Beverwijkse rennersclub gaat vierde lustrum tegemoet Evangelisatie-campagne van de Beverwijkse Hervormden Heemskerk Wijk aan Zee „Heliomare" uitgebreid met nieuwe vleugel Vele successen vielen haar in 20 jaar ten deel Castricum 8 Onrust over onkerkelijkheid Tachtig „strijders" veertien avonden op pad IJmuider dammers favoriet Lezing over Oost Afrika voor „'t Nut" „Kan een Katholiek met zijn tijd mee gaan" Extra bouwvolume voor 60 woningen Studieclub voor tuin- en plantkunde in oprichting Scheepvaart Ontheffing winkelsluitings wet Het nieuwe pun ten raadsel DONDERDAG 1 OCTOBER 1953 In een tachtig-tal kerkelijke gezinnen in Beverwijk zal met ingang van Maandag veertien dagen achtereen 's avonds minstens een der gezinsleden ontbreken. Ge durende die weken zal een grote evangelisatie-campagne worden gevoerd, waarvoor deze lidmaten der Nederlands Hervormde Gemeente een speciale opleiding kregen. De Centrale Kerkeraad der Hervormde Gemeente is in samenwerking met de Com missie voor Bijzonder Kerkewerk tot het besluit hiertoe gekomen door een diepe ongerustheid omtrent de onkerkelijkheid in Beverwijk. Deze onkerkelijkheid wordt, naar men meedeelt, niet alleen gesignaleerd bij men sen die reeds jaren geleden de kerk de rug toekeerden, maar ook bij diegenen, die sedert lange tijd als medelevende lid maten stonden geboekstaafd. Vooral nu Beverwijk zich zal gaan uitbreiden en de kans bestaat dat de bevolking in een grote stad „ondergedompeld" zal worden, acht de Hervormde Kerk het noodzakelijk de geestelijke nood bijtijds op te vangen. Op zichzelf is de bevolking in Beverwijk niets slechter en niets beter dan in andere ste den van ons land en ligt de oorzaak van de onkerkelijkheid vrijwel op hetzelfde ni veau als elders. Als een der oorzaken wordt de voortschrijdende industrialisatie genoemd, waardoor de mens vaak geeste lijk vervlakt. Door de directies der bedrij ven wordt alles in het werk gesteld om deze leegheid te verdrijven; het organi seren van cursussen en filmavonden, het stimuleren van sportbeoefening en derge lijke. maar dit alles kan de arbeider over het algemeen niet Opheffen tot een positieve religie. De tweede oorzaak ligt in de hou ding der kerk zelf, die zich in de achter liggende jaren te veel om eigen zieleheil heeft bekommerd en zich veelal van de noden der arbeidende klasse weinig heeft aangetrokken en waardoor zij haar „good will" grotendeels verspeelde. Open oog voor de maat schappelijke situatie Inmiddels heeft zich ook in de Her vormde Gemeente te Beverwijk een rui mer inzicht voor verschillende zaken vol trokken; men heeft in deze kringen een open oog en hart voor de maatschappelijke situatie gekregen. Ook over de sportbe oefening op Zondag wordt door velen an ders gedacht dan voor de oorlog het geval was. Men gaat langzamerhand beseffen dat niet de Kerk, maar Christus nummer Grote overwinning van D.C.IJ.-reserves op Beverwijk De oude DCIJ-garde is in het tweede tien tal opgenomen cn de reserve-ploeg van de IJmuider damclub is zodanig in kracht toe genomen, dat het tweede tiental onbedreigd een schitterende kans maakt om de kam pioenstitel in de 2e klasse der Haarlemse damcompetitie te winnen. Tegen de Beverwijk-reserves kwam 't ge degradeerde eerste tiental uit cn uit de voor sprong die de DCIJ-ploeg na iw.ee.uur spelen (100) had veroverd, werd het bewijs gele verd dat de DCIJ-ploeg in"deze 'samenstel ling automatisch een klasse had kunnen promoveren. Het was secretaris C. Kaan die op een fraaie slagzet speculerend de oud- IJmuider dammer Piet de Boer aan zijn zegekar bond en DCIJ de leiding gaf. D. Ott volgde dit goede voorbeeld met 40 voor DCIJ. Op hetzelfde moment kwam voorzitter K. de Jong met een gewonnen positie uit de hoek. Bord 1 (Van de Berg) stond met stuk voor en met Jelle Post erbij was de stand 100 voor DCIJ. Twee nor male remises van Wim Wort cn Jaap Smit en de wedstrijd werd gewonnen met 146. Penningmeester L. C. Vooys ontmoette ge ruime tijd tegenstand in een verloren eind spel. De twee oud-DCIJ'ers die nu in Bever wijk spelen. J. Brand en Wim de Graaf wisten voor Beverwijk te winnen. De totale uitslag luidt: DCIJ II Beverwijk II. 1. P. v. d. BergJ. van Zutphen20 2. L. VooysL. Haver 20 3. K. de Jong—G. v. d. Outenaar 2—0 4. D. OttL. Oostermans 20 5. J. SmitE. Reinhout Sr11 6. Wim. WortH. Hogeboom 11 7. Jelle PostJ. .Hagenaar 20 8. Jan KoppelmanJ. Brand 02 9. H. v. NieuwenhuizenW. de Graaf 02 10. C. KaanP. de Boer 20 oen is. Over al deze dingen zullen de tach tig gemeente-leden spreken tijdens de huisbezoeken. Voornamelijk zullen die genen worden opgezocht, wier namen nog in het kerkelijk archief genoteerd staan. De huisbezoekers hebben ter opleiding een aantal cursus-avonden bezocht, waarop de plaatselijke predikanten de leiding had den. Als leidraad werd aangehouden een boek van ds. F. J. Pop van „Kerk en We reld" te Driebergen: De representant dei- gemeente. Zondagavond zal in de Grote Kerk het Avondmaal worden gehouden, vanwaar de lidmaten symbolisch zullen worden uitge zonden. Schaakclub „Pat Mat" De uitslagen van de op de jongste club avond gespeelde partijen van de schaakclub „Pat Mat" zijn als volgt: Groep I: II. de VriesTh. Spijker ViV; D. G. Huygen—J. C. de Vries 1—0; J. Jan senP. Zwart afgebr.; J. C. de HaasM. P. Suiker 1—0. Groep II: A. SlingsJ. Groot lili; ir. E. F. Peltzer—M. Soeteman li—'i; J. A. Roden bergM. Woerdeman li'2; P. HoopeL. H. Derks 'i—li. Groep HI: P. BosM. Metselaar afgebr.; D. OortG. Schouten Jr. 'ili; A. J. Boom houwerP. Vons 10; J. SchmitsG. Schou ten Sr. 10. Groep IV: P. SiebersK. Klesser 10; Th. ZwartèveenJ. van Dijk 10. Groep V: W. KuyperH. J. A. Saris 1—0; P. J. DubbeldW. Gerrits 01; J. de Ruiter W. L. van Voorst 01. ADO Zondag tegen Zaandijk De Heemskerkse voetbalvereniging ADO speelt Zondagmiddag een competitiewed strijd tegen Zaandijk. Het departement Heemskerk van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen houdt op Vrijdag 2 October in zaal Dam de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen. Dr. A. Melchior zal op deze avond een lezing houden over Oost-Afrika. Totaal voor DCIJ II 14—6 DCIJ II heeft een invaller voor de be kende zieke speler L. Koetsier, voor hem is opgesteld H. van Nieuwenhuizen. C. Kaan blijft als elfde speler voor het tweede tien tal disponibel. Voor Dinsdag is de ontmoeting tussen het tweede en derde tiental van DCIJ vastgesteld. Hoofdklasse Noordholland V^oor de derde achtereenvolgende keer heeft Jozeph Blankenaar met 146 van Zaandam gewonnen. Van der Sleen en zijn team hebben 6 punten en staan hiermee aan de kop van de Noordhollandse damcom petitie. Het sanatorium „1-Ieiiomare" te Wijk aan Zee is uitgebreid met een nieuwe vleugel, waarin ruimte is voor twintig bedden voor patiënten en achtendertig kamers voor ver pleegsters en dienstboden. De officiële opening geschiedde door de echtgenote van de geneesheer-directeur dr. van Haeff, die het lint doorknipte, dat toegang tot cleze nieuwe vleugel afsloot. Hierna uitte dr. van Haeff zijn vreugde over deze uitbreiding en hij deelde mede, dat sedert de opening van het sanatorium in 1932 ongeveer drieduizend patiënten zijn behandeld en hiervan zevenennegen tig percent in de maatschappij is terug gekeerd. Spreker behandelde de geschiedenis van de t.b.c.-bestrijding in ons land en consta teerde, dat dank zij grote financiële opof feringen van ons volk de t.b.c. is terugge drongen en alhoewel het aantal gevallen nog stijgende is, het aantal sterfgevallen in Nederland het laagste is van Europa op Denemarken na. Ook in- „Heliomare" past men thans de nieuwste geneeswijze toe door de patiënten af te leiden van hun ziekte en hen bezig te houden, waardoor de genezing wordt bevorderd. Er is een lerares in de handen arbeid aan het sanatorium verbonden en elke week komt een kunstschilder les geven. Tot slot van de officiële opening werd de genodigden een lunch aangeboden. De raad van overleg, waarin verschil lende katholieke organisaties van Heems kerk zijn verenigd, opent op Donderdag 8 October het winterprogramma met een lezing door de aalmoezenier C. F. A. Ge- raets over het onderwerp; „Kan een Katho liek met zijn tijd meegaan." ,,'t Snoekje" vist op snoek De Heemskerkse visclub ,,'t Snoekje" houdt Zondag een onderlinge wedstrijd in de treksloot, waarbij de snoekeri het (even tueel) zullen moeten ontgelden. Meevaller voor gemeente Castricum De Beverwijkse rennersclub „Kennemer- land" zal op 20 October het twintigjarig bestaan vieren. De vereniging mag zich in een grote vooruitgang verheugen en telt thans zestig leden, waaronder vele jonge ren, zodat zü ongetwijfeld een goede toe komst tegemoet gaat. Overigens heeft „Kennemerland" reeds verschillende renners van groot formaat in-de C-klasse waren de winnaars: C. Nies ten, L. B.raas en R. Kuyer. De junior H. Komen mocht eveneens een médaille in ontvangst nemen. Het ronderecord kwam dit jaar te slaan op: A. Gelderman in de A-klasse; N. Kluft in de B-klasse en C. Honig in de C-klasse. I11 de juniorenklasse werd de recordhouder H. Komen. De eerste contactavond zal worden ge houden op 11 November. Na enige discussie werd besloten de win- voortgebracht, waaronder Arie Vooren, die; teriraining dit jaar in de duinen te houden, maker, in 1947 werd uitgezonden naar de wereld kampioenschappen voor amateurs, later prof werd en in 1951 meereed in de ronde van Frankrijk. Helaas moest Vooren late wegens gezondheidsredenen de rennerij er aan geven. De club werd opgericht in het toenmalig' café „Meerenstein", waar nu het belasting kantoor is gevestigd, door de kastelein Leo Peelen en de heer C. Schuyt. Met een klein aantal leden werd begonnen, maar nadat do vereniging de kinderziekten glansrijk te boven was gekomen kwam de groei erin en werd het bestuur uitgebreid met de heer F. Cleeren. I11 1934 werden de eerste wedstrijden ge houden op.grasbanen: hel vroegere terrein van V.S.V. en het Beverwijkse sportpark. De eerste ronde, welke „Kennemerlanu organiseerde was die van Assendelft ir. 1936. In de jaren 19.35 tot 1938 wapen het 'vooral P. Bruins erf-Th. Pronk die de eer der vereniging hoog hielden. Wegens materiaalgebrek bleef de activi teit der vereniging in de oorlogsjaren be perkt, maar na de bevrijding werden onder de bezielende leiding van voorzitter C. van der Winden de zaken energiek aangepakt en werden door de leden vele successen be haald: Henk Kuitwaard won in 1951 niet minder dan zeventien wegwedstrijden. Op Zaterdag 24 October zal dit vierde lustrum worden gevierd met een feestavond in het Kennemer Theater waaraan het ge zelschap van Kees Stct zal medewerken. Renners ontvingen hun prijzen De Beverwijkse rennersclub „Kennemer land" heeft Woensdagavond 111 café „de Klomp" onder voorzitterschap van /le heer J. F. Groot een ledenvergadering gehouden. Men besloot op 18 October een jubileum- rit te houden ter gelegenheid van het twin tigjarig bestaan. De A-klassers maken op deze dag een rit van 90 km: via Wijk aan Zee gaat het door de duinen naar Bakkum en Esmond a/d Hoef en vervolgens naai den Helder. De B- en C-klassers rijden 60 kilometer en keren bij Schoorldam terug. Met een toepasselijk woord reikte de voorzitter hierna de prijzen uit aan de win naars van de afgelopen zomercompetitie Een médaille ontvangen, in de A-klasse: T. Beentjes, Chr. de Niis' en J. Stet; in de B- klasse: M. Stuyt, Chr. de Jong en N. Kluft; Naav wij vernemen, heeft de gemeente Castricum van de desbetreffende rijks instanties nog een extra bouwvolume voor 60 woningen gekregen. Twintig woningen hiervan worden zogenaamde arbeiderswo ningen waarvan de huur niet meer dan f 7 per week zal bedragen en de resterende 40 worden middenstandswoningen. Dit extra bouwvolume dient men te ge bruiken voor het bouwplan Biesterbos en liet werd de gemeente „in de schoot ge worpen". omdat men het van rijkswege zeer aantrekkelijk vond dat de gemeente voor de 20 arbeiderswoningen zelf de be woners. aan mag wijzen. Dit bericht zal door de woningzoekenden in Castricum ongetwijfeld met vreugde worden be groet. De Castricumse bouwondernemer, de heer J. Biesterbos, had aanvankelijk een plan ingediend voor de bouw van 180 woningen. Het beschikbare bouwvolume bleek echter niet toereikend, Waardoor het a.antal te bouwen huizen op 120 werd te rug gebracht. De verdeling hiervan is als volgt: 40 arbeiderswoningen, 55 midden standswoningen en 25 duurdere midden standswoningen. Met de 55 heeft men be reids een aanvang gemaakt. Zij zijn gele gen achter de Oranjebuurt en de eerste zeven woningen zijn dezer dagen door de nieuwe bewoners betrokken. Volgende week hoopt de aannemer nog 7 van deze woningen gereed te hebben. De aannemer zal over ongeveer drie weken met de bouw van de arbeiderswoningen een aanvang Er bestaan in Castricum plannen om tot oprichting van een studieclub voor tuin en plantkunde te komen. De eerste bespre kingen daaromtrent hebben plaats gevon den en naar het zich laat aanzien, biedt dit plan een grote kans van slagen. Men stelt zich als doel: voorlichting te geven aan tuinLiefhebbers in de vorm van lezingen en adviezen en men hoopt, de ge meente, door een betere verzorging van de tuinen, een nog mooier aanzien te geven. De mogelijkheid tot het houden van een „tuinwedstrijd", waaraan alle inwo ners van Castricum kunnen meedoen, wordt eveneens overwogen. De Castri cumse schooljeugd zal ook aan haar trek ken komen. Men wil de kinderen lie fel e voor planten en bloemen bij brengen cn het ligt in de bedoeling, dat de schooljeugd planten mee naar huis krijgt. Deze planten wil men door de kinderen laten verzorgen, waarna de planten op een tentoonstelling aan een keuring zullen worden onderwor pen. Aagtedijk, 29 v. Nagoya n. Kobe. Alwaki, 28 v. Victoria te Bahia. Amsteldijk. 29 v. Colombo n. Djibouti. Amstelvaart, pass. 29 Ouessant n. Buenos Aires. Andijk, 30 te Galveston. Aagtedijk, 29 v. Santos n. Montevideo. Aalsum, 29 v. Aden n. Belawan. Abbekerk, 3 Oei. Kobe verwacht. Akkrumdijk, 29 v. Karachi n. Bombay. Alchiba, 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Alnatl, 29 90 m. NO. Pauls Rock. Alphacca, 29 v. New York n. Boston. Altair, 30 te Santos. Amstelland, 30 te Ilheos. Antonia, 24 tc Makassar. Alphard, 29 te Recife. Alpherat, pas. 30 Viissingen n. Rotterdam. Axeldijk, pass. 29 Viissingen n. New York. Ariadne, 29 te Bremen. Arendskerk, 29 dwars Carthagena n. Genua. Bali, 29 v. New York teCasablanca. Blijdcndijk, 29 te Boston. Bonaire, 30 te Georgetown. Boschfontein. 27 te Mombasa. Bcnnekom, 30 te Sari Antonio. Baarn, 29 v. Cristobal n. Willemstad. Borneo, 30 v. Port Said te Rjeddah. Baud, 31 te Buleleng. Barito, 29 v. Luwuk n. Banggaai. Barumum, 29 v. Gorontalo n. Tilamuta. Bintang, 29 220 m. N.t.O. eil. Guam. Bloemfontein, 29 120 m. .ZW. Oporto. Caitex Nederland pass. 29 Bizerta n. R'dam. Caltex Pemis, 29 v. Rotterdam n. Sldon. Caitex Utrecht, 29 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Delft, pass. 29 Casquets n. Sidon. Caitex Heiden, pass. 29 Kp. Gata n. Sidon. Caltex The Hague, 29 70 m. O.ZO. Kp. St. Vin cent. Camphuys, 29 v. Makassar n. Ambon. Castor, 29 550 m. W.ZW. Lands End. BESTE KINDEREN. Vórige week heb ik jullie beloofd nog iels over die merkwaardige vogel uit de Pool streken ie vertellen cn die belofte ga ik nu inlossen. Allereerst dus over hun broed tijd en de verzorging van de jonge pinguïns. De meeste pinguïn-soorten maken een coor: plat nest van kleurige stukken steen. Vooral een kei met een opvallende kleur is erg geliefd en die stelen ze dan ook voortdurend van eikaars nest iveg. Zo is het bij langdurige bestudering gebleken, dat een „mooie" steen in een nest aan het begin van de broedkalonie neergelegd, later in de rand Aan een aan het eind der groep gelegen nest teruggevonden werd. Er zijn echter ook pinguïns die hun ei op de kale ijsvlakte uitbroeden, vaak bij een temperatuur van meer dan 62 graden onder nul. Zoiets is bijna niet te begrijpen. Het merkwaardige is dan echter, dat het ei niet alleen door de echte ouders warm gehouden wordt, jnaar de hele kolonie draagt er zorg voor, zodat de ouders zich ook eens kunnen ..vertreden". In verband met de van 9 tot en met 17 October te houden tentoonstelling „Groter Beverwijk" hebben B. en W. besloten om alle te Beverwijk gelegen winkels tot 10 uur 's avonds ontheffing van de Winkel sluitingswet 1951 te verlenen op 9, 10 en 12 tot en met 17 October. „Weenink" schaakte onderling De Beverwijkse schaakclub „Weenink" heeft de onderlinge competitie voortgezet en in afdeling één wist Groen zijn eerste winst punt te scoren: Tervoort werd hiervan het slachtoffer. Koomen speelde in deze afde ling remise tegen Muyen. In afdeling drie moest Meyer Sr. twee maal hel onderspit delven tegen De Wijs, hetgeen Limburg in afdeling vier overkwam in zijn partijen tegen Bekker. De uitslagen waren: Afdeling I: J. de Boer—K. Slings afgebr.; J. Meyer Sr.—H. v. "t Hoff afgebr.; J. C. MuyenC. Koomen 'Jri; A. TervoortW. Groen 01. Afdeling ÏI: J. OtterlooJ. G. Jimmink 10; J. v. d. DoesA. Alders 01; N. Mole naar—H. Nijman ri—ri; J. v. Verseveld—L. P. Siebers afgebr. Afdeling III: A. de Wiis—J. Meijer Sr. 1—0; J. Meijer Sr.—A. de Wijs 0—1; R. Meijer— A. Priester 0—1; D. Duinmeyer—J. Sonnc- veld afgebr.; J. H. G. Hoppen—M. van Leeuwen 1—0. Afdeling IV: J. A. Limburg—J. Bekker 01; J. BekkerJ. A. Limburg 10; J. LimmenC. Verduit 01; D. v. Vuuren J. Gaartman 1—0'; J. Vessiér—H. Duisen- berg Jr. 0—1; J. H. Meijer—G. Duisenberg 0—1. MARKTBERICHT BEVERWIJK 30 September Aardbeien 300 (slof); aardbeien 2352 (doosje); andijvie 69; bloemkool 815; bospeen 1017; waspeen 614; sla 2V10; spinazie 8—26; prei 8—14; knollen 6—10; groene kool 510; rode kool 610; spercie- bonen 2361; pronkbonen 1227; spruiten 2847: peen 47; uien 37; perziken 314; druiven 7284. Deze zeldzame gezamenlijke zorg voor de jongen ontmoeten we later ook weer, als het ei „uit" is en het pluizige, donsige jong bijzondere hulp nodig heeft. Geen moeite is te veel voor de volwassen pinguïn om de jongen van de kolonie te verzorgen. Zelf eten ze bijna niets, maar al het voer gaat naar de jongen, die er aan 't einde van hun „kinder'Tijd groter en krachtiger uit zien, dan hun afgetobde ouders. De sterkste pinguins uit de groep zorgen voor de aan voer van voedsel voor de jongen, die onderwijl in een soort „ldeuterverblijf" door de ouderen cn zwakkeren bewaakt worden. Dit voer bestaat natuurlijk voor namelijk uit vis. Op onze foto zie je nog een groepje pinguins in de Londense die rentuin. De mooiste, een Keizer-pinguin, staat op een steen en kijkt van zijn „troon" neer op zijn „onderdanen". En hierna onze brieven. Allereerst heet ik hier een nieuweling van harte welkom in ons hoekje: GEA v. R. uit Santpoort. Wat Jammer Gea, dat je niet meteen een mooie schuilnaam verzonnen hebt! Maar dat hoor ik nog wel even van je en vergeet je dan niet ook je verjaardag in de brief te schrijven? Je raadsel was prima in orde. Doe de volgende ronde ook maar mee, die begint juist vandaag, dan win je misschien ook wel eens een boek. MEIZOENTJE, je was verleden week te laat hoor, met je brief. Het raadsel heb ik echter nog laten gelden, maar een ant woord in de krant kon er niet meer bij. Hebben jullie .een leuke dag gehad op moeders verjaardag? De boeken, die je noemde heb ik beide gelezen. Ik kan me nog herinneren, dat ik ze ook heel mooi gevonden heb. Wat ben je nu aan het lezen? Ik denk zo, dat jij „Afkes Tiental" v/el erg mooi zult vinden. Of ken je dat al? MARJANNEKE heeft opgemerkt, dat er een fout geslopen is in het puntenraadsel. De kinderen, die een plaats op de Veluwe in de buurt van Lunteren met een E opge schreven hebben (ik bedoelde natuurlijk Ede) hebben het goed gedaan. Zes stipjes was namelijk fout in de opgaaf. Leuk, dat je al zo vast van plan bent de volgende ronde te winnen. Je zult echter wel een zware strijd hebben, want ik heb een hele boel goede puzzelaars in mijn hoekje, hoor! Veel succes met het raadsel van deze week. WIELRENNER schrijft, dat zijn Vader ziek is, zodat er van fietsen met hem niet veel komen kan. Wat naar voor je Vader, jongen. Moet hij nog lang het bed houden? Misschien kun je je broer ertoe overhalen eens met je mee te gaan op de fiets, als hij met verlof is? Krijgen jullie ook nog herfstvacantie op school? Van harte beter schap met je Vader, hoor! Van ZEEMEERMIN kwam een gezellige brief. Als je tenminste het relaas van een gepijnigde bij de tandarts „gezellig" kunt noemen. Die kiezentrekkerij zul je gevoeld hebben meisje! Prettig, dat je tante het ziekenhuis verlaten heeft. Gaat het nu goed met haar? Wat betreft het schnivvn aan mijais wel alleen de oplossing van het raadsel in sturen, anders mis je een behoorlijke kans op het uitgeloofde boek, vind je ook niet? Tussen haakjes Zeemeerminnetje, let jij in je volgende brieven eens wat meer op je taal? Er schuilen nog al aardig wat fouten in je brieven! HARDLOPER boft. Na zijn vermoeiende verhuistijd kan hij nu eens iekker uitrusten met een boek. Ja, Hardloper, je hebt de raadselronde van deze keer gewonnen. Zo zie je, een aanhouder wint. Gefeliciteerd, j hoor! Je krijgt je prijs zo gauw mogelijk toegezonden. Hoe is het met je broer? Is zijn voet al genezen of moet hij lange tijd rust houden? Dat zal wel niet meevallen voor zo'n woelwater. Nu, hij kan in ieder geval ook meegenieten van jouw boek. Tot slot is hier onze CLEMATIS weer. Wat leuk, dat die fiets nog zo goed te pas kwam! Ik kan me voorstellen, dat je ermee in je schik bent. Je rijdt nu echt voor je plezier natuurlijk. Uit het antwoord aan Marjanneke heb je misschien al gelezen, dat er inderdaad een fout in het punten raadsel school. Ik heb het jullie natuurlijk niet aangerekend. Jammer, dat het slechte weer de uitvoering van het koor verleden week Dinèdag zo „in het water" liet vallen. Ik heb uit je brief opgemaakt, dat jij in ieder geval wel geweest bent. Geen kou gevat? Dit was weer het laatste briefje van deze week. Tot volgende keer! TANTE ELS (Briefjes voor Dinsdag Kennemerlaan 186, IJmuiden, of aan de bezorger mee geven m - §M - pp - m m J1111» Mig: ijl De oplossing van het vorige puntenraad sel is: HALFWEG (Haarlem, Alphen, Lei den, Franeker, Woerden, Ede, Gouda). Puntentelling: HARDLOPER 39 CLEMATIS 38 MARJANNEKE 37 WIELRENNER 29 ZEEMEERMIN 28 SONJA 27 MEIZOENTJE20 GEA v. R9 HARDLOPER is dus de winnaar van deze ronde. Het eerste raadsel van het nieuwe viertal vind je hieronder. Doe je best, je hebt allemaal weer de kans om te winnen! Als je op de onderstaande regels NEGEN op de kruisjes van boven naar beneden twee woorden, die goed in dit seizoen pas sen. Goede oplossers kunnen er tien punten mee verdienen: X X kruipend schaaldier X X Noach's vaartuig X X vervelend, onplezierig X X honger X X groet: „vaarwel!" X X I— ontkenning X X speelgoed aan een touwtje X X rivier in Spanje X X besluit. je niets meegemaakt hebt, dan kun je inch m oorden van VIER letters invult, ontstaan TANTE ELS FELICITEERT: TIJGERLELIE, die morgen jarig is; BRUINTJE BEER, die Zondag feest gaat vieren en GOLDVLINDERTJE, die volgende week Woensdag haar geboortedag hoopt te herdenken. Van harte allemaal en veel plezier! 3OCOOCOOOIXOO0 aocoocco.-ccocotc yxacx Danae, 29 v. O ran te Algiers. Esso Den Haag, pa^s. 29 Algiers n. Antw. Ena, 30 v. Port Said n. Suez. Kemdijk, 29 te Bremen. El mi na, 29 240 m. Z. Tcneriffe n. Le Havre. Esso Rotterdam, pass. 29 Startpoint n. Baytown Friesland (SSM), 29 v. Blyth n. Odense. Felipes, 21 v. Telokanson te Singapore. Gouwe, 29 v. Morovia n. Dakar. Groote Beer, pass. 29 Str. Elle Isle n. Quebec. Gadlla, 27 v. rede Singapore n. Pulu Sambu. Gaastcrkerk, 30 v. Colombo n. Fremantle. Graveland, 29 te Bahia. Hector, 30 te Lissabon. Hilversum, 29 v- Port Said n. Lands End. Indrapoera, 29 Finisterre gepass. n. Marseille Ittersum, 30 le Suez. Ivoorkust, 30 v. Amsterdam n. Antwerpen. Japara (KRL). vertr. 30 v. Colombo n. Djeddah Karimata, 29 v. Pcnang n. Belawan. Kiek)récht, 29 v. Genua te Marseille. Kota Agoeng, 30 v. Tj. Priok te Singapore. Kota Baroe, 29 GO m. Z. Benkulen. Laag'kcrk, pass. 29 Str. Messina n. Port Said. Laurenskerk, 30 v. Madras te Calcutta. Liseta, 29 v. Tjilatjap n. Pladju. Langkoeas, 29 v. T.1. Priok n. Cheribon. Loosdrecht. 30 te Cochin. Luna, 29 te Oran. Lutterkerk, 29 v. Genua n. Antwerpen. Leopoldskeik, 30 v. Rotterdam te A'dam. Larenberg, 29 80 m. NO. Ouessant. Lcmstcrkerk, 30 v. Damman te Koewait. Maasdam, 30 te Southampton verwacht. Malea, 1 October v. Singapore te Adelaide verw. Mariekcrk, 28 v. Durban te Port Elizabeth. Markelo, 29 Londen. Modjokerto, 29 v. Penang n. Belawan. Myonia, 29 v. Stanlow te Amsterdam. Merwede. 29 v. Savanna n. Houston. Manoeran, 28 te Tj. Priok. Marpessa, 27 te Yokohama. Mentor, 30 v. Calamta n. Rotterdam. Macuba, 29 120 m. O.ZO. Str. Messina. Maetsuyéker. 29 170 m. N.NW. Fremantle. Murcna, 29 270 m. O. Socotra. Noordam. 29 v. Rotterdam te New York. Nieuw Holland. 29 480 m. W.t.N. Torresstraat. Ondina, 30 v. Pladju te Singapore verwacht. Oranje. 29 100 m. O.ZO. Aden n. Colombo. Ovula. 29 v. Rotterdam n. Curacao. Oranjestad. 28 80 m. NW. Cartagena n. Aruba. Perna, 30 v. Singapore te Yokohama. Pandrecht, 29 Str. Messina n. Beyrouth. Prins Maurits, 30 v. Le Havre te Antwerpen. Polydorus, 30 V- Rotterdam te Amsterdam. Peperkust 29 te Eenden. Prambanan, 29 v. Tj. Priok n. Pontianak. Prins Fred. Hendrik, 29 280 m. W.NW. Scilly s. Prins Fred. Willem, 29 370 m. W. Valentia. Prins Willem V, 29 230 m. O.t.N. Belie Isle. Rita. 29 v. Bangkok n. Pladju. Rijndam.'29 265 m. W.t.Z. Valentia n. New York. Rijnland, pass. 29 Finisterre n. Amsterdam. Radja, 28 v. Charleston n. Galveston. Ridderkerk. 29 v. Mombasa n. Aden. Riouw. 29 210 m. W. Colombo. Rondo. 29 t.'h.v. Majorca o. Le Havre. Samarinda, 30 te Ho Ilo. Sheratan. 30 te Port Said. 1ir Stad Rotterdam. 29 v. Newport n. Waba.ia. Straat Banka. 29 v. Singapore n. Lorenzo Mar- quez. Schie. pass. 29 Kp. Bon n. Heraklion. Sibaiak, 29 v. Halifax n. New York. Stad Maastricht, vertr. l Oct. v. Huelva naar Sluiskil. Sabang. 30 te Sampït verwacht. Salland, 28 210 m. NO. Madeira. Sarangan, 29 nog te Basrah. Schiediik, 29 150 m. O. Ceylon. Siaoe, 29 v. Priok n. Scmarang. Sinabang. 29 v. Makassar n. Donggala. Singkep. 29 Elba Cape n. Suez. Sirrah, 29 260 m. O. Formosa. Stad Alkmaar, 29 320 m- W. Scilly s. Stad Amsterdam. 29 560 tn. W.t.Z. Valentia. Stad Leiden. 29 350 m. O Tokio Stanvac DU rak. 29 v Sungeigerong n. Tj. Priok Sumatra, 29 350 m. ZO. Socotra n. Suez. Samarang. 30 v. Basrah n. Bombay. Sunetta, 23 te Balikpapan. Thalatta, pass. 29 Perim n. Suez, l'iitiaiengka, 30 te Singapore verwacht. Tiberius, 30 v. Port of Spain te Paramaribo. Tegelberg. 27 te Singapore. Tomori, pass. 29 Viissingen n. Antweipen. Tawali, 30 v. Genua n. Livorno. Tomini, pass. 30 Gibraltar n. Rotterdam. Tankhaven II, 30 te Tj. yban. Tara 29 100 m. W. St. Pauls Rock. Taria 29 530 m. W.ZW. Lands End. Tasman, 20 v. Tj. Priok n. Singapore. Tjibodas, 30 te Hongkong. rjisadane, 29 880 m. W.NW. Kaapstad. Trompenberg, 29 750 m. W. Scilly s. Utrecht. 30 te Soerabaja. Van SD Ibergen, 9 Oct. te Antwerpen verw Willem Ruys, 29 200 m. NW. Port Said n. Napels. Waterman, 30 410 m. O.t.Z. Wellington Wadkelo, 30 v. Pangkalpinang te Tj. Pnok. Waingapoe, 30 v. Buleleng tc Soembawabesat. Wield recht, 29 Krakatau gepass. o. Melbourne. Wonosari, 29 240 m. W. Mimkoy. IJsel. 29 v. Hamburg te Bremen. Zuiderkruis, 29 v. Rotterdam n. Halifax. Zeeland, (KRL), 29 120 m. N.NO. Finisterre KLEINE VAART Abro, 29 v. Viissingen n. Le Havre. Atlas, 29 van Aarhus n. Kopenhagen. Actinia. 29 v. Esbjerg te Liverpool. Albergen, 29 v. Sete n. Londen. Nnnie 29 v. Algiers n. d. Tees. Arnoudspolder, 29 v. Antwerpen te Lissabon. Algarve, vertr. 1 Oct. v. Flensburgh n. Biemen Att, 29 v. Duinkerken te Belfast. Badzo, vertr. 29 v. Londen n. Rotterdam. Barracuda, 29 v. Penzance n. Shorreham. Beekbergen, vertr. 1 Oct. v. Gatston n. Elies- mereport. Bcinisse, 29 v. Casablanca n. Boness. Betty, 29 v. Connahs Quay te Limmenck. Breé Helle, 30 v. Rotterdam te Londen verw. Bettv Anne. verm. 30 v. Cardiff n. R'dam. Bill verm. 30 v. Rotterdam n. Duinkerken. Cap'ri, pass. 29 Viissingen n. Rochester. Claes Compacn, 29 v. La Roebelle n. Requejada Cormoran, 28 v. Rochester n. Rotterdam. Citadel, pass. 30 Viissingen n. Moss. Coolsingol, vertr. 1 Oct. v. Bergen n. Mesane. Cornells Houtman, 29 v. Mesane n. Kopenhagen. Diligentia, pass. 30 Las Palmas n. Le Havre. Dollard, 29 v. Rotterdam te Kalmar. Dömburgh, 29 v. Bordeaux te Casablanca. Duiveland, 30 v. Rotterdam n. d. Thames. Franka II. 29 v. Gothenburg te Fmden. Fiat, verm. 29 v. Londen n. Rotterdam. Fiducia, 29 v. Norwick n. Salt End. Follonica. 29 v. Duinkerken n. Skive. Frejo, 29 v. Avonmouth n. Fowey. Gerry, 29 v. Oslo n. Bandtholm. Gaasterland, 29 v. Leith n. Rotterdam. Glashaven, te Malmö verwacht. Henrica b, 30 v. Guernsey te Plymouth verw. Hoflaan, verm. 1 Oct. v. Rotterdam n. Calais. Henrica, vertr. 30 v. Glasgow n. Manchester. Haskerland. 29 v. Goole n. Kingsiynn. Hast I, vertr. 1 Oct. v. Rotterdam n. Londen. Mast III, vertr. 30 v. Parijs n. Stockholm. Hast IV, vertr. 30 v. Huil n. Parijs. Heemskerk, o29 v. Stettin n. Honsater. Hondsrug, vertr. 30 v. Sterling n. Methil. Ida Pieter, 30 v. Stettin te Pargas verwacht. Jo. verm. 29 v. Whitestable n. Londen. Josien, 29 v. Vifstawarf te Huil. Koitenacr, 30 te Helsinki. Leny. 29 v. Bremen n. Kopenhagen. Lecndert, 30 v. Rotterdam te Middlesbro. Leuvehavcn. 30 v. Antwerpen te Aarhus verw. Lies, 28 v. Goole n. Norresundby. Mypuck, pass. 29 Viissingen n. Zeebrugge. Marietje Bohmer, 2 Oct. te La Pallice verw. Maasym, 29 v. Stettin te Emden. Marcella, 30 v. Berwick n. Grangemouth. Marne, pass. 20 Brunsbüttel n. Rotterdam. Matthew, 30 v. Dover n- Thameshaven. Megrez, 29 480 m. O.ZO. Kp. Farwell. Menfesr, 29 v Marseille te Casablanca. Merwehaven, 30 v. Rouaan te Casablanca verw. Midsland, 29 v. Rotterdam n. Leith. Mirach, 29 v. Loctudy n. Casablanca. Mirzam, 29 v. Nantes te Bordeaux. Monica, 30 v. Southampton te Billingham. Mulan, 29 v. Gothenburg n. Westport. May Star, 1 Oct. v. Esbjerg te Viissingen. Nassauhaven, vertr. 5 Oct. v. Rotterdam naar Gothenburg. Netta, 29 v. Stockholm n. Koping. Nieuwland, 28 v. Rotterdam te Grangemouth. Noord, 30 v. Shellhaven te Kingsiynn. Nottingham, 29 v. Harlingen n- Goole. Olive, verm. 29 v. Londen n. Rotterdam. Oise, 30 v. Parijs te Amsterdam. Olivier van Noort, 29 v. Lidkoping n. Nederland Pavo, 28 van Gefle te Zaandam. Ponza, 28 v. Wasklot n. Zaandam. Poortvliet, 29 v. Cuxhaven n. Schwarzenhuette Rose Marie, pass. 29 Viissingen n. Antw. Sambre, 29 v. Guernsey n. Rotterdam. Spurt. 30 v. Rotterdam n. Flensburg. Strijpe, vertr. 30 v. Gent n. Wicklow. Timor, 30 te St. Brieux. Tyro, 29 v. Amsterdam te Dublin. Tilly, 29 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Taormlna, pass. 30 Brunsbüttel n. Denemarken. Vrede. 29 v. Viissingen n. ICilrush. Van Gelder. 29 v. Bremen n. Hull. Veenenburgh, 29 v. Kingsiynn n. Rotterdam. Vrouwepolder, 29 v. Antwerpen te Oporto. Vrijburgh, pass. 30 Dungeness n. Londen. Wiebold Rohmer, 30 v. Duinkerken te Dakar verwacht. Wcsterschekle, 1 Oct. te Rotterdam verw. Westlaan, 29 v. Hamburg n. Rotterdam. Willem Barendsz, 29 v. Sundsvall n. Uleaborg. Wire, 29 v. Gothenburg n. Skoghal. SLEEPVAART Goeree, pass. 29 Kp. St. Vincent. Hudson, 29 60 m. N.1.W. Perim. Humber. 29 560 m. Z.t.W. eil. Guam. Noordholland, 29 Minicoy gepass. n. Rangoon. Noordzee. 29 t.h.v. Kp. Corbelin n. Chittagong. Poolzee. 27 v. Corcubion. Witte Zee, 29 t.h.v. Belawan n. Singapore.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 10