VISSERIJ-VARIA 60 Halitran Hoest STENO ENGELS SPAANS NEDERL. BOTMAN #4 TYPEN „DE ONZICHTBARE DAME" «II WINTERKOST Slager KNOP Ook de najaarstijd is fototijd Castricum Halitran bevat ca. 3 druppels Halitran MOO RE'5 Foto Lux Te koop Woonhuizen 6 Geen animo voor de B.B. Record-aantal starts van de EZZC CSV tafeltennis niet in bondscompetitie Kennemer toneel verenigingen in concours WEEKABONNEMENTEN Scheepvaart maal méér NATUURLIJKE Vitaminen Parfumerie JUNG STADSSCHOUWBURG 0jÊ iwV;. alleen P.K. MATRAS SLECHT! KROON'S BEDDENMAGAZIJN Velleman koopt! Voor Uzv nieuwe woning 56.00 68.00 6.95 WOENSDAG 7 OCTOBER 1953 Inwoners en gemeentebestuur van Uitgeest hielpen EHBO aan rijwielbrancard Door de resultaten van een gehouden collecte en een verhoogde subsidie van de gemeente, is de afdeling Uitgeest van de vereniging voor Eerste Hulp Bij Ongeluk ken het afgelopen jaar in staat geweest tot aanschaffing van een nieuwe rijwielbran card over te gaan. Deze aanwinst vergde een bedrag van circa 485, hetgeen de leden van de afdeling vernamen uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer D. Fortuin, tijdens de Maandag in hotel Gast gehouden jaarvergadering. De pen ningmeester deelde tevens mede, dat de LHBO-wedstrijden, die in het afgelopen verenigingsjaar ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de afdeling zijn ge houden, een bedrag van ƒ175 van de kas vergden, maar nochtans kon de heer For tuin van een klein batig saldo melding maken. Men heeft het plan tot aanschaf fing van een tweede rijwielbrancard over te gaan, waardoor opnieuw een beroep op de offervaardigheid van de bevolking zal worden gedaan. Met algemene stemmen werden de periodiek aftredende bestuui'sleden, mevr. A. van Keulen en de heer D. Fortuin, her kozen. De vergadering stond onder voor zitterschap van de heer P. W. Kalkman. In Castricum wordt eerdaags de werving van leden voor de Bescherming Bevolking opnieuw ter hand genomen. Ondanks het feit. dat men in April van dit jaar een propaganda-avond hield, waarvoor de be langstelling van de zijde der bevolking zeer groot was. is het aantal aanmeldingen tot nu toe van dien aard. dat zelfs de meest eenvoudige opzet niet uitvoerbaar bleek. Nu het badseizoen echter achter de rug is, wil Castricums burgemeester, de heer C. F. Smeets, nogmaals trachten het be nodigde aantal vrijwilligers bijeen te krij gen. Dit zal geschieden door het bijeen brengen van kleine groepjes belangstellen den ten raadhuize en tijdens deze bijeen komsten zullen de verschillende aspecten van de BB nader uiteengezet worden. De inwoners worden in de gelegenheid gesteld, ten raadhuize nadere inlichtingen over de BB te verkrijgen en voor de groepsbespre kingen kan men zich iedere werkdag, hetzij schriftelijk of mondeling, opgeven tussen 9 en 12 uur. Hoewel het zweefvliegseizoen nog niet achter de rug is, kan nu reeds gezegd wor den dat de Eerste Zaanse Zweefvlieg Club de afgelopen zomer een record aantal starts heeft kunnen maken met de Grünau Baby, PH 184 ..Arendsjong1' en het ESG les- toestel. Met deze twee zweefvliegtuigen slaagde men er in tot nu toe al meer dan 700 starts te maken, op welke prestatie de EZZC-ers trots zijn. Op de laatst gehouden vliegdag zijn de Grünau Baby 13 en het ESG-lestoestel in totaal 14 keer in de lucht geweest voor het maken van de gewone routine- en oefenvluchten. Dameshandbalvereniging geeft toneeluitvoering Door de grote toeloop van donateurs is de R.K. Dameshandbalvereniging DIS in staat geweest een toneelavond te organi seren. Deze avond zal Dinsdag 27 October in zaal Roozendaal worden gehouden en het bestuur heeft de medewerking weten te verkrijgen van de Amsterdamse toneel groep „De Kempenaars", die het blijspel ,.De tante van Sally" zal opvoeren. Opbrengst collecte De in Castricum gehouden collecte ten bate van de Nationale Reclassering heeft Zaterdag de somma van 180,40 opge bracht. In overleg met de leden heeft het be stuur van de Castricumse Tafeltennisclub CSV besloten dit jaar niet aan de bonds competitie deel te nemen. Men zal de komende winter zo intensief mogelijk trainen, teneinde het volgend jaar met een drietal goed getrainde teams op de best mogelijke wijze voor de dag te kunnen komen. Inmiddels heeft in hotel Borst het eerste team een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tegen TTB 1 uit Wormerveer. De uitslag was 64 in het voordeel van de Castricummers. Het tweede team speelde tegen TTB 2 eveneens vriendschappelijk en hier was de uitslag 64 in het voordeel van de Zaanse ploeg. Eerste en tweede tiental van St. Thomas damden in de Zaanstreek Maandag zijn de spelers van het eerste en van het tweede tiental van de Castricum R.K. Damclub St. Thomas, voor het spelen van de tweede bondscompetitiewedstrijd naar Westzaan getrokken, om daar de strijd op te nemen tegen respectievelijk Onder Ons 1 en Onder Ons 2. St. Thomas 1 be haalde een eervol gelijk spel 9-9 en de reserves verloren na spannende strijd met 11-9. De uitslagen van de in hotel Sport-Duin- zicht gespeelde onderlinge wedstrijden van de derde en vierde fadeling zijn als volgt: L. ValkeringA. de Ridder 1-1: H. Korte- kaas—A. Kroone 0-2; Th. Gras—P. Admiraal 2-0; D. KonijnL. van Wissen 0-2; J. Hol landerL. Zwart 0-2. De eigenaar van hotel Baltus te Uitgeest heeft evenals verleden jaar ook voor de komende winter een amateur-toneelcon cours georganiseerd. Van de acht deel nemende verenigingen zijn er niet minder dan zes uit Kenncmerland afkomstig, namelijk: „Getosa", Santpoort: Rederij kerskamer „Kennemerland", Beverwijk; „Genesius", Uitgeest; „Oefening Baart Kunst" (OBK), Beverwijk en de toneel vereniging „Nieuw Leven" uit Akersloot. De overige twee verenigingen zijn „Her leving", Westzaan en ,,'t Ontluikende Roosje", uit Heiloo. Als eerste komt Getosa uit Santpoort voor het voetlicht en wel op 28 October. De Santpoorters zullen het stuk „Vandaag is morgen" opvoeren. De tweede uitvoering is op 18 November bepaald en dan speelt de Rederijkerskamer „Kennemerland" de thriller „Flat te huur." De stukken en speeldata van de andere verenigingen worden later bekend gemaakt. In de jury hebben de volgende personen zitting: W. v. d. Berg (Beverwijk), toneel schrijver; dr. M. D. A. Arends, Beverwijk en de heer J. A. Brinks uit Uitgeest. Men heeft voor alle uitvoeringen een „vaste" grimeur, in de persoon van de heer J. B. Schoos uit Beverwijk. Het ligt in de be doeling dat iedere maand één uitvoering wordt gegeven. dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. ""N Geld bij de vleet. Er is eveneens veel geld gegeven voor de acht grote vleten, die van de HD. 79 kwamen. Het stel bracht de kapitale som op van f 156, eveneens voor de Belg. manning niet op tijd aan boord waren is de Heemstede (IJm. 53) Dinsdag niet uit gevaren. De logger is Woensdag naar de trawlvisserii vertrokken. Weg. De reparatie aan de Hoop (IJm. 73) is klaar en ook deze trawler hoopt Woensdag weer uit te varen om te vissen. Afsnijden. De haringloggers met de trawl zijn nu bijna allen omgebouwd tot drijfnetvissers. Prijzen. Heilbot 2.70-2.45, gr. tong 3.85-3.30, grm. tong 2.23-2.01, kim. tong 1.96-1.93, kl. tong I 1.72-1,62, kl. tong II 1.34-1.23, tarbot I 2.70-2, alles per kilo; tongschar 61-58, gr. schol 48, grm. schol 51, kim. schol 45-41, kl. schol I 30-26, kl. schol II 23-10, schar, 20-17, v. haring 12.50- 10.50, makreel 29-21.50, gr. schelvis 83-81, grm. schelvis 75-67, kim. schelvis 50-47, kl. schelvis I 51-43, kl. schelvis II 33-10, wijting 22-19. gr. gul 54-47, mid. gul 36-33, kl. gul 20.50-10.50, alles per 50 kg.; gr. kabeljauw 300-164 per 125 kg. Aanvoer. 23 kisten tong en tarbot, 1 heilbot. 5 tongschar en schartong, 80 schol, 160 schar, 8315 haring, 315 makreel, 320 schelvis, 170 wijting, 146 kabeljauw en gul, 15 diversen, totaal 9540 kisten. Besommingen. RO. 15 Antje f 9725, IJm. 85 Klaas Wiiker f21.530. 3 trawlers met f 63.200: KW. 57 f5195. KW. 26 f4320. IJm. 23 f3380, HD. 79 f 12.200, IJm. 52 f 1360. Kw. 189 f98. Drukte aan de markt. Aan de afslag van gisteren verschenen behalve de Haar lem: Vios, Klaas Wiiker, Sumatra en An- tje (waarvan alleen de laatste een gemeng de vangst bij zich had), de HD. 79 en de IJm. 23 van schipper Axel plus een twee tal Noordloggei's. Van de trawlers alleen al waren er 7700 kisten verse haring. Niettemin lichte verbetering. Ondanks de zware aanvoer was de prijs iets beter dan de voorgaande twee dagen en de kwa liteit bevredigde de handelaren ook weer wat meer. Behalve die van de Sumatra is dan ook vrijwel alle haring verkocht. De prijs kwaim tussen de f 13 en de f 10.50 te recht en er is vrijwat haring van de beste kwaliteit ingevroren. Prijzen makreel. Dank zij de schaar ste aan makreel kon het Siote, HD 79 een mooie prijs voor de blauwpijpjes maken: van f 22 tot f 23 per kist. Belg fel. Onze Zuiderburen waren tuk •»p de kabeljauw en er zijn voor de regels 4ikke prijzen betaald: ze gingen van f 108 tot f 130 en voor de kisten met 125 kilo Inhoud is zelfs f 175 betaald. Succes. De kotter van Piet Hamers de IJm. 23, heeft de laatste drie reizen wel zeer succesvol gevaren. Nu neemt de be manning de gelegenheid te baat om nieuwe snurrevaad lijnen aan boord te doen, ter wijl het kottertie wordt schoongemaakt. Te laah Omdat enige leden der be- Mooi schip schar. Schipper Axel van de IJm. 23 bracht een mooi scheepje schar ren aan de markt.en hij kreeg er loon ook voor: de vangst is grif verkocht voor f 18 a f 19 per kist; zijn schol twee bracht on geveer f 24 per kist op. Schaarse platvis. Zowel tong als schol was schaars en de tongen waren dienten gevolge twee dubbeltjes de kilo duurder dan eergisteren, terwijl de gewone schol ook iets stijver in de markt lag. Radio of niet. De piepers brachten gisteren ongeveer f 30 per kist op en voor de wijting is f22 betaald. Kleine braadjes deden tussen de f 14 en f 19 al naar gelang van de hoeveelheid gestripte rad'io, die de sortering bevatte. Vandaag. Voor vandaag lagen gisteren al „voor" de Limburgia met 1500 kisten verse haring: de Gelria met 2200 kisten en de Herman met eveneens 2200. Noordenwind? Maandag is de haring vangst weer aanzienlijk minder geweest dan rond het weekeinde naar men aan neemt als gevolg van de Noordenwind. Garnalen. Voor de Dinsdagmarkt verschenen 1107 kilo zoute garnalen, die van f 0.64 tot f0.7ü per kilo deden en 276 kilo „flauwtjes", waarvoor van f 0.54 tot f 0.45 op tafel kwam. Tussen tien en zeven dagen. De Antje besomde gisteren voor een tiendaagse trip f 9725; de Klaas Wijker maakte na acht dagen f 21.500; de Haarlem haalde voor eenzelfde rèisduur f 21.780 en de Vios voor een dag minder f 20.000, terwijl de derde Vemmer van deze bezette marktdag, de Sumatra na acht dagen f 21.400 besomde. Schipper Axel maakte een mooie reis van f 3380 en de HD. 79 maakte de formi dabele kotterbesomming van f 12.200. Ten slotte deed de KW. 57 voor haar verse vis f 5200 en de 26 deed f 4320. Russische trawlers. De scheepswerf Broke Marine Ltd. in Lowestoft (Eng.) heeft een opdracht van Rusland aanvaard voor het bouwen van trawlers tot een be drag van 10.000.000. Bij Groenland. De voorzitter van de Fish Friers' federatie, de heer Henry Mor gan, heeft onlangs een reis meegemaakt op de trawler „Laforey", om de visvangst bij Groenland te bestuderen. Hij verklaar de bij zijn terugkeer, zeer teleurgesteld te zijn, daar de omstandigheden waaronder gevist werd, buitengewoon moeilijk waren, en weinig vis gevangen werd. Deze kleine vangst was echter wel van een goede kwaliteit. Spaarzaam Castricum Het bijkantoor van de Nutsspaarbank Alk maar in Castricum, heeft het in September druk gehad. Er werd op de. spaarbankboek jes ingelegd voor een bedrag van f 21.330,55 (vorig jaar f 30.219.06) en terugbetaald f 12.795 (vorig jaar f 8.050,03). In September werd dus f 8.534,91 meer ingelegd dan terug betaald, tegenover f 22.163,03 in September 1952. De afgelopen maand zijn er 44 nieuwe boekjes uitgegeven. Er werden 9 boekjes' ingtcrokken zodat het aantal thans in om loop zijnde boekjes 1237 bedraagt. Onder de in September nieuw uitgegeven boekjes, zijn begrepen 16 boekjes voor pasgeborenen. Mutaties Castricumse Kleuterschool Vereniging Zowel de voorzitter als de penningmees ter van de Castricumse Kleuterschool Ver eniging hebben het plan hun functies, op de met spoed voor Vrijdag 16 October in hotel De Rustende Jager uitgeschreven algemene ledenvergadering, ter beschik king te stellen. Naar alle waarschijnlijk heid zal een derde bestuurslid, mevrouw A Morelis, het voorbeeld van haar mede bestuursleden volgen, waardoor het toe komstige bestuur van de vereniging, geheel uil nieuwe inwoners van Castricum zal gaan bestaan. Toen op de algemene ledenvergadering van de vereniging op Vrijdag 25 September van dit jaar de bestuursverkiezing aan de orde was, werden van de vijf periodiek af tredende bestuursleden, er vier niet her kozen. Alleen mevrouw A. Morelis be haalde genoeg stemmen voor een nieuwe periode. Zowel de voorzitter, de heer Jac. Joosse, als de penningmeester, de heer A. van Jaarsveld, deelden aan het eind van de vergadering mede, dat zij, gezien de uitslag van de verkiezing, binnenkort zouden af treden en niet meer hei-kiesbaar zouden zijn. Zij vatten het resultaat van de ver kiezing op, als een bewijs van wantrouwen tegen het beleid van het bestuur. Verschillende leden waren op de ver gadering van 25 September van mening, dat het tekort op de begroting van 1030 was te ondervangen door een verhoging van de contributie- en de schoolgelden en door deze gelden ook in de vacantiemaand Augustus te laten betalen. De vier nieuw gekozen bestuurleden onderstreepten deze mening, doch naar het zich laat aanzien zijn zij intussen van mening veranderd. Tijdens de vergadering van volgende week zal er tenminste een voorstel op tafel komen ter verhoging van de contributie- en schoolgelden, maar naar de heer Jac. Joosse ons vertelde, is dit niet een voorstel van het bestuur, doch wordt enkel aan de wens van een aantal leden tegemoet ge komen. Akkrumdijk. 6 te Colombo. Alderamin, 5 te Basrah. Alwaki, 5 t.h.v. Recife n. New York. Amor, 6 te Algiers. Amsteldijk, 5 v. Djibouti n. Assab. Armenkerk. 5 te Antwerpen. Argos. 5 v. Volos n. Catania. Alphard, 6 te Rio de Janeiro. Amerskerk, pas. 5 Ouessant n. Antwerpen. Amstelstad. pas. 5 Kp. Guardafui n. Aden. Aagtedijk, 3 te Buenos Aires. Agamemnon, 6 te Amsterdam. Alcyone, pass. 5 Fernando Noronha n. Antw. Alphacca, 5 te Norfolk. Aludra, 5 Buenos Aires. Arnedijk, 6 v. Antwerpen te Rotterdam. Alamak, 5 dwars Ras Madraka n. Aden. Alpherat. 5 100 m. NW. Lissabon. Amstelbrug, 5 150 m. Z.ZW. Finisterre. Amstelkroon, 5 580 m. NW. ten W. Flores. Amstelpark, 5 360 m. N.NO. Bermuda. Ampenan, 6 ten anker voor Calcutta. Argos, pass. 8 Kp. Matepan n. Agadir. Bintang, 5 v. Cebu n, Balikpapao. Borneo, pas. 5 Guardafui n. Makassar. Boskoop, 5 300 m. W.ZW. Lands End. Bonaire, 5 v. Paramaribo n. Plymouth. Boschfontein, 6 v. Tanga n. Zanzibar. Breda, 6 v. Rotterdam te Amsterdam. Bandjermasin, 5 v. Belawan n. Oloh Oloh. Bantam, 5 Miami n. Charleston. Barumun, 6 te Makassar. Baud, 5 v. Semarang n. Tj. Priok. Biitar, 5 540 m. O. ten Z. Albany. Caltex Pernis, pass. 5 Kp. Bon n. Sidon. Caltex Utrecht, pas. 5 K d.pe Gata n. R'dam. Ceronia, pass. 5 Guadeloupe n. Curasao. Caltex Leiden, pass. 6 Zuidoostp. Kreta. Conila, 7 Wellington verwacht. Caltex Delft, 5 110 m. O. Malta. Caltex Nederland. 5 120 m. ZW. Ouessant. Caltex The Hague, 5 50 m. W.ZW. Casquets. Celebes, 5 270 m. N.NO. Finisterre. Coryda, 5 510 m. N.NW. Sharksbaai. Duivendrecht, 6 150 m. ZW. Scilly's. Dido. 5 te Bilbao. Delfland, 4 te Rio de Janeiro. Ena. 5 v. Alexandrië n. Suez. Enggano, 6 v. Port Said n. Beyrouth. Eos, 5 te Pireus. Friesland KRL)5 720 m. ZO. Kp. Race. Friesland (SSM), 5 v. Odense n. Huil. Gadila, 5 v. Singapore n. Sydney. Gouwe, pass. 5 Kp'. Blanco n. Hamburg. Gioote Beer, pas. 5 Straat Belle Isle n. R'dam Gaasterkerk. 5 470 m. ZO. Cocos eil. Hilversum, pass. 5 Oran n. Swansea. Hathor, 5 op de Weser n. Amsterdam. Ittersum, pass. 5 Kp. Bon n. Falmouth. Ilos 6 v. Amsterdam n. Gothenburg. Ivoorkust, 5 te Bordeaux. Japara (KRL), 5 Kp. Guardafui n. Djeddah. Johan. v. Oldenbarnevelt, pas. 5 Gibraltar naar Port Said. Jupiter. 5 v. Napels n. Savona. Jagersfontein. 5 v. Durban te East London. Karimata, 6 370 m. O. Ceylon. Kota Agoeng. 5 v. Singapore n. Cheribon. Kota Inten, 6 te Tj. Pinang. Kota Gede, 5 v. Schiedam te Rotterdam. Kaimana, 5 v. Makassar n. Donggala. Kalabahi, 6 te Makassar. Kedce, 5 200 m. N.NO. Finisterre. Lekhaven, pass. 4 Kp. Verdische eil. n. Rio de Janeiro. Linge, 6 te Livreville verwacht. Lombok, 6 te Tanga. Luna, 5 te Patras. Lutterkerk, pass. 6 Ouessant n. Antwerpen. Loppersum. 5 te Willemstad. Laagkerk, pass. 5 Daedalus n. Port Soedan. Le Maire, 6 te Padang. Leopoldskerk, 5 180 m. N.NO. Finisterre. Leuvekerk, 5 310 m. ZW. Calcutta n. Cocinada Lieve Vrouwekerk, pass. 5 Dover n. Antwerpen. Lindekerk, 5 190 m. N. Massawah. Llssekerk, 5 nog te Damman. Malea, 5 ten Kangaroo oil n. Miri. Meliskerk, 5 v. Ilo Ilo n. Cebu. Metula. pass. 5 Sabang n. Lorenzo Marquez. Muiderkerk, 6 te Suez. Maasdam, 6 te Le Havre. Meerkerk, pass. 6 Vlissingen n. Amsterdam. Molenkerk, 6 v. Amsterdam n. Afrika. Macoma, 5 120 m. ZW. Charksbaai. Macuba, 5 t.h.v. Djeddah n. Mena ei Ahmadi. Madoera, 4 370 m. O. Bermuda. Marpessa, 8 t.h.v. Westkust Luzon n. Miri. Mirza. 5 130 m. O.ZO. Zuidp. Formosa. Musi, 6 te Pladju. Notos, 5 v. Rotterdam n. Barcelona. Nieuw Amsterdam. 6 v. New York te Rotterdam Nieuw Holland 6 te Sydney. Oranje, 6 rede van Belawan. Ovula, pass. 5 Azoren n. Curagao. Oranjestad, 6 te Barbados. Otnala, 6 te Avonmouth. Polydorus, 5 v. Amsterdam n. Londen. Prins Fred. Hendrik, 5 v. Bremen n. Hamburg. Prins Willem V, 6 te Le Havre. Prins Willem van Oranje 30 Sept. te Montreal. Prins Willem III, 5 175 m. O.NO. Belle Isle. Prins Maurits, 6 dwars Borkum n. Rotterdam. Ridderkerk. 5 Perim gepass. n. Suez. Rotti, 6 te Soerabaja. Rodas, 6 te Trinidad. Radja, 2 te Galveston. Rijn kerk, 5 te Sydney. Rafaela, 5 190 m. NW. Kp. Cambodia. Roebiah, 5 260 m. N.t. O. Sabang. Saroena, 6 te Balikpapan. Sirrah, 6 te Tj. Uban verw. Slamat, 5 v. Belawan n. Colombo. Sumatra, 5 te Suez. Sunetta, 5 v. Miri n. Yokohama. Saparoea. pass. 5 Gibraltar n. Marseille. Sibajak, 5 290 m. Z. ten O. Kp. Race. Sabang, 5 van Singapore. Salland, 3 300 m. Z. ten W. St. Vincent. Samarinda, 5 120 m. O. Zuidp. Luzon. Sliedrecht, 5 500 m. O.NO. Mombasa. Sommelsdiik, 5 540 m. W. ten Z. Flores. Stad Alkmaar, 5 250 m. O.NO. Wabana. Stad Maassluis, 5 100 m. N.NO. Shetlands eil: Stad Rotterdam, 5 720 m. O. ten N. St. Johns. Stad Schiedam, 5 75 m. ZW. West Fjord. Stad Vlaardingen, 5 dw. Scheveningen n. Emden Stanvac Bcnekat, 5 v. Singapore n. Sungeigerong Stanvac Djirak. 6 te Tj. Uban. Stanvac Talang Akar. 5 470 m. Z. ten O. Bangkok Straat Malakka. 4 810 m. Z.ZW. St. Helena. Stanvac Pendopo, 3 te Port Swettenham. Swartenhondt, 5 v. Semarang n. Soerabaja. Teiresias, .pass. 5 Malta n. Port Said. Ternate, 6 te Sorong verwacht. Tabinta. 5 v. Suez n. Djeddah. Tara, pass. 5 Madeira n. Antwerpen. Teucer, 5 v. Liverpool n. Amsterdam. Tomini, 5 te Rotterdam. Trompenberg, 5 v. Le Havre n. Antwerpen. Tankhaven II, 6 te Sungeigerong. Thedens. 7 v. Ambon te Makassar verwacht. Tjikampek, 5 220 m. NO. Okinawa. Tiibodas, 6 120 m. NO. Okinawa. Veendam, 5 320 m. W. Scilly's. Van Linschoten, 3 te Accra. Van Spilbergen, 5 Finisterre gepass. n. Antw. Van Outshoorn, 4 v. T.i. Priok n. Palembang. Woensdreoht, pass. 5 Albany n. Melbourne. Waterman, 5 1380 m. ZO. ten O. Tahiti n. Balboa. Willem Ruys, 6 te Southampton. Waal, 5 v. Tunis n. Alexandrië. Wieldrecht, 5 200 m. ZW. Ouessant. Zijpenberg, 5 v. Narvik n. Baltimore. KLEINE VAART .Toost, 4. te Zaandam. Pavo, 3 te Goteborg. Ponza, 4 te Zaandam. Wilpo, 3 te Kotka. Atlas, 5 te Amsterdam. Nero, 5 van Aarhus u. Kopenhagen. Algarve, 6 v. Goole n. Sunderland. Att, 8 v. Swansea te Rotterdam verw. Betty Anne, 5 v.- Rotterdam n. Emden.. Bill. 5 v. Duinkerken te Londonderry. Claes Compaen, 4 v. Requejada te Calais. Franka II. 5 v. Gothenburg te Emden. Gerry, verm. 6 v. Bantholm n. Pasajes. Henrica, verm. 6 v. Manchester n. Lissabon. Kemphaan, 5 v. Aaiborg n. Riga. Mariet.je Bohmer, 5 Duinkerken. Mypuck, 5 v. Londen n. Bergen. Taormina, 5 v. Aaiborg n. Antwerpen. Wiebold Bohmer, 2 v. Dakar n. Bordeaux. Actinia, 5 v. Par naar Gent. Albergen. 9 Londen verwacht. Annie, pass. 6 Vlissingen n. IJmuiden. Ariel, pass. 6 Vlissingen n. Kopenhagen. Ary Seheffer, 6 50 m. ZO. Smithknoll. Astra, pass. 5 Vlissingen n. Middlesbro. Atlantic, 3 v. Londen n. Termonde. Atlantis, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Audacia. pass. 5 Vlissingen n. Silloth. Barracuda, 5 v. Shoreham te Middlesbro. Betty. 5 v. Swansea n. Rotterdam. Binnenhaven, 6 te Duinkerken. Brandaris, pass. 5 Vlissingen n. Londen. Catharina. pass. 5 Fa roer eil. Deni. 6 Antwerpen verwacht. De Ruyter, 5 v. Londen te Leith. Dekiaan, 6 v. Bengazi n. Humber. Dc-llard, 6 v. Stockholm te Amsterdam. Driebergen, 5 v. Barry n. Cadiz. Frans 5 te Oscarshamn. Glashaven 5 v. Kopenhagen te Malmö. Harold, 5 v. Kopen-nagen n. Frederikstad. Hartel, 6 v. Exmoutli te Teignmouth verw. Heemskerk, 4 v. Honsater n. Speshul. Hondsrug. 5 v. Sterling te Methil. Jan Kreumer, pass. 5 Holtenau n. Lowestoft. Jo, 5 v. Londen te Middlesbro. Josef Swenden, 4 v. Barrow te Port Talbot. Josien, 5 v. Huil te Goole. Kortenaer, 5 v. Hamina n. Hartlepool. Leemans, 5 v. Cuxhaven te Hamburg. Leuvehaven, 7 te Rotterdam verwacht. 6I8/5IY dan gewone levertraan! (ingenomen zonder moeite en zonder morsen) doen voor de gezondheid het zelfde als een paplepel gewone levertraan. Halitran is een krachtig en lichtverteer- baar concentraat, bereid uit de verse levers van edelvissen. Daarom hebt U er ca. 60 maal minder van nodig. Het steeds gelijkblijvende, hoge vitamine-gehalte wordt U gegarandeerd door het Norske Institut for Ernaeringsforsking te Oslo. Geen enkel ander product biedt een dergelijke rijkdom aan natuurlijke Vitaminen. Voor kleine kinderen: de lichtverteerbare druppels. Voor ouderen: de handige Halitran-capsules. Halitran bevat: 38.000 i.e. Vitamine A per gram, 3.300 Le. Vitamine D per gram. Halitran geelt. meer weerstand tegen griep, bronchitis en andere ziekten. Bevordert, hel gezichtsvermo gen. Voorkomt en bestrijdt rachitis. Kweekt sterke been deren en een gaaf gebit. ca. GO maal meer Vitaminen dan gewone levertraan Marcella, 6 v. Inverness te Lossiemouth verw. Markab, 6 v. Uddevalla te Leeuwarden verw. Mary, 6 v. Vlissingen n. Grimsby. Matthew, 5 v. Ipswich t,e Thameshaven. Michel Swenden, 4 v. Esbjerg n. Tyne. Minerva, pass. 6 Vlissingen n. Plymouth. Nassauhavcn, 6 v. Gothenbung n. R'dam. Netta, f> dwars Elbe naar Rotterdam. Nieuwehaven, 6 v. Naestved te Rotterdam. Noord, 6 v. Kingslynn te Shellhaven verw. Noorderlicht, 6 v. Kramfors te Great Yarmouth Pionier, pass. 6 Vlissingen n. Palnackle. Rireo, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Ru ja, pass. 5 Vlissingen n. Gent. Rijnhaven, 5 v. Casablanca n. Fedala. Saba, pass. 6 Vlissingen n. Korsor. Santa Lucia. pass. 6 Owers n. Abo. Solent, 6 160 m. NO. S2 naar Oslo. Strijpe, 5 v. Gent te Wicklow. Theodora, pass. 5 Stevinsklint n. Rotterdam. Tromp. 6 te Gent. Veencniburgh, 6 v. Boston te Middlesbro verw. Vitesse, pass. 6 Vlissingen n. Huil. Vrouwepolder, nacht 6-7 v. Oporto te Vlaardin gen verwacht. Wim, 5 v. Skoghal n. Bridge water. Batavier I. pas. 6 Burlings n. Casablanca. Birmingham, 4 v. Rotterdam te Kingslynn. Cornells Houtman, 7 v. Mesane te Kopenhagen verwacht. Deneb, 5 v. Londen te Duinkerken verwacht. Depa. 5 v. Skagen n. Rotterdam. Diligentia, 5 in Golf v. Biscaje n. Le Havre. Elsenburgh, 4 v. Rotterdam te Casablanca. Emergo, 6 v. Gothenburg n. Halmstad. Fiducia, 6 dwars Boulogne n. Oostende. Gaasterland, 5 v. Harlingen te Leith. I-Iaskerland, 4 v. Harlingen te Goole. Hast 1. 6 v. Londen n. Selzaete. Hast IV, 5 v. Huil te Parijs. Import, 5 v. Antwerpen te Lissabon. Meuse, 5 v. Le Havre n. Rotterdam. Mirfak, 6 100 m. N. Burlings n. Rouaan. Muphrid, 5 v. Bildudal n. Patriksfjord. Nieuwland, 5 v. Rotterdam te Grangemouth. Nottingham, 6 v. Rotterdam te Harlingen. Oise, 5 v. Rouaan n. Parijs. Timor, 5 op do Theems n. Dover. Westlaan, vertr. 6 v. Hamburg n. Rotterdam. Wickcnburgh, 5 dwars Ouessant n. Rouaan. Willem Barcndsz, vertr. 6 v. Brandohamn n. Rotterdam. SLEEPVAART Blankenburgh, 5 v. R'dam te Aden met bak. Gele Zee, 5 v. Gibraltar te Ceuta. Humber, 5 340 m. ZW. Salomons eil. Noordzee. 5 v. Gibraltar n. Agadir. Noorc'.holland, pass. 5 iaat Nicobaren n. Ran goon met 2 lichtschepen. Tyne, 5 v. Bombay n. Port Said. Heden nam God na een smartelijk doch geduldig gedragen lijden uit ons midden weg, in dc volle verzekerdheid des Gcloofs onze lieve man, vader, be huwd- en grootvader JOHANNES ABEL KERKHOVEN echtgenoot van P. K. 't Hart in de ouderdom van 66 jaar. Psalm 116. Zijn diepbedroefde vrouw en kinderen: IJmuidcn-Oost: P. K. Kerkhoven-'t Hart Delfzijl: C. Frik-Kerkhoven D. Frik IJmuiden-Oost: M. Polderman-Kerkhoven H. Polderman Velsen: J. T. K. Jansen-Kcrkhoven G. Jansen Haarlem: B. Vredenduin- Kcrkhoven A. Vredenduin 's Gravenhage: C. Kerkhoven IJmiiiden-Oost: Joh. Kerkhoven en Kleinkinderen IJmuiden-O., 6 Oct. 1953. De Ruy terstraat 174 Geen bloemen De begrafenis zal D.V. plaats hebben Vrijdag 9 October a.s. op de Wester begraafplaats te IJmui den des namiddags 2.30 uur. Vertrek van het sterfhuis 2 uur nam. Heden overleed, na een geduldig gedragen lijden, onze lieve man, vader, be huwd- en grootvader de heer JAN SIMON ZEGEL in de leeftijd van 56 jaar. A. Zegel-van den Berge M. Zegel en verloofde H. van Delft-Zegel P. van Delft Piet en Ria IJmuiden-O., 6 Oct. 1953. Frans Naereboutstraat 52. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zater dag 10 October a.s. des namiddags 2 uur op de begraafplaats „De Biezen" Vertrek huis 1.30 uur. Voor de vele en hartelijke blijken van medeleven on dervonden bij het plotseling overlijden van onze huisge noot JACOBUS CORNELIS BRUIN betuigen wij allen, in het bij zonder Dr. v. Ginkel, de heer Bakker, de heer Meijer, Pro testantse Begrafenis Vereni ging, Familie, vrienden en buren alsmede Maatschappij Marczaten en bemanning Elie onze hartelijke dank. Fam. W. Holman en kinderen. IJmuiden, 6 Oct. 1953. De la Reystraat 14. 14 October dagelijks Handelscorr. 15 Oct. 12 October. eenv. Taal Fr. Ilalsstr. 1. Tel. 14624. Haarlem Soir de Paris, Coty, Pento, Tangee, Will's, Trés bien, Ponds, Cutex, Boldoot, Outdoor Girl, Louis Philippe, Three Flowers e.a. LIP STICKS Kennemerlaan 63 IJmuiden WIE WAT NODIG HEEFT, komt naar VAN VEEN, le Hasselaerstraat 5, (bij Zijl- weg), Haarlem. Grote' voor raad in: Rijwielen, Kinder wagens, Meubelen, Stofzui gers, Bedden, Karpetten, De kens, Lopers, Gordijnen, Vi trages, Vloerbedekking. Ra dio's, Haarden. Lage condi ties en let wel: zonder voor uitbetaling!! Zat. 10 Oct., 8 uur - Toneelgr. „Theater" Blijspel v. Calderon. Regie: Kees van Ierse), m.m.v. Diny Sprock. Lies Franken. Kees van Iersel, Johan Schmitz. Johan Walhain e.a. Prijzen 1.lot 4.(alles inb.) - Coupons geldig. Voorverkoop vanaf Donderdag 10—3 uur. Tel. na 12 uur. ,i ZIJD ongeluksboden voor diegenen, die er het willoos slachtoffer van zijn. Voorkom, dat Uw hoest tot een bronchitis verergert, zuiver ontsmet Uw luchtwegen, herwin Uw gezondheid en werklust met A K KE M'SS s beste hoestsiroop Alleen P.K.overalls dragen dit etiket! Het betekent, dat P.K. overalls zijn gemaakt van de sterkste stol: „Double-fort". Dubbel sterk in bet gebruik en een dubbele levensduur. Vraagt uitdrukkelijk om het merk P.K. met het etiket „Double-fort". TROMPSTRAAT 81 TELEFOON 5205 - IJMUIDEN REEDS 50 JAAR VERTROUWENSZAAK Varkenspoten 3 p. f 1. Varkenskluif met veel vlees f 0.60 p. p. Rauwe rookworst f 1.30 p. p.. Ma ger pekelspek f 1.40 p. p. 2 pond carbonade f 3. Rundvlees v.af f 1.55 p. p. U weet wel, bij RIJKSSTRAATWEG 215 bij de brug. Zoolmateriaal, 5 x sterker dan leder. Dameszolen f 2.95, Herenzolen f 3.75. Vraagt korting-reparatie- kaart. Bij f 25 reparatie f 1.25 terug. KENNEMERLAAN 129 IJmuiden. Tel. 4057. oooooooooooooooooo Probeer het eens met een snelle film of een blitzer. Wij hebben beide voorradig. KENNEMERLAAN 25. Tel. 4519. IJmuiden. OOOOOOOOOOOOOOOOOO IJMUIDEN Julianakade f 11.000 Pres. Krugerstraat f 3500. Nieuwbouw f 10.800 Geldbelegging. 3 woonhuizen Wijk a. Zeeër- weg. 5 woonhuizen Wijk a. Zeeër- weg. 2 woonhuizen Vleetstraat. Bouwgrond te Santpoort. Inl. Mak. C. VISSER Hzn. IJmuiden. Tel. 4830 Bel op 15777 GIERSTR. 73. HAARLEM. Alle reparaties. Uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. ZIJLSTRAAT 62, HAARLEM Tel. 14637 Overal te ontbieden ontvingen wij hierin een mooie sortering, ijzersterk met modern® jacquard dessins 200x300 225 x 3Z5 bijp. kleedjes 60x120 KENNEMERLAAN

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8