Koele Frans-Britse verhouding aan vooravond van conferentie Pella stelt voorwaarden voor ronde tafel-conferentie Weerbericht Convair van Sabena stort bij Frankfort neer: 44 doden Autobus reed in volle vaart tegen een boom bij Almelo Grote Drie bijeen Franse regering innerlijk verdeeld over vraag: conferentie Grote Vier of Vijf? Lagerhuis debat over Brits-Guyana De kwestie-Triest Nieuwe incidenten in Belgrado en Triëst Nederland in commissie van goede diensten? Het woord is aan Elf inzittenden gewond, van wie vier ernstig Torad ja-kerk vraagt wapens ii i% i= II fa 3 Rijsttoevoer in Atjeh komt in gevaar Verzoek aan de pers in Indonesië Noorse en Zweedse huizen voor het rampgebied Nieuwe UNO-leden Journalist Hulsbergen in Djakarta overleden Protest tegen oude uithuwelijkingen Terreur van Parui Islam Koningin en Prins naar Frankrijk Weerrapporten ozo ozo 0 0 0 0 zzo 68e JAARGANG No 83 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. A dm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle af delingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 15 OCTOBER 1953 IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 29 7e JAARGANG No 2 36 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.op7,on-enFeestdagen. Abonnement per week 4"' cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman PARIJS (Reulcr). Reuters medewer ker Harold King: meldt uit Parijs: „Aan de vooravond van de besprekingen, die de ministers van Buitenlandse Zaken der „Westelijke Grote Drie" te Londen zullen houden, zijn de Brits-Franse diplomatieke betrekkingen nu niet direct hartelijk. In dien de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Bidault, geen blad voor de mond neemt, zal hij zijn collega Eden moeten mededelen dat de Britse buitenlandse po litiek, zoals die in Churchill's rede te Mar gate tot uitdrukking is gebracht, zowel on der voor- als tegenstanders in Frankrijk van het instellen van een Europees leger beduchtheid heeft gewekt. Churchill zei, dat indien Frankrijk niet meer haast maakt met de verwezenlijking van de E.D.G., men zou moeten overwegen West-Duitsland (via de NAVO te herbewapenen. Het officiële Franse standpunt is dat eerst aan de Sovjet-Unie moet worden ver zocht deel te nemen aan een vier-mogend- hedenbespreking over Duitsland, alvorens het Sovjet-Russische voorstel voor beraad slagingen tussen de „Grote Vijf" Frank rijk, Groot-Brittannië, de Sovjet-Unie, de Verenigde Staten en communistisch China in overweging kan worden genomen. In Franse regeringskringen is echter een toenemende neiging te bespeuren voor het openen van vijf-mogendhedenbesprekin- gen, om op deze'wijze te komen tot. een zozeer gewenste regeling van het Indo- Chinese vraagstuk. Bij zijn vertrek naar Londen, voor de bespreking met Eden en Bidault, heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, verklaard, dat geen bepaald probleem zal worden besproken, maar een reeks problemen, die verband houden met de spanning in de wereld. Het doel van de conferentie is het vinden van „de basis voor een duurzame vrede". Wij mogen natuurlijk niet verwachten, aldus de minister, dat wij in één bijeen komst oplossingen voor alle bestaande pro blemen zullen vinden, maar we hopen enige voortgang te kunnen maken met het vin den van de weg, die wij en anderen kun nen gaan om gezamenlijk de spanning te verminderen. „Het pad naar vrede is breed en staat open voor allen die willen samen- LONDEN (Reuter) In het Britse La gerhuis zal de volgende week Donderdag een debat worden gehouden over de ge beurtenissen in Brits Guyana. De Britse regering heeft voorts inge stemd met een verzoek van de Labour- oppositie om een officieel verslag te publi ceren met de redenen voor de schorsing van de grondwet in de kolonie en het ont slag van de plaatselijk gekozen ministers. In dit verslag zullen bewijzen worden gegeven voor de beweerde samenzwering van leiders der progressieve volkspartij om van de kolonie een communistische staat te maken. Dr. Tsjeddi Jagan de afgezette premier van Brits Guyana, kan geen passage per vliegtuig naar Londen krijgen en de Brit se minister van Koloniën, Oliver Lyttelton zal hem niet ontvangen, voordat Harold Hopkinson, minister van Staat, terug is om verslag uit te brengen over de toestand in de kolonie, aldus heeft de voorzitter dei- progressieve volkspartij van Brits Guyana, die met Jagan naar Londen wilde om per soonlijk de zaak van de partij uiteen te zetten, meegedeeld. Dinsdagavond hebben brandstichters ongeveer 16 hectare van een suikerplan tage verwoest nabij Georgetown. Onmid dellijk werden politiepatrouilles naar het gebied gezonden. De stakingen op de suikerplantages brei den zich inmiddels nog uit. Woensdag leg den de arbeiders op een plantage langs de Demerara ook het werk neer. Er wordt po litie naar de plantages gezonden, om de werkwilligen te beschermen. werken om een nieuwe oorlog te voor komen". De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Georges Bidault, heeft Woensdag op een bijeenkomst van de Franse minis terraad de inhoud van het ontwerp voor de Westelijke antwoord-nota aan de Sovjet- Unie medegedeeld. Een woordvoerder van de regering ver klaarde na afloop van de bijeenkomst, dat de ministerraad zich accoord heeft ver klaard met de inhoud van het ontwerp. Op de bijeenkomst van de ministerraad sprak de Franse vice-premier, Paul Rey- naud, zich opnieuw uit voor een bijeen komst van de „grote vijf", met deelneming van communistisch China, aldus wordt uit politieke kringen te Parijs vernomen. Bi dault antwoordde hierop, dat elke over haaste stap tot het houden van een dei'ge- lijke bijeenkomst op het ogenblik onge legen zou komen. DJAKARTA (Aneta). In een com muniqué van het sub-tei-ritoriaal comman do van Atjeh wordt gemeld, dat tot 12 October in het regentschap Zuid-Atjeh 180 bendeleden zich hebben overgegeven of gevangen zijn genomen. Op 11 October werd in het gebied Kotaradja de Lamn- jongbrug zes kilometer van de stad Kota radja door benden opgeblazen. Het hoofd van de dienst Volkslandbouw in Atjeh, Bhar Agus, verklaarde aan Ane ta, dat indien de kwestie-Atjeh niet snel wordt opgelost en de verbindingen en de veiligheid niet snel worden hersteld, er zich in de toekomst ernstige complicaties zullen voordoen. De toevoer van rijst voor Atjeh is afhankelijk van de gebieden Pidi en West-At.jeh.. Intussen, zo voegde hij hieraan toe, wörden er in Groot-Atjeh, be halve in het gebied Seulimeun en Blan- gandjun, de sawahs weer beplant. ROME (Reuter) De Italiaanse premier en minister van Buitenlandse Zaken Pella heeft Woensdagavond in een onderhoud met een correspondent van „Reuter" ver klaard dat Italië bereid is deel te nemen aan de ronde tafel-besprekingen met Joe goslavië en de V.S. en Engeland over een regeling van het vraagstuk-Triëst, mits tenminste een van de twee volgende voor waarden tevoren wordt vervuld: of de zone „A" van Triëst moet aan Italië worden overgedragen, of de Joegoslavische strijd krachten moeten zone „B" ontruimen. In gezaghebbende kringen in Triëst is Woensdag verklaard, dat de Brits-Ameri kaanse troepen zóne „A" van Triëst niet zullen verlaten voor zij definitief zullen zijn vervangen door Italiaanse eenheden. Hoewel reeds familieleden van de be zettingstroepen de zóne verlaten, zijn er nog geen tekenen die er op wijzen, dat de geallieerde militairen zich gereed maken om weg te trekken, aldus deze kringen. Mosje Pijade, vice-voorzitter van de Joegoslavische Nationale Vergadering, heeft in een krantenartikel verklaard, dat Joegoslavië voor wijziging van het Itali aanse vredesverdrag is, mits dit in onder ling overleg geschiedt. Dit is de reden, zo schreef hij, waarom wij tegen overhaaste besprekingen van de kwestie-Triëst in de Veiligheidsraad zijn, voor alle mogelijk heden voor een overeenkomst tussen de direct bij Triëst betrokken landen zijn uit geput. In Triëst is het Woensdag tot vecht partijen gekomen op een betoging van groeperingen die onafhankelijkheid voer Triëst voorstaan, toen Italiaans-gezinde groepen personen Italiaanse volksliederen begonnen te zingen. De politie zag zich ge noodzaakt in te grijpen. Enige personen liepen verwondingen op. Voor de derde opeenvolgende dag heb ben betogers Joegoslavische bezoekers van de Britse en Amerikaanse leeszalen in Bel grado uitgejouwd. De gebouwen werden streng bewaakt door de politie. De Joegoslavische regering heeft buiten landse journalisten „voor het ogenblik" verboden de Joegoslavische zóne van Triëst te betreden. Luidens een bericht van „Tanjoeg" zijn Woensdagavond „demonstrerende fascis ten" uit Triëst de kantoren van de Joego slavische handelsdelegatie in het vrije ge bied binnengedrongen. Zij vernielden de inventaris, aldus dit bericht. Het persbureau verklaarde dat de poli tie, die enige malen door cle handelsdelega- Dr. Cheddi Jagan en zijn Amerikaanse vrouw, mevrouw Janet Jagan, die er door de Kritien van worden beschuldigd ongeregeldheden in Brits Guyana te hebben uitgelokt. tie telefonisch was gewaarschuwd, pas ar riveerde, toen de inboedel was vernield door de betogers, die het gebouw door de ramen waren binnengedrongen. Voorts merkte het op, dat Britten en Amerikanen in een gebouw tegenover de handelsdelega tie „toekeken zonder enige maatregelen te treffen". Drie personen werden bij de bestorming van het gebouw ernstig gewond. DJAKARTA (Aneta) De procureur- generaal heeft in een brief aan de Indone sische Journalistenbond een dringend ver zoek gedaan „geen verslagen, berichten of aanhalingen te publiceren, waarin uitla tingen voorkomen van personen, die buiten de perken gaan, zodat tweedracht en vijandschap veroorzaakt kan worden onder de bevolking of onrust onder minder criti- tische lezers kan ontstaan." De procureur- generaal erkent de vrijheid van menings uiting, maar wijst er op, dat volgens de grondwet repressief toezicht op bepaalde uitingen in de pers kan worden ingevoerd. Voorzover deze uitingen een crimineel karakter dragen, kan op basis van de be staande strafrechtelijke bepalingen vervol ging worden ingesteld. De procureur-gene raal zegt in deze brief onder meer: „Wat wij speciaal bedoelen, is, dat, gelet op de moeilijkheden, die onze staat op het ogen blik ondervindt, het ten zeerste te laken is, indien in de pers zelfs door redacteuren, die. te goeder trouw en eerlijk zijn, uitin gen of berichten (bijvoorbeeld redevoe ringen van parlementsleden, getuigenver klaringen in een rechtsgeding, enzovoort) worden geplaatst en verspreid, die twee dracht en vijandschap veroorzaken onder de bevolking van ons vaderland, of die overdreven minder juist, of in strijd met de waarheid worden weergegeven, zodat onrust onder minder critisch aangelegde lezers wordt veroorzaakt." Over hei bovengenoemde verzoek ami de pers hebben tal van bladen zich hooglijk verbaasd. Keng Po" vroeg zich bijvoor beeld af, of wij nog leven onder een rege ring, die de democratische rechten eerbie digt". ..Pedoman" zegt: ,,Ons inziens zijn de redevoeringen van de parlementsleden openbaar en voor het hele volk bestemd. Het zou volgens ons logischer zijn, als de procureur-generaal zijn verzoek om zelf beperking rechtstreeks tot de leden van het parlement richtte". „Wat is de betekenis van het parlement als volksforum, indien de redevoeringen van haar leden niet door middel van de pers mogen worden gepubliceerd?", aldus een der vragen, die het parlementslid Sudiono Djojoprajitno van de Partai Mur- ba inmiddels aan de regering heeft gesteld naar aanleiding van de brief van de pro cureur-generaal. Sudiono vraagt voorts, of de regering het niet met hem eens is, dat de stappen van de procureur-generaal in deze zijn bevoegdheid te buiten gaan. Het Noorse Rode Kruis heeft aan het Nederlandse Rode Kruis nog 25 montage woningen aangeboden voor de slachtoffers van de watersnood. Van de 200 huizen, die het Noorse Rode Kruis enige maanden geleden reeds heeft toegezegd, zijn inmiddels 61 aangekomen. Met de Zweedse, Finse en Deense huizen is het totaal van de Rode Kruis-woningen, dat ter beschikking komt van de bevol king, thans ruim 500. Te Rotterdam is de eerste montage woning van het Zweedse Rode Kx-uis aan gekomen. Dit huis is bestemd voor Her- kingen. Het Zweedse Rode Kruis heeft 237 huizen toegezegd, waarvan er 61 gereser- veerd worden voor Schouwen-Duiveland. Deze komen in Februaxd naar ons land. De overige zullen reeds in November worden afgeleverd. NEW YORK (Reuter). In de speciale politieke commissie der U.N.O., die zich bezig houdt met het vraagstuk van de toe lating van nieuwe leden, heeft de Peru viaanse afgevaardigde voorgesteld, een uit drie leden bestaande commissie-van-goede- diensten in te stellen, die de meningsver schillen omtrent deze kwestie zou moeten overbruggen. In' een desbetreffende ont- werp-resolutie worden Nederland, Peru en Egypte voorgedragen als leden van deze commissie. D, Russische delegatie, die aanvankelijk haar oude voorstel om de veex-tien candi- daat-leden en bloc toe te laten had inge diend, heeft thans er op aangedrongen „als eerste stap" Bulgarije, Hongarije, Roeme nië, Finland en Italië in de U.N.O. op te nemen. De Noorse afgevaardigde dr. En- gen noemde dit nieuwe Russische voor stel „onmiskenbaar een stap terug". De heer H. G. W. J. Hulsbergen, corres pondent van de Nieuwe Rotterdamse Cou rant in Djakarta, is gisteren in zijn woning te Kelajoran, onverwacht overleden. De heer Hulsbergen, die kortgeleden werd be noemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau, bereikte de leeftijd van 39 jaar. DIT NUMMER BESTAAT UIT 'iWifj PAGINA'S Alexis de Tocqueville: Het leven is geen vreugde en geen smart maar een belangrijke taak, die ons is opgelegd en die wij moeten besturen en met ere vol brengen. FRANKFORT, Reuter/Belga/ANP) Woensdagmiddag is een vliegtuig van de Belgische luchtvaartmaatschappij „Sabe na", kort nadat het van het vliegveld bij Frankfort was opgestegen, neergestort en geheel uitgebrand. Alle inzittenden kwa men oixx het leven. Er bevonden zich 40 passagiers, onder wie twee baby's, en vier bemanningsleden aan boord. Het toestel een twccmotorige Convair, Twee jongens deelden Woensdagmiddag aa n de Haarlemse politie mee. dat zij gezien hadden, dat een man een zak met inhoud had geworpen in de Scholersingel achter het Bolwerk. Dat hadden zij verdacht gevonden en de recherche was van mening, dat een onderzoek de moeite wel zou Ionen. Assistentie werd gevraagd van de Rijkspolitie te water te Spaarndam en enige uren werd gedregd. De belangstelling langs de kant was groot en berichten over hei verdrinken van een kind verspreidden zich. De politie heeft geen zak opgehaald en vermoedt dat het verhaal gefantaseerd is. Op de drukke verkeersweg Hengelo Almelo is gisteravond omstreeks half zes een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij elf arbeiders werden gewond, van wie vier ernstig. Een autobus uit Beerzeveld, die arbeiders vervoerde van Hengelo naar Har- denberg en verschillende buurtschappen in die omgeving, reed doordat de linker voor- veer uit de strop schoot, nabij Almelo in volle vaart tegen een boom. Dc bus kantelde en de inzittenden wer den door elkaar geslingerd. Een van de passagiex-s viel daarbij onder de bus. Met grote moeite is het gelukt hem uit zijn benarde positie te bevrijden. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Vrijwel alle inzittenden kregen verwondingen. Acht van hen kre gen been- en arm-fracturen en inwendige kneuzingen. Zij werden naar Almelose zie kenhuizen ovei-gebracht. Het verkeer op deze drukke verkeersweg ondervond ge ruime tijd stagnatie. De vier ernstig gewonden zijn de 51-jarige R. Schonewille, die van onder de gekan telde autobus moest worden bevrijd en in levensgevaar vexkeert, de 60-jarige G. Wol- ders, de 33-jarige J. ten Brinke en de 33- jarige S. Booy, allen uit Bergentheim. De arbeiders, die werkzaam zijn bij de Indonesische scholieren betogen (Van onze correspondent in Djakarta) In Tjandjoer, een plaats ongeveer half weg tussen Djakarta en Bandoeng, zijn middelbare scholieren gaan demonstreren voor een doel, dat getuigde van een breken met de oude opvattingen, die op de Tslam zijn gebaseerd. Tweeduizend scholieren demonstreerden namelijk tegen het ge dwongen huwelijk. De aanleiding was het feit, dat onlangs een meisje van 14 jaar, leerlinge van een mulo-school, werd uit gehuwelijkt aan een man van zestig jaar. De demonstrerende leerlingen droegen, zo lazen wij in een Indonesisch dagblad, span doeken met zich mede, met slagzinnen als: „Weg met gedwongen huwelijken". „Weg met huwelijken van kinderen, die de leef tijd nog niet hebben bex-eikt" en „Pas op, wanneer met geld dwang wordt uitge oefend". Een delegatie van de scholiei-en, twee jongens en twee meisjes, overhandigden aan de Bupati van Tjaxxdjoer een schrifte lijk protest tegen genoemd gedwongen huwelijk. Zij vroegen dit protest door te zenden aan de regering, opdat zo spoedig mogelijk een huwelijkswetgeving tot stand zal komen. Met de demonstratie van de scholieren is de kous niet af. Later werd gemeld, dat een groot aantal politieke en andere ver enigingen in Tjandjoer zich achter de dooi de scholieren, begonnen actie heeft gesteld. machinefabriek Dikkers te Hengelo waren op weg naar hun woonplaatsen Almelo, Vriezenveen en de dox-pen in de gemeente Hardenbei-g. De autobus is in beslag genomen. De chauffeur verklaarde, dat hij naar links moest uitwijken voor een gepax-keerde wagen. Toen hij remde, blokkeerde het linkervoorwicl met het gevolg dat hij tegen de boom x-eed. De autobus was in Augustus nog door de rijksverk'eersinspectie tot Februari van het volgend jaar goedge keurd. Het verkeer over dc weg HengeloAl melo moest anderhalf uur worden omge legd. DJAKARTA (Aneta) De synode der Toradja Kex'k heeft, ter gelegenheid van het bezoek van president Soekarno aan de president een brief overhandigd, waarin wordt gezegd dat Christenen in het gebied Luwu op Zuid-Celebes uit onze kerken worden verdreven en vermoord door de Darul Islam en de Tentai-a Islairx Indonesia. In de bij dit schrijven overhandigde resolutie vraagt de synode aan de regering de Christenen in dit gebied van wapenen te voorzien, teneinde hen in staat te stellen de voorlopige grondwet van de republiek In donesia en de Chx-istelijke godsdienst te beschermen tegen de terreur van de Darul Isarn en de Tentara Islam Indonesia. In dien de regering om financiële redenen niet in staat zou zijn de Christenen te bewape nen, wordt zij vei-zocht toestemming aan de Christenenen te verlenen zichzelf te be wapenen. Aneta verneemt, dat de Christenen in het gebied der Tqradja-Kerk, die 400.000 zie len omvat, in de laatste jaren vele beproe vingen hadden te verduren. In 1951 begon Kahar Muzakker met zijn teiTeur tegen deze groep, door het eisen van schattingen in de vorm van rijst en karbouwen. Een jaar later volgden gevallen van mishande ling van Chi-istenen, die niet bereid waren tot de Islam over te gaan. In de daarop volgende periode evacueerden ongeveer 20.000 Chi-istenen uit streken van Masam- ba, Wotu en Malili, ten Noorden van Pa- loppo. Vele kex-ken en scholen werden in brand gestoken, en de andere werden ge sloten. De predikant Palisungan te Rong kon werd door een bende op gruwelijke wijze vermoord. Op uitnodiging van president Auriol van Frankrijk zullen de Koningin en de Prins het weekeinde doorbrengen in zijn buiten huis te Rambouillet, teneinde daar van enkele ongestoorde vacantiedagen te ge nieten. vloog op de lijn Salzburg-Fi-ankfort-Bi-us- sel en was te 15.20 uur van het vliegveld Rhein-Main, bij Frankfox-t, opgestegen op weg naar Brussel. Ooggetuigen zagen, dat het vliegtuig, kort nadat het het lucht ruim had gekozen, snel hoogte verloor. De piloot slaagde er nog even in het toe stel weer op te trekken, maar binnen en kele seconden stox-tte de machine bijna loodrecht omlaag. Uit het feit, dat slechts weinig bomen nabij de plaats waar de Convair neerkwam, waren beschadigd, blijkt wel, hoe steil het vliegtuig is geval len. Het toestel kwam op ongeveer vier kilometer van het vliegveld bij het dorpje Kelsterbach in een bós tex-echt Er volgde een hevige ontploffing en de Convair brandde geheel uit. Al het beschikbare materiaal van de brandweer werd onmid dellijk naar de plaats van het ongeval ge zonden, waar een grote i-ookkolom op steeg. Ook de op het vliegveld gestation - neei-de brigade van de Amerikaanse lucht macht spoedde zich naar het vex-ongelukte toestel. De reddingsploegen wisten met ge vaar voor eigen leven nog enkele lichamen uit het brandende toestel te trekken. Zij troffen echter geen overlevenden meer aan. Geen Nederlanders? Van de zijde van de KLM wordt ver nomen. dat het niet waarschijnlijk is, dat er reizigex-s voor Nederland in het vex-on gelukte Belgische toestel zaten. De lijn Salzburg-Frankforf-Brussel geeft in Frankfort namelijk aansluiting op het KLM-toestel naar Amsterdam, zodat de reizigex-s op het vliegveld in Fi-ankfort in het Nederlandse toestel kunnen over stappen. Volgens de meteoi-ologische dienst van het vliegveld Rhein-Main kan het onge luk niet door het weer zijn veroorzaakt. Er was een zwakke Noordwestelijke wind en lichte bewolking. Het was „betrekke lijk goed" vliegweer, aldus deze dienst. De exploitatiedix-ecteur van de Sabena, A. Vernieuwe, heeft zich onmiddellijk per vliegtuig naar Fx-ankfort begeven, om met de autoriteiten van het vliegveld een on derzoek in te stellen naar de oorzaak van het ongeluk. Ook het bureau van de Duitse luchtvaartveiligheidsdienst te Bonn heeft een groep deskundigen voor een onderzoek naar het dorpje Kelstex-bach gestuurd. Dit is het eerste ernstige vliegtuigonge val in West-Duitsland, sedert in Maai't 1952 een KLM-toestel, op weg van Johan nesburg naar Amsterdam bij Frankfort neerstortte. Van de 48 inzittenden verlo ren toen 46 personen het leven. Gestaakte staking De communistische en niei-communis- tische vakbonden in Italië hebben de vier millioen industrie-arbeiders opgeroepen, Dinsdag het werk 24 uur neer te leggen. Op 24 September werd een dergelijke sta king gehouden. De verschillende organisa ties hebben laten weten dat er nog meer stakingen zullen volgen, als haar eisen voor hogere lonen niet worden ingewilligd. Woensdagavond werd echter bekend ge maakt, dat de vakbonden de oproep heb ben ingetrokken, nu de minister van Ar beid heeft beloofd als bemiddelaar op te treden bij het geschil tussen de vakbonden en de werkgevers. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand z E-.C- 2 g 2 o c z3 Helsinki mist NO 1 7 8 Oslo zwaar bew. N 4 3 2 Stockholm regen NO 6 6 5 Londen zwaar bew. N 4 8 0 Amsterdam geheel bew. ONO 6 13 0 Brussel mist NNO 2 13 0,5 Pax-ijs geheel bew. NNO 3 13 0 Bordeaux zwaar bew. N 4 14 8 Nice regen ZO 7 18 30 Wax-schau nevel 2 8 0 Bexdijn nevel 1 8 Frankfort mist N 1 9 München mist O 1 7 Zxirich nevel windstil 10 Wenen motregen O 2 12 0,1 Rome regen 6 20 1 Neerslag laatste 24 uur. PLAATSELIJK MIST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met plaatselijk mot regen of mist. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost. Weinig verande ring in temperatuur. 16 October Zon op 7.06 uur, onder 17.45 uur. Maan op 15.06 uur, onder 23.56 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 15 October Hoog water: 7.54 en 20.17 uur. Laag water: 3.19 en 15.40 uur. Vrijdag 16 October Hoog water: 8.59 en 21.33 uur. Laag water: 4.10 en 16.33 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1