Vergroting maas wijdte bracht Urker vissers in moeilijkheden REEDS TIENTALLEN ANTWOORDKAARTEN Nu a.s. Maandag starten wij dan met onze AUTO WINKEL! Bij grote aanvoer slechte week voor de tuinders „Laat uw stem in Den Haag harder klinken" Heel„IJmond" inhet handbal-strijdperk MICA-fancy-fair vanmiddag geopend Slechts een handvol vallende sterren Het optreden tegen de Zuid-Molukse leiders Lekker brood en talloze financiële voordelen! Ons heerlijk gesneden en op originele wijze verpakt Triomf brood kost slechts 44 cent per groot brood VERMAAT'S MODERNE BAKKERIJEN N.V. Bakkerijen te Haarlem Telefoon 11496 Luidsprekers ZATERDAG 10 OCTOBER 1953 5 Nieuw bergingsschip maakte proefvaart Ook Beverwijkers zeggen „Pensioenen omhoog" Een week ontzetting voor kapitein van „Hebe Nobel" „Baby Brovig" brengt bevroren haring naar Israel Van oud tot nieuw Volop aardbeien in October Binnenkort een vlaag Orioniden te zien De veilingen te Beverwijk „Krachtig herstel der partij bij raadsverkiezingen" Ministerieel antwoord aan prof. Gerbrandy Konijnenziekte in ons land niet verontrustend ZOON HOOGEVEEN Voor het gerechtshof te Arnhem ver scheen Vrijdag de Urker visser T. V., die met nog tien andere Urkers was gedag vaard. Al deze vissers waren wegens het aanvoeren van ondermaatse vis door de economische politierechter te Zwolle ver oordeeld tot een geldboete van f 25 en voorwaardelijke stillegging van hun onder neming voor de tijd van een maand met een proeftijd van twee jaar. Thans stond T. V. in hoger beroep van dit vonnis voor het gerechtshof terecht. De anderen waren niet verschenen; zij werden geacht het zelfde verweer te voeren. Als getuigen traden op een jurist van het Bedrijfschap voor Visserijproducten en de voorzitter van de Urker Vissers vereniging. Het ging er de vissers om van de voorwaardelijke veroordeling tot stillegging van hun bedrijf af te komen, daar het huns inziens on doenlijk is de voorschriften na te leven. De pufvangst is namelijk het sluitstuk op hun begroting. De grote handicap voor de vissers is de grotere maaswijdte, die in 1952 is ingevoerd omdat er te veel vis van klein formaat op de markt kwam. De Bond van Kustvissers stemde hiermee in, de kleinere organisatie van IJselmeervissers, die in de bond vertegenwoordigd is, daar entegen niet. „Wij zijn evenwel in de grote bond volledig weggestemd" zei visser T. V. Naar de voorzitter van de Urker Vis sersvereniging, de heer J. van Slooten, ver klaarde, moeten de IJselmeervissers 't in de winter langs de Noordzeekust van de puf vangst hebben, omdat zij met hun 20 pk motor niet verder de zee op kunnen. Een grotere motor is niet rendabel omdat zij die niet op het IJselmeer mogen gebruiken. Een gevolg van de beperkte actie-radius is, dat zij dertig percent consumptievis en zeventig percent ondermaatse vis binnen halen. De bioloog dr. Havinga, met wie de vis sers zich in verbinding hadden gesteld, had verklaard, dat de vangst van ondermaatse schar niet nadelig voor de visstand kon zijn indien niet uitsluitend op puf werd gevist. De procureur-generaal vorderde, hoewel hij zei met de appellanten te kunnen mee voelen, bevestiging van het vonnis van de politierechter. Indien de vissers een eco nomische noodtoestand aanwezig achten, zo zei hij, dienen zij hun stem in Den Haag harder te laten klinken. De raadsman van de vissers, mr. G. ten Doesschate, achtte de diepere oorzaak van deze kwestie, gelegen in de afsluiting van de voormalige Zuiderzee. Alle IJsel meervissers zijn nu min of meer noodlij dend, behalve een dertigtal, dat zich toe legde op de Noordzeevisserij. Dit dertigtal nu is juist getroffen door de maatregel, waarbij de maaswijdte vergroot werd, doordat zij de Noordzee niet op kunnen. Het gerechtshof zal over veertien dagen in deze zaak uitspraak doen. Het nieuwe kustbergingsvaartuig „Buf- fél" heeft een geslaagde proefvaart ge maakt op de Nieuwe Waterweg, waarbij het door de bouwers,de scheepsbouwwerf en machinefabriek „Zorg en Vlijt" te Maas sluis, aan de heer M. Leis Pzn., directeur van W. A. van den Tak's Bergingsbedrijf N.V. werd overgedragen. Het schip heeft een uitgebreide appara tuur voor alle soorten bergingswerk. Het is uitgerust met een zandcentrifugaalpomp, een electrische pomp, een spuitpomp, een zware compressor, Gorman-duikappa- ratuur en een ankervisinrichting etc. Het wordt voortgestuwd door een 120 pk Dieselmotor. De laadboom heeft een ver mogen van zes ton; over de steven kan 25 ton worden gelicht. Een 4- en een 2-tons motorlier staan aan dek opgesteld. Het schip heeft een ruime accomodatie voor acht man. De handbalvereniging „ÏJmond" gaat morgen een drukke competitie-Zondag te gemoet. Alle senioren- en de beide jeugd- elftallen zullen in het strijdperk treden. Voor de eerste dames- en herenteams zullen de wedstrijden op „Watervliet" wor den gespeeld. Na de nederlagen van vorige week kunnen nu misschien overwinningen worden behaald maar er zal dan met meer geestdrift moeten worden gespeeld. Bij de dames I komt Tonegido I uit de Wieringermeer op bezoek en de heren van IJmond I zullen de Achilles-ploeg uit Am sterdam ontvangen. De uitslagen zijn niet te voorzien. IJmond 2 dames, die ook vorige week verloren, trekt naar Concordia 2 in Haar lem. Deze wedstrijd betekent voor de Vel- sense dames een moeilijke opgave. IJmond 2 heren gaat naar Zandvoort voor de wedstrijd tegen OSS 2. Gezien de grote nederlaag tegen Beverwijk met 2-11 vorige week, zullen de IJmond-reserves er goed aan doen volledig uit te komen. De meisjes gaan naar de Concordia- juniores en de jongens ontmoeten de ad- spiranten van Rapiditas De opstellingen zijn voor: Dames IJmond I: T. van Duyvenbode; 5. Mossel en J. Hiemstra; H. Venus, M. van Vierzen en R. van Dongen; N. van Veelen, D. Marckel- bach, M. Klesser, A. Dekker en A. Wolters. Heren IJmond I: J. Böhm; H. Boom en J. van Buuren; W. Reymer, P. Rens en H. Garritsen; H. Nabben, J. Molenaar, P. Scheerman, G. Kramer en B. Hofman. Op de gistermiddag in „Parkzicht" ge houden ledenvergadering van de Alge mene Nederlandse Bond van Gepension- neerden, afdeling Beverwijk, vertelde de hoofdbestuurder, de heer G. Eekhof, iets over de moeilijkheden op financieel gebied van de gepensionneerden. Op de onlangs in Amsterdam gehouden landelijke vergadering was dit punt het onderwerp van het gesprek geweest en was er een voorstel ingediend om tot actie te komen, mede om de komende huurver hoging op te vangen. Volgens de heer Eekhof was de levensstandaard, verge leken met die van voor de oorlog, thans op 168 procent te stellen, terwijl de gepen sionneerden nog slechts ongeveer 35 procent toeslag hebben gekregen. In de diverse afdelingen heerste er een zekere onrust en men drong er bij het hoofdbe stuur op aan, stappen te doen om te trach ten deze achterstand op te heffen. Tot demonstraties zou pas worden overgegaan, als de verzoeken aan Kamer en Kroon, geen gevolg zouden hebben. Al enige malen zijn gepensionneerden opgebracht voor bedelarij, omdat zij trachtten door de verkoop van potloden, lucifers en derge lijke hun inkomen iets te vergroten. Voorzitter Struve deelde nog mee, dat het ledental stijgende is en de 60.000 allang gepasseerd is. Ook de Beverwijkse afdeling kon een behoorlijke stijging in het aantal leden bewerken. Op 14 October zal het hoofdbestuur de plannen bespreken en definitief tot actie overgaan. Wanneer de rector van de Pater-Capu- cijnen, Pater Winocos, vanmiddag de Mica tentoonstelling en fancy-fair officieel zal hebben geopend, zullen de deuren van het Patronaatsgebouw tot Zaterdagavond 12.00 uur wijd openstaan om alle bezoekers bin nen te laten. Wie deze tentoonstelling en de fancy-fair bezoekt en zich daar op allerlei ontspanningsartikelen gaat werpen, zal tot de conclusie komen, dat er achter de scher men heel hard is gewerkt om dit alles in betrekkelijk korte tijd tot stand te brengen. Gewapend met pijp en plattegrond heeft pater Winocus het een en ander over het doel van de damesnaaikrans van het mis siewerk der Capucijnen verteld. De veer tien stands die in twee zalen van het Pa tronaatsgebouw in typisch IJmuidense sfeer zijn opgebouwd, moeten de kas van de naaikrans vetmaken om stoffen te kun nen kopen. Het tentoongestelde werk, dat door de Nationale Ramp van 1 Februari, waaraan het overgrote deel ter beschikking is gesteld, niet zo heel veel kan zijn, zal de bezoekers een indruk geven van het om vangrijke werk, dat de dames van de Mica op hun schouders hebben genomen. Origi nele vondsten zijn op de fancy-fair te vin den. En of het nu een verzoek-platenpro- gramma, een vliegende schotel, sch'ettent, kinderhoekje of Cineac is, het kost allemaal geld, hetgeen begrijpelijk is. Wie Zaterdag niet meer aan bod kan komen, kan Zondag nog terecht van 11 uur 's morgens tot 12 uur 's nachts. De pam fletten hebben ook nog een bepaalde waarde: elke honderdste bezoeker, die het pamflet kan tonen, krijgt een geschenk. „Het is meer aan geluk dan aan wijs heid, namelijk de vloed, te danken geweest dat het m.s. „1-Iebe Nobel" (200 ton) geen ernstige gevolgen van zijn stranding op 10 September nabij Westkapelle heeft on dervonden." Dit zei de inspecteur voor de scheepvaart bij de behandeling van een zaak tegen de kapitein voor de Raad van de Scheepvaart. De ware oorzaak van de stranding op een traject, dat de kapitein uit jarenlange ervaring kent, werd ter zitting niet duidelijk. Hij en de Belgische zeeloods F. G. die op weg van Antwerpen naar Engeland in Vlissingen aan boord was gekomen, waren het er over eens dat de „Hebe Nobel" niet te houden was geweest ten gevolge van steeds toenemende wind, stroom en zee. Zij hadden niet terug ge kund en het weer was te ruw om het an ker te laten vallen. De kapitein had niet het uiterste van de motor gevergd. Hij had niet gemerkt van stuurboord te zijn afgewaaid. Hij had zelf aan het roer ge staan, want op het tijdstip van de stran ding was de roerganger op zijn verzoek weg geweest om koffie te halen. De inspecteur was van oordeel, dat de kapitein zich, door aan het roer te gaan, buiten staat had gebracht behoorlijk con trole te oefenen, nog wel bij toenemende wind en zee. Hoe het schip na enige ma noeuvres los was gekomen had niemand goed begrepen. De Raad voor de Scheepvaart ontnam de kapitein zijn bevoegdheid om als zo danig op te treden voor de tijd van één week. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 9 op 10 October Vleet: KW 173, 20 k.; ICW 67, 10 k.; KW 176, 2 k.; KW 97, 65 k.; KW 43. 11 k.; KW 42, 20 k.; KW 15, 13 k.; KW 151, 3 k.; KW 16, 55 k.; KW 19, 5 k.; KW 70, 6 k.; KW 163, 20 k.; KW 5, 5 k.; KW 6, 10 k.; KW 14, 50 k.; KW 25, 34 k.; KW 73, 6 k.; KW 138, 3 k.; ICW 147, 2 k-; KW 22, 2 k.; KW 45, 20 k.; KW 127, 3 k.; KW 175, 8 k.; KW 47, 1 k.; ICW 54. 6 k.; KW 140 80 k.; KW 67, 10 k.; KW 83, 25 k.; KW 86, 2 k.; KW 144, 2 k.; ICW 20, 7 k-; KW 29, 17 k.; KW 32, 3 k.; ICW 34, 7 k.; KW 49, 25 k.; KW 78, 7 k. Trawlharing: ICW 123, 85 k.; KW 95, 70 k.; KW 159, 100 k.; KW 7, 125 k.; KW 9, 10 k.; KW 38, 20 k.; KW 141, 50 k.; KW 40, 100 k.; IJM 74, 10 k.; IJM 283, 10 k.; IJM 129, 50 manden. Geen vangst hadden: KW 110, KW 85, KW 44, KW 167, KW 2, KW 3, KW 23. ICW 48. Gemiddelde vangsten: Vleet 13 kantjes, Trawlers 55 kantjes. Hedenmorgen arriveerde in de Scheve- ningse haven de Noorse vrachtvaarder „Baby Brovig" uit Farsund. Dit schip komt hier 10.000 kisten ingevroren haring van elk 50 kg laden. De partij haring is be stemd voor Israel. Het schip beschikt over vriesruimen, zodat de haring in dezelfde toestand op de plaats van bestemming wordt afgeleverd. Begin volgende week gaat de „Baby Brovig" de haring naar Israel brengen. Het oude sleeptankschip „Esso Neder land 5" is niet meer. Het werd bij de N.V. IJselwerf te Krimpen aan de Lek door midden gezaagd, een stuk van liy2 meter lengte werd er tussen gezet, de stukken werden aan elkaar gelast en de geboorte van de „Esso Nederland 59" was een feit. Na deze bewerking heeft het nieuwe schip een lengte gekregen van 63 meter, terwijl de inhoud van 540 m3 is geworden 730 m3. Ook werd een nieuwe 250 pk Die selmotor ingebouwd. De metamorphose heeft tot gevolg ge had, dat aan de Esso-vloot een modern uitgerust motortankschip is toegevoegd, dat speciaal geschikt is voor het bunkeren van zeeschepen. Vrijdag waren er bij de veiling Ken- nemerland te Beverwijk op iedere tuin derswagen aardbeien te'vinden. Niet slechts enige doosjes, maar sloffen vol en honderden doosjes. De prijzen waren ongeveer gelijk aan die in de drukste tijd van het seizoen: Juni en Juli. De sloffen werden verkocht voor f 2 tot f 3 en de doosjes va.n 0.32 tot f 0.68 per stuk. (Van onze sterrekundigö medewerker) De sterrenregen is ons ontgaan, zoals u zult hebben gemerkt indien u daar gister avond vergeefs, naar is gebleken evenals wij naar hebt uitgekeken. Wij be vonden ons ergens in de Kennemerduinen, bij een kristalheldere hemel, waarin echter nauwelijks één vallende ster te zien is ge weest gedurende de anderhalf uur dat wij daar stonden van half elf tot bij midder nacht. Misschien is uw oog bij het dwalen langs het uitspansel ineens gestuit op die heldere ster aan de Oostelijke hemel, die in de loop van de avond hoger en hoger rees: Jupiter. Deze Jupiter is waarschijn lijk de oorzaak geweest, dat de sterrenre gen van de Draconiden ons ditmaal is ontgaan. Wij hebben bij vroegere gelegenheden als eens gesproken over een andere zwerm meteorieten: die der Leoniden, die van de tiende eeuw af tot een kleine honderd jaar geleden steevast om de 33 jaar in Novem ber een sterrenregen op aarde veroor zaakten. Maar na 1866 was het afgelopen: de sleep meteorieten had zich op haar reis door de interplanetaire ruimte één keer te dicht bij Jupiter gewaagd en was door de sterke aantrekkingskracht van deze planeet uit haar baan getrokken. Deze koerswij ziging leidde er toe, dat de baan van deze steentjes voortaan de aarde niet meer passeerde. Vermoedelijk is thans iets dei-gelijks gebeurd met de Draconiden, die ons in 1933 zo'n boeiend schouwspel hebben be zorgd. Met zekerheid is het nog niet te zeggen, maar wij hoorden vanmorgen in sterrekundige kringen dat vermoeden wel uitspreken. Intussen is men in vakkringen evenzeer teleurgesteld als ieder ander, die gisteravond vol hoop de hemel heeft be zien. Op de Utrechtse Sterrenwacht bij voorbeeld zijn van negen tot twee uur vannacht zestien mensen met camera's in actie geweest om eventuele vallende ster ren te fotograferen. En te Leiden hebben dertig hoogleraren en studenten zelfs tot half zes vanmorgen waarnemingen gedaan, alles echter met zeer gering succes. Met de Draconiden is het dus misge lopen en onze hoop blijft nu gevestigd op de eerstvolgende vlaag meteorieten die onze dampkring moet binnendringen: die der Orioniden. Deze Orioniden worden verwacht op 19 October aanstaande. De tuinders gaan nog steeds met een on tevreden gezicht huiswaarts, wanneer zy de producten aan de veiling hebben ge bracht, want de groente is by een over vloedige aanvoer nog altyd goedkoop. Bloemkool brengt niet meer dan f 0.08 f 0.22 per stuk op. Andijvie komt in grote partijen aan de markt. De prijzen varieer den van f 0.06f 0.08 per kilo. Spinazie heeft ook al moeite om het tot een rede lijke prijs van f 0.20f 0.25 per kilo te brengen. Bospeen noteerde van f 0.08 f 0.17 per bos. De waspeen kwam niet ho ger in prijs dan f 0.14 per kilo. Spercie- bonen brengen nog een vrij goede prijs op: f 0.41f 0.82 per kilo. Pronkbonen min deren in aanvoer en de prijzen liepen uit een van f 0.12f 0.34 per kilo. Tomaten kunnen niet hoger in prijs komen dan f 0.42 per kilo. Prei komt als massa-product aan de markt. De prijzen draaiden rond de f 0.10 per kilo. Spruiten, waarvan de aanvoer groter wordt, gingen tot f 0.54 per kilo. Er is weinig animo voor de diverse koolsoor ten. Witlof bracht het tot f 0.63 per kilo en druiven brengen van f 0.73f 0.92 per kilo op. Bloemenveiling Op de bloemenveiling gaat het evenmin r.aar wens. Vooral de chrysantenkwekers hebben reden tot klagen. De tros-chrysan- ten 90 percent van de veilingaanvoer brengen van f 0.08f 0.25 per bos op. De groot-bloemige chrysanten geven van f 0.06f 0.17 per stuk. Dahlia's, asters en heliantus raken op. Groot is de aanvoer van duindoorns en eikenblad, waarnaar behoorlijk vraag bestaat. Nerine is schaars. Hiervoor betaalde men nog f 0.76 per stuk. Freesia varieerde in prijs van f 0.25- f 0.43 per bosje. Er komen nu meer potplanten. Vooral de aanvoer van cyclamens wordt groter. Partijraad der K.V.P. De partijraad van de Katholieke Vólks- Partij heeft in Utrecht vergaderd met het oog op de verkiezingen van de Provinciale Staten in 1954. Het partijbestuur had de raad een ontwerp-provincieprogram voor gelegd, een soort basisprogram waarop de afzonderlijke kringen of samenwerkende kringen voor de eigen provincie hun pro gram zullen bouwen. Daarnaast moest de raad zich uitspreken over ontwerp-regle- menten op de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten. De verkiezing van een nieuwe partijvoorzitter zal pas door een volgende partijraadsvergadering ge beuren. De waarnemende voorzitter van de par tij, de heer Chr. Matser, schetste de grote verdiensten van de heer W. J. Andriessen in de zeven jaren van zijn voorzitterschap. Op zijn voorstel besloot de partijraad de scheidende voorzitter een telegram te stu ren, waarin zijn heengaan wordt betreurd, hoewel men zich bij de noodzaak ervan neerlegt. De raadsverkiezingen Het was de eerste keer, dat de partij raad bijeen kwam na de gemeenteraads verkiezingen. De heer Matser meende, dat de gemeenteraadsverkiezingen dit jaar zeer nadrukkelijk hebben gefungeerd als een landelijke politieke krachtmeting. Het ging om de positie van de K.V.P. en de P. v. d. A. „Er is zonder twijfel vast komen te staan," zo zei hij, „dat de K.V.P. een krach tig herstel gedemonstreerd heeft en een positie als in 1948 heeft bereikt. Van een verdere ontwikkeling van de socialistische doorbraak ten koste van de katholieke en protestants-christelijke groeperingen bleek geen sprake te zijn. De P.v.d.A. kon zich slechts op ongeveer hetzelfde peil als het vorige jaar handhaven dank zij nieuwe achteruitgang van de communisten. De doorbraak van de P.v.d.A. is ook in het Zuiden vernauwd", aldus de heer Matser. „Dat desondanks met name het Zuiden zorg blijft geven, mag niet verzwegen worden." „Een betreurenswaardig aspect binnen de eigen partij hebben de raadsverkiezin gen te zien gegeven, doordat men een over dreven waardering bleek te hebben voor het opdelen van de zetels onder de ver schillende standen. Het streven naar stan denvertegenwoordiging was groter dan ooit in veel gemeenten," aldus de heer Matser, die daarin een verkeerd inzicht zag in wat sociale eendracht en politiek is. Hij memoreerde verder het overleg met de K.N.P. en de Katholieke Werkgemeen schap in de P.v.d.A. om te komen tot eer, bespreking over de eenheid der katholie ken op politiek gebied. Het bestuur van de K.N.P. heeft de uitnodiging voor een bespreking reeds aanvaard en zijn delega tie vastgesteld. Met het bestuur van de Katholieke Werkgemeenschap in de P.v.d. A. is nog een correspondentie gaande. Op vragen van het Tweede Kamerlid prof. Gerbrandy over het optreden van de overheid tegenover Zuid-Molukse leiders, heeft de minister van Overzeese Rijksdelen, mede namens de minister van Justitie en de minister van Buitenlandse Zaken, on der meer geantwoord, dat het optreden van de overheid van Nieuw Guinea ten aanzien van ir. Manusama c.s. op de volgende over wegingen berustte: Aan ir. Manusama c.s. werd op hun verzoek asyl verleend onder voorwaarde, dat zij zich zouden onthouden van politieke activiteiten. De niet-naleving van deze voorwaarde leidde tot opheffing van de asylverlening, waarna tot toepas sing van de immigratiebepalingen voor Nederlands Nieuw Guinea werd overge gaan. Op grond van het Toelatingsbesluit werd aan de betrokkenen de toelating tot Nederlands Nieuw Guinea geweigerd,waar na zij in bewaring werden gesteld. Op grond van het Toelatingsbesluit werd een bevel tot verwijdering van de betrok kenen uit Nederlands Nieuw Guinea uit gevaardigd, waarvan de tenuitvoerlegging werd opgeschort, totdat door de betrokke nen een toelatingsvergunning voor enig land zou kunnen worden overgelegd. Hoe wel tegen toelating van de betrokkenen in Nederland in eerste aanleg eveneens be zwaar bestond, is de regering over dit be zwaar heengestapt, mede omdat zij het in het belang van de betrokkenen niet ge wenst achtte hen voor onbepaalde tijd in bewaring te doen houden. Aangezien de regering op gronden, welke zij reeds herhaaldelijk heeft uiteengezet, een,republiek der Zuid-Molukken niet er kent, beschouwt zij ir. Manusama c.s. als vreemdelingen zonder officiële status. Er kan derhalve geen sprake van zijn hen als een delegatie te ontvangen. Voorlopig is niet te verwachten, dat de overheid bij de bestrijding vaai de konij nenziekte myxomatose verdergaande maat regelen behoeft te nemen, zo deelt het ministerie van Landbouw-Visserij en Voed selvoorziening mee. Het optreden van de ziekte in ons land heeft tot nu toe geen bijzonder verontrustend verloop, al blijft waakzaamheid geboden, zodat de voorbe hoedende enting voortgezet dient te wor den. Doordat er voor deze ziekte geen aan meldingsplicht bestaat, is het mogelijk, dat er meer gevallen van de ziekte zijn voorgekomen dan officieel bekend is. Vrijwillige aangifte kan bij de politie ge schieden ten behoeve van de districtsin specteurs van de veeartsenij kundige dienst, ook van gevallen, waarin slechts een ver moeden bestaat van het optreden van myxomatose. Dit geldt zowel voor wilde als tamme konijnen. werden ons dezer dagen toegezonden. U weet wel, die briefkaarten, die wij deze week in onze circulaire huis aan huis hebben verspreid. Deze kaarten zijn ongetwijfeld afkomstig van Huisvrouwen, die onze zaak, ons Best Brood en andere Lekkernijen, reeds kennen, hetzij doordat zij vroeger in Haarlem hebben gewoond of door Familie er mee in aanraking zijn geweest. Als deze in Uw straat komt, ga dan even een kijkje nemen, koop eens een proefbrood, in ieder geval profiteer direct van de eerste dag af van onze Reclame-aanbiedingen. Doe het. Het is in 't belang van Uw gezin WEGENS VERTREK BELANGRIJKE BOEDELVEILING Op Dinsdag 27 October 1953 zal makelaar P. J. BAKKER te VELSEN. Van Tuyllweg 13, tel. 4765. in het openbaar verkopen, ten overstaan van Notaris W. BOERLAGE, Tel. 5510 te Velsen, de totale moderne inboedel, onge veer twee jaar oud, w.o. salon, eetkamer en slaapkamer meubels, keuken-inventaris, servies, stofzuiger, Jaars- makachels (Herma en Erna) gasfornuis met oven, 2 dubbele Epedadivanbedden, Gerocassette enz. in het perceel Min. Lelielaan 12 te Velsen (Velserbeek). BEZICHTIGING: Vrijdagmiddag 23 Oct. van 25 uur. Maandagmiddag 26 Oct. van 2—5 uur VEILING: Dinsdagmorgen van 10.3012.30 uur. Dinsdagmiddag van 1.30einde veiling. Geen goeden kunnen worden ingebracht. Nadere inlicht, bij de Notaris en makelaar voornoemd. Goudse Moppen, per 250 gram50 ct. Kattentongen, per 250 gram55 ct. Cocosoublies, per 250 gram55 ct. Koggetjes, per 250 gram 60 ct. Ronde sprits, per 250 gram60 ct. Pain d'Amande, per 250 gram65 ct. Cake, 4 ons, keurig verpakt1.10 Macronen, per stuk10 ct. Speculaasstukken, per 10 st55 ct. Cakejes verpakt in cellophaan, per 5 stuks voor40 ct. Amandelringen per 5 stuks 65 ct. Amandeltaarten, per stuk85 ct. Echte Roomboterbeschuit, per grote rol van 14 stuks25 ct. Zwaar gevulde krentenslofjes, per stuk65 ct. Grote Rozijnenbollen, per stuk 65 ct. Het blankste, voedzaamste en lekkerste brood dat te koop is. Dat wij U met dit alles nog lang mogen Dienen, is de wens van: PRIVé-LES S. P. D. v. bedr. adm. gevr. Brieven L 1943. NETTE WERKSTER gevr. voor een dag p. w. Kerkweg 119, Santpoort. WERK GEVR. door gepens. alle voork. werkzaamheden. Brieven L 1946. NET PERSOON GEVR. om in wijk te horen en bezorgen. Slagerij Butter, Kennemer- laan 50, IJmuiden. WIL DEGENE, die mijn postduif heeft opgevangen, ringno. H'48 228026 zo spoe dig mogelijk aan mij terug bezorgen, daar ik zeer gedu peerd ben, erfenis. Wolfram straat 7, IJmuiden. WONING of GEDEELTE ge vraagd in Driehuis, Sant poort of IJmuiden door jong echtpaar z. k. Br. L 1793. LENING a 600 tegen rente gevr. d. ambtenaar, vaste be trekking. Brieven L 1948. Sinds 1909 Makelaars - Veilingmeesters - Beëd. Taxateurs Nieuwe Gracht 74 - Parklaan 22 te Haarlem FAILLISSEMENTS- en INBOEDELVEILING Donderdag a-s., aanv. 10 uur, waarin o.m. opge nomen wegens FAILLISSEMENT de COMPLETE WINKELVOORRAAD ener WONINGINRICH TING Ter veiling zullen o.m. komen: mahonie- en blank-eikenh. Eetkameram.; diverse Slaapka- meram.; Bank- en Clubstellen; Haardfauteuils; mah. Boeken- en Glazenkast: Dressoirs; Schil derstukken (C. Artz, J. Bilders e.a.); Perz. Ta felkleden; Klooster-, Schuif- en Keukentafels; plate-zilv. Thee-serviezen; Opklapbedden met ombouw: 300 Mtr. Cocosloper (100 en 150 cm breed); Keukenstoelen; Toonbanken; Haarden; Kachels etc. etc. ALSMEDE: 4500 kg. Spuitverf en Lak. KIJKDAG: WOENSDAG a.s. van 10 tot 15 uur. Dagelijks kunnen Kunst, Antiek en Meubilair worden bijgevoegd. Tel. Expeditie 13845 Wegens vertrek naar buitenland TE KOOP een zo goed als nieuwe DAMES-SPORTFIETS, slechts en kele malen bereden. Prys 97.50. Te bezichtigen: Van Tuyll weg 13 te Velsen. EEN KAMER met z. m. war me maaltijd door onderwij zeres Chr. School, liefst in IJmuiden per 1 Nov. Br. p/a. H. Remiëns, Merellaan 8. PAKHUIS te huur gevr. nw. of oud, IJmuiden. Br. L 1947 WINTERBERGING B. M. f 25. Lier en lorrie aanwezig. Inl. Brieven L 1944. AUTOSTALLING agb. bij het Velserduinplein. Te bevr. C. de Feber, Velserduinweg 11, IJmuiden-O. TEHUIS GEVRAAGD voor jonge hondjes. Tollenslaan 6 Driehuis. VOOR GOEDE SCHOENRE PARATIE naar G. Oldenburg Lagersstraat 14. Tel. 5753 HUIDVERZORGING, ontha ring, verw .v. wratten, moe- dervlekk., v. aanbev. H.H. Dok. Pijnboomstr. 6 Tel. 24402 HERBOUWPLICHTEN te k. gevraagd. Brieven L 1941. HERBOUWPLICHT te koop gevr. Brieven L 1940. TE KOOP: 1 m. fiets 10-16 j. 1 jong.fiets 8-12 j. 1 kleine herenfiets. Te bevr. Zondag Rijnstraat 37 bov. IJm. 3 AUTOBANDEN te koop m. binnenbanden, gecoverd 32x6 Alex. Bellstraat 29 A, IJm. JONGE HENNEN te koop bij stek, Acaciastraat 37, IJm.O. ETNA HAARD te koop, rood bruin. Rijksweg 336, Santpoort (Dorp). KL. B. M. agb. f 250, Winter- berging inbegrepen. Brieven L 1945. MOTOR 125 c.c. te koop in pr. st. IJsselstr. 81, IJm. TRIUMPH '34, 500 c.c. z. k. Stationsweg 97. Velsen. HERBOUWPLICHT te koop pl.m. 400 M3. woon- en 600 M3. bedrijfsruimte. Brieven L 1942. AUSTIN 8, in pr. st. f 950. Tel. K 2560—8550.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3