„Laat concept van Straatsburg niet door diplomaten wurgen" Kinderspel in de Heerenduinen ontaardde in steekpartij Europees congres in Den Haag vanmorgen door Spaak geopend Weerbericht Churchill alléén naar Malenkov? Haarlems Dagblad Europees Congres India bezorgd over toestand in Korea Spaaks wachtwoord voor Europa-congres: Voor de volken van Europa is het uur der keuze aangebroken Het woord is aan Dertienjarige IJmuidense jongen ernstig gewond met dolkmes Koningin en Prins woonden eerste ochtendzitting bij 6 Se JAARGANG No 77 DONDERDAG 8 OCTOBER 1953 297e JAARGANG No 230 Prins Bernhard terug Weerrapporten Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 4"' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.8t>. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman VANDAAG is het Tweede Congres van Den Haag van de Europese Beweging geopend. Het zal drie dagen duren. In de plechtige openingszitting hebben minister Beel namens de Nederlandse regering, bur gemeester Schokking namens het Haagse gemeentebestuur en prof. Schlichting na mens de Nederlandse Raad der Europese Beweging toespraken gehouden. De Bel gische oud-premier Paul-Henri Spaak heeft ze beantwoord. Daarna volgden redevoeringen van de Fransman Robert Schuman, wiens woord onlangs in Hilversum zoveel indruk heeft ge maakt, en van de Duitser Heinrich Bren- tano: een minister in functie. Dat zijn Spaak en Schuman, die zich beiden in de naoorlogse jaren grote bouwers van het nieuwe Europa getoond hebben, op dit ogenblik niet. Maar de kans dat zij in Bel gië en Frankrijk vroeger of later weer aan het bewind zullen komen is groot. Dit geldt vooral voor Robert Schuman: het kabinet- Laniel kan geen lang leven meer beschoren zijn en een te verwach ten regering van het linkse centrum zou zeer waarschijnlijk Schuman weer aan Buitenlandse Zaken brengen. Hij ver liet de Quai d'Orsay nog geen jaar ge leden, na er 4J/2 jaar gezeteld te hebben. Voor Spaak maar ook voor hem was er grote aandacht; niet minder trou wens voor de Duitser Von Brentano, nu wel gebleken is dat het kabinet-Adenauer na zijn overwinning bij de verkiezingen zijn Europees beleid trouw is gebleven en ten deze een constructief beleid voert, waarbij het kennelijk naar overbrugging van de tegenstellingen tot Frankrijk streeft. Den Haag was gisteren al vol buitenlan ders, vol leden van buitenlandse delegaties en journalisten. Het herinnert aan het eer ste Congres, in Mei 1948, dus vijf jaar ge leden, in de Ridderzaal gehouden. Maar de sfeer zal anders zijn, omdat men toen nog in de aanvang van het Europese wor dingsproces verkeerde. Sindsdien heeft men vorderingen gemaakt maar ook zware tegenslagen ondervonden, die overigens niet hebben kunnen beletten dat West- Europese éénwording in federale zin, voor menigeen toen nog een utopie, zich in het domein -der werkelijkheidspolitiek heeft gevestigd en steeds-groeiende belangstel ling bij de volken ervaren. Vooral in de loop van dit jaar is dat laatste sterk waarneembaar. Regeringen en parlementen zullen zich in stijgende mate bewust wor den van het feit dat de belangstelling tot aandrang wordt: aandrang uit de volken zelf, al is dat niet in alle betrokken landen in dezelfde mate het geval. Dit Haagse Congres is evenmin als zijn voorganger een congres van overheden. Het is de Europese Beweging die het houdt. Het kan dus geen min of meer ver reiken de beslissingen nemen. Het heeft generlei beslissende bevoegdheid: het heeft een propagandistisch doel en het zal zijn over tuiging dus alleen in de vorm van resolu ties tot uiting kunnen brengen. Laat men dit goed begrijpen; wij hebben al ervaren dat het sommigen niet duidelijk was. De uitwerking van een dergelijke grote bijeen komst van delegaties uit verscheidene lan den, die „kopstukken"' als woordvoerders doen optreden, is zeker van groot belang. Het lijdt geen twijfel dat de aandrang om tot resultaten te komen erdoor zal worden versterkt. Van directe betekenis is daarbij het werk der honderden journalisten, die in de wereldpers niet alleen verslagen maar ook hun indrukken van het congres ten beste zullen geven en daarbij weer aan leiding geven tot beschouwende artikelen. Dat grote gezelschap journalisten bestaat uiteraard uit mensen, wier taak speciaal op het gebied der buitenlandse politiek en economie ligt en die de Europese ontwik keling voortdurend van nabij hebben ge volgd. Sinds 1945 is „Straatsburg" ontstaan: de Raad van Europa. Sinds 1945 is ook die eerste vorm van boven-nationale Europese samenwerking, de Kolen- en Staalgemeen schap. verwezenlijkt en in werking getre den. De Europese Defensie Gemeenschap is ontworpen en op de weg naar haar ver wezenlijking aanzienlijk gevorderd. Een politiek statuut voor de zes staten, wier federale vereniging ongetwijfeld de toe treding van meer staten tengevolge zou hebben, is ter tafel en in discussie ge bracht. Men kan ontevreden zijn omdat nog niet meer bereikt is, maar niet ont kennen dat men zo ver op weg is geraakt, dat opgeven nauwelijks meer denkbaar schijnt. Meer dan politiek beleid: staats manschap zal tot de ultimo beslissing moe ten voeren. Het zal daarin slagen als de volkswil het krachtig steunt. Dat dit Haag se Congres daarbij de stimulans zal geven, die men ervan verwacht, hoop ik van harte. Het komt te rechter tijd. R. P. (Reuter) De Indische ambassadeur in Washington, Mehta, heeft Woensdag een boodschap van zijn regering aan het Ame rikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken overhandigd, waarin „bezorgdheid over de jongste ontwikkelingen in Korea wordt uitgedrukt". Mehta verklaarde tegenover verslag gevers, dat de regering van India zich zeer bezorgd maakt over de mogelijkheid van ontsnapping op grote schaal van Ko reaanse krijgsgevangenen, en over de vei ligheid van de Indische bcwakingstroepen. Zijn regering zou gaarne zien, dat de Ver enigde Staten Syngman Rhee mededelen, dat zij sterk gekant zijn tegen elke actie tegen de Indische troepen. De ambassadeur zei, dat de Amerikaan se onderminister van Buitenlandse Zaken Robertson hem had verzekerd, dat de Ver enigde Staten zich ook zorgen maken over de toestand in Korea, en dat zij eveneens wensen te zien, dat de bestandsvoorwaar- den in acht worden genomen en de com missie haar werk ongehinderd kan ver richten. Het UNO-opperbevel heeft Woensdag de Indische bewakingstroepen beloofd, dat „alle noodzakelijke actie" zal worden on dernomen om hun veiligheid te verzekeren. Het opperbevel verklaarde dit in antwoord op een schrijven van generaal Thimajja, waarin werd gewezen op anti-Indische agitatie in Zuid-Korea. (Van een verslaggever) „Voor de volken van Europa is nu het uur van de keuze aangebroken en ik ben ervan overtuigd, dat zij in 'grote meerder heid ja zullen zeggen togen de Europese gedachte", aldus Paul-Henri Spaak aan de vooravond van het tweede Haagse Europa-congres, dat vandaag onder zijn presidium in de Ridderzaal geopend wordt. Op een persconferentie, die werd bijge woond door 160 Nederlandse en buiten landse journalisten, verklaarde Spaak gisteravond dat het congres een krachtig appèl zal doen op de publieke opinie om de opbouw der Europese eenwording, waarmee in Mei 1948 door het eerste Haag se congres begonnen werd, met hernieuwde energie voort te zetten. Sedert die vorige Europese bijeenkomst waren er aanzien lijke vorderingen gemaakt met de inte gratie van ons werelddeel, waaruit de Raad van Europa, de Kolen- en Staalge meenschap en het ontwerp-statuut voor een Europese grondwet resulteerden, maar nadat op 10 Maart van dit jaar het statuut gereedgekomen was, waren dé zaken niet meer zo goed gegaan. En in deze crisis van de Europese gedachte was eigenlijk pas in September Weer een ommekeer ten goede gekomen door de verheugende uitslag der Westduitse verkiezingen. Het verloop van de nu bijna afgelopen conferentie der „plaatsvervangers" te Rome bewees echter wel dat het zelfs in het „Klein Europa" nog niet alles botertje tot de boom was. Spaak noemde het dan ook „een stap terug", dat in Rome het grondwets-ontwerp der Euro pese parlementariërs weer geheel op losse schroeven gesteld is, maar hij was er te vens van overtuigd, dat de Europese Be weging „dit kind van cle vergadering ad hoe niet zonder protest zou laten wurgen. Hij voorzag dan ook een periode van felle worsteling tussen de Euorpese parlemen tariërs die het ontwerp creëerden en de diplomaten die er zich nu meester van gemaakt hebben „en deze strijd moet door de parlementariërs, als zijnde de werkelijke vertegenwoordigers van de Europese volken, gewonnen worden", zo riep Spaak hartstochtelijk uit. Het Nederlandse standpunt, dat politieke integratie niet mogelijk is zonder econo mische eenwording, onderschreef de pre sident van het congres volkomen, terwijl hij ook de houding der Italianen, die hun medewerking aan de eenwording af hankelijk stellen van de steun die zij krijgt inzake de lcwestie-Triëst begrijpe lijk vond. Want „indien wij een Europese gemeenschap willen verwezenlijken, kun nen wij niet langer het standpunt huldi gen dat kwesties die een onzer volken be treffen, de anderen onverschillig laten". Tenslotte bepleitte Spaak in een vurig pleidooi de noodzaak van snelle algemene en rechtstreekse verkiezingen voor een Europees parlement en van de instelling van een met werkelijke macht omkleed supra-nationaal uitvoerend orgaan. Hij eindigde met de mededeling dat hij van daag een hoopgevende boodschap van Winston Churchill aan het congres zal voorlezen en deed nogmaals een beroep op het publiek om juist nu, aan de vooravond van de beslissing omtrent ons werelddeel, vertrouwen te blijven koesteren in het komende vrije en verenigde Europa. Erasmus en Europa Spaak was, tezamen met een vijftal andere kopstukken uit de Europese Be weging, namelijk prof. dr. Eugen Kogon, president der Europa Union, Jean Dra- pier, algemeen gedelegeerde van het con gres, de Belgische senator De la Vallée Poussin, do Italiaan Alfiero Spinelli en de Franse S.F.I.O.-voorman Henri Frenay, reeds gistermorgen per Sabena-hefschroef- vliegtuig naar Rotterdam gekomen, waar het gezelschap op de feestelijk met Europa- vlaggen versierde „heliport" verwelkomd werd door de voorzitter van de Neder landse Raad der Europese Beweging prof. Per helicopter van de Sabena" is Woens dag op het Heliport te Rotterdam aangeko men Paul Henri Spaak, president van het tweede congres van de Europese Beweging, dat in Den Haag is geopend. De ijveraar voor de eenheid van Europa toont zijn paspoort. LONDEN (Reuter) Volgens een in lichting van hoge diplomatieke zijde denkt Winston Churchill, de Britse premier, er over rechtstreeks in contact te treden met de Sovjet-Russische minister-president, Malenkov, zo zijn plan voor een bijeen komst van wereldleiders op het hoogste plan geen doorgang zou vinden. De vraag is namelijk, of Amerika zich met een voorstel tot een bijeenkomst der grote leiders kan verenigen. Als een bijeenkomst der leiders nu niet door zou gaan, zou Churchill eventueel zelf naar Moskou willen vliegen om de moge lijkheid van een bijeenkomst der Grote Vier te onderzoeken. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S D r. A. M. Meerloo: Luisteren is voor velen: wachten tot de ander klaar is met zijn con versatie. Gistermiddag is Prins Bernhard van zijn Afrikaanse reis op paleis Soestdijk terug gekeerd. Na een voorspoedige reis uit Rome was de Prins een half uur eerder dan werd verwacht op het vliegveld Soes- terberg geland. De Koningin was naar het vliegveld gekomen om haar echtgenoot te verwelkomen. mra. L. G. A. Schlichting. Nadat zich tal van andere congressisten, onder wie cle president van de Franse Raad der Euro pese Beweging René Courtin en de Saar- landse justitie-minister dr. Heinz Braun, bij hen gevoegd hadden werd in auto's en bussen een „wederopbouwtocht" door de Maasstad gemaakt, tijdens welke tour de Belgische staatsman vooral veel belang stelling aan de dag legde voor de mo derne flatwoningbouw zoals de „glazen huisjes" rond Vredenoord en De Slinge. Om elf uur werden congressisten en jour nalisten door burgemeester Van Walsum in de fi-aaie bui-gerzaal van het stadhuis ontvangen, waarna men, vooi-afgegaan door de politie-harmonie en padvinders met B.E.F.-vlaggen in optocht naar het Erasmus-standbeeld aan de Coolsingel toog. Hier legde Spaak, omzwermd door hon derden geestdriftige Rotterdammers, een ki'ans en hield hij een toespraak, waarin hij Erasmus' passie voor de onverganke lijke universele mensenwaarden en zijn rotsvaste vertrouwen in de toekomst der mensheid ten voorbeeld stelde aan de hui dige generatie, en in het bizonder aan de jeugd van Eui-opa. En diezelfde Erasmus kwam even later in paviljoen Bellevue op nieuw ten tapijte, toen mr. A. C. W. Beei-man, voorzitter van de Stichting Ha- venbelangen, die oude wijsgeer behendig- lijk voor het Rotterdamse propaganda- karretje spande in een geestig betoog, dat Spaak met een even tintelend wederwoord pareei'de. Het bezoek aan Rotterdam werd besloten met een lunch in Bellevue en een rondvaart door de haven, waarna het ge zelschap naar Delft vertrok waar Spaak op het marktplein een ki-ans legde bij het standbeeld van Grotius en kennis maakte met de bestuurderen van deze Europese stad. En ook hier waren vele hondei'den in en om het stadhuis samengestroomd om de voorvechters van de Europese gedachte te huldigen en toe te juichen een verheu gend symbool voor Spaaks eigen stelling, dat die gedachte steeds meer weerklank vindt in de harten van de massa! Het vaak wilde spel van de jeugd in de IJmuidense Heerenduinen achter het zwembad van die naam heeft in de vroege middag van gisteren een tragisch ongeval opgeleverd: de dertienjarige Rudolf Kra mer van de Velserduinweg is door een vijf tienjarige jongen, blijkbaar in het vuur van zijn „spel" op het trottoir in de bocht van de Heerenduinweg met een dolkmes neergestoken en moest in zeer zorgwek kende toestand naar het Anthonius-zieken- huis worden overgebracht. Het mes had hem tussen de ribben in de hartstreek ge raakt. Tegen drie uur op deze Woensdagmid dag, als er strijk en zet hele herden schoolkinderen in het bos achter het open luchtzwembad stoeien en er vaak zo ruw gespeeld wordt, dat de omwonenden het hart vasthouden, bevonden zich grote groe pen kinderen in de uiteraard geliefde rim boe van het Heerenduin. De jongen, die Rudi later zou neei-steken, had volgens andere kinderen al een poosje achter hem aangezeten en tenslotte was het spel zo wild geworden, dat hij hem luid schreeuwend achterma ging met de bedrei ging: „Geef je je over, ja of nee". Rudi die veel kleiner is moet toen geant woord hebben „Nooit!", waarop de ander antwoordde „Dan grijp ik je en ik steek je dood!". De kleinste van de twee vluchtte langs het sintelpad, dat naar de Velsei'duinweg leidt maar vlak bij de uitgang haalde de Het tweede Europese congres van Den Haag werd hedenochtend in de Ridderzaal onder voorzitterschap van de voormalige Belgische premier Paul-Henri Spaak ge opend. Koningin Juliana en Prins Bernhard woonden de openingsplechtigheid bij. Zij werden verwelkomd door Spaak, die ver wees naar de redevoeringen, door de Ko ningin in Amerika en elders gehouden, en waaruit, naar hij zeide, bleek welk een bemoedigende belangstelling de Koningin voor de Europese gemeenschap heeft. Daarna las de voorzitter een brief voor, die hij ontvangen had van Sir Winston Churchill en waarin deze zijn spijt uit drukte over het feit, dat hij door zijn druk ke werkzaamheden niet op het congres aanwezig kon zijn. Churchill legde op nieuw nadruk op de steun, die de Britse regering geeft aan de pogingen der zes landen ter versterking van de Europese eenheid. Vervolgens sprak minister L. J. M. Beel namens de Nederlandse regering. Spreker richtte namens de Nederlandse regering een hartelijk welkom tot de deelnemers aan het congres. Ik kan verklaren, aldus spreker, dat de Nederlandse regering aan dit congres een grote betekenis hecht. In de eei-ste plaats omdat de totstandkoming ener Europese gemeenschap wel een van de actueelste, meest dringendste, maar ook gecompli ceerdste vraagstukken is, waarvoor de daarbij betrokken Europese regeringen zich thans geplaatst zien. Maar in de twee de plaats zien wij de betekenis van dit congi-es evenzeer in de aanwezigheid van zovele eminente Europeanen, die onge twijfeld beschouwd kunnen worden als de élite en de voox'hoede der Europese publie ke opinie. In dit congres zien wij opnieuw een ma nifestatie van een merkwaardige en be moedigende ontwikkeling, die kenmei'kend is voor het politieke leven in het na-oor- De stralen van de ondergaande zon verlichten op het platform van London Airport de acht vliegtuigen, die zullen deelnemen aan de Christchurch-race. Links ziet men de vijf Canberra's, die aan de snelheidsrace zidlen deelnemen. Daarnaast drie deelne mers aan de handicaprace: de viermotorige Handley Page Hastings van de Koninklijke Luchtmacht van Nieuw Zeeland, de KLM Liftmaster en de BEA Vickers Viscount (voorgrond). logse Europa. Immers nog betrekkelijk kort geleden was de intei'nationale politiek een terrein, waarvoor de publieke opinie nauwelijks enige belangstelling toonde en voor welks pi-oblemen zij weinig of geen begrip had. Doch twee verwoestende oor logen hebben hét bestaan der Europese volkeren tot in zijn diepste grondslagen geschokt en hebben met geweld hen het besef bijgebracht dat de problemen der internationale samenleving ieder volk, ja iederburger, direct en persoonlijk raken. Het is de grote verdienste uwer organi satie, aldus spreker, dat zij deze publieke opinie heeft georganiseerd en dat zij de daarin levende krachten tot een gemeen schappelijke scheppende en opbouwende arbeid heeft weten te brengen. Het moet immers ondenkbaar geacht worden, dat de diep ingrijpende wijzigingen in de Euro pese politieke en economische structuur, welke thans voorbereid worden, zouden kunnen worden verwezenlijkt indien de regeringen zich hierbij niet gesteund en gestuwd zouden weten door de brede lagen der Europese publieke opinie. Vervolgens hield de burgemeester van 's Gravenhage, mr. F. M. A. Schokking een toespraak. Hierin zei hij o.m. het volgende: Voor Den Haag, de stad waar in 1948 in aanwezigheid van de ere-voorzitter Chur chill het eerste Europa-congres werd ge houden, de stad waar de Europese bewe ging reeds direct zo'n krachtige aanloop nam en waar in 1952 het Europees jeugd- congres bijeenkwam, is het een reden tot bijzondere voldoening, dat hier thans ook het tweede Europa-congres gehouden wordt. De burgemeester besloot met woorden: „Ik hoop zeer, dat dit tweede Europa- congi-es andermaal aan de wereld zal kun nen tonen, dat de grondslag in 1948 in Den Haag gelegd, hecht en sterk is, en dat fakkelragende Europese jeugd, die Zater dag door de straten van mijn stad zal trek ken, de overtuiging huiswaarts zal nemen, dat er in een nieuw verenigd Europa voor hen een blijde toekomst ligt". Daarna sprak prof. L. G. A. Schlichting namens de Nederlandse i-aad van de Euro pese beweging. Prof. Schlichting begroette het congres achtereenvolgens in het Neder lands, Duits; Engels, Italiaans en Frans, waarbij hij zich telkens tot de leidende persoonlijkheden in de delegaties uit de beti-effende landen richtte. Schuman spreekt De eei-ste politieke rede van het congres werd uitgesproken door de gewezen Franse minister van Buitenlandse Zaken Robert Schuman, die met daverend applaus werd begroet. Hij verzekerde het congi-es, dat Frankrijk zijn voormalige rol in het werk voor de Europese eenwording niet zou verloochenen maar zou blijven meewex-ken aan de verdere ontwikkeling daarvan. Hij bracht hulde aan de „hardnekkige vooi-- loper van de Europese ox-ganisatie", gi-aaf Coudenhove Kalergi, die ook in de zaal aanwezig was, en schetste daarna de ge beurtenissen van de laatste vijf jaar op het gebied der integratie van Europa. Hij sprak met dankbaai'heid over het feit, dat er een levende en zich roerende Europese geest is geboren, maar verheelde zich niet, welke grote moeilijkheden zich hebben voorgedaan en nog voordeden wanneer het er om ging, de abstracte ideeën om te zet ten in concrete organisaties, waai-in elk af zonderlijk land altijd in de minderheid is. jongen hem in, drukte hem tegen het tegenoverliggende trottoir en stak hem in de borst met het mes, dat hij x-eeds ge ruime tijd in de hand heeft gehad. Een ooggetuige, die aan het sintelpad woont, vertelde ons later, dat hij de twee jongens wel achter elkaar aan had zien draven, maar daar deze man niet snel ter been is, kon hij de dreigende vervolger, die een zwarte lap voor de mond had gebonden en wild met het mes, dat hij zelf had ge maakt van een beitel, zwaaide, niet grij pen. Bloedend uit mond en borst is het slacht offertje blijven liggen, tot de gymnastiek- onderwijzer van de Creutzbergschool, de heer C. F. Smit, die daar toevallig passeer de, hem vond. Hij dacht aanvankelijk, dat Rudi gevallen was, maar merkte al gauw, dat er iets ernstigs gebeurd moest zijn. De dader was inmiddels in paniek naar het Heei-enduin teruggex-end. In de loop van de middag is hij door de politie thuis ge vonden en op het bureau verhoord. De jongen, die totaal overstuur was, is later heengezonden. Met behulp van twee index-haast toege schoten politiemensen is het slachtoffertje per brancard naar het ziekenhuis overge bracht: de ziekenauto was op dat moment juist bezet. De toestand van het kind, dat dix-ect ge- opei-eerd is en op wie enige bloedtrans fusies, zijn toegepast, wex-d in de loop van de middag beter, zodat het directe levens gevaar gisteravond als geweken kon wor den beschouwd. Hedenochtend echter was zijn toestand weer aanzienlijk verslech- terd. •Je Dit droevige besluit van een vrije mid dag vestigt de aandacht op een manier van spelen in de omgeving van het zwembad en ook verderop in het Heerenduin, die al lerlei gevaren in zich bergt. De jeugd gaat elkaar daar meei-malen klasgewijs en in ploegen te lijf, waarbij geen enkel wapen onbeproefd wordt gelaten. Bakstenen en catapults vormen de meest gangbax-e machtsmiddelen en het publiek heeft al meermalen hevige hinder van deze ros- partijen ondervonden, dooi'dat verdwaalde stenen kinderwagens of wandelaars troffen wanneer de blijkbaar diepgaande vetes op stx-aat vex-der werden uitgevochten. In het geval van gisteren schijnt er een oude ruzie te zijn beslecht tussen de buurt, waar de vijftienjarige jongen vandaan kwam en de kinderen van de Velserduinweg. De Vel- sense recherche onderzoekt de achtex-gx-on- den van het geval nog intensief. (van hedenmorgen 7 nur) weers- toestand Helsinkx Oslo Stockholm Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Nice Warschau Berlijn Frankfort München Ziirich Wenen Rome zwaar bew. licht bew. zwaar bew. onbewolkt geheel bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. mist zwaar bew. zwaar bew. regen nevel nevel mist r "z "5 - «S .s n s (3 NNW 7 ONO 1 NNW 2 N 2 NNW 1 windstil windstil NNW 1 N 3 NW 3 WNW 2 NW 2 WNW 2 NW 3 windstil CO - g SS ?c 4> O f-t- zS —3 2 3 7 9 5 9 7 0 0 0,2 0 0 0,1 0 0 6 0 13 1 4 7 0 onbewolkt NO 4 11 28 Neerslag laatste 24 uur. coccococoocccoocrocecocooccco KANS OP NACHTVORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: In de nacht en ochtend plaatselijk mist en kans op lichte nachtvorst. Morgen later op de dag over het algemeen vrij zonnig en ongeveer dezelfde tempera tuur als vandaag. Overwegend zwakke wind uit uiteenlopende richtingen. 9 October Zon op 6.54 uur, onder 18.00 uur. Maan op 8.42 uur. onder 17.53 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 8 October Hoog water: 3-50 en 16.05 uur. Laag water: 11.51 en uur. Vrijdag 9 October Hoog water: 4.19 en 16.35 uur. Laag water: 0.07 en 12.22 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1