HEERLIJK WARM Flanellen pyama's Pyama flanel f 1.ss p.m. Predikbeurten Wrak „Frederik" wordt misschien omhooggehaald AÜTD OF MOTORRIJLES? Ad j unct-brand weer commandant nam afscheid van zijn corps REIJM „Poolster" druk aan het werk Velsens jeugd viert „UNO"-dag het adres Beverwijk Heemskerk 12 Ziet onze speciale etalage K. Tijssen Burgerlijke stand Velsen Doopsgezind Zangkoor concerteert Woensdagavond Mr. M. M. Kwint: „Groot aandeel in het werk" wmmmmm Nieuwe klaverjasclub opgericht Voor alle soorten fóantoormschines, Duplicators enz. CHR. VIS MAN ZATERDAG 31 OCTOBER 1953 Het rijkskabelsehip „Poolster" van de P.T.T., dat deze week bij de kleine en Zuidersluis „verlaten" kabels uit het toe- leidingskanaal heeft opgehaal. is gisteren de gehele dag tot 's avonds zeven uur bui tengaats geweest om de positie te bepalen van het wrak van de 317 ton nietende kust vaarder „Frederik", die op 6 Januari van dit jaar door de Katwijkse logger „Excel sior 3", KW 76 werd aangevaren en in de grond geboord. De bemanning werd daarbij gered. De Raad voor de Scheepvaart heeft alleen de stuurman van de logger nog gehoord, zodat meer verhoren en tenslotte de uitspraak nog moeten volgen. De „Poolster" heeft gisteren met een kabel van zeshonderd meter lengte over de bodem van de Noord zee geveegd op de plaats, waar wordt vermoed, dat het schip ligt. Indertijd is gemeld, dat het wrak gevaar opleverde voor de scheepvaart en na _.de aanvaring was gezonken op 52 gr. 25 min. Noorder breedte en 4 gr. 29.5 min. Oosterlengte, op twee mijl afstand van de oude TX I boei. Er stond zestien meter water. De „Poolster" heeft met het slepen van de kabel over de bodem geen succes ge had, want de „Frederik" is nog niet gevon den en het kabelschip kwam dan ook gis teravond met de wrakboei aan boord terug bij de kleine sluis. De kapitein van het rijkskabelsehip „Poolster" weigerde ons inlichtingen, maar naar wij vernamen, ligt het in de bedoe ling eerst een wrakboei op de „Frederik" te leggen en het schip in de loop van vol gend jaar te lichten. De kustvaardei- zou juist in de lichtenlijn van de IJmuidense haven liggen en de scheepvaart van en naar IJmuiden hinderen. ADVERTENTIE zijn onze Dames-Pyama's en Nacht hemden in moderne kleuren Heren-Pyama's in zeer mooie strepen. in effen, gebloemd en gestreept. Leuke kinderdessins in prima zwanendons SNELLIUSSTRAAT 23 GEBOREN: W. A. Retèl—van der Kroft, z., Radarstraat 178, IJmuiden; C. J. M. Mü- ter—van der Velden. z„ Grahamstraat 82, IJmuiden; B. NotenboomBijlsma, z., Ra darstraat 120. IJmuiden; M. Tanis—Carbin. z., van Saelenplantsoen 31, Velsen-N.; J. H. M. HunekerBrammer, z„ Oosterstreng 4a, Heemskerk: T. LeursMulder, d.. Willems- beekweg 60. IJmuiden-O.; A. Schuurman Jager, d„ van Galenstraat 18, IJmuiden-O. OVERLEDEN: A. Bruynes 76 j.. echtgenoot van M. Pijl, Pastorieweg 3, Santpoort; J. C. M. Schrijver, 85 j., weduwe van C. J. Steen- bergh, Willem de Zwijgerlaan 25, Sant poort-station; A. Hendriks, 73 j., weduwe van P. J. Meijst, van Dalenlaan 32, Sant- poort-station. ONDERTROUWD: B. van Rooijen, Bus- sumerslraat 35, Naarden en A. E. Bakker, Narcissenstraat 28. Santpoort; J. W. Bul. Meervlietstraat 10. Velsen en G. Sijbesma, Damrak 62 a. Amsterdam,toek. adres: Meer vlietstraat 10. Velsen; H. Nobel. Bethle'nem- straat 5 a, Rotterdam en A. M. Tijtsma. Een- drachtstraat 20. Velsen-N„ toek. adres: Bethlehemstraat 5 a, Rotterdam; F. Welp, Kuikensweg 165. Beverwijk en L. M. Bakker, Beecksanglaan 4. Velsen-N.; H. van Brum- melen, Havenkade 41, IJmuiden en J. C. van Duijvenbode, Havenkade 41. IJmuiden; J. Rensen, Noordeindseweg 20. Pijnacker en C. Streefland. Tuinderstraat 45. IJmuiden-O.; O. C. Zorgdrager, van Linschotenstraat 5. IJmuiden-O. en J. J. Cramer, Dirk Hartogh- straat 31. IJmuiden. toek. adres: Waalstraat 13. IJmuiden: M. Dekker. Bergstraat 40. Egmond aan. Zee en K. Blok, Enschedéstraat 23, IJmuiden, toek. adres: Bergstraat 40. Eg- mond aan Zee; T. Jacobs, Noordeinde 36, Wormerveer en J. C. Bakker, cfé Ruijter- straat 116, IJmuiden-O.; M. Boogaart, Plan- ciusstraat 61. IJmuiden-O. en M. Suijker- buijk, Planciusstraat 61, IJmuiden-O.; J. W. J. Boerma. Rijksweg 418, Santpoort en C. Smit, Bosch en Hovenstraat 14, Haarlem, toek. adres: Eemstraat 46. IJmuiden; T. N. Langendijk. Westerwijkstraat 5. Velsen-N. en M. J. Bastiaan, Westerwijkstraat 5, Vel- sen-Noord. GEHUWD: B. Reehorst en C. G. Viëtor, Brederoodseweg 77. Santpoort; C. J. van dei- Velden en M. J. C. van Westerop,, A. Bell- straat 50. IJmuiden; C. van Onkelen en W. Dekker, Kortenaerstraat 21 rd., IJmuiden - Oost; R. Theuns en R. de Bruine, Speelman straat 25 II, Amsterdam; J. Kuilman en G. Stuiver, Moerbergplantsoen 123, IJmuiden; G. Zwemmer en A. Koops, Moerbergplant soen 87. IJmuiden; A. J. Redeker en A. J. Tuinzaad; G. Krab en M. L. Paardekam, Rijnstraat 17, IJmuiden. Van de zijde van de Rijkswaterstaat ver namen wij, dat de „Poolster" een gebied van 2x2 kilometer heeft afgezocht en de „Frederik" niet aantrof. Het gaat er dus in de eerste plaats om het wrak terug te vinden en dan vast te stellen, of de over blijfselen van de coaster inderdaad gevaar opleveren voor de scheepvaart. i Het Doopsgezind Gemengd Zangkoor, directeur de heer H. van Dijk, dat Woens dagavond 4 November in de Doopsgezinde Kerk aan de Meerstraat een concert geeft, heeft hiervoor een afwisselend programma samengesteld. De piano- en orgelbegelei ding worden verzorgd door de heer G. J. Moed. Het programma vermeldt: Choral van J. S. Bach; Tenebrae factae Sunt van D. Perez; Genitori van G. v. Faure; Super Fiumina van C. F. Gounod; Te Deum van W. A. Mozart; Domine Jesu van G. J. Moed; Fragmenten uit Elias van F. Men delssohn, alles voor gemengd koor er. Sta- bat Mater van G. B. Pergelose voor vrou wenkoor met begeleiding. AI is de achtste verjaardag van de UNO landelijk op 24 October waardig gevierd, de Velsense Jeugd Centrale houdt, zoals reeds gemeld, op Woensdag 4 November een bijeenkomst voor de jongeren in Vel sen, die ouder zijn dan veertien jaren, in het Patronaat aan de Zeeweg. Deze avond zal een enigszins feestelijk karakter dragen. Een volksdansgroep uit Velsen-Noord zal enige internationale volksdansen ten beste geven en het R.K. Jongenskoor ,.De zingende klokken" dat alom in cle Velsense gemeenschap door zijn sublieme prestaties bekendheid verwierf zal onder leiding van Ad Blum Hollandse zowel als buitenlandse liederen ten gehore brengen. In een viertal films zal worden getoond hoe het mogelijk is het voedsel- te kort over de gehele wereld op te heffen, hoede malaria wordt bestreden, op welke manier in Noord-Amerika de „Dag dei- Verenigde Naties" wordt gevierd en hoe de Unesco, door middel van een geschenk- bonnensysteem hulp biedt aan minder ont wikkelde gebieden. Een van de topfiguren van het Unesco- centrum in Nederland zal bovendien nog het een en ander vertellen over het vele werk dat door de UNO wordt verzet. Het ligt in de bedoeling van de V.J.C. dat iedere groep op die avond vaandel of groepsvlag meebrengt, om al deze rond de UNO-vlag te groeperen, als symbool dat ook de V.J.C. het streven van de Verenigde Naties om te komen tot een gezonde, vredige wereld, waarin het goed is te leven, van harte onderschrijft en steunt. De leden van het Velsense brandweer corps hebben gisteravond, gestoken in vlekkeloze uniformen, in hel Cultureel Centrum afscheid genomen van de assistent hoofdbrandmeester, plaatsvervangend com mandant J. J. Schliker, die de dienst om gezondheidsredenen heeft verlaten. Op de eerste Maart 1926 is hij in dienst gekomen en gedurende 27 jaren heeft hij zijn beste krachten aan het bedrijf gewijd. Burgemeester mr. M.M. Kwint memoreerde dit en noemde de heer Schliker een van de topfiguren, die een groot aandeel in het werk van de brandweer heeft gehad. Als er brand was, zo zei de burgemeester, duurde de actie doorgaans kort, omdat het materiaal goed was en de mannen paraat bleken. Het doet ons leed, vervolgde spre ker, dat ge om redenen van gezondheid genoodzaakt bent de dienst te verlaten, maar ik zelf. de gemeente en de dienst zijn u zeer dankbaar voor het werk dat ge ver- UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Trawlvlsserij Dinsdag 20 October: mt. Eveline IJM 116 (30 Oct. binnen). Donderdag 22 October: mt. Elie Chénévière IJM 32; ml. De Vrouw Anna KW 52. Vrijdag 23 October: st. Bloemendaal IJM 71: rak. Wiron V IJM 208. Zaterdag 24 October: st. Limburgia IJM 54: mt. Maria van Hattem IJM 10. Johannes Polderman IJM 20, Job Gouda IJM 99. Maandag 26 October: st. Gelria IJM 21, Schoorl IJM 39. Klaas Wiiker IJM 85, Abra ham VL 77; mt. Claesje RO 46, Excelsior III KW 76; ml. Adrianus KW 10, Aric KW 17, Cornelis KW 24, Concordia KV/ 26, De Ver wachting KW 28, Floris KW 59. Elizabeth KW 64, Saturnus KW 69. Jan KW 84. Wil- lempje KW 89, Alida KW 91. De Vrouw Dirkje KW 104. Jacoba KW 107. Gebroeders KW 108, Avontuur KW 114. Petronella KW 125, Arie KW 155. De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166. Aleida KW 169; mk. De Twee Gebroeders IJM 3. Marianne IJM 7. Maartje IJM 8. Poolster IJM 11. Twee Gebroeders IJM 27, Dageraad IJM 229, De Jonge Willem I,TM 230. Neeltie IJM 240. Magda IJM 272, Haarlem I IJM 276, Nehim I AM 16. Nehim II AM 17. Nehim III AM 18, Samenwerking KW 21. Anna Marie KW 27. Rein KW 30, Pieter Cornelis K W31. Tiny KW 34, Prinses Margriet KW 51. Twee Ge zusters KW 77. Adriana Catharina KW 92, Willem KW 94, Arendje KW 98. Agatha Arie KW 126. Tiny Dieuw WR 33, Hendrikje BU 33. Dinsdag 27 October: st. Herman IJM 2, Bergen IJM 16. Viking Bank IJM 183: mt. Allan Water IJM 34. Shamrock IJM 129. Dog- gersbank KW 75; mk. Wiron I IJM 210. Woensdag 28. October: st. Norma Maria IJM 6, Sumatra IJM 62, De Hoog IJM 73; mt. Post Boy IJM 35; ml. Dolfijn RO 2; mk. De Twee Gebroeders IJM 3. Texel IJM 5, Poolster IJM 11. Twee Gebroeders IJM 27. Vios IJM 52, Corrie IJM 78. Dageraad IJM 229, De Jonge Willem IJM 230. Neeltje IJM 240. Samenwerking KW 21, Anna Marie KW 27. Rein KW 30. Pieter Cornelis KW 31. Her- mina IV KW 53. Twee Gezusters KW 77. Adriana Catharina KW 92, Willem KW 94. Koningin Juliana KW 133, De Verwachting HD 37. Donderdag 29 October: st. Vios I IJM 24; ml. Petronella KW 125, Drie Gebroeders HD 79; mk. Samenwerking HD 125. Vrijdag 30 October: st. Zeelandia IJM 38, Mary IJM 61; mt. Antje RO 15. Haringdrijfnetvisserij Maandag 5 October: ml. Rijnmond II KW 43, Everdina Jacomina KW 173. Dinsdag 6 October: ml. Borneo KW 127. Vrijdag 9 October: ml. Onderneming KW 175. Zaterdag 10 October: ml. Jan KW 50, Bali KW 129. Maandag 12 October: ml. Hollandia KW 18, Aafke Jacoba KW 41. Dinsdag 13 October: ml. Martha IJM 74, Martenshoek IJM 283, Mr. Dirk Donker Cur- tius KW 2. Rijnmond IV KW 15, Eendracht KW 168, Cornelia Maria SCH 135. Woensdag 14 October: ml. Hubertha Ge- rarda KW 5. Bertha KW 33. Zaterdag 17 October: ml. Neptunus KW 45, Gezina Geertrui KW 176. Ml. Wilhelmina III KW 147. Willz SCH 7. Dinsdag 20 October: ml. De Arand KW 7, Helena KW 39, Noordster KW 67, Wilhel mina V KW 144, Java KW 159. Donderdag 22 October: ml. Hette Marga- retha KW 74. Vrijdag 23 October: ml. Voorwaarts KW 140. Zaterdag 24 October: ml. Vertrouwen KW 6, Margrietha Maria KW 29; mk. Dine Marie KW 57 (26 Oct. binnen). Maandag 26 October: ml. Wilhelmina I KW 25, Everard Christina KW 40, Rijn mond I KW 42. Elizabeth KW 49. Zeezwaluw KV/ 83. Huiberdina Gijsbertha KW 85, Willy KW 141. Dinsdag 27 October: ml. Gorredijk IJM 75, Fierman Eduard KW 5, Willem Cornelis KW 16, Grietje KW 20, Orion KW 22, Neder land VI KW 37. Annie KW 54, Volharding KW 65, Maria Jacoba KW 73, Excelsior II KW 78, Sumatra KW 86, Toenadering KW 95, Ella Christina KW 97, Vooruit KW 151, Janna KW 163: mk. Dine Marie KW 57. Donderdag 29 October: ml. Dirk KW 19, Margaretha en Maria KW 23. Sakina KW 32. Noordzee KV/ 47. Rijnmond V KW 110, Wil helmina II KW 138. Katwijk III KW 161. richtte. Ge waart een voortreffelijk ambte naar van de gemeente en een bx-andweer zonder Schliker is haast niet denkbaar. De Nederlandse Vei-eniging van Brand weercommandanten uitte haar waardering in de vorm van een erekruis, dat de bur gemeester daarna de heer Schliker op de jas speldde. Naast woorden van persoonlijke waar dering heeft de heer H. J. Nymeyer, amb tenaar van de brandpreventie namens het gehele personeel afscheid van de heer Schliker genomen en er de nadruk op ge legd dat er een band is in het bedrijf tussen de leden onderling, zowel als van hen met het bedrijf. De oorzaak hiervan is gelegen in de aard van het werk, want ieder kan zich op de plaats waar hij gesteld is ten volle doen gelden. De heer Schliker was met deze geest bezield en het afscheid zal hem ongetwijfeld zwaar vallen, aldus spreker. Om de band echter onverbrekelijk te doen blijven, bood de -heer Nymeyer de scheidende een, door de bx-anchveer-vak- man Oudendijk vervaardigd houten schild aan, voorstellende een brandweei-man in actie, waarbij als motto-onderschrift is te lezen: V/ij dienen en zijn pai-aat. Mevi-ouw Schliker werden bloemen geoffreerd. Geheel gegeven De commandant, de heer M. Kampman, noemde het ovei'bodig de verdiensten van de heer Schliker op te sommen, omdat iedereen weet, aldus sprekex-, dat ge u ge heel aan het werk gaf. Spreker wenste de scheidende toe, dat hij nog vele gelukkige jaren temidden van de zijnen zou mogen doorbrengen. Ook de hex-en A. van der Wint en J. Borst, de laatste als oudste medewerker, zeiden onder meer met groot ontzag vervuia ce zijn voor de toewijding van de heer Schli ker. De heer Schliker zelf voerde als laat ste het woord, teneinde alle sprekers te danken voor de waarderende woorden. Speciaal de jongeren werden opgewekt om liefde voor hun werk, waardoor mensen uit de nood werden geholpen, aan te kweken. „Onze voldoening," aldus de heer Schliker, „ligt niet in de beloning, maar in de arbeid zelf." Van de gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen, werd daarna door alle aanwezi gen gebruik gemaakt. ADVERTENTIE Hagelingerweg 134 Santpoort Tel. 8930 Dennenstraat 12 IJmuiden-Oost - Tel. 6200 „Robin Hood" (Thalia, Vrijdag tot en met. Zondag). De x-omantiek der middel eeuwen is en blijft een aantrekkelijk ge geven voor een avonturenfilm en als het dan nog de Engelse middeleex'iwen zijn, die een figuur als de „der keei-len God" Robin Hood opleverden, hoeft het geen verwondei"ing te baren, dat er diverse ver sies op dit thema ontstaan. Wij herinneren ons uit de beginjaren der kleurenfilm een Robin Hood-verhaal, dat wat al te veel op de Tarzan-geest was afgestemd; Walt Dis ney heeft het met deze „nieuwe" Robin Hood wat kalmer aan gedaan. Hij legde niet het accent op de vechtlust en de vin dingrijkheid van deze legendarische vrij buiter en zocht het evenmin in de opwin dende massa-scènes er ontstond meer een kleurige sproke met een uitnemende sfeertekening. Richard Todd geeft de hulpe der verdrukten en geplaagden een kern achtige gestalte, zijn makkers Little John en de monnik, de jonkvrouw Marian en de Richard Todd en Joan Rice zijn de koene held en de bedeesde heldin iiit Walt Disney's nieuwe Robin Hood-versie. sluwe sheriff, hertog Jan, Koning Richard Leeuwenhart en al die andere personen uit de tijd, dat Engeland in beroering was door de intriges van de onwaardige hertog Jan, die de kruisvaarder Richard Leeu wenhart van de troon stiet en er zelf op klom, hebben een aandachtige vertolking gekregen.Walt Disney maakte voorts voor treffelijk gebruik van de kleur en mede daardoor ontstond er een film, die het aan schouwen, zelfs met een artistiek-gevoelig oog, ovërwaard is. J. F. „Het wonder van Fatima" (Thalia, van Maandag tot en met Woensdag). Door middel van de Amerikaanse Warner- Bros productie „Het wonder van Fatima" krijgt de bioscoopbezoeker de gelegenheid een tweede verfilmde versie van het ge beuren in het kleine plaatsje Fatima te aanschouwen. De eerste was een Italiaanse film, die in tegenstelling tot de Ameri kaanse niet in kleuren was opgenomen. In menig opzicht strekte haar dat tot voor deel. De Italiaanse Fatima-film was veel minder geromantiseerd. Ze zocht het in het innerlijk, daarmee een kans verspelend, vat op de grote massa te krijgen. De Ameri kaanse Fatima-film zoelqt de massa be wust. Een meesterwerk is de film dan ook niet geworden, omdat zij nogal gemakke lijk compromissen sluit, de contrasten lich telijk sentimenteel aanzet en de kinderen, die in het gebeuren van Fatima zo'n be langrijke rol snelen. effectvol uitbuit, zij het geraffineerd genoeg om er geen suiker- i prentjes van te maken. Naar haar drama tische kracht is de film geen openbaring. Dat zij nochtans uw aandacht gaande houdt, mag men toeschrijven aan de be langrijkheid van haar inhoud, die voor niet-katholieken op z'n minst even inte ressant te noemen is. terwijl de filmlief hebber benieuwd zal zijn, welke vorm de regisseur John Brahm aah zijn ondei-werp wist te geven. ..Het doziin blijft voordeliger" (Vrijdag tot en met Maandag in Rex) is een viotte film. die vrolijkheid zal bezorgen aan hen. die rustig het familieleven van een gezin van een moeder en twaalf kinderen wil gadeslaan. Mevrouw Gilbreth is de moe der van deze verzameling. Enige tijd ge leden is het gezin opgetreden in een film getiteld ..Voordeliger per dozijn". Thans laten Myrna Loy, Jeanne Grain, Debra Paget, Jeffrey Hunter en Edward Arnold zien. dat het dozijn voordeliger blijft. Het is voor een moeder niet gemakkelijk zich staande te houden als zij moet werken en twaalf kinderen moet opvoeden en vooral niet als zij in haar pogingen om aan werk te komen, wordt tegengewerkt. Maar zij slaat zich door de moeilijkheden heen. A. O. „De verboden vrucht" (Rex Theater, Woensdag). Na het verdiende succes van Fernanclel met zijn Don Camillo is er be grijpelijkerwijs meer waax-dering gekomen voor deze Franse acteur, die zich geruime tijd grijnzend ophield met het betex-e gooi- smijt-genre, maar veel meer in zijn mars bleek te hebben. „De Verboden vrucht", die we al eex-der bespraken de film draaide al vier dagen in het Rex Theater verdient aller belangstelling. Fernanclel laat hier voortreffelijk spel zien als de dokter, die een schone vrouw tot levens gezellin kiest, maar al gauw tot cle over tuiging komt, dat hij geen vrouw maar een koele onderwijzeres heeft gehuwd. Dan komt het jonge meisje op zijn pad de warme liefde bloeit op en de verboden vrucht ligt in de toch al bedreigde hof Van Eden. Fexmandel heeft in deze film welis waar niet de gx-andezza van „Don Camillo" kunnen ontplooien daar is de intrige niet naar maar hij laat in dit boeiende verhaal zien, dat hij ook dit karakter aan kan. „Giftige lippen" (L uxor Theater, Dins dag en Woensdag Is een sensatie-product, dat een beeldschoon vrouwengezicht als een duivelsmasker introduceert, waarach ter een wantrouwen en een jalousie schuil gaan, die leiden tot moord op een weer loos jongetje, dat kinderverlamming heeft, ook op haar eigen kind en tenslotte tot zelf moord, nadat zij alles op alles heeft ge zet om ook het leven van haar „nabestaan den" te verscheui-en. De technicolor-tinten van deze film accentueren nog de gruwe lijke sfeer van deze hele geschiedenis, die de vrouw op haar verschrikkelijkst schijnt te hebben willen voorstellen. Toegegeven de goede rolbezetting, onder meer met- Cornel Wilde, Gene Tierny en Jeanne Crain, moet toch worden vooropgesteld, dat Hollywood zijn wereldpubliek met dex-ge- lijke films een slechte dienst bewijst. „De lokkende wildernis" (Lux or). Van te voren niet wetend dat er zich in die lokkende wildernis een nog verlok- kender vrouw ophield, gaat een zekere Ben Tyler de jungle in. Vele avonturen, de een nog griezeliger dan de ander, wachten daar de ondernemende jongeman, tot hij plotseling op het spoor komt van een woud loper, die een onschuldig veroordeelde blijkt te zijn. In een.dergelijk romantische omgeving is het voorspelbaar, dat de woud lopersdochter Laurie prettiger gevoelens voor Ben gaat koesteren en dat hij, om haar in de wacht te slepen, een poging doet om cle onschuld van de vader te be wijzen. Dat is hem gelukt en de beloning blijft dan ook niet uit. Mooie natuur-opnamen maken het ge geven, dat enigszins kinderachtig aandoet, tot een film, die wel gezien mag worden. „De roepstem van de pampa's" (W.B. Theater, Vrijdag tot en met Maandag). Op de onafzienbare pampa's van Argentinië van lang vóór Perón hebben eens gaucho's, halfbloeden met een vurige liefde voor het land, gewoond. Een- van de jonge gaucho's een vrijgevochten knaap wordt een vogelvrij, nagejaagd man, wan neer hij woi'dt beschuldigd van moord en zch bovendien niet laat ringeloren door de commandant van de legergroep, waarin hij tegen zijn wil is beland. Ilij deserteert, maar ontmoet de geliefde vrouw in de woestijn, door haar te redden uit de han den van een Indiaan. Enfin, hij geeft zich tenslotte vrijwillig over aan het leger, wanneer het vaderschap hem tot inkeer brengt. Hetgeen evenwel niet geschiedt, alvorens hij nog even bendeleider is ge weest en de vlag der terreur in de pampa heeft laten wapperen. Zondagmiddag wordt in het W. B. Thea ter vertoond „Thunderhead". „De wrede zee" (Kennemer Thea ter tot en met Maandag). In onze weke lijkse filmrubriek is reeds uitvoerig over deze fraaie film van Engelse origine ge schreven. Sober vertelt ze het relaas van de oorlog ter zee. Haar documentaire pas sages vooral blinken uit. De film werd geen epos juist door haar te grote bescheiden heid, maar ze verdient uw belangstelling ten volle. Fr. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. ■m 'v.... Bij het siroomgat van Ouwerkerk op Schouwen Duiveland woedt de strijd tegen het water onverminderd voort. Ook des nachts wordt doorgewerkt. In het K.S.A.-gebouw vond Vrijdag avond de oprichtingsvergadering plaats van cle tweede klaverjasclub van Heems kerk, die cle naam zal dx-agen: „Klaverjas club K.S.A.De heer J. Kloes werd met algemene stemmen tot voorzitter gekozen en deze zal terzijde worden gestaan door de heren Th. Dekker, secretaris en T. Schouws, penningmeestex-. De clubavond werd vastgesteld op Dinsdag en voorlopig zullen alleen nog onderlinge wedstrijden worden gespeeld, waarmee reeds op deze avond een begin werd gemaakt. De voor naamste uitslagen zijn: 1. T. Schouws 5360 pnt; 2. Th. Dekker 5011 pnt, 3. J. Beentjes 5010 pnt. BURGFRIJKE STAND HEEMSKERK Geboren: Petronella M., d. van Th. Nij- rnan en B. C. Koper; Geertruida A., d. van G. Timmer en M. C. Niesten; Cornelis J. M., z. van L. C. Groenland en B. Tlx. Heij- nen; Jacobus M. P., z. van P. Weiling en E. Reus; Antonius J. Th., z. van Th. J. Dui venvoorde en J. Welp; Robertus H., z. van G. Timmer en G. van Onsenoord; Alida G„ cl. v. I-I. A. Bekker en C. L. Kloes; Jo hanna G. M., d. van M. Welboren en M. C. Oomes; Gerarclus J. A., z. van P. A. Claa- sen en A. M. Adrichem; Theodorus C., z. van N. II. Molenaar en A. A. G. Rijke; Ca roline J., d. van J. P. Beentjes en J. Bra- kenhoff. Overleden: K. Velzeboer, 79 jr., echtge noot van A. Verwer; A. Hoogewerf, 75 jaar, wed van C. Kuijs. ADVERTENTIE OFF. REMINGTON-RAND DEALER Wijk aan Zceërweg 4, IJmuiden - Tel. 4619 ONDERHOUD-SERVICE Uit voorraad leverbaar Remington Shavers ZONDAG 1 NOVEMBER IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. v. cl. Berg, 19 uur: ds. van Wijn gaarden, herdenking Kerkhervorming. Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer Th. Mooy. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. M. W. J. C. de Kluys van Santpoort, 15 en 17 uur: ds. R. D. Beukema; Woens dag 4 November-, Dankdag, 20 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur (officieuze opgave), ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden; Woensdag 4 November 19.30 uur: ds. J. W. v. d. Gronden, Dank stond voor het gewas. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, (Allex-heiligerx), 8 uur: Vx-oegmis, 10 uur: Hoogmis. 19 uur: Vespers; Maandag (Allerzielen), 9.30 uur: Heilige dienst; Donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Ileils, 10 uur: Heiligingssa- menkomst, 12.15 uur: Zondagsschool, 16.30 uur: Jeugddienst, 19 uur: Open luchtsamenkomst, 20 uur: Verlossings samenkomst o.l.v. Kapiteins E. H. Krom menhoek. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herdex-kerk, 10 uur: ds. Joh. Dickhout (bed. H. Doop), 3 9 uur: ds. G. Wassenaar (Jeugddienst). Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. C. W. Thijs; Woensdag 4 November, Dankdag, 20 uur: ds. C. W. Thijs. Verv. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Cultu reel Gebouw, 10 uur: de heer A. varx Gent van Zaandam. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn- straat 30. DRIEHUIS: F,vang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. J. A. Roskam, legerpredikant Leiden (kerkheiworming). VELSEN: Ned. Ilcrv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. L. Brink; Wijkgebouw Torenstraat 2, Za terdagavond 19.45 uur, Avondgebed, Zon dagmorgen, 10.15 uur: Jeugdkapel, de heer J. Roggeveen van Haarlem. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 9.30 uur: dienst; 17 uur: ds. C. Meijex-. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man (herdenking Kerkhex-vorming)19 uur: ds. IJ. P. Huisman. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel, H. Doop, 19 uur: ds. W. A. B. Hagen van Katwijk aan Zee, jeugddienst. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oox-thuys. Vrijzinnig Herv., Px-insesselaan. 10 uur: ds. C. B. Termaat jr.; 11.30 uur: Zondags school. Maranatha, 10 uur: H. van de Brink van Bloemendaal, 19 uur: de heer J. Dam- muller van Alkmaar. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst, 12 uur: Zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 19.15 uur: Openluchtsamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst o.l.v. luite nante W. K. v. d. Veen. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Zaterdag 31 October, 19:30 uur: Oecumenische kerkdienst, mej. dra. J. W. Herfst, Rem. pred. van Haax-lem; ds. W. Veen, Doopsgez. Pred. van IJmuiden; ds. D. Ter Steege, Herv. Pred. van Santpoort. Zondag 1 Novem ber, 10.30 uur: ds. A. G. van Wijk van Alkmaar. De Toorts, 9 uur: ds. G. Wassenaar van IJmuiden-Oost. „Dc Kapel", 19 uur: ds. D. ter Steege. Jeugdhuis, 10.30 uur: Jonge Jeugd Kei'k, ds. D. ter Steege. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur (officieuze opgave), dienst. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 3 p.m. Evensong, rev. Mossman.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 14