P*f&deshagl ^Spiegel Zondag inhaalprogramma's bij de voet- en handballers verse cigaret Alleen in Barcelona zwemt men in Spanje in een overdekt bad HFC op eigen veld tegen DWV Broekman over het aanstaande seizoen Veel spanning bij Antilopen-SCH Courses te Duindigt Herb McKenley prof. M ZATERDAG 31 OCTOBER 1953 D' HANDBAL KORFBAL Noren naar Japan HOCKEY De basketballcompetitie Nederland won Fairopees kampioenschap Judo Rol een van Douwe Egberts Zilver-shag D. Croll bedankt als voorzitter KNLTB der i OpcrteH Negentien tegen één Veelbelovend Gemakkelijker Weer boos Gordijn op Oef Wielrennen Ongeluk bij zesdaagse Tennis Nederland-Noorwegen \E WEKELIJKSE BEZOEKERS van de voetbalterreinen in Haarlem en om streken zullen morgen niet kieskeurig moeten zijn bij de keuze van hun wedstrijd. In Kennemerland is er alleen de vriendschappelijke wedstrijd van Stormvogels tegen Sparta, hetgeen ongetwijfeld een heel aardige wedstrijd kan worden. De Haarlemmers zullen ongetwijfeld, naar de Spanjaardslaan trekken, waar HFC voor de competitie speelt tegen DWV uit Amsterdam. Een wedstrijd, waarin men zeker vlot voetbal zal kunnen zien en vrijwel zeker ook een over winning voor de thuisclub. In de derde klasse speelt verder Velsen 6p eigen veld tegen Ripperda. terwijl het Heemsteedse HBC in het Sportpark tegen over Alphen komt. Vriendschappelijke wed strijden spelen de Haarlemse eersteklassers alle op het terrein van de tegenstander. Haarlem en RCH komen in Amsterdam respectievelijk tegen Volewijckers en Blauw Wit uit, EDO gaat naar Breda (NAC) en VSV tenslotte reist ook al naar de hoofdstad, naar Ajax. Voor de handballers is het morgen zo wel in West A als in de afdeling Haarlem ook een inhaaldag. Alleen in de eerste klas dames gaat de strijd normaal verder, omdat deze twee wedstrijden meer spelen. En hierbij kunnen we dan Concordia thuis zien spelen tegen Julianadorp, een niet te onderschatten tegenstander, die technisch niet al te sterk is, maar wel enthousiast speelt. Het kan in elk geval een aardige wed strijd opleveren. De IJmond-reserves moeten de strijd aan binden met HOC, dat de beide punten uit Velsen gaat halen. Bij de heren is er nog een ontmoeting tussen de reserve-elftallen van Concordia en OSS, waarbij we de thuisclub de beste kans geven. BGV 2 dames kan van Foresters 2 een sterke tegenstand verwachten. Het jeugdprogramma is volledig, waarbij de interesse vooral uitgaat naar de ontmoe tingen tussen Concordia en Beverwijk <jun. meisjes) en IJmondRapiditas (jongens). De ranglijsten zijn: le klasse dames: Niloc 7 6 0 1 12 34—15 Zeeburg 5 3 117 12— 4 Concordia 6 3 1 2 7 3027 H.H.C. 7 3 1 3 7 14—18 Blauw Wit 6 3 0 3 6 15—15 Attila 6 1 3 2 5 12—16 J.H.C. 6 2 1 3 5 13—22 A.D.A. 5 2 0 3 4 15—22 Amersfoort 6 0 15 1 814 2e klasse B dames: Amstel 7 A.V.A. 6 D.W.S. 7 IJmond 6 Tonido 7 Vrone 7 Tonegido 5 Volewijckers 7 le klasse heren: Blauw Wit 7 Attila 7 Concordia 7 A.H.C. '31 7 B.H.C. 7 Niloc 2 7 U.D. 7 H.H.C. 7 2e klasse A heren: S.S.V.U. o.s.s. Catchers Amersfoort Aalsmeer 2 Vriendschap Turno H.O.C. 2e klasse B heren: Rapiditas W.V.G.V. Tonido Achilles Blauw Wit 2 IJmond Unitas A.P.G.S. 0 14 1 9 1 11 10 9 8 6 5 4 3 0 14 12 6 6 5 5 4 4 0 13 10 10 8 7 6 2 0 44— 5 17—15 26—23 23—30 26—27 20—32 13—16 9—30 60—42 73—55 69—52 56—58 53—53 47—61 43—50 43—73 78—52 92—50 62—62 38—46 72—81 43—60 53—70 48—71 69—31 74—49 66—47 53—46 43—45 50—63 43—79 44—82 Na de fraaie prestatie in de korfbalcom petitie van Zondag jongstleden van Ooster kwartier 1 op Amsterdam Zuid, kan de wed strijd OosterparkOosterkwartier voor de Haarlemmers geen moeilijkheden opleveren. Anders is het gesteld met Animo Ready 1, dat om kwart over twee op het sportterrein aan de Kleverlaan in Haarlem tegen Land- lust 1 speelt. Een gelijk spel zou reeds een succes voor de thuisclub betekenen. Pas teruggekeerd uit Noorwegen, waar hij gedurende een half jaar in de bossen kar- teringswerk heeft verricht, verklaarde de Europese kampioen in het hardrijden op de schaats, Kees Broekman, dat zijn lichame lijke conditie uitstekend was, dank zij het nauwkeurig opvolgen van het trainings schema. door dr. Carlier vastgesteld. Spoedig na aankomst ging Broekman naar Overveen, waar hij de oefeningen met de andere leden van de kernploeg volgde. Hij geloofde, dat de andere leden van de kern ploeg zich eveneens in prima conditie be vonden. zodat dus in Januari felle strijd op het ijs te verwachten zal zijn. Broekman is er voor dat dr. Carlier een paar weken meegaat, vóór dat het wedstrijd seizoen begint, teneinde zijn werk op het ijs te kunnen afmaken. Maar hij gelooft niet, dat men daar veel voor voelt. Arve Sinne- rud. die met zijn vrouw de kernploeg gedu rende enkele weken op zijn boerderij „Fjetre" bij Hamar te gast krijgt, heeft nu voorgesteld om Hans Engnestangen, dc vroe gere wereldrecordhouder op de 500 meter, uit te nodigen, zodat men onder zijn leiding op het ijs kan trainen. Ik ben er van overtuigd, zei Broekman dat de Noren en de Russen naar de wereld kampioenschappen in Japan zullen gaan. Ik heb ergens gelezen dat de titelhouder Gon- charenko zich ernstig voorbereidt om zijn kampioenschap in Sapporo te verdedigen en ik weet zeker, dat Hjallis Andersen ook naar Japan vertrekt. Waarschijnlijk zullen dc Noren twee rijders afvaardigen, Hjallis en nummer twee van de Noorse kampioenschappen, die op 1 en 2 Januari in Oslo worden gehouden. Mocht Ivar Martinsen niet als nummer twee bij de nationale titelwedstrijden eindigen, dan zal hij toch worden uitgezonden, want in Hamar zijn ze al druk bezig om geld voor zijn reis in te zamelen. De Nederlanders zullen in Noorwegen eerst tegen de ploeg van de ijsclub van Hamar Uitkomen. Dan volgt de landenwedstrijd tegen Noorwegen op 8 en 9 Januari, ver volgens nog een wedstrijd in Noorwegen. Daarna gaan de rijders naar Zwitserland. Misschien zijn zij al op 20 Januari in Davos. Daarna voigt als sluitstuk het Europees kampioenschap op 6 en 7 Februari. In de derde klasse B is de wedstrijd HespaAurora de belangrijkste. Hier ont moeten de nummers 1 en 2 elkaar. Hespa heeft uit 7 wedstrijden het maximum aantal punten behaald; Aurora heeft uit hetzelfde aantal 12 winstpunten. Hespa is vooral op eigen grintveld heel wat mans en Aurora zal onzes inziens de opmars van dat twaalftal niet kunnen stuiten. Watervliet krijgt ge legenheid om weer eens een overwinning te behalen. Jammer dat daarvan dan Sport Vereent het slachtoffer wordt. Nieuw Flora 1 speelt Zaterdagmiddag al op het terrein aan de van Oosten de Bruijn- straat tegen ZKC 1 uit Zaandam. Laatst genoemd twaalftal beschikt over een uit stekend spelend dames-zestal. Deze meerder heid zal de zege wel bij ZKC doen belanden. Wederom heeft Haarlem een lastige uit wedstrijd. Het speelt in Zeist tegen De Tovers, dat afgelopen Zondag OKV en nog wel op eigen veld met zesvier versloeg. Een gelijkspel zou reeds een goede prestatie voor Haarlem zijn. Tenslotte speelt Oosterkwartier 2 om twaalf uur in Amsterdam tegen Archipel 2, dat revanche zal nemen voor de op 13 Sep tember geleden zesvijf nederlaag in Haarlem. Er zijn Zondag enkele belangrijke ont moetingen in de hockcycompetitie. BMHC gaat andermaal naar Den Haag om de strijd aan te binden tegen HHIJC, dat goed partij zal geven en dat de winstpunten, die het eventueel af moet staan, duur zal verkopen. Zou het HHIJC lukken een nederlaag te ontkomen en zou Togo uit tegen Amsterdam een steek laten vallen, dan zou dit weer omwisselingen in de ranglijst van de kop groep betekenen. BMHC heeft op de rechter vleugel op de buitenplaats een verandering aangebracht, door er M. Maas op te stellen. De wedstrijd wordt om half drie op Klein Zwitserland in Den Haag gespeeld. De ontmoeting tussen HHIJC en een Bloe- mendaals elftal staat ook op het programma van de eerste klasse dames. BDHC is stellig van plan het goede resultaat van de afgelo pen Zondag te continueren en zo weer een goede plaats op de ranglijst te verkrijgen. Er is een thuiswedstrijd voor de beide heren-overgangsklassers uit Kennemerland. Alliance speelt, om kwart over twee in het Heemsteedse Sportpark teegn HDM, waar bij de derde plaats van de ranglijst op het spel staat. Om de laatste plaats in deze afdeling zal BMHC 3 om kwart voor drie de ontmoeting, die het op eigen terrein tegen Victoria speelt, moeten winnen. Promoticklassers Voor de in de verschillende promotieklasse afdelingen heren te spelen wedstrijden zal Eechtrop het tegen de technische betere ploge van HDM II moeten opnemen. De pun ten zullen wel naar Den Haag gaan. HBS is de enige club in deze omgeving die een thuiswedstrijd heeft. Om twee uur speelt het op het terrein van „Bleek en Berg" tegen Ijsvogels, een moeilijke doch zeker geen onverslaanbare tegenstander. De strijd tus sen SCHC II en BMHC III is weer van be lang voor de volgorde van het innemen der bovenste plaatsen. Zandvoort uit tegen Am sterdam behoeft voor de badplaatsbewoners niet kansloos te zijn. Strawberries speelt een uitwedstrijd tegen Kameleon. Bij de dames gaat BDHC II op bezoek bij Leiden en zal niet veel moeite hebben de winstpunten te bemachtigen. Amersfoort ontvangt het Heemsteedse Rood Wit, dat naar te verwachten wel zonder winst zal terugkeren. Strawberries, dat de bovenste plaats in de afdeling B bezet, heeft aan Pinoké wel een ernstige concurrent, doch zal het voordcel van eigen terrein moeten uitbuiten. Dit kan ook gezegd worden van het om elf uur achter Zomerz.org spelende BDHC III tegen Hilversum II. hoewel hier de moeilijkheden voor de thuisclub groter zijn dan bij Strawberries het geval is. AntilopenSCH. de belangrijkste wed strijd in de basketballcompetitie, heeft alles gebracht wat van een dergelijke wedstrijd verwacht kan worden. In de eerste helft nam Antilopen met rustig set-up spel het initiatief. Regelmatig werd aan een grote voorsprong gebouwd door goede treffers via het midden. Pas bij 15—3 kwam ook SCH wat los en wist nog voor de rust op een stand van 2112 te komen. Direct na de rust scoorde Antilopen weer. Waarschijnlijk werd daardoor Antilopen wat overmoedig en gaf SCH gelegenheid voor een hevig offensief. Steeds kleiner werd de voor sprong van Antilopen en met nog drie mi nuten te spelen was de stand 3331. Anti lopen ging toen bevriezen wat hun uitstekend lukte. De verwarring bij SCH gaf Antilopen zelfs nog gelegenheid de stand op 3531 te breigen. Een uitstekende wedstrijd met in iedere speelhelft een der partijen de betere ploeg. Hoewel HHC en HOC het nog niet tot winstpunten gebracht hadden was de over winning van HOC toch min of meer een ver rassing. HOC liet HHC niet aan bod komen en daar Snel c.s. goed op dreef waren kon de voorsprong tot het einde toe behouden worden. Oosterkwartier had met IHJ meer moeite dan aanvankelijk gedacht was. IHJ komt echter op toeren en zal beslist nog in goede zin van zich laten horen. De overwinning van HGA op Schoten was normaal. Bij de dames liet weer eens één der teams verstek gaan. Dat het bestuur hier strenge maatregelen zal nemen lijkt ons zeer wenselijk. Antilopen won met 29—16 van Rapiditas. Ook hier hadden de dames van Antilopen reeds in het begin een grote voorsprong. Door slap spel ging deze voorsprong echter grotendeels verloren. In de 2e klasse heren won Antilopen 2 met groot verschil van IHJ 2. De uitslagen waren: Meisjes: ZBVS—HOC 29—6. Dames: Antilopen 2—Rapiditas 2 147; HOCOosterkwartier 20, OK n. o.; HHC 2—Excercitia 0—17; SCH 2—IHJ 9—18; ZBVS PSVH 2 25—10; HOC 3—Schoten 2 41—7; AntilopenRapiditas 2916; HHCHGA 2 17—24. Heren: HGA—Schoten 37—20; Ooster kwartier—IHJ 38—28: Rapiditas 2—Excer citia 15—14: HGA 3—Schoten 2 18—16; HHC —HOC 22—31; Antilopen—SCH 35—32; Anti lopen 2—IHJ 2 31—12. Nederland won de Europese judo-titel, door in de eindstrijd Frankrijk te overwin nen met 20. Ook het individuele Europese kampioenschap leverde een Nederlandse overwinning op doordat Geesink in de eind strijd de Fransman Pariset versloeg in een extra 5 min. nadat in de eerste vijf minuten geen beslissing was gevallen. De laatste Zondagmeeting op Duindigt heeft geen gebrek aan paarden. Grote velden en de zo wisselende najaarsvorm der paar den houden vele verrassingen in de schoot verborgen. Een buitengewoon aantrekkelijk nummer is de Grote O. P. Q.-prijs, waarin de jonge en veel belovende dravers elkaar over 2500 meter zullen bekampen. Nottel- man heeft daarvoor zijn candidaten Pretty Boy en Quintus Harvester van stal gehaald en Geersen Quick Hollandia G, die met O Marijke, Oscar Major en Olivier B tot de sterksten uit dit gezelschap behoren. De keuze valt op de preféré van Nottelman, ge volgd door Quick Hollandia G. Outsider is Olivier B. Ook in de continentale slotdraverij zal zich een voornaam gezelschap tussen de elastieke banden opstellen. De hoofdrol wordt toe bedeeld aan Madame B, die in haar huidige vorm Morning Star kan kloppen. Nellie Gregor en de overige paarden van Geersen (Notekraker S en Stüermann) zijn de out siders. In het leerlingennummer heeft O Nelly Zora de beste papieren. Deze snelle merrie, die echter weinig uithoudingsvermo gen heeft, wordt bedreigd door Octavianus K en Meintje V, die niet ver van de winnaar zullen eindigen. De 3-jarige Rudolf G, die afgelopen Zon dag een prachtige verrichting liet zien, kan in de Vesuvius-prijs gemakkelijk winnen, indien hij zijn prestatie repeteert. Queen Mary zal de voshengst dan niet kunnen be reiken. evenmin als Quesonica dit kan. Het openingsnummer is met 16 paarden zwaar bezet. Op papier is Rolandus de win naar, doch gezien de vorderingen van Roek S wordt aan dit paard het meeste ver trouwen geschonken. Indien Roulette Hanover en René N nu eens geen fouten maakten is een verrassing van één der beide paarden niet uitgesloten. Het hoofdnummer bij de rennen is de Hollandse Handicap, waarin de 2-jarigen elkaar over 1800 meter ontmoeten. Vooral bij zware baan is dit geen gemakkelijke opgave. Een zeer open nummer, waarin Mahardaja vóór Sans Valeur en Santa Lucia aan de eindpaal worden verwacht. In het kampioenschap der merries staat Solenzara, die veel aan vorm heeft gewon nen, niet kansloos, doch zij zal echter de vlag moeten strijken voor Sagita, die met Kenitra de lakens wel zal uitdelen. In de Vulcaan-prijs staat weinig van klas se. Jlierdoor krijgt de Belgische volbloed „Tour de Main" een eerste kans de prijs weg te halen voor de volbloeds, die dit jaar nog geen eerste prijs hebben gewonnen. De mount v. d. Kraats en Bonheur Perdu zijn in feite de enige concurrenten. De .Tamaicaan Herbert McKenley, wereld recordhouder op de 440 yards met een tijd van 46 sec. rond, is prof. geworden. Voor het aanbod, om voor een bedrag van 1500 dollar (ongeveer 5700 gulden) van De cember tot April aanstaande in Australië als beroepsathleet te starten, is hij gezwicht. Bovendien zal McKenley wekelijks een sala ris van ongeveer 55 gulden worden uit gekeerd, terwijl hij voorts alle reis- en verblijfkosten vergoed zal krijgen. Bij de Olympische Spelen in Helsinki be haalde McKenley de zilveren médaille op de 100 en de 400 meter. Tevens maakte hij deel uit van de ploeg van Jamaica, die in de Finse hoofdstad de 4 x 400 meter won en bovendien op dit nummer de fantastische nieuwe wereldrecordtijd van 3 min. 3,9 sec. liet afdrukken. ADVERTENTIE C 134 Op de in Maart 1954 in Utrecht te houden jaarvergadering van de Koninklijke Neder landse Lawntennisbond zal de heer D. Croll als voorzitter van deze organisatie aftreden. De heer Croll heeft dit besluit in verband met gezondheidsredenen moeten nemen. Hij heeft te kennen gegeven wel bestuurslid van de KNLTB te willen blijven, dit vooral met het oog op zijn functie in de Internationale Lawntennisfederatie. De heer Croll. die in 1933 zijn intrede in het KNLTB-bestuur deed. is sedert 1939 (van 1938 tot 1939 trad hij als waarnemend voorzitter op) voorzitter van de tennisbond. Onder zijn leiding vonden in de KNLTB grote reorganisaties plaats, o.a. de decentra lisatie van de bestuurswerkzaamheden. Hij is een uitstekend kenner van de techniek van de sport en van zijn hand verscheen (in de Engelse taalt „Gedragingen van de tennisbal". Sedert 1943 maakt hij deel uit van het dagelijks bestuur van de International Lawn- tennisfederation een jaar trad hij als voor zitter op en ook heeft hij in verschillende commissies van de Internationale Federatie zitting. De heer Croll was de zesde voorzitter van de Tennisbond sedert deze in 1899 werd op gericht. Hij volgde ir. A. Broese van Groe- nou op. De voorzitter van het N.V.V., de heer II. Oosterhuis, is gisteren van zijn bezoek aan Australië, waar hij vier maanden heeft vertoefd, in Nederland teruggekeerd. Hij heeft er onder meer de emigratiemogeiijk- heden bestudeerd. De scheidsrechters in Frankrijk schij nen zich tijdens een voetbalwed strijd meer dan elders te laten beïnvloe den door het publiek, dat uiteraard vooral let op de fouten van de spelers van de bezoekende vereniging en bij iedere of vermeende strafschop luid keels begint te schreeuwen dat.... enfin dat weet 11 zelf ook wel. Het is er weinig anders dan op de Nederlandse voetbalvelden. Het gevolg schijnt nu te zijn dat dc scheidsrechter, gevangen in de ban van het plaatselijk chauvinisme, niet meer volkomen objectief tegen over het spel en de spelers staat. En.... onwillekeurig opzet wil men buiten beschouwing laten met twee maten gaat meten. ALS bewijs daarvoor voert men aan dat van de twintig strafschoppen, die sinds het begin van de voetbalcompe titie in de eerste klasse werden toegekend, er niet minder dan negentien aan de thuisclub werden toebedeeld en slechts één aan de bezoekende club. Een Frans sportblad, dat zich met deze kwestie bezig houdt, vindt het bovenstaande een be wijs voor de kwade beïnvloeding van de scheidsrechter en dringt er met grote hevigheid op aan dat de scheidsrechters- commissie zich met het geval gaat be moeien. Negentien tegen één vindt het blad te gek. Wat die commissie dan wel moet doen om een andere verhouding te krijgen schrijft men er niet bij. Begrij pelijk overigens, want wat zou dat nu moeten zijn? Meer strafschoppen voor de bezoekers zeker? Waar een mens zich al niet druk over kan maken. DIT is Susan Tolton, een veertienjarig meisje waarvan men in Engeland veel verwacht in de toekomst. Susan heeft tijdens de zomervacantie namelijk van zich doen spreken tijdens zwemkam- pioenschappen in Birmingham. Zij zwom toen de 110 yards rugslag voor meisjes in niet meer dan 77.5 seconde en behaalde met deze tijd de titel in haar categorie. Het eigenaardige was de tijd wees het onomwonden aan dat zij zelfs snel ler was dan de kampioen op dit nummer bij de senioren. Op de aanbiedingen van trainers van naam om haar te komen, oefenen, is zij niet ingegaan. Zij blijft onder de hoede van haar schoolmeester, die haar vijf dagen per week onder han den neemt in het zwembad van het dorpje waar zij woont. BINNENKORT komt de Cubaanse zwaargewicht bokser Nino Valdez in Dusseldorf uit tegen de Duitser Heinz Ongeveer alles kan tegenwoordig van plastic gemaakt.worden, zo lijkt het. En waarom dan niet een kano. De heer en mevrouw Jacques Janhan uit Parijs bouwden het vaartuig zelf en toen dit klaar was bleek, dat het de eerste plastic kano was in de wereld. Iets waar ze zelf stomverbaasd van waren. Het vaartuig is vier meter lang en weeg'i ongeveer driehonderd kilo (met buitenboordmotor uiteraard)Op het meer Du Bourget bij Aix-les-Bains heeft de heer Jahan onlangs een proefvaart gemaakt die uitstekend slaagde. Op de foto ziet men hem peddelen, maar wij betwijfelen of hij verder veel gebruik van de spaan zal maken, daarbij denkende aan het gewicht en de omvang van het weinig fraaie bootje. T J E T ZWEM SEIZOEN in Spanje is afgelopen. Al is hel nu naar Nederlandse J begrippen nog heerlijk zomerweer en schijnt, bijna elke dag de zon aan cle wolkenloze hemel, de Spanjaard vindt het nu te koud om te gaan zwemmen. In September, dat gaat nog. redeneert hij, maar in October is liet seizoen voor mij afgelopen. Al is het water in dc buitenbaden en de zee dan ook nog ruim twintig gradenEen temperatuur, die men in Nederland hartje zomer vaak niet eens heeft. Trekken in Nederland de zwemliefhcbbcrs naar de overdekte baden als de zomer is afgelopen, hier is dat niet mogelijk om de eenvoudige reden, dat er slechts één overdekt, bad is en dat nog slechts voor wedstrijdzwemmers en niet voor het gewone publiek. De club, waar ik als trainer aan verbon den ben, de Club de Natacion Barcelona met zijn ongeveer vijfduizend leden, hééft dat overdekte bad en dus wordt de trai ning 's winters voortgezet. Maar na tuurlijk hebben de jongens en meisjes minder tijd om te trainen dan in de vier maanden(!) vacantie, die zij nu net achter de rug hebben. Het is nu voor de studeren de jongens en meisjes werken geblazen, want de schooltijden half negen tot half één en half vier tot half zeven zijn niet mis en laten eigenlijk maar weinig tijd voor tiainïr.g. Verloren tijd Want men moet zich niet verkijken op die drie uur vrij „tussen de middag". In Neuhaus, die Europees kampioen is in deze gewichtsklasse. Toen de Cubaan dezer dagen op het vliegveld arriveerde, bestond er een zeer grote belangstelling van de boksfans. Van alle kanten holden zij op hem toe om hem een handtekening te vragen. Tot hun niet geringe verbazing haalde Nino daarop een stempel en een stempelkussen voor de dag en begon naar hartelust allerhande papieren, foto's en zakboekjes te bedrukken, ,,'t Gaat veel vlugger en het is zo heel wat gemakke lijker voor me", zei hij. ET Fausto Coppi, het Italiaanse wie- Ier-fenomeen, is, langzamerhand geen huis meer te houden. Zijn ruzies met zijn grote concurrent Gino Bartali kende iedereen tot in de finesses. Doch nu die de laatste tijd wel meevallen Fausto bezocht Gino na diens ongeluk in het ziekenhuis en praatte zo maar tien minu ten met hem zijn het weer anderen die het moeten ontgelden. En wel speciaal zijn leider Binda ook niet voor de eerste keer en de directie van een Ita liaans sportblad, die ieder jaar grote courses organiseert. Ik doe nu voortaan alleen maar waar ik zelf zin in heb en niets, maar dan ook helemaal niets anders, heeft Coppi alle vooraanstaande mensen uit de bond laten weten. En word ik gedwarsboomd, dat scheid ik er eenvoudig mee uit. Erger kan men het zich in Italië niet indenken. Coppi niet meer op de fiets, ondenkbaar gewoon. Intussen heeft Fausto te kennen gegeven ook niet meer te willen deelnemen aan de verplichte weg wedstrijden voor het nationale kampi oenschap, zodat er toch al niet anders meer overschiet dan een beetje show op de wielerbaan en de niet belangrijke courses. Het wordt dus tijd dat de Italianen een ander wieler-wonder krijgen, die zij dan weer even vurig kunnen adoreren als Coppi. Want Fausto, neen, die zal wel op zijn laatste banden rijden. HET Franse Sportblad l'Equipe heeft een artikel overgenomen (vertaald uiteraard) uit het Russische blad Sov jetski Sport, dat het officieel orgaan is van het Russische ministerie van volks gezondheid en sport. In dat artikel stond een voor de sportbeoefenaren van an dere landen verblijdende opmerking: „Het Russische volk is klaar om de grenzen open te zetten voor iedere sportbeoefe naar, van welk land ook, die ons land wil bezoeken en er met ons kennis wil maken. We zullen elke onpartijdige be zoeker met vreugde ontvangen". Voor heel wat landen in de wereld betekent deze uitnodiging een zeer wel kome. Te meer daar er van de Russen in vele takken van sport nog wel iets ge leerd kan worden. OVER voetbal in Albanië weten we niets af. Interesseert ons ook weinig. Eén ding is echter vrijwel zeker. Ze hebben daar aan de Adriatische Zee een gebrek aan goede spelers. Net zo als bij ons misschien. Met één verschil echter. Daar heeft men een goede kans op een oplossing. Want hoort. In het eerste elf tal van een club in Scutari speelt nu Miriam op de rechtshalfplaats. Een en al technisch kunen, zeggen de Albaniërs. Ze komen in drommen om er naar te kijken. Dat Miriam een juffrouw van drieentwitig jaar is zal u nu wel niet meer interesseren. Ons ook niet. Toen we het hoorden hebben we alleen „oef" gezegd EL K. Nederland zou dat een ideale tijd zijn om wat nuttigs te doen, maar in Spanje zijn die uren eigenlijk „verloren tijd". Dat is misschien wat vi-eemd gezegd, maar ieder een eet hier tweemaal warm en aange zien haast ieder meer dan een half uur van zijn werk of school woonr, gaan deze drie uren verloren aan heen en weer naar huis gaan, eten en eventueel nog een half uur „siësta". In de praktijk xan men hier dus pas na zeven uur van vrije tijd spreken en de zwemtraining vindt dan ook in de uren voor het avondeten om een uur of ne gen of zelfs wel tien uur plaats. Aan gezien er echter ook hier huiswerk gege ven wordt, gaat het allemaal minder ge makkelijk dan in de zomermaanden. Weinig verschil Er is één gebied, dat tot Spanje behoort, waar het gehele jaar door buiten gezwom men kan worden; de sprookjesachtige Ca- narische eilanden, waar het hei gehele jaar zomer is en waar Spanje dan ook zijn beste zwemmers vandaan haalt. In het algemeen zal er niet veel verschil zijn tussen het Spaanse en Nederlandse herenzwemmen. Waarschijnlijk dat Spanje een kleine overwinning zou behalen dank zij de betere lange afstandzwemmers bij de borstcrawl, maar groot zal het verschil niet zijn. Dat was het trouwens verleden jaar tijdens de ontmoeting op de Canari- sche eilander, ook niet. Toen won Spanje met kleine voorsprong. Wat betreft de training kan ik gerust zeggen, dat hier harder getraind wordt dan in Nederland. Ik ga nu deze winter een conditietraining invoeren en de eer ste tekenen wiizen er op, dat dit een succes wordt. De zwemmers en zwemsters zijn hier dank zij gvmnastiekbeoefening in een betere lichamelijke conditie. Al zijn de trainingsmogelijkheden dus in vele opzichten gunstiger dan in Neder land, toch is de zwemsport zuiver ama teuristisch. in tegenstelling tot Italië, waar de zwemmers en waterpolospelers min of meer openlijk betaald worden voor hun training en hun wedstrijden. Dat hebben wij de vorige maand in Genua bij de lan denwedstrijd ItaliëSpanje met eigen ogen kunnen zien. Moeilijk vrijaf Het is hier dan ook een hele toer om spelers en zwemmers regelmatig vrij te krijgen voor buitenlandse wedstrijden, die echter dringend noodzakelijk zijn door het volslagen gemis aan tegenstand in Spanje zelf. Geen wonder overigens, want van be gin Augustus tot eind September ben ik welgeteld z.es(!) weken niet in Barcelona geweest. Ik kan me levendig voor stellen, dat een werkgever op een ogen blik zegt: „Nu is het welletjes!" Dat is echter wel een probleem, waarvoor zeer moeilijk een oplossing te vinden is. COR BRAASEM Achttien Duitse amateur-wielrenners werden gewond tijdens een voorwedstrijd van de Ëerlijnse zesdaagse, toen plotseling het licht in het West Berlijnse sportpaleis uitging, hetgeen een massa-val tot gevolg had. Zeven coureurs moesten naar het zie kenhuis worden overgebracht. Alle deelnemers aan de wedstrijd acht entwintig in totaal waren bij de valpartij betrokken. Vijftien minuten zat men in het volgslagen donker, omdat de noodverlichting eveneens defect was. De keuzecommissie van de KNLTB heeft overwogen om Dehnert op te stellen voor het dubbelspel voor de tenniswedstrijd tegen Noorwegen, die 6. 7 en 8 November in de Marlothal in Den Haag wordt gespeeld voor de eerste ronde om de Koning Gustaafbeker. Naar wij vernemen zal de Nederlandse ploeg verder bestaan uit Van Meegeren, Karamoy en Krijt, waarbij de twee eerst- genoemden voor de enkelspelen in aanmer king komen. Hoe het dubbel zal worden samengesteld zal t. z. t. worden beslist. Drs. I. Rinkel zal als aanvoerder van de ploeg fungeren. De ontmoeting tussen. Nederland en Noor wegen wordt geheel volgens Davisbeker- systeem gespeeld. Vrijdagavond 6 November begint men met de twee enkelspelen, Zater dag 7 November staat het dubbelspel op het programma en op Zondag 8 November wordt de ontmoeting besloten met de beide laatste enkelspelen.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 5