam het hoogtepunt met een doelpunt van de Noren. Linksbin nen Hans Nordahl zag een gat in de Ne derlandse defensie, gaf rechtsbinnen Tho- resen een strakke crosspass en twee secon den later was Steiger verslagen. Het harde en zuivere schot van de Noor gaf hem geen enkele kans. Een ongetwijfeld verdiend doelpunt. Maar een doelpunt ook dat de Nederlan ders volkomen van de kaart bracht. leder- Zo ging het gistermiddag zo dikwijls. De Nederlandse aanvaller - in dit geval Van Ede, die gedeeltelijk zichtbaar is - komt weer net iets te laat om gevaarlijk te kun nen worden. Doelman Hansen - op de voorgrond - kan de bal rustig oppakken; rechtsback Karlsen kijkt tevreden toe. een die de wedstrijd zag, kon eigenlijk wel nagaan dat Nederland al verslagen was, maar niemand kon vermoeden dat de gas ten zo gedemoraliseerd zouden zijn als de volgende tien minuten zou blijken. De verbeten poging om het tempo van de Noren bij te houden was al te veel ge weest. In de voorhoede lukte niets meer, in de achterhoede viel het ene gat na het andere. De Noren lachten in hun vuistje. Zo gemakkelijk hadden ze het zich niet gedroomd. Vier minuten na het eerste doelpunt in de dertiende minuut moest Steiger voor de tweede maal zwichten. Rechtsbui ten Strandbakke loste een hard diagonaal schot op Steiger, dat deze lang uitvallende nog juist kon wegstompen. Ongelukkiger wijs juist in de richting van de toestormen de Nordahl, die niet veel moeite had over de verslagen, op de grond liggende, Steiger in het geheel verlaten doel te schieten. Zes minuten later herhaalde zich liet droevige tafercel. Weer een gat in het lin ker deel van de defensie. Nu een verrade- lijk zuivere voorzet van Strandbakke, precies op de schoen van de midvoor Dyb- wad, die ineens uit de lucht inschoot en Steiger opnieuw versloeg: drie-nul. De laatste tegenstand van de Oranjehemden verdween als sneeuw voor de zon. De vraag gold alleen nog maar hoe groot de neder laag zou worden. Het ijs was gebroken. De Noren hadden vrij spel, maar profiteerden daar slechts ten dele van. Met een weinig meer accura tesse had het gemakkelijk zes of zeven nul kunnen worden in plaats van „slechts" vier-nul. Het roepen van captain Bies- Thoresen, vlak daarop één van Nordahl en niet veel later één van Dybward. En of dat nog niet genoeg was geweest, zo voegde Thoresen er na nauwelijks een half uur spelen nog een doelpunt bij. Een volkomen uitgespeeld en gedemorali seerd Nederlands elftal probeerde er daarna slechts nog wat redelijks van te maken. Vergeefse moeite. Slechts één ge vaarlijk moment kwam er voor het Noorse doel. Maar dat ontstond doordat Svenssen over zijn doelman Hansen terug speelde, waarna de bal vervaarlijk dicht bij de doellijn kwamHet bleef verder bij een paar schaarse en slecht gerichte schoten. De ruim dertigduizend mensen in het Uddeval-stadion speet het dan ook niets dat scheidsrechter I-Ielge om iets over drie uur het einde vloot. Ze hadden alleen een viertal doelpunten gezien van goede kwaliteitwaardoor hun favorieten cle zege hadden behaald. Een zege overigens, waar ze terecht niet zo heel veel mee geurden, omdat die behaald werd tegen een elftal, dat té veel in capaciteiten achter stond bij de eigen ploeg, die toch ook verre van goed voetbal speelde. brouck bereikte het ene oor van de Neder landse aanvallers wel, maar de aanmoedi gingen gingen het andere oor weer even hard uit. De laatste De vierde goal van de Noren demon streerde de stemming opperbest. Bij een corner van Strandbakke in de 34,ste minuut -was er niemand die er aan dacht om de steeds zo gevaarlijke middenvoor Dybwad in het oog te houden. Iedereen schrok dan ook toen deze kalm en ongehinderd in de linkerbenedenhoek kopte. Steiger, Lager waard inmiddels ingevallen voor de ge blesseerde Tebak en Van der Hoek keken gemoedelijk toe hoe de bal langzaam in de hoek verdween. Over de rest van de wedstrijd kunnen we kort zijn. Het was slecht en we konden ons nauwelijks meer voorstellen dat hier het Nederlands elftal in het veld stond. Lang voor tijd verdwenen al vele toeschouwers van de toch al niet uitverkochte tribunes van Ulleval, waar het volgens de Noren net als in Dcurne ook een „hel" kan zijn, maar het ditmaal zeker niet was. Op tijd bij bus of taxi zijn, vonden ze belangrijker dan het bedroevende slot. En eerlijk ge zegd, we konden ze geen ongelijk geven. 99 99 Dat er ondanks alles weinig hoop gevende resultaten van het Nederlands elftal toch altijd nog een legioenbe staat, iverd ons Zondagochtend op een van de brede toegangswegen van Oslo duidelijk: een autobus met Nederlandse supporters Op het ogenblik dal u dit onder ogen krijgt zijn deze voetballiefhebbers-door- dik-en-dun nog op de terugreis. Ze hebben „even" een interlandwedstrijd bijgewoond, die Nederland zonder kans te hebben gehad met sprekende cijfers verloor! We hebben zo:n idee dat ze de volgende keer wel naar het radio verslag zullen luisteren Twee Westelijke jeugdploegen hebben op het Haarlem-terrein na de radiouitzen ding NoorwegenNederland een nuttige oefenwedstrijd gespeeld ter voorbereiding voor de komende jeugdwedstrijd Neder landBelgië. Ploeg A toonde het beste ploegverband en technisch was het spel van de A-jongens ook wel iets beter dan dat van de B-ploeg. Veel krachtsverschil was er evenwel niet, hetgeen de einduitslag een tweetwee gelijkspel wel aan toont. Na het weinig overtuigende resultaat in de eerste competitiewedstrijd tegen WA, heeft HFC Zondag op eigen terrein voor een verrassing gezorgd. Het versloeg het gevreesde ZFC met niet minder dan vijf nul. Het IIFC-team speelde in deze ont moeting een heel goede wedstrijd. In de verdediging speelden Timmerman en Wal ter Dekker een goede partij en de presta ties van Van der Lee en Molijn mochten zelfs zeer goed worden genoemd. Dick Bijleveld was als linkshalf een zeer bruikbaar speler en in de voorhoede was het spel van Hans Winter uitstekend. Zon der enige twijfel was HFC's rechtsbuiten de beste van de twee en twintig spelers. Linksbuiten Oud speelde voorts nuttig en De Nijs toonde oolc nu weer een goede ver- bindingsspeier te zijn. Jan Moolenaar be gon aarzelend, doch beet in de tweede helft fel van zich af. De twee goals van zijn voet waren van goede kwaliteit. Linksbinnen Jochemus bewees ook dit maal zijn schotvaardigheid. Ook hij nam twee doelpunten voor zijn rekening. De twee-nul voorsprong, die HFC bij de rust had, was verdiend. Er ging weinig kracht uit van de Zaanse voorhoede en hoewel Roos, de Zaanse rechtsbinnen enige serieuze kansen ondernam, kwam hij bij de in goede vorm verkerende v. d. Lee te vergeefs. Een fraaie aanval leverde na 20 minuten het eerste doelpunt voor HFC op. Met een zuiver schot gaf Jochemus doel man Plekker geen kans. Een vermeend buitenspelgeval werd de Zaanse defensie kort voor rust noodlottig, toen de rood- witten rustig bleven staan en Jochemus Brusee van Haarlem had voor de rust succes en gaf A de leiding en na de pauze kon Vonhof (DWS) de voorsprong zelfs vergroten tot tweenul. Toen kort daarna Kick (Volewijckers) op vrij onverwachte wijze een tegenpunt scoorde, kreeg de B- ploeg plotseling de goede smaak te pakken en kwam hevig opzetten. En zowaar ge lukte het Doetz van Haarlem om kort voor het einde de gelijkmaker te scoren. een pass van HansWinter zonder dralen in schoot: twee-nul. Het felle offensief, waarmede ZFC de tweede helft inzette, deed het allerbeste van de bezoekers verwachten. Doch even fel sloeg HFC terug. In twee moeilijke si tuaties greep v. d. Lee prachtig in en na dat na negen minuten Hans Winter een solo-ren had ingezet, kreeg Moolenaar de bal zo zuiver toegespeeld, dat deze zonder moeite kon scoren. Met een achterstand van drie-nul was de Zaanse ploeg verslagen. In de resteren de speeltijd kon HFC zich zonder veel in spanning handhaven en nadat Moolenaar voor het vierde doelpunt had gezorgd, bracht Bijleveld met een hard schot uit „het verre veld" de stand op vijf-nul. Op de Zaterdag in Utrecht gehouden buitengewone algemene ledenvergadering van de Nederlandse Wandelsport Bond heeft men besloten uitvoering te geven aan de eerder genomen, doch later uitgestelde, beslissing met een eigen Vierdaagse te komen in dezelfde week als de vierdaagse van de N.B.V.L.O. in Nijmegen. De N.W.B. laat tot 1 November de mogelijkheid nog open om door een eventuele regeringsbe- middcling alsnog tot overeenstemming met de N.B.V.L.O. te komen. Na 1 November zullen de reeds aangevangen voorbereidin gen voor een N.W.B.-vierdaagse 1954 in Apeldoorn vaste vorm aannemen. De voorzitter, mr. W. J. Korn, verklaar de opnieuw dat het geenszins in de bedoe ling is in Nijmegen de leiding over te ne men. Maar wel dient de Avondvierdaagse uitsluitend door de N.W.B. te worden ge organiseerd. Deze is echter ook in 1953 weer doorkruist door Avondvierdaagsen van de N.B.V.L.O. en wel op dezelfde avonden. De Avondvierdaagse voor het seizoen 1954 werd vastgesteld op 22 tot en met 25 Juni aanstaande. Voorts werd besloten voortaan ook voor niet-leden van de N.W.B. de gelegenheid open te stellen een wandelboekje aan te vragen. ADVERTENTIE Het jubileum-voetbaltournooi van Bloe mendaal waaraan door omstandigheden alleen maar clubs uit Haarlem en omge ving deelnamen, is door het Heemsteedse HBC op overtuigende wijze gewonnen. De Heemstedenaren versloegen eerst EHS met tweenul en brachten daarna de tweede klasser Schoten een drienul nederlaag toe. EHS kon op de derde prijs beslag leggen. Bloemendaal en Schoten openden het tournooi met een wedstrijd, waarin van krachtsverschil weinig sprake bleek. Pas ver in de tweede helft kon Keulemans het enige doelpunt scoren, waardoor dus Scho ten met eennul won. Reeds in de strijd tegen EHS vertoonde HBC een aantrekkelijke partij voetbal die vriend en vijand verraste. E.H.S. gaf ech ter goed partij en kon tot aan de rust de (Van onze sportredacteur) In de afgelopen jaren hebben de Keuze Commissie's van de K.N.V.B. al vele proble men gehad. Er is een tijd geweest met een voorhoedeprobleem; er is ook een tijd geweest met een achterhoedevraagstuk. Er was telkens wat anders, doch zelden wat goeds. Maar na de vier-nul nederlaag tegen de Noren kunnen we gerust van een elftalprobleem spreken. Want als we na het zien van de zo teleurstellende interland bezien of er ondanks alles toch nog lichtpunten zijn, dan kunnen we er met de beste wil van de wereld niet in slagen er één te vinden. De wedstrijd leverde niets dan teleurstellingen op: zowel voor wat betreft de prestaties van de spelers individueel als van de spelers tezamen als ploeg. Een weinig hoopgevend perspectief met de wed strijd tegen de Belgen in het vooruitzicht. Vdll I^pr TTnplr WPPrrlp ytpfl Izette de rustige Noorse stopper hem Y dilUCI 11UCIY VY CCI UC LIL11 schaakmat. Alleen met het kopwerk was de Twentenaar soms eerder bij de bal, doch ook dat hielp al weinig. En aangezien ook Van der Kuil ver beneden zijn kunnen bleef, hing de Nederlandse aanval niet alleen als droog zand aan elkaar, maar was hij ook zonder stootkracht. In de middenlinie zwoegden Biesbrouck en Klaassens naar hartelust. Maar aan een overwicht in het middenveld kwamen zij niet toe. Van de drie debutanten in het elftal kon ons cle Rotterdammer Van der Hoek nog het meest bekoren. In de eerste helft gaf hij de rappe en kundig manoeuvrerende Noorse middenvoor Gunnar Dybwad wei nig kans om gevaarlijk te worden. Hij onderbrak vooral het korte aanvalsspel steeds op tijd, maar plaatste jammer ge noeg even slecht als de anderen in de ach terhoede. Na de rust deelde hij in de malaise. Iets wat ook Meyers deed. Hij moest eerst aan zijn nieuwe omgeving wennen, maar zakte daarna steeds meer af. Toen hij het op het laatst maar met individueel spel probeerde, had hij ook geen succes. Behalve bij een deel van het publiek, dat zijn handige, maar weinig doeltreffende schijnbewegingen wel apprecieerde. En Steiger, de derde nieuweling in het Oranjeteam, stond voor de niet eenvoudige taak een falend elftal voor de nederlaag te behoeden. Dat hij daar niet in slaagde, nie mand zal het hem kwalijk nemen. Bij de vier doelpunten had hij geen schijn van kans. Slechte vleugel Van de acht anderen deden Van Ede en Van Beurden het ongetwijfeld het slechtst. Bij hen ontbrak, behalve de nodige capa citeiten, veelal ook de strijdlust. Dat laat ste kon van Bleyenberg niet worden ge zegd. Maar hij was volkomen kansloos tegen zijn bewaker Svenssen. Steeds weer Van de backs was Tebak ongetwijfeld de zwakste. Na een hoopgevend begin bracht hij er niet veel meer van terecht. Waar door hij, vooral na de rust, aan Strand bakke en Thoresen een vrije middag be zorgde. Zijn collega Odenthal kwam niet boven het gemiddelde uit. Waarbij niet ontkend kon worden dat door zijn optreden van zijn kant steeds het minste gevaar te duchten was. En de ploeg als geheel? Toen de Noren na de rust hun slag sloegen, was alle tegen stand gebroken en toonden velen al gauw niet meer over voldoende adem te beschik ken om terug te vechten. De wil was er bij velen wel, maar de onmacht bleek spoedig. Men ziet het, we zeiden niet te veel toen wij over een elftalprobleem schreven ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRiSCBE INSTALLATIES LUIDS PREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES score blank houden. Maar na de pauze was Duivenvoorden met twee doelpunten de grote schutter en bezorgde daarmee HBC een verdiende overwinning. De verliezersronde ging dus tussen EHS en Bloemendaal, waarbij Bloemendaal eerst alles te vertellen kreeg. Door Sar- gentini en Van Leuven namen de witten een tweenul voorsprong, maar na de pauze waren de rollen omgekeerd. Het werd bij een hevige worsteling voor het witte doel eentwee en EHS kwam toen stevig opzetten. Kort voor het einde zag Stoete kans de balans in evenwicht te brengen en met tweetwee kwam het einde. EHS won hierna met strafschoppen. HBC trok tegen Schoten in de finale uit stekend van leer. De uitnemend combine rende voorhoede der Heemstedenaren maakte het de Schoten-defensie geducht lastig en spoedig boekte Delissen succes. Nog voor de rust scoorde Duivenvoorden met een kopbal nummer twee. Ook na de pauze was HBC sterker. Gelukkig voor Schoten was doelman Kessens in vorm, zo dat de Heemsteedse score tot slechts een doelpunt beperkt bleef. Ook nu weer zorg de middenvoor Duivenvoorden voor dit doelpunt, zodat HBC in bezit kwam van de beker. Zaterdagmiddagvoetbal Het is voor de Haarlemse Zaterdag middagclubs weer geen beste dag geweest. IJmuiden en Kennemerland boekten ne derlagen en in de vierde klasse wist alleen SIZO te winnen ten koste van SVJ, terwijl Telefonia en Zandvoortmeeuwen eveneens verloren. De tweeeen nederlaag van Kennemer land tegen het sterke Huizen was niet helemaal verdiend. Een zuiver doelpunt van de Haarlemmers werd op advies van de Huizen-grensrechter door de scheids rechter afgekeurd en bovendien miste Ken nemerland een strafschop. Wulffraat open de de score. Nog voor rust werd het gelijk en in de tweede helft scoorde Huizen het winnende doelpunt. IJmuiden moest bij het sterke IJsel- meervogels een viereen nederlaag incas seren nadat de rust reeds met tweenul voor de thuisclub was ingegaan. Gelukkig voor de Haarlemse clubs dat De Geuzen zijn derde nederlaag kreeg te boeken zodat dit elftal voorlopig de onder ste plaats blijft bezetten. De fraaie en grote overwinning van SIZO op SVJ (70) viel wel zeer op, vooral omdat SVJ zich in beide voorgaan de wedstrijden van een goede zijde had laten kennen. Maar de drienul nederlaag van Telefonia bij Robaver viel enigszins tegen en ook de prestatie van Zandvoort meeuwen, een vijfeen nederlaag op eigen terrein tegen CJVV, was ook al niet te best. Voorlopig spelen de Haarlemse clubs een zeer ondergeschikte rol. 3e klas: IJselmeervogelsIJmuiden 41 KennemerlandHuizen 12 De GeuzenAMVJ 36 SNLSSVU 2—2 ZuidvogelsSpakenburg 23 4B: SVJ—SIZO 0—7 RobaverTelefonia 30 PVF—UPTTS 1—5 ZandvoortmeeuwenCJW 15 Res. 3e klas: Kromhout 2Kennemerland 2 21 AMVJ 2—SIZO 2 2—2 ND SM 2—PVF 2 3—3 De Wolves en Charlton Athletic hebben Zaterdag: grote overwinningen behaald in de eerste divisie van de Engelse league. Wolverhampton versloeg Chelsea met niet minder dan acht-een en Charlton won, eveneens thuis spelend, van Liverpool met zes-nul. Beide clubs bedreigen thans ernstig West Bromwicli Albion, de leider van de eerste divisie, alhoewel de Albion de overwinningenreeks in uitwedstrijden op fraaie wijze voortzette met een zege op Sheffield Wednesday. De uitslagen luidden: Eerste divisie: Aston Villa-Sheffield United 40; Burnley-Newcastle United 12; Cardiff City-Arsenal 03; Charlton Athletic-Liverpool 60; Huddersfield Town-Middles'orough 21Manchester City-Portsmouth 21; Preston North End- Bolton Wanderers 31; Sheffield Wednes day-West Bromwich Albion 23; Sunder - land-Blackpool 32, Tottenham Hotspur- Manchester United 11; Wolverhampton Wanderers-Chelsea 81. Tweede divisie: Bury-Doncaster Rovers 21; Everton-Derby County 32; Fulham -Notts Forest 3—1; Hull City-Brentford 20; Leicester City-Plymouth Argyle 42; Lincoln City-Leeds United 20; Notss County-Bristol Rovers 15; Oldham Athletic-Blackburn Rovers 10; Rother- ham United-Swansea Town 21; Stoke City-Luton Town 1—1; West Ham United- Birmingham 12. Eerste divisie West Brom. A11 8 2 1 18 Huddersfield T11 7 2 2 16 Wolverhampton 11 7 2 2 16 Aston Villa 10 7 0 3 14 Charlton A11 7 0 4 14 Tottenham H11 6 1 4 13 Burnley 11 6 0 5 12 Cardiff C11 4 4 3 12 Preston N.E11 5 1 5 11 Blackpool 10 4 3 3 11 Bolton W10 4 3 3 11 Manchester Utd11 2 6 3 10 Newcastle Utd11 3 4 4 10 Sheffield Wed12 5 0 7 10 Sheffield Utd10 4 1 5 9 Manchester C11 3 3 5 9 Portsmouth 11 3 2 6 8 Sunderland 10 3 1 6 7 Arsenal 11 2 3 6 7 Chelsea 11 3 1 7 7 Liverpool 11 2 3 6 7 Middlesbrough 11 2 2 7 6 Tweede divisie Everton 11 4 0 18 Doncaster R11 8 1 2 17 West Ham Utd11 6 3 2 15 Leicester C11 5 5 1 15 Rotherham Utd12 7 1 4 15 Lincoln C11 5 3 3 13 Nottingham F11 6 1 4 13 Birmingham C11 5 2 4 12 Derby Co10 4 4 2 12 Blackburn R10 4 4 2 12 Stoke C12 2 8 2 12 Bristol R11 4 3 4 11 Leeds Utd11 4 3 4 11 Bury 11 2 6 3 10 Luton T11 2 5 4 9 Oldham A11 24 5 8 Plymouth A11 1 6 4 8 Hull C11 3 1 7 7 Swansea T11 3 1 7 7 Fulham 11 1 4 6 6 Notts C11 2 2 7 6 Brentford 11 1 3 7 5 WENEN WON VAN BERLIJN. Het vertegenwoordigende voetbalelftal van We nen heeft in het Olympisch stadion in Ber lijn de stedenwedstrijd tegen Berlijn met vier—nul gewonnen. Met rust hadden de Weners met eennul de leiding.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 5