Churchills vredesvoorstel zou door Lord Salisbury niet zijn voorgelegd Eisenhower wil in havenstaking Taft-Hartley-wet toepassen Weerbericht Nieuwe variant Stevenson sprak met Eisenhower over zijn nieuwe vredesplan Haarlems Dagblad Verbazingwekkende Franse mededeling/ Labour dringt aan op klaarheid in deze kwestie Britten en Egyptenaren zijn thans accoord Garage met 50 auto's in lichter laaie Het woord is aan Bolz Oost-Duits minister van Buitenlandse Zaken Werk langs gehele Oostkust ligt stil Auto te water, hondjes gered Nog geen Westelijk Korea-plan Franse spoor mannen ten dele in staking Vuurzee bij station Nijmegen Echtelijke tragedie Nieuwe kruiser op 16 November in dienst Geen visum meer nodig voor reizen naar Duitsland Weerrapporten 68e JAARGANG No 72 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 2 OCTOBER 1953 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 297e JAARGANG No 225 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdapen. Abonnement per week 4r' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.S0. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE VIJFTIEN schaak-grootmeesters te Zürich mogen even uitblazen. Zij hebben, eerbiedig waargenomen (en nagespeeld) door de millioenen kleine schakers dei- wereld, de helft van hun tournooi-program overschreden en nu genieten hun zwaar beproefde breinen enig respijt. Rust. Thee. Op dit ogenblik komen de grootmeesters op het diplomatieke schaakbord, die niet vergeten willen worden, voor den dag met een nieuwe variant. Te Parijs is gebleken dat het voorstel-Churchill om een confe rentie van de Grote Vier te houden, die zonder agenda eerst eens zou beproeven om een goede sfeer te scheppen, te Washington helemaal niet is ingediend. Gij zult u herinneren dat Churchill ziek werd toen men nog bezig was aan de voorbe reidingen van de conferentie te Washing ton, en geruime tijd rust moest nemen. Hij was toen sinds enige tijd niet alleen als premier, maar ook als plaatsvervanger van de zieke minister van Buitenlandse Zaken, Anthony Eden, opgetreden. Toen hij zelf ook ziek werd verving hem Lord Salisbury: de markies van Salisbury, die naar Washington reisde en daar als woordvoer der van Groot-Brittannië" optrad. Uit de communiqués scheen later te blijken dat het voorstel-Churchill er was verworpen. De oude Britse leeuw zelf gaf te kennen, dat de Amerikanen en de Fransen het afge wezen hadden. Nu is een hoge ambtenaar van de Quai d'Orsay op een persconferen tie met de verwonderlijke onthulling ge komen, dat het helemaal niet is ingediend. Lord Salisbury heeft erover gezwegen. Na tuurlijk hebben journalisten zich hierop haastig tot Winston Churchill en Salisbury gewend, maar zij hadden zich beiden in zwijgen. ,,No answer was given", zegt het verslag van het Britse Lagerhuis in zulk geval. Nu had de openbare mening in de Wes terse landen dat voorstel-Churchill met grote bijval ontvangen. Ook die in Frank rijk, zodat het gemakkelijk te begrijpen is dat de Quai d'Orsay geen schuld op zich wil nemen voor het falen van een voorstel, dat tenslotte (door Lord Salisbury) niet is ingediend. Maar niet alleen de publieke opinie had er zich warm voor gemaakt. Het Lagerhuis, met inbegrip van de oppo sitie, had het met geestdrift ontvangen en de leider dier oppositie, de ex-premier Clement Attlee, had zich in een indruk wekkende rede bij het standpunt der rege ring aangesloten. Het ganse volk van Groot-Brittannië, zo zeide rnen, stond ach ter Churchill's plan. De Quai d'Orsay dit is nog immer de gebruikelijke aanduiding van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, welks gebouw zich aan deze Seine-kade verheft heeft het moment van de onthulling met beleid gekozen. Juist hield de Labour Party haar congres in de badplaats Mar gate. Juist drong men daar opnieuw aan op overleg met Rusland volgens het voor stel-Churchill. De Labour Party toonde zich daarin nog volkomen vereend. Attleg reageerde dan ook scherp op het nieuws uit Parijs. Hij eiste opheldering. Hij zei te willen weten wat er, toen Eden en Chur chill ziek waren, op de besprekingen te Washington precies is gebeurd. Intussen zijn deze beide staatslieden, de een uit het Zuiden van Frankrijk, de ander uit Grie kenland, te Londen teruggekeerd en toen meteen urenlang op nr. 10 Downing Street, in de Londense ambtswoning van de pre mier, gaan beraadslagen. Het is de vraag wat er nu uit de bus zal komen. De nieuwe variant in het diplomatieke spel zal heel wat opschudding wekken. Onze Londense correspondent zegt van daag dat nog steeds aangenomen moet wor den, dat Churchill de leiding der regering in handen zal houden zolang hij de hoop niet heeft opgegeven, met Malenkov te confereren. Daar zou dus uit blijken dat hij zijn voorstel getrouw is gebleven. Moet men dan aannemen dat Lord Salisbury, toen Churchill indertijd ziek was gewor den. op eigen gezag dat voorstel heeft los gelaten en er te Washington over gezwegen? Het lijkt nauwelijks denkbaar, te minder omdat hij toch wel in overleg met het kabinet moet hebben gehandeld. Zouden te Washington zich plotseling nieuwe over wegingen hebben doen gelden, die Salis bury's houding hebben beïnvloed? Zulk een mogelijkheid kan men opperen, maar het heeft weinig zin zich raadseltjes op te geven. Dezer dagen heb ik nog geschreven over geheime en openbare diplomatie; zij die de laatste maar liever weer geheel door de eerste vervangen willen zien kun nen zich op dit geval nog eens bezinnen. Te Washington is er achter gesloten deuren gepraat. Dat mag soms noodzake lijk zijn, maar op dit moment moet men vooral in Engeland wel de indruk krijgen; dat men en bloc voor de gek is gehouden en waarom? Men kan toch niet aanne men dat een zitting van het Lagerhuis, waarin zich dat in zijn geheel geestdriftig achter Churchill's plan schaarde, slechts een comedie is geweest? De grote betekenis van het voorstel blijft onverminderd bestaan. Als men zelfs geen poging doet om met de Russen tot persoon lijk contact en tot een eerste algemene be spreking van de toestand te komen een poging om zonder agenda tenminste enig wederzijds begrip te scheppen zal men tekort blijven schieten. Zo zullen zeer velen in zeer veel landen dat blijven zien ondanks alle zwartgallige argumenten. Die nooit waarlijk hebben kunnen verkla ren, waarom het nog niet is beproefd. R. P. PARIJS (Reuter). Aan de oproep van de communistische vakvereniging dei- spoorwegarbeiders tot een staking van 24 uur in het Zuidelijk deel van Frankrijk is heden vrijwel geen gevolg gegeven. Vanmorgen vertrokken alle treinen op de belangrijke lijnen op tijd uit het „Gare de Lyon", het Par ij se eindpunt van het betrokken gebied. De treinen uit het Zui den kwamen met een vertraging van twee a drie uur te Parijs aan. Volgens functio narissen van de spoorwegen was deze ver traging hoofdzakelijk te wijten aan het ontsporen van een goederentrein bij een station in centraal-Frankrijk. Het verkeer naar de Parijse voorsteden wordt echter door slechts 30 procent van de treinen onderhouden. Terwijl de Engelse Labourparty tijdens haar jaarlijks congres te Margate haar actie voor overleg met Rusland hernieuwde door nog eens aan te dringen op een bespreking der grote vier volgens het voorstel van Churchill, kwam uit Parijs het verbazing wekkende nieuws dat dit voorstel van de Britse minister-president (die ziek werd op het moment dat de voorbereidingen tot een conferentie in Washington over dit voorstel werden gemaakt) niet eens ter tafel is gebracht door zijn plaatsvervanger, Lord Salisbury. Een hooggeplaatst ambtenaar van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken verklaarde verslaggevers, dat Churchills verwijt als zouden Amerika en Frankrijk zich tegen zijn voorstel hebben verzet, ongemotiveerd is wat Frankrijk betrof, aangezien zijn voorstel niet is ingediend op de conferentie van Washington, waar Salisbury namens Engeland aanwezig was. Zowel Churchill als Lord Salisbury hebben geweigerd, commentaar op dit Franse bericht te geven. Over het Labourcongres in Margate meldt onze correspondent in Londen: Attlee kreeg gisteren in Margate een grootse ovatie toen hij Labours buitenland se politiek uiteenzette en vooral toen hij verklaarde, dat dit een onafhankelijke politiek is. Op dit punt is de Labourpartij thans werkelijk verenigd. Hoofdpunt van Atllee's betoog was zijn oproep tot vernieuwing van Churchills initiatief voor besprekingen tussen de Grote Vier op het-hoogste niveau. Hij eiste van de regering, die zo lang gezwegen heeft, een verklaring en wilde onthuld zien wat er, toen Churchill en Eden ziek zijn ge worden, precies op de besprekingen in Washington is gebeurd. Overigens kijkt geheel Engeland reikhalzend uit naar het resultaat van de gisteren, onmiddellijk na hun terugkeer door Churchill en Eden urenlange gevoerde besprekingen, die aan een diner, dat Churchill in Downingstreet gaf, werden voortgezet en waarbij waar schijnlijk over de naaste toekomst van bei den een beslissing werd genomen. Zolang Churchill de hoop niet heeft op gegeven om met Malenkov aan één tafel te confereren, moet aangenomen worden dat hij de leiding van de regering in handen CAIRO. (Reuter). Een hooggeplaatste Egyptische beambte heeft Donderdag te Caïro verklaard dat ook het laatste ge schilpunt tussen Britten en Egyptenaren in de onderhandelingen over de Suez-kanaal- zóne is opgelost. Dit geschilpunt betreft de vraag of de vier duizend Britse technici, die gedurende drie jaar na de ontruiming der bases in de Suez-kanaal-zóne door de Britse strijdkrachten nog zullen blijven om de Egyptische troepen, die de plaatsen dei- Britten zullen innemen, te helpen met en .op te leiden in het onderhoud der bases, in die tijd al dan niet in uniform gekleed zouden gaan. De Britten wensten uniform, de Egyptenaren hielden vast aan burger kleding. Volgens de aangehaalde Egyptische be ambte heeft het Egyptische standpunt ge zegevierd en zullen de technici burgerkle ding dragen. Waarnemers te Caïro zijn van mening dat de niet-officiële Brits-Egyptische be sprekingen thans in hoofdzaak nog betrek- king hebben op de periode, waarin de ont ruiming der bases door de Britse strijd krachten voltooid moet zijn. Volgens de jongste berichten hadden de Egyptenaren een jaar en de Britten acht tien maanden voorgesteld. zal houden. Het is vermoedelijk nog te vroeg om na te gaan of Edens gezondheids toestand zal toelaten dat hij te zijner tijd de premier opvolgt. Gewacht moet boven- I landse Zaken in het geval Eden van functie zou veranderen of aftreden. Monckton is 'n zeer geziene en bekwame figuur, die tijdens de abdicatiecrisis raadsman was van Koning Edward VIII, thans Hertog van Windsor. Het kabinet zal zich vandaag bezig houden met het Russische antwoord op het voor stel inzake de conferentie van Lugano. Attlee merkte nog op dat door de ge beurtenissen in Rusland het politiek klimaat wel is waar veranderd is, maar dat het „nog niet warm genoeg is om onze over jas uit te trekken." Hierbij zinspeelde hij op een handhaving van de defensie. Labour verwerpt de bevrijding van Oost- Europa door geweld en is tégen Duitse herbewapening zolang er geen nieuwe pogingen gedaan zijn voor de vredelieven de hereniging van Duitsland. Verder eiste Attlee de toelating van communistisch China tot de UNO en de neutralisering van Formosa, opdat dit zijn eigen lot bepalen Hedenmorgen vroeg is de grote garage van de N.V. Van de Bosch en Jansen aan de Kroncnburgersingel nabij het station Nijmegen, waarin ongeveer 50 auto's van particulieren waren gestald, geheel uitge brand. Slechts enkele auto's konden nog naar buiten worden gereden. De schade wordt volgens een voorlopige raming op een half millioen gulden geraamd. De brand werd om 5 uur ontdekt door een politieagent. De brandweer bestreed het vuur met twee nevel- en acht water stralen, maar stond machteloos tegenover de vlammenzee. Doordat de ijzeren dak constructie van de garage spoedig instort te, kon slechts weinig uit de garage wor den gered. De belendende woonhuizen en een school liepen groot gevaar eveneens een prooi1 van het vuur te worden, maar de brandweer wist deze panden te behouden, hoewel één DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S G u i z o t De geschiedenis van eergisteren is het minst bekend, die van gisteren het meest vergeten. woning reeds door het vuur was aangetast. Dit huis liep geringe schade op. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Men denkt aan kortsluiting, maar ook is het mogelijk dat de brand is ontstaan in een van de gestalde auto's, waarvan de laatste omstreeks 2 uur is binnengereden. De schade aan het gebouw, het gereed schap en de inboedel wordt door verzeke ring gedekt. De vennootschap is echter niet verzekerd tegen bedrijfsschade. De auto's in de garage waren door de eigenaren ver zekerd. Er bevonden zich zes splinternieu we personenauto's en een nieuwe vracht auto van de Provinciale Gelderse Electri- citeits Maatschappij onder. dien worden op het advies der genees heren of Eden dadelijk weer in het gareel zal mogen lopen. Sir Walter Monckton, de minister van Arbeid, die bij de besprekin gen tegenwoordig was, is mogelijk een can- didaat voor de portefeuille van Buiten- Het congres nam een resolutie aan, waar in geprotesteerd werd tegen de Amerikaan se overeenkomst met Spanje en een andere, welke zich uitsprak legen toelating van Spanje tot enige organisatie van hel Wes telijke blok. BERLIJN (Reuter). dr. Lothar Bolz is Donderdag benoemd tot minister van Buitenlandse Zaken van Oost-Duitsland, aldus het Oost-Duitse persbureau A.D.N. Bolz was minister van Wederopbouw. De functie van plaatsvervangend premier heeft de nieuw benoemde minister van Buitenlandse Zaken behouden. Hij is voor zitter van de nationale democratische par tij, „de partij van de kleine nazi's". Bolz is als minister van Buitenlandse Zaken de opvolger van Dertinger, die in Januari van dit jaar werd ontslagen en gearresteerd „als vijand van de staat". Sedertdien was de leiding van het minis terie in handen van ccrste-minister Gro- tewohl en staatssecretaris Aekermann. De nazi's verhinderden dr. Bolz in 1933 langer de advocatuur uit te oefenen. In 1939 vestigde hij zich in de Sovjet-Unie. Na de oorlog stichtte hij in Oost-Duits land de nationale democratische partij, In 1949 werd hij minister van Wederop bouw, in 1950 plaatsvervangend premier. Westelijke waarnemers toonden zich Donderdagavond te West-Berlijn zeer ver rast over de benoeming van Bolz. In de afgelopen weken is zijn departement, dat van Wederopbouw, herhaaldelijk gecriti- seerd. Men vroeg zich af wat er met Aeker mann gaat gebeuren. Aekermann werd eerder van de lijst van candidaat-leden van het politieke bureau geschrapt en ont slagen als directeur van het Marx-Engels- Lenin-Stalin-instituut. Toen familieleden gisteravond een be zoek wilden brengen aan het echtpaar L. te Doorn zagen zij door een raam mevr. G. L.Van B. in een bloedplas in de voor kamer liggen. De onmiddellijk gewaarschuwde politie verschafte zich toegang tot de woning. Zij trof behalve het ontzielde lichaam van de vrouw ook dat van haar echtgenoot, de 36-jarige bosarbeider-jachtopziener G. L., aan. De politie neemt aan, dat de man zijn vrouw met een jachtgeweer heeft doodge schoten en daarna de hand aan zichzelf heeft geslagen. Het echtpaar had geen kinderen. WASHINGTON. (Reuter). President Eisenhower heeft de anti-stakingswet van Taft en Hartley van toepassing verklaard op de havenstaking aan de Amerikaanse Oostkust. Deze wet geeft de rechtbanken het recht een staking, die een gevaar voor de veiligheid van het land wordt geacht, tachtig dagen op te schorten. De president is van mening dat de sta king het welzijn van de staat in gevaar brengt. Hij heeft een commissie van onder zoek van drie leden benoemd, met aan het hoofd de vroegere directeur van de fede rale bemiddelingsdienst David Cole. De commissie heeft opdracht voor 5 Oc tober verslag aan president Eisenhower uit te brengen. Nadat de pi'esident het verslag van de commissie ontvangen heeft, kan hij het departement van justitie opdragen de sta king bij gerechtelijk bevel 80 dagen op te schorten, opdat intussen pogingen kunnen WASHINGTON (Reuter). De leider der Amerikaanse democratische partij, Adlai Stevenson, heeft Donderdag na af loop van een onderhoud met president Eisenhower meegedeeld, dat de president had verklaard dat de regering zijn (Ste venson's) voorstel inzake wederzijdse niet- aanvalsgaranties in West-Europa nauw keurig bestudeert. Zoals bekend, bracht Stevehson dit plan vorige maand in een rede te Chicago naar voren. Korte tijd nadat de personenauto van mevrouw W. J. M. de Raaf-Brand van Siraaten uit Heemsede aan de huizenkant van de Nieuws Gracht te Haarlem geparkeerd was hoorde mevrouw De Raaf, die op de hoek van de Nieuwe Gracht en de Jansweg een étalage bezichtigde, een plons en constateerde, dat haar wagen de Nieuwe Gracht was ingereden en hierin ronddreef. De 23-jarige C. Sijperstein uit Haarlem en de 20-jarige P. Th. van Graas uit Heemstede sprongen gekleed te water en hebben twee honden, die zich in de auto bevondengered. Bij onderzoek bleek, dat mevrouw De Raaf de wagen niet op de handrem gezet had, zodat vermoedelijk door het stoeien van de honden en de omstandigheid, dat de plaats waar de axito geparkeerd stond in de richting van het water overheldede auto aan het rijden is gegaan. Direct was een takelwagen ter plaatse en de personeelsleden van de firma P. van Steijen er?, Zoon te Haarlem hadden met behulp van de politie slechts twintig minuten nodig om' de wagen weer uit het water te halen. De auto vertoonde slechts enkele schrammen en had enige waterschade. Des avonds werd een van de redders van de honden, de heer Van Graas, op het feest ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan van de vereniging tegen mishandeling van dieren, afdeling Haarlem en pmslrekengehuldigd. Inzet: rechts: de heer Van Graas. Liriks de voorzitter van de vereniging, de heer B. W. Lasschidt. In antwoord op een vraag betreffende nadere bijzonderheden over het voorstel zeide de democratische leider, dat de ga rantie-overeenkomst zou kunnen worden gesloten tussen de Sovjet-Unie en de voor gestelde Europese verdedigingsgemeen schap, of tussen de Sovjet-Unie, Polen en andere staten in Midden- en Oost-Europa enerzijds en de leden-staten van de Noord- Atlantische verdragsorganisatie anderzijds. Volgens Stevenson zou uit de reactie van de Sovjet-Unie op een dergelijk plan kun nen blijken, in hoeverre de Russen oprecht zijn. Ook zou het een goed antwoord zijn op de Russische beschuldiging, dat de NAVO offensieve doeleinden nastreeft. Stevenson zeide de indruk te hebben dat Eisenhower het voorstel „verdienstelijk" vond. Het onderhoud met de president, dat werd bijgewoond door minister Dulles, was bedoeld om Stevenson verslag te laten uit brengen over zijn wereldreis. Hoewel er nog slechts vier weken resten van de periode van negentig dagen, waar binnen volgens de Koreaanse bestands- overeenkomst een politieke conferentie over Korea moet beginnen, hebben de Ver enigde Staten blijkbaar nog geen besluit genomen ten aanzien van een vredesplan, dat door de delegatie der UNO op deze bij eenkomst aan de communisten kan worden voorgelegd. Functionarissen van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heb ben weliswaar met diplomatieke vertegen woordigers van de 16 landen, die troepen ter beschikking van de UNO hebben ge steld, verscheidene plannen besproken, doch dit heeft nog niet geleid tot een plan, dat zowel de instemming van de genoemde landen en vooral ook van president Svng- man Rhee heeft, alsook enige kans heeft om door de communisten te worden aan vaard. Plannen inzake de „neutralisering" van Korea of het houden van algemene verkiezingen in geheel Korea hebben reeds verzet van Rhee ontmoet. De herhaalde waarschuwingen van de Zuid-Koreaanse president, dat zijn leger zal pogen, Korea met geweld te herenigen als de regering zulks noodzakelijk acht, worden over het algemeen beschouwd als de belangrijkste hinderpaal voor het opstellen van een ge meenschappelijk plan der verbondenen. Intussen blijft het Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken bij zijn standpunt, dat de politieke conferentie, in overeenstemming met de bestandsovereen komst, uiterlijk op 28 October moet begin nen. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dulles, en zijn Zuid- Koreaanse ambtgenoot, Pyoen, hebben Donderdag te Washington hun handteke ning gezet onder het AmerikaansZuid- Koreaanse verdrag voor wederzijdse ver dediging. Naar wij vernemen zal op 16 November te Schiedam de nieuwe kruiser van de Koninklijke Marine „De Ruyter" in dienst worden genomen. Waarschijnlijk zal de Koningin- hierbij tegenwoordig zijn. worden gedaan om tot een vergelijk te ko men. De staking is Woensdag te middernacht begonnen. Een stakingsleider heeft verklaard dat in alle havens aan de Oostkust van Maine tot Virginia het werk geheel stil ligt. Het sleepbootpersoneel staakt uit solidariteit met de havenarbeiders. Het 51.840 ton metende Franse passagiersschip „Liberté" en het 29.500 ton metende Amerikaanse passagiersschip „Constitution" zijn er met eigen motorsloepen in geslaagd te New- York aan de kade te komen. Vele schepen kozen vlak voor het uitbreken van de sta king nog het ruime sop. Gisteren werd er bij de voornaamste pieren door stakers gepost, maar toen bleek dat er geen arbeiders van plan wa ren aan het werk te gaan, werd een aan tal posten weer ingetrokken. Incidenten hebben zich niet voorgedaan. De vice-voorzitter van de „Internatio nal Longshoremen's Association", de vak bond die de staking heeft afgekondigd, heeft medegedeeld dat de leden het werk zouden hervatten zodra het gerechtelijk bevel tot opschorting van de staking zou afkomen. De West-Duitse bondsregering heeft be sloten met ingang van heden de nog be staande beperking op de regeling voor het passeren van de Duitse grens op te heffen. De West-Duitse regering had met in gang van 4 Juli een nieuwe regeling voor het in- en uitreizen van Duitsland getrof fen In principe werd geen visum meer nodig geoordeeld. Na de eerste grensover schrijding met een geldig paspoort kon men drie maanden in Duitsland verblijven ofwel in deze periode in- en uitreizen. Na drie maanden zou volgens de toen getrof fen regeling een tijdsduur van één maand volgen, waarin men uitsluitend met een paspoort voorzien van een maand-visum, Duitsland zou kunnen bezoeken. Na deze maand zou de periode van drie maanden weer gelden, waarin men zonder visum in Duitsland zou kunnen reizen of verblijven. De eerste periode van drie maanden zou begin October zijn afgelopen. Te verwachten is dat binnenkort voor Duitsers het visum voor Nederland zal worden afgeschaft. (van hedenmorgen 7 uur) weers- ca S "Sü 'SU ti 5 d w -è s toestand £r> O c kb r 4! z? Helsinki onbewolkt WNW 10 12 4 Oslo onbewolkt ZZW 2 8 2 Stockholm onbewolkt WNW 8 13 0 Kopenhagen zwaar bew. WZW 5 15 0,5 Londen zwaar bew. Z 2 11 0 Amsterdam nevel ZZW 4 14 0 Brussel nevel WZW 2 13 0 Parijs geheel bew. windstil 12 0 Bordeaux mist windstil 7 0 Nice onbewolkt NNW 3 17 0 Warschau geheel bew. WZW 3 15 0 Berlijn nevel WZW 5 16 0,1 Frankfort nevel windstil 6 0 München nevel NO 2 9 0 Zürich nevel WNW 1 11 0 Wenen nevel windstil 11 0 Rome onbewolkt ONO 4 16 0 Maximum temp. gisteren: neerslag laatste 24 u AANHOUDEND ZACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Droog weer met in de nacht en och tend plaatselijk mist. Overdag enkele opklaringen. Zwakke tot matige wind tussen Zuid-West en Zuid. Aanhoudend zacht weer. 3 October Zon op 6.44 uur, onder 18.14 uur. Maan op 1.44 uur onder 16 33 uur. Hoog en la->? *.vat TTmuiden Vrij dap l Oc-iot i Hoog water. 11.49 en uur. Laag water: 6 52 en 19.28 uur. Zaterdag 3 October Hoog water: 0.25 en 13.02 uur. Laag water: 8.21 en 20.42 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1