RHEUMIN luidspreker UW LAATSTE KANS ALCOCHIN-SPECIAAL SSas r f—Zcr^MjVenjjJ tornt 1 IJmuiden Castricum helpt pfaf „TOONTJE HEEFT EEN PAARD GETEKEND" Y.A.R.A. IJmuiden T elevisie-uitzertdsng Nedeiiand-BeSgië GESLOTEN Fa I. KAN Bico Wasmachines GASHAARDEN enz. „INDIANA" kleding G. F. Dictus Bfe Bij de marine 6 Feest in Den Haag bij het nieuwe stadhuis Rode Kruis-hulp aan Griekenland Opnieuw een nederlaag voor IJmuiden Wilton liet tanker „Koratia" te water DVAV versloeg Waterloo CSV sterker dan KW Onverwachte nederlaag voor Vitesse '22 Scheepvaart Motorenhandel Brievenkasten KONINKLIJKE MA R I N E I MAANDAG 19 OCTOBER 1953 Bij de in gebruikneming van het nieuwe stadhuis, nn Den Haag, het grootste van Nederland, heeft de burgemeester van Am sterdam, mr. Arn. J. d'Ailly, Den Haag tevens als voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, gelukgewenst, zij het ook, zoals hij opmerkte, met enige jalouzie. Hij hoopte, dat. Amsterdam ook binnen niet al te lange tijd een nieuw stad huis zal kunnen krijgen. De burgerij heeft de in gebruikneming van het nieuwe stadhuis feestelijk gevierd. Zaterdagmiddag om halfdrie steeg de bal lon Henri Dunant" op van het Haagse Alexanderveld. vlak bij het nieuwe stad huis en dreef langzaam Zuio-Oostwaarts over de stad. De ballon, bemand met het echtpaar BoesmanVisser en de heer De Vos Klootwijk, was ditmaal voorzien van een met metaalhoudende stof bestreken aanhangsel, waardoor de ballon kan wor den gevolgd met radar-instrumenten. Laat in de middag daalde de ,.1-Ienri Dunant" in Goudswaard in een bietenveld. Het was een zogenaamde „hondenhoklanding," waarbij het mandje omslaat doordat er geen helpers op de grond zijn, zodat de bal- lonvaarders er uit moeten kruipen als een hond uit zijn hok. Bij Maasland aan de Waterweg was een tussenlanding gemaakt, waarbij het radar scherm in de knel raakte en in elkaar werd gedeukt. Het apparaat werd dan ook in Maasland achtergelaten. Aan de burgemeester van Goudswaard werd een brief van burgemeester Schok king overhandigd. Deze brief bevatte de uitnodiging binnenkort het nieuwe Haagse stadhuis te komen bezichtigen. Des avonds zijn duizenden Hagenaars naar het burgemeester De Monchypfein ge togen. om daar getuigen te zijn van een spel van licht en donker. Het nieuwe stad huis werd in de loop van de avond beur telings inwendig en uitwendig geheel ver licht: van een bepaald aantal vertrekken in de Noordelijke vleugel werd het woord „welkom" gevormd. Twaalf muziekcorpsen maakten met 600 fakkeldragers een stertocht naar 't nieuwe stadhuis. Daarna hebben zich vijf zangver enigingen doen horen en vervolgens is er een vuurwerk afgestoken. Tot laat in de avond is er op het plein voor het stadhuis Het Nederlandse Rode Kruis heeft 3000 paar nieuwe schoenen, 9500 meter over- hemdenstof, 400 stoelen en 300 tafels ge kocht voor de bevolking van de Griekse eilanden, die door de aardbeving in Augus tus getroffen zijn. Verleden week heeft het Rode Kruis 100 trapnaaimachines en 300 handnaaimachines gekocht. De tafels en stoelen zijn bestemd voor diegenen, die zo'n machine ontvangen. Deze aankoop ter waarde van 155.000 gulden is de laatste die het Nederlandse Rode Kruis ten behoe ve van de getroffen bevolking gedaan neeft. De inzamelingsactie heeft bijna 300.000 gulden opgebracht. Dank zij enige giften in natura en een zending medicamenten en dekens uit eigen middelen heeft het Nederlandse Rode Kruis voor ongeveer 375.000 gulden aan goederen naar Grieken land kunnen zenden. Het wordt zo langzamerhand een een tonige geschiedenis steeds maar weer nederlagen te moeten vermelden. Maar dit was Zatei-dag wéér het geval, al kreeg SNL .meer dan haar toekwam, want er werden enkele doelpunten gescoord, die zeker voorkomen hadden kunnen worden. Reeds na enkele minuten kwam het eerste doelpunt tot stand, waarbij Koster een hard ingeschoten bal niet goed onder controle kon krijgen en de toegesnelde midvoor de bal in doel kon lopen. Tien minuten later bracht dezelfde speler met een fraaie kop bal de stand op nul-twee. Na rust is er enige tijd door de VVIJ'ers verbeten ge speeld om de achterstand te verkleinen, maar men had weinig geluk. En juist aan de andere kant ontstonden de doelpunten. Kort voor tijd kwam het enige tegenpunt uit een penalty. Overige uitslagen luidden: IJmuiden 2— RCH 2-4, IJmuiden 3—ETO 2-2, SAC— IJmuiden 4 2-1, Zandvoortmeeuwen IJmuiden 5 4-0. Junioren: Kennemerland b IJmuiden b 0-6. Aspiranten: IJmuiden a Beverwijk a 2-0, Beverwijk cIJmui den d 3-0. Proef met nieuwe trawl uitstekend geslaagd De ..Annie" IJM 14 die Zaterdag 17 Oc tober voor enige dagen zee koos om proeven te nemen met de nieuwe „floating-trawl" is al Maandagmorgen huiswaarts gekeerd om te melden, dat de proeven met het apparaat op verschillende diepten uitstekend waren geslaagd. Het is komen vast te staan dat aan de floating trawl geen wijzigingen hoeven te worden aangebracht. Over enige weken, wanneer de Engelse wal visserij in volle gang is. zal de Annie" IJM 14 volledig met het nieuwe vistuig worden uitgerust. De nieuwe trawl is een uitvinding van de heer J. de Groot uit Eg- mond aan Zee. Van de werf Wilton Feijenoord te Schie dam is met goed gevolg te water gelaten het motorschip „Koratia", dat daar gebouwd wordt voor rekening van de Koninklijke Shell. De „Koratia" is een van vijf tank schepen, die voor rekening van de Shell in Nederland worden gebouwd. Zij zijn uit gerust met een turbo-electrische voortstu wing. Twee dezer schepen worden bij Wilton Feijenoord gebouwd. De voornaamste bij zonderheden van het schip zijn: lengte over alles 169.38 m., grootste wijdte 21,10 m„ diep gang 8.99 m. Het draagvermogen is ongeveer 8000 ton. De dienstsnelheid bedraagt 14,5 mijl. De voorpiek is ingericht voor waterbal- last en daarboven de kettingbakken en een paar bergplaatsen. De ruimte voor de vloeibare lading is door twee langsschotten en een aantal dwarsschotten in 33 comparti menten ladingtanks onderverdeeld. „Belkarin" Op de werf „De Hoop" te Lobith Tolkamer is Zaterdag het 6000 ton metende motor- vrachtschip „Belkarin" te water gelaten. Het wordt gebouwd voor Noorse rekening (Christen Swift en Co Limited te Oslo) en is speciaal bestemd voor het vervoer van locomotieven en ander zwaar spoorweg- materiëel. Aan dit schip, het grootste, dat ooit op deze werf werd gebouwd, is een jaar gewerkt. Het zal eind December gereed zijn. Het schip is 120 meter lang. 18 meter breed, heeft een diepgang van 6.5 meter en krijgt een Stork dieselmotor van 3200 pk. die het schip een snelheid zal geven van 13 mijl. Direct na de tewaterlating werd de kiel ge legd voor de bouw van een zusterschip van de „Belkarin". dat eveneens voorzien zal worden van de modernste outillage. Dat de I.Tmuidenaren het in Diemen niet gemakkelijk zouden krijgen, hadden wij verwacht, maar dat het zes-één zou wor den, dat niet. Waterloo heeft geen beste wedstrijd gespeeld en de spelers troffen DVAV in een productieve vorm. Van de aftrap af lag de bal al achter doelman Kok en wat Waterloo ook probeerde, ze konden er niet in komen. Wel maakte J. van Schoor gelijk, maar DVAV hield het beste spel en bracht met twee doelpunten de stand op drie-één. Na de rust hetzelfde spelbeeld, een aan vallend DVAV en een verdedigend Water loo. De links-binnen bracht met een prach tige kopbal de stand op vier-één. DVAV bleef sterker en met twee doelpunten bracht zij de einduitslag op zes-één. Het reserve-elftal van Waterloo bleek zo zwak toch niet, want zij klopte IEV 2 met vier-één. Het vierde en de junioren behaalde ook de beide punten tegen Storm vogels 8 met drie-twee en SVIJ a zeven twee. Waterloo 3 tenslotte kreeg een vijf nul nederlaag tegen SVIJ 2. Aan de Zeeweg in Castricum kwamen Zondag CSV en KW tegen elkander in het veld en tijdens deze ontmoeting moest de strijd vele malen worden onderbroken, om dat diverse spelers blessures opliepen. De thuisclub nam tien minuten na het begin de leiding, doordat C. Boot een penalty in- sechoot (10). De tegenpartij bleef echter uitstekend partij geven en kon zelfs een overwicht verkrijgen, dat de K.V.V.- rechtsbinnen negen minuten later met een fraai doelpunt afsloot (11). Midvoor A. Kossen slaagde er echter in een kwartier voor rust zijn club de leiding te hergeven (21), maar in de laatste minuut van de eerste helft maakte de linksbinnen der be zoekers de stand gelijk (22). In het begin van de tweede helft was de thuisclub meer in de aanval, hetgeen tol uitdrukking kwam in twee doelpunten: één van de voet van A. Kossen en zeven minu ten later door H. Jacobs (42). Tien mi nuten voor het einde bracht de KW- rechtsbinnen de stand op vier-drie, maar ondanks heftige aanvallen van de bezoe kers, slaagden zij er niet in de stand gelijk te brengen. lIs iemand pijn heeft - of dat nu hoofdpijn is, kiespijn, keelpijn of rheumatische pijn vraag dan niet of hij zich niet lekker voelt... Doé er wat aan geef RHEUMIN Het is niet nodig, uren pijn te lijden RHEUMIN hèlpt Het is een onovertroffen pijnstillend middel. Ook voor de gevoelige maag. Aan de overwinningenreeks van het Castricumse Vitesse '22 is Zondag een einde gekomen. Door het niet meespelen van rechtsbinnen A. v. d. Valk, was de Castri cumse voorhoede tegen Rivalen danig ver zwakt. Na elf minuten spelen kreeg de Vitesse-doelman een zacht schot te stoppen, doch ongelukkigerwijs liet hij de bal glip pen, waarvan de Amsterdamse rechtsbin nen dankbaar gebruik maakte (10) In de tweede helft bleek Vitesse aanvan kelijk het beste van het spel te hebben, doch haar aanvallen werden dermate slecht afgewerkt, dat doelpunten uitbleven. Na 34 minuten spelen scoorde de Amster damse midvoor zonder dat de Vitesse-doel man er een hand naar uit stak (20) en enkele minuten voor het einde schoot de zelfde speler nummer drie in de touwen. Aagtekerk, 18 ten anker bij Bangkok. Aaisum, 17 te Singapore. Abbekerk, 20 v. Shanghai te Hongkong veiw. Akkrumciij'k, 17 v. Madras n. Rangoon. Al'btreo, 17 v. Victoria n. Rio de Janeiro. Aleta, 18 v. Pladju n. Tj. Priok. Alhena. 18 330 m. W.ZW. Casablanca. Almkerk, 18 te Port Said. Amor, 18 te Hamburg. Ampenan, 19 te Cheribon. Amstelkroon, pass. 18 Finisterre n. Buenos Aires Amstelland, pass. 17 Finisterre o. Amsterdam. Amstelpark. l'J te Amsterdam. Andijk. 18 te Rotterdam. Arkeldijk, 17 v. New Orleans n. Rotterdam. Arundo, 17 te Barry. Averdijk, pass. 18 Vlissingen n. Antw. Bali, 18 te Rastanura. Bantam, 17 v. New York n. Casablanca. Bin tang, 20 Colombo verwacht. Boissevain. 18 te Mauritius. Bonaire, 17 530 m. W. ten Z. Finisterre. Boskoop, pass. 17 Vlissingen n. Amsterdam. Britsum. pas. 18 Kp. Vincent n. Antw. Caltex Delft, pass. 17 Ouessant n. Rotterdam. Caltex Perras. pass. 18 Ouessant n. Rotterdam Cleodora, 18 te Rio Grande do Sul. Congostroom, 18 te Accra. Delft. 18 te Cristobal. Drente. 17 te Baltimore. Ena, 18 v. Alexandrië n. Suez. Enggano, pass. 18 Gibraltar n. Antwerpen. Eos, pass. 17 Gibraltar n. Lissabon. Esso Amsterdam. 20 Rotterdam verw. Gaasterkerk, 18 ten anker bij Geelong. Gordias, 16 v. Patras n. Calamata. Gooiland, pass. 17 Finisterre n. Recife. Gouwe, 18 te Hamburg. Groote Kerk, pas. 18 Guardafui n. Aden. Hector, 18 te Tel Aviv. Hera, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Hoogkerk, 19 te Genua. Indrapoera, pass. 17 Guardafui n. Belawan. Ivoorkust, 17 v. Dakar n. Conakry. Jagersfontein. 17 300 m. Z.ZW. Freetown. Joh. v. Oldeobarnevelt, 18 740 m. W. ten N. Anderhalfgraadskan. ICarimun, 18 v. Port Swettenham n. Penang. Kieldreeht. 18 te Hamburg. Kota Ba roe, 18 te Singapore. Laagkerk, 18 v. Karachi n. Bombay. Laurenskerk, 18 v. Madias n. Karachi. Lekkerkerk, 17 v. Rotterdam n. Calcutta. Leuvekerk, 18 v. Colombo n. Aleppey. Lindekerk. 17 te Bahrein. Liseta, 17 v. Pladju n. Port Dickson. Lissekerk, 18 v. Bahrein n. Koewait. Locnerkerk, 17 v. Madras n. Calcutta. Lombok, 19 v. Colombo te Penang. Loosdrecht, 17 v. Port Soedan n. Suez. Maasdam, 17 ten O. Kp. Hatteras n. Port au Prince. Macoma, pas. 17 Melbourne n. Curagao. Madoera, 18 te CarcJenas. Malea, 19 te Miri. Mapia. pass. nacht 17-18 Ceylon n. Calcutta. Mariekerk, pass. 17 Ouessant n. Antw. Mataram, 19 te Singapore. Meliskerk, 20 Kobe verwacht. Mentor, 17 v. Bremen n. Amsterdam. Mitra, 18 v. Bene n. Napels. Modjokerto. 18 v. D.jeddah n. Suez. Molenkerk, 18 ten ZO. eil. Elba. Murena, 20 Madras verwacht. Myonia, 18 te Huil. Ncordam, 17 v. Rotterdam n. New York. Notos, 16 te Savona. Oranje, 18 v. Belawan n. Colombo. Oranjestad, pass. 17 Finisterre n. Dover. Papcndrccht, 18 te Porto di Augusta. Pencirecht, 17 te Port Said. Perna, 19 te Singapore. Phrontis, te Aden. Poelau Laut, 19 te Tj. Priok. Polydorus. 18 te Hamburg. Polyphemus, 17 te New Orleans. Prins Willem III, pass. 18 eil. Juist. Prins Willem V. 17 v. Rotterdam n. Chicago. Radja, 17 v. New Orleans n. Philadelphia. Raki. 19 te Palembang. Rotti, 19 te Singapore. Rijndam, 17 te Rotterdam. Rijnland, 18 te Amsterdam. Sarangan, 18 v. Colombo n. Belawan. Saroena, 18 v. Singapore n. Miri. Sirrah, pass. 18 Torresstraat n. Ducos. Slamat, 18 te Djibouti. Stad Alkmaar, 18 te Emden. Stad Dordrecht, pass. 18 Burlings n. Antw. Stad Maassluis, 17 v. Immingham n. Kirkenaes Stad Schiedam, pass. 17 Ouessant n. Palermo. Sumatra, 17 v. Barcelona n. Amsterdam. Tara, 18 te Bremen. Telresias, pas. 18 Ceylon n. Penang. Tero, pass. 17 Ouessant n. Rotterdam. Teucer, pass. 18 Kp. Bon n. Port Said. Thalatta, 17 v. Liverpool n. Amsterdam. Titus, 17 v. Rotterdam n. Oran. Trajanus, pass. 18 Dungenes n. San Juan. Utrecht, 18 te Belawan. Van Linschoten, 17 v. Pointe Noire n. Luanda. Vecndam, 17 130 m. Z. ten W. Sabje eil. Waterman, 18 vroeg v. Willemstad n. Bremer haven. IJsel, 18 te Piraeus. KLEINE vaart Algarve, 17 v. Garston te Manchester. Arcturus, vertr. 17 v. Vlaardingen n. Antw. Atlas, 16 v. Algiers n- Savona. Att, 17 nog te Ipswich. Actinia. 17 v. Antwerpen n. Wexford. Al bergen, 20 v. Rotterdam te Oporto verw. Anna b, 16 v. Sundsvall te Grangemouth. Anna Sylvia, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Ariel, pass. 16 Vlissingen n. Antw. Arnoudspolder. pass. 16 Ouessant n. Oporto. Aruba, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Betty Anne, 19 v. Bandiholm te Santanger verw. Bre.e Helle, vertr. 17 v. Londen n. Rotterdam. Birmingham, 17 v. Gooie te Wear. Bornrif, pass. 17 Brunsbüttel n. Halmstad. Bill, 17 v. Esbjerg n. Port Talbot. Caland, pass. 17 Vlissingen n. Limmcrick. Citadel, 17 v. Oslo te Plymouth. Cornelia b 1. 17 v. Rotterdam n. Methil. Casablanca, 16 v. Casablanca n. Rouaan. Corrie b, 17 v. Bilbao te Runcorn. De Ruyter, 16 v. Helsinki n. Geflc. Dnuro, 16 v. Amsterdam n. Gibraltar. Diligcntia, 17 v. Le Havre te Rotterdam verw. Dollarcl, 17 v. Kopenhagen te Limfjord verw. Duiveland. 17 v. Londen te Rotterdam verw. Driebergen, 16 v. Lissabon n. Londonderry. Em ergo, 17 v. Grangemouth ie Methil verw. E'.jo, 16 v. Ibiza n. Keflavik. Ellewoufsdijk, verm. 17 v. Rotterdam n. Hull. Franka II 16 v. St. Nazaire n. Genua. Frans, 18 v. Newcastle te Gothenburg verw. Erebus, vertr. 17 v. Lissabon n. Rotterdam. Fiducia, 17 v. Yarmouth te Norwich. Glashaven, pass. 17 Vlissingen n. Zeebrugge. Glory, pass. 16 Vlissingen n. Norrkopinig. Cormorao, 16 v. Londen n. Rotterdam. Crescendo, 16 v. Antwerpen te Svendborg. Gerry, 17 v. Passages te Leixoes verw. Goote. 16 v. Nantes n. Rouaan. Helvetia, 16 v. Assens n. Antwerpen. Hera, 16 v. Bremen n. Antwerpen. Hartel, vertr. 17 v. Dublin n. Milfordhaven. Henrica verm. 17 v. Lissabin n. Bristolkan. Import, pass. 17 Vlissingen n. Lissabon. Ingeborg. 17 te Zwljdrecht. Java, 16 v. Rotterdam te Ork. Johannes, pass. 17 Vlissingen n. Bordeaux. Jorina, vertr. 18 v. Bowcreek n. Middlesbro. Jokurma, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Karei, pass. 16 Vlissingen n. Malmo. Kemphaan, 19 v. Masnedsund te Leningrad verw. Kortenaer. 16 v. Newcastle n. Lidkoping. Leendert b, verm. 17 v. Stockholm n. Stettin. Larix, 16 Kiel gepass. n. Karlskrona. Leo. 17 te Delfzijl veiw. Marietje Bohmer, 19 v. Fedala te Dakar verw. May Mere, 17 nog te IJsland. Midas, 17 v. Kopenhagen n. Aarhus. May Star, 18 te Mostagenem verw. Myfem. 16 te Stockholm. Mysoti, 16 v. Rouaan n. 'Parijs. Majori. pass. 16 Vlissingen n. Frederikstad. Marcella, 17 v. Kingslynn n. Duinkerken. Maasym, 17 te Port Talbot verw. Ma'rkab, 19 New York verwacht. Merwehaven, vertr. 17 v. Duinkerken n. R'dam Matthew. 17 v. Thamcshaven te Purfleet. Mira, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Neeltje b, vertr. 17 v. Sfax n. Berwick. Nettie, 16 v. Antw. te Avonmoubh. Noord. 17 v. Rotterdam te Biliingham verw. Noorderstad. pass. 17 Vlissingen n. Malmö. Pieter Hubert, pass. 17 Vlissingen n. Antw. Piro, 15 te Djidjelli. Ponza, 16 te Hudik vall. Pavo, 15 Gothenburg gepass. n. Zaandam. Rika. pass. 17 Kiel n. Rostock. Rijnhaven, vertr. 17 v. Duinkerken n. Rouaan. Soemba, pass. 16 Vlissingen n. Barrow. Taormina, 16 v. Poole tc Fremington verw. Tom v. d. Heide, 16 v. Marseille te Casablanca. Theodora, 17 v. Guernsey te Southampton verw. Timor, 16 te Holtenau. Van Brakel. 16 te Hargshamn. Vlier. pass. 16 Vlissingen n. Lissabon. Wiebold Bohmer. 29 v. Dakar te Nantes verw. Westerschelde. 29 v. Lissabon te R'dam verw. Westpolder, 17 v. Rouaan n. Casablanca. Zwerver, 16 v. Lemvig n. Aalborg. SLEEPVAART Gele Zee, met zuiger en tankbak 17 te Malta. Goeree, 16 v. Maassluis op station te Vlissingen Noordzee, 16 terug te Casablanca. Oceaan met zuiger tankbak 16 110 m. NW. Perim u. Chittagong. Poolzee, met Fredrich Engels 17 75 m. ZW. Startpoint. Rode Zee, met Berni Nubel 16 360 m. NO. Flores n. Antw. Schelde, 16 te Maassluis. Tyne, 16 70 m. NO. Elba Cape n. Port Said. Dond. 22 Oct.. 8 uur. Toncclgez. Johan Kaart Blijsp. v. Leslie Storm. Regie: Tilly Périn-Bouwmeester m.m.v. Tilly Périn-Bouwmecsler, Joh. Kaart c.a. Prijzen 1.— tot 4.— (alles inbegr.). Coupons geldig. Voorverk. v.a. Dinsdag 103 uur. Tclef. na 12 uur. ter gelegenheid van de Interlandwedstrijd op Zondag 25 October i. h. Cultureel Centrum, Mocrbergplantsocn. Toegangsbewijs verkrijgbaar op vertoon van lidmaat schapskaart 1953 op Zaterdag 24 Oct. des middags van 6 tot 8 uur Vochtstraat 135 a 1.00 per persoon. Er kun nen telefonisch geen plaatsbewijzen worden aange vraagd. Zaal open 14 uur Woensdag wegens sterf geval de gehele dag BARTELJORISSTR. 2 Haarlem. 20 tabletten 55 c. BROCADES STHEEMAN PHARMACIA Geneesmiddelen sinds 1800 kunt U beter bij ons kopen, wij zijn landelijk erkend gas fitter. T. WATERBOLK Schotersingel 21 - Tel. 13207 Voor lederen MEIDOORNSTRAAT 1 IJmuiden. Tel. 4694. tn staal en hout VERMANDE ZONEN Afd van n.v. Drukkerij sinjewel. MUIDEN Toonkamer: Kanaalstr. 43 Tel. 4163—5235 DE NIEUWSTE MODELLEN Haardkachels. Siersalaman- ders cn Kookkachels teg. on gelooflijk lage conditie. Zond. vooruitbetaling. Nu zelfs al vanaf f 1.25 per week. VAN VEEN, le Hasselacrstraat 5, (bij Zijlweg), Haarlem. Bent U lijdende aan kale plekken, ernstige haaruitval, gestoorde haargroei, hardnekkige roos, enz.? Dan is Uw laatste kans het volgen van een kuur met Nedm nieuwste wetenschappelijke haargroeimiddel (samengesteld uit 52 actief-werkende chemische en herboristische (plantaardige) stoffen) Zeg niet „Er is toch niets aan te doen". Uw familieleden en vrienden zouden U terecht vragen; ,,Heb Je het al geprobeerd met ALGOCHIN-SPECIAAL?" Bekijkt U de foto's eens van de heer B. JAGER, Scliootsestraat 3, Eindhoven en vertel ons of U dit resultaat van ALCOCHIN - SPECIAAL niet prachtig vindt. ie kuur Tijdens de kuur Ni de kuur Wilt U dit succes ook bereiken? Doe dan als de heer Jager en volgde ALCOCHIN-SPEGIAAL'KUUR O IEDERE DAG masseren m/h haargroei-preparaat ALCOCHIN-SPECIAAL IEDERE WEEK de hoofdhuid wassen met ALCOCHIN-SHAMPOO (de enige haarversterkende shampoo) 0 B(j droge huid of droog haar, iedere dag de hoofdhuid nawrijven met ALCOCHIN-KLITWORTELOLIE (vervangt de natuurlijke huidtalg) Vraagt inlichtingen aan Uw Kapper, Drogist, Apotheker of Parfumeriehandelaar ALCOCHIN-SPECIAAL: Kuurverpakking (halve liter) 8,25, grote flacon 3,85, gewone flacon f 1,75 ALCOCHIN-SHAMPOO: flacon 1,65 - f 0,85 - ALCOCHIN-KLITWORTELOLIE, flacon f 0,60 Het Alcochin-Laboratorium, Surinamestraat 3, Delft zendt U gaarne de interessante brochure 19 vliegtuigmaker - vliegtuigmonteur „Vind je het niet reuze interes sant, om dat allemaal 's te zien? Je zult je wel kunnen voorstellen, hoe ik me hier in mijn element voel. Het is machtig, om bij zo'n modern bedrijf als de Marine Luchtvaartdienst te zijn. En bovendien heb je een baan voor je leven...." „Je herinnert je Henk van onze Ambachts school nog wel, hè Die is vliegtuigmaker- vliegtuigmonteur bij de M.L. D. geworden. Ik was gisteren bij hem. Ik ben wat je noemt zwaar onder de indruk en ga ook in. lichtingen vragen Bij de Koninklijke Marine is voor flinke jongemannen van 16 jaar en ouder weer plaats in vele dienstvakken, als matroos, telegrafist, electromonteur, vuurleiding monteur, chauffeur, marinier, marinier van de verbindingsdienst, vliegtuigmaker (-mo tormonteur, - vliegtuigmonteur, - metaalbe werker, - bekleder - parachutepakker) enz. "Dat bezoek aan Henk heeft een hele verandering in m'n leven gebracht. Je vóélt je verantwoordelijk heid, je bent wat je noemt „bij de tijd" en bovendien - als alles goed gaat - hoef ik me geen zorgen voor de toekomst meer te maken...." Alle inlichtingen zijn te verkrijgen bij de volgende adresseti Haarlem Gem.huis, afd. Mil. Zaken, Dinsd. v. 10-12 u., tevens in het Politiebur., Smedestraat 9, Vrijd. v. 18.30-21 u. Beverwijk Politiebur., Woensd. v. 12-14 u. Amsterdam Marinewerf Kattenburg, dag. v. 8.30- 17 u. Zaterd. v. 8.30-12.30 u. cn te 's-Gravenhage Hoofd Marinewerving, Bezuidenhoutseweg 123. V.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8