Voor de kleine landen lijkt voorlopig een fabrieksschip op de lijst der vrome wensen te moeten komen Geen ontevredenheid maar ook geen enthousiasme De problemen zijn zelfs voor Engeland nog niet overwonnen Radar-echo-lood Beverwijk „Kunst na Arbeid" met een familiedrama Heemskerk Wijk aan Zee Minder ongevallen in dit badseizoen dan in 1952 MAANDAG 19 OCTOBER 1953 9 Internationale visserij-commissie ad-hoc Noordhollands Philharmo- nisch Orkest „Kerk voor de jeugd" vraagt om belangstelling Groningers op hun best Tijdens weekeinde waren 800 wandelaars in Santpoort Uitslagen Kennemers- elftallen Met „Wilskracht en geduld" in de duinen F. Stroomcr won jubileumrit BRC Overwinningen eerste teams van Strawberriers Groter Beverwijk is weer voorbij Vclsen kwam tegen DEC niet verder dan gelijkspel Hockey in Beverwijk Volendam en Kennemers speelden gelijk (3-3) ADO versloeg Alkm. Boys EHS dwong DEM eerste gelijkspel af (1-1) Wijk aan Zee speelde opnieuw gelijk (3-3) Verjongde TOG-ploeg won van Terr as vogels (2-1) Snoeks Sr. niet ernstig geblesseerd Van een redacteur) PARIJS, 16 October. Als tijdens het Parijse congres der F.A.O., dat Vrijdag middag zijn laatste zitting hield en dat sinds Maandag de vele problemen van de scheepsbouw besprak, een „Europese visserij" geboren is, dan mag de inter nationale commissie ad-hoc, tot welker instelling tenslotte in principe besloten werd, gevoegelijk de baker van de nieuwe wereldburgeres heten. De ver schillende deputaties hebben hun zienswijze gegeven over de meest uiteen lopende onderwerpen, zij hebben met meer of minder waardering de stand punten der concurrerende visserijmogendheden beluisterd en zij zijn weer uitgezwermd naar de landen van herkomst. Maar in het Palais d'Orsay bleef de geest van eensgezindheid hangen ten aanzien van de visserij in grote trekken: een sfeer, die wellicht de goede is voor een nauwere internationale samenwerking in Europees verband. Wanneer straks in November de Amerikaanse landen hun problemen op een gelijkgericht congres in Miami gaan doornemen, zal de Food and Agriculture Organisation der U.N.O. misschien hebben bereikt, wat zij voorstond: een coördinatie van veel, wat thans nog individueel en individualis tisch geschiedt. Dat het Parijse congres zich, zoals Za terdag gemeld, tijdens de laatste dag bezig hield met een stuk toekomst, was niet ver wonderlijk. Die toekomst is immers het be langrijkst, want wat gisteren aanvaard is als een credo voor het bedrijf, wordt mor gen terzijde geschoven als zijnde volstrekt verouderd. Dat er echter voor de kleine visserij- mogendheden veel voor de dag is gekomen, dat een onmiddellijke ingreep noodzakelijk zou maken, ware te veel gezegd. Integen deel: ondubbelzinnig is uit de discussies over het fabrieksschip, al of niet met diep- vries-outillage gebleken, dat deze nieuwe geluiden voor de visserij voorlopig te hoog gestemd zijn voor de zwakkere broeders rond de vijvers van moeder Natuur. Of, zoals de heer A. Thurmer, visserij-adviseur van onze regering, het zei: „probeer liever voorlopig zoute vis te exporteren, dan het experiment van de diepvries-fabrieks- schepen aan te durven." Problemen te over Dat wil niet zeggen, dat de besprekingen over de fabrieksschepen niet leerzaam zijn geweest, ook voor Nederland. Een Fairtry met zijn negentig koppen aan boord en zijn 1950-paards diesels is voorlopig voor En geland ook nog een weddenschap, maar wanneer er op hèt goede paard blijkt te zijn gewed, kan deze ontwikkeling het „ge zicht" der grote visserij volledig verande ren en dan zal het de vraag zijn, of de kleinere landen achter kunnen blijven. Het is natuurlijk een dure geschiedenis, zo'n fabrieksschip. Een geschiedenis met legio problemen, waar na elke reis nieuwe lijken bij te komen. De fileermachines bijvoor beeld, die aan de wal gewend zijn met vis van enkele dagen oud „om te gaan" slaan vaak eerï vreemd figuur als zij met kers verse vis" te doen krijgen de vakbonden stellen "bepaalde eisen voor de gemengde bemanning van deze schepen de Engel se vakbonden waren blijkens mededelingen van een vertegenwoordiger van de Fairtry- rederij erg soepel en zo kan men rustig een kolom lang verder gaan. Voordelen? Ze zijn duidelijk genoeg, wanneer men alleen al even denkt aan de veel economi scher reizen van een fabrieksschip in ver gelijking tot een normale trawler: de totale reisduur wordt benut en het schip werkt constant op volle capaciteit. De vangst komt altijd in prima conditie aan de wal, met alle plezierige consequenties van dien en men zal dus een veeleisend publiek te- weden kunnen stellen als dat publiek althans bereid is een steentje bij te dragen tot de instandhouding van het (dure) schip.... In dat verband moet er eerlijk heidshalve beklemtoond, wat ook door de heer Thurmer is aangevoerd: Het publiek is niet zo happig op bevroren filets. Verder gaan! Dat er veel gezegd, maar nog meer niét gezegd is, vormt niet alleen de rechtvaardi ging van dit eerste internationale samen treffen, maar ook en vooral de garantie voor een verder contact. Dat er telkens weer ge- Voor de Veiser Kunstkring Voor de Velser Kunstkring „Voor Allen" geeft het Noordhollands Philharmonisch Orkest Donderdagavond 5 November een concert in het Rex Theater te IJmuiden. Dirigent is Marinus Adam en als solist violist treedt op Jean Louis Stuurop. Het programma vermeldt ondermeer vier de len uit de muziek bij Shakespeare's Mid- zomernachtsdroom (F. Mendelssohn-Bar- tholdy) en verder werken van Max Bruch, B. Smetana, C. Saint-Saens en G. Bizet. In het gebouw voor Christelijke Belan gen in Oud-IJmuiden zijn vele jongeren met een aantal ouders samengekomen om een contactavond bij te wonen, georgani seerd door de commissie voor de Jonge ren-diensten vanwege de Nederlands Her vormd? Kerk te IJmuiden-West. De voorzitter van deze commissie ds. D. C. van Wijngaarden, opende deze bijeen komst door gezamenlijk te laten zingen Gezang 112:1 en schetste in enkele korte trekken de bedoeling van deze avond. Hij vestigde er de aandacht op. dat jongelui tussen de 12 en 18 jaar, die dus niet meer de Zondagsschool bezoeken en die zich in de „grote" kerk wellicht nog onwennig ge voelen, hier van harte welkom zijn, waar elke Zondagochtend om 10 uur het evan gelie wordt verkondigd. Hij wekte de jeugd op tot standvastig heid en deed daarbij tevens een beroep op de ouders. Hierna werden enige aardige filmpjes gedraaid, betrekking hebbende op IJmui- dens herstel, de visserij, vlaggetjesdag en het radio-kuststation, en zeker niet te ver geten de prachtige film over de beroemde dirigent. Tosc.anipi. De jeugd, gaf te kennen, clat zij het gébodcoe zeer op prijs stelde. De jeugd-«ouderling, de heer v. d. Boo gaard, sloot deze contactavond met gebed en het zingen van Gezang 111 1. voeld is, dat niét alleen de vloot „omhoog" moet, maar daarmee ook en vooral de distri butie van vis, zoii wellicht een congres van handelaren op internationaal niveau voor de toekomst met zich brengen, om het eenmaal begonnen verhaal van een nieuwe visserij „rond" te maken. Meermalen is er in Parijs gesproken over de nieuwe zaken, die de visserij ten prof ij te van reder en bemanning vooruit kunnen helpen. Uit de keur van verbeteringen deden wij een greep. De hydraulische winch wint steeds meer veld door haar speciale voordelen, waarvan de grootste is een maximale capaciteit bij een minimaal vermogen. Bovendien is zij soepeler en solider dan de orthodoxe winch. In Amerika werd het echo-lood alweer als enigermate verouderd beschouwd. Sinds dezer dagen een apparaat is uitge vonden, dat de reflexen naar de zeebodem om weet te buigen in alle gewenste rich tingen kan daardoor met het echolood ook een school vis of haring worden opgespoord op grote afstand van het schip. Het scheepstype, clat het hele jaar vist en dus rendabel 'is, wint overal "veld en het wordt onder meer beschouwd als een mid del om over-investering te voorkomen. Unificatie der scheepstypen is voorts een dringende noodzaak. Al bestaat de „Gröniger Verain Velsen" ook nog maar drie maanden, feestvieren kan ze, alsof ze nooit anders gedaan heeft. Zaterdagavond was er in het zaaltje aan de Abeelenstraat een stemming, die mee slepend genoemd mocht worden en die niet alleen veroorzaakt werd door de „kovvie mit kouke", maar vooral door de sfeer, die nog vei'sterkt werd door een ge zellig muziekje, door de „Gröniger club" ten gehore gebracht. Als gast was de heer A. M. J. Deelman uitgenodigd, die als se cretaris van de landelijke vereniging zijn vreugde uit over het opbloeiende vereni gingsleven in de nieuwe afdeling en als declamator de aanwezigen vergastte op „veurdrachten" en humor „oet het Gröni ger laand", waarbij bij grotendeels uit eigen werk declameerde en enige vertel sels van zijn grootvader, die hoofdonder wijzer was geweest, uit de vergetelheid plukte. Alles ging er zo gemoedereerd op z'n Gronings toe, dat de heer Deelman het be stond, om zonder daarbij te blozen, rustig een stuk worst te kauwen en daarbij zijn smeuiïge humor te spuien. Dat het Groningse volkslied die avond twee maal gezongen werd en dat de „Knoalster Lorelei" er eveneens uit volle borst werd bejubeld, was een even gewone zaak, als dat de „Gröniger Martinitorn" bezongen werd. Voor de Groningers, die het nog niet wisten: de heer Jac. Vegter fungeert als voorlopig voorzitter en het voorlopig se cretariaat is gevestigd in de Van Leeu wenstraat 81. Benoeming aan Gymnasium „Felisenum" Het college van curatoren van het gym nasium „Felisenum" heeft de volgende aanbevelingen ingediend voor de benoe ming van twee leraressen, in tijdelijke dienst, aan het gymnasium Felisenum: voor de vakken Grieks en Latijn, gedurende de maand September 1953, mei. A. G. Hooymeyer, te Amsterdam. (Deze tijde lijke benoeming is noodzakelijk omdat de heer Nuchelmans, benoemd in de verga dering van. 28 Juli 1953, niet op 1 Septem ber 1953 in dienst kon treden): voor het vak aardrijkskunde, gedurende de cursus 1953/1954, mej. J. G. M. Vriens, te Bloe- mendaal. Meer dan 800 wandelaars hebben deel genomen aan de wandeltochten die waren uitgeschreven door de wandelsportvereni ging van het Povinciaal Ziekenhuis te Sant poort, „Viribus Unitis". Het schitterende weer tijdens het weekeinde was zeer zeker de oorzaak dat al de wandelaars opgetogen waren over het prachtige parcours. Opmer kelijk was hét grote aantal deelnemers uit Amsterdam, zo zagen we o.a. WSV Ponta- nius en het Sportpark de Ruyter, ook de Woningdienst en verschillende speeltuin verenigingen waren aanwezig. De inrichtingen te Bakkum en Heiloo hadden ook een groep gezonden. Uit Krom menie was een groep van de Openbare Lagere School gekomen. Zeer vele bekende wandelsportv. der N.W.B. gaven acte de presence terwijl ook Haarlem goed vertegen woordigt was, we zagen o.a. Jan Passtoors, het Bosvolkje van St. Franciscus, het Vete ranen Legioen Nederland alsmede de P.T.T. De Kennemers elftallen behaalden Zondag de volgende resultaten: Kennemers—Volen dam 33; Stormvogels 2Kennemers 2 41; Kennemers 3DCG 2 14; Kenne mers 1Ripperda 2 11; Kennemers 6 .Haarlem 5 1—1; Stormvogels 6Kennemers 7 61; Kennemers 8DEM 6 71- In het toneelspel „Ouders" heeft de schrijver A. H. van der Feen de verhou ding tussen vader en zoon nu niet bepaald" van de zonnigste zijde geobserveerd en hoewel het gedrag van Dirk in de voor gaande bedrijven inderdaad van weinig dankbaarheid jegens zijn ouders getuigt, is de conclusie welke de oude De Bruin uit dit alles trekt en aan het slot van het stuk als zijn innerlijke overtuiging ken baar maakt, ongetwijfeld in te generali serende termen vervat. Want hij beweert hier maar liefst, dat het voor de ouders meestal een zegen betekent als zij niet te oud worden, omdat hun hierdoor veel verdriet over de liefdeloze houding van hun volwassen kinderen blijft bespaard. Toch is de verbittering van De Bruin in dit stuk wel enigszins te verklaren, want het genoegen dat hij aan zijn enige zoon Dirk beleeft, staat in geen enkele verhou ding tot de moeite en zorgen, die hij vroe ger aan diens opvoeding heeft besteed. Evenals zovele vaders, die zich door ont bering en noeste vlijt een positie en enige welstand hebben verworven, wil ook De Bruin de toekomst van zijn zoon verze kerd zien; hij laat Dirk rechten studeren en stelt hem dan later financieel in de gelegenheid zich met een andere jurist te associëren. Deze confrater, Duclos ge naamd, blijkt al spoedig een gewetenloos individu te zijn en voorbestemd hun kwa de genius te worden. Want niet alleen dat hij zonder enige bedenking het geld van De Bruin voor eigen genoegens besteedt, hij brengt ook Dirks vrouw, de weinig ervaren Clara, onder de bekoring van zijn j gladde manieren en hoffelijke conversatie waardoor haar huwelijkstrouw bedenke- j lijk gaat wankelen. Zelfs weet Duclos zich j op een uiterst geraffineerde wijze van haar medewerking te verzekeren om Dirk zogenaamd uit scherts te bewegen de handtekening van zijn vader op een blanco formulier te vervalsen. Door middel van dit papier gelukt het Duclos met zoveel geld van De Bruin te verdwijnen, dat deze de positie van Dirk niet langer bekostigen kan en hem weer op zijn fabriek tewerk moet stellen. Doordat hij evenwel tot elke prijs de ware reden wil verzwijgen, ten einde Dirk aldus de kennis te besparen van de rol, die Clara in deze weinig ver heffende affaire heeft vervuld, neemt hij de schuld van deze financiële débacle voor eigen rekening, door te verklaren, dat hij door speculaties enorme sommen heeft verloren. De reactie van Dirk op deze be kentenis getuigt dan van zo weinig ouder liefde, dat De Bruin tenslotte wel tot de reeds vermelde conclusie geraken moet.' De auteur verwerkte dit gegeven tot een enigszins burgerlijke drama, in de trant van Anna van Gogh-Kaulbach of J. Si- mons-Mees, zodat hét zonder enig bezwaar in de costuums van errige decennia gele-' den kan worden opgevoerd. De toneelver eniging „Kunst na Arbeid" heeft er Vrij dag en Zaterdag in' het Kennemer Theater te Beverwijk opvoeringen van gegeven on der regie van Piet van Vleuten, waarbij de spelers het tot rake typeringen brach ten. G. Meurs bleek in de eerste plaats de deerniswekkende nederigheid van de oude De Bruin uitstekend te hebben aangevoeld. J. Wester was de onscrupuleuze advocaat Duclos met galante manieren ten voeten uit, waardoor H. Meurs als Dirk de Bruin zich in alle opzichten de mindere moest tonen. Mevrouw Poldervaart-v. d. Mev mocht als de onstabiele Clara eveneens op een gelukkige avond terug zien, hetgeen in niet mindere mate het geval is geweest met mevrouw Wester-v. d. Plas nog een geslaagde komische interpretatie van de geaffecteerde freule Melville en was me vrouw Van Helden-de Dood een ontroe rende dienstbode. Zodat „Kunst na Ar beid" het nieuwe seizoen op bevredigende wijze heeft ingezet. JAN VAN DAM „De eerste ontmoeting" Voor de jongeren verenigd in de Neder landse Katholieke Jeugdbond spreekt de heer N. P. Tervoort hoofdonderwijzer uit Zaandam hedenavond in zaal KÏoes te Heemskerk over het onderwerp „De eerste ontmoeting". Gisteren hield de Beverwijkse Politiehonden vereniging „Wilskracht en Geduld" haar jaarlijkse onderlinge wedstrijden op haar ter reinen in Westerhout. Begunstigd door fraai weer werd het een zeer geslaagde dag, waar bij nog veel publieke belangstelling werd ge toond. Zea gevorderde en drie jonge honden hebben onder de deskundige leiding van de keurmeesters M. Giorgis en P. Seijmans een sportieve strijd geleverd, die de „pakman" menig zweetdruppeltje heeft gekost. De door de Hoogovens beschikbaar gestel de beker werd gewonnen door de hond Joep van de- heer Klaus. Tevens verdiende Joep een extra prijs voor het manwerk. „Bruno" van .de heer Opdorp toonde zich de beste revierder. terwijl „Kerel" van de heer Van Gestel hel hoogste aantal punten won voor de appèl-oefeningen en daarmee beslag leg de op een- mooie beker. De totale uitslagen waren: Klasse A (ge vorderden) 1. Joep, eigenaar Klaus; 2. Kerel, van Gestel: 3. Robbie. Schelvis: 4. Bruno, Opdorp; 5. Waldo, Van Tilburg: 6. Rex, Blok; afdeling B (jonge honden): 1. Olly, eigenaar Peperkamp; 2. Polly, Heemstra; 3. Walda, Majoor. Zondagmorgen heeft de rennersclub ,.Ken- nemerland" een jubileumrit gehouden ter geleeenheid van haar vierde lustrum. De A-klassers reden naar Petten over een af stand van ruim 90 km., de B- en C-klassers en de junioren gingen naar Schoorl: een af stand van 60 km. De uitslag werd: A-klasse: 1. F. Slroomer 2 uur 17 min. en 25 sec.: 2. A. Ge'dcrmans: 3. H. Kuitwaard: 4. T. Been tjes; 5. D. de Ruiter; 6. H. de Droog; 7. J. Groot: 8. J. Stet. B-klasse: 1. W. de Boer, 2 uur 2 min. 25 sec.: 2. Chr. de Jong; 3. J. Tuinstra; 4. N. Kluft: 5. J. de Ruiter; 6. M. Stuyt; 7. P. Sieveking. C-klasse: 1. J. Stet, 2 uur 2 min. en 38 sec.; 2. J. de Graaf; 3. L. Grapendaal; 4. L. Braas; 5. A. Dekker; 6. C. Burgmeyer. Junioren: 1. H. Komen, 2 uur en 21 min.; 2. Th. Bot; 3. M. Put. Om de Zilveren Roos speelde het eerste dameselftal van de Kennemer hockeyclub Strawberries in Rotterdam tegen Leonidas. Het was een spannende wedstrijd waarin de gastvrouwen de leiding namen- Mejuf frouw G. de Groot maakte vervolgens twee doelpunten en toen Strawberries achter bleef staan kwam de gelijkmaker kort voor het einde van de stick van mevrouw B. van de Hof-Van Malsen. Daardoor moest de ontmoeting met twee maal zeveneneen- halve minuut worden verlengd. Mejuf frouw De Groot scoorde andermaal en bracht haar elftal daarmede in de tweede ronde voor het tournooi om deze wissel- prijs. Voor de Amsterdam-beker speelden het tweede en derde dameselftal tegen HDS I en HDS II, welke ontmoetingen werden verloren met respectievelijk vijf-twee en vier-twee. Strawberries IV verloor de voor de Onderbond in Haarlem tegen Ever Swift IV gespeelde wedstrijd met zeven-nul. Bij de heren behaalde Strawberries I beide winstpunten door in de uitwedstrijd tegen Schaerweyde de meerderheid op het veld te behouden. Eerst na de rust werd het enige doelpunt in deze wedstrijd ge maakt door C. Rijkeboer, die een hoog schot onhoudbaar achter de doelverdedi- ger van de gastheren werkte. In een harde wedstrijd, in Bloemendaal tegen HBS II gespeeld, kon C. Smit de eer voor Straw berries redden door een tegenpunt na rust te maken, nadat HBS in de eerste helft met twee doelpunten de leiding had genomen. Terriers en Strawberries III maakten elk ee,n doelpunt en verdeelden daarmede de winstpunten. De veteranen van het vierde elftal wonnen met acht-drie van het vijfde elftal van hun vereniging. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. De door de Beverwijkse Middenstands centrale gehouden tentoonstelling „Groter Beverwijk" is geëindigd en ruim 15.000 bezoekers zijn in de afgelopen dagen langs de welverzorgde stands getrokken, velen hebben daarbij het geluk gehad één der attracties te ontvangen, die de midden standers beschikbaar hadden gesteld. Naar de directie der tentoonstelling mededeelde, is in de middaguren het be zoek uitermate slecht geweest. De drukste avonden waren die op het einde der beide weken. Donderdagavond, toen het gouden echtpaar Van Balen—Zonneveld van de Arendsweg' 170 langs de tentjes werd ge voerd en overladen werd met geschenken, was de belangstelling groot. Ook Vrijdag avond heeft de aangekondigde reclame stunt van „Mr. X" vele bezoekers getrok ken; naar verschillende zakenmensen zei den, is dit de avond geweest dat de beste zaken werden gedaan. Het feit dat die dag doof velen salaris plus tantième was ont vangen, zal hier wel niet" vreemd aan ge weest zijn. Ook öp de sluitingsavond, Zaterdag, was het een gezellige drukte in de gigantische tent. Over het algemeen verklaarden de deelnemers aan de tentoonstelling zich te vreden over de resultaten, hoewel de mees ten blij zijn dat aan deze voor hen ver moeiende dagen een eind is gekomen. Van de gelegenheid het cabaret te bezoe- Velsen heeft het in Amsterdam tegen DEG niet verder kunnen brengen dan een vier-vier gelijk spel. Een doelpuntrijke wedstrijd waarin de aanvalslinie de baas waren. Er werden in beider verdedigingen nog al eens foutjes gemaakt, waarvan de voorwaartsen handig wisten te profiteren. Velsen boekte het eerst succes door Don ker, maar in korte tijd had de thuisclub de achterstand veranderd in een twee-een voorsprong. Nog voor rust zorgde Bakkum voor de gelijkmaker: twee-twee. Ook in de tweede helft nam Velsen de leiding. Ditmaal weer door Donker, maai de geschiedenis herhaalde zich, want DEC veranderde opnieuw de achterstand: nu in een vicr-drie voorsprong. Dat zag er dus even somber voor Velsen uit, maar de be zoekers slaagden er nog in door Tromp de gelijkmaker te scoren, waardoor het einde met vier-vier kwam. Minstens tweeëndertig personen loerdën gedood en veertig gewond tengevolge van een geweldige ontploffing, welke plaats vond aan boord uan het Amerikaanse vlieg- dekschip „Leyte", dat in een droogdok-in de haven-van Boston ligt. Gewonden worden van het oorlogsschip gedragen. (Radio-telegrafisch overgebrachte foto). ken is ook door velen druk gebruik ge maakt. In tegenstelling tot de teleurstel lende eerste dagen der tentoonstelling werd de bezoekers in de afgelopen week een goed programma voorgezet. Met Jenny van Dam als vocaliste en Tim Telby als humo rist-conférencier besloot de Tiroler mu ziekkapel „Alpengrün" Zaterdagavond deze serie cabaretavonden. Tot besluit van de tentoonstelling werd dit programma 's avonds na elf uur aan alle deelnemers aangeboden. Eechtrop was in de wedstrijd tegen Lei den voor de promotieklasse goed op dreef en de tegenpartij bleef gedurende vrijwel de gehele ontmoeting zowel technisch als tactisch de mindere van de hockeyers uit Beverwijk. Kooyman maakte in de eerste helft een doelpunt en herhaalde dit na de rust. In samenwerking met zijn broer K. Drijver zorgde D. Drijver nog voor een derde -doelpunt, waarmede de zege vol komen veilig werd gesteld. Een andere ontmoeting tussen Eechtrop en Leiden was die tussen de derde elftallen van beide ver enigingen. Eechtrop behaalde eveneens een overwinning (vijf-twee). In deze wedstrijd maakte A. Schaap vier van de vijf doel punten voor Eechtrop. Eechtrop II verloor thuis met twee-nul van de plaatsgenoot DEM I. Eveneens op eigen terrein verloor het vijfde elftal met drie-twee van Alkmaar III, dat hierdoor weer twee kostbare punten behaalde. Het grootste aantal doelpunten werd gemaakt cioor de spelers van het vierde herenelftal. Op eigen terrein werd tegen DEM III ge speeld en de hockeyers van Eechtrop heb ben zestien keer kans gezien het doel van de tegenpartij te doorboren. Het eerste en derde dameselftal kregen beide klop met drie-twee. het eerste elftal van Ijsvogels en dames III van DEM III. De nederlaag tegen Ijsvogels is eervol, -omdat dit elftal in de competitie een klas hoger speelt. Het was overigens de vierde achtereenvolgende Zondag, dat de dames van het eerste elftal een reis naar Amster dam moesten ondernemen om het hockey spel te kunnen beoefenen. Het jeugdelftal van de jongens kreeg bezoek van de ploeg van Zandvoort; de badplaatsbewoners werden met een neder laag van negen-nul naar huis gezonden. Het tweede jongenselftal van Eechtrop verloor met drie-nul van Terriers. Er is eveneens een nederlaag te melden van het meisjeselftal, dat van Hermes verloor met twee-nul. De Wijk aan Zeeër Reddingbrigadc heeft de afgelopen zomer te maken gekregen met 500 ongevallen; tegen het jaar daar voor 900. Deze gunstige teruggang is te danken aan het verwijderen van verschil lende obstakels op het strand en een betere uitrusting van de brigade. De reddingvlet met buitenboordmotor, die dit jaar voor het eerst in gebruik werd genomen, heeft goed voldaan en doordat de mannen in deze vlet uit de uitkijkpost per walky-talky kunnen worden gewaar schuwd, is een snelle redding van iemand die zich te ver in zee heeft gewaagd, mo gelijk. Tweede reddingpost De W.R.B. wil in de toekomst een tweede uitkijkpost laten bouwen die zal verrijzen ter hoogte van het Noorderbad. In het afgelopen zeizoen zijn verschil lende oefeningen gehouden met de colonne van het Nederlandse Rode Kruis van Be verwijk en met de E.H.B.O. van de Hoog ovens. Een grote handicap voor de "W.R.B. is het feit, dat de leden zich 's winters niet kunnen oefenen doordat in de directe om geving geen overdekt zwembad beschik baar is; het Velserbad is nog steeds ge sloten. Feestavond Tot besluit van het seizoen is Zaterdag avond in hotel „Sonnevanck" een propa- gandafeestavond gehouden, welke uitste kend is geslaagd. Medewerking werd hier aan verleend door het cabaretgezelschap „Het Prentenboek", onder leiding van de heer Barbiers, dat de vele toeschouwers aangenaam bezig hield met verschillende sketches. Het trio Amse zorgde op uitste kende wijze voor de muzikale omlijsting. De voorzitter van de W.R.B., de heer H. v. d. Wel, sprak in zijn slotwoord de wens uit dat de belangstelling in het volgende seizoen minstens even groot zal zijn als op deze avond. In een stampvol Sportpark hebben De Ken- eerste half uur was de stand twee—nul, rijkste wedstrijden in de strijd om de eerste plaats in deze competitie tegen de kampioen van vorig jaar Volendam gespeeld. Deze zeer spannende wedstrijd, die technisch zeker het peil van menig eerste klasser bereikte, is in een gelijk spel (3—3) geëindigd. Al spoedig na de aftrap leek het of De Kennemers deze wedstrijd zouden gaan win nen, want de ene aanval op het Volendam- doel volgde op de andere, waarbij doelman Keijzer de handen vol kreeg. Reeds in het eerste half uur stond dc stand tweenul, ontstaan door twee onhoudbare schoten van J. v. d. Sluys en Michel. Vlak voor de rust kopte de Volendam- speler Smit de bal echter plotseling in (2—1). Na de rust domineerde Volendam verre over haar gastheren en reeds binnen de vijf minuten maakte Klaas Smit gelijk (22). Even later bracht Tol na een prachtig solo- spel de stand op tweedrie. De Kennemers- spelers lieten desondanks de moed niet zak ken en linksbuiten Michel kon hierna met en fraai schot de score weer gelijk maken (3-3). ADO is op de goede weg voortgegaan door na de grote zege van verleden week, nu een overwinning te behalen op Alkmaarse Boys. Dat de zege tot tweenul beperkt bleef, is geen verdienste van de Alkmaarders, doch eerder een gebrek aan het gebruiken van kansen van ADO. Alkmaarse Boys begon wel goed maar al spoedig nam ADO het initiatief over. Rechts buiten Nijman scoorde het eerste doelpunt voor de thuisclub. Voormeer gaf na een half uur spelen in de 2e helft een prachtige voorzet, waaruit de bal door Dam werd ingekopt, 20. Keeper Kramer ging aan dit doelpunt niet geheel vrijuit. De Alkmaarders zetten het laatste kwartier alles op alles om in elk geval de eer nog te redden, maar de goed spelende ADO-ach- terhoede hield het doel schoon. Het is DEM in Haarlem bij EHS niet meegevallen. Na een uitermate spannende wedstrijd moest de Wijker club het eerste winstpuntje in deze competitie afstaan en indien de Wijker doelman in de eerste periode niet zo goed op dreef was geweest, dan was het misschien op de eerste neder laag uitgelopen. In deze eerste periode was EHS namelijk sterk in het offensief, maar de Haarlem mers konden het dank zij het goede ver dedigen van de Wijker defensie met de doelman aan het hoofd, niet verder bren gen dan een één-nul voorsprong. Dautzen- berg scoorde het enige doelpunt. DEM kwam hierna heftig opzetten en nam het spel geheel in handen. Tot aan de rust wist EHS echter stand te houden en ook in de tweede helft scheen de Haarlemse veste onneembaar. DEM deelde over alle linies de lakens uit, maar doelpunten bleven uit. Totdat tien minuten voor het einde de scheidsrechter een handsgeval constateerde bij een der EHS-spelers en uit de straf schop kon Zonneveld de partijen in even wicht brengen: één-één. Wijk aan Zee behaalde tegen OSV het vierde gelijke spel van de nu reeds vijf ge speelde wedstrijden. Drie-drie \vas ditmaal het resultaat. Het begin was voor Wijk aan Zee en het kon door Bakker een een-nul voorsprong nemen. Spoedig echter maakte de thuisclub gelijk door een fout in de ach terhoede der kustbewoners. Toch behield Wijk aan Zee het initiatief en bij een alge mene aanval verdween de bal over de Zoanse doellijn. Zo leidde Wijk aan Zee bij de rust dus met twee-één. Tien minuten na de hervatting werd het verre opdringen van Wijk aan Zee de ploeg noodlottig, want OSV profiteerde hiervan en kon de balans wederom in evenwicht brengen. Hierna ontspon zich een spannen de strijd om de overwinning, waarin Wijk aan Zee opnieuw de beste vooruitzichten kreeg, toen Van der Mey de stand op twee drie bracht. Toch gaf OSV zich nog niet gewonnen en het gelukte de thuisclub om twee minuten voor het eindsignaal de stand wederom in evenwicht te brengen, zodat met drie-drie het einde kwam. TOG heeft gisteren na een spannende wedstrijd met twee-een van Terrasvogels gewonnen. De oud-tweede klassers hadden hun ploeg een opvallende verjongingskuur laten on dergaan, doch hadden terecht het trio- HoebenKarsemeyer Jr.Karsemeyer Sr. gehandhaafd. Met de rust was de stand nog gelijk (11). TOG had al vrij spoedig na het be gin uit een corner door toedoen van de on gedekt staande rechtsbinnen de leiding ge nomen. doch Van Vuuren, die overigens tegen Karsemeyer niet zo heel veel had in te brengen, kon bij een doelworsteling ge lijk maken. Na de rust nam TOG na fouten van de Terrasvogels-defensie door de rechtsbinnen opnieuw de leiding. Veel kans op de gelijk maker kregen Van Vuuren c.s. niet, zodat TOG tenslotte een zwaarbevochten zege behaalde (21). Direct na afloop van de wedstrijd Storm vogelsLeeuwarden werd de Stormvogels- speler Snoeks Jr., die kort voor het einde van genoemde wedstrijd wegens een ver moedelijke beenbreuk per brancard van het veld werd gedragen, naar het St. An- tcnius Ziekenhuis vervoerd. Aldaar wees een Röntgen-foto uit, dat van een been breuk geen sprake was. Prijzen: Heilbot 3.60-2.45, gr. tong 3.60-3.05, grm. tong 1.93-1,66, kim. tong 1.61-1.45, kl. tong I 1.34-1.24, kl. tong II 0.86-0.73, tarbot 2.60-2.10, alles per k.g.; kl. griet 27, tongschar 75-63, gr. schol 48- 45, grm. schol 51-43, kim. schol 41-35, kl. schol I 35-28, kl. schol II 37-8, schar 18-8, v. haring 13-10.50, makreel 22-16, gr. schel vis 50-42, grm. schelvis 45-41, kim. schel vis 45-3S, kl. schelvis I 40-35, kl. schelvis II 30-15, wijting 23-8, gr. gul 48-45, mid. gul 40-37, kl. gul 23-17.50. kl. koolvis wit 37, kl. rode poon II 13-8, alles per 50 kg.; gr. kabeljauw 232-120, gr. koolvis zw. 90» 76, alles per 125 kg. Aanvoer. 570 k. tong en tarbot, 1 heil bot, 2 griet, 4 tongschar en schartong, 750 schol, 30 schar, 4750 haring, 500 maikreel, 300 schelvis, 240 wijting, 60 kabeljauw en gul, 20 poon, 13 koolvis en 50 diversen, to* taal 7340 kisten.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3