VÜSS VARIA Een kleurwedstrijd Mevrouw Kwint organiseerde show voor „Tesselschade-Arbeid Adelt" „Schootietiberg" als modecentrum Toneelgroep „Puck" voor Arbeiders-toneelfonds Cor de Groot speelde voor „Toonkunst" Onteigening in „De Gilden" Reddingsbrigade slecht in de financiën ONS KINDERHOEKJE 10 Ouderavond kleuterschool „Jan Campert" Zaterdag ontvangt WIJ Zuidvogels En voor scholieren Scheepvaart Trainings-kosten bij de CRB niet gedekt Geen kralen voor ogen (Van een verslaggeefster) Een paar uur lang is gisteren in Veisen de harteklop van het mondaine leven in een grote wereldstad te beluisteren ge weest. Mevrouw H. A. Kwint-Wiersum had haar huis aan de Driehuizerkerkweg beschikbaar gesteld voor het houden van een liefdadigheidsshow en zij heeft dit initiatief niet behoeven te betreuren. On geveer honderdvijftig dames uit geheel Kennemerland, waarbij onder meer me vrouw J. baronesse De Vos van Steen- wijk-van Royen, mevrouw C. Cremers-de Bruyn, mevrouw Den Tex-baronesse Ben- tinck van Schoonhete en vele genodigden vit Velsen, hebben zich de nieuwste crea ties op modegebied laten tonen door de mannequins van maison Kruysveldt-de Mare uit Amsterdam. De baten van deze modeshow vloeien in de kas van de „Vereniging Tesselschade- Arbeid Adelt" en, hoewel het bedrag nog niet definitief is bekend, wordt het op ne genhonderd a duizend gulden geschat. Een resultaat dat alle arbeid, in deze gedaan ten volle verzoet. Een droom van eenvoud Mevrouw Kwint had de gehele beneden verdieping van „Schoonenberg" ontruimd en van gezellige zitjes voorzien om al haar gasten te doen genieten van het fraais dat zich daar ontvouwde. Van het eenvoudige mantelpakje via de geklede en de cocktail japon tot de avondtoiletten, zijn de ge toonde modellen stuk voor stuk simpel en eenvoudig geweest. Maar juist die een voud getuigde van het raffinement dat in de komende herfst en winter kenschetsend voor de mode wordt. Het was niet slechts maison Kruysveldt de Mare zelf, die de strakke lijn lanceerde, de ingewijden proefden eenzelfde streven in de creaties van de bekende Parijse modehuizen, die voor velen gemakkelijk vielen te onder kennen, onder meer aan de veelomstreken roklengten. Wars van alle overdaad was daar onder meer het eenvoudige zwart-wollen toiletje, waarvan de strenge lijn werd verbroken door een eenvoudig mouvement aan de voorzijde en dat gecompleteerd werd door een hoedje en een mof van ocelot. Het zware kamgaren deux-pièces, waarvan de schuine overslagen voor aan de hooggeslo ten hals door een enkele knoop werden vastgehouden, oogstte een gelijk succes. Geen van de modellen was getooid met enig sieraad, want in het nieuwe seizoen is de stof en niet de versiering nummer één. Een enorm succes op dit gebied boekt de nieuwe vinding aleouchine, een combi natie van zijde met wol, die vooral voor geklede en cocktail japonnen en vogue is. Voor cocktailjurken is daarenboven satijn, imprimé-sur-chaine, zeer geliefd. Zuiver zijde werd onder meer gebezigd als man telpakje in de zo gewilde anthracietkleur. En een van de modellen, die een onge kend succes oogstte, was de in extra strakke lijn gehouden japon van satin duchesse, waarvan de strenge coupe slechts werd gebroken door de twee los er over hangende zijpanden, gevlochten van het zelfde materiaal. Een stof, die voor mantels zeer in tel is, is het fantaisie-mohair; maar ook het ka meelhaar ratiné zal grote opgang maken. Tot slot van de show werd een viertal avondtoiletten getoond, waarvan de crea tie van zwarte faille met dito vélours chiffon de kroon spande. Daarnaast moet het roomkleurige kleed van satin duchesse worden genoemd, dat als enige versiering, dwars over het keurslijfje een zwart flu welen bies droeg, met aan het eind een rose roos als corsage. Maar dit was dan ook de enige uitbundigheid in alle ge toonde modellen. De wandel- en geklede toiletten werden gecompleteerd door klei ne, eveneens strak van lijn gehouden hoed- Voor de eerste ouderavond van de open bare kleuterschool „Jan Campert", welke Donderdagavond in de school aan de Hei- destraat werd gehouden, bestond vrij veel belangstelling. De voorzitter van de oudercommissie, de heer v. Os van de Abeelen hield er een korte inleiding, waarin hij de taak van de oudercommissie, nu de school openbaar ge worden is, omschreef. Deze taak zal be staan uit een regelmatig contact tussen ouders en leiding der school en eventuele klachten of suggesties zullen worden be sproken. Voorts meende de voorzitter dat speciaal in deze gemeente op het gebied van onderwijs veel voortvarendheid wordt betoond, waaruit hij concludeerde dat het gemeentebestuur ernst maakt met de on derwijszaken. Mejuffrouw J. Woudstra, hoofdleidster der school, hield vervolgens een causerie over „onze school en haar bevolking". Zij besprak eerst een groot aantal punten die tot doel hadden de interne organisatie op school te bevorderen. Voorts wees zij op het constructief materiaal dat de kleuters ter beschikking staat, waaraan volgens haar het tegenwoordige kind behoefte heeft. „Een kleuterschool is geen instelling om het kind „zoet te houden", maar er wordt wel degelijk met de opvoeding reke ning gehouden" meende spreekster. De leidsters observeren het kind en trachten de ontwikkeling in juiste banen te leiden. Een goede samenwerking tussen school en huis is zeer belangrijk, besloot mejuffrouw Woudstra, die door haar inzichten blijk gat het moderne onderwijs aan te hangen. Na de discussie die zich na de lezing ontspon, was er voor de ouders gelegenheid de klas sen te bezoeken. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 1 op 2 October KW 50 100 k.; KW 163 40 k.; KW 65 20 k KW 5 30 k.: KW 15 13 k.; KW 6 60 k.; KW 85 4 k.; KW 45 17 k.; KW 110 100 k. KW 47 2 k.; KW 130 5 k.; KW 54 3 k.; KW 151 12 k.; KW 140 51 k.; KW 16 10 k.; KW 18 8 k.; KW 161 20 k.; KW 83 20 k.; KW 20 3 k.; KW 144 34 k.; KW 29 3 k.; KW 32 5 k.; KW 49 2 k.; KW 39 1 k. Trawlharing KW 176 34 k.; KW 123 30 k.; KW 95 34 k.; KW 70 34 k.; KW 129 34 k.; KW 159 35 k.; KW 168 20 k.; KW 7 60 k.; IJM 74 25 k.; IJM 283 34 k.; KW 78 50 k.; KW 41 20 k.; KW 48 50 k.; KW 9 30 k.; KW 25 30 k.; KW 73 34 k.; KW 40 50 k.; KW 141 20 k. Trawlharing geen vangst: KW 44, KW 70, KW 75, KW 38. Vleetharing geen vangst: KW 43, KW 89, •IW 170, KW 2, K W138. IJM 75. Gemiddelde vangsten Vleet: 18 kantjes. T*s4vl: 29 kantjes. jes, waarvan madame Raff aio de ontwerp ster is. Poezenshow in de ha! Niet alleen „Tesselschade-Arbeid Adelt" heeft van de gastvrijheid van mevrouw Kwint geprofiteerd. Voor de tijdelijke be woners van het „Kerbert-asyl" was in de hal een plaatsje ingeruimd. Keurig opge poetst en afgestoft, mevrouw Van Tuyll van Serooskerken, die de wacht bij deze levende have had betrokken verzekerde dat zij de dieren zelf onder handen had genomen prijkte op keurige en kleurige kussens in de hokken een achttal met strikken versierde poezen. Enige hiervan hebben de eer genoten in de armen van de mannequins de ronde te mogen doen en een ervan heeft zelfs een liefderijk tehuis gevonden. Niet iedereen ziet echter kans een poe- zebeest in de familie op te nemen, maar het loffelijk streven van mevrouw Van Tuyll is nochtans beloond, want de col lectebus, die ten bate van het asyl bij de hokken was geplaatst, was welhaast te klein om alle goede gaven te kunnen be vatten. Muzikale omlysting Bij degenen, die eveneens belangeloze medewerking aan het modefestijn verleen den, een bekende Haarlemse firma voorzag de dames van lipstick was het Kennemer-trio, bestaande uit de dames Lida Voorenkamp-Langeveld en Annie Schoen en de heer Bob van Marken. Ook zij hebben een werkzaam aandeel in het slagen van de middag gehad door het ver tolken van klassieke muziek. Zij zagen in een bloemenhulde hun arbeid beloond. Aan het eind mochten eveneens de mannequins uit handen van mevrouw Kwint een bouquet in ontvangst nemen en tenslotte heeft de presidente van de „Ver eniging Tesselschade-Arbeid Adelt" me juffrouw B. Harmens de medewerkenden dank gezegd voor de betoonde hulp. Tot mevrouw Kwint, de vriendelijke gastvrouwe van deze middag, die zo in alle opzichten geslaagd genoemd mag worden, werden zeer terecht speciale woorden van waardering gericht. In het busje van „Dierenbescherming" is later f 171.74 teruggevonden, waarvan 1/3 is afgedragen aan Tesselschade-Arbeid Adelt. De Stichting Arbeiders-Toneelfonds te Beverwijk heeft voor de eerste uitvoering voor haar leden beslag gelegd op het to neelspel Bloch, van Hella Ilaasse. Dit stuk wordt gegeven door de Stichting „Puck", toneelgroep van en voor jonge mennen. De eerste opvoering van Bloch zal over enkele dagen plaats vinden in Amsterdam, het is dus een geheel nieuw stuk. De schrijfster verwierf in 1948 grote be kendheid, toen haar novelle „Oeroeg" ge kozen werd als geschenk van de Boeken week. Verder schreef zij vele novellen, gedichten en i-eisbechrijvingen en publi ceerde de romans „,Het Wouw der Ver wachting", „De Verborgen Bron" en „De Scharlaken Stad". De opvoering van Bloch heeft plaats op Donderdag 15 October in het Kennemer Theater. Vóór Maandag 5 October bestaat nog gelegenheid zich als lid van de Stich ting op te geven. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Cecilia C. S„ d. van N. Th. Smit en S. H. Kimman; Hendricus G., z. van A. N. Vosse en M. C. Appel; Clara C„ d. van L. David en M. Th. Lammers; Cornelia, d. van L. J. Castricum en Th. Gerrits; Klaar C., z. van P. Spaans en H. Minneboo; Theodorus P. C., z. van Th. Burger en H. Maas; Johan nes G. H. M„ z. van W. H. Hulscher en A. de Sévrèn Jacquet; Catharina M. H., d. van A. E. N. Weterings en J. de Reus; Johanna J., d. van J. J. de Vries en E. C. Kranendonk; Louisa, d. van W. J. Zonneveldt en J. M. Heiloo; Anke, d. van B. Hop en S. Hoving; Antonius J., z. van A. Th. Bogaard en A. M. van Diepen. ONDERTROUWD: J. Ph. Schouten en S. C. G. Put; J. H. Huner en A. E. Huijg; H. H. G. Koppen en A. E. A. van Lieshout; C. Terol en C. C. van Meurs; J. van der Beek en D. Koorn. GETROUWD: L. de Ruiter en A. E. van Groningen; L. N. P. Benning en M. de Lij- zer; J. Metselaar en E. C. Geldermans; W. A. M. Paap en F. M. Degeling; J. H. Vessies en G. H. M. Welagen; IJ. D. Stappers en A. Frankfort; P. Voormeer en H. W. van Dom- OVERLEDEN: Th. Brandjes, 77 j„ echtgen. van M. Jansen; G. van der Genugten, 73 j., echtgen. van G. Jongkind; L. Nasieda, 91 j., wed. van J. P. Moor. Ten huize van burgemeester Kwint werd een modeshow gehouden ten bate van Arbeid Adelt. Foto: Mevrouw Baronesse de Vos van Steenioijk bekijkt een der modellen. Rechts: Mevrouw Kwint met een van de poesjes op haar arm, die deze middag verkocht werden. Twee en een Iatertje. Er waren gisteren zowaar maar twee haringtrawlers ter markt: de „Eli Chénévière" met 1700 kisten en 150 stijve, en de „Zeelandia" met 950 kisten haring zonder meer. Om acht uur in de ochtend maakte de SCH 27 het trio vol met 550 kisten verse haring en voorts was er nog wat kleine vaart. Stevige haringprijs. De haringprijs was weer goed: ze draaide rond de 14 per kist en ook de makreel was, dank zij de schaar ste in dit artikel op deze Donderdag, duur: van 21 tot 27 per kist. Paar regels. De weinige rijen kabeljauw van Donderdag brachten goed geld op: voor 132 tot 104 de tien gingen de dikkoppen naar België. Tonijn. De Zeelandia zorgde gisteren voor een haringjager van professie: een tonijn, die het tot 86 bracht. Niets. In de rondvissector was overigens bitter weinig te beleven: wijting en schelvis waren er zelfs helemaal niet. Flauwe schol. De scholprijs hield zich flauw: voor drietjes is niet meer dan 8 a 12 gekomen en de tweeën moesten met 15 tot 20 genoegen nemen. Ook in En geland is het niet zo florissant met de schol, zodat de prijzen van de grovere variëteiten hier mee daalden. De enen haalden met moeite de 25 en de zetschol een ƒ35; middel- en grote schol kwamen niet boven de 40 per kist. Ruim tong. Er wordt flink fijnvis ge vangen en de prijzen blijven heel redelijk, al vertoont de markt af en toe wel eens een inzinking. Gisteren begon de tong bijvoor beeld met 4 voor een kilo lappen, om later af te dalen naar 3,60. Maar de prijs herstelde zich en kwam weer op de 4, terecht. Voor grootmiddel is ongeveer 2,05 betaald en de kleinmiddeltong bracht door de bank genomen 1.85 op, terwijl de enen 1,65 golden en de slips zich bleven abon neren op 1,40 per kilo. Raak, Cor! De Eli Chénévière, het Mare- zaten-„vlaggeschip" van dit haringsei zoen, maakte gisteren een fraaie besom ming met 25.200. Daarvoor was het schip onder Cor Aland acht dagen van honk ge weest (23 Sept.). De Zeelandia, die twee dagen „ouder" was, deed 13.500 en de SCH 27 besomde toch nog 9100. Lange Schoort. De markt van vanmor gen werd bezocht door de Schoorl, die het dit keer door allerlei tegenslagen erg lang maakte en na bijna 12 dagen 1000 kisten mee naar huis nam. De Thorina (van 23 Sept.) en de Abraham (van verleden Don derdag) waren ook present, de laatste met 2000 kisten. De Vikingbank, die Woensdag 1450 kisten had, zou voor morgen komen. Marktprijzen. Per 1 kg: gr. tong ƒ4,10 3,60; grm. tong ƒ2.161,97; kim. tong 1,96—1,76; kl. tong I 1,92—1,66; kl. tong II 1,52—1,35; tarbot I 2,55—2,10. Per 50 kg: kim. schol 4034; kl. schol I ƒ33 23; kl. schol II ƒ31—8; schar ƒ22—14; v. Er staat voor Zaterdag weer een moei lijke wedstrijd op het programma voor de IJmuidenaren, want Zuidvogels beschikt over een zeer goed elftal. Opmerkelijk is wel dat Zuidvogeis ieder jaar zo'n goede start heeft maar in de loop dei competitie iets afzakt. Weliswaar hebben zij vorige week met 32 van Spakenburg verloren, maar dat is geen reden voor de V.V.IJ'ers om te denken, dat de terugslag van Zuid- vogels al op komst is, Er zal zeer hard ge werkt moeten worden om een enigszins gunstig resultaat te krijgen en één of twee punten zouden erg nodig zijn, gezien de stand op de ranglijst. Het overige programma luidt: IJmuaden 2ETO; IJmuiden 3VEW; Concordia IJmuiden 4; SIZO 4IJmuiden 5. JuniorC^: IJmuiden bETO a. Aspira*»en: VSV aIJmuiden a; VSV d IJmuic^-n b; Kennemers cIJmuiden c; Kenneswrs d—JJ muiden d. haring ƒ1711,10; makreel 25,5019; kl. schelvis II ƒ4135; wijting ƒ388; kl. gul 25; gr. rode poon II 16. Per 125 kg.: gr. kabeljauw 264208. Aanvoer: 347 kisten tong en tarbot; 598 schol, 13 schar, 3187 haring; 76 makreel; 7 schelvis, 139 wijting, 15 kabeljauw en gul, 8 poon, 10 diversen. In totaal 4400 kisten. Aanvoer op Urk. Woensdag werd door 94 vaartuigen aangevoerd: 7882 pond kuilpa- ling, 8096 cent; 463 pond lijnaal, ƒ,0,95 ƒ1,02; 266 snoekbaars, 5054 cent; 317 rode baars, 7880 cent; 560 pond voorn, 4 5 cent per pond; 772 bak nest, 2,57 per bak van 37 kilogram. Vele prominente Nederlandse kunste naars hebben onder de auspiciën van de plaatselijke afdeling van Toonkunst de planken van het Luxor Theater reeds be treden. Voor de primus der pianisten van eigen bodem, Cor de Groot, was het Don derdagavond echter de eerste keer. Het geen wellicht de reden was van zijn ietwat eenzijdige programma met een duidelijke voorkeur voor de Romantiek: De stoere Beethoven naast de dromerige Chopin, de gracieus-vormelijke Mendelsssohn naast de speelse Chabrier. Uit zijn rijke répertoire heeft de solist naar hartelust geput en of het nu met de monumentale sonate in Es-groot Opus 31 No. 3 van Beethoven was of met de ca- prieuze „Polichinelle" van Rachmaninoff, Cor de Groot heeft ons wederom laten horen van welk formaat zijn reproduce rend kunstenaarschap is. Hoe levendig her inner ik mij nog een concert uit de eerste jaren van zijn optreden in het openbaar. Reeds toen „bracht hij de zaal aan zijn voeten", zoals het in de critieken uit die dagen heette. Ouder geworden is zijn spel aanzienlijk gerijpt: het vurige, vaak zelfs onbeheerste, is verdwenen en heeft plaats gemaakt voor een temperament, dat alle zielsberoeringen aanvoelt en weer geeft. Een onfeilbaar geheugen, waérdoor hij zich geheel in zijn spel kon laten gaan, maakte zijn voordracht des te boeiender. De Groots voorliefde ging deze avond kennelijk uit naar de expressieve muziek van Chopin, wiens Ballade in g-klein, opus 23, een sterke geladenheid kreeg. De vele honderden luisteraars voelden, dat zij een begenadigd kunstenaar hadden ge hoord. Jeugdmiddag 's Middags hebben vele leerlingen dei- plaatselijke scholen naar De Groots spel geluisterd. Echter niet naar zijn spel al leen: de pianist heeft, de uitgevoerde wer ken vooraf toegelicht. Vorig jaar deed Willem Andriesen het zelfde, toen hij op de hem eigen wijze een anders zo rumoerig volkje enkele uren dood stil heeft weten te houden met op boeiende wijze over muziek te vertellen. De Groot heeft, wat de ten gehore gebrachte com posities betreft, vrijwel Andriessens voet sporen gedrukt. Paedagogisch bezien moest hij het tegen laatstgenoemde echter afleg gen. Niet alle kunstenaars bezitten de gave op bevattelijke, boeiende en tevens geesti ge manier over de muze der muziek en over de uitingen van haar grote zonen te vertellen dat jongeren zowel als ouderen er iets van „opsteken". Hetgeen aan de waardering voor De Groot als uitvoerend kunstenaar niets af doet. A. J. VAN DER WEIJDEN WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE. Op 28 Juli 1953 heeft Velsens raad het onteigeningsplan voor „De Gilden" in Vel- sen-Noord goedgekeurd. Gedurende dertig dagen is dit plan voor iedere belangstel lende te zien geweest in het raadhuis in Velsen en nu zal, behoudens koninklijke goedkeuring, tot onteigening worden over gegaan. De percelen waar het om gaat, zijn eigendom van de vennootschap onder firma G. Scholts en Zoon, enige vennoten, namelijk G. Scholts, bloembollenkweker in Velsen-Noord en H. G. Scholts, bloem- oollenkweker in Beverwijk. A-kkrumdijk, 1 Oct. v. Karachi te Bombay verw. Aldegonda, nacht 1-2 Oct. v. PI ad ju te Bang kok verwacht. Amsteldiep, 30 v. Semarang n. Soerabaja. Amstelkroon, 30 v. Norfolk n. Nederland. Arkeldijk, 30 v. New Orleans n. Houston. Alphard, 30 v. Recife n. Bahia. Alpherta, 30 v. Antwerpen te Rotterdam. Amerskerk. 1 Oct. v. Genua te Marseille. Amor, 1 Oef. te Patras. Amstelbrug, 30 v. Hamburg n. Ri ode La Plata. Amsteldijk, pass. 30 Minikoy n. Djibouti. Amstelpark, 30 dwars Miami n. Nederland. Arendsdijk, 30 v. Buenos Aires n. Montevideo. Arendskerk, 1 Oct. te Genua. Axeldijk, pass. 30 Scilly s n. New York. Abbedijk, 30 v. Rotterdam te New York. Alnati, pass. 30 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Aagtekerk, 1 Oct. v. Kobe n. Hongkong. Abbekerk, 30 v. Takubar n. Kobe. Algenib, pass. 1 Oct. Pinisterre n. Antwerpen. Argos, 1 Oct. v. Izmir n. Cavalla. Annenkerk, 1 van Hamburg n. Bremen. Ariadne, 1 dwars Bergen n. Amsterdam. Adinda. pass. 30 Tourane n. Singapore. Agamemnon, 30 600 m. W.ZW. Lands End. Amstelvaart, 30 70 m. N. Kp. Ortegal. Amstelveen, 30 150 m. Z. Reykjavik. Averdijk, 30 200 m. W. ten Z. Lands End. Bali, 30 v. Casablanca n. Beyrouth. Banka, pass. 30 Aden n. Colombo. Barendrecht, 30 v. Curagao te Punta Cardon. Baarn, 30 v. Cristobal te Cartagena. Boskoop, 30 440 m. W.t.Z. Flores n. Plymouth. Britsum, pass. 30 Guardafui n. Aden. Rlommersdijk, 30 te New York. Breda, pass. 1 Texel n. Antwerpen. Baud, 1 Soerabaja verwacht. Bloemfontein, 30 400 m. NO. Teneriffe. Breda, 30 v. Bremen n. Antwerpen. Caltex Pernis, pass. 30 Ouessant n. Sidon. Clavella, 30 v. Balikpapan n. Singapore. Duivendrecht, pass. 30 Startpoint n. Londen. Caltex Delft, 30 110 m. N.NO. Kp. Vilano. Caltex Nederland, 30 50 m. N. Kp. Carbon. Caltex The Hague, 30 50 m. W. Oporto. Caltex Utrecht, 30 210 m. W. Sidon. Camphuys, pass. 30 Toekangfaesl eil. Castor, 30 550 m. N.NO. Azoren. Congostroom, 30 30 m. NW. Lissabon. Corilla, pass. Cumberland eil. Cronehburgh, pass. 30 Nordkyn n. Archangel Diemerdijk, 1 Oct. v. Antwerpen te Rotterdam. Delft, 30 v. Amsterdam n. W. Indië. Elmina, pass. 30 Las Palmas n. Le Havre. Enggano, 30 v. Assab n. Port Said. Esso Den Haag, pass. 30 Gibraltar n. Antw. Eemland, pass. 30 St. Vincent n. Amsterdam. Ena, 1 Oct. v. Port Said te Suez. Esso Rotterdam, 30 200 m. W.ZW. Lands End. Friesland (KRL), pass. 30 Kp. de Gata n. Halifax Farmsum, 30 150 m. W. Glomfjord. Groote Kerk, 30 v. Bei ra n. Mocimboa. Ga roet, 28 te New York. Graveland, 30 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Gooiland, 30 v. Bremen te Hamburg. Gouwe, 30 dwars Sierra Leone n. Dakar. Helicon, 30 v. New York te Curagao. Hersilia, 30 v. Barranqullla n. Santiago de Cuba Hector, 30 v. Lissabon n. Tanger. Hathor, 30 v. Amsterdam n. Hamburg. Ittersum, 30 v. Port Said n. Falmouth. Indrapoera, pass. 30 Gibraltar n. Marseille. Ivoorkust, prss. 1 Oct. Vlissingen n. Antw. Japara (KPM), 1 te Soerabaja. Karimun, 30 v. Makassar n. Singapore. Kedoe, 1 Oct. te Antwerpen. Kieldrecht, 30 v. Marseille n. Barcelona. Karsik, pass. 30 Zuidp. Formosa n. Hongkong. Kaloekoe, 30 v. Hollandla n. Seroei. Kertosono, 30 ten NW. Marcus eil. Kcta Baroe. 30 dwars Tj. Priok n. Soerabaja. Lawak. 30 v. Colombo n. Bombay. Larenberg. 1 Oct. v. Beyrouth te Rotterdam. Limburg. 25 v. Vancouver n. Portland. Lieve Vrouwekerk, 30 dwars Almeria n. Antw I.indekerk, 30 180 m. N.NW. Alexandrië. Liseta, pass. 30 Str. Soenda n. Pladlu. Macoma, pass 30 Str. Soenda n. Adelaide. Mariekerk, 30 v. Port Elizabeth te Kaapstad. Marpessa, 30 v. Yokohama n. Miri. Mataram, 30 v. Narativas n. Sungeigerong. Meliskerk, 30 v. Singapore n. Ilo Ilo. Maasdam, 1 Oct. v. New York te Rotterdam. Madoera, pas. 30 Flores n. Tampa. Mitra, pass. 30 Gibraltar n. Haifa. Macuba. 30 ten W. Kreta. Maasland, 30 v. Hamburg n. Nordenham. Malvina, 30 280 m. O. ten Z. Malta. Murena, 30 550 m. O. Socotra. Nestor, 30 560 m. ZW. Lands End n. A'dam. Nigerstroom. 30 v. Takoradi n. Abidjan. Nestor, 30 560 m. ZW. Lands End. Nieuw Holland, 30 180 m. W. Torresstraat. Ootmarsum. pass. 30 Flores Azoren n. Houston Oranje 30 230 m. O. ten Z. Guardafui. OveriiseL 30 rede Bahrein. Oranjestad, 1 te Curagao. Phrontis, 1 Oct. v. Semarang te Tegal. Prins Alexander, 1 Oct. v. Threerivers te R'dam Prins Fred. Hendrik, 1 Oct te Cherbourg. Pendreeht, 30 110 m. W. Kreta. Prins Fred. Willem. 30 475 m. W. Valentia. Prins Willem III, 30 in Cornwallkan. Riouw, pass. 30 Ceylon n. Belawan. Rondo, pass. 30 Gibraltar n. Le Havre. Rijndam. 1 Oct. 720 m. W. Valentia n. New York Rijnland, pass. 30 Ouessant n. Amsterdam. Rafaela, 30 330 m. Z. ten O. Bangkok. Roepat. 1 v. Hamburg te Oslo. Ridderkerk, 30 260 m NO Mombasa Rotti, pass 30 Kp. Comorin n. Indonesië. Saparoea, 1 Oct. v. Rotterdam n. Marseille. Silindoeng, 30 v. Zanzibar n. Singapore. Slngkep, 1 Oct. v. Port Soedan te Suez. Stad Dordrecht. 30 v. Antw. te Cagliari. Stad Leiden, 1 Oct. v. Vancouver te Yokohama Stad Maassluis, 30 v. Narvik n. Imm Ingham. Stad Schiedam, pass. 30 Noordkaap n. Kirkenaes Stad Maastricht. 30 v. Huelva n. Sluiskil. Stad Schiedam verm. 2 Oct. v. Kirkenaes naar Rotterdam of Vlaard-ingen. Schiedijk, 30 340 m. W. Sa-bang. Siberoet, 30 v. Pangkalpinang n. Palembang. Stad Alkmaar, 30 500 m. W. Scilly'S. Stad Amsterdam, 30 1040 m. O. ten N. Kp. Race. Stad Rotterdam, 30 120 m. NW. Lands End. Stad Vlaardingen, 30 495 m. W. Valentia. Stanvac Pemdopo, 30 ten ZO. eil Sin-gkep. Stanvac Talang Akar, 30 v. Tj. Uban naar Sungeigerong. Straat Banka, 30 dwars Belawan n. Lorenzo Marquez. Sumatra, 30 150 m. O. Kp. Guardafui. Tabian, 30 80 m. O.t.N. Ras Fartak n. Ummsaid. Tjipanas, 29 v. Durban n. Beira. Ti-ba, verm. 1 Oct. v. Pto Alegre n. Montevideo Tomini, 4 Oct. 12 u. voor Hoek v. Holland verw. naar Rotterdam. Tomori, 30 te Antwerpen. Tahinta, 30 180 m. w.zw. Kreta. Tank-haven III, 30 v. Bangkok n. Tj. Uban. Tarla. 30 380 m. NO. Flores. Trompenberg, 30 510 m- W. Lands End. Van Linschoten, 30 te Takoradi. Van Outshoorn, 30 v. Tj. Priok n. Oosthaven. Waterman, 30 4-10 m. O.NO. Chatham eil. Willem Ruys, pass. 30 Str. Messina n. Napels. Woensdreoht, 30 90 m. ZO. Christmas eil. Wonosari, 30 260 m. W. Colombo. Zuiderkruis, pass. 30 Startpoint n. Halifax. Zijpenberg, 2 Oct. v. Amsterdam te Narvik verwacht. Zeeland (KRL). 1 Oct. v. Indonesië te R'dam. Zonnewijk, 30 35 m. NO. Ouessant. KLEINE VAART Algarve, 30 v. Flen-sburg n. Bremen. Anna b, vertr. 1 v. Stockholm n Nyham. Antares 1 v. Antwerpen te Vlissingen. Att, 1 te Swansea. Albatros, pass. 30 Vlissingen n. IJmuiden. Atlas, 30 tc Kopenhagen n. Amsterdam. Aries, pass. 30 Vlissingen n. Gent. Barracuda. 30 v. Penzance te Shoeham. Bab-T, 30 v. Rotterdam te Domsjo. Betty Anne, 30 v. Cardiff n. Rotterdam. Breezand, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Bill, 1 v. Rotterdam te Duinkerken verw. Binnenhaven, 1 v. Pt. Lyautey te Londen verw. Bree Helle, vertr. 3 v. Londen n. Rotterdam. Cornelia b II. 1 v. Cardiff n. Rotterdam. Capri, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Carpo, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Dollard, 30 v. Kalmer n. Stockholm. Den-eb, 30 v. Newlyn n. Londen. Driebergen, 30 v. Casablanca te Drogheda. Elseniburgh, pass. 1 Ouessant n. Casablanca. Erna, pass. 30 Vlissingen n. Londen, fcmergo, pass. l Kiel Holtenau n. Gothenburg. Erebus, vertr. 1 v. Lissabon n. Rotterdam. Fiducia, vertr. l v. Hull n. Le Havre. Flevo, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Frans, 30 v. Oscarshamn n. d. Tyne. Gerry, verm. 2 v. Oslo n. Ban-d-holm. Goote, 1 v. Fed-ala te Dakar verwacht. Haskerland, 30 v. Kingslynn n. Rotterdam. Martel, pass. 1 Vlissingen n. Gent. Havik, pass. 1 Vlissingen n. Avonmouth. Henri ca. 1 nog te Glasgow. Henriëtte, 30 v. Whitby n. Great Yarmouth. Import, pass. 30 Vlisslnigen n. Lissabon. Ida Pieter, 30 v. Pargas n. Narvik. Jokurma, 30 v. Antwerpen te Karlstad. Jo, 30 v. Whitesta-ble te Londen, jutland, 30 v. Kopenhagen n. Bremen. Kortenaer, 30 v. Helsinki n. Ha-min a. Lijnbaansgracht pass. 1 Vlissingen n. R'dam Leny, 1 v. Bremen te Kopenhagen. Lydia, pass. 1 Brunsbüttel n. Amsterdam. Marcel-la, 1 v. Berwick te Grangemouth. Merak 30 v. Rouaan te Casablanca. Mies. 1 v. Amsterdam n. Gent. Mirfak, 30 v. Rochefort te Casablanca. De Castricumse reddingsbrigade „De Strandlopers" heeft Donderdag in hotel De Rustende Jager haar ledenvergadering gehouden, waarop het afgelopen strand- seizoen aan een bespreking is onderwor pen. In zijn terugblik op dit seizoen, was de voorzitter van de C. R. B., de heer J. de Vries, niet zo optimistisch als andere jaren. Er zijn maar weinig echte strand- dagen geweest, maar ondanks dat waren een groot aantal leden ieder weckend aan wezig, om in noodgevallen hulp te verle nen. Verdrinkingsgevallen hebben zich echter niet voorgedaan. Het slechte strandseizoen leverde voor de C. R. B. een financiële strop op, want het lag in de bedoeling, dat men, om de onkosten verbonden aan de wintertraining te bekostigen, een zestal strandcollectes zou houden. Het zijn er niet meer dan drie geworden, die gezamenlijk een bedrag van f 282 opbrachten, bij lange na niet genoeg om de trainingsonkosten te dekken. In ver band hiermede, besloot men f 0.10 per man, per trainingsavond bij te dragen. Door het vertrek van de heer J. L. Kat- testaart, was de functie van materiaal commissaris vrijgekomen en met algemene stemmen werd, zij het voorlopig, de heer B. Delsasso, als zodanig benoemd. Aan de wintertraining te Alkmaar, die op 15 October een aanvang neemt, zullen circa 30 leden deelnemen. De viering van het eerste lustrum van de C. R. B. zal 24 October plaats vinden in hotel De Rusten de Jager. Het cabaretgezelschap van de heer K. Koomen uit Heiloo, zal dan voor het voetlicht komen. Mirzam, vertr. 2 v. Bordeaux n. Casablanca. Markab, 30 v. Uddevalla n. Leeuwarden. Merwehaven, 30 Rouaan te Casablanca. Midsland, 1 v. Rotterdam te Leith. Muphrid, 29 v. Akureyri te Isarfjord. Myfem. 30 v. d. Westereems te Rouraan. Mypuek, 1 v. Oostende te Londen verw. Nato, pass. 30 Vlissingen n. Huil. Nieuwehaven, 29 v. Malmö te Kopenhagen. Nyson, 1 v. Vlaafdnigen te Stockholm verw. Noord, 1 v. Kingslynn n. Billingham. Noorderlicht, 30 v. Kramfors n. Great Yarmouth Nijenöurg-h, 30 v. Rotterdam te Stockholm. Olivier van Noort, pass. 30 Gothenburg n. A'dam Oleum 30 v. Mid-d-lesbro n. Londen. Peter, pass. 1 Goeree n. Bristol. Plato, 30 te Cartagena n. Malga. Pavo. 30 v. Zaandam n. Emden. Patria. 30 v. Antwerpen te Vlissingen. Rijnhaven, 30 v. Duin-kerken te Casablanca. Silvretta, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Soemba. vertr. 1 v. Amible n. Schwarzenhuette Surte, 30 v. Vlissingen n. Lidkoping. Spora, 29 v. Bordeaux n. Genua. Sporata, 30 v. Lowestoft te Dinte-loord. Strijpe, vertr. 1 v. Gent n. Wicklow. Theano, 30 v. Dublin te Belfast. Theodora. 1 v. Derwintaugh te Drammen verw. Timor, vertr. 1 v. St. Brieux n. Guernsey. Tom v. d. Heide. 30 v. Marseille te Casablanca. Toos, pass. 1 Vlissingen n. Gent. Urmajo. 30 v. Ham-burg te Newcastle. Vrouwepold-er, verm. 1 v. Oporto n. R dam. Vindicat Atque Polit, 3 v. Beckton te Ardo verw. Vlier, 30 v. Antwerpen te Cnorto. Westlaan, 1 v. Hamburg te Rotterdam venv. Westpolder, 30 v. Casablanca te Port Lyautey. Walcheren-, pass. 30 Vlissingen n. Gent. Wiebold Bohmer. 30 v. Duinkf>rken te Dakar. Willem Bareradsz, 1 te Uleaborg. IJsel, pass. 1 Vlissingen n. Londen. SLEEPVAART Rode Zee. 30 voor Orinoco River ten anker. Schelde, 1 v. Maassluis te Vlissingen. Allereerst iets over de mooie kleur plaat, die jullie hier in ons hoekje af gebeeld zien. Daar is natuurlijk een wedstrijd aan verbonden. Het is name lijk de bedoeling om aan degene, die deze plaat het mooist van kleuren voorziet een prachtig boek uit te rei ken. Knip de plaat uit en plak hem op een stukje karton als je een heel aar dig resultaat wilt bereiken. Ik ben nieuwsgierig wie mij de mooiste „slan genbezweerder" toestuurt. Je hebt de hele maand de tijd om in te sturen. Aan het eind van October verschijnt de uitslag in ons hoekje. JOCOOOOOOOOCCOOOOOOCOOOCOOOCOOOOOOCCOOCOOOOOOOOOCOOOOI Van de zijde van een zorgzame moeder onder de lezers van mijn rubriekje kreeg ik het vriendelijke verzoek om bij het vervaardigen van speelgoeddieren geen kralen voor de ogen te gebruiken, zoals in het vorige hoekje aangeraden werd.. Het gevaar, dat een klein kind die mooie glimmende voorwerpjes er af peutert en opeet of in oren of neus stopt is werkelijk niet denkbeeldig. Ik ben het roerend met deze lezeres eens het is gevaarlijk. Dus, voor zover je zelf zo wijs niet geweest bent: gebruik bor- duurseltjes inplaats van kralen bij het aanzetten van de ogen op de speelgoed hond. Afgesproken? -OOOOCOOCWCCOOOOCXXX-OOCXXXIOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOO

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 14