Fr ankrijks visserij ziet met interesse uit naar het tweede „Plan Monnet" F. A. Kostelijke zomergroente draaide door in Beverwijk Notities bij eert „Salon Nautique Ook de Fransman eet veel te weinig vis Beverwijk ZATERDAG 3 OCTOBER 1953 v 11 Proef met radar tussen schip en wal GARAGE VERBEEK Tuinders blijven aardbeien aanvoeren Ook bloemen onverkoopbaar Biljarten Om de wereldtitel driebanden Sport in 't kort Scheepvaart \JL v ff c (Van onze correspondent in Parijs) De herfst pleegt zich voor de Parijzenaar behalve dan met goudbruine blade ren, die van de bomen dwarrelen in het bijzonder aan te kondigen door een nog steeds groeiend aantal „Salons", die vooral in dit seizoen worden gehouden. Onder een „Salon" verstaat men, in dit verband, een expositie op schilderkunstig, huishoudelijk, automobilistisch, zeevaartkundig of ander gebied. Voor een enke ling blijkt die nadere omschrijving niet geheel en al overbodig, nademaal wij al iemand hoorden informeren of de „Salon Nautique", de scheepvaart-salon, waar van men in Parijs nu overal de affiches hangen ziet, soms ook iets met een bad kamer had uit te staan. Een onjuiste veronderstelling dus. Intussen kan men niet zeggen dat deze „internationale tentoonstelling", die langs de oevers van de Seine nu voor de negentiende maal georganiseerd werd, tot de exposities behoort waar naar de Parijzenaars in dichte drommen komen opgetrokken. Toch is ditmaal de belangstelling wel wat groter dan tevoren. Ten eerste gaat deze tentoonstelling direct vooraf aan het internationale F.A.O.-congres dat op 12 October begint en dat allerlei scheepvaart- en visserijproblemen bestuderen zal, en in de tweede plaats, heeft men aan de Salon nog een royaal aantal speciale attracties weten te verbinden. Zoals „Jonas de walvis" (ook de Ken- necers welbekend) die, alvorens zijn Euro pees tournee voort te zetten vlak bij het expositieterrein zoveel duizenden nieuws gierigen trekt dat er een permanente ver keersopstopping door veroorzaakt wordt. Verder worden hier dan nog allerlei sterke staaltjes gedemonstreerd op het stuk van waterski-sport en van duikerijen, terwijl tenslotte de vermaarde „dokter" Alain Bombard, de „vrijwillige drenkeling" zich in zijn sloep een uitvinding van de Ne derlandse reddingsdeskundige Schat aan den volke zal tonen. Extra spektakel niet overbodig Het moet intussen wel worden gezegd dat deze internationale salon een beetje extra spectakel best gebruiken kan, want voor de niet-vakman bicden de stands zelfs nu niet zo'n bijzonder opwindende aanblik. Men ziet hier allerlei kano's in rubber en van hout, pleziervaartuigjes en andere bootjes, die alle op 't droge liggen en voor de kade ligt dan nog een sierlijk jagertje van de Franse marine gemeerd. Voor de rest bestaat de expositie hoofd zakelijk uit plattegronden en panorama's van havens, gereconstrueerde machineka mers, motoren en diverse technische snuf jes waaraan de expert zeker zijn vreugde zal beleven, doch waartussen het grote publiek zich toch altijd wat hulpeloos moei gevoelen. Onder de exposanten bevinden zich overigens ook enkele inzenders uit het buitenland waaronder het Centraal Scheepsbouw Bureau uit Rotterdam welke met een stand, waarin men allerlei goed- vaderlandse namen als IJsselwerf, Boele, Merwede, De Hoop, en Van Rees en an deren aantreft, royaal, zij het ietwat fan tasieloos, voor de dag is gekomen. Franse zaak Maar óver het algemeen is deze tentoon stelling, veel sterker dan de eveneens in ternationale autosalon, die nu terzelfder- tijd gehouden wordt, toch vooral een Franse aangelegenheid. De opzet ervan is in de eerste plaats de aandacht van pu bliek en autoriteiten te vestigen op het be lang dat aan de marine, de binnenvaart, de zeevisserij, de scheepsbouw en alles wat verder met het water heeft te maken, ook voor Frankrijk moet worden toege kend 'n belang dat volgens de organisa toren echter nog wel eens veronachtzaamd wordt. Alleen de zeevisserij helpt al een 120.000 man aan werlc en brood, en daarmee neemt deze tak van nijverheid de vijfde plaats in op de lijst der nationale Franse welvaartsbronnen. Niettemin zou de uis- scrij, zo heeft ons een deskundige uitge legd, een nog veel grotere activiteit kun nen ontplooien, want aan vis is geen ge brek, indien regering en publiek te dien aanzien maar wat meer begrip zouden willen opbrengen. Onze deskundige ver weet zijn landgenoten verder dat vooral in Frankrijk veel te tvcinig vis wordt ge geten-.'Terwijl de Noor gemiddeld per jaar een 58 kilo verse vis verorbert en de Duitser nog altijd zestien kilo, bereikt de Fransman nauwelijks de helft van dat laatste gewicht waardoor zijn land zich in de betreffende statistieken wist u dat die ook al bestonden? met de weinig eervolle plaats van Europa's negende vis- consumerende natie moet vergenoegen. Er zal dus een eet-meer-vis-campagne worden gelanceerd, doch in afwachting van de resultaten hopen de promotoren van de visvaart nu al wat belangstelling bij de Franse overheid te kunnen opwek ken. De Franse vissersvloot heeft van de Duitse bezetting heel zwaar moeten lijden tienduizende bootjes waren bestemd om mee „Nach England zu fahren" en de verliezen zijn nog maar zeer gedeeltelijk gecompenseerd. Daarbij komt dat ruim een kwart van de huidige vloot uit scheepjes van ouder dan twintig jaar bestaat, die dus ook nodig eens moeten worden afge lost. Men heeft nu een project uitgewerkt ter modernisering van de Franse zeevis serij, dat een kwart milliard gulden zal moeten kosten en men hoopt dat de ver wezenlijking ervan in het tweede „Plan- Monnet" zal kunnen worden opgenomen. Voor de eerste keer in ons land zijn Vrij dag geslaagde proefnemingen gehouden, waarbij een schip, varende op de Noordzee, was uitgerust met een draagbare appara tuur, die zowel radio-telefonische commu nicatie mogelijk maakte met een radar station, als de identificatie van dit schip op het scherm van het wal-radarstation. Dit laatste was opgesteld op het Nederlands Radarproefstation te Noordwijk aan Zee. De proefnemingen werden bijgewoond door de voorzitter en leden van de Staats- radarcommissie. De Staatscommissie be zichtigde tevens de pas gereedgekomen nieuwe radarinstallatie, die het Nederlands Radarproefstation op verzoek van de West- Duitse Bondsregering ter beschikking heeft gesteld voor proefnemingen aan de Elbe. Deze apparatuur zal op 1 November door Nederlandse technici te Cuxhaven in be drijf worden gesteld. UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Trawlvisserij Woensdag 23 September: st. Norma Maria IJM 6 (2 Oct. binnen verwacht), Petten IJM 49 (v. Vlaafdingen).. Donderdag 24 September: st. Bergen IJM 16. Flamingo IJM 25, Vikingbank IJM 133 (alle drie 2 Oct. binnen). Vrijdag 25 September: mt. Wiron IV IJM 209, Antje RO 15; ml. Cornelis KW 24. De Verwachting KW 28 (2 Oct. binnen), Floris KW 59: mk. Wiron I IJM 210. Zaterdag 26 September: ml. Heemstede IJM 53. Maandag 28 September: st. Haarlem IJM 9. Gelria IJM 21. Vios I" IJM 24, Sumatra IJM 62, Klaas Wijker I.TM 85; mt. Post Boy IJM 35. Dotfgersbank KW 75; mk. Verwach ting IJM 204. Adriartus KW 10 (2 Oct. bin nengesleept door de KW 64). Arie Nico KV/ 17. Concordia KW 26. FJbaboth KW 64 (2 Oct. binnen), Saturnus KW 69, Jan KW 84, Alida KW 91, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KV/ 107. Gebroeders KW 108, Avon tuur KW 114, Petronella KW 125, Arie KW 155, De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Dolfijn RO 2.; mk. De Twee Gebroeders IJM 3, Marianne IJM 7, Maartje IJM 8, Dageraad IJM 229. Magda IJM 272, Nehim II AM 17. Nehim III AM 18, Dine Marie KW 57, Arendje KW 98, Agatha Arie KW 126, Pietertje HD 87, Tir.y Dieuw W t 33, Hendrikje BU 33. Dinsdag 29 September: st. Herman IJM 2: mk. Poolster IJM 11, Nelly v. B. IJM 23, Twee Gebroeders IJM 27, Corry IJM 78, De Jonge Willem IJM 230, Neeltje IJM 276, Haarlem I IJM 276. Samenwerking KW 21, Anna Marie KW 27, Rein KW 30, Picter Cornelis KW 31, Tiny KW 34, Hermina IV KW 53. Twee Gezusters KW 77. Adriana Cath'arina KW 92, Willem KW 94. Woensdag 30 September: st. Limburgia IJM 54: mt. Maria van Hattem I.TM 10, Allan Water IJM 34, Eveline IJM 116; mk. Vios IJM 52. Donderdag 1 October: st. Tzonne IJM 1, Zeelandia IJM 38, Mary IJM 61, Bloemen- daal IJM 71, De Hoop IJM 73; mt. Johannes Polderman .IJM 20, Job Gouda IJM 99; mk. De Twee Gebroeders IJM 3, Texel IJM 5. Vrijdag 2 October: mt. Elie Chénévière IJM 32; mk. Wiron V IJM 203. Zoxitharingvisserij Dinsdag 8 September: mhl. Vertrouwen KD 6, Vooruit KW 151, Nederland IV KW 167. Woensdag 9 September: mhl. Zeemeeuw KW 170. Maandag 14 September: mtl. Orion KW 22. Dinsdag 15 September: mhl. Mr. Dirk Don ker Curtius KW 2. Woensdag 16 September: mtl. Nelly Maria KW 70; mhl. Borneo KW 127. Donderdag 17 September: mhl. Margaretha en Maria KW 23. Maandag 21 September: mtl. Wilhelmina I KW 25. Aafke Jacoba KW 41, Robert Wil liam KW 123; mhl. Gnrredijk IJM 75. Hui- berdina Gijsbertha KW 85, Rijnmond V. KW 110. Woensdag 23 September: mtl. Martenshoek IJM 283, Nederland VI KW 37, Rijnmond III KW 44, Maria Jacoba KW 73, Gezina Geer trui KW 176; mhl. Rijnmond IV KW 15. Dirk KW 19, Helena KW 39. Neptunus KW 45. Noordzee KW 47, Noordster KW 67, Excel sior II KW 78, Toenadering KW 95. Neder land VII KW 130, Wilhelmina III KW 147. Vrijdag 25 September: mtl. Cornelis KW 24. Zaterdag 26 September: ml. Ella Christina KW 97. Maandag 28 September: mhl. Hollandia KW 18, Grietje KW 20, Sabina KW 32, Bertha KW 38, Volharding KW 65, Zeezwa luw KW 83. Sumatra KW 86. Wi'helmina TI KW 138, Wilhelmina V KW 144, Katwijk III KW 161. ADVERTENTIE F 9 personenauto (3 cyl. 2 tact) slechts ƒ4575.— OFFICIAL/ DEALER: BLOEMENDAAL - TELEFOON 22276 „Klaar voor actie" (Thalia Theater, tot en met Zondag). Luitenants ter zee met plakjes goud op de armen, pet en borst laten de commanaobrug van hun oorlogsbodem niet gauw voor wat ze is, maar in deze opmonterende afwijkende vorm van het epos der marinehelden kunt ge het zien, wanneer zij vertederd worden door een lief stel kleuters. Alle vader- instincten van matroos derde klasse tot de adjudant van de admiraal krijgen namelijk gelegenheid zich uit te leven, wanneer de van de sloper teruggehaalde torpedoboot- jager „Warren" een oud-gediende uit de eerste wereldoorlog -twintig babies en twee aanstaande moeders .-uit de red dingboot van een door de Jappen getor pedeerd schip aan boord krijgt. De ma trozen mogen er na enige dagen nog twee rammelaars bijhalen, daar de ziekenboeg tot twee maal toe een heuglijk berichtje kan verspreiden. Verder komen er ter op luistering wat granaatjes en knallen en donders aan te pas, maar dat is om te tonen, dat al die koppen van de „Warren" ook nog een rookgordijn kunnen leggen en met de torpedo's een Japanse kruiser tot wrak kunnen degraderen. Veel mannen moed laten Charles Laughton, Robert Tay lor en Brian Donlevy om beurten zien in deze gezellige en vlot gespeelde rolprent. Ns. Zondagmiddag wordt ontrold:' „In de voetstappen van de Rode Pimpernel". „De smokkelpoort van Azië" (Th hl ia theater, Maandag tót en met Woensdag). Om op het eiland van de smokkelaars en gangsters terecht te komen en daar als vermomd detective de beruchtste van de hele verzameling Halloron weg te lokken en naar New York te brengen, is geen geringe opgave. Uitgezonderd de politieman (William Bendix) is iedereen op het eiland welkom en de beruchte Hallo ron bepaalt dan, wanneer zij weer het eiland Macao mogen verlaten. Gelukkig bestaan er nog steeds avonturiers, die in contact weten te komen met zangeressen en corrupte politie-inspecteurs. Halloron Het is deze week maar slecht gegaan op de Bcverwijkse groentemarkt. Door het zachte weer was er een grote verscheidenheid aan zomer- en wintergroente, waarbij zelfs de aardbeien niet ontbraken; maar lang niet alles kon verkocht worden en menig kistje andijvie, pronkbonen, spinazie en waspccn draaide door. Er is nog een ruim aanbod van bonen, waarbij de - pronkbonen nummer één zijn. Evenwel niet in prijs: er werd van 1222 per kilo voor betaald en de sperciebonen liepen nogal in prijs uiteen: van 2874 ct. per .kilo.-Bloemkool is goedkoop, de beste kool brengt niet meer dan 20 cent per stuk op. Bospeen deed rond de 15 cent per bos; waspeen- gaat tot ten hoogste 14 cent per kilo en bij de bladgroenten is het de an dijvie, die in grote partijen wordt aange boden. De fabriek kocht een deel voor 69 cent per kilo; later draaide er menig par tijtje-door. Spinazie varieerde van 628 ct. per kilo; sla ging tot 10 cent per krop. To maten komen in grote partijen onder de klok; de laatste marktdagen kon de 30 ct. per .kilo weer overschreden worden, tot ten hoogste 37 cent per kilo. Er. komen steeds meer spruiten aan de markt:"dé geschoonde partijen gingen tot 57 cent-per kilo. Prei is ook al ruim ver tegenwoordigd en .werd tot 13 cent per kilo betaald. De koolsoorten zijn, evenals de peen en uien, goedkoop. Hè'f is onbegrijpelijk dat er nog zoveel aaribëtsn aan do markt komen. Er zijn tuinders die doodleuk nog met 12 sloffen op de markt komen en dan om de 180330 cent per mand betaald krijgen. Doosjes variërden van 3859 cent per stuk. Appelen en peren gaan voor een matige prijs weg, druiven brachten tussen de 73 87 cent per kilo op. Eerste lof Vrijdag werd het eerste witlof op- de groentemarkt aangeboden. Er werd tot 62 cent per kilo betaald. Flora's kinderen ook in de knel Op de bloemenveiling gaat het al niet veel beter: een grote aanvoer, maar weinig kooplust, waardoor menig partijtje door draaide. De tros-chrysanten komen in duizenden bossen op de markt en er wordt van 855 cent per bos voor betaald. De groot-bloemigen varieerden van 415 cent per stuk. Dahlia's en asters zijn even eens uit de gratie bij de kopers en bij het publiek. Duindoorns brachten wan 670 cent per tak op. Bij de kleinere bloemen zijn het de Nerines die nog 80 cent per stuk opbrachten. Cyclamenbloemen varieerden van 3867 cent per bosje. Freesia kwam niet hoger dan tot 38' cent per bosje. Het aanbod van potplanten wordt iets groter, nu er meer. cyclames op' de markt komen. ziet de zwerver aanvankelijk voor zo'n beroemd detective aan en ontvoert hem even. Dank zij de connecties met het zan geresje Jane Russell weet hij te vluchten en de heerser in de val te lokken. De po litieman moet zijn werk met de dood be kopen en aangezien c"e zwerver charmant en lief is, weet ge wel, wie thans aan zijn' zij loopt: Jane, maar ze beweegt zich in de film en op het doek, zonder tot spel te komen. En dat is een verliespuntje voor deze dynamische gangsterfilm, die overi gens vakkundig is gemaakt en bedwelmd wordt door Chinese sfeer. Ns. „Allen zijn? -wij moordenaars" (Rex.« theater,- .totten met /Maandag). In deze fiTrn van'regisseur André Cayatte wordt het vraagstuk van de doodstraf op sublie me wijze aangepakt. Cayatte laat enige moordenaars zien: de jongeman, via het verzet gewend geraakt aan het omgaan met wapens; de vader, die met een pook zijn kind heeft geslagen: de Corsicaan, die een bloedvete gewroken heeft en de dokter die ervan beschuldigd wordt zijn vrouw te hebben vergiftigd. Schuldig zijn zij bevon den door jury en rechters, maar zijn zij werkelijk schuldig? De jongeman is de hoofdfiguur. Hij is een op vreemde manier in het verzet geraakte knaap, die ook na de oorlog niet anders doet 'dan moorden. Hij komt tussen de andere ter dood ver oordeelden in de strafgevangenis terecht, wachtend on de uitslag van het appèl of hét vonnis. De vader-moordenaar kwam tot zijn daad door sociale nood, de dokter is onschuldig, bij de Corsicaan is niet getracht de oorzaak van de bloedwraak weg te ne men en het gevolg is, dat een nieuwe moord is geboren. Zijn rechter en jury hier schuldig aan moorden? Zijn al die landen, waar de doodstraf nog bestaat, alle geen moordenaars? „Allen zijn wij moordenaars" beantwoordt de vraag met „ja" en houdt daarmee een warm pleidooi voor afschaffing van de doodstraf. Het is een film voor personen met sterke zenu wen, want de makers hebben zich in hun waarheidsdrang geen schroom opgelegd bij het vastleggen van de werkelijkheid. „Kinderrechter grijpt in" (R e x Thea ter, Woensdag en Donderdag). Doordat de op veertigjarige leeftijd met pensioen gezonden vrijgezel Phipps het meisje Nor- ma ontmoet, dat uit handen van de politie tracht te blijven, maakt hij kennis met miss Mathieson, die werkzaam is bij de reclassering. Phipps staat aanvankelijk sceptisch tegenover haar werk, maar zi.in doelloos bestaan moe besluit hij zi.in krachten ook aan dit werk te besteden. Hij vindt het leven maar vreemd, wanneer hij de mensen ontmoet, die onder toezicht zijn gesteld. Phipps helpt een in slecht ge zelschap verdwaalde jongeman op het rechte pad. maar na een liefde tussen de knaap en Norma houdt deze zich na een door een oude vriend van Norma veroor zaakte ruzie weer met de misdaad bezig. Bij zijn poging de jongen opnieuw te red den, wordt Phipps ook gearresteerd.Phipps, van zijn falen overtuigd, wil ontslag ne men, maar belandt in de laatste meters celluloir toch op de stoel van de leider van de reclasseringsafdeling, die om gezond heidsredenen ontslag wil nemen. aanraking met de charmante dochter van de bevelvoerende legionnair-generaal. Als professor ziet hii alleen maar kans het lieve kind dodelijk te vervelen, als „El khabo" echter steelt hij haar hart. De op de meest zonderlinge plaatsen verschij nende Amerikaanse journalist, die ook haremdames in hun domeinen volgt, staat hem bij en helpt hem de nare sheik te ont maskeren. Voor het zo ver is, zijn er heel vVat verwikkelingen en vervolgingen ge weest. Zelfs een Oosterse harem-dans is in deze film te aanschouwen. Hoewel aldus niets om hel lijf hebbende, is „Het lic-d van de woestijn" een aantrekkelijk gebee' ge worden. waarin Steve Cochran de hoofd rol speelt. „RadarpatrouilJp" (tot en met Maandag in W. B.). Inplaats van de in dit theater bijna traditioneel geworden Western, ver toond de directie ditmaal een film over een spionnage-affaire, die door de Ameri kaanse Geheime Dienst maar eventjes meesterlijk wordt ontrafeld. Voor. de ont knoping zullen de toeschouwers"echter vol gende week moeten terugkomen, wanneer het tweede deel van deze seriefilm wordt gedraaid. Met Kirk Alyn en Jean Dean in de hoofd rollen wordt in het eerste deel kwistig ge werkt met achtervolgingen per auto, ont voeringen, vechtpartijen en meer van zulke filmische lekkernijen. Hoewel de sensatie veruit de boventoon voert, is het scenario op enkele uitzonde ringen na geheel verantwoord en zijn de makers er in geslaagd om zowel een avon tuurlijk als spannend verhaal op de cel- luloid-band vast te leggen. De sfeer wordt door de sne'ers goed aangevoeld, waardoor alle overdrijving is vermeden. Zondagmiddag half drie speelt cow-bov Roy Rogers in „Verraad on de prairie" voor het meer jeugdige publiek. „Een zomer slechts heeft zij gedanst" (L u x o r Theater, Vrijdag tot en met Woensdag). Een eenvoudig verhaal in een film, die uitmunt door camerawerk, vertelt van een student uit een vlot stads milieu, die op het platteland eerlijk en op recht van het meisje Kerstin gaat houden. Een deel van de dorpsgemeenschap neemt er nog al aanstoot aan. De jongen trekt zich van al die bezwaren ook van zijn vader niets aan en wanneer het meisje zich heeft losgemaakt van de dorpse in vloeden, zweren zij elkaar eeuwig trouw. Hij neemt zijn meisje mee achter op de motor naar huis, maar verliest de macht over het stuur, wanneer een auto de weg verspert. Kerstin wordt dodelijk gewond en bij de begrafenis wijdt de dominee het ongeluk aan egoïsme, gebrek aan verant woordelijkheidsbesef en afdwaling. De oom van de jongen komt er tegen op en spreekt aan het graf over de deugd van de liefde. Rustig en soms wat traag is het verhaal, waarvoor de verschillende types met zorg zijn gekozen. Ulla Jacobsson en Folke Sundquist vertolken de rollen van Kerstin en Goran, het paar, dat slechts één zomer het geluk mocht vinden. Het landschap, waarin het liefdesdrama zich voltrekt, speelt in de film een belangrijke rol. Zondagmiddag in L u x o r: „Dikhuiden" met Oliver Hardy en Harry Langdon. Dinsdag 29 September: mtl. De Arend KW 7. Java KW 159, Cornelia Maria SCH 135; mhl. Martha IJM 74, Fierman Eduard KW 5, Anna en Cornelia KW 14, Willem Cornelis KW 16, Margrietha Maria KW 29, Elizabeth KW 49. Annie KW 54, Jan KW 50, Toenade ring KW 95, Janna KW 163. Woensdag 30 September: mhl. Hubertha Gerarda KW 9, Evcrard Christina KW 40, Cornelis Martinus KW 48, Willy KW 141, Eendracht KW 168. Donderdag 1 October: mhl. Willy SCH 7, Onderneming I SCH 140. De uitslagen van de biljartpartijen, ge speeld op de eerste dag van het tournooi om het wereldkampioenschap driebanden luiden: Berti (Brazilië) Ventura (Spanje) Faugonnier (België) Rombouts (België) Vingerhoedt (België) Peirera (Portugal) Siguret (Frankrijk) DE WORLDSERIES. De Brooklyn Dodges, de kampioenen van de nationale honkbalcompetitie in Amerika, heeft de derde ontmoeting van de World Series van de New York Yankees gewonnen, zodat de stand tweeeen is geworden ten gunste van de Dodges. Naar men weet worden er zeven wedstrijden in deze series gespeeld. 80.15 METER MET DE SPEER. Janusz Sidlo (Polen) bereikte tijdens wedstrijden in Jena bij het speerwerpen een afstand van 80.15 meter, slechts 26 centimeter minder dan het wereldrecord, dat op het ogenblik op naam staat van de Amerikaan Bud Held. 50 64 5 0.781 45 64 7 0.703 50 62 6 0.806 44 62 3 0.709 50 48 5 1.041 21 48 3 0.437 50 68 5 0.735 43 68 3 0.632 Agatha, 3 v. Pladju te Tj. Priok verw. Angcs, 2 v. I.mir te Cavalla. Aimilla, 1 v. Pladju te Liencheu. Averdijk, 1 te Le Havre. Aagicdijk, 2 te Montevideo. Aaisum, pass. 1 Guardaful n. Eelawan. Albireo, 1 v. Las Palrr.as n. Recife. Almkerk, 1 v. Rotterdam n. Sydney. Alphard, 2 v. Recife te Bahia. Aludra, 1 v. Rio de Janeiro n. Buenos Aires. Amerskerk, 1 v. Marseille n. Antwerpen. Andijk. 1 v. Galveston n. Rotterdam. Arendsdijk, 1. v. Montevideo n. Paranagua. Albiasseidijk, 1 van Lissabon n. Havana. Alcyone, 1 v. Bahia n. Antwerpen. Almdijk, 1 te New Orleans. Almkerk, 2 v. Rotterdam te Antwerpen. Ariadne, 2 v. Amsterdam te Rotterdam. Adiiida, 1 180 m. O. Saigon. Amper.cn, 1 320 m. Z.ZW. Calcutta. Amstelbrug, pass. 1 ten N. Ameland. Amsteldijk, l 2io m. w. MSnikoy. Amstei'kroón, 1 250 m. Z. Kp. Sable. Amsteivaart, i 140 m. Z.ZW. Finisterre. Ahnenkerk, i v. Hamburg te Bremen. Appingedijk, 1 570 m. W.ZW. Scilly's. Axeldijk, 1 195 m. W. Lands End. Blitar, 1 v. Sydney, n. Rotterdam. BlommersdIjk. 1 v. New York n. Rotterda'm. Boskoop, 1 200 m. W.NW. Flores n. Plymouth. Bred-., pass.- 1 Vlissingen n. ^ntwerpen. Baair., 1 v. Cartagena ft. Curacao. Banka. pass. 1 Guardafui n. Colombo. Bloemfontein, 1 v. Teneriffe n. Kaapstad. Barumum, 1 v. Tilamula n. Salabanka. Batoela, 1 v. Pontianak te Pemangkat. Bintang. 1 600 m. O. Luzon. Caltex Delft, pass. 1 Lissabon n. Sidon. Congostroom, 1 te Safi. Cumulus, 1 v. Rotterdam n.. At'. Oceaan. Caltgx Nederland, pass. 1 Kp. de Gata n. R'dam Caltex Pernis, 1 100 m. N.NO. Finisterre. Caltex The Hague, 1 170 m. Z.ZW. Ouessant. Caltex Utrecht, pass. 1 Gavdo eil. Camphuys, 2 v. Makassar te Ambon. Castor, 1 400 m. N. Azoren n. San Juan. Clavclla, 1 t.h.v. Kp. Selatan n. Singapore. Cleodora, pass. 1 ten N. Paramaribo. Coriila, 1 200 m. N. Brisbane. Coryda, pass. 1 Str. Banka n. Melbourne. Danae. 30 v. Algiers n. Napels. Dui vend recht, 1 v. Londen n. Rotterdam. Dongedijk, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Etrema, 1 v. Pladju n. Singapore. Ena, 2 v. Suez n. Alexandrië. Esso Den Haag, pass. 2 Finisterre n. Antwerpen. Elmtna, 1 170 m. O. Madeira. Esso Amsterdam, 1 810 m. W.ZW. Flores. F.sso Rotterdam, 1 450 m. W.NW. Finisterre. Friesland KRL)pass. 1 Gibraltar n. Halifax. Groote Kerk. 2 v. Beira te Mocimboa. Groote Beer. 1 v. Quebec n. Montreal. Gaasterkerk, 1 350 m. ZO. Ceylon. Hector, 1 v. Lissabon te Tanser. Helena, 1 v. New York n. Port au Prince. Hersilia, 1 v. St. Maria n. Nederland. I-lathor. 1 v. Amsterdam te Hamburg. Lidrapoera, pas. l Kp. Palos n. Marseille. flos. 2 v. Gothenburg te Amsterdam. Japara. (KRL), 30 v. Colombo n. Dieddah. Kaimana. 1 v. Soerabaja n. Kalianget. Joh. v. Oldenbarnevelt, 1 v. Amsterdam naar Australië. Lawak, pass. 1 Cochin n. Bombay. Lieve Vrouwekerk, pass. 1 Kp. St. Vincent n. Antwerpen. Lindekerk. 1 te Port Said. Loenerkerk, 1 v. Bombay n. Colombo. Luna, 30 v. Oran n. Patras. Laagkerk, 30 140 m. W.t.N. Kreta. Langkoeas. 1 rede Semarang. Lekhaven. 30 270 m. NO. Madeira. Liseta, 1 Str. Banka n. Pladju. Loosdreeht, 1 te Cochin. Malvina. pass. l Malta n. Gibraltar. Marisa, 1 te Mirl. Mutderkerk, 2 te Aden. Maasdam, 1 v. New York te Rotterdam. Mapia, 2 v. Bandarshapur n. Bombay. Mariekerk, 1 v. Kaapstad n. Teneriffe. Macuba, 2 te Port Said. Mltra, pass. 1 Kp. Bon n. Haifa. Maasland, 1 te Nordenham. Marpessa, 1 270 m. ZW. Yokohama. Mataram, 2 v. Narativas te Sungei.gerong. Meerkerk. 1 v. Hamburg n. Antwerpen. Minjak, 1 v. Soerabaja n. Ampenan. Molenkerk, 1 v. Antwerpen n. Amsterdam. Murena, 1 400 m. N.NW. Minikoy. Musi, 1 v. Sibolga n. Benkulen. Nestor, 1 250 m. W.ZW. Lands End. Nieuw Holland, 1 120 m. ZO. Torresstraat. Orion, pass. 2 Ouessant n. Rotterdam. Oranjefontein, 2 v. O. Afrika te Amsterdam. Oranjestad, 1 v. Curagao n. La Guaira. Overijsel, 1 v. Bahrein n- Khorelmufattah. Ovula, 1 150 m. ZW. Lands End. Prins Maurits, pass. 2 Vlissingen n. Bremen. Poelau Laut. 1 v. Tj. Priok n. Cheribon. Peperkust, 1 v. Emden n. Hamburg. Plancius. 1 v. Tj. Priok n. Semarang. Prins Willem V, 1 490 m. ZO Kp. Farewell. Rijnland, pass. 1 Casquets 2 Amsterdam verw. Rondo. pass. 1 Finisterre n. Le Havre. Ridderkerk. 1 670 m. NW. Seychellen. Riouw, 1 360 m. Sabang. Rondo. 1 190 m. Z. Finisterre. Salatiga, 1 v. Singapore n. Zamboanga. Saroena. 1 v. Pladiu n. Balikpapan. Schiedijk, 2 te Belawsn. Sheratan. 1 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Sunetta. 30 v. Balikpapan n. Mlri. Sioterdijk, 1 v. Tampa n. Vera Cruz. Slbajak. 1 v. Halifax te New York. Sommelsdijk, 30 v New York n. Indonesië. Sabang, 1 v. Sampit n. Singapore. Salland, 1 190 m. W.t.Z. Madeira. Schie, 1 100 m. W.NW. Kreta. Siaoe, 1 te Cheribon. Sigll, 3 te Tj. Prmk. Sinabang. 1 v. Donggala n. Amoerang. Sliedrecht. 1 250 m. N.NO. Socotra. Stad Alkmaar, 1 630 m W. Scilly's. Stad Rotterdam, 1 80 m- ZW. Valentia. Stad Vlaardingen, 1 250 m. W. Valentia. Stanvac Benakat, pass. 1 Tourane. Straat Banka, 1 260 m. W.ZW. Sabang. Sumatra, 1 195 m. O.t.Z. Aden. Tawali, 30 v. Livomo n. Napels. Teiresias, pass. 1 Kp. St. Vincent n. Port Said Tabinta, 2 te Alexandrië. Telamon, 1 v New York n. Willemstad. Tjimenteng, 3 v. Sydney te Melbourne verw. Tjipanas, 1 v. Durban te Belra. Themisto, 1 v. Montreal n. Engeland. Tabian, 1 dwars Golf v. Marisa n. Ummsaid. Tankhaven I, 1 v. Saigon n. Haiphong. Tankhaven II. 2 v. Tj. Uban te Sungeigerong. Tankhaven III, 1 280 m. Z.t.O. Bangkok. Taria, 1 150 m. NO. Flores. Thedens, 2 te Kairatu. Tjibadak. 1 190 m. W. Torresstraat. Tjiluwah, 1 v. Makassar n. Hongkong. T.iipondok, 1 ben Z. v. Borneo. Tomini, 1 200 m. Z. Finisterre. Van Heutsz, 1 v. Soerabaja n. Palembang. Veen dam. vertr. 2 v. Rotterdam n. New York. Willem Ruys, 1 v. Napels n. Southampton. Willemstad. 1 v. Amsterdam n. Cristobal. Wonosari, 1 Ceylon gepass. n. Belawan. Waal, 1 v. Gibraltar n. Algiers. Waterman, 1 840 m. O.t.N. Chatham eil. Westland, 1 v. Santos n. Montevideo. Wainapoe, 2 te Endeh. Waiweramg, 1 v. Singapore n. Soerabaja. Wocnsdreeht, 1 440 m. NW. Melbourne. IJsel, vertr. 3 v. Amsterdam n. Rotterdam. Zeeland S(SM), 140 m. O.t.N. Newcastle. Zonnewijk, 1 160 m. NO. Finisterre. KLEINE VAART Admiraal Courbet, 1 v. Sundsvall n. Ayr. Admiraal de Ruyter, 2 v. Kragero te Arendal. Admiraal Nelson, pass. 2 Kiel n. Kopmansholmen Albatros, 1 v. Zeebrugge te IJmuiden. AU, pss. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Antares, 2 v Vlissingen n. Huil. Arnoudspolder, verm. 3 v. Lissabon n. R'dam. Astra, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Audacia, 3 v. Requejada te Calais verw. Barracuda, vertr. 2 v. Shoreham n. d. Tees. I Bornrif, pass. Kiel Holtenau n. Malmö. Br.b-T, t te Domsjo. i Breezand, pa=s. 2 Vlissingen n. Wieklow. Carpo, 1 v. Rotterdam te Antwerpen. Casablanca, 1 v. Port Lyautey te Bordeaux. Depa, pass. 1 Brunsbüttel n. Norresundby. j Diar.a, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen- Dir.kel. pass. 1 Vlissingen n. Zee. Doilard, vertr. 2 v. Ormoe n. Amsterdam. Fcrccia, 3 v. Trondheim te Raumo verw. Fiducia, 2 v. Hull n. Le Havre. 1 Fiducia n, 2 v. Antwerpën te Vlissingen. FollorUca, 2 v. Duinkerken te Skive verw. Globe. pass. Vlissingen n. Newcastle. Harte!, 2 v. Antwerpen n. Exmouth. Haskerland, 2 v. Rotterdam te Harlingen. Hast III. 1 v. Parijs n. Stockholm. Horst. pass. 2 Vlissingen n. Rostock. In Spe, 2 v. Antwerpen te Vlissingen. Jacaranda, 29 te Vera Cruz. Joost, 30 van Vastervik n. Zaandam. Jo, vertr. 2 v. Londen n. d. Tees. Jorina, 2 v. Swansea te Rotterdam venv. Jutland, pass. 2 Brunsbüttel n. Bremen. Kenitra, I v. Port Lyautey te Rouaan. Keyser. 1 v. Nyhamn n. Port Ishead. Kon Cv-shaven, pass. 2 Ouessant n. Rouaan. Kortei.aer, 1 v. Helsinki te Hamina. Lies, 2 v. Goole te Norresundby. Larix, 6 te Kalmar met bodemschade. Lydia, 2 v. Yxpila te Amsterdam verwacht. Maasym. 2 v. Emden n. Rotterdam. Mare Liberum, pass. 1 Vlissingen n. Antw. Matthew, 2 v. Thameshaven te Dover. May Star, 1 v. Vlissingen n. Napels. Mies. pass. 1 Vlissingen n. Gent. Menkar, 30 v. Casablanca n. Agadir. Mies. 1 v. Amsterdam te Gent. Mirfak. 1 v. Casablanca n. Fedalah. Nassauhaven, 2 v. Rotterdam n. Gothenburg. Nieuwland, 1 v. Grangemouth n. Rotterdam Noord, 2 v. Klngslvnn te Billingham. Nottingham, 1 v. Harlingen te Goole. Palma. nacht 2-3 v. Deogheda t-e Rotterdam. verwacht Plato, 1 van Cartagena n. Cadiz. Patria, 2 v. Vlissingen n. Grimsby. Pavo, 1 van Emden n. Goteborg. Ponto, 27 te Kalmar. Ponza, 2 v. Wasklot naar Zaandam. Sirius, verm. 1 v. Londen n. Duinkerken. Spes. pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Strijpe, vertr. 2 v. Gent n. Wieklow. Tneano, 2 v. Belfast te Drogheda. Timor, 1 v. St. Brieiix n. Guernsey. Tyro, 1 v. Dublin n. Waterford. TiUy, 1 te Zaandam van Rundvik. Urmajo, 1 y. Newcastle te Seaham. Vindicat Atque Polit, 30 v. Beckton te Vardo. Virgo, pass. 2 Vlissingen n. Newcastle. Vitesse, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpéh. Vivo, pass. 2 Vlissingen n. d. Tees. Vrouwepolder, 1 v. Oporto n. Rotterdam. Westerschelde, vertr. 3 v. R'dam n. Oporto. Westkust, 1 v. Aalborg te Kotka. Westlaan, 2 v. Hamburg te R dam verwacht. Westpolder. 1 v. Port Lyautey n. Rochester. Wilpo, 28 Kiel gepasseerd n. Hamina. Westropa, 1 v. Cowes n. Par. Wim, 30 v. Gothenburg te Skoghall. SLEEPVAART Noordholland. 1 60 m. Z.ZW. Colombo. Goeree. pas. 1 Kp. Vilano n. Maassluis. Hudson, 2 165 m. O. Aden n. Bhamagar. Noordzee, 1 v. Tunisbaai n. Rotterdam zonder sleep. Oceaan. 1 v. Tunisbaai met zuiger en tankbak van slb. Noordzee n. Ohittagong. Tyne, 2 v. Beira te Bombay met sleep. Witte Zee, 2 v. Aden te Singapore met tanker „Het lied van de woestijn" (K enne- m er Theater). Een dankbaarder gege ven dan de eeuwige strijd tussen de man nen van het Vreemdelingenlegioen en de inheemse stammen, is haast niet denkbaar voor een avonturenfilm, met als strijd toneel de grote Sahara, waarin hier en daar een dorp en een paleis van een sheik lig gen, die natuurlijk zeer onrechtvaardig op treedt, garandeert deze „Desert song" een fantastisch schouwspel. Ongeloofwaardig is het optreden van een zanger, die. zijn. romantische neigingen overdag compen seert met het vechten voor de zwakke en. onrechtvaardig behandelde stammen. In zijn vrije tijd doet hij als professor aan de anthropologie en hij komt als zodanig in De KLM-Liftmaster DC-GA „Dr. Ir. M. H. Damme", die Vrijdagochtend van. Schiphol vertrok, op weg naar Londen.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 11