Duitsland maakt plannen voor een moderne visserijvloot f Agenda voor Beverwijk Velsen-Noord Watervliet I kan de leiding behouden Heemskerk Castricum Castricummer vloog „Londen-Christchxxrch" Gissingen in Britse visserijkringen Katholieken en film Congres Bezinningscentrum Santpoort 13 KORFBALCOMPETITIE Medische verzorging tijdens het weekeinde Verre reizen voor hand ballers van „IJmond" VGZ begon de tafeltenniscompetitie Huldiging bij aankomst Leerzame filmavond van het Instituut Beverwijk KAV besprak Humanisme Eerste opvoering nieuw Nederlands stuk Santpoortse „Mina" opent Zaterdag een fancy-fair Scheepvaart VRIJDAG 16 OCTOBER 1953 Een tweemotorige „Convair" van de Beigiscne l,hen:vaanmij. „Sabena" is Woens dagmiddag neergestort in de omgeving van het vliegveld „Rhein-Main" bij Frankfurt. Foto': Het wrak van het vliegtuig. Het eerste twaalftal van de korfbalver eniging „Watervliet", dat na de degradatie naar de derde klasse K.N.K.B. na vijf ge speelde en gewonnen wedstrijden door een beter doclgemiddelde de leiding heeft ver overd, kan Zondagmiddag op „Watervliet" demonstreren de „kop" waard te zijn. De groen-gelen ontvangen dan het eerste twaalftal van de K.C. Nieuwendammer- ham, welke ploeg zeker niet tot de zwak keren mag worden gerekend. K.C.N. heeft namelijk twee wedstrijden gewonnen, één gelijk gespeeld en twee verloren, waardoor deze ploeg in de mid denmoot op de ranglijst huist. Evenzeer als tegen MEO zal Watervliet I een stevige wedstrijd tegemoet gaan en er goed aan doen van het bemn af flink aan te pakken. De reis naar Westerkwartier in Amster dam is de Watervliet-reserves we°ens on volledigheid slecht bekomen, maar de daar opgedane nederlaa? kan thuis met een overwinning oo ZKC 2 worden genivel leerd. ITet derde Watervliet-team, dat uit met 3-2 van Aurora 3 verloor, gaat op nieuw naar Haarlem voor een bezoek aan Oosterkwartier 5. De adspiranten van Watervliet doen het best. Watervliet a versloeg Haarlem b met 12-0 en behield daardoor een gemiddelde van elf doelpunten per wedstrijd. Maar Zaterdag ontvangen ze de grote ongeslagen concurrent Haarlem a. Tegen het veel sterker DSV a behaalde Watervliet b, dat nu vrii is, een fraai re sultaat met een 1-1 gelijk snel. Watervliet I komt uit met de dames T. Waagmeester, J. Kluft, D. Hartman. G. Kluft. B. Koet. S. Meyer en de heren M.Veerbeek, S. Hart man, A. Wedemeyer, A. de Vries, F. Vos en J. v. d. Berg. De stand in de klasse, waarin Water vliet I speelt, is thans: Watervliet Hespa 5 5 0 0 in 46-17 5 5 0 0 in 36-18 5 4 0 1 8 39-22 5 3 0 2 6 26-21 5 2 1 2 5 21-22 5 1 n 4 2 25-34 5 0 2 3 2 19-31 5 1 0 4 2 22-37 5 1 n 4 2 14-38 5 0 l 4 1 21-29 Z. K. C K. C. N M. E. O K. V. H B. E. P Nieuw Flora Sport Vereent IJMUIDEN Dokters Van_ de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: A. J. van Leusen, van Tu.vllweg 4, tel. 4328 en P. Brouwer, Kon. Wilhelminakade 78, tel. 4507. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts W. Ant. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zatex-dagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: mejuffrouw J. Winter, Evertsen- sti-aat 3, tel. 5259 of mevrouw Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: dr. C. van Wielink, Duin- vlietstraat 109, Velsen-N. tel. 4105. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: dx-. J. IJ. M. Rolink, Geelvinckstraat 112, Velsen-N., tel. 3745. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De nacht- en week-einddienst wox-dt waar genomen door de Duinwijk-Apotheek, Populiex-enlaan 44, tel. 3388. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8510 te raadplegen. Apotheken Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Ovexween, tel. K 2500 16760 en Sant- poortse Apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-station, tel. K 2560 8249. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden-West en -Oost: zr. Kuipex-, Sluiseiland 16, te bereiken onder tel. 4015; voor Velsen-Noord, Santpoort en Drie- Kuis: zr. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195. GESLAAGD Voor de te Amsterdam gehouden prak- ftjkexamens machineschrijven, slaagde de heei' R. Boudesteijn te IJmuiden. Hij werd opgeleid door het Instituut van Otterlo te IJmuiden. Voor de eerste dames- en herenelftallen van de handbalvereniging „IJmond" staan Zondag verre reizen on het programma om de competitiewedstrijden te spe'en. De dames van IJmond I moeten een bezoek brengen aan Vrone in St. Pancras pn de heren van het eerste trekken naar Weesp om te spelen tegen WVGV. ITet zit de LTmond-pioegen in deze com petitie nog niet mee. De onvolledigheid in de aangewezen elftallen is zelfs al aanlei ding geworden het derde dameselftal uit de competitie terug te trekken. Misschien kan het uitvallen van het damesteam al thans voor deze afdeling de gunstige om mekeer zijn. IJmond I (heren) staat er evenmin gun stig voor, hoewel het laatste gelijke spel op eigen veld tegen de sterkere Uti-echtena- ren wel hoop geeft op betere resultaten. Overigens zal het in Weesp voldoende spannen. De IJmond 2-heren,- wegens on volledigheid en verzwakking ai even onge lukkig, trekken naar BGV in Bloemendaal. Voor de jeugdwedstrijden ziin voor Zon dagmorgen vastgesteld: Heemstede-IJmond (meisjes jun.) en IJmondConcordia (jongens). De oostellingen ziin: IJmond T. dames: T. van Duyvenbode: L. Mossel cn H. Venus: T. Jak, M. van Vierzen en R. van Dongen: N. van Veelen, D. Marckelbach, M. Kles- ser. A. Dekker en A. WcJters. IJmond I," heren: J. Böhm: H. Boom en •T. van Buuren: IJ. Schik, P. Rous sn W. Reymer; H. Nabben, H. Garritsen, P. Scheermgn, B. Hofman en J. Joosten. Na enige weken oefenen, is de tafelten nisvereniging V.G.Z. met de comoetitie van het nieuwe seizoen begonnen. VGZ 4 moest in de wedstrijd tegen Johez 3 een nederlaag incasseren, maar in de tweede wedstrijd tegen OZ 6 werd een wat beter resultaat geboekt, al werd dit een neder laag met de uitslag 4-6. Het tweede VGZ-team speelde thuis tegen OZ 3 en zag kans van de sterke tegenstanders met 6-4 te winnen. Bij VGZ 2 trok vooral het spel van de jeugdige Freek Deus de aandacht. Hij won zijn drie par tijen. Sweeren zorgde voor twee winstpun ten, waarbij bovendien de dubbelpartij VGZ de volle winst opleverde. Het eerste team, dat nu is samengesteld uit de jeug dige spelers Luyben en v .d. Wall met Ales als geroutineerde aanvoerder, startte ook uitstekend. Van het pas gedegradeerde Te Zaanen 2 wérd in de uitwedstrijd met 7-3 gewonnen. Het derde VGZ-team, dat dit seizoen voor de eerste maal in de derde klasse speelt, zal volgende week Dinsdag de competitie beginnen en de gelegenheid krijgen het goede voox-beeld van VGZ 1 en 2 te volgen. Hout aangevoerd Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Donderdagmorgen aangekomen het Zweedse s.s. Noi-ma,dat van de Finse haven Topyla een lading van 647 vadem hout aanvoerde. KAB klaverjaste voor St. Nicolaasfeest De K.A.B. van Heemskex-k heeft in het K.S.A.-gebouw een klavex-jasdrive gehou den, waarvan de baten ten goede kwamen aan het St Nicolaas-comité van deze in stelling. De uilslag was: 1 W. Beentjes 5309 pnt., 2 A. de Ruiter 5020 pnt., 3 J. Beentjes 4842 pnt., 4 J. Schouws 4784 pnt., 5 Tr. Duine- veld 4742 pnt., 6 A. J. de Wit 4674 pnt., 7 B. Henneman 4646 pnt., 8 P. Adrichem 4630 pnt., 9 Jac. Henneman 4628 pnt., 10 J. Bekker 4605 pnt. Elftal van ADO voor Zondag De Heemskerkse voetbalvereniging ADO komt Zondag in de thuiswedstrijd tegen Alkmaarse Boys in de volgende opstelling uit: doel: Geerlofs; achter: Vrenegoor en De Graaf; midden: Martens, J. Dam en Burger; vóór: Voormeer, De Wit, N. N., W. Dam en Nyman. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN Maxda, d., van Q. Peeters en M. Wulp; Selma Elvira, d. van W. N. Eveleens en E. J. van Buuren. ONDERTROUWD: H. J. Heesterbeek en M. C. Kollenberg; C. Duijn en M. P. Lute. GEHUWD: Th. J. Nooij en E. A. A. Scheerman. OVERLEDEN: Antje Meurs, oud 72 j., wed. van A. Peek; Hendx-icus Cox-nelis Bruijn, oud 70 j., wedn. van W. M. A. van Wees; Cornelis Zegwaax-d, oud 64 j., geh. met G. Pekel;' Hex-mina Nikkels, oud 82 j.. wed. van J. Steenis; Abraham Vink, oud 89 j., wedn. van G. Onrust; Cornelis Klok, oud 67 j., geh. met H. W. Erfman; Coi-nelia van Duiven voorde, oud 77 j., wed. van J. Gijzen. De inwoners van Castricum kunnen er prat op gaan, volgende week Woensdag een man in hun midden te hebben, die de reis Londen-Christchurch met de DC 6 A Lift- master „Ir. Damme" heeft meegemaakt. Het is de derde officier, de heer J. Noo- men, en men is momenteel doende, hem een passende hulde te bereiden wanneer hij in Castricum arriveert. „Het is voor mijn man ongetwijfeld een „gewone" vlucht geweest", zei mevrouw M. Noomen-Scheurkogel, en zij voegde daaraan toe „logisch is, dat het ver moeiend was, voor allemaal". De heer J. Noomen kreeg voor de laatste wereldoor log een theoretische opleiding, die hij eex'st na de oorlog kon voltooien. In 1946 maak te hij zijn eerste officiële vlucht in de functie van booi-d-adminislrateur. Het laatste jaar vloog hij met de regelmaat van een klok op de trajecten naar New York en Montreal en enige tijd daarvoor op Zuid-Amerika. Het echtpaar Noomen weet zich in het trotse bezit van een doch tertje van anderhalf jaar, die naar de naam Silvia luistert en van een zoon, Gerl-Jan. De laatste vertelt aan iedereen, die het maar horen wil „mijn vader heeft de eer ste prijs gewonnen" en wanneer de jongste telg van de familie Noomen een vliegtuig hoort, zegt ze „hoeka-hoeka", wat zoveel betekenen moet als „pappa-pappa". Men wil de heer Noomen een passende hulde bereiden en over de wijze waax-op men dit denkt te doen, wordt momenteel binnens kamers nog beraadslaagd. Voor de filmavond van de Castricumse afdeling van het Instituut voor Arbeiders- ontwikkeling, die Donderdag in hötel De Rustende Jager werd gehouden, bestond gro'e belangstelling. Het was de eerste bij eenkomst van de afdeling in dit seizoen en de be1 angstellenden kregen als hoofd film de documentaix-e „Langs ongebaande klingen" te zien. Wam Heskes als de fa brieksdirecteur heeft in de film schoon ge noeg van de jachterige 20ste eeuw en slaakt in het begin de verzuchting, dat hij honderd jaar eex'der geleefd had. Zijn wens gaat meteen in vervulling en hij vindt zichzelf terug in de trekschuit, waar zijn medepassagier, Huib Orizand. wie alles veel te langzaam gaat, zucht: „Wat mij betreft, leefde ik hondei'd jaar later". Ook deze wens gaat in vervulling en Orizand zit plotseling in een electrische trein en hij treft tegenover zich een ambtenaar van de Ned. Heidemaatschappij, die hem verder onder zijn hoede neemt. De toe schouwer krijgt ruimschoots de gelegen heid te ervaren wat er is veranderd in honderd jaar en wat de Ned. Heidemaat schappij heeft bijgedragen tot de welvaart van ons land. Voor de vertoning van de hoofdfilm werden enige kleinere films vertoond, die indertijd onder auspiciën van de Britse Ambassade tot stand zijn geko men. Men kreeg een overzicht van de tvijze waarop men in Engeland de tuinaanleg ter hand neemt en hoe men bij het ringen van eenden en andere vogels tewerk gaat. Donderdagavond hielden de katholieke arbeidersvrouwen van Beverwijk in ,,'t Centrum" de eerste bijeenkomst in dit sei zoen, welke goed werd bezocht. In haar openingswoord deelde de voorzitster, me vrouw Wilgenburg-Krane mede, dat het eerste lustrum van de afdeling met een feestavond zal worden gevierd op 25 No vember. Hierna hield mevrouw Waumans een inleiding over het Humanisme, be keken uit de gezichtshoek van de katholiek. Mevrouw Oorthuis heeft voor de afdeling een nieuw vaandel vervaardigd, dat werd ingewijd door kapelaan Dekker. Na de pauze werd een film vertoond over Lour- des. Hedenavond heeft in de Amsterdamse Stadsschouwburg de officiële première plaats van "net nieuwe toneelspel „Bloch" van Hella S. Haasse, dat onder regie van j Egbert van Paridon door de toneelgroep ..Puck" in het répertoire is opgenomen. Dank zij de stichting „Arbeiders Toneel- fonds" te Beverwijk heeft het publiek in j het Kennemer Theater evenwel reeds Don- derdagavond met deze opvoering kunnen 1 kennismaken, waarbij de gedachte, dat het hier slechts een generale repetitie betrof, met overtuiging als volkomen misplaatst mag worden beschouwd. Want het was een volwaardige voorstelling van een opmer kelijk knap geschreven toneelspel. Er bestaat dan ook alle reden, na de offi ciële première te Amsterdam, nog eens uit voerig op stuk en spel terug te komen. Maar wel staat nu reeds vast, dat het grote enthousiasme van het Beverwijkse publiek een succesrijke serie opvoeringen heeft in geluid, welke deze kranige toneelgroep van jonge acteurs van ganser harte wordt gegund. Een groots plan om de Duitse visserijvloot weer op peil te brengen, dat onlangs werd bekend gemaakt, heeft ook vele gissingen in Britse visserij- en regeringskringen ver oorzaakt. Een vijfjarenplan, waarbij de honderd loggers van tegenwoordig zullen worden vervangen door vijftig moderne vaartuigen, wordt thans besproken door de regering in Bonn. De schepen, waarmee momenteel gevist wordt, worden geheel verouderd genoemd en ofschoon de vloot door uitvoering van het nieuwe plan gehal veerd zal worden, is men van mening aan de vraag naar vis te kunnen blijven voor zien, door de betere uitrusting der schepen. Vissers, die door deze omschakeling zon der werk zullen komen, moeten werk zoe ken op koopvaardijschepen. Voorts ver- klaart men dat het aantal wex-kloze vissers in West-Duitsland de laatste tijd is toege nomen door de aankomst van vluchtelin gen uit de Oostelijke zóne. Voorstandei-s van het plan leggen de nadruk op het voordeel, dat de kleine Duitse werven hiervan zullen hebben. Deze werden al lange tijd overvleugeld door de grote werven, die hun voorspoed dankten aan het feit, dat zij oceaan-waardige sche pen konden bouwen. Aan de andere kant verklaart de Duitse regering nadrukkelijk in een rapport over de visserij, dat de Duitse trawlervloot ge lijkstaat met de beste ter wex-eld. Om dit te bewijzen werd bekend gemaakt dat in het begin van 1948 de gemiddelde ouder- Het twee jaar geleden opgerichte Katho lieke Bezinningscentrum (K.B.C.) heeft Woensdag een congres gehouden van Ka tholieke bioscoop- en filmexploitanten in Nederland. Prof. dr. U. Notebaert S.J. hield een rede over film en moraal. Dr. J. M. L. Peters sprak over de Katholieke filmexploitant in zijn bedrijf, waarna dr. A. A. Ariens de slotconclusie uitsprak. Tn zijn inleiding betoogde prof. dr. Note baert dat de Kerk de mogelijkheden van de film als een gave Gods beschouwt. Als er gewaarschuwd wordt, is dat tegen het zodanig gebruik van de film dat het ge zonde volksleven wordt aangetast, en niet tegen de film waarin het levensspel eerlijk wordt gespeeld en de realiteit juist wordt weergegeven. Dr. J. M. L. Peters snrekend over de taak van de Katholieke -filmexploitant in zijn bedrijf, stelde dat deze exploitant heeft te maken met problemen die ver uitgaan boven de taak die de commerciële leiding van zijn bedrijf hem onlegt. Hij draagt verantwooi-delijkheden die soms zelfs in botsing komen met zijn zakelijke belangen. Hij kan deze probVmen niet oplossen en zijn verantwoordelijkheid niet vervullen, indien hij geen inzicht heeft in de draag wijdte van ziin handelen. Het exnloiterer. van films betekent altiid zedelnké. maat schappelijke of geestelijke beïnvloeding van de toeschouwer en met hem van de hele gemeenschao waarvan bij deel uit maakt. In een land dat geen noemens waardige eigen filmproductie bezit, speelt de exnloitant de voo-naamsie* rol in het streven naar de ontwikkeling van eén ge zonde filmcultuur. Daarom heeft hij récht op steun van diegenen die geroeo-m ziin tot de bevox-dering van een positief chris telijke filmcultuur. Hu concludeerde dat de Katholieke filmexoloitant bil ziin keuze van de films de algemene ricMMinen dient aan te houden van de Katholieke na-keu- ring. Voorts concludeerde hij. dat oo het punt van de bioscoopreclame in Nederland te korten zijn. Met titels en foto's wordt veel al gespeculeerd oo het lagere in de mens. Daarmede devalueert de exploitant zijn bedrijf. De aartsbisschop-coadjutor, mgr. dr. B. I. Alfrink, sprak aan het slot v§n de dag het congres toe. Het is nu eenmaal zo, dat een grote groep van het volk een deel van zijn opvoeding haalt in de bioscoop, aldus mgr. Alfi-ink. Het is daarom zo goed dat de exploitant zich bezint op de verant woordelijkheid van zijn functie in het ver- keer van de mensen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers od Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Vrijdag 16 en Zaterdag 17 October Kennemer Theater. 7 en 9,15 uur: „Vrou- wenpolitie". Luxor Theater. 7 en 9,15 uur: „La Palo ma". W.B. Theater. 8 uur: „De vergeten pa trouille". De jongste besluiten over zone A van Triest heeft Joegoslaven en Italianen scherp tegenover elkaar stelling doen nemen. In letterlijke zin is dat in het grensplaatsje Gorizia het geval. Op de voorgrond Italianen, op de achtergrond Joegoslaven. De slagbomen scheiden hen. dom van de Duitse trawlers ruim eenen twintig jaar was, doch dat eind 1952 dit cijfer teruggevallen was tot slechts negen jaar. Aan het begin van dit jaar bestond de vloot uit 210 schepen, tezamen ongeveer 1.000.000 ton, waarvan er 107 in Bremer haven thuishoorden en achtendertig, te zamen 1800 ton, in Hamburg. De algemene opinie is, dat het probleem van de Duitse visserij niet zozeer ligt in de behoefte aan moderner materiaal, dan wel in het gebrek aan afzetgebied. Her haalde malen is het dit jaar voorgekomen, dat voor een vierde gedeelte van de vangst geen kopers konden worden gevonden, on danks de faciliteiten aan de havens om het overschot in de vismeel- en visoliefabrie- ken te verwerken. Ongetwijfeld wordt een gedeelte van dit tekort aan afzetgebied veroorzaakt dooi'dat de vroegere markt achter het IJzeren Gor dijn nu ontoegankelijk is, maar een be langrijke factor is ook de geringe consump tie van Duitsland zelf. Bij een zilveren jubileum Na het MICA-mysterie in IJmuiden-Oost komt Santpoort de komende week op be zoek bij MINA en tussen die twee bestaat een grote overeenkomst. De MINA is de Missie-Naaikrans van het H. Hart, die zich nu al 25 jaar de zorgen aantrekt van de Missiegebieden van de Nederlandse Paters van het II. Hart. Op Nieuw-Guinea, Midden Java, Noord Celebes, de Oöst-Molukken, de Philippijnen en in Brazilië werken de patex-s van de congregatie van het II. Hax-t van de Nederlandse provincie. In deze ge bieden kent men het werk van de missie- naaikrans en profiteert men van de pro- ducten. die in de loop der jaren door de dames zijn vervaardigd. MINA viert de vijfentwintigste verjaar dag in de zaal van café Zomerlust te Sant poort en recipieert daar Zaterdag 17 Octo ber van 4.15 tot 11 uur en Zondag 18 Oc tober van 11 tot 11 uur. Zij zal alle bezoe kers ontvangen met een grote fancy-fair, tentoonstelling en loterij, waarmee een reeks van prachtige prijzen valt te winnen. Met het 25-jarig bestaan van MINA jubi leren drie dames mee. Mevrouw A. van Leeuwen-Handgraaf, mejuffrouw A. van Duin en mejuffrouw M. Molenaar zijn van de oprichting af al doende met dit werk, dat de missionaris in den vreemde in staat steit te werken onder de inlandse bevol king. Zaterdagmiddag 4 uur zal de fancy-fair officieel worden geopend door de overste van het Missiehuis, pater drs. J. Krol. Alchiba, pass. 14 Ouessant n. St. Vincent. Aideramin, 14 te Bahrein. Altair, pas. X4 St. Paulsrock n. Las Palmas. Alwaki, 15 v. Victoria te New York verw. AmstPldicp, 14 v. Kidjang n. Aden. Am.stel'd'ijk, pass. 14 Pantellax-ia n. Halifax. Alkaid. 14 te San Frar.cisco. Amerskerk, 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Amsteliand. pass. 14 Madeira n. Amsterdam. Arendsdijk, 12 v. Rio de Janeiro te Bahia. Argos, 14 v. Sevilla n. Amsterdam. Abbedi.ik, 14 v. New York n. Rotterdam. Albireo, 14 v. Bahia n. Victoria. Alcyone, pass. 14 Madeira n. Antwerpen. Aihena, pass. 14 St. Vincent n. Antwerpen. Alarnak, 16 te Beyrouth verwacht. Almkerk, 15 v. Genua n. Port Said. Aletta, 14 100 m. N.NW. Poeloe Tenggol. Ampenan, 14 320 m. Z.ZO. Calcutta. Amstelpark, 14 700 m. W.t.Z. Scilly's. Amstelstad, 14 120 m. ZO. Kreta. Andijk, 14 250 m. W.t.Z. Lands End. Arendskenk, 14 400 m. W.NW. Mini'koy. Arnedijk, pass. 14 Start Point n. New York. Amstelpark, 15 460 m. W. ten Z. Scilly s. Amstelvaart, 14 580 m. N.NW. St. Paulsrock. Ariadne, 15 60 m. O. Kp. Passero. Bennekom, 14 te Ohimbote. Bloemfontein, 14 te Kaapstad. Billiton, 14 v. East London n. Durban. Bintang, 15 v. Tj. Priok te Singapore. Blommersdijk, 14 v. Antwerpen n. Londen. Borneo, pass. 14 Str. Soenda n. Makassar. Boskoop, 14 v. Hamburg n. Antwerpen. Breda, pass. 14 Fayal n. Trinidad. Britsum, pass. 14 Galeta eil. n. Antwerpen. Bacchus, 15 te Paramaribo. Barendreoht, 15 310 m. ZW. Bermuda. Boissevain, 14 220 m. O.NO. Durban. Baam, 14 dwars Eddystone n. Londen. Bagan, 14 v. Meulaboh op rede Susoh. Bali, 14 140 m. W.ZW. Ras Fartak. Banka, 15 v. Singapore te La Buan. Caltex Delft, pass. 14 Gibraltar n. R'dam. Caltex The Hague, 14 v. Sidon n. R'dam. Chama, 14 v. Curasao n. Maracaibo. Cleodora, 11 te Rio de Janeiro. Coryda, 16 te Melbourne verwacht. Callisto, 14 v. Buenos Aires n. Lands End. Congostroom, 14 v. Takoradi n. Cape Coast. Caltex Leiden, pass. 14 Casquets. Caltex Pernis, 14 60 m. N.NW. Kp. Tenez. Caltex Utrecht, pass. 14 Burlings n. Sidon. Celebes, 14 t.h.v. Brothers n. Belawan. Castor, 14 v. San. Juan n. Ciudad Trujillo. Ceronia, 14 200 m. W. Barbados. Dido, 14 25 m. Z. Wight n. Amsterdam. Duivendijk, 14 v. Frisco n. Victoria. Delfland, 14 v. Baliia n. Las Palmas. Dalerdijk, 14 100 m. ZO. Kp. St: Lucas. Delfshaven, 14 160 m. N. ten O. St. Vincent. D ui vend recht, 15 290 m. O. Bermuda. Eos, 14 v. Calamata te Algiers. Ena, 14 v. Suez n. Alexandrië. Esso Amsterdam, 19 24 u. Hoek v. Holland verw. Eemland, 14 v. Amsterdam n- Zuid-Amerika Friesland (SSM), 14 v. Od'ense n. d. Tyne. Felipes, 14 v. Pladju n. Soerabaja. Gordias, 14 te Megara. Gouwe. 18 te Hamburg verwacht. Ganymedes, 14 500 m. NO. Barbados. Gaasterücerk, 14 270 m. Wadelaide. Gadila, pas. 14 Torrestraat n. Sydney. Garoet, 14 750 m. W. Flores. Hector, 14 te Piraeus. Hoogkerk, 14 te Suez. Hathor, pass. 15 Gibraltar n. Tunis. Hersilia, 14 v. Isabella de Sagua n. Caribarien. Helena, 15 v. La Guaira te Guanta. Hennes. 14 v. Trinidad te Grenada. Hestia, 14 v. Baltimore n. New York. Indrapoera, 14 D.ieddah gepass. n. Aden. Ivoorkust, 16 te Dakar verwacht. Ittersum, 14 te Avonmouth. Japara (KRL), pass. 14 Str. Messina n. Genua. Joh. v. Oldenbarnevelt, 14 130 m. NW. Perim. Jagersfontein, 14 260 m. St. Helena. Japara (KPM)14 v. Belawan n. Palembang. Karaton, 14 v. Palembangriv. n. Tj. Priok. Kedoe, 14 85 m. Z.ZW. Kreta. Karimata, 15 200 m. w. ten N. Colombo. Leopoldskerk, 13 te Port Said. Loenerkerk, 13 rede Madras. Lutterkerk, 15 v. Hamburg te Rotterdam verw. Loosd recht, 15 te Port Soedan. Limburg, 10 v. Los Angeles n. Panamakan. Leersum, pass. 14 Casquets n. Houston. Laagkerk, 15 250 m. ZW. Karachi. Loppersum, 14 250 m. O. Mantanzas. Maas, 14 v. Barahona te Amsterdam. Maasdam, 14 v. Rotterdam te New York. Macoma, 14 v. Adelaide n. Port Pirie. Macuba, 14 te Bahrein. Marken, 13 v. Tj. Priok n. Suez. Mataram, 15 v. Semarang te Tj. Priok. Meliskerk, 14 v. Hongkong n. Keelung. Mentor, 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Modjokerto, 14 v. rede Aden 15 Djibouti verw. Molenkerk, 13 te Genua. Murena, 14 v. Singapore n. Madras. Merwede, vertr. 16 v. New Orleans n. Mobile. Muiderkerk, 14 v. Marseille n. Duinkerken. Meerkerk, 15 v. Teneriffe n. Kaapstad. Mitra, 15 te Berre. Myonia, 14 v. Amsterdam n. Londen. Malea, 14 120 m. Z. Lombok. Markelo, 14 dwars Sar.dhammem n. Hamina. Marpessa, 14 ten W. Luzon n. Nilgata. Minjak, 14 v. BaUkpapan n. Ambon. Malvina, 14 200 m. W. ten Z. Ouessant. Marpessa, 15 80 m. N. ten W. Luzon. Oranjefontein, 15 v. Hamburg n. Antwerpen. Oranjestad, 15 v. Madeira n. Plymouth. Orion, 15 te Amsterdam. Ovula, 15 te Aruba. Oberon, 14 v. St. Marc n. Philadelphia. Orestes, 14 90 m. N.NO. St. Marta. Polyphemus, 14 v. Boston n. New Orleans. Prins Fred. Hendrik, 14 v. R'dam n. Montreal. Papendrecht, pass. 14 Kp. Vincent n. Porto di Augusta. Pendrecht, 14 v. Napels n. Mena el Ahmadi. Polydorus, 14 v. Hamburg n. Limhamn. Prins Joh. W. Friso, 14 v. Port Alfred naar Emden en Rotterdam. Prins Philips Willem, pass. 14 Sarnia n. Chicago. Peperkust, 14 200 m. NO. Madeira. Prins Maurits, 14 720 m. W. Valentia. Prins Willem V, 14 v. Hamburg n- R'dam. Prins Willem v. Oranje, 14 150 m. W.t.N. Lands End. Prins Alexander, 14 80 m. NO. Belle Isle, Pygmalion, 14 120 m. W.NW. Jamaica. Rempang, 14 v. Belawan 15 te Singapore. Rijndam, 14 570 m. W. Lands End. Rio uw, 13 te Tj. Priok. Ridderkerk, 15 te Genua. Reael, 14 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Reyniersz, 14 v. Makassar n. Soerabaja. Stad Leiden, 14 v. Hirohata n. Vancouver. Saparoea, 13 te Port Said. Soestdijk, 14 Bermuda gepass. n. Le Havre. Schie, 14 te Mersin. Stad Maastricht, vertr. 17 v. Gent n. Valencia. Stad Maassluis, vertr. 17 v. Immingham naar Kirkenaes. Sailand, 14 te Rio de Janeiro. Sunetta, 15 v. Miri te Yokohama. Sabang, 15 v. Sampit te Singapore. Sarangan, 14 v. Aleppi te Tutlcorin. Saroena, 14 160 m. O.ZO. Biliton. Sehiedijk, 14 v. Semarang 15 te Soerabaja. Siberoet, 15 te Soerabaja. Singkep, 14 145 m. NO. Finisterre. Rirrah. pass. 14 ten N. Soerabaja. Sliedrecht, 14 300 m. w. Kaapstad. Sloterdijk, 14 te New Orleans. Sommelsdijk, 14 170 m. W.ZW. Kreta. Stad Alkmaar, 14 320 m. W. Scilly's. Stad Dordrecht, 14 dwars Algiers. Stanvac Talang Akar, 14 v. Sungeigerong naar Port Swettenham. Swartenhondt, 14 rede Menado. Salawati, 15 v. Koewait n. Basrah. Sarpedon, 15 v. Maracaibo te Houston. Scherpendrecht. 14 v. Rio Grande n. Paranagua. Talisse, 15 te Colombo. Tjipanas, 14 v. Port Louis n. Singapore. Telamon, 14 te Maracaibo. Tjisadane, 12 te Buenos Aires. Tamo, pass. 15 Ouessant n. Rotterdam- Trajanus, 15 v. Antwerpen te Amsterdam. Trompenberg, 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Tabinta, pas. 14 Massawa n. Belawan. Tankhaven I, 14 v. Singapore n. Belawan. Tankhaven II, 14 1190 m. Z. Combodia. Ternate, 14 nog te Donggala. Tjiwangi, 14 60 m. NO. Bali. Taria, 14 280 m. W. ten Z. Barbados. Veendam, 14 v. Rotterdam te New Yoi"k. Van Outshoorn, 14 v. Ampenan n. Soerabaja. Van Riebeeck, 15 v. Makassar te Ambon. Waal, 14 v. Beyrouth n. Izmir. Winterswijk, pass. 14 Scilly's n. Londen. Wonogiri, 15 v. Krimpen a. d. IJsel te R'dam. Waikelo, 14 60 m. NW. Madoera. Wieldrecht, 14 90 m. Z. Cyprus. Woensdrecht, 14 390 m. ZO. Esperance. IJsel, pass. 14 Kp. Corbelin n. Palermo. Zuiderkruis, 14 v. Halifax te Amsterdam. Zeeland (SSM), 14 v. Dlyth te Hamburg. Zonnewijk, 14 320 m. Z. Dakar. Zijpenberg, 14 220 m. NW. Finisterre. KLEINE VAART Actinia, 14 v. Bremen te Londen. Audacia, 15 Faroer eil. verw. Annie, 14 v. IJmuiden n- Londen. Arctic, 34 v. Londen n. Rotterdam. Algarve, 16 te Garston verw. Alpha, pass. 14 Vlissingen. Arak, pas. 15 Vlissingen n. Duinkerken. Arnoudspolder, pass. 15 Vlissingen n. Oporto. Bernard, pass. 15 Vlissingen n. Antw. Beekbergen, 14 v. Kopenhagen te Hango. Bernisse, 16 v. Newcastle te Leixoes verwacht. Binnenhaven, 14 v. Rouaan te Casablanca. Bree Helle, 14 v. Rotterdam te Londen. Bill, vertr. 17 v. Esbjerg. n. Por.t Talbot. Bornrif, vertr. 14 v. IJmuiden n. Halmstad. Bab-T, 14 te Zaandam. Caland, 14 v. Dordrecht te Antwerpen. Carpo, 15 v. Amsterdam te Rotterdam. Claes Compaen, 14 v. La Roebelle te Bayonme. CoolsLngel, vertr. 16 v. Mesane n. Huil. Deni, 14 v. Frederiksund n. Preston. Diligentia, 15 v. Port Jerome te Gonfreville. Driebergen, 15 v. Pomaron n. Londonderry. Dollard, 15 Kopenhagen verwacht. Diana, pass. 15 Vlissingen n. Brussel. Erkalin, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Ellewoutsdijk, 14 v. Goole n. Rotterdam. Erebus, 16 v. Antwerpen te Lissabon verw. Evertsen, 14 v. Stettin n. Helsinki. Frans, 14 op de Tyne. Fedala, 14 v. Stavanger n. Riga. Gerry, 15 nog te Passages. Harold, pass. 14 Vlissingen n. Freaerikstad. Hondsrug, 14 v. Skagen n. Rotterdam. Hartel, 16 v. Antw. te Dublin verw. Holland, pass. 15 Vlissingen n. Hamburg. Haskerland, 14 v. Kingslynn n. Rotterdam. Henrica b, 14 v. Otterbacken n. A'dam. Import, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Import, 15 v. Rotterdam n. Antw. Ilias, 14 v. Calamata n. Tunis. Ida Pieter, 15 v. Harstad n. Mesane. Ingeborg, 14 v. Kalmar n. Rotterdam. Jan Kreumer, 15 v. Rotterdam te Nystad verw. Jutland, 16 v. Barry te Rotterdam veiw. Jo, 15 v. St. Mer te Colchester. Jokurma, 14 v. Speshult te Londen. Jorina, 14 nog te Great Yai-mouth. Josien, 14 te Kramfors. Joost, 14 v. Ornskoldsvik n. Pitea. Kunlabori, pass. 15 Vlissingen n. Frederiksvaerk Keyser, 14 v. Port Ishead n. Swansea. Kenitra, 14 v. Port Lyautey n. Nantes. Kwiek, 15 v. Vlissingen n. Amsterdam. Larix, 14 v. Rotterdam n. Kralskrona. Leuvehaven, 15 v. Frederica n. Kopenhagen. Leendert b, 16 v. Rotterdam te Stockholm veiw. Laera, 14 v. Aalüfcrg tePasajes. Lydia, 14 v. Gothenburg te Otterbacken. Lucerne, pass. 15 Vlissingen n. Oslo. Missouri, pass. 15 Vlissingen n. Sandarne. Marcella, 15 v. Grangemouth n. Kingslynn. Menkar, 14 v. Casablanca n. Safi. Merak, 14 v. Casablanca te Bordeaux. Merwehaven, 15 v. Rouaan te Duinkerken. Midsland. 15 v. Dover n. Rotterdam. Miraeh, 14 v. Safi te Rouaan. Mirzam, 14 v. Mogador te Safi. Mypem, 14 v. Malmö n. Stockholm. Mypuck, 14 v. Malo n. Rostock. Myson, 14 v. Gothenburg n. Rouaan. Matthew, 14 v. Jersey n. Thameshaven. Maasym, 14 v. Bremen n. Port Talbot. Midas, 15 te Kopenhagen n. Aarhus. Merwehaven, 14 v. Rouaan n. Duinkerken. Muphrid, 14 25 m. N.NW. Finisterre. Monica. 15 v. Billingham te Immingham. Noordstad, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Noord, 15 v. Rotterdam n. Billingham. Noorderlicht, 15 v. R'dam te Kalmar verw. Nieuwehaven, 15 v. Gothenburg n. Uddevalla. Nieuwland, 14 v. Grangemouth n. Rotterdam. Nottingham, 14 v. Rotterdam op de Tyne. Nero, 15 te Rotterdam. Palma, 15 v. Vlaaraingen n. Drog'neda. Peter Swenden, 14 in het Kanaal n. Teraeuzen Pavo, 14 v. Kristinehamn n. Zaandam. Plato, 15 te Rotterdam n. Bordeaux. Robert, 14 v. rede te haven Vlissingen. Sian, 14 v. Rostock te Karlstad. Soemba, 15 v. Ipswich te Antwerpen verw. Spora, 14 te Manchester. Spurt, 15 v. Bayonne n. Garston. Strijpe, 14 v. Duinkerken n. Avonmouth. Triton, 15 v. Vlissingen n. Leith. Timor, 15 Brunsbüttel verwacht. Taormina, verm. 15 v. Poole n. Fremington. Theano, 15 v. Belfast n. Drogheda. Theodora, 14 v. Rotterdam te Guernsey. Trompenburgh, 14 v. Bordeaux n. R'dam. Toos, 14 v. Hamburg n. Ipswich. Uranus, pass. 15 Vlissingen n. Antw. Vesta, pass. 15 Vlissingen n. Huil. Vitesse, pass. 15 Vlissingen n. Engeland. VivOj 14 v. Vlissingen n. Middlesbro. Veenenburgh, 14 v. Kingslynn n. R'dam. Vrede, 15 v. Rotterdam te Antwerpen. Wilpo, 14 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Westerdok, 14 te Bremen. Westpolder, 15 v. Rochester te Rouaan. verw. Walenburgh, 15 v. Norresundet te Antwerpen. Westerschelde, 14 v. Lissabon n. Rotterdam. Westlaan, 14 v. Hamburg n. Rotterdam. SLEEPVAART Gele Zee, met zuiger en tankbak 14 te Tunisbaai Hudson, 14 te Bharmagar. Humber, 15 v. Auckland n. Southampton. Oostzee, met „Marimata" 15 205 m. W. ten N. Colombo. Poolzee, met „Frederik Engels14 150 m. ZW. Ouessant n. Antwerpen. Rode Zee, met „Berni Nubel" 14 110 m. W.NW. Flores n. Antwerpen. Witte Zee, 14 240 m. NW. Cocos eil n. Beira.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 15