BISCHOFF VISSERJJ-VARJA Costumes Locodrijver G. Vogelzang vierde het zilveren jubileum bij Hoogovens Santpoort maakte kennis met het werk van de Rekkense inrichtingen Flavenberichten Heemskerk Castricum Velsen-Noord 9 Feest bij de afdeling Vervoer Geslaagde feestavond van Ned. Herv. Jeugdraad Eerste bouwkas-woning officieel overgedragen „Sportiviteit" het belang rijkste van de sport Schooltandverzorging doet goed werk Moderne Najaars- Ook Beverwijkse VARA viert zilveren jubileum Leden van De Pion in onderlinge strijd Eerste drie bouwkas- woningen op stapel Wegverbreding bij gevaarlijke hoek op Wijkerstraatweg Film- en lezingavond Scheepvaart DONDERDAG 15 OCTOBER 195*3 „Zingen jongens, de ruiten zijn verze kerd". Onder dit motto werd tijdens het enthousiast gevierde jubileum van de heer G. Vogelzang, locodrijver bij de Afdeling Vervoer van de Hoogovens, in het schaft lokaal van deze afdeling, de samenzang in gezet. Namens de directie werd de jubi laris gecomplimenteerd door directeur ir. P. van Dclden, die ook de gebruikelijke envelop overhandigde. De chef van het transportwezen, de heer W. Wiersma, sprak er zijn genoegen over uit, dat de af deling thans weer eens een jubileum kon vieren. Vervolgens wierp spreker een terugblik op de carrière van de jubilaris, die be gonnen is bij de Buizengieterij van Hoog ovens, en in 1948, op eigen wens, werd overgeplaatst naar de Afdeling Vervoer. Thans is de jubilaris loco-drijver. Dit is een werk, dat boeiend is: het drijven van de locomotief en het in de hand hebben van een gehele trein, is een bekorend werk, maar ook een werk, dat betrouw baarheid en verantwoordelijkheidsgevoel vereist. De jubilaris heeft bewezen over deze eigenschappen te beschikken. De heer Wiersma dankte hem voor hetgeen hij voor de afdeling heeft gedaan. Een goed bespeelde accordeon, die in de handen van de heer J. H. C. van Heus- den een collega locodrijver tot een stimulans werd van een daverende samen- Woensdagavond heeft de Nederlands Her vormde Jeugdraad van Heemskerk in zaal Dam een feestavond gehouden, waaraan werd medegewerkt door de Christelijke mond-accordéonvereniging „Excelsior" en het Kennemer Cabaretgezelschap. „Excel- sioi-", onder leiding van de heer C. Bakker, opende het programma met enige vlotte nummers De prestaties van deze vereniging die op 1 September 1952 werd opgericht, zijn in stijgende lijn. Na' de pauze kwam het Kennemer Caba retgezelschap, onder leiding van de heer R. Pletting, voor het voetlicht. Vooral de heren Henk van Lint en Piet Bruyns vielen hierbij op door hun goede spel. Ook de heren Nic. Geerlofs en Nier Pletting gaven blijk uit het goede hout te zijn gesneden. Mevrouw KrugerKluft en mejuffrouw Iieny Franse vormden het vrouwelijke ge deelte van dit gezelschap, dat een zeer goede indruk heeft gemaakt. Woensdagmiddag is de eerste in Heems kerk gereedgekomen woning, die werd ge financierd door de N.V. Bouwkas Noord- Nederlandse gemeenten, öffiéieel aan de eigenaar overgedragen. I)it huis is van het type „Crocus" en staat aan de Oosterweg. De eigenaar, de heer L. Neeft, ontving uit handen van de heep C. H. van Brero, in specteur buitendienst van dé bouwkas, de sleutel. De heer Van Brero noemde het een grote vreugde, dat in de gemeente Heems kerk, die zich in Januari 1952 bij de bouw kas aansloot, nu al de eerste woning is ge reedgekomen. De heer Van Brero prees de gemeente-secretaris van Heemskerk, de heer H. C. Schram, voor het vele werk, dat hij in het belang van de spaai-ders doet. Burgemeester H. Nielen voerde ook het woord en sprak de wens uit, dat nog velen het. voorbeeld van de heer Neeft zullen volgen. Hij deelde mee, dat dit jaar nog vijfentwintig woningen van de bouwkas gereed komen of nog in aanbouw zullen zijn. Er zijn in Heemskerk nu zeventig spaarders, waaronder een zestienjarige jongeman. De gezellenzaal van de K.S.A. te Heems kerk was Woensdagavond tot de laatste plaats bezet, toen de heer G. de Boer, sport leraar uit Beverwijk, voor de jeugdleden van „A.D.O." een lezing hield over de voet balsport. De heer De Boer zette uiteen dat het bij voetbal er niet alleen op aankomt een bal weg te kunnen trappen, maar dat het belangrijkste is de hersens te gebrui ken. Hij drukte de jongeren op het hart, dat een speler zich steeds van de sportieve zijde moet laten zien. De heer De Boer merkte op, dat het straatvoetbal thans zo goed als verdwenen is, doordat de sport verenigingen de voetballiefhebbers opvan gen en de jeugd hierdoor bijbrengt wat voetbal is. Spreker nam als voorbeeld de wedstrijd tussen het ,,Fifa"-elftal en „Bar celona", waarin men het volmaakte voetbal kon bewonderen. De heer De Boer wees erop, dat er met regelmatige training veel te bereiken valt. Tijdens de jaarvergadering van het „Al gemeen Ziekenfonds Heemskerk en om streken" deelde de secretaris, de heer R. v. d. West, in zijn jaarverslag mee, dat er in 1952 3340 kinderen aan de schooltand verzorging hebben deelgenomen. Van dit aantal hadden er 382 een slecht gebit. Dit aantal ligt hoger dan in de voorgaande jaren. Uit het financieel overzicht van de admi nistrateur, de heer H. v. d. Zon, bleek dat er een flink batig saldo in kas is. Bij de bestuursverkiezing werden de heren G. Verduin en H. v. d. Zon. die zich wegens drukke werkzaamheden niet her kiesbaar stelden, vervangen door de heren P. van Duivenvoorde en H. J. van Duiven voorde. Wat de tuinders kregen Er worden ook in Castricum steeds meer spruiten op de groentenveiling gebracht. Woensdag viel een behoorlijke aanvoer van deze wintergroente te noteren. De prijzen waren van f 0.24-f 0,62 per kiio. De aan voer van dubbele bonen neemt af. De nachtvorst zal hieraan niet vreemd zijn. Niettemin kregen de Kennemer tuinders er IO.38-fO.-71 per kilo voor betaald. Voor de andere groente kregen de tuinders: sla êö.5-f0.08; bloemkool f0.08-f0.19; an dijvie f 0.06-f 0.09: aardheien f0.38-f0.56 Iper doosje; aardbeien f 3.25 per maand. zang, was het eerste intermezzo van deze gezellige middag. De heer J. J. Verswijveren, chef van het Vervoer, stapte vervolgens op het podium om te danken voor de prettige samenwer king, die hij steeds van de jubilaris mocht genieten. Vervolgens was hij de woord voerder van de jubileumcommissie, na mens wie hij een fraaie pendule aanbood. Een bloeiende plant was de tolk van de hartelijke gevoelens jegens jubilaris' echt genote. Toen was de beurt aan de heer J. W. Dijkman, die de geest van een jubileum roemde: hartelijk en recht uit het hart. Tot de jubilaris persoonlijk zeide hij: „Je bent een pracht kerel" en dat dit niet het oordeel van spreker alleen was, bleek uit de geschenken, die hij overhandigde en waarvan een jong raskonijn wel de „clou" was. Hartelijk werd er bij deze gelegenheid gelachen en men stemde spontaan in met de slotwens van spreker: „Vele goede wachten, en geluk!" Daarna trad ir. D. H. Soeters voor het voetlicht om de jubilaris te bewijzen, dat zijn vorige werkkring, de Buizengieterij, hem niet had vergeten. Dit was de strek king van de hartelijke en bondige rede van de spreker, die niet naliet op te merken, dat men zijn vertrek had betreurd, omdat de jubilaris een gewaardeerd werker is. Aangezien de jubilaris echter kennelijk in zijn huidige functie „zijn draai had", vond spreker het prettig aan de overplaatsing te hebben medegewerkt. Tenslotte betrad de heer Wiersma het podium om de geluk wensen over te brengen van Bedrijfsdirec teur ir. F. W. E. Spies, die helaas verhin derd was. Hierbij werden het vererend Ge tuigschrift en het Gedenkbord der Maat schappij overhandigd. ADVERTENTIE prachtige moderne gedekte najaarstinten, zuiver wollen Kamgarcns, Tropicals en Multi-Collours SPECIAALZAAK Oosterduinweg 26 IJmuiden ontving deze week weer een enorme collectie in alle ma ten, ook lengtematen Prijzen 145.-, 135.-, 129.-, 119.- 109.-, 98.-, 89.-, 79.-, 69.-, 59.- Prachtige coupe en pasvorm met kameelhaar binnenwerk. De afdeling Beverwijk van de V.A.R.A. houdt ter viering van het 25-jarig bestaan der afdeling op Donderdag 26 November een feestavond in het Luxor-theater. Op deze avond wordt eerst een receptie gehouden. Daarna volgt het optreden van een cabaretgezelschap en de afdeling Bever- wijk-Velsen-Noord van de „Stem des Volks". In Nederlands Nieuw Guinea 'verrichten vele landgenoten thans exploratie werk om dit gebied geleidelijk tol ontwikkeling te brengen. Een der steunpunten voor de exploratie is de kampong Demta. Boven: een doorkijkje in de kampong Demta. Onder: op de Mamberamo-rivier in Nederlands Nieuw Guinea krioelt het van kroko dillen. De jacht op deze dieren levert altijd.goede, resultaten op. Hierbij wordt gebruik gemaakt van in Nederland gebouwde kustvaartuigen. Vijf trawlers. Voor de eerste beurt lagen gistermorgen aan de kant de Haar lem met 2300 kisten haring, de Bergen met 2200 kisten, en de Herman met 2200 kisten. Voor een zevendaagse reis besomde de „Haarlem" f 23.300, de Bergen voor een achtdaagse reis f 20.700 en de „Herman" na zes dagen op de haringgronden f 24.300. Voor de tweede beurt kwam dan de Lim- burgia in aanmerking. Veertien honderd kisten haring werden gelost en de besom ming bedroeg f 13.800 voor een zevendaag se reis. De „Norma Maria" kwam met het mooie schip vis ook aan bod en besomde na een negen daagse reis f 27.090 voor 450 kisten makreel, 130 kisten schelvis, 130 koolvis, 80 haring, 30 wijting, 60 rog en vleet en 20 radio. Verder waren nog bin nen een Wiron-kotter, die f 7.280 maakte en een paar Noordloggers en flink wat kleine vaart met bii elkaar ruim acht dui zend kg. tongen. De AM. 17 sloeg er f 6080 uit en de KW. 133 haalde de som van f 6370. Om de elf gulden. De goede haring vond ook Woensdagmorgen weer een ko per. De prijs zat om de f 11 per kist. De slappe haring bleef staan. De makreel van ae „Norma" zette duur in (f28f30) om later tegen twee uur toen het voor vele kopers te laat was om ze nog in de hang te hebben terug te lopen tot ongeveer f 20. De makreei en ook de vis van de „Norma" waren prima, dat mag gezegd. Kabeljauw voor de Belg. Als gewoon lijk kocht de Belg weer de kabeljauw. De rijen uitleggers gingen van f 135 voor de zwaarste rij tot om en de bij f 100 voor de gewone rijen. Kisten kabeljauw leverden ongeveer f 160 op. Ook de roggen en vleten van de Norma gingen naar het Zuiden. De vleet was duur f 11 per stuk en de grote roggen deden f 58 per hoop (twintig stuks). Rondvis prijzig. De rondvis was aan de dure kant. Maandag was er weinig, maar gisteren was er bijna niets. Alle handelaren waren „los". Piepers liepen van de f 33 tot f 38, pennen deden f 45 en de gullen wa ren natuurlijk ook duur. De torren gingen van de hand tussen de f 22 en f 30, middel gullen voor f 40 en de grote deden het goed met f 50 per kist. De zwarte kool van de „Norma" bracht ook flink geld op. De grote kisten (125 kg.) zaten tussen de f66 en f 86 en de kleine kisten (50 kg.) om de f30. Gelijk. De tongen bleven stijf aan de prijs. Alleen de lappen toonden enige nei ging tot zakken. De prijzen waren: lappen f2.75, grootmiddel f 1.65, kleinmiddel ook Tijdens de onderlinge wedstrijden in hotel Meijer van de Castricumse Schaak club De Pion, is de clubkampioen van het vorige seizoen, de heer C. Bennes, op te genstand gestuit. In ongeveer gelijke stel ling zag de kampioen namelijk zijn partij tegen Werner Uhl afgebroken. Niet min der spannende ontmoetingen waren de par tijen S. van Weeren-Th. de Smalen en C. J. Heeck-P. Bouwen. S. van Weeren en C. J. Heeck zagen zich genoodzaakt in tijd nood een stuk weg te geven en zodoende kon het gebeuren dat hun Tegenstanders met de overwinning gingen strijken. De strijd tussen L. J. Born en P. Bouwen ging aanvankelijk gelijk op, doch de betere kijk op het spel deed P. Bouwen een over winning behalen. In de afdeling B en C deed J. Lute tegen J. Rozing een verkeer de zet, hetgeen Rozing de volle winst ople verde. Notaris A. van Cranenburgh be haalde beide punten op Hoogervoorst en arts. A. de Jongh verraste een ieder door P. Beekman te verslaan. B. Schlosser deed wat van hem verwacht werd en won van A. Kortekaas. De partij H. Niemeijer-P. Zwart werd een zege voor Zwart en wacht meester C. Werner toonde zich de meer dere van P. Bakker. In Castricum worden thans voorberei dingen getroffen voor de bouw van drie woningen met schuurtjes, onder supervisie van de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten. Aan de Vondelstraat zullen twee woningen verrijzen, met als toekom stige eigenaars, de heren H. Roodnat en S. Kramer. De heer P. Hofman krijgt een dergelijke woning aan de Brederodestraat. Het Castricums college van B. en W. heeft inmiddels de voor de bouw verëiste ver gunningen verstrekt. De dienst van Openbare Werken is thans bezig tegenover de wegendelta van Cor- vérsïaan en Koningsweg aan de Wijker straatweg ten verbreding aan te brengen, die een mogelijkheid tot parkeren geeft vlakbij de politiepost. Op dit verbrede gedeelte, waarvoor een flink stuk van het trottoir is afgenomen, is het eveneens mogelijk voor de vaak optre dende verkeersbelemmeringen cp deze hoek van de voorrangsweg het van de pont komende verkeer (dus ook wielrijders), dat zich over Koningsweg of Corverslaan moet begeven, tijdelijk op te vangen, tot dat de gelegenheid om over te steken vrij is. De maatregel zal overigens wel een verbetering, maar geen afdoende oplossing op de beruchte hoek betekenen. Grondstoffen aanvoer Woensdagmiddag is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Zweed se s.s. „Hollandia" met 1632 ton houtstof uit Gothenburg. Kleuteronderwijzeres Aan de Marauette-kleuterschool te Heemskerk is tot onderwijzeres in de vaca ture van mej. A. Kluft aangesteldt mej. V. Velde uit Velsen-Noord. IN SAMENWERKING met de Hervormde gemeente te Santpoort werd Woensdag avond in het Jeugdhuis aan de Burgemeester Enschedélaan een filmavond van de Rekkense inrichtingen gegeven. Ds. D. Tersteeg zei in zijn openingswoord dat deze avond speciaal gekozen was, omdat de gezinsweek voor de deur staat. In deze week wordt het gezin centraal gesteld en wordt aangegeven hoe volgens de Bijbelse en Christelijke normen het gezin eruit dient te zien. „Er zijn echter gezinnen", zeide ds. Tersteeg, „die niet geestelijke en lichamelijk bevoordeeld zijn. De bedoeling van deze avond is dat wij liefde krijgen voor het werk dat onder anderen door de Rek kense inrichtingen wordt gedaan". De heer C. A Husen, leidèr van de pro- pagandadienst van de inrichtingen gaf ver volgens een overzicht van het werk. De Rekkense inrichtingen zijn ontstaan tussen 1900 en 1910 toen bij het reclasserings- werk bleek, dat er veel zwakzinnigen wer den misbruikt bij het plegen van inbra ken. Men stelde ziph tot taajo de zwakzin nigen te verplegen. Later groeide dit uit tot het verplegen van moeilijk opvoedba- ren (psychopaten). „Vgn de 600 verpleeg- B. en W. verleenden bouwvergunningen Burgemeester en Wethouders van Castri cum hebben aan de volgende personen een bouwvergunning verleend: O. J. Meijer, voor de bouw van een woonhuis met garage aan o'e Helmkade; D. Kwist, voor de bouw van een woonhuis aan de Burge meester Lommenstraat; A. Castricum, voor de verbouwing van het dubbel woonhuis aan de Ciewegj II. Iloek, voor de verbouw van het woon-winkelhuis aan de Breede- weg; fa. S. J. Schram, voor de bouw van een werkplaats aan de Overtoom. Het aan tal verstrekte vei-gunningen bedroeg 13, in welk aantal de dx-ie „bouwkaswoningen" zijn begrepen. den in de Rekkense inrichtingen zijn er 500 psychopaat" zei de heer Husen. Over deze laatsten wilde hij in het bijzonder spreken. Een psychopaat is iemand die er over het algemeen normaal uit ziet, maar zich door bijzondere kentekenen tot psy chopaat stempelt. „Bij iedex-een is psycho- patie in min of meerdere mate latent aan wezig" meende spreker. „Door omstandig heden kan dit uitgroeien". Er zijn tiental len ooi-zaken tot groei bij psychopatie en spreker noemde opvoedingsfouten de groot ste hiervan. Van één der andere oorzaken noemde hij het voorbeeld van een. anaial Indonesische vrijwilligers die zich ver van huis tot onverantwoordelijke daden lieten verleiden en momenteel in de in- richtingén worden verpleegd. „Hoewel het niet erg bemoedigend klinkt", zei de heer Husen, „moet ik toegeven dat succes tot herstel zeer gering is, maar men moet niet vergeten dat wij de „moeilijkste" mensen uit Nederland verplegen, die voor dien al in andere inrichtingen zijn ver pleegd". De leeftijd van de verpleegden loopt van 6 tot 80 jaar en ouder en 60 hiervan is crimineel. Vervolgens gaf de film „terug naar de hoofdweg" een uit stekend overzicht van het werk der in richtingen. Des middags waren al twee jeugdvoorstellingen gegeven, waarbij de film „zijn beste vriend" werd vertoond. f 1.65, tongen tussen f 1.25 en f 1.35 en de slips wat gezakt met f 0.80 per kg. De tax-bot was ook duur, maar de Belg kon nog wat gebruiken: ongeveer i 2.30 per kg. Weinig schol? Er was gistei'en niet veel schol in de hal. De drietjes liepen van f 12 tot f 17 en de tweetjes deden voor de beste soort f 27 en voor de zogenaamde zwai-te scholletjes f22. Schol I werd be taald met f.35 en zetschol bracht vijf gul den meer op. De laatste twee soorten gin gen naar Engeland. Vanmorgen. Voor vandaag lagen gis teravond binnen de „Vikingbank", „Gel- ria" en „Petten". De „Hoop" zou zeer waarschijnlijk in de tweede losbeurt ko men lossen 450 makreel, 100 schelvis en 50 kabeljauw en gul. De Annie" IJm. 14 komt vermoedelijk voor de Vrijdagmarkt. De vangst; bedroeg gistei-morgen onder meer 160 kisten makreel. De Rotterdamse „Dirk" verscheen vanmorgen voor de Wa terweg en heeft in Vlaardingen zijn elf honderd kisten haring gelost. De ..Antje" heeft de reis wegens het slechte weer afge broken en komt ook op de haven aan. Uit het IJselmeer. Dinsdag werd door 40 vaartuigen op Urk aangevoerd: 1849 pond lijn- of beugaal, prijs f 0.99f 1,07; 675 pond snoekbaars, prijs f 0,57f 0,60: 40 pond rode baars, prijs f 0,59f 0,61672 pond voorn, prijs f0.06, alles per pond. Prijzen van Woensdag. Gr. tong 2.85-2.50, grm. tong 1.86-1.63, kim. tong 1.66-1.50, kl. tong I 1.54-126, kl. tong II 0.99-0.76, tax-bot I 2,70-2.20, alles per k.g.; tarbot II 81, tarbot IV 52-32, kl. griet 27-23, gr. schol 54-46, grm. schol 57-42, kim. schol 40-35, kl. schol I 35-28, kl. schol II 32-8, schar 30 50-10, bot 31-25, v. haring 12.10-10.50, makreel 30.50-19. gr. schelvis 65-46, grm. schelvis 69-48, kim. schelvis 60-46, kl. schelvis I 53-42, kl. schelvis II 41-11, wijting 30-8 gr. gul 63-56, mid. gul 55-41, kl. gul 31-21, kl. haai 31-28, kl. koolvis zw. 31-20.50, kl. koolvis wit 42, kl. rode poon II 12.50-9, alles per 50 kg.: gr. kabeljauw 2.72-1.44. gr. koolvis zw. 86-66, gr. koolvis wit 98, gr. leng 102, alles per 125 kg. Aanvoer van Woensdag: 382 kisten tong en tarbot, 4 griet, 827 schol, 94 schar, 8 bot, 8075 haring, 500 makreel, 605 schel vis, 410 wijting, 170 kabeljauw en gul, 4 leng, 11 kl. haai, 10 poon, 145 koolvis en 75 diversen, totaal 11320 kisten. Besommingen van Woensdag. IJm. 54 Limburgia f 13.800, IJm. 16 Bergen f20.700, IJm. 6 Norma f27.090, twee traw lers met f47.500. KW. 51 f4700, KW. 163 f 6370, KW. 84 f 3584, IJm. 210 f 7280, Am. 16 f4780, Am. 17 f 6080, HD. 125 f 3930, Tx. 33 f 2666. Sch. 11 f 1400, IJm. 77 f 240, KW. 189 f 575, KW. 35 f 965. Woensdag 14 October kwamen de haven van IJmuiden binnen: Nestor van Rotterdam. Nottingham van Londen. Maas van Ant werpen. Surte van Norsbron. Flamingo van Sundsvall. Lord Shursh van Mormugoa. Zuiderkruis van Halifax. Roelf van Gdynia. Bab T van Köpmansholm. Valoshaeisk van Kalingrad. Secans van Hamburg. Gliwice van Riga. Glaucus van Port Saïd. Vertrokken zijn: Asketot naar Detroit. Mentor naar Hamburg. AÖvcnce naar Gent. Joseph Camaret naar Le Havre. Rica naar Rostock. Wolanda naar Goole. Rionia naar Londen. Dieter Waltraut naar Hamburg. Berkelstroom naar Mistley. Eban naar Nord- wald. George Foch naar Hamburg. Annie naar Woolwich. Nero naar Rotterdam. Regina Hendrika naar Stockholm. Gooiland naar Buenos Aires. IJstroom naar Fowey. Plato naar Rotterdam. Albergen naar Rotterdam. Carpo naar Rotterdam. Aagtekerk. 13 v. Legaspi n. Bangkok Agatna, 14 v. Soerabaja te Pladju. Amor, 13 dwars Wight 14 Rotterdam verw. Ampenan, 13 v. Calcutta n. Singapore. Armilla, 13 v. Haiphong te Piadju. Alarnak, 14 te Suez. Alcyone, pass. 13 ten W. Canarische eil naar Antwerpen. Alpherat, pass. 13 ten O. Fernando Noronha n. Rio tie Janeiro. Altair, pass. 13 Fernando Noronha n. Las Palmas Argos, 13 te Sevilla. Aalsum, 13 te Belawan. Albireo, 14 te Bahia. Aldabi, 14 v. Antwerpen te Rotterdam. Alioth, 13 te Santos. Amor, 14 te Rotterdam. Arnedijk, pass. 13 Vlissingen n. New Yerk. Abbedijk, 13 te New York. Almdijk, 13 te Houston. Axeldijk, 13 te Boston. Aichiba, 13 dwars Beachyhead n. St. Vincent. Alderamin, 13 v. Basrah n. Bahrein. Aletta, 1 250 m. Z. Bangkok. Alwaki, 13 100 m. ZO. Bermuda. Amsteldijk, 13 235 m. O.t.Z. Malta. Amstelpark, 13 480 m. N. Azorcn. Annenkerk, 13 t.h.v. Lissabon n. Genua. Arendskerk. 13 800 m. W.NW. Minikoy. Bali, 13 v. Aden n. Rastanura. Banka. 13 v. Singapore n. La Buan. Bintang, 13 v. Tj. Pnok n. Singapore. Blommersdijk. 13 v. New York te Antwerpen. Blijdendijk, 13 v. Norfolk n. Antwerpen. Boissevain, 13 v. Durban n. Mauritius. Bonaire, 13 580 m. ZW. Fayal n. Plymouth. Baarn, 13 300 m. W.ZW. Scilly s. Bandjermasin, 13 te Ilinako. Blitar, 13 450 m. ZO. Diego Garcia. Bloemfontein, 13 110 m. W. Port Nolloth. Borneo, 13 250 m. ZW. Padang. Breda. 13 300 m. NO. Fayal. Chama, 13 te Curacao. Cistula, 13 v. Singapore te Miri. Claveila, 14 v. Pladju te Singapore. Cleodora, 12 v. Pta Cardon te Rio de Janeiro verwacht. Congostroom. 13 v. Monrovia te Takoradi. Celebes, 13 v. Suez n. Belawan. Cottica. 13 1020 m. NO. Barbados. Caitex The Hague, 13 v. Rotterdam te Sidon. Caltex Nederland, pass. 14 Gibraltar n. Sidon. Caitex Delft, 13 70 m. W. Algiers. Caltex Pernis, 13 50 m. NO. Bougaroni. Caitex Utrecht, 13 125 m. N.NO. Kp. Viiauo. Camphuys, 14 v. Makassar te Soerabaja. Delfshaven, 13 v. St. Vincent n. R'dam. Delft, 14 v. Amsterdam te Curacao verw. Dongedijk, 13 v. Rotterdam n. Londen. Duivendijk, 13 te San Francisco. Enggano, 13 te Genua. Eemdijk, pass. 13 Fayal n. Havana. Erinna, pass. 13 Sombrero eil. n. Stanlow. Elmina, 14 v. Hamburg n. Rotterdam. Esso Amsterdam, 13 560 m. W.ZW. Flores. Gaasterland, 13 te Paranagua. Gaasterkerk, 13 310 m. O. Albany. Gadila, pass. 13 Melville baai. Hathor, pass. 13 Finisterre n. Tunis. Hilversum, 13 v. Swansea n. Port Said. Heemskerk. 13 v. Lorenzo Marquez te Durban. Hector, 13 290 m. O. Malta. Hydra. 13 275 m. W. Bermuda. Indrapoera, pass. 13 Daedalus n. Aden. Ivoorkust, 13 180 m. O.ZO. Madeira. Joli. v. Oldenbarnevelt, 13 Djeddah gep. n. Aden Jupiter. 13 v. Arzew n. Gibraltar. Jagersfontein. 13 480 m. O.ZO. Kieldrecht, 14 v. Rotterdam n. Bremen. Kota Gede, pass. 13 Vlissingen n. Londen. Kota Inten. 13 v. Penang n. Belawan. Kedoe. 13 145 m. O.t.Z. Malta. Larenberg, pass. 12 Finisterre n. Savona. Liseta, 14 v. Padang te Pladju. Lekkerkerk, 14 v. Antwerpen te Rotterdam. Loosdrecht. 14 v. Massawa n. Port Soedan. Laagkei'k, 13 t.h.v. Khorya Morya baai. Langkoeas, 13 v. Balikpapan n. Makassar. Leersum, 13 80 m. W. IJmuiden. Leopoldskerk. 13 160 m. ZW. Kreta. Leuvekerk, 13 100 m. O. Madras. Lombok, 13 500 m. ZW. Minikoy. Luttekerk, 13 v. Hamburg n. Rotterdam. Lawak. 14 v. Muscat te Bahrein. Maashaven, 13 v. Takoradi n. Freetown. Macoma, 11 v. Adelaide n. Curacao. Malvina. pass. 13 Lands End n. Curacao. Marisa, 13 v. Singapore n. Miri. Metula, 30 te Beira verwacht. Mitra, 15 v. Haifa te Berre verw. Molenkerk, 13 v. Marseille te Genua. Muiderkerk, 14 v. Genua te Marseille. Maasdam, 14 v. Rotteiciam te New York verw. Meerkerk, 14 te Teneriffe verwacht. Modjokerto, 13 v. Aden 14 Djibouti verw. Maas, 14 te Amsterdam verwacht. Mariekerk, 13 v. Teneriffe n. Antwerpen. Markelo, 13 v. Iladerslev n. Hamina. Merwede, 12 Bronsville te New Orleans. Macuba, pass. 13 Runsal Jebel n. Mena el Ah- madi. Malea. 13 570 m. ZO. Christmas eil. Manoeran, 13 300 m. ZO. Anderhalfgraadskan. Marpêssa, 13 dwars Palawan eil. n. Niigata. Mataram, 13 te Semarang. Musi, 13 Pladju n. Pcnarog. Nigerstroom, pass. 12 Las Palmas n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 13 280 m. O.NO. Kp. Race. Nestor, 13 te Amsterdam. Notos, 13 te Barcelona. Ondina, 14 te Singapore. Ovula, 15 v. Rotterdam te Aruba verw. Oranjestad, 14 te Madeira verwacht. Orion, 14 v. Antwerpen te Rotterdam. Prins Joh. W. Friso, pas. 13 Quebec n. Port Alfred. Prins Willem III. 13 v. Montreal te Rotterdam. Poelau Laul, 13 v. Makassar n. Balikpapan. Prins Maurits, 13 520 ni. W. Valentia. Ridderkerk, 15 v. Port Said te Genua verw. Rita, 14 v. Singapore te Bangkok. Rotula, 30 v. Curacao te Yokohama verw. Rijndam, 13 820 m. W.t.Z. Valentia. Raki, 13 v. Semarang 14 te Soerabaja. Roebiah, 14 v. Soerabaja te Makassar. Rotti, 14 v. Probolinggo te Soerabaja. Stad Schiedam, vertr. 15 v. Vlaardingen naar Palermo. Sliedrecht, 13 v. Kaapstad n. Eva Perón. Salatiga. vertr. 14 v. Victoria n. Manilla. Straat Banka, 13 v. Lorenzo Marquez n. Durban Sunetta. 14 v. Miri te Kwawasaki verw. Stad Dordrecht, 13 v. Djidjelli n. Antw. Sumatra, 13 v. Genua te Marseille. Sarangan, 13 te Aleppi. Saroena, 13 dwars Kp. Seiatan n. Singapore. Schiedijk, 13 v. Cheribon n. Semarang. Siaoe. 13 v. Kertapati n. Tjilatjap. Siberoet, 13 v. Tjilatjap n. Soerabaja. Sirrah. 13 ten Noorden v. Madoera. Stad Alkmaar, 13 660 m. W. Scilly's. Stad Rotterdam, 13 410 m. O.NO. Kp. Race. Stad Vlaardingen. 13 510 m. W. Scilly's. Stan vac Djirak, 14 v. Tj. Uban te Bangkok. Straat Soenda. 14 v. Nagayo te Hongkong. Tamo. pass. 13 Finisterre n. Rotterdam. Tarakan, 13 v. Belawan n. Colombo. Taria. 13 v. Pta Cardon n. Santos. Tawali, pass. 12 Perim n. Tj. Pnok. Tero, pass. 13 Madeira n. Rotterdam. Thalatta. 13 v. Mcna cl Ahmadi te Liverpool. Tegelberg, 13 v. Mauritius n. Lorenzo Marquez. Tomori, 13 v. Southampton n. Genua. Tosari, 13 ten anker Damman. Tiba, vertr. 15 v. Buenos Aires n. Montevideo. Tabinta, 13 180 m. N. Massawa n. Belawan. Talisse. 13 450 m. O. Ceylon. Tankhaven I, 13 v. Sungeigcrong n. Singapore. Tankhaven II. 13 v. Tj. Uban n. Saigon. Tankhaven III. 14 te Sungeigerong. Tasman, 13 te Don/ggala. Tibia. 13 dwars Golf v. Masira n. Lands End. Tjikampek. 15 v. Hongkong te T.i. Priok verw. Tjiwangi, 13 v. Suez n. Bulelcng. Trajanus, 13 v. Hamburg te Antwerpen. Utrecht. 14 v. Tj. Priok te Singapore. Van Linschoten, 13 v. Lagos te Duala. Van Outshoorn, 13 v. Padangbaai n. Ampenan. Van Riemsdijk, 13 v. Makassar n. Buleleng. Waterland, 13 v. Buenos Aires n. Amsterdam Waterman. 13 310 m. O.NO. Galapagos eil. Wieldrecht, 13 v. Sidon n. Rotterdam. Waingapoe. 14 te Soerabaja. Winterswijk. 13 220 m. W.t.Z. Lands End. Woensdrec'nt. 13 200 m. Z.ZO. Adelaide. IJsel, 13 v. Oran n. Palermo. Zaan. 13 v. Amsterdam n. Gefle. Zuiderkruis, pass. 13 Lands End n. Amsterdam. I KLEINE VAART Admiraal Courbet, vertr. 14 v. Ayr n. Man chester. Admiraal de Ruyter, vertr. 14 v. Preston naar Brest. Admiraal Nelson, vertr. 14 v. Hernosand naar Zaandam. Albergen, vertr. 14 v. A'dam n. Rotterdam. Astra, pass. 13 Vlissingen n. Dublin. Audacia, 13 v. Whitehaven n. Faroereil. Att. 13 v. Antwerpen te Ipswzch. Annie, 13 te Vlaardingen. Arctic, 13 v. Cork te Londen. Arcturus, pass. 14 Brunsbüttel n. Rotterdam. Arnoudspolder, vertr. 14 v. Antw. n. Oporto. Binnenhaven, 14 v. Ilouaan te Casablanca verw. Betty. 13 v. Rotterdam te Drogheda. Birmingham, 13 v. Harlingen te Goole. Bornrif, 14 v. Amsterdam n. IJmuiden. Brinda, 14 v. Parijs n. Kopenhagen. Beekbergen, 14 te Ilango verw. Bab-T, 13 Kiel gepass n. Zaandam. Betty Anne. pass. 14 Kiel Holtenau. Bill, 13 v. Emden n.Esbjerg. Bernisse, pass. 14 lie de Bas n. Leixoes. Bestevaer, pass. 14 Vlissingen n. Antw. Caland, 14 v. Dordrecht te Vlissingen. Continental, 14 v. Mitidlesbro n. Masnedsund. Cormeran, 14 v. Duisburg n. Londen. Corrie b, 13 v. Bilbao n. Runcorn. Deni, 13 te Frederiksund. Da je Bohmer, vertr. 15 v. Rouaan n. Dakar. Dollard, pass. 14 Biunsbüttel n. Kopenhagen. Duiveland, 13 v. Thames n. Rotterdam. Diligentia, 13 te Port Jerome. Driebergen, verm. 14 v. Pomaron n. Londonderry E. en A. Scheer, pas. 13 Vlissingen n. Antw. Elsenburgh, 13 v. Rouaan n. Londen. Erkalin. verm. 13 v. Londen n. Antwerpen. Ellewoutsdijk, 13 v. Huil te Goole. Fiducia, 13 v. Antwerpen te Yarmouth. Fiat, verm. 13 v. Londen n. Rotterdam. Follonica, 13 v. Ronneby n. Cork. Franka II, 12 le St. Nazaire. Frans, 14 op de Tyne verwacht. Gerry, 13 v. Passages n. Leixoes. Glashaven, pass. 14 Vlissingen n. Antw. Goote, 15 v. Dakar te Nantes verw. Glashaven, 14 v. Rotterdam te Antw. Glory, pass. 14 Vlissingen n. Antw. I-larold. 13 v. Le Havre te Antwerpen. Haskerland, 13 v. Goole n. Kingslynn. Helvetia, 14 v. Kerteminde n. Assens. Hondsbosch. verm. 13 v. Londen n. Zaandam. Hondsrug. 13 v. Logston te Skagen. Hoogezand, pass. 13 Vlissingen n. Bordeaux. Ilias, 13 v. Patras n. Calamata. Ibis, 14 v. Hamburg te Bremen. Ida Pieter, vertr. 14 v. Harstad n. Mesane. Jonex I. pass. 13 Vlissingen n. Londen. Joma, 13 v. Haparauda te Truro. Jutland. 13 v. Barry n. Rotterdam. Joost. 12 v. Rotterdam te Orns.koldsvik. Jan Kreumer. pas. 14 Brunsbüttel n. Nystad- Karei, pass. 13 Vlissingen n. Gent. Koningshaven, pass. 14 Finisterre n. Lissabon. Koningin Juliana. 14 v. Vestervik te Huil. Kathleen pass. 14 Vlissingen n. Engeland. Larix, 13 v. Zaandam n. Rotterdam. Leny, 13 v. Methil n. Hamburg. Leuvehaven. 13 v. Gothenburg n. Malmö. Leo, nacht 14-15 v. Ar.tw. te Emden verw. Lies. 13 v. Somas n. Sharpness. Majori, pas. 14 Vlissingen n. Antw. Maicella, 14 v. Grangemouth te Lerwick verw. May Star, 14 v. Napels n. Mostaganem. Marietje Bohmer. 13 v. Fedala n. Dakar. Marne, pass. 14 Kiel n. Rotterdam. Mare Liberum, 12 v. Antw. te Las Palmas. Menkar, 13 te Casablanca. Merwehaven, 14 v. Safi te Rouaan. Midsland. 13 v. Rotterdam te Dover. Mulan, 14 v. Westpont n. Sligo. Mypuck. vertr. 14 v. Maaloy n. Rostock. Matthew, 13 v. Thameshaven te Jersey. Noord. 14 v. Kingslynn te R'dam verw. Nijenburgh. 14 v. Rotterdam te Stockholm. Noorderlicht, pass. 13 Brunsbüttel n. Kaimar. Nettle, pass. 13 Vlissingen n. Avonmouth. Oleum, 12 v. Middlesbro naar Londen. Olive, verm. 13 v. Londen n. Rotterdam. Olivier van Noort, 13 v. Rotterdam te Svano. Prior, 13 v. Genua n. Djidjelli. Ponza. 12 v. Rotterdam te Ornskoldsvik. Poortvliet, vertr. 14 v. Amble n. R'dam. Robert, pass. 14 Vlissingen n. Londen. Rika, 13 v. Amsterdam n. Rostock. Rijnhaven, 14 v. Port Lyautey te Duinkerken. Rijnstroom, verm. 13 v. Londen n. Amsterdam. Strijpe. 13 Vlissingen n. Duinkerken. Spes, 13 v. Heroen te Gothenburg. Theodora, 14 Guernsey verwacht. Timor, pas. 14 Vlissingen n. Sonderborg. Venus, 14 v. Norwich n. Middlesbro. Vindicat Atque Polit, 12 v. Vardo te Mesane. Virgo, 13 v. Nykoplng n. Kambo. Vivo, 14 v. Vlissingen n. Middlesbro. Vrouwepolder. 15 v. Antw. te Oporto verw. Van Brakel, 13 v. Horsens n. Hargshamn. Willy, 13 v. Vlissingen n. Malmö. Westerdok. 13 v. Wismar n. Bremen. Westerdok. verm. 13 v. Londen n. Amsterdam Westerschelde. vertr. 14 v. Lissabon n. R'dam. Westlaan. vertr. 14 v. Hamburg n. Rotterdam. Westpolder, vertr. 14 v. Rochester n. Rouaan. Westropa, 13 v. Drammen n. Heroen. SLEEPVAART Gele Zee. pass. 12 Bizerta n. Chittagong met zuiger en tankbak. Loire, 13 v. Rotterdam n. slb. Poolzee. Noordzee. 13 v. Agadh- n. Rotterdam. Oceaan. 13 dwars Elba Cape n. Chittagong met zuiger en tankbak. Poolzee. 13 240 m. ZW. Ouessant n. Antw. met Roemeense ms. „Fredrich Engels' Rode Zee. 13 270 m. W. Flores n. Antw. met Duits „Berni Nubel" Tyne, 13 v. Aden n- Port Said.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 11