Westelijken zouden nu verdeling van Triëst willen voorstellen Haagse ministersconferentie zal wellicht weer worden uitgesteld Weerbericht Engeland zendt ook troepen uit Jamaica naar Guyana Italië hevig verontrust, het zal zich waarschijnlijk krachtig verzetten Eisenhower vraagt om verbod havenstaking Drie nieuwe leden in Veiligheidsraad Weer Brits-Egyptische onenigheid Het woord is aan Symbolische stakingen in Frankrijk Gevechten op Atjeh duren voort Stakers heden weer aan het werk Belligerente verklaring van senator Knowland Ike als golf speler Ernst Reuters laatste gang Anti-koloniale actie in de UNO Zuid-Korea gebelgd over Indisch optreden Parijs blijft Europese eenwording remmen Slangen jacht Situatie bij Ouwerkerk is „niet hopeloos" Weerrapporten fcfl re a H s 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 68e JAARGANG No VS Bureaux: Keunemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 1.5295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 6 OCTOBER 1953 IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad EDITIE OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 297e JAARGANG No 228 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 4"' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.S0. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblaci Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ROME (Reuter). Engeland, Frankrijk en de V. S. zullen binnenkort aan de Ita liaanse en Joegoslavische regeringen de onderlinge verdeling van Triëst op grond van de huidige toestand voorstellen, aldus is Maandagavond uit gezaghebbende bron te Rome vernomen. Volgens het plan zou zóne A, die de haven van Triëst zelf omvat en een overwegend Italiaans karakter draagt, aan Italië komen. De zone staat thans onder Brits-Amrikaanse controle. Zone B, die een overwegend Sloweens ka rakter heeft, en thans door de Joegosla vische regering wordt beheerd, zou een deel van Joegoslavië worden. De Westelijke mogendheden werden het er over eens, dat verdeling volgens de be staande grens de enige realistische oplos sing is na de jongste Italiaans-Joegoslavi- sche onenigheid. Dit houdt in, aldus meent men in Rome, dat de Westelijke mogend heden de verklaring van 1948, waarin zij zich uitspraken ten gunste van terugkeer van het gehele gebied van Triëst naar Italië, hebben geschrapt. Volgens de nieuwe plannen zouden de zones geleidelijk door Italië en Joegoslavië worden overgenomen. Italië zou het gehele bestuur van de zóne „A" overnemen, al vorens dit gebied bij Italië zou worden in gelijfd. De Britse en Amerikaanse bezet tingstroepen zouden zo spoedig mogelijk worden teruggetrokken. Romeinse waarnemers geloven, dat pre mier Pella's christen-democratische rege ring het plan krachtig zal verwerpen. Het zou wellicht in Italië een politieke crisis veroorzaken. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower heeft Maandag het Ameri kaanse ministerie van Justitie verzocht een gerechtshof te vragen de havenstaking aan de Amerikaanse Oostkust, die reeds vijf dagen duurt, voor tachtig dagen te verbieden, op grond van de bepalingen van de wet van Taft en Hartley De president verstrekte de opdracht aan het ministerie, nadat hij het verslag van een speciale raad van onderzoek naar de staking had ontvangen. Hierin verklaar de de raad, dat de staking zoveel ingewik kelde kwesties omvat, dat geen vroegtijdige vreedzame regeling van het geschil zou kunnen worden verwacht. De stakende vakbond werd onlangs uit de A.F.L., een der twee grote Amerikaan se vakverbonden, gestoten, omdat hij er niet in was geslaagd misdadige elementen uit zijn gelederen te verwijderen. Het vinden van een regeling voor de staking wordt bemoeilijkt door het con flict, dat is ontstaan tussen deze vakbond en de nieuw gevormde vakvereniging van havenarbeiders onder auspiciën van de AFL. De federale rechter Edward Weinfeld heeft Maandagavond een verordening on dertekend, waarbij de stakende havenar beiders wordt gelast het werk in alle ha vens aan de Atlantische kust te hervatten. De vice-voorzitter van de I.L.A., de vakvereniging die de staking heeft uitge roepen, heeft verklaard dat het werk hedenavond zal worden hervat. Hongarije wil Griekse gijzelaars terugzenden Het Hongaarse Rode Kruis heeft het internationale Rode Kruis verzocht de Griekse regering mede te delen, dat Hon garije bereid is 600 Griekse gijzelaars en kinderen, die in 1947 door communisten werden ontvoerd, terug te zenden, aldus is Maandagavond te Athene bekendgemaakt. De Griekse minister van Buitenlandse Zaken, Stephonopoulos, heeft het Hon gaarse Rode Kruis meegedeeld, dat zijn regering alle vervoerskosten voor haar rekening zal nemen. Mogelijk zal premier Pella heden bij het debat over buitenlandse zaken in het Ita liaanse Huis van Afgevaardigden melding maken van deze plannen, waarover Maan dag berichten zijn verschenen in verschei dene Italiaanse bladen. De Washingtonse correspondent van de onafhankelijke „Giornale d'Italia" meldde Maandag, dat het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken wellicht eerst mevr. Clare Booth Luce, de Amerikaanse ambassadrice in Rome, zal ontbieden om haar mening te vragen over de mogelijke uitwerking van de voorstellen op de Italiaanse regering. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken wilde de berichten uit Rome noch bevestigen, noch ontkennen. Waarnemers te Londen verwachten, dat Italië fel tegen het plan zal ageren. Zij zijn van mening, dat Joegoslavië er toe kan worden bewo gen de voorstellen te aanvaarden. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ver klaarde niets te weten over de voorstellen van de drie Westelijke mogendheden. NEW YORK. (Reuter). In de alge mene vergadering van de UNO zijn Maan dag Brazilië en Nieuw-Zeeland voor een periode van twee jaar tot lid van de Vei ligheidsraad gekozen. Over de toewijzing van de derde zetel die in Januari openvalt kon men het niet direct eens worden. Bij de eerste stemming kreeg Turkije 32 stem men acht te weinig voor de vereiste meerderheid van twee derden Polen 18, de Philippijnen 17, Tsjechoslowakije 2, Ecuador 2 en Mexico 1 stem. Bij de tweede stemming werden 58 geldige stemmen uit gebracht. Hiervan kreeg Turkije er 38 één minder dan de vereiste meerderheid van twee derden en Polen 20 stemmen. Bij de achtste stemming tenslotte wist Turkije met. 40 stemmen de overwinning te behalen. Polen kreeg toen 19 stemmen. Brazilië, Nieuw-Zeeland en Turkije krij gen de zetels die de afgelopen twee jaar zijn bezet door Chili, Pakistan en Grieken land. Nederland heeft besloten zijn bijdrage aan het UNO-fonds voor technische bij stand met 50 procent te vergroten. Ne Ne derlandse afgevaardigde de heer G. J. N. M. Ruygers deelde Maandag in de econo mische commissie van de Algemene Ver gadering mede, dat de Nederlandse bij drage zal wórden vergroot van 400.000 tot 600.000 dollar. Ruygers zei, dat het program voor tech nische bijstand „in ondiep water" is ge raakt en dat „alle beschikbare zeeman schap en alle mogelijke hulp nodig zal zijn om het te klaren". WASHINGTON. (AFP). Senator Knowland, leider van de republikeinse Se naatsfractie, heeft Maandag te Washington op een persconferentie verklaard, ctai de V.S. slechts een niet-aanvalsverdrag met de Sovjet-Unie, als voorgesteld door de de mocratische leider Stevenson, zouden kun nen aangaan, als de Russen zich bereid verklaren tot vrije verkiezingen in Oost- Duitsland, Polen, Tsjechoslowakije, Hon garije, Roemenië, Bulgarije, Letland, Li- tauen en Estland. Als deze landen „bevrijd zouden zijn, zou men er over kunnen den ken Moskou de verzekering te geven, dat zij niet als springplank tegen het commu nistische deel van de wereld zullen wor den gebruikt", zo zei hij. pOGOOCCOOCOCXXXOOOCOOCCOOCOOCCCCOOCOOOOOCOOCOCOCOOCCOCCC< In een gesprek met Arthur Connell, de nieuwe commandant van het Ameri- kaanse legioen die hem in het Witte Huis bezocht, vertelde president Eisen- H hower dat zijn besje score op de golf baan sinds zijn terugkeer uit Europa een 78 was voor 18 holes. Dit wekte nogal opzien bij de sportjournalisten die tot nu toe als beste presidentiële ver richting een 83 in hun boekjes hadden staan. Ook was de president in die lijd twee maal in 89 slagen rond gekomen. Eisenhower zeide in het onderhoud met Connell voorts dat zijn rechter elleboog, die hij in Augustus tegen een deur van het Witte Huis had bezeerd, nog niet helemaal in orde was. Een warmte- bestraling had de blessure niet geheel kunnen genezen. CAïRO. (AFP/Reuter). De Brits- Egyptische besprekingen over tie toekomst van de Suex-kanaalzöne zijn in een critiek stadium aangeland, waarin over het wel slagen of het falen van de onderhande lingen zal worden beslist, aldus is te Cairo vernomen. Op het Egyptische hoofdkwartier is ver klaard, dat de leider van de Egyptische delegatie, luitenant-kolonel Abdel Nasser, generaal Robertson in de loop van de jongste bijeenkomst der twee delegaties meedeelde, dat Egypte niet voor onbe paalde tijd de hudige onderhandelingen kon voortzetten. Hij zei, aldus deze verklaring, dat de Britten systematisch punten aan de orde brengen, waarover reeds overeenstemming is bereikt. Hierdoor draaiden volgens hem de besprekingen in een vicieuze cirkel rond. De Amerikaanse ambassadeur in Cairo, Caffery, heeft Maandag de door deze waar schuwing geschapen toestand besproken met de Britse zaakgelastigde, Robert Han- key, en generaal Robertson. Daarna heeft Caffery een bezoek gebracht aan de Egyp tische minister van Buitenlandse Zaken, Mahmoed Fawzy. Beter dan lange toe spraken of condo- leantie-boodschap- pen geeft deze foto weer, hoezeer de Berlijnse bevolking het heengaan van burgemeester Reuter betreurde. Toen de begrafenisstoet door de straten van de Duitse hoofdstad trok konden taferelen zo als hier in beeld ge bracht, talloze malen vjorden opgemerkt. Ernst Reuters dood was een menselijke tragedie, die velen diep ontroerde. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Robert Schumann: Het woord spelenis zeer schoon, daar het bespelen van een instru ment met dat instrument één moet zijn. Wie niet met zijn in strument speelt, bespeelt het niet. NEW YORK (Reuter). Nog acht lan den hebben te kennen gegeven,, dat zij de actie in de beheerschapscommissie van de U.N.O. zullen steunen om Engeland, Frankrijk, Nederland en andere landen het recht te ontnemen te beslissen wanneer en hoe gebieden onder hun beheer zelf bestuur zullen krijgen. De acht landen Pakistan, Bolivia, Bra zilië, Ecuador, Peru, Uruguay, Wit-Rus- land en Syrië scharen zich hiermede aan de zijde van het Arabisch-Aziatische en het Sovjetblok, die dat recht overge dragen wensen te zien aan de U.N.O. Verwacht wordt, dat deze landen een desbetreffende resolutie in de algemene vergadering van de UNO zullen indienen. Waarnemers geven zulk een resolutie grote kans om aangenomen te worden. Een an dere kwestie is, of de beherende landen zich aan advies van de Assemblée zouden houden. SEOEL. (Reuter). Tsjo Tsjoeng-Hwan, waarnemend Zuid-Koreaans minister van Buitenlandse Zaken, heeft in de Zuid-Ko- reaanse Nationale Vergadering medege deeld dat zijn regering een krachtig protest bij de neutrale repatriëringscommissie heeft ingediend omtrent de behandeling van de anti-communistische krijgsgevan genen, die niet teruggezonden willen wor den. Op een vraag of de regering bereid is „Koreaanse vrijwilligers" ie gebruiken cm de Indische bewakingstroep-ra uit Korea te verdrijven zei de minister, Jat „het van de toekomstige activiteit van ee hïd ische troe pen afhangt of wij onze geregelde strijd krachten al dan niet zullen aanwenden". (Van onze correspondent in Parijs) In Parijse politieke kringen wordt er op het ogenblik over gesproken, dat de con ferentie der zes ministers, welke zal gaan over het toekomstige politieke statuut van „Klein Europa", en welke sinds het voor jaar al enige keren moest worden ver daagd,. doch nu eindelijk op 29 October a.s. in Den Haag plaats zou vinden, voor de zoveelste maal zal moeten worden uitge steld. Twee beweegredenen, die overigens nauw met elkander samenhangen, liggen aan die veronderstelling ten grondslag. De eerste is dat de studie-conferentie der piaatsvervangende ministers, die op dit moment in Rome wordt gehouden, haar rapport op korte termijn nog niet gereed zal kunnen hebben. Het is vooral wel dooi de uiterst vage houding van de Franse delegatie, dat men in Rome weinig vorde ringen kan maken. Zolang het Franse par lement zijn standpunt over de Europese Hoge Politieke Autoriteit echter nog niet bepaald heeft, kan ook de regering-Laniel, de op dit punt zeer verdeeld is, zich moei lijk definitiever uitspreken. En de tweede reden, waarom de conferentie in Den Haag vermoedelijk zou moeten worden uitgesteld is dat de Franse Kamer vóór 20 dezer zeker geen gelegenheid zal vinden een zoveel omvattend vraagstuk aan te snijden, laat staan ingrijpend te behandelen. Of dat spoedig er na wél zal kunnen gebeuren, is een tweede vraag, waarop het antwoord eveneens onzeker blijft, omdat met het oog op de verkiezing van een nieuwe president der republiek, die medio December wordt gehouden, de partijen en de candidaten er weinig voor voelen een zo brandend vraag stuk, dat de onderlinge tegenstellingen De overweldigende belangstelling van het publiek is aanleiding geweest voor de directie van het Rijksmuseum om de tentoon stelling „Venetiaanse Meesters" ook des avonds open te stellen. Maandagavond was de belangstelling reeds zeer groot. Een der xalen van de tentoonstelling Venetiaanse Meesters" bij avondlicht. alleen nog maar toe zou kunnen spitsen, aan de orde te stellen. Op het ogenblik helt men dan ook algemeen naar de nei ging over die Europese-debalten maar tot na de presidents-verkiezingen te ver schuiven. Zouden de ministers van „Klein Europa" er dus prijs op stellen bij hun volgende samenkomst spijkers met koppen te slaan, dan mag worden aangenomen, dat de Haagse conferentie in geen geval deze maand nog plaats zal kunnen vinden. Maar voor zover wij na konden gaan, is'een be slissing door de zes regeringen hierover nog niet definitief gevallen. Misverstand In kringen, die in nauwe relatie staan met de conferentie van plaatsvervangers der ministers van „Klein Europa" heeft men verklaard, dat de in het buitenland gepubliceerde berichten, volgens welke de economische deskundigen een document zouden hebben opgesteld beogen een ge meenschappelijke markt, vrije uitwisseling van diensten en een van arbeidskrachten enzovoort, niet in overeenstemming zijn met de werkelijkheid en een onjuist beeld geven van de werkzaamheden van de con ferentie. In deze zelfde kringen herinnert men er aan, dat er steeds overeenstemming tussen de 6 landen heeft bestaan over de noodzakelijkheid van de economische een wording en dat men zich voortdurend dit doel voor ogen heeft gesteld. Omtrent de toepassing van dit principe lopen de ver schillende standpunten uiteen. Het door de deskundigen aan de plaatsvervangers ter hand gestelde document beperkt zich ertoe deze standpunten uiteen te zetten voor wat betreft de phases, die doorlopen moeten worden om de economische eenwording te verwezenlijken, de modaliteiten en het eventueel prijsgeven van souvereiniteit. In plaats van dus een bereikte overeenstem ming een concrete vorm te geven wordt in tegendeel in het document een uiteenzet ting gegeven van de punten, waarover de deskundigen der 6 delegaties van mening verschillen. Volgens de deskundigen is het document slechts een werkdocument dat door de plaatsvervangers moet bestudeerd worden. SPRINGFIELD (United Press) Een geluidswagen die de muziek van een Hin doe-slangenbezweerder speelt zal een grote reptielenjacht leiden in een wijk van Springfield (V.S.) die door cobras geter roriseerd wordt. Vrijwilligers zullen de buurt uitkammen waarin tot dusverre zeven van deze dieren in vrijheid gevonden zijn. Hoe ze daar kwamen weet men niet precies, kwaad sprekers zeggen dat zij uit een dierenhan del ontsnapt zijn. De dierenhandelaar spreekt dit met klem tegen. Ja, hij had wel eens in cobras gehandeld, maar hij was allang uitverkocht. Hoe het ook zij, men is er van over tuigd dat men nog meer cobras te duchten heeft en men gaat nu een razzia houden. Aan het hoofd van de jagers zal zich de geluidswagen stellen, die de Hindoe-wijs jes zal laten horen die de Indiase fakirs gebruiken om de slangen te onderwerpen. Dominee Luther Meinzer, een missionaris die onlangs uit India is teruggekeerd, heeft de gramofoonplaten meegenomen. Hij zeide dat hij de muziek had opgenomen terwijl inheemse bezweerders drie cobras uit een struikgewas bij zijn huis lokten. „Ik zie niet in waarom het hier niet zou lukken. Ik heb het met mijn eigen ogen gezien in India," zeide dominee. LONDEN (Reuter). Officiële woord voerders in Londen hebben Maandagavond geen commentaar willen leveren op berich ten. volgens welke Britse troepen uit Ja maica naar Brits Guyana worden gezonden. De ministeries van Oorlog, Marine, Lucht macht en Koloniën wilden deze berichten bevestigen noch ontkennen. Hef West-Indische blad „Jamaican Gleaner" meldde Maandag deze troepen verplaatsing. De verklaring van het Cara- ibische hoofdkwartier dat deze troepen oefeningen gingen houden, noemde het blad „kennelijk een met zorg uitgewerkte mys tificatie om de geheime zending te ver doezelen." De Britse admiraliteit heeft Maandag be kendgemaakt, dat de Britse kruiser „Shef field" (9.100 ton) Woensdag naar West- Indië zal vertrekken voor „een normale routinereis, waarvoor reeds maanden ge leden plannen werden gemaakt, en die niets uitstaande heeft met Brits Guyana". Het ministerie van koloniën maakte Maandag bekend, dat Henry Hopkinson, staatssecretaris voor Koloniale Zaken, op 19 October een bezoek aan Brits Guyana zal brengen. Hopkinson, die een bezoek heeft ge bracht aan New York. wordt Dinsdag in Brits Honduras verwacht, waar hij zes dagen zal blijven. Daarna zal hij tot 18 October Jamaica bezoeken, alvorens naar Brits Guyana en later mogelijk ook Tri nidad, door te reizen. In Londense kringen is Maandag beves tigd, dat troepen uit Jamaica naar Brits Guyana worden gezonden. In het bovenge noemde bericht van de „Gleaner" werd voorts gezegd, dat de „Royal Welsh Fusi liers", die in de afgelopen weken paraat werden gehouden, „snel naar Brits Guyana worden overgebracht om de orde te hand haven na het intrekken van de onlangs verbeterde grondwet". PARIJS. (Reuter). Personeelsleden van de reinigingsdienst en van de spoor wegen te Parijs waren de eersten, die he denochtend gevolg gaven aan de oproep van het algemeen vakverband (G.G.T.) (communistisch) en enkele Katholieke vakverenigingen tot. symbolische stakingen, samenvallend met de opening van een spe ciale zitting van het. parlement. Bij de gas- en electriciteitsbedrijven is opdracht gegeven tot een werkstaking van vier uur. Het doel van de actie is de rege ring te bewegen de lonen aanzienlijk te verhogen en af te zien van strafmaatrege len tegen de deelnemers aan de nationale stakingen in Augustus. De C.G.T. heeft de arbeiders in alle be drijven opgewekt delegaties naar het par lement te zenden, wanneer dat vanmiddag bijeen komt. Harde strijd bij dijk gat Het enige nog in Zeeland resterende dijkgat, her stroomgat bij Ouwerkerk, dat meer dan 200 meter breed en ruim 20 me ter diep is, vergt thans alle aandacht. Wil men het oude eiland Duiveland en in het bijzonder de Vierbannenpolder behouden, dan zal het nodig zijn, dat het gat bij Ouwerkerk vóór de winter gesloten wordt. In verband met de najaarsstormen moet worden gesteld: hoe eerder hoe beter. Plet belangrijkste werk, het inbrengen van zinkstukken, kan slechts bij laag water tijdens de kentering geschieden. Weliswaar is het twee maal per etmaal kentering, doch slechts één keer bij dag licht. Het gaat nu nog slechts om enkele weken. Wanneer deze korte tijd goed ge bruikt wordt, dan bestaat de kans dat het werk met succes wordt bekroond. De toe stand bij Ouwerkerk is volgens deskundi gen critiek, doch niet hopeloos. De tarieven van de stadsbussen in Arn hem, die tot de laagste in het land behoren, zullen worden verhoogd. Zij zijn zeven jaar geleden vastgesteld en gebaseerd op een enkele rit-prijs van tien cent. De ontwerp begroting voor 1954 van het gemeentelijk vervo.erbedrijf wijst een exploitatieverlies aan van f 153.323, dat nog zal stijgen door de komende loonsverhoging. Men wil nu een enkele rit-prijs op vijftien cent brengen. Officieel is echter nog niet bekend, of de grondwet inderdaad is ingetrokken. Zoals gisteren werd gemeld, vreest men conflicten in Brits Guyana, nu de onder communistische invloed staande Progres sieve volkspartij ingrijpende wijzigingen in het statuut van de kolonie heeft geëist. Deze partij haalde bij de jongste verkiezin gen 18 van de 24 zetels in het parlement. DJAKARTA (Ancta) Een woordvoer der van het leger te Kotaradja heeft mede gedeeld, dat de benden in geheel Atjeh in totaal tweehonderd vuurwapens hebben buitgemaakt: Zij verkregen deze wapens door de politie in diverse plaatsen te ont wapenen. Tot Zaterdag waren 610 bende leden gevangen genomen, 400 gedood en 41 gewond. Volgens de woordvoerder bevonden zich onder c'e gedode bendeleden ook Japan ners. De gevechten duren nog voort. De woordvoerder kon niet met. zekerheid zeg gen, hoeveel militairen en hoeveel leden van de politie zijn gedeserteerd. Met betrekking tot het civiele bestuur in Atjeh verklaarde regent Abdulwahab in Kotaradja, dat zich in deze plaats geen bestuursvacuum voordoet, hoewel hier en daar verantwoordelijke ambtenaren hun post hebben verlaten. Maandag meldden zich een aantal districtshoofden bij regent Abdulwahab om te getuigen van hun loyaliteit jegens de Republiek Indonesia. Voorts heeft de regent, naar hij aan Aneta verklaarde, instructies aan de desabestuur ders uitgevaardigd om hun werkzaam heden te blijven vervullen en pogingen te doen, de bevolking te kalmeren. Op de scholen wordt doorgegaan met het geven van onderwijs, doch' het aantal leerkrach ten is verminderd, daar vele onderwijzers naar Medan zijn uitgeweken. Aan artsen, die zich buiten Atjeh bevinden, is ver zocht naar hun standplaatsen terug te keren. Ter consolidering van de rijstprijs, die volgens berichten van evacués de vorige week met sprongen omhoog ging, wordt thans onder de bevolking en ambtenaren rijst tegen lage prijs gedistribueerd. (van hedenmorgen 7 uur) weers- E W "25 "So c. 5"3 O0 toestand ëo Ie Ht- O O z.S Helsinki zwaar bew N 4 4 0,1 Oslo zwaar bew. windstil 5 Stockholm zwaar bew. NNW 6 5 Kopenhagen licht bew. N 9 10 0,1 Londen onbewolkt windstil 3 Amsterdam regen NW 4 11 0,1 Brussel geheel beu W 1 9 Parijs onbewolkt NNO 5 5 Bordeaux onbewolkt NNO 2 6 Nice onbewolkt N 4 18 Warschau zwaar bew. windstil 8 Berlijn geheel bew. WZW 8 10 Frankfort nevel NW 4 .9 München zwaar bew. WNW 2 6 Wenen zwaar bew. WNW 4 8 Rome half bew. NNO 2 - - Neerslag laatste 24 uur. DOOCCOO(X>OOCCOOCOOCCOOCOOOOCO VERSPREIDE OPKLARINGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: In de komende nacht overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk lichte regen. Morgen overdag verspreide op klaringen. Matige tot krachtige wind tussen West en Noord. Weinig veran dering in temperatuur. 7 October Zon op 6.50 uur, onder 18.05 uur. Maan op 6.21 uur. onder 17.22 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 6 October Hoog water: 2.52 en 15.09 uur Laag water: 10.50 en 23.02 uur. Woensdag 7 October Hoog water: 3.22 en 15.38 uur. Laag water: 11.22 en 23.36 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1