Amerikaanse bakvis van heden Evangelische Maatschappij Bloemen krijgen het „eeuwige" leven Geurige koffie langs technische weg Twee geheimzinnige beroepen fcATERDAG 3 OCTOBER 1953 I— KERKELIJK LEVEN DIT MAKEN WE ZELF Vestje voor kille dagen WANDELING LANGS DE WINKELRAMEN Brood, brood en nog eens brood Technisch bureau van IJnie van Waterschapsbonden vierde zilveren jubileum Jarenlange rechtsstrijd over Blaricumse garage thans geëindigd Handcrême Landmachttroepen naar Suriname ONZE PUZZLE oor de^O rouw Wie houdt er eigenjjllt niét van bloe men en wie /.iet een fleurige ruiker niet met leedwezen langzaam maar zeker verwelken? Onverschillig of het een simpel bosje anemoontjes betreft of een kostbaar bouquet rozen of anjers. Maar ja, dat is nu eenmaal 's levens loop en wanneer wjj een bouquet bloemen krij gen, zijn wjj van te voren al vertrouwd met de wetenschap, dat het bouquet slechts een kort leven beschoren is. Tenminste, zo was het tot enkele maanden geleden. Sedert korte tijd be staat er namelijk een nieuw bedrijf, waar levende bloemen duurzaam ge maakt worden! En een bezoek aan dit gloednieuwe bedrijf in opkomst over trof onze stoutste verwachtingen. Na jaren van experimenteren is de heer Bakker, Fries van geboorte, er eindelijk in geslaagd om door middel van injecties met een bepaalde vloei stof alle mogelijke bloemen en planten minstens een jaar lang goed te houden. In 1942 is hij met experimenteren be gonnen, in 1947 bereikte hij daarmee de eerste goede resultaten en thans, na bijna elf jaren is zijn werk uitgegroeid tot een compleet bedrijf, waar niet minder dan 23 meisjes werken. Aan vankelijk had hij zijn „bloemenconser- veerfabriekje" in Hindelopen, maar door de onverwachte hoge vlucht, die het werk plotseling heeft genomen, is het bedrijf een dezer dagen overge plaatst naar Amsterdam, waar voor de toekomst uiteraard meer mogelijkheden liggen dan in het ver afgelegen Friese dorp. En zo zagen wij in het Amsterdamse atelier de Hindelopense meisjes, die voor dit werk door de heer Bakker zijn opgeleid, bloem voor bloem bewerken. In eerste instantie moeten de bloemen, die voor het duurzaam maken in aan merking komen, drie weken in een spe ciale vloeistof hebben gestaan, zodat de bloem uit eigen kracht het preparaat kan opzuigen. En dan komt de injectie spuit er aan te pas. Om de centimeter, vanaf de bloem tot aan de onderkant- van de steel, krijgt de bloem zo'n in jectie. Het is een precies karweitje, waarbij een enorme dosis geduld nodig is. „Dit is dan ook specifiek meisjes- werk" verklaarde de heer Bakker. „Ik heb ook wel geprobeerd om jongens voor dit werk op te leiden, maar dat lukte niet. Die zijn er te ongeduldig en waarschijnlijk ook te ruw voor. Maar nu moet u ook weer niet denken, dat ieder meisje voor dit werk geschikt is", vertelde hij verder. „Want ik begon indertijd met achttien meisjes, waarvan er maar zes gebleven zijn". Als de bloem de nodige'injecties heeft gehad, wordt ieder blaadje aan de on derkant met een soort was bestx-eken om te vooi'komen, dat de bloem na een onverwachte ruwe aanraking slap gaat hangen. Gemiddeld kan een meisje ongeveer veertig bloemen per dag bewex-ken. Vóór de bloemen woi'den afgeleverd, moeten ze echter eerst na de behande ling een rustperiode hebben. Die vax-i- eex-t voor de verschillende bloemsoor ten tussen 2 a 6 weken. Al die tijd wor den ze in grote dozen bewaard. Water hebben ze niet meer van node. Uiteraard kan iedere soort bloem duurzaam gemaakt worden, maar het is een feit, dat de duui'dere soorten zo als orchideeën, anjers en rozen zich het gemakkelijkste voor de behandeling le nen. En wanneer u nu denkt, dat door al die bewerkingen toch wel het een en ander van de ooi-spi-onkelijke schoon heid van de tere bloem verloren gaat, hebt u het werkelijk mis. Wij zagen er narcissen van het vorig jaar, die er even fris en levendig bijstonden als de zo juist vers gesneden rozen. De gepre- pareexxle bloemen kunnen een tempe ratuur van niet minder dan 70 graden C. verdx*agen, terwijl ook vorst geen enkele invloed op de geconserveex-de bloemen heeft. Ja, het is zelfs zo, dat de bloem ook een jaar lang blijft geuren! Hiertoe heeft de heer Bakker weliswaar parfumerie-laboratoria in geschakeld, maar hoe het ook zij, het resultaat is in ieder geval vei-bluffend. Door de bewerking, die de bloemen thans nog moeten ondergaan met was, wox-den ze enigszins stijf, maar ook hierin zal binnenkort nog vex'betci'ing worden gebx-acht en zal de bloem ook zonder de wasbehandeling voor knak ken wox-den behoed. „Ik weet al hoe ik dat kan bereiken, maar het is wel een lange weg en er zal nog wel een tijdje mee gemoeid zijn", vex-trouwde de heer Bakker ons toe. Iedere bloem vereist weer een andere werkwijze en er zijn i-uim drie maan den van opleiding nodig om alle kneep jes van het nieuwe vak te leren. Op het ogenblik zijn er enkele meisjes al zó ver, dat zij binnenkort zelf een filiaal gaan oprichten in Leicester en in Oslo, waar zij dan weer andere meisjes gaan opleiden. De mogelijkheden van deze nieuwe vinding zijn echter onbeperkt en wij denken hierbij bijvoorbeeld aan het ge- bx-uik van de verduurzaamde bloemen voor étalages, voor hotels, theatex-s en grote kantoren. Maar ook voor kleiner werk is het van grote betekenis, zoals bijvoorbeeld voor corsages. En voor menige jonge vrouw zal het de ver wezenlijking betekenen van een heime lijk gekoesterde wensdroom; zij zal na melijk haar geliefd bruidsbouquet jarenlang kunnen bewaren als een blij vende, „tastbare herinnering" aan de mooiste dag in haar leven. J. S. Als u de vorige week de zesbaanse rok gemaakt heeft, dan zult u nogal veel resten stof overgehouden hebben en om deze resten nu tot een aardig en prac- tisch kledingstuk te verwerken, geven wij u ditmaal het patroon van dit ge zellige, mouwloze vest. Het is zeer eenvoudig te maken en ook de beginnelingen in het naaldwerk zullen er niet veel moeite mee hebben. Het patroon is uitgewerkt voor maat 42, bovenwijdte 96, ruglengte 40. Allereerst gaan we het patroon op ware grootte natekenen en knippen het uit. Dan leggen we de patroontjes op de resten stof, midden achter komt aan de Van alle nova die deze week achter de winkelramen te pronk gesteld lagen vormde de Koflux het markante top punt. De Koflux is zoiets als een koffie pot, maar toch eigenlijk heel anders. Hij is gemaakt van verchroomd metaal cp bestaat uit twee „kaxxnen" met lood rechte wanden. Deze kannen sluiten in elkaar. In het midden van de bovenste staat een ronde filter met kleine gaatjes in de zijwand en bodem. Over de filter past nauwkeurig een kokervormige bus, eveneens van me taal. Op de tweede kan ligt een dek sel die dus de bo venste vex-dieping afsluit. De onder ste kan heeft een stevig oor plus een tuit, de bovenste heeft twee houten greepjes en géén tuit. Eigenlijk is de benaming „kan" voor deze alzo minder goed gekozen. Wat is nu het grote voordeel van de metalen Koflux? Iedere huisvrouw zet dagelijks koffie en deze bezigheid eist als zij goed wox-dt gedaan geduld en oplettend heid. Bij het gebruik van de ouderwetse koffie-filters gebeurt het dan ook dik wijls dat er te veel of te weinig water is opgeschonken. Soms wordt de huis vrouw weggeroepen, net als de koffie klaar is te worden geschonken en alles wordt koud. Het herhaaldelijk opgieten eist nogal wat tijd en bovendien en dat lijkt me een voornaam punt vindt er een enox-m geurverlies plaats. Hoe gaat het als ge net koffie hebt gezet en uw bezoek komt binnen? Men snuift en snuffelt behaaglijk onder het uitroepen van verrukte kreetjes: „hè, wat ruikt het hier zalig naar koffie!" Inderdaad, maar al die heex-lijke geuren in het ver- trek zijn voor de te drinken koffie ver- lox-en en slechts een klein gedeelte van de koffie-ai-oma komt in ons kopje tex-echt. Ik geloof dat dit gebrek van de oude manier van koffiezetten door de Koflux wordt ondervangen. Men doet twee lood koffie in de filter en schuift de koker er over heen. Dan wordt de bovenste pot volgegoten met kokend water, de deksel er op en nu doet de Koflux in vijftien minuten de x-est. Door middel van een hevel zakt het water via de filter langzaam in de ondex-ste pot zonder dat er geur- (en tijd-) verlies optreedt. Zonder enige moeite hebben wij na vijftien minuten het heerlijkste en geurigsle extract. Van dit extract kunnen ruim tien kopjes koffie worden gemaakt. Men kan het extx-act gebrui ken met warm water en room of warme melk. In onze haastige wereld lijkt dit een practisch appax-aat. Evenwel, voor het geval alle lezex-esscn het zich willen aanschaffen: het is niet goedkoop. En dan de melkbel, zou iedereen die al kennen? Melkwacht wordt dit x-ond- stenen plaatje ook wel genoemd. Het x-onde ding wox-dt in de melkkoker ge legd en als de melk begint te koken gaat de melkbel op de bodem x-inkelen. Als wij dan maar ijlings komen aanrennen, kookt de melk beslist nooit meer over. Het plaatje belooft bovendien nog het aanzetten van de pan tegen te gaan. Twee voordelen dus van dit dingsig- he'die dat wèl goedkoop is. Behalve deze melkwacht moeten wij huisvrouwen absoluut ook een „schatte bout" in dë keuken hebben. Dit is geen grapje, maar een pannelap. Deze panne lap heet schattebout en zij reinigt alle keukengerei en maakt de vuilste handen schoon. Even in warm water dompelen en dan maar reinigen. Na gebruik moet de „schattebout" worden afgespoeld en opgehangen. Voor de heel erg keurige huisvrouwen is een plastic waslijntie met twee plas tic knijpers in een plastic zakje ver krijgbaar. Waarom dat in een zakje moet is me niet geheel duidelijk, maar misschien behoor ik niet tot de heel erg keurige. Misschien dient het om mee op reis te nemen. Als wij in onze hotel kamer iets te drogen willen hangen, komt zo'n lijntje wellicht van pas. Achter hetzelfde étalageraam lag een etui voor haarklemmetjes. Het was een leren étuitje waarin zeker een stuk of tien klemmetjes geschoven kunnen worden. Zo iets is heus geen gek idéé, omdat de klemmetjes zich nogal eens haastig uit de voeten plegen te maken, als wij ze in het haar nodig hebben. ANNEKE vouw, en midden voor moet recht van draad op de stof liggen. Als alle delen met naad zijn uitgeknipt, stikken we eerst de schoudernaden dicht en de zij naden, die we een eind open laten voor het armsgat. Aan het voorpand is een tegenbelegstuk aangeknipt van 8 cm en als dit niet uit de stofbreedte kan, stik ken we een reep aan. Nu maken we de fi <X'. v/otcw/ figuurnaden er in, werken de ronde hals af met schuine biezen en ook de onderkant en armsgaten.Nu nog knoops gaten maken en de knopen aanzetten en het vest is gereed. L. S. Een charmante wintermantel van tweed met een ruime kraag van wit bont Een Amerikaanse bakvis ziet er tegenwoordig ongeveer zó uit: zogenaamde „crazy pants" in vrolijke kleuren van wol of corduroy met een exotische blouse. Deze pantalons worden op 't ogenblik in Amerika ook gemaakt in tapijtpatronen helgekleurde bloemenmotieven. Als hoofdbestanddeel van onze koude maaltijden vormt brood een belangrijke post op ons voedingsbudget. Het is dus wel de moeite waai'd om goede waar voor ons geld te kiezen. We zullen daarom eens een verstandige, zorgzame huisvrouw op haar weg volgen. Tien tegen één dat ze bij de bakker wat bruin- of volkorenbrood inslaat. Zij weet immers wel, dat de donkerder broodsoor ten meer beschermende stoffen bevatten dan de lichte. Bovendien heeft onze huis vrouw de ervaring, dat bruin brood iets minder gauw uitdroogt dan wit en hier van mofiteren de overblijvende zoons tus sen de middag. Die jongens aten haar de oren van het hoofd, maar nu ze ook bruin brood meekrijgen, lijkt het wel of er eer der grond komt in de bodemloze put van hun maag. Wat de belegging betreft stelt bruin- brood ons niet voor onoplosbare pro blemen. Men kan worst, kaas of pinda kaas toch even goed op een bruine als op een witte boterham eten; en ook de tomaat, die stevast 's zomers in het trom meltje meegaat, smaakt bij de bruine sneetjes voortreffelijk. Het is niet alleen bruin, wat het brood mes snijdt, w nt de kinderen lusten er graag een witte boterham bij: die bewaren ze voor het laatst. Hoeveel brood koopt onze huisvrouw? Niet meer dan ze voor dé volgende dag of voor het weekeind nodig denkt te heb- b want al weet zij resten wel smakelijk te maken, wanneer het niet nodig is, heeft ze liever geen oud brood in huis. Vers brood laat zij goed afkoelen vóór ze het in de broodtrommel legt. Met warm weer echter bewaart ze het brood liever op een luchtige plaats dan in de trommel. Om het oude brood op te maken bakt zij de sneetjes in de koekenpan met kaas of mm ertussen en als er na een dubbele feestdag of Zondag werkelijk veel brood over is, stoomt ze het 's ochtends even op. op een treef.r in een pan met water Haar vriendin, die iltijd het oude brood weg gooide. heeft ze de raad gegeven het net zo *.e doen, of een broodrooster te kopen. Het geld dat zij in de loop van een paar jaar in de vorm van brood op straat leg de bedraagt meer dan de prijs van de broodrooster, waar zij jarenlang plezier van zal hebben. „Dit is geen reclame voor broodroosters", zegt zij er bij. ..maar ik vind het zo jammer, dat je het kostelijke brood niet van top tot teen gebruikt Pro beer het b.v. eens met een tomatensneet.ie. heel eenvoudig en o zo smakelijk!" Het zou ons niet verbazen wanneer ver schillende lezers van deze x-ubriek tot voor kort niet op de hoogte waren met het be staan van „De Evangelische Maatschappij". Wellicht werd u er eerst op attent gemaakt, toen u de vorige week via pers en radio vernam, dat deze oi-ganisatie haar hon derdjarig bestaan herdacht. Er is in ieder geval zoveel aandacht aan besteed, dat het de moeite waax-d is om er in onze rubriek nader op in te gaan. De lezei-s, die zich regelmatig op de hoogte stellen met het kerkelijk leven zul len zich nog herinnei-en hoe de R.K. kerk in dit voox-jaar feest heeft gevierd, in ver band met het feit, dat honderd jaar gele den de bisschoppelijke hierarchic in Neder land werd hex-steld (100 jaar Kromstaf). Wij vertelden u destijds, dat er van de zijde van de Protestanten in 1853 fel ver zet was gepleegd tegen deze gang van za ken. Dit verzet openbaarde zich op ver schillende wijzen en één voi-m daaxwan lag in de oprichting van de Evangelische Maatschappij. Wat wilde men? Het is te lezen in de beide eerste artikelen, die in een algemeen reglement werden vastgesteld op de eerste vex-gadering gehouden op 8 September 1853 te Arnhem. Daar wordt onder „naam en doel" gezegd: Er bestaat in Nederland een Evangelische Maatschappij ter bevordering van waarheid en godzaligheid onder Rooms-Katholieken. Haar doel is, hen het Evangelie te doen kennen en tot Evan gelische gezindheid op te leiden: niet zo zeer hen tot enig Protestants Kerkgenoot schap over te halen. Onder het hoofd „middelen" staat er in het oox'spronkelijke reglement onder meer: De maatschappij zal dit doel pogen te be reiken: a. Door het verspreiden van bijbels of gedeelten van bijbels; b. Door het ver vaardigen, verkrijgbaar stellen en ver- spx-eiden van doelmatige geschx-iften waar onder ook de zodanige, die voor Protes tanten de aard en de stichting der maat schappij in het licht stellen; c. Door het Evangelisch beginsel bij het lager onder wijs te helpen bewaren en aankweken; d. Door geschikte pei'sonen op te leiden en uit te zenden ter evangelisatie onder Rooms-Katholieken. De bedoeling is dus duidelijk. Men wilde in Protestantse trant evangeliseren onder Rooms-Katholieken. Het is in het begin kennelijk niet de bedoeling geweest om een soort strijdorganisatie tegen Rome op te bouwen. Door allerlei omstandigheden van binnen uit en van buiten af kreeg echter langzamerhand de maatschapnij wel een zeer strijdbaar en aggi'essief karak ter. Een openlijk anti-panisme trad duide lijk aan de dag. Er groeide een toon in de publicaties die men ternauwernood nog „Evangelisch" zou kunnen noemen en waardoor dan ook de Protestanten zich van deze beweging distancieerden. Na de laatste oorlog is er een duidelijke verandering ten goede ingetreden bij de maatschannij. Weliswaar is zij een strijd organisatie gebleven, maar zij wil haar strijd in positieve zin en op hoog niveau voeren in de overtuiging, dat de belangen van het Protestantisme slechts gediend ziin met een principiële, getuigende en strijd bare voorlichting, die zich zeker niet mag vei-liezen in allexdei onnodige scherpe haar kloverijen. Men wenst niet langer zonder meer anti-Rooms te zijn maar zoekt veel eer het wex-kelijke gesprek met de R.K. Ke'-k. Van dit vernieuwde streven getuigt ook het zo juist vei-schenen ..Jubileumnum mer van „De Protestant", het officieel or gaan van de Evan "cliche Maatschappij. Belangwekkende ax-tikeVn treft men er in aan over 100 jaar Protestantisme in Ter gelegenheid van het zilveren jubi leum van het Technisch Bureau van Unie van Watex-schapsbonden, dat in Haarlem gevestigd is, werd gistermiddag in het kan toor aan de Mauritsstraat een receptie ge houden, die door ongeveer tweehonderd personen werd bezocht. Onder de aanwezigen, die de directeur van het bureau ir. D. C. Pleyte kwamen gelkwensen bevonden zich onder anderen: de hoofdingenieur-directeur van de Pro vinciale Waterstaa+ van Noordholland, ir. C. Krijn, de voormalige hoofdingenieur directeur van de Provinciale Waterstaat, ir. Tomese, de vexdegenwoordiger van het bestuur van het Hoogheemraadschap Noordholland Nooi'derkwartier, dijkgraaf mr. Kamp, de president-dix-ecteur van de Nederlandse Heidemaatschappij, ir. Hen driks, een der directeuren van de Heide maatschappij, ir. S. Huis, vertegenwooi'di- gers van de Provinciale Waterschapsbon den, van de Cruqxxius, van het Provinciaal Electriciteitsbedi'ijf, aannemers, vei'tegen- woordigers van machinefabrieken alsmede van het Hoogheemraadschap Delfland. Tijdens het diner dat in café-x-estaurnnt Brinkmann aan personeel en genodigden werd aangeboden werd het woord gevoerd door mr. Van der Hoeven, voorzitter van de Unie van Waterschapsbonden, de lan delijke organisatie en door mr. Dolk, dijkgraaf van Delfland en directeur van de Unie. Een jai-enlange rechtsstrijd over èen garage te Blaricum, die door het gemeen tebestuur tot woonx-uimte werd verklaard, is met vrijspraak tegen de eigenaar, de heer J. W. R. geëindigd. Voor de garage werd tegen de wil van de eigenaar een huisvestingsvergunning gegeven. De gemeente liet de garage in een kleine woning vei'bouwen. Aanvankelijk was het pand niet gevorderd. Hierover was civielrechtelijk al geprocedeex-d. Toen de eigenaar de deur uit de garage liet halen voor reparaties, liet de burge meester van Blaricum proces-verbaal wegens huisvredebreuk tegen hem op maken. De heer R. werd aanvankelijk door de politierechter tot 500 boete veroordeeld. De rechtbank en het gerechtshof te Am sterdam bevestigden dit vonnis. De Hoge Raad vernietigde evenwel het vonnis en verwees de zaak voor hernieuwde behan deling naar het Haagse gerechtshof. Dit ge rechtshof heeft de heer R. thans vrijge sproken van de ten laste gelegde huis vredebreuk. Hij overweegt nu een actie tot schadevergoeding tegen het Blaricumse gemeentebestuur in te stellen. Nederland, 100 jaar Rooms-Katholicisme in Nederland, 100 jaar Evangelische Maat schappij, en na 100 jaar.... uitbreiding van het Protestantisme? Men mag wensen, dat de arbeid die door deze vereniging wordt vex-richt in positieve zin resultaten mag afwerpen, speciaal wanneer men een bijdi~age wil leveren tot het gesprek tussen Protestantisme en Rooms-Katholicisme. Er is in ons land een streven te signaleren om dit gesprek op gang te bx-engen. Het komt ons voor dat elke poging in deze rchting ondernomen onze belangstelling en waardering ver dient. ADVERTENTIE houdt bezige handen mooi. Ter voorkoming van ruwe handen, wrijf ze na het wassen s'.eeds met deze crème in, dan zullen uw han den zacht, bekoorlijk en er bijzon der welverzorgd uitzien. ARDEN A of BLUE GRASS f 5,50 Wagenweg 29 Haarlem Telefoon 20518 HAUTE COIFFURE BIJOUX FRANgAlS 1NSTITUT DE BEAUTé Het s.s. „Co'ltica" is gisteren uit Amster dam naar Suriname vertrokken met aan boord een tachtig man tellend détachemeixt behorende tot de tweede Surinamecompag- nie. Dit deel van de Surinamecompagnie staat onder commando van de kapitein J. R. J. Rugebregt. In December volgt de rest van deze compagnie. De eerste compagnie is reeds in Mei en Juni van dit jaar naar Paramaribo gegaan. Het détachement be staat uit vrijwillig zich beschikbaar gesteld hebbende dienstplichtigen van diverse onderdelen. Zij dienen voor de opbouw van de landmachtonderdelen ter vervanging van de mai-iniers. Na de zeereis van 22 dagen zullen zij voet aan wal zetten in Paramaribo voor een verblijf van twee jaar in Suriname. VEEMARKT LEIDEN LEIDEN. 2 October. Op de veemarkt te Leiden werden heden aangevoerd: stieren 10, melkkoeien 55, vette koeien 220, vare e. a. koeien 181, gi-askalveren 23, vette kalvex-en 28. nuchtere kalvex-en 42, geiten 2, vette schapen 650, weideschapen 450, vette lam meren 994. varkens (zeugen) 32, schx-ammen 167. biggen 588, paarden 1, veulens 6, totaal 3429. Notering: stieren 300400. stieren, r^acht 750990, stieren schoon 230245, melk koeien 800102, vette koeien 8201020. vette koeien schoon 190260, vare koeien 525700, vaarzen 525—780, pinken 300480, graskal veren 180200, vette kalveren levend 200 230, nuchtere kalveren slacht 38-55, nuchtere kalveren levend 120140. vette schapen 8590. .vette lammeren 7090, dx-achtige zeugen 200350. schrammen 5090, biggen 28—40. veulens 200—330. De handel was voor stieren, melkkoeien, vette koeien, vare koeien, vaax-zen, pinken en graskalveren flauw, voor vette kalveren traag, voor schapen en lammeren vrij goed, voor zeugen, schrammen en biggen slepend. TBC-vrije afdeling elf stuks. Kaasmarkt. Op de kaasmarkt te Leiden werden heden aangevoerd 55 partijen Goudse en 8 partijen Leidse kaas. Notering: Goudse extra tot 243; Goudse le sorot 217224: Goudse tweede soort 208 216: Leidse le soort tot 211. Handel voor beide soox-ten lui. ADVERTENTIE Verkooplokaal NOTARISHUIS Dir. W N WOLTERINK Bilderdiikstraat bii de Zijlweg Haarlem - Tel (K 25001 11928 INBOEDELVEILING 13/14 OCT. 1953 Inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen. Eigen afhaaldienst Welk beroep hebben de beide heren, wier visitekaartjes u hieronder vindt? Ir. L. RUIJT w.i. OPMEER Ir. R. S. KROONS GENT (Belgie) Oplossingen kunt u inzenden aan onze bureaux te Haarlem, Gx-ote Houtstraat 93 of Soendaplein 37, en IJmuiden, Kenne- merlaan 186. Om mee te dingexx naar de drie geldprijzen ad f 7.50, 5.en 2.50, moeten zij uiterlijk Woensdag om 17 uur in ons bezit zijn. Op briefomslag of adres zijde briefkaart vermelden: „Oplossing puzzle" en geen mededelingen toevoegen of bijsluiten. De oplossing van het lettergreepraadsel van vorige week was: gevatheid, klaver jassen. aansnijden, plantentuin, molshopen, gelouterd, crediteuren, bemesten, platzak, vermijden, bekentenis. De prijswinnaars waren: 1. H. A. Wijnandts, Stationsweg 144, Hillegom 7.50. 2. A. van Wijk, Eendrachtstraat 34, Haarlem 5. 3. A. Hartendorf, Terrasweg 65, Sant- poox-t 2.50.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7