Outsider A. Koning triomfeerde als B-klasser in de Mulier-loop AUTO^MOTORRIJLES? Agenda voor Velsen Trawler IJM 30 „IJmuiden" uitgehaald en overgedragen aan „Stormvogels" „Jozeph Blankenaar" leidt in Noord hollandse dame om petitie Kerbert Asyl: een veilige dierenhaven AREND REIJM Boeiende race door het xonnige „Velserbeek" Paradie der viervoeters het adres 6 Werkloze gedupeerd door verlies van actetas Piet Kraak eerste schipper Zilveren wisselprijs voor groots voetbaltournooi 65 ct. N.O.V. vierde inschrijving van honderdste lid Bizot en Ansems aan kop voor provinciaal kampioenschap Strijd bij ,,Denk en zet" Buurtvereniging „Watervliet" kerngezond EEG>ATYKE:r Pracht cadeau voor Dierendag Velsens eerste dochter" knipte het lint door Over alle scheidslijnen Davids en Goliaths MAANDAG 5 OCTOBER 1953 De traditionele jaarlijkse Mulier-veldloop in het park Velserbeek, die Zondagmiddag door de Athletiekvereniging „Suomi" is gehouden en waaraan vele prominente ath- leten onder grote belangstelling van het publiek hebben deelgenomen, is na een boeiende wedstrijd over het prachtige parcours (tot veler verrassing) gewonnen door de outsider B-klasser A. Koning van S.V.V. uit Schiedam. De wedstrijden die ook nog een juniorenloop en de Velserbeekparkloop omvatten, werden bijgewoond door burgemeester mr. M M. Kwint, ere-voorzitter van „Suomi", mr. J. H. P. V. Haitsma Muiier uit Amsterdam, W. J. H. Graaf van Limburg Stirum jr., mej. Van Zweden, secretaresse van Suomi's beschermheer, de thans 88-jarige heer W. J. H. Muiier, en andere familieleden, die de oude sportpionier vertegenwoordigden. Voor de eerste wedstrijd voor de ruim dertig junioren, over 1335 m.. werd het startschot gelost door burgemeester Kwint. Spoedig vormde zich een flinke kopgroep onder wie zich behalve de Doves-man J. Bosman, F. Kalkman van DEM, J. Groen van Suomi en P. Snel van Estafette bevon den, van wie eerstgenoemde de winnaar zou worden. Toen op 100 meter voor de eindstreep on der de koplopers een felle strijd ontstond waren het Bosman, Kalkman en Groen, die elkaar de zege betwistten. Bosman had de kop op 60 m. en Groen lag tweede positie. De DEM'er echter zette een stijlvolle eind spurt im, passeerde Groen, maar kon Bos man niet meer inhalen, die op het nipper tje de eerste plaats met 3 min. 55.4 sec. be hield. Kalkman werd no. 2 met 3.55,6 en Groen volgde met 3.57,6 overigens een mooie prestatie van de Suomi-junior, die dit jaar voor het eerst aan wedstrijden deelneemt. Bosman van Doves (Heiloo) kwam door zijn mooie prestatie in het bezit van de wisselbeker, die vorig jaar was gewonnen door J. Keesom van AV. '23 (Amsterdam), welke atbleet nu als A-klasser uitkwam in de Mulier-loop. Spannende Mulier-loop Een groot veld van athleten werd door mr. Haitsma Muiier gestart voor de handi cap-race, de Mulier-veldloop over een afstand van 3740 meter, waarbij tweemaal een ronde over het prachtige Velserbeek - parcours moest worden gelopen. De D- klassers gingen eerst met een grote groep van honk, 15 seconden later gevolgd door een groot koppel C-klasers en vervolgens met 10 seconden tussenruimte de B- en A- klassers, zodat het starttijdverschil tussen D- en A-klasse 35 seconden bedroeg. Er werd onmiddellijk in hoog tempo ge lopen en het pleit voor de jonge Keesom, dat hij als A-klasser na ruim 1800 meter na Kortekaas van Warmondia en Warmer dam (Haarlem) de derde plaats bezette in de kopgroep. Hierin evenaarde hij Slijk huis, die het ook eens heeft gepresteerd om na een eerste ronde de handicap in te lopen. Spek (Suomi), Bobeldijk (MFC), Borst (Olympus) en Adrichem (DEM) lagen toen nog flink achter. Maar ze liepen voort durend in, hoewel zij niet bij machte wa ren de outsider B-klasser Koning (SW), die fraai de leiding had veroverd, te be naderen. Spek (Suorni) schonk te veel aandacht aan Keesom, waai-door hij niet op tijd de eindspurt inzette. Het is daar een geweldig gevecht ge worden tussen de eerste drie, waaruit de SW'er met ruim verschil als winnaar te voorschijn kwam, voor Spek, die op zijn beurt Keesom, Borst en Bobeldijk op eer biedige afstand achter zich liet. H. Adri chem (DEM) kwam als no. 7 binnen en de B-klasser J. Oosterman (Suomi) bezet te een fraaie 9de plaats in het totaal-klas sement. De winnaar van 1950 J. Hoog- schagen (Doves) werd nu no. 25. Paar militairen Gelijktijdig waren voor de Velserbeek- loop een minimaal aantal militairen ge start, waardoor van het cachet van deze wedstrijd veel verloren ging. De uitslagen waren: Junioren: 1335 m.: 1. J. Bosman, Doves, Heiloo, 3 min. 55,4 sec.; 2. F. Kalkman, DEM, Beverwijk, 3.55,6; 3. J. Groen, Suo mi, Velsen, 3.57,6; 4. A. v. d. Berge, Ly- curgus, Krommenie, 3.58; 5. P. Christiaan- se, NAC, Noordwijk, 3.58,4; 6. P. Snel, Een dringend beroep op de vinder Het is geen gewoonte, de krant open te stellen voor de noodkreten van hen, die in trein of bus hun jassen, parapluies of andere gebruiksvoorwerpen laten liggen, want de vergeetachtigheid tiert zo welig, dat uw dag blad dan gauw te klein zou worden. Voor één geval willen wij echter een uit zondering maken, het geval van de heer C. B. Groosmuller uit Utrecht die 15 Sept. por spoor naar Beverwijk kwam om daar te solliciteren naar een betrekking. Met de trein van 19-31 uit Beverwijk reisde hij terug, maar bij het overstappen in Amsterdam bemerkte hij tot zijn schrik, dat hij zijn actetas, inhoudende louter persoonlijke papieren, al zijn diploma's en getuigschriften alsmede een boek. een reisgids en een blocnote, in de zojuist ver laten trein had laten liggen. Een uitgebreid onderzoek door de spoorwegen mocht niet baten: de tas bleef zoek en de heer Groos muller, die al anderhalf jaar werkloos is en zijn verdwenen papieren vrijwel dagelijks voor sollicitatiedoeleinden nodig heeft, is dus wel heel zwaar gedupeerd. Hij stelt nu voor, dat de vinder zijn bijna splinternieuwe acte tas behoudt, doch hem de inhoud die voor anderen toch geen enkele waarde vertegen woordigt, zo snel mogelijk, desnoods anoniem retourneert. Zijn adres is: C. B. Groosmuller. Soerabayastraat 13 bis, Utrecht. Het is een redelijk verzoek, dat wij gaarne met klem in de aandacht van de vinder aanbevelen. MAANDAG 5 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De smokkelpoort van Azië". Rex, 20 uur: „Allen zijn wij moorde naars". Esperantovereniging „Tarnen", winkel Oosterd.uir.weg 22, tentoonstelling 1921 uur. DINSDAG 6 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De smokkelpoort van Azië". Estafette, Amsterdam, 3.58,4; 7. B. Geling. Olympus, Alkmaar; 8. B. Zwart, DEM; 9. K. Huisman Zaanland, Zaandam; 10. L. v. Wees, Holland. Haarlem; 17. B. v. Mid den. Suomi; 21. H. Gnodde, Suomi; 24. G. Dekker, DEM. Mulier-veldloop: 3740 m.: 1. A. Koning, SVV. Schiedam, 11 min. 46,8 sec. (B); 2. A. Spek, Sucrm Velsen, 11.50 (A); 3. J. Kee som, AV. '23, Amsterdam, 11.52,6 (A); 4. J. Borst, Olympus Alkmaar, 11.55,2 (A); 5. S. Bobeldijk, MFC, Medemblik 11.57 (A); 6. S. v. d. Klei, Lycurgus, Kromme nie, 11.58.4 (A); 7. H. Adrichem, DEM, Beverwijk (A); P. Pronk, Edam (B); 9. J. Oosterman, Suomi (B); 10. K. Kroon, Olympia, Amsterdam (A); 18. J. Stuyf- za-nd, Suomi; 19. W. Kok, Suomi. Vercnigingsprijs: Junioren: 1. Estafette, Amsterdam 22 pnt.; 2. NAC, Noordwijk 25 pnt.; 3. DEM, Beverwijk, 26 pnt.; 4. Suo mi, Velsen, 30 pnt.; 5. Lycurgus, Krom menie, 38 pnt. Verenigingsprijs: (Kenne- merstatenbeker) Mulier-loop: 1. Suomi, Velsen 16 pnt.; 2. Olympus, Alkmaar 29 pnt.; 3. Doves, Heiloo, 34 pnt. Velserbeekparkloop: 3740 m.: 1. J. Sie- bel en 2. G. Hoogeboom, beiden van Mari niersopleiding te Doorn. Na afloop dankte Suomi's voorzitter de heer H. J. Klaver alle medewerkenden en in het bijzonder het gemeentebestuur en de burgemeester van Velsen, alsmede de familie Muiier voor de steun bij het doen welslagen van de wedstrijden. Daarna werden met hartelijke toespra ken de fraaie siorprijzen uitgereikt achter eenvolgens door burgemeester mr. Kwint aan de junioren, door mr. Haitsma Muiier aan de prijswinnaars van de Mulier-veld loop en door W. J. H. graaf van Limburg Stirum Jr. aan de militairen. De EERSTE IJMUIDENSE TRAWLER, die na de oorlog werd gebouwd de IJM 30, „IJmuiden" is Zaterdagmiddag van de werf gekomen en overgedragen. Als schipper voert voorlopig de doelman van Stormvogels, Piet Kraak, de bemanning aan, die gevormd wordt door de andere tien spelers uit het eerste elftal. Zij zullen trachten de IJM 30 in de haven van IJmuiden te brengen de prijzenkast van „Stormvogels" in hotel Kennemerhof, want de trawler werd uitgehaald in de werk plaats van een zilversmid in Schoonhoven. De „IJmuiden", die een getrouwe copie in miniatuur van de „Herman" en ongeveer veertig cm lang is, werd geheel van zilver vervaardigd en was al in Juni 1952 door de IJmuider Vishandelvereniging en de Vereniging van reders van vissersvaartuigen te IJmuiden als wisselprijs voor een voetbaltournooi toegezegd aan Stormvogels, dat toen veertig jaar bestond en weel de eerste klasse had bereikt. De besturen van de verenigingen, die de Zilveren Trawler op stapel hadden doen zetten, het bestuur van „Stormvogels" en de spelers van het eerste elftal, dat giste ren tegen NEC uitkwam, zaten in de boven zaal van Kennemerhof bijeen, toen de voorziter van de Redersvereniging, de heer J. C. Pronk, opmerkte, dat het beide verenigingen een genoegen was de belofte nu eindelijk in te lossen. De voorbereidin gen voor de bouw van de wisselprijs „IJM 30" namen lange tijd in beslag. De ver enigingen van reders en handelaren hebben al gedurende vele jaren heel wat met het welzijn van „Stormvogels" te maken. Men heeft nu een zilveren trawler gekozen om het begrip te versterken dat het gehele visserijbedrijf met de vereniging meeleeft. Het ter sprake brengen van de huidige situatie in het bedrijf wa? toen een kleine stap voor de heer Pronk: Numeriek is het aantal IJmuidense traw lers teruggelopen en met klimmende zorg zien we dat aan. Door binnen- en buiten landse concurrentie denken we soms het gehele bedrijf te zien verdwijnen, maar in ieder geval zal dan deze IJM 30, „IJmui den", hopelijk voor IJmuiden bewaard blijven door de benen **an Stormvogels' eerste elftal-spelers." De voorzitter van de IJmuider Vishan delvereniging, de heer J. N. Osendarp, knoopte hierbij aan en zei, dat Stormvogels heus niet lang op de trawler had moeten wachten. Er zijn personen, die al veel lan ger bezig zijn IJmuiden grotere en moder ne schepen te brengen. Men spreekt nog steeds van plannen en een plan- Tinbergen, maar van een tekening is nog geen sprake. De heer Osendarp hoopte, dat de IJM 30 op golven van enthousiasme gunstig zal varen en dat zij een stimulans voor IJmui den en voor een groter verbruik van vis in het gehele land zal zijn. Baten voor vissersmonument Stormvogels' voorzitter, de heer W. Chr. Suwerink, kon, volgens zijn zeggen, geen woorden genoeg vinden om te danken. Hij noemde het een gewichtige dag voor ..Stormvogels" en een demonstratie van de band tussen de bevolking, de visserij en „Stormvogels". Weliswaar wordt het zwaartepunt naar de industrie verlegd, maar een ieder in IJmuiden zal zich toch altijd aangetrokken blijven voelen tot de visserij en de zee. „Stormvogels" is ge boren in de vishallen; reders en beman ningen van schepen hebben IJmuiden groot gebracht en in dagen van vreugde en te genspoed hadden zij steun aan elkaar. Het tournooi om de zilveren trawler ..IJmuiden'' zal in IJmuider trant worden gespeeld. De spelers van de elftallen, die worden uitgenodigd, zullen de hallen, sche pen en visserij-industrieën bezoeken «n de producten kunnen proeven. Een gedeelte van de baten van de wed strijden zal ten goede komen aan het Vis serij-monument en in 1955 aan de Konink lijke Noord- en Zuid-Hollandse Redding maatschappij. Het tournooi zal volgend jaar aan het eind van dit seizoen begin nen. Tn ieder geval zal VSV worden uit genodigd om deel te nemen. De heer Suwerink richtte zich vervolgens nog even tot P. Kraak en zijn mannen, die de ranja met gretige dronk nuttigden: „Kraak, je bent de eerste aanvoerder op dit schip, zorg er met de jongens voor dat de zilveren IJM 30 in de haven van IJmui den komt." Tot besluit van de bijeenkomst spraken de voorzitter van de afdeling Haarlem van de K.N.V.B., de heer A. v. d. Aart en Stormvogels' aanvoerder, Piet Kraak. De heer v. d. Aart garandeerde vele inschrij vers voor het tournooi omdat er iets moois klaar staat maar ook vele bela gers. De grondslag voor een langdurig en goed voetbaltournooi is hiermee gelegd. ADVERTENTIE "o 3 CD American cigarettes &h>vergetelijk - (Onveranderd Ter gelegenheid van de inschrijving van het honderdste lid had de afdeling Velsen van de Nederlandse Onderwijzers Vereni ging (NOV) een feestavond belegd in hotel „De Weyman" te Santpoort. Zij had daarvoor de medewerking verzocht en verkregen van de Amsterdamse Onderwij zers Toneelvereniging, die na een openings woord van voorzitter C. J. J. Brouwer „Schurken en Schijnwerpers" voor het voetlicht bracht. Met dit spel hebben de Amsterdammers de aanwezigen, onder wie zich ook wethouder De Boer bevond, enige genotvolle uren verschaft. Door een spon taan applaus gaf de zaal te kennen, dat ze het kranige spel van de hoofdstedelijke collega's terdege op prijs stelde. De avond werd besloten met een buiten gewoon geanimeerd bal, waarvan naar aller mening veel te vroeg het einde werd aangekondigd. En toch was het toen reeds geruime tijd Zondagmorgen. Leo Pagano spreekt over de sport Op uitnodiging van de R.K. sportvereni ging A.D.O. zal hedenavond in het Heems- krekse K.S.A.-gebouw de bekende journa list Leo Pagano een sportcauserie houden. Zaterdagmiddag kreeg de voorzitter van Stormvogels namens de IJviuidense vis handelaren en reders een natuurgetrouive trawler, vervaardigd van zilver, aange boden. De spelers van Stormvogels bekijken de trofee De zilveren trawler IJM 30 „IJmuiden" is deze week te zien in de étalage van de firma De Jong aan de Kennemerlaan. Doordat de Haarlemse Damclub het niet verder dan tot een gelijk spel tegen Wormcr- veer kon brengen, hebben de Amsterdammers van Jozeph Blankcnaar de kop in de Noord hollandse clubcompetitie genomen. Dit resul taat werd verkregen omdat v. d. Sleen en zjjn mannen Zaandam met een fikse 146 neder laag naar huis stuurden. IJmuiden en Gezellig Samenzijn wonnen met grote cijfers, respectievelijk van Ooster kwartier en het pas gepromoveerde D.S.T.O. en een kleine, doch verrassende overwinning bevochten de mannen uit Weesp op de Am sterdamse damclub D.C.G. De Christelijke damclub Amsterdam voelt er niets voor om onderaan te bengelen en dwong zo waar het sterke O.D.V. een gelijk spel af. O.D.V. is voor de kampioensstrijd nu uitgeschakeld. De strijd zal vermoedelijk gaan tussen Jo zeph Blankenaar, IJmuiden, Gezellig Samen zijn met de Haarlemse Damclub als het vierde kanspaard. Programma van deze week Gezellig Samenzijn gaat naar Zaandam en wint daar zeer zeker met flinke cijfers; IJmuiden moet naar Haarlemse Damclub en indien beide ploegen volledig opkomen kan er een spannende wedstrijd worden verwacht waarin de D.C.I.T.'ers een kleine overwinning kunnen halen. D.S.T.O. zal wel een neder laag van haar plaatsgenote O.D.V. krijgen en Jozeph Blankcnaar moet naar Weesp en dat waren voorgaande jaren moeilijke uit wedstrijden maar dit keer voorspellen wij een grote overwinning voor de Amsterdam mers. Wormerveer en D.C-G. zullen de pun ten wel delen. Voor het Haarlemse Oosterkwartier wordt het de laatste kans zich van de laatste plaats te werken. Thuis krijgen de mannen van Wals de Christelijke damclub Amsterdam op bezoek. Toch voorspellen wij een nederlaag voor Oosterkwarticr. Stabiel gaat bij St. Bavo een zware uitwed strijd tegemoet en zij zullen tevreden zijn met een gelijk spel. De ontmoeting K.N.C.Haar lemse Damclub II kan een gelijk spel wor den; HillegomHalfweg is een te wisselval lige wedstrijd om vooruit te voorspellen en voor de match HaarlemV.K.D. 1 geven wij damclub Haarlem de beste papieren. Bever wijkHet Oosten spelen op een latere datum tegen elkaar. Willemse en Dukel halen op. Laros zakt af. In het rondtournooi van 13 ronden om het provinciaal kampioenschap is na de vierde ronde met vrij grote zekerheid te voorspel len, welke groep spelers het meest in aan merking komt voor de titel van Noordholland. De twee eerste plaatsen zijn haast even be langrijk, wegens het recht op deelneming De Amsterdamse kamDioen J. H.«Ansems en Bizct uit Zwaag hebben nu na vier ronden de leiding, doch de kansen van Ansems 6taan heel wat beter dan die van Bizot. De strijd om de twee plaatsen wordt uitge vochten tussen de spelers Ansems, Bizot, Laros, Willemse, Dukel, v. d. Sluis en Stahl- berg. Dukel wist eindelijk na vier ronden een overwinning te behalen. Een geestig damzetje werd Stahlberg noodlottig en hij verloor op slag. Hoe Laros ook zwoegde het hielp niets tegen Veenstra. De man uit Breezand haalde remise en doordoor raakte de D.C.IJ.'er een punt achter op bij de leiders. Een goede prestatie leverde de Haarlemmer Nico Blom om tegen de titelhouder een keu rige remise te spelen. De H-D.C-'er is een echt „struikelblok" in deze competitie. De uitslagen van de vierde ronde waren: Laros remise met Veenstra. Dukel wint van Stahlberg. Blom remise met v. d. Sluis. An sems wint van Bos. Singer verliest van Bizot. Willemse wint van Bosman en van Veenstra. Berk wint van Tesselaar. De belangrijke partij in de competitie van de jeugddamclub „Denk en Zet", tussen J- Bravenhocr en W. Schoen, is door eerstge noemde gewonnen. In een gelijk-opgaande partij maakte W. Schoen in het eindspel een blunder en J. Bravenboer had verder geen moeite meer om de partij in zijn voordeel te beslissen. De strijd om de onderste plaats wordt met de week spannender, daar nu ook H. Koeken bier zijn eerste twee punten behaalde op P. van Kampen. Daar Jan Visser niet speelde, heeft hij de rode lantaarn aan hem overge dragen. De uitslagen waren: B. WeltingH. Koe kenbier 2—0. W. SchoenJ. Bravenboer 0—2. J. de BoerC. Rosier 20. S. KlousP. van Kampen 20. K. BroekH. Koeken bier 20. J. EleveldJ. de Boer 02. S. Klous—C. Ro sier 02 en P. van KampenH. Koekenbier 0—2. J. de Boer blijft nog steeds aan de kop. ,,'t Karpertje" viste bij Fort Velsen De Beverwijkse hengelsportvereniging ,,'t Karpertje" heeft Zondag een onderlinge wedstrijd gehouden bij Fort Velsen. Er namen 22 leden deel, die in totaal 88 bovenmaatse vissen wisten te verschalken. De uitslag was: 1. J. van Zutphen met 17; 2. Jac. Beentjes met 10; 3. A. Post met 9.; 4. J. Pools met 9; 5. H. Backers met 9; 6,. Jan Beentjes met 7; 7. H. Kranendonk met 6; 8. J. Schotman met 5; 9. J. Straat De buurtvereniging „Watervliet" hield Zaterdagavond in het sportpaviljoen „Wa tervliet" haar jaarvergadering. Het ledental is nu 350 en omvat 175 ge zinnen. De heer B. Kuhfus, de penning meester, kon een batig saldo van ruim 300 aantonen. De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. De beide aftredende heren J. Klein, voorzitter en A. Bavinckhoven, tweede secretaris, wer den herkozen. De eerste toneeluitvoering van de toneel club „Watervliet" wordt Zaterdag 10 Oc-> tober in het Kennemer Theater te Bever wijk gegeven. De aflopende lijn in de prijzen van de vorige week hebben menig pessimistisch gezicht opgeleverd en toen de klap in de haring van Zaterdag nogal zwaar aan kwam, konden alleen de vismeelfabrieken juichen. Gelukkig overigens, dat er ten minste één partij in geding is, die tevreden kan zijn, want hadden wij deze basis niet in de verse haringtijd, dan werd elke flinke daling een fikse catastrophe. Maar het is niet alleen de haring ge weest, die het zwaarder te verduren kreeg; in de schol en de schelvis was eveneens een aanzienlijke val te constateren. Braad is Zaterdag toch voor ongeveer f 20 ver kocht en schol II deed niet meer dan f 17, wat gezien de aanvoeren een beslist te matige prijs genoemd moet worden. Hoe dat zit? Als het antwoord op deze even klemmende als onoplosbare vraag te geven ware en als de vishandelaar en de reder in het hart van hun binnenlandse klanten konden kijken, zou er heel veel opgehelderd kunnen worden in de visserij. Het was bijvoorbeeld haast benauwend, dat er dezer dagen in een stad als Am sterdam haast geen „handgift" te krijgen was. En, om op die haring terug te komen, waarvoor de export maar een lauwe be langstelling aan de dag legde, hier was het binnenland evenmin wild op en bok king is bijvoorbeeld moeilijk verkocht. De reizen dalen dus naar het niveau, waarop de reder er nog maar net „uitspringt". Ondanks de goedkopere aanbiedingen van tong op de Deense en Belgische markt is de tong hier stevig aan de prijs geble ven. De Nederlandse tong wordt echter zo goedkoop omgezet en bovendien is men dermate beducht voor de onderlinge con currentie, dat de prijs steeds hetzelfde peil aanhoudt. En de hoogste van het lijstje, de kabeljauw? Dit is verguldsel van een slecht soort, want op de prijzen, zoals ze de afgelopen week zijn geweest is door de handelaar zeker niet veel meer te ver dienen. Aan de vooravond van de Werelddierendag heeft de afdeling Velsen van de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren Zaterdagmiddag het schoon ste geschenk aanvaard, dat voor deze zo vitale afdeling denkbaar was: een splinter nieuw dierenasyl, dat de naam draagt van één der bekendste Velsense dierenvrien- dinnen uit vroeger jaren, mejuffrouw Kerbert. Het nieuwe gebouw, dat dank zij het vorige en het huidige bestuur, maar vooral als gevolg van de trouw der leden op deze middag kon worden geopend, heeft van Velsens burgemeester, mr. M. M. Kwint de beste wensen meegekregen op zijn levensweg en „Tuusje" Kwint heeft met kennelijk plezier het rode lint doorgeknipt dat de ingang tot het gebouw tot half drie versperde. Na deze ceremonie en de bezichtiging van het vriendelijke honden- en kattenverblijf annex dokterskamer is voor de vijfde keer de „Hondenparade" gehouden, ditmaal achter het Kerbertasyl op de speelweide, die voor de honde-gasten bestemd is. aan het kampioenschap van Nederland 1954. met 3; 10. J. Pauw met 3. Voor een kleine groep van genodigden en onder het accompagnement van vaak hels geblaf heeft de voorzitter van de af deling, de heer II. M. J. van de Wall op het keurig-aangelegde voorterrein van het asyl de betekenis van Dierendag in be schouwing genomen. Hij constateerde, dat één van de prettigste eigenschappen van de dierenbescherming is, dat de leden elkaar vinden over alle scheidslijnen heen, om dat hun streven niets te maken heeft met welke verdeeldheid dan ook en dankte voorts de vele anonieme en met name ge noemde medewerkers, die het asyl hielpen inrichten en verfraaien. De gordijnen en het marmoleum, de thee voor deze middag en de blikjes vlees voor de honden, de tuinaanleg en het ziekenhuisje, een in- fraphii-lamp en nog veel meer stroomden de afdeling toe en dat was wel nodig ook, want de kas van de vereniging is thans leger dan ooit. Maar met de goede wil van de Velsense overheid als morele ruggesteun en een groeiend ledental zal de afdeling ook daar weer overheen proberen te komen, hoopte de voorzitter vol goede moed. Wat meer respect Burgemeester Kwint, due als een der weinige stalhouders in de gemeente en als provinciaal voorzitter van de Nederlandse Jagersbond nogal het een en ander met dieren te maken heeft al is dat laatste naar zijn eigen mening van verschillende standpunten te benaderen heeft in zijn openingsspeech de verhouding tussen mens Op het knusse speelveld aan de voet der Heerenduinen zijn 170 rumoerige blaffers met hun kleine eigenaren Zaterdagmiddag langs de schouwende blikken van een aan tal jury-leden geparadeerd: de jaarlijkse Velsense Hondenshow-voor-vuilnisbakkies had weer een lange rij blaffers naar de keuring gelokt. Al was de afzetting dit jaar verre van ideaal mede als gevolg van het feit, dat er op het iaatste moment ruzie kwam in de commissie van voorbereiding en de jeugdgroep verstek liet gaan, het is ondanks alles een bijzonder plezierige middag geworden, die tot de schemering gerekt moest worden wegens het uitge breide heir van woelige viervoeters. Frankie, van Tonny en Hans Kooyman kreeg tenslotte de allereerste prijs plus de wissel-lauwertak en de hondjes van Nelly van Duyvenbode en Netty Bakker werden glorieus twee en drie met lof van de jury en een stukje speelgoed voor de vrouwtjes. Er waren als vanouds nogal wat prijzen en een iegelijk kreeg zelf een koekje plus een plak worst voor het ge dierte aan haar of zijn zijde, zodat de stemming vredig en het lawaai omvang rijk was. Tussen de rij klapstoeltjes en de jury tafel door hebben de meest uiteenlopende vertegenwoordigers van Velsens honden- bezit laten zien, dat er goed voor hen ge zorgd is en wel zeer-speciaal-goed, vlak voordat de keuring begon. Microfoon commentator was de redacteur van ons blad, J. Folkertsma, die het een en ander „wist" van de hondjes, zoals de herkomst van enigen hunner uit de bosjes bij het veer bij Donkersloot of het asyl. Degenen, die hun prijs of hun diploma niet hebben afgehaald, kunnen alsnog te recht bij mevrouw H. H. Raspoort-Dijcks, Meidoornstraat 13. ooooaxooooooocooc<xx)oooooooooooooooocooocoooooooooooa» In twee mandjes zijn Zaterdagmiddag vier. honde-zuigelingen op de Velsense hondenshow verschenen, wier aanwe zigheid menig ontroerde kreet aan het publiek - waaronder burgemeester Kwint en echtgenote - ontlokte. Het wa ren dan ook „hondjes van hondjes", die echter de hele zaak minder belangrijk vonden dan het middagslaapje en dies met tegenzin op de tafel voor de jury plaats namen om deskundig onderzocht te worden. In de ploeg der junioren speelde voorts mee een jonge hond, die enige maanden geleden door een onver laat in de bosjes bij het pontje van Don kersloot is gedeponeerd, maar dank zij de goede zorgen van een familie in Vel sen Noord toch al weer een welvarende pup is geworden. Maar ook de „kasten van honden" waren present op deze zon nige Zaterdagmiddag bij het nieuwe asyl: een paar Afglianen, ettelijke aflei dingen van het genus bouvier en herder en een goede bullebak van een „Prins", die het hele geval wel aardig, maar de worst aan het eind kennelijk het aar digst vond, daarbij de uitdeelster van deze fijnere vleeswaren hautain over het charmante hoofdje ziende. XX)COCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOCOCOOOOOOOOCOOOC en dier nader bekeken en hij vond, dat verscheidene verkeersbedriivers wel eens wat meer respect voor het dier op de weg mochten hebben, terwijl de overheid bo vendien een geval als met de vergiftigde ganzen in de Noordoostpolder opvallend lauw heeft aangepakt. „Dat er naast de Veilige Haven voor de kinderen (de belendende speelterrein) nu ook een veilige haven voor het dier in Vel sen is gekomen juich ik als burgemeester ten zeerste toe", zo vervolgde hij, om voorts een persoonlijk woord te richten tot mevrouw Van Tuyll-Van Limburg Styrum, die in de afgelopen maanden rusteloos in de weer is geweest voor het nieuwe Ker- bert-asyl. Hij vereerde haar voor alles, wat zij be langeloos deed met een formidabele rui ker, met de Velsense kleuren omwonden. Mevrouw Van Riessen bood het bestuur een potret van mej. Kerbert aan en de aannemer G Jansen dankte voor het ver trouwen, dat de afdeling in hem heeft ge steld, waarna er nog meer bloemen en ge schenken voor mevrouw Van Tuyll volg den ondermeer de infraphil-lamp voor de dokterskamer. Nadat de burgemeesters dochter het lint had doorgeknipt hebben de genodigden het gebouw bezichtigd, dat nu in vol bedrijf is en een hele verzame ling honden, katten en zelfs olievogels be zit. De hokxen bleken versierd te zijn met bloemen en vaak geestige opschriften, welke laatste iets over de vermoedelijke wensen van de bewoners vertelden. En daarna: op naar het speelveld voor Vel sens vijfde Hondenparade. ADVERTENTIE Hagelingerweg 134 Santpoort - Tel. 8930 Dennenstraat 12 IJmuiden-Oost Tel. 6200

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8