Velsens cultureel leven in de komende week Beverwijkse melkslijters laten de berg naar Mohammed komen Visserij-varia Havenberichten „Musical-cocktail 1953" „Cognac" in de herfstmode Wijk aan Zee (iastricum Heemskerk Santpoort IJmuiden 11 „Slecht voor het hart" „The Velno's" oogstten stormachtig succes KMC-avondrit Show boven 't Centrum Jaarhoekje „Verenigings raad" binnenkort gereed Veertig woningen aanbesteed Zilveren jubilaris bij de gemeente „De houding als Katholiek in deze tijd" Gemeente beëindigt huur overeenkomst met „Spaarnberg" Overdekte speelplaats bij Sint Liduinaschool Medische verzorging tijdens het weekeinde Bioscopen Velsens gemeenteraad bijeen op Woensdag 14 October VRIJDAG 9 OCTQëER 1953 Het is in Beverwijk nog altijd pais en vree tussen de melkhandelaren en de consumenten, maar de steeds toenemende hoog bouw zou daar op den duur wellicht kunnen lei den tot misverstanden tus sen slijters en hoogbouw- bewoonsters over de wijze van bediening. Er zou, zo redeneren de handelaren, wrijving kunnen ontstaan tussen enige hoogbouwbe- woners en de melkslijters, zoals dat momenteel het geval is in IJmuiden en, om dat te voorkomen, heb ben de heren van de sane- ringsscommissie zich nu al verstaan met de contact commissie uit het publiek om hun standpunt ter zake te bepalen. De heer Ph. van Gronin gen, die de melkhandelaren vertegenwoordigde, zette gisteren in een bijeenkomst het standpunt van de melk slijters uiteen. Nu een deel van de slijters in de naaste toekomst uitsluitend hoog bouw te bedienen krijgt, dit is in het kort waar het op neerkomt, is het van belang er op te wijzen, dat dit door de betrokkenen een zeer zware taak ge acht wordt, die hun ge zondheid zeker niet ten goede zal komen. Want, zou het in de eerste tijd nog wel gaan, wanneer men dit jarenlang vol moet houden zou dit de gezond heid zeker benadelen. Daarom is er volgens de slijters maar één oplossing mogelijk: de huisvrouw zal zich eenmaal per dag de moeite van het trappen lopen moeten getroosten. De voorzitter van de con tactcommissie, de heer J. Romunde, heeft dit in een Maandag gehouden bij eenkomst onderschreven, merkte spreker op. De heer W. Niesten, nu niet als wethouder, maal ais vertegenwoordiger van de consumenten aanwezig, merkte op, dat er volledige overeenstemming was be reikt op het punt van hoog- bouwbediening tussen sa- nerings- en contactcommis sie en dat het hier niet gaat om een dwangmaat regel, maar om de gezond heid van de melkbezorger, zo zei hij. De heer Niesten vertelde uit ervaring te weten welke invloed het trappenklimmen op de ge zondheid heeft. Het is voor één man per huizenblok niet vol te houden, aldus spreker en het is dan ook beter dat de klant éénmaal per dag naar beneden komt, dan dat de melkboer jarenlang dag aan dag naar drie of vier hoog moet klimmen (In Beverwijk is hoogbouw in wording met 3oa 4 verdiepingen. Red.). Want, zo zei de heer Nies ten, dit is slecht voor het hart. De commissie, ver volgde hij, is dan ook unaniem van mening dat het standpunt van de slij ters de goedkeuring van het publiek zal dragen en de commissie durft de ge hele verantwoording van dit plan op zich te nemen. Er zullen wel eens moei lijkheden komen, maar dit komt allemaal omdat het publiek verwend is, vol gens spreker. Hoogbouw- bewoners moeten er aan wennen, dat zij het be nodigde zelf moeten gaan halen. De huisvrouw gaat volgens spreker ook zelf aan de groentekas kijken en de maatregel ten aan zien van de melkvoorzie- ning moet worden gezien als een „dienende taak van de ene mens jegens de andere." De melkslijters zullen zich in uitzonderlijke gevallen zeker van hun goede zijde laten zien en op hun beurt de helpende hand bieden. Het plan, zei de heer Niesten, zal mis schien aan sommigen tegen kanting ontokken, maar deze lieden moeten in deze dan worden opgevoed. Wij hopen dan ook, eindigde spreker zijn uiteenzetting, dat deze maatregel gunstig zal worden ontvangen. In de Beverwijkse hoog bouw zijn een aantal hui zenblokken, waar de huis bel niet beneden aan de straat is aangebracht, maar uitsluitend aan de woning deuren op de verdiepingen is bevestigd. Voor deze blokken zou dan als waar schuwing dat de melkboer in aantocht is de regeling van het luiden van een grote bel op straat worden ingevoerd Voor de voorgenomen regeling in werking treedt, zullen de betrokken be woonsters per folder een uiteenzetting van het ge val krijgen, zo werd ver zekerd, maar het ligt in de bedoeling op korte termijn deze regeling te doen in gaan. Er kon nog wel eens wat reactie uit voort komen Wanneer er een grotere concertzaal in Beverwijk zou zijn, zou deze ook vol zijn geweest; gisteravond was het alleen Luxor waar Barend Kuhfus met „The Velno's" een mousserende muziek-cocktail aanbood. Het orkest, dat hoe langer hoe beter op elkaar ingespeeld raakt, is thans een be hoorlijk aantal nummers rijk en weet deze, het een beter dan het andere, op verove rende wijze te brengen. Bijgestaan door Dicky Klein, Cor Kurpershoek en Nico Out, dissen „The Velno's" een rijk geva rieerde schotel op, waarin Jan Stoker en Ed Goode hun arrangementen verwerken Cor Kurpershoek blijkt het moderne genre goed machtig te zijn, zoals dit bij „Kiss of fire" en „That's my girl" tot uiting komt. Nico Out zorgde ditmaal voor een verrassing: met pianobegeleiding zong hij het bekende Italiaanse lied „Mamma", dat een donderend applaus verwekte. Dicky Klein, het enige vrouwelijke band lid, maakte gisteravond haar debuut. Zij zong goed, doch had de juiste microfoon techniek nog niet te pakken, hetgeen ech ter snel verholpen kan worden. Het optre den voor de pauze werd besloten met dat „Glimwormpje" in Amerikaanse stijl, door de „drie kleine Velnootjes". Het daaraan voorafgaande gedeelte uit „A Serenade of a studentprince" deed weldadig aan Nico Out bleek hierin ook een verantwoord tekst-dichter te zijn! Het succesnummer van „The Velno's" was de „Entre-acte Jam", waarin de in strumentale secties èn de solisten om beur ten optraden. Dat „The doggy in the win dow" bijna gebisseerd moest worden, hoeft geen betoog. In het bij-programma werkten de „zin gende zwervers" mee. Billy en Willy „deden" het best, niet alleen hadden zij een behoorlijk Zuid-Amerikaans program ma, ook de Hawaiiaanse liedjes zaten er goed in. Billy (of was het Willy?) beschikte over een goede mimiek en oogstte daarmee veel succes. Charles, de kleine man op de grote kogel, kreeg de lachers op zijn hand en niet slechts omdat hij zo handig was op die kogel en zo „best" jongleerde. Hij zag er ook geen „been" in, om bij een Piet Kraak- imitatie, een voetbal met een behoorlijke schop boven op de galerij te doen belan den, vanwaar hij dit attribuut toegewor pen kreeg en het on zijn jongleurs-mond stuk opving. Als Matla vertoonde hij zijn fenomenale spring-capaciteiten op een serie vaten. Zaterdagavond zal de Kennemer Motor en Fietsmotorclub K.M.C. een avondrit houden, waarvan zowel start als finish in café Halfweg (Van Baar) aan de Hoog- dorperweg te Heemskerk plaats vindt. De motoren moeten 60 en de brommers 30 km rijden om in aanmerking te kunnen komen voor respectievelijk de „Parkzicht"- en de „v. d. Berg"-wisselbeker. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Comelis J., z. van J. C. Beers en M. Steenbakker: Florentius J.. z. v. W. J. Bodewes en M. G. de Wildt; Petrus M.. z. van P. Schelvis en A. W. Paan: Nicolaas Th., z. van P. Schelvis en A. W. Paan: Mar tina J. A., d. van A. P. van der Gepst cn O. M. Appel: Catharina M., d. van C. A. M. Huijzendveld en C. A. Lagrand; Hendriks J. M., d. van J. Steenkamn en P. de Wiis; Maria J„ d. van H. A. C. Neiisscl en A. Wii- ker; Walter A., z. van R. J. Muller en .T. A. Vegter: Rnbertus C. J., z. van L. M. Meijer en C. C. Borsboom. ONDERTROUWD: Th. Ti. van Noort cn E. M. J. van 't Hoff; W. J. Geijs en A. M. Wes terburger; P. A. van Buggenum en A. L. Duijn; P. H. Kaandorp en M. J. van Bugge num; M. A. Suijkerbuijk en C. Six. GETROUWD: C. A. Jansen en F„ G. Rum- ping; P. H. Oppelaar en C. IJ Koster: G. Th. Ruiten en G. M. C. van Herpen: H. J. de Droog en A. P. Steenbeek: H. P. G. Starren en C. B. van Eek; F. Bruinzeel en C. Schad- dee van Dooren: A. van den Outenaar en J. C. Roof; M. C. Böhm en A. M. J. Kortckaas; W. Hollander en M. van Balen. OVERLEDEN: Tr. Terol, 80 j„ wed. van J. Zwaan; J. Schinner. 79 jechtg. van H. J. lijnenburg; E. W. Stravers, 18 j.; B. C. ïandler, 48J., echtgen. van A. J. Schaafs- la; J. J. de Roo. In de intiem ingerichte bovenzaal van 't Centrum werd gisteravond voor het Ka tholieke Vrouwencentrum een modeshow gehouden door een groot mode- en waren huis. Bij afwezigheid van de voorzitster, mevrouw Versélewel-De Witt Hamer,open de mevrouw C. Ruurda-Dekker deze zeer druk bezochte show. Zij dankte de firma voor de manier waarop de dames verwend werden. De heer G. Bekenkamp lichtte de model len toe, hoewel die grotendeels voor zich zelf spraken. Met zeven mannequins(waar- onder enige volslanke met degelijke Hol landse proporties), die in eigen bedrijf waren geschoold, werd een keur yan peig noirs, japonnen (cocktail- en avond-) en mantels getoond. De kleur die het dit na jaar moet doen, is de cognac-kleur, een nieuwe vinding, die, blijkens het luide applaus, veel opgang maakte. Nieuwe mantellijnen met nauwe man chetten en mouwen die reeds bij de taille beginnen maakten eveneens fufore, maar de grootste aandacht werd aan de swag gers gewijd, terwijl voor de oudere dames de traditionele tailleur het goed bleef doen. Gemakkelijk was, dat de mannequins een bordje droegen, waarop hun maat en de prijs van het kledingstuk was vermeld: die peignoir maat 41 vond veel aftrek, was dan ook heel mooi afgewerkt, gewatteerd in een niet juist definieerbare kleur, die menig vrouwen- (en misschien ook man nen-) hart sneller deed kloppen. De clou van de avond was wel de „bruidsstoet", een prachtig tafreeltje, dat door iedere aanwezige hogelijk werd ge waardeerd en waarmee tevens het einde van deze eerste contact-avond kwam. Propaganda-avond en gymnastiekuitvoering „Hercules" De afdeling gymnastiek van de Christe lijke Sportvereniging „Hercules" te Be verwijk houdt Vrijdag 16 October een propaganda-avond in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw aan de Schans. Het pro gramma bestaat uit een lezing over het onderwerp „Uitbouwen", enige turnfilms en een demonstratie grondgymnastiek en een knotsoefening. De jaarlijkse openbare gymnastiekuit- voering van „Hercules" is vastgesteld op Woensdag 18 en Donderdag 19 November in het K.S.A.-gebouw. Schaakclub „Weenink" achter de borden In afdeling I een magere vangst, daar alleen de partij SlingsVan 't Hoff tot een einde kwam en wel in remise. In afdelin? TI behaalde Van Versseveld een vol punt op Otterloo, terwijl Molenaar Siebers aan zijn kar bond. In afdeling III speelde De Wijs wederom twee partijen, doch deze keer won en verloor hij. De uitslagen zijn: Afdeling I: Ph. Bakker W. Groen afgebr. K. SlingsH. van 't I-Ioff Vo-V2; J. Meyer Jr.T. de Boer afgebr. Afdeling II: J. G. JimminkJ. v. d. Does afgebr.: H. NijmanA. Alders afgebr.; L. SiebersN. Molenaar 0-1; J. van Versse veldJ. Otterloo 1-0. Afdeling III: J. H. P. PTopnenJ. Meyer Sr. 1-0; G. H. de Koter—H. Priester U-V*: R. MeyerD. Duinmeyer afgebr.; J. H. SonneveldA. de Vries 1-0: A. de Wijs M. van Leeuwen 1-0; M. van Leeuwen A. de Wijs 1-0. Afdeling IV: J. GaartmanC. Verduit 0-1; P. van VuurenJ. H. Meyer afgebr.: G. J. DuisenbergJ. W. Los 1-0; J. H. LimburgH. Duisenberg 0-1; J. Limmen J. Vessies 0-1. Bridgeclub „Wijk aan Zee" De uitslag van de deze week gespeelde onderlinge wedstrijd van de bridgeclub „Wijk aan Zee" is als volgt 1. heren IieynisDikkenberg 35V2 pnt; 2. de heer en mevrouw Bol 27V2 pnt; 3. de heer en mevrouw Van Son 25 pnt; 4. heren v. d. ElzenDobber 23'/2 pnt; 5. heren Van KlaverenHandgraaf 23'/2 punt; 6. dames SchaaperHandgraaf 23 pnt; 7. de heer en mevrouw v. d. Aar 211/2 pnt; 8. heren SchoosKlevn 20 pnt; 9. de heer en mevrouw Gertenbach 17 f2 pnt. Het overkoepelend orgaan van de ver enigingen in Castricum, de Verenigings raad Castricum, heeft thans definitief be sloten tot uitgifte van een jaarboekje over te gaan. Dit jaarboekje, dat in een oplaag van circa 3000 stuks wordt gedrukt, zal de namen van de verenigingen, een korte uiteenzetting over de doelstellingen van deze verenigingen en de namen en adres sen van de bestuursleden bevatten. Het boekje wordt gratis huis aan huis ver spreid en zal ook aan eventuele nieuwe inwoners van de gemeente beschikbaar worden gesteld. Alle openbare gebouwen, instellingen, kerkdiensten en de namen van de Castricumse artsen, worden even eens in het boekje vermeld. J. van KleefA. Kossen weer eerste bij Bricas Het ziet er naar uit dat het koppel J. van Klecf-A. Kossen van de Castricumse bridgeclub „Bricas", evenals verleden jaar kampioensplannen heeft. Na afloop van de derde drive der eerste serie in hotel Meijer, bicken zij weer als eerste te zijn geëindigd, met een totaal van 37'/» pnt. De heren A. van Lunen-J. Zonjee wilden schijnbaar voor de kampioenspretendenten weinig onder doen en brachten 36pnt. op hun naam. De heer en mevrouw Schut ter plaatsten zich derde in afdeling A, met 32 punten. In afdeling B kwam het duo B. Bakker- Meyering onbedreigd als eerst naar voren (56'/2 pnt.), gevolgd door H. Broksma-F. Peys, die 45!/, pnt. bijeen haalden. De he ren J. Koning-J. Schats vergaarden even eens 45>/2 pnt. De eerste plaats in afdeling C was voor J. Jvangean-A. Lagrand met 37>/, pnt. en de heer en mevrouw Van de Brink werden goede tweede met 33 punten. De derde plaats was voor de dames H. Morelis-J. Zonjee weggelegd. Z'j behaalden 34 pun ten. Tot slot gingen in afdeling D de hei'en A. Dijchman-J. Zonjee Jr. met de eerste plaats 391 /a pnt.) naar huis. De familie Gerritse werd hier tweede met 31 en het koppel G. Bellen-J. de Vries, derde met 30)4 pnt. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Cornelis Johannes Geer- truida, z. van Th. J. Beentjes en A. H. Juf fermans., Dorpsstraat 80; Johannes, z. van B. J. Icke en J. Bonneveid, Duinenbosch 33; Antonia Johanna Maria, d. van P.'W. Ko nijn en C. A. Mekkelholt. Schelgeesterstraat 19; Johanna Petronella Maria. d. van J. G. Snel en C. M. van Westerop. v. Oldenbarne- veldweg 22: Cornelia Wilhelmina Maria, d. van C. L. Beentjes en W. C. Smit, Perné- straat 71. GEHUWD: Nicolaas Wilhelmus Stuifber gen wonende te Amsterdam en Cornelia Maria Groot, wonende te Castricum: Wil helm Thoiner, wonende te Beverwijk en Adriana Buxtorff, wonende te Castricum. OVERLEDEN: Aalt.ie Zonneveld, oud 75 jaar, wed. van J. Duinmeijer, wonende te Castricum. Aan de firma Apeldoorn te Egmond- binnen is de bouw gegund van de dertig woningen die onlangs werden aanbesteed namens het gemeentebestuur van Heems kerk. Op Donderdag 15 October zal het vijf entwintig jaar geleden zijn dat de heer H. Beentjes in dienst trad van de gemeente Heemskerk. De heer Beentjes vervult thans de functie van voorman over een groep personeel. Op uitnodiging van de Raad van Over leg, waarbij verschillende Heemskerkse or ganisaties zijn aangesloten, hield de heer N. J. Tervoort uit Zaandam in zaal Dam een lezing over het onderwerp: „Hoe is onze houding als Katholiek in deze tijd". Spreker constateerde dat in deze eeuw van de techniek de mensheid steeds verder van het Christendom gaat af staan en dat vooral na de laatste oorlog de kerk een groot aantal aanhangers heeft verloren. Als oorzaak hiervan zag de heer Tervoort een tekort aan energie bij de mensen om een eigen mening te handhaven. Hij deed een felle aanval op het humanisme en schoor daarbij het socialisme over één kam. Spre ker meende dat de Katholieken vooral op de bres moeten blijven staan voor hun ge loof en het goede voorbeeld moeten geven aan andersdenkenden. In de vergadering van de gemeenteraad van Velsen op 14 April 1953 werd besloten van de vereniging „Spaarnberg" te Sant poort over te nemen de exploitatie van het volksbadhuis aan de Wüstelaan. In verband hiermee stellen B. en W. de raad thans voor, de tussen de gemeente en de vereniging in de maand Juni 1932 ge sloten huurovereenkomst ten aanzien van het badhuis, met bijbehorende grond en verdere opstallen, met ingang van een nader door B. en W. te bepalen datum als ontbonden te verklaren. Hoewel deze huurovereenkomst pas op 31 December 1981 eindigt, kan hiertoe wor den besloten, omdat de vereniging tevens ontheven wil worden van de uit deze huur overeenkomst voortvloeiende verplichtin gen, waaruit het recht tot ontbinding van de huurovereenkomst voortvloeit. Verzoek aan gemeente B. en W van Velsen hebben een verzoek ontvangen van het bestuur van de R.K. Bijzondere Lagere School te Santpoort om medewerking, ingevolge de Lager Onder wijswet, voor het maken van een overdekte speelplaats met fietsenbewaarplaats bij de Sint Liduinaschool aan de Wulverderlaan te Santpoort. Het verzoek is in handen van B. en W. om advies. IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: H. de Jonge, M. H. Hofstedestraat 48. tel. 5652 en P. C. de Weerdt, Stationsweg K 5, tel. 4614. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. van Haselen, Leeuwerik laan 52, tel. 4290. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg 101, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 of mevrouw M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: dr. G. J. Vos, Warande 13, tel. 3586. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: dr. R. W. Fierstra, Zeestraat 88, tel. 3737. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De weekeind- en nachtdiensten worden waargenomen door apotheek A. A. Don ker, Breestraat 61, tel. 3150. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, tel. 8320 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal. tel. K 2500 22181 en Apotheek De Wilde. Broekbergenlaan 42, Santpoort Dorp, tel. K 2560 8284. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden West en Oost: zr. De Beurs, Lijsterlaan 21, tel. 4378; voor Velsen Noord en Driehuis: zr. Koerse, Leeuweriklaan; geen telefoon: voor Santpoort: zr. De Jong, Brederoodseweg 43, Santpoort, tel. K 2560 8756. Dank zij de gezamenlijke krachtsinspanning van ingenieurs, aannemers en arbeiders zijn thans alle gaten, die in of na de ramp nacht van 1 Februari 1953 in onze dijken zijn geslagen, gedicht op één na, het stroomgat bij Ouwerkerk. Dit stroomgat. dat meer dan 200 meter breed en ruim 20 me'er diep is, vergt thans alle aandacht. Wil mén het oude eiland Duiveland en in het bijzonder de Vierbannepolder behouden, dan zal het nodig zijn, dat het gat bij Ouwerkerk voor de winter wordt gesloten. Foto: het dijk- gal bij Ouwerkerk. Op de achtergrond wordt aan de Westelijke verbindingsdam tussen de Ringdijk en de oorspronkelijke zeedijk hard gewerkt. Op de voorgrond midden een gedeelte van de ringdijk. Links zijn nog de betonnen caissons te onderscheiden, die bij de opbouw hebben gediend en rechts wordt reeds een begin gemaakt met de verdediging van de ringdijk. Op de achtergrond een steiger voor een persleiding. (Luchtopname ANP Foto) Gegevens voor de wekelijkse rubriek „Velsens cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau van de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerbergplant- soen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van Zaterdag 10 October tot Zondag IS October. ZATERDAG 10 OCTOBER IJMUIDEN Missie Naaikring IJmuiden-Oost. 1623 uur, „Mica", Fancy Fair, Patronaatsge bouw. VELSEN-NOORD VARA afdeling Velsen-Noortl, 20 uur, Gem. Ontspanningslokaal v. Diepen straat, viering zilveren jubileum. ZONDAG 11 OCTOBER IJMUIDEN Missie Naaikring IJmuiden-Oost, 1123 uur, „Mica", fancy fair, Patronaatsge bouw. MAANDAG 12 OCTOBER IJMUIDEN Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling, 20 uur Hervormd Jeugdgebouw, ope ningsavond van het winterseizoen, m.m.v. „De Postiljon" Commissie voor ontspanning ouden van dagen, 14.30 uur, Rex theater, film middag. VELSEN-NOORD Vrouwenbond Partij van de Arbeid, 20 uur Gem. Vergaderlokaal van Diepen straat, lezing. DINSDAG 13 OCTOBER IJMUIDEN Toneelvereniging „Palvu", 20 uur, Rex Theater, toneeluitvoering „Anna Chris tie". VELSEN-NOORD Commissie voor Natuurbescherming Velsen, 20 uur, Gem. Vergaderlokaal Van Diepenstraat, film over het Vogel leven. WOENSDAG 14 OCTOBER IJMUIDEN Toneelvereniging „ralvu", 20 uur, Rex theater, toneeluitvoering „Anna Chris tie". Commissie voor Natuurbescherming, 20 uur, Cultureel Centrum, film over het vogelleven. „Fryske Trou", 20 uur, Herv. Jeugdge bouw, Rembrandtlaan, contactavond. DONDERDAG 15 OCTOBER IJMUIDEN Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, 20 uur Gem. Vergaderzaal, Abelenstraat, openingsavond van het winterseizoen. ZATERDAG 17 OCTOBER IJMUIDEN Groninger vereniging, 20 uur, Gem. Ver gaderzaal, Abelenstraat, pi'opaganda- avond. Toneelver. „Advendo", 20 uur Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, toneel voorstelling „De Gouden Kooi". „Alcura, 15 uur, Rex Theater, jeugdfilm middag „Gij zult niet stelen". Thalia: Vrijdag 9 tot en met Zondag 11 Oc tober: „Deze vrouw is gevaarlijk" Zondagmiddag: „Onder Cassidy's Ba nier" Maandag 12 tot en met Woens dag 14 October: „Café de Rode Engel" Donderdag 15 October, „Song of my Heart" Vrijdag 16 tot en met Zondag 18 October: „Lied der foestijn". Rex: Vrijdag 9 tot en met Maandag 11 Oc tober „Massajustitie"; Vrendag 16 tot en met Maandag 19 October „Kerels der vlakte". Donderdag 8 October kwamen dc haven van IJmuiden binnen: Phoenix van Rotter dam. American Defender van Antwerpen. Regina van Kotka. Manto van Napels. Reg I van La Goulette, Tyro van Londen. Boskoop van West-Indië. Stellar van Karlstad. Hiron- delle van Londen. Hazewind van Halmstadt. Flinshire van Indonesië. Amstelstroom van Hull. Stork van Londen. Ponto van Kalmar. Wegro van Malmö. Nottinghill van Londen. Kernland van Buenos Aires. Willy van Kotka. Holderness van Goole. Rijnstroom van Lon den. Koningshaven van Duinkerken. Honds bos van Londen. Vertrokken zijn: Westerdok naar Wismar. Spes naar Heroen. Oste naar Rostock. Aura naar Antwerpen. Dagmar naar Stettin. Tra janus naar Bremen. Imandra n. Kaliningrad. Colsater naar Blyth. Ardennia naar Rotter dam. Clan Lamon naar Leith, Rijnland naar Bremen. Lauting naar Kristinahamn. Draco naar Rotterdam. Peperkust naar Antwerpen. Hathor naar Pernis. VEILINGBERICHT BEVERWIJK Aardbeien 230320 (slof); aardbeien 3251 (doosje); andijvie 69; bloemkool 1019; bospeen 918:; waspeen 615; sla 249; spinazie 1234; prei 813; tomaten 2044; groene kool 6—9; rode kool 6—11; Sleep. De logger KW. 41 heeft van nacht om drie uur de trawlloggér KW. 76 „Excelsior 3" me; schipper Kees Plug op de brug, in de haven van IJmuiden bin nengebracht. Er schijnt met de motor iets niet in orde te zijn. Strop. Door het aanhoudend mooie weer hebben de garnalenvissers in Sep tember en begin October goede vangsten gedaan. Het is echter alles geen goud dat er blinkt, want de „reddingsboot" IJm. 316 van de IJmuiden.se familie De Graaf liep deze week „vast" en verspeelde borden, lijnen en een garnalen net. Een schadepost van f 500. Drukke Zaterdag. Voor de Zaterdag- markt komt de Mary IJm. 61 met haring aan dek binnenlopen. Schioper Vooys heeft de ruimen vol gevangen. De haring, die op dek staat wordt bij binnenkomst direct ge lost. De Eli-Chénév:ère IJm. 32 komt ook binnen. Schipper Cor Aland heeft ruim 1600 kisten haring gevangen. De IJm. 10, Maria van Hattum is ook thuis stomende voor de Zatordagmarkt. Schipper Jan BIok heeft een prachtig schip verse vis. De vangst bestaat uit 650 kisten grove ma kreel. 180 schelvis. 150 kisten kabeljauw, gul, koolvis. 60 kisten rog en haai en 250 stijve kabeljauwen. Daar nog enkele traw lers zullen trachten Zaterdag te lossen, is er een druk weekend op komst. Naar Vlaardingen. De Dirkje, RO. 46, is voor de zesde keer verse haring in Vlaardingen gaan lossen. Het schip wordt in Vlaardingen voorzien van proviand, ijs en olie. Weinig extra's. Behalve de drie traw lers Allan Water, Abraham en Tzonne was er gisteren weinig extra's aan de afslag' één logger bracht wat schelvis aan (de KW. 140) met wat gul en wijting en dan loste er nog wat kleine vaart. Stevig verkocht! Er is maar weinig haring blijven staan uit de totale aanvoer van 5200 kisten, al was de prijs, die zich tussen de f 10.50 en de f 12 per kist be woog niet overweldigend. Alleen van de Allan Water, die nogal wat slappe haring bracht, is veel blijven staan. Makreel schitterde ook gisteren weer door afwezig heid. Schaars en peperduur. Als gevolg van de zeer geringe rondvisaanvoer lagen de koersen gisteren haast onbetaalbaar hoog. Voor de paar kisten kabeljauw, die er uit gezet werden, werd liefst ruim f 200 be taald en de uitleggers brachten, wat de zwaarste regels betrof, tot f 154 op terwijl de gewone rijen graag f 114 deden. Groot- middelschelvis is verkocht voor het zoete prijsje van f 78 en al deze soorten verdwe nen naar België. Ook binnenland betaalde veel. Ook de binnenlandse handel moest diep in de beurs tasten, wilde ze nog wat rondvis be- maohtigen en de kleinmiddelschelvis haal de met gemak f70, terwijl de pennen f61 per kist golden en zelfs de braad er uit sprong met f 44 tot f 47 per kist. Voor wij ting is f 29 neergeteld en de grote gullen deden ruim f 50 met ongeveer f 40 voor een kistje middelgul. Schol weer gestegen. Doordat er Don derdag ook weinig schol verscheen, liepen de prijzen hiervan eveneens weer cp ten opzichte van .eergisteren. De drietjes maakten tussen de" f 20 en de f 25 per kist en de tweeën haalden van f 26 tot f 30 per 50 kilo. Tongen iets dalend. De dalende ten- denz in de i'ijnvisprijzen zette zich gisteren voort en de lappen zakten naar f 3,60 per kilo, terwijl de grootmiddeltong ongeveer f 1.90 opleverde en de kleinmiddeltjes f 1.80. Voor de enen is f 1.45 betaald en de slips gingen in andere handen over voor iets meer dan een gulden per kilo. Drie vandaag. Voor de Vrijdagmarkt lag zoals gemeld de Eveline al op voor hand; bovendien zijn gearriveerd de Zee- landia en de Polderman, terwijl de Maria van Hattum vermoedelijk op de Zaterdag- markt stoomt. Korte reizen. Voor een zeer korte vijfdaagse reis besomde de Abraham giste ren f 18.909 en de Tzonne deed in zeven dagen f 23.700, terwijl de Allan Water er in acht dagen f 15.700 van maakte door de opgehouden haring. De KW 104 maakte een brillant reisje met f 10.800. Prijzen Heilbot 2.70, gr. tong 3.80- 3.45, grm. tong 2.20-1.88, kim. tong 1.88- 1.71, kl. tong I 1.52-1.38, kl. tong II 1.22- 1.02, tarbot I 2.25-1.90, alles per kg.; kim. schol 43-31, kl. schol I 32-25, kl. schol II 40-12, schar 24-21, v. haring 12.70-10.50, grm. schelvis 78, kim. schelvis 75-74, kl. schelvis I 61-60, kl. schelvis II 47-16, wij ting 29-8, gr. gul 55-51, mid. gul 42-41, kl. gul 30, kl. rode poon II 29-16, alles per 50 kl.; gr. Kabeljauw 308-172 per 125 kl. Aanvoer. 22.) kisten tong en tarbot, 390 k. schol. 22 k. schar, 5525 k. haring, 112 k. schelvis, 154 k. wijting, 83 k. kabel jauw en gul, 4 k. poon en 15 k. diversen, totaal 6530 kisten. Voor de openbare vergadering van de gemeenteraad van Velsen op Woensdag 14 October is de volgende agenda samenge steld: Rekening-courant-overeenkomst met de Kring Velsen-Beverwijk Bescherming Bevolking; verlenen van een crediet voor het maken van een rijwielstalling achter het perceel Stationsweg 28 te Velsen; aan koop van het pand Wijkerstraatweg 79 te Velscn-Noord; aankoop van grond te Drie huis; aankoop van enige bouwvallige pan den in IJmuiden-West; aankoop en aan vaarding in eigendom van grond te IJmui- den-Oost; verkoop van grond aan de Ha- geveldstraat te Santpoort; onteigening in „De Gilden" te Velsen-Noord; beëindiging van de met de vereniging „Spaarnberg" te Santpoort gesloten huurovereenkomst; woningbouw te IJmuiden; vaststelling kin dertoelage-verordening; uitbreiding van het aantal leden der commissie voor gas en water: subsidie aan de afdeling Velsen van de Vereniging tot Bescherming van Dieren ter bestrijding van de kosten van aanleg van dienstleidingen voor gas en water: beroepschriften tegen plaatsing op de monumentenlijst; wijziging van het ge tal wekelijkse lesuren, gedurende hetwelk in 1953 vakonderwijs wordt gegeven aan de openbare lagere scholen; verzoek om uit de gemeentekas te mogen ontvangen een tegemoetkoming in de vervoerkosten, als bedoeld in de Lager Onderwijswet 1920; benoeming van nersonoel aan de Gemeen telijke Huishoudschoo' te IJmuiden en onderzoek van de geloofsbrief van de heer C. Merten.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 13