Britse zege in snelheidsrace, Liftmaster leidt onbedreigd „Europese Gemeenschap geen gevaar maar voorwaarde voor de vrede" Weerbericht Dringend beroep op Raad van Ministers Haarlems Dagblad Canasta, breien en een praatje aan de bar korten de tijd Luitenant Burton vloog in etmaal haast de halve wereld rond Twee moties tegen de politiek van Laniel zijn verworpen Adenauer weer bondskanselier Het woord is aan Het Congres van Den Haag Ridders Droog weekeinde ZATERDAG 10 OCTOBER 1953 De winnaar Aankomst in Djakarta Viscount in Christchurch Parel visserij-kwestie voor Internationaal Hof Aan boord van de Damme V.S. dringen bij Z.-Korea op matiging aan Uurlonen in het bouwbedrijf Pseudo-vogelpest in Oldebroek Conferentie in Rome is ten einde Arabisch-Aziatische resolutie over Marokko Weerrapporten 68e JAARGANG No 7 9 29 7e JAARGANG No 232 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement per week 4"' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.6b. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De tweede dag van de Christchurch-race heeft de beslissing gebracht in de snelheidsrace. De RAF-Canberra van luitenant Ronald Burton heeft de eerste prijs in de wacht gesleept. Hij vloog de circa 20.000 kilometer in minder dan 24 uur en brak daarmee en passant een hele serie lange af standsrecords. Tweede werd de Australiër Peter Raw. De grote favoriet Hodges in de Canberra Pr 7 moest wegens pech opgeven. De handicap-race is formeel nog niet beslist, maar er moeten toch vreemde dingen gebeuren wil de zege aan de KLM-Liftmaster ontgaan. De enige serieuze concurrent, de Nieuw Zeelandse Hastings is namelijk met motorpech op Ceylon blijven staan. Slechts een nieuwe motor zou redding kunnen brengen, maar het reglement verbiedt dat. Een spijtige afloop voor de sportieve Nieuw Zeelanders. Inmiddels raast de Vickers Viscount voort naar Christ- church, jagend in een hopeloze race tegen een meedogenloze handicap en ronkt de Liftmaster van de KLM rustig voort. Gezagvoerder Kooper neemt zelfs rustig de tijd voor een ommetje, wanneer de moesson het wat al te bar maakt en al ligt de „Damme" niet meer zo ver voor op het eigen schema, hij heeft toch vele uren in de hand. Daarbij komt dat door een voortreffelijke organisatie van de gronddienst overal in bliksemtempo ge tankt kan worden. De Liftmaster wordt om zes uur hedenmiddag (Neder landse tijd) te Christchurch verwacht. Luitenant Roland Burton, de 35-jarige piloot van de RAF die de snelheidsklasse won, kwam om 18.36 uur in Christchurch aan waar hij werd toegejuicht door een menigte, die daar uren in aanhoudende regenbuien had staan wachten om het eer ste vliegtuig te zien binnenkomen. De enige Australische „Canberra", die nog aan de wedstrijd deelnam en gevlo gen werd door squadron leader P. F. Raw, kwam als tweede aan. Luitenant Burton won de wedstrijd met de officiële tijd-van 23 uur, 51 minuten en 7.2 seconden. De Canberra van squadron-leader Raw kwam 24 uur, 32 minuten en 1.9 seconde na de start uit Londen aan. De Canberra Pr 3 met flight-lieutenant Robert Furze van de RAF bereikte Christ church 24 uur, 34 minuten en 9.9 seconde na het vertrek uit Londen. Spannende race Luitenant Burton heeft de overwinning kunnen behalen nadat de favorieten door pech waren achtervolgd. In het eindsta dium van de wedstrijd heeft het er eerst op geleken, dat de Australische Wing Com mander R, Cuming als eerste zou eindigen. Een lekke band op de Cocos-eilanden maakte echter een einde aan zijn illusies. Dit gebeurde op zijn voorlaatste tussen landing voor Christchurch. De RAF „Can berra" van wing commander L. M. Hodges nam toen de leiding over. Maar ook zijn triomf was van korte duur. Hij landde op het vliegveld bij Woomera de laatste landing voor het einddoel met een grote voorsprong.- Moeilijkheden met zijn gene rator hielden hem echter hier op de grond. Daarna is de dramatische strijd begon nen tussen de twee Britse „Canberra's" en de Australische straal bommenwerper van Raw. De Australiër vloog non stop van de Cocos-eilanden naar Woomera, maar werd daar opgehouden door moeilijkheden met zijn zuurstof-apparaat, juist toen het er op leek, dat hij een voldoende voorsprong had haalde de Australiër in en liet achter zich na een oponthoud van anderhalf uur Woo mera verlaten en op dat moment had Bur ton, die op het laatste ogenblik had be sloten zijn tactiek te veranderen, een voor sprong van een half uur kunnen verwer ven met nog één étappe voor de boeg. Burton wijzigde zijn koers en ging boven zee in plaats van boven land vliegen, haalde de Austtraliër in en liet achter zich squadron-leader Raw en luitenant Furze de strijd om de tweede plaats uitvechten. De Australiër verminderde zijn hoogte tot 8.000 meter en haalde alles uit zijn ma chine in een poging het verloren terrein te heroveren. Hij bereikte een snelheid van bijna 1.000 km. per uur in dit ener verende deel van de wedstrijd. De snel heid van de twee Britse „Canberra"s, die op een hoogte van 13.000 meter vlogen, was 80 km. per uur minder. Inhalen kon Raw de Brit Burton echter niet. De Liftmaster van de K.L.M. kwam gis teren 16.40 uur in Rangoon aan, nadat hij het traject KarachiRangoon met een ge middelde van 433 km per uur had afge legd. Een half uur later de passagiers kon den eindelijk even de benen strekken vertrok de Damme op weg naar Djakarta. Drie minuten na middernacht arriveerde de Liftmaster op het vliegveld Kemajoran. In de vijftien minuten, waarin het toestel aan de grond bleef, is zo ongeveer het record van efficiënte organisatie wel be reikt, een efficiency die overigens door warme hartelijkheid werd omstraald. Van Indonesische zijde is alles gedaan om de zaak vlot te doen verlopen, de Liftmaster kreeg alle voorrang en het had werkelijk geen seconde korter gekund. Tussen de tientallen technici, die het toestel om zwermden, baande de Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië, mr. W. F. L. graaf Van Bylandt, zich met moeite een weg om passagiers en bemanning snel een hart onder de riem te steken. Vlak voor Djakarta kreeg de Liftmaster het bericht van het uitvallen van de Has tings, een bericht dat een teleurstelling, vormde, omdat de spanning eruit raakte. De goede stemming bleef'er echter in, ook al door de plechtige doop bij het passeren van de evenaar. De tweede officier Aarts kwam als Aeolus, de god der winden, de cabine in om met scheerkwast en drietand het doopceremonieel te voltrekken. De Liftmaster kwam hedenmorgen om 7.01 uur Nederlandse tijd te Port Darwin aan en vertrok om 7.26 uur, zeer waar schijnlijk naar Brisbane. Gezagvoerder Kooper verklaarde in Djakarta, dat hij het van de omstandig heden zou laten afhangen, of hij Christ church via Melbourne of Brisbane zou aan vliegen. De waarschijnlijkste route is Brisbane, waar in dat geval de aankomst tegen twee uur vanmiddag tegemoet kan worden ge zien. De Viscount is vanochtend om 10.20 uur in Christchurch geland, zo meldt U.P. Hoewel de Viscount ongeveer acht uur eerder dan de „Damme" zal zijn aange komen, betekent dit niet, dat de Viscount PARIJS (Reuter) De Franse Natio nale Vergadering heeft Vrijdag haar goed keuring aan de economische politiek van de regering-Laniel gehecht door een socia listische motie van afkeuring met 300 tegen 247 stemmen te verwerpen. De stemming kwam aan het einde van een debat van drie dagen over de econo mische en sociale politiek der regering na de nationale stakingen in Augustus. Voor dit debat was de vergadering op verzoek van de socialisten en de communisten zes dagen eerder van het zomerreces terugge keerd dan tevoren was vastgesteld. De so cialistische motie bevatte een veroordeling van de politiek der regering, die „in strijd met de wettige belangen van de arbeiders in de steden en op het platteland" werd genoemd. Aan het einde van het debat deelde pre mier Laniel mede, dat de koopkracht van de arbeiders in 1953 in vergelijking met die in 1949, toen de socialisten aan de macht wai-en, met 13,5 procent is gestegen. Ook de gemiddelde werktijd is in deze pe riode gestegen en wel van 43,8 uur rot 44,4 uur. Aangaande de arbeidsonrust ver klaarde hij onder meer: „Wij kunnen niet accepteren, dat stakingen een middel wor den om druk op de natie uit te oefenen. Wij moeten het land behoeden voor wanorde, welke zou leiden tot economische anarchie en de ontbinding van het politieke gezag". De Nationale Vergadering verwierp ook een communistische motie, waarin de re- geringspolitiek werd veroordeeld. De stem verhouding was 390 tegen 222 stemmen. De socialistische motie werd onder meer gesteund door ongeveer veertig afgevaar digden van partijen, die in de coalitie zijn vertegenwoordigd. Naar schatting 75 leden van deze groeperingen onthielden zich van stemming. De winnaars: luitenant R. Burton en luitenant D. H. Gannon. nummer één is. De „handicap", dc voorgift van de Liftmaster op de Viscount bedraagt maar liefst 44 uur voor het ge hele traject, zodat de Liftmaster zich een dag vacantie te Brisbane zou kunnen ver oorloven, zonder dat de eerste prijs voor hem in gevaar zou kunnen komen. Over de „Hastings", de derde mededinger in de handicaprace, die helaas moest uit vallen, is bekend geworden, dat een der vier motoren door opvliegende stenen on herstelbaar beschadigd werd, toen het vliegtuig op het vliegveld Negombo (Cey lon) aankwam. De stenen vlogen op onder de zuiging der propellers. De „Viscount" heeft blijkens een Reuter- berioht een waagstuk uitgehaald, toen hij varn de Cocoseilanden rechtstreeks naar Melbourne vloog in een wanhopige poging om zijn gemiddelde in de handicap te ver beteren. De vlieger moet waarschijnlijk zijn benzine tot de laatste drop hebben gebruikt om het traject van 5920 kilometer (met een snelheid van 560 kilometer per uur) af te leggen. Hij won in elk geval een half uur door niet te Perth te landen om daar te gaan tanken. TOKIO. (Reuter). Het Japanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken deelt mede. dat met Australië is overeengeko men het geschil over de parelvisserij voor te leggen aan het Internationaal Gerechts hof te Den Haag. (Van een speciale ANP-verslaggever aan boord van de „Damme"). „We zitten ons aan boord natuurlijk te verkneukelen over de gang van zaken. Onze machine ligt als een rots en vangt de remoustikken en regenbuien van de moesson gemakke lijk op. Er zijn dan ook maar enkele zeer lichte gevallen van luchtziekte te verhel pen geweest. Als we zo eens de gegevens van onze overgebleven strijdmakker, de Viscount, bekijken, dan zal er heel wat moeten ge beuren, wil de eerste prijs in de handicap- De echtgenote va.n de gezagvoerder der KLM Liftmaster „Dr. Damme", mevrouw C. Kooper-Hoogev.een, heeft Vrijdagmiddag op dz oorkonden verkocht van de Christchurch-race ten hate van de Mytylstichting voor het gebrekkige kind. Ze werd geassisteerd door twee KLM-vliegers, D. Beckert (rechts) en J. W. Vermaat. race aan de K.L.M. ontgaan. De Viscount zal naar onze berekening waarschijnlijk zes of zeven uur eerder in Christchurch zijn dan wij en zou misschien een nog iets gun stiger tijd kunnen krijgen vanwege staart- wind tussen Perth en Christchurch. Maar dan nog zal die winst niet voldoende zijn om ons het vaantje af te snoepen. Mits wij natuurlijk geen tegenslag krijgen. Zonder pech zullen de K.L.M. en wij dus in Nieuw-Zeeland feest kunnen gaan vieren. De moesson bezorgt de bemanning van de Liftmaster natuurlijk de nodige last. Gezagvoerder Kooper zat tussen Rangoon en Djakarta zelf op de bok en dronk zwar te koffie om goed wakker te blijven. Risico werd niet genomen. Als we een bui kon den ontlopen, vlogen we er heus niet door heen. Het werk van de telegrafisten Kiepe en Van der Bos werd door de atmosferi sche storingen er ook niet gemakkelijker op. Zij zaten koortsachtig te seinen en te ontvangen. Het vliegen om de buitjes was oorzaak, dat de Liftmaster iets van de winst op het eigen tijdschema moest afstaan. Onze voor sprong op de Viscount, uitgedrukt in de handicapformulc, is echter zo aanzienlijk, dat we voorlopig niets te vrezen hebben. De Amerikaanse vertegenwoordigers van de United Aireraft-fabrieken, die als waarnemers de vlucht meemaken, staan versteld over de grondorganisatie van de K.L.M. Zo bleven we in Rangoon maar 21 minuten aan de grond. Zodra we stilston den. raasden, zoals overal elders, twee tankauto's op ons toe. Het vullen der tanks gebeurde in recordtempo. Het is voor een belangrijk deel aan de voorbereiding te danken, dat op de vliegvelden geen minuut verloren gaat. Daardoor hebben wij een zo grote voorsprong kunnen nemen. De stemming aan boord is aldoor opge wekt. Vele dames breien, dat het een lieve lust is. Spannende Canastapartijtjes kor ten de tijd aanzienlijk en ook een gezellig praatje aan de bar achterin, waar een der stewardessen gastvrouwe is, vormt bij tijd en wijle een geliefkoosd en hartverster kend tijdverdrijf. (Van onze correspondent in Bonn) Met 304 stemmen voor, 60 meer dan de vereiste absolute meerderheid van 244, is dr. Konrad Adenauer door de tweede Duit se Bondsdag glansrijk tot kanselier ge kozen. De vorige keer, in 1949, had hij slechts één stem over. Tegen stemden 148 leden en 14 leden onthielden zich van stemming. Dit voor Adenauer zo gunstige resultaat was in genen dele een verrassing. De grootste interesse ging na het bekend wor den van de uitslag typisch genoeg uit naar de ondergeschikte, maar toch ietwat pikan te vraag, wie zich wel van stemming ont houden mochten hebben. Deze onthouders moeten namelijk tot de coalitie-partijen- in-spe behoren, naar men vermoedt tot de liberalen in de Duitse partij, die in de laatste dagen een zekere ontevredenheid met de gang van de besprekingen over het nieuwe kabinet aan de dag hebben gelegd. De krijgsgevangenen WASHINGTON. (Reuter). Het Ame rikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken heeft medegedeeld er bij de Zuid- Koreaanse regering krachtig op aangedron gen te hebben „gematigdheid en geduld aan de dag te leggen" met betrekking tot het vraagstuk der anti-communistische krijgsgevangenen, die niet teruggezonden wensen te worden en die thans onder toe zicht van Indische bewakingstroepen staan. Voorts is de Zuid-Koreaanse regering ge vraagd er op toe te zien, dat de Indische troepen geen belemmeringen ondervinden bij de uitoefening van hun taak. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA;s IC o t z e b u e Dankbare mensen zijn als vrucht bare velden: zij geven het ont- vangene vermenigvuldigd terug. Het overleg tussen werkgevers en werk nemers-organisaties in het bouwbedrijf over het afsluiten van een landelijke col lectieve arbeidsovereenkomst, heeft moei lijkheden opgeleverd, onder meer wat de uurlonen der geoefenden en geschoolden en de reisregeling betreft. Het college van Rijksbemiddelaars heeft nu bepaald, dat de lonen van de geschool de en de geoefende arbeiders, werkzaam in de burgerlijke- en utiliteitsbouw en in de water-, spoor- en wegenbouw met res pectievelijk 3, 3, 4, 4 en 4 cent in de le tot en met de 5e gemeenteklasse zijn verhoogd. De jeugdlonen worden naar evenredigheid hoger. De positie van chauffeurs en uitvoerend personeel in het bouwbedrijf zal nader worden vastgesteld. Voor het uitvoerend personeel zal op korte termijn een afzonderlijke regeling worden vastgesteld. Wederom is in Oldebroek pseudo-vogel pest geconstateerd en wel onder de hoen derstapel van de heer G. J. Berghorst. Een 100-tal kippen moest worden afgemaakt. De burgemeester heeft een ophokgebod voor pluimvee uitgevaardigd. „Het tweede Congres van Den Haag is ervan overtuigd de wil van alle Europea nen te vertolken, wanneer het er bij de zes ministers, die binnenkort in Den Haag vergaderen, op aandringt, dat zij hun aan merkingen op het ontwerp voor een Euro pese Grondwet voorleggen aan de consti tutionele vergadering ad hoe (gevormd uit de parlementen van de zes landen) en samen met haar een tekst opstellen, waar van kan worden verwacht, dat zij spoedig door de regeringen en de parlementen kan worden ondertekend." Dit is de voornaam ste clausule van de ontwerp-resolutie, waarin gisteren de besprekingen in de politieke sectie van het Europese Congres resulteerden. Indien de ministers aan deze oproep geen gehoor geven, nodigt het Congres de ver gadering ad hoe uit om opnieuw bijeen te komen en de besluiten te nemen die zij in deze omstandigheden noodzakelijk acht. In deze uitspraken was de politieke sectie onder voorzitterschap van Eugen Kogon vrijwel unaniem. De totstandkoming van de Europese Gemeenschap zal de vrede, naar de ontwerp-resolutie stelt, niet in ge vaar brengen, maar een voorwaarde er voor zijn. Europa zal daardoor niet langer slechts een „strategisch hulpmiddel" zijn tussen de grote mogendheden, maar een reële macht, „die aan Rusland veiligheids garanties zou kunnen geven en aan de onderdrukte volken de hoop op een vreed zame bevrijding, de hereniging van Duits land inbegrepen." Frankrijk en de E.D.G. De kwestie Frankrijk en de E.D.G. leidde tot een levendige discussie, waarbij van verschillende kanten een beroep op de Franse socialisten werd gedaan de doorslag- te geven door een eensgezinde steun aan het verdrag in de Nationale Vergadering. De Franse gedelegeerde Jacquet gaf de verzekering dat de beslissing van de Franse socialisten op dit punt, hetzij vóór, hetzij tegen, in elk geval eenstemmig zal zijn. In de ontwerp-resolutie wordt ook in het algemeen een beroep op Frankrijk gedaan, dat het zal bijdragen tot de voltooiing van het werk, waartoe het eens onverschrok ken alle initiatieven heeft genomen. De Europese Senaat De instellingen der Europese gemeen schap, die in ons bericht van gisteren in grote trekken werden weergegeven, zijn in de desbetreffende sectie (onder voorzitter schap van de Nederlander Schlichting) al leen in de morgenvergaderingreedsstof voor 22 sprekers geweest. Ook hier werd aan gedrongen op samenwerking tussen de con stitutionele vergadering ad hoe en de Raad van Ministers ten aanzien van het statuut voor een Europese grondwet. Van de instellingen was vooral de geprojecteer de Senaat onderwerp van bespreking. De gedelegeerde Nawiasky meende dat de nationale regeringen als compensatie van hun opoffering van een deel hunner sou vereiniteit deze Senaat zouden moeten vormen. Maar mejuffrouw Klompé had er een andere bedoeling mee: haars inziens diende de Senaat (van paritaire samen stelling) te worden aangewezen door de nationale parlementen. In de laatste ont werp-resolutie heeft men de bestemming van de Senaat wat ruimer genomen: zij dient het volk van elke staat te vertegen woordigen, hetgeen echter niet mag be tekenen dat de Raad van Nationale Mi nisters daardoor zijn intrede doet in de Europese wetgevende macht. Voor de vorming van de Volkeren Kamer (de Europese „Tweede Kamer") "drong de De deelnemers van het Tweede Con gres van Den Haag hebben zich giste ren energiek en in een opperbeste stem ming het belangrijkste werk in de drie secties aangevat: het opstellen van de tekst der drie resoluties over de te vol gen politiek, de te vormen instellingen en de gemeenschappelijke macht. De ene nieuwe ontwerp-resolutie volgde op de andere, zodat men zich wan neer men er een in handen kreeg moest afvragen, of zij inmiddels al weer niet verouderdwas. Misschien dat de sfeer van de oude Ridderzaal de gedelegeerden inspireerde zoals zij enige Italiaanse journalis ten aanleiding gaf op een van haar wenteltrappen een operafragment te zingen in elk geval had een Franse afgevaardigde in de plenaire zitting al opgemerkt: „Wij zijn hier nu in de Rid derzaal: laten wij ons de ridders van het nieuwe Europa tonen". C0C00300CCO3O000C)COD0DCXXX)CX>CC<XlC00CXX>S0CC0CC0CCCO Nederlander Verkade aan op verkiezingen volgens het districtenstelsel en niet volgens het stelsel van evenredige vertegenwoor diging, met inachtneming van de minder heden. De ontwerp-resolutie, waarin het supra nationale karakter van een Europese ge meenschap een absolute noodzakelijkheid wordt genoemd, werd door de sectie met slechts één stem tegen aanvaard. ROME. (AFP/Rc-uter). De conferentie van plaatsvervangers der ministers van Buitenlandse Zaken van het „Kleine Euro pa" is Vrijdag te Rome geëindigd. De plaatsvervangers hadden tot taak voorstellen voor een Europese politieke gemeenschap uit te werken. In een na hun bijeenkomst van Vrijdag uitgegeven communiqué verklaren de plaatsvervangers dat zij overeenstemming hebben bereikt over essentiële punten en hun standpunten hebben kunnen verduide lijken en tor elkaar brengen. Hun conclusies zijn vervat in een rap port, dat door de ministers van Buiten landse Zaken tijdens hun conferentie te Den Haag zal worden behandeld. Er is gesproken over een voorgestelde grondwet voor een Europese politieke ge meenschap. In hoofdzaak werd beraad slaagd over de mate, waarin de staten leden ener dergelijke gemeenschap hun souvereiniteit kunnen behouden en de draagwijdte der bevoegdheden, die het voorgestelde bovennationale gezagsorgaan zou krijgen. NEW YORK. (Reuter). Vertegenwoordi gers van dertien leden van de Arabisch- Aziatische groep van landen in de Verenig de Naties hebben Vrijdag een resolutie op gesteld, waarin gevraagd wordt om volle dige souvereiniteit en onafhankelijkheid voor Marokko binnen vijf jaar. Deze reso lutie zal worden ingediend bij de politieke commissie van de Algemene Vergadering, als het debat over Marokko aanstaande Maandag wordt hervat. Gevraagd wordt een aanbeveling tot het beëindigen van de staat van beleg in Marokko en het hou den van vrije verkiezingen binnen de ge stelde periode. De economische sectie, van welker be sprekingen over de gemeenschappelijke markt wij gisteren reeds een indruk gaven, dokterde in de Sociëteit „De Witte" voort aan zijn ontwerp-resolutie tot half zes om zich daarna onmiddellijk met de andere gedelegeerden naar de receptie te begeven, die in dezelfde sociëteit namens de Neder landse regering en het Haagse gemeente bestuur werd gehouden. Deze werden vertegenwoordigd door minister Beyen, in gezelschap van zijn echtgenote, en de bur gemeester van Den Haag, mr. Schokking. Het K.N.M.I. deelt mede: Een langgerekt hoge dukgebied, dat zich uitstrekt van Zuid-Rusland tot Zuid-Enge- land, beheerst de weerstoestand in een groot deel van Europa. In de ochtend komt in ons land mist voor, als gevolg van de nachtelijke afkoeling. Hier en daar kwam nachtvorst voor. Het hogedrukgebied boven Europa neemt nu echter iets in betekenis af, maar het is toch nog krachtig genoeg om tijdens het weekeinde de oceaan depressies op zodanige afstand te houden, dat het droog blijft. Wel zal er wat meer wind komen en later ook wat meer bewol king. De temperatuur overdag zal weinig verandering ondergaan. (van hedenmorgen 7 uur) weers toestand Helsinki Oslo Stockholm Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Nice Warschau Berlijn Frankfort Miinchen Zurich Wenen Rome geheel bew zwaar bew. geheel bew zwaar bew. mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist geheel bew. geheel bew. nevel onbewolkt mist nevel onbewolkt 60 ii |2 ZW 7 ZZW 4 W 9 ZW 8 windstil ZZO 4 Z 1 ONO 1 windstil O 5 windstil O 2 ZZO 1 windstil windstil NO 6 -S 5 ah 3 bt- ZB 11 0 12 0 12 0 11 3 5 5 0 2 17 0 1 —2 —2 0 8 Neerslag laatste 24 uur. DROOG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Droog weer. Koude nacht. Morgen overdag overwegend zonnig en onge veer dezelfde temperatuur als vandaag. Langs de kust matige tot vrij krachtige en in het binnenland zwakke tot matige wind tussen Zuidoost en Zuidwest. 11 October Zon op 6.57 uur, onder 17.56 uur. Maan op 11.05 uur. onder 18.42 uur. 12 October Zon op 6.59 uur, onder 17.53 uur. Maan op 12.13 uur, onder 19.21 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 11 October Hoog water: 5.18 en 17.33 uur. Laag water: 1.10 en 13.18 uur. Maandag 12 October Hoog water: 5.51 en 18.06 uur. Laag water: 1.41 en 13.49 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1