Afspiegeling middenstand op vierdaagse „jaarbeurs" Zeekadetten burgeren al in op de „Canopus" Beverwijk nadert de 30.000 Visserij-varia j In Cultureel Centrum Aantrekkelijke show van 18-21 November Beverwijks raad Maandag bijeen Castricum 8 Vooral instructeurs nog welkom nderwijzers toneelvereni ging „Kennemerland" en St. Nicolaas Leo Pagano naar Castricum ,,'t Karpertje" gaat feest vieren Katholieke middenstand komt hij een Nieuwe indeling zou sterker ambtenarencorps betekenen Oud-spelers van Velsen weer in het veld BRC zag terug op goed jaar Scheepvaart DONDERDAG 5 NOVEMBER 1953 Over twee weken zullen in de nacht van Maandag 16 op Dinsdag 17 November de lichten in het Cultureel Centrum aan het Moerbergpïantsoen niet gedoofd worden. In de hal en op de bovenverdieping zal in die nacht door de bouwfondscommissie van de Doopsgezinde Gemeente het meetlint worden gehanteerd, om voor de negentien Velsense firma's en een bazar de ruimte van hun stand op „De Kleine Jaarbeurs", die van Woensdag tot en met Zaterdag zal worden gehouden, uit te zetten en voor bereidingen te treffen voor de Dinsdag, wanneer de deelnemers aan deze zaken- expositie de gehuurde vierkante meters komen vullen en inrichten. „De Kleine Jaarbeurs", waartoe het ini tiatief werd genomen door de bouwfonds commissie van de Doopsgezinde gemeente en onder wiens auspiciën deze tentoonstel ling ook als proef voor een jaarlijks terug kerende zakenexpositie is te beschouwen, zal negentien firma's en bedrijven te zien geven in eenentwintig stands. Voorts zal de Doopsgezinde Gemeente een bazar in richten met een verkoopstand van door de zusterkringen Santpoort en IJmuiden ver vaardigde artikelen, met een ballengooi- tent, een helderziende, een rad van avon tuur. een gezellige restauratie en een spel, waarbij men moet trachten met een lucifer zo veel mogelijk kaarsen aan te steken. De toegangsprijs is zo laag mogelijk gesteld: f 0.25! Met dit bedrag zal men de „Kleine Jaarbeurs" Woensdag al kunnen bezoeken, 's Middags om half twee zal de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint de expositie openen en hierbij zullen vele vooraanstaande personen uit kerke lijke en gemeentelijke kringen aanwezig zijn. De VPRO heeft toegezegd op Vrijdag 20 November een reportage van de beurs uit te zenden. Voor elke honderste en duizendste be zoeker liggen aantrekkelijke geschenken klaar, die werden geschonken door ver schillende firma's. De „Kleine Jaarbeurs" is op Woensdag 18, Donderdag 19 en Vrij dag 20 November geopend van 14 tot 22 uur en op Zaterdag 21 November van 14 tot 24 uur. Achtereenvolgens zal op de beurs het volgende te zien zijn: een dubbele stand van papierfabricage (foto's, diverse pro ducten en een maquette), een hoveniers bedrijf (heesters en violen), een kleding magazijn (lingerie enzovoort), drukkerij bedrijf (collectie kantoormeubelen), een stand van wasmachines en stofzuigers, boekhandel (lectuur), bakker (het opma ken van taarten en gebak), twee stands ADVERTENTIE 't Is voor iedereen broodnodig Jong en oud en klein en groot. Niemand op dit ondermaanse Kan zonder het daaglijks brood. Brood voor kleuter, brood voor grijsaard. Brood voor U, mij, iedereen, Brood voor 's morgens, 's middags, 's avonds Brood houdt ieder op de been. Wie z'n brood heeft mag niet klagen, Brodeloos wil niemand zijn. Goed brood smaakt en is voordelig Goed brood is goedkoop en fijn. Eet dus brood en eet dus GOED brood, Want het beste wint altijd. Daarom brood van BAKKER WINKEL Want dat wordt met zorg bereid. BROOD VAN WINKEL altijd beter BROOD VAN WINKEL altijd fijn BROOD VAN WINKEL goed en smaaklijk Laat dus ook uw leuze zijn: BAKKER WINKEL UW BAKKER van brei-, hand- en smyrnawerk, een stand met een fruitcollectie en diepvriesgroenten, een wasserijbedrijf, een naaimachinehan del, een stand met oliekachels en fornuizen, daarna radio, bandrecorder en misschien televisie, een volledige jaarbeursstand van tafelzilver, huisvlijtartikelen, een collectie foto- en kinomateriaal en tot besluit een gecombineerde stand van de melkslijters en een melkinrichting. Op bescheiden schaal zal deze „Kleine Jaarbeurs" dus een overzicht geven van hetgeen de Velsense middenstand heeft aan te bieden. De Bouwfondscommissie hoopt, dat er binnen enige jaren een grote jaarbeurs uit zal groeien, waar de mid denstand volop gelegenheid krijgt het pu bliek dat te bieden, wat het verlangt. Maandagavond half acht zal de Raad van Beverwijk weer bijeen komen. Op deze vergadering zullen de volgende agen da-punten aan de orde worden gesteld. Installatie van de heer J. J. Romunde. Benoemingen: a. van personeel bij het nijverheidsonderwijs; b. van 5 leden van de Commissie van advies voor Maatschap- lijke Zorg; c. een lid van de commissie van bijstand voor het Openbaar Slachthuis. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van 5 woningen aan de Patersweg en de Meerstraat. Voorstel tot het verstrekken van cre- dieten: a. voor het plaatsen van een uri noir op het marktterrein nabij de Koning- straal; b. voor uitbreiding van het gas- buizennet te Castricum. Voorstel tot verstrekken van aanvul lende credieten voor: a. de verwijdering van de militaire damsluis in het Zijkanaal A van het Noordzeekanaal; b. de stichting van een Rioolwaterzuiveringsinrichting. Prae-advies naar aanleiding aan enkele verzoeken van besturen van bijzondere scholen om medewerking ingevolge artikel .72 L.O. wet 1920. Voorstel tot het verstrekken van cre dieten voor het aanbrengen van linoleum- TAE vereniging Zeekadettenkorps „IJmond", die tot doel heeft het opvoeden van de jeugd tot goede staatsburgers in de meest algemene zin en die de beschikking heeft over het buiten dienst gestelde loodsvaartuig „Canopus" bij de Zuidersluis, heeft de laatste maanden een niet geringe belangstelling van de Velsense jongeren onder vonden. Toch bestaat er hoewel het winterseizoen al is ingezet nog gelegenheid om toe te treden. Als leerling en als instructeur, want wat het laatste betreft: er zijn personen nodig, die leiding willen geven en die enige ervaring hebben opgedaan bij de Koninklijke Marine, koopvaardij, loodswezen of visserij en meer van die aard. De lessen worden 's Zaterdags gegeven op de „Canopus" en in de omgeving van dit instructievaartuig, maar kunnen in de toekomst ook worden aangevuld in een lokaliteit aan wal. Des zomers gaan een of meer instructeurs gedurende de vacantie van de zeekadetten mee naar het zomer kamp, dat gedurende ongeveer een week wordt gehouden in het marine-opleidings kamp te Loosdrecht. De Kon. Marine ver leent hierbij alle medewerking en in de toekomst is er aan gedacht, om deze week te houden aan de kust aan boord van een vaartuig. De dagelijkse leiding te IJmuiden berust bij de commandant, de heer G. A. van der Wildt, Kanaaldijk 231, IJmuiden, die wordt bijgestaan door een eerste en twee de officier en een officier van administra tie. De instructeurs zijn bij vacatures ook benoembaar in een van laatstgenoemde functies. De commandant is verantwoording schuldig voor de goede gang van zaken aan. 'net dagelijks bestuur, dat bestaat uit de voorzitter de heer B. M. Mulder (kapi- Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, zal ook dit jaar de onderwijzers toneelvereni ging „Kennemerland" de St Nicolaasfees- ten vóór de jeugd van de openbare lagere scholen in onze gemeente Velsen verzorgen met de opvoering van een toneelspel, dat in verschillende zalen wordt uitgevoerd. De O.T.K. is inmiddels begonnen met de repetities voor het toneelspel „Ezelvel" in een bewerking van mr. M. H. Planten naar een bekend sprookje van moeder de gans. De regie berust bij de heer Willem van der Veer. Donderdag 26 November komt de heer Leo Pagano naar Castricum, om voor de leden van de supportersvereniging Blauw zwart een causerie te houden over be langrijke sportgebeurtenissen. Na de cau serie zal een filmvertoning plaats vinden. De avond wordt waarschijnlijk in het „Corso"-theater aan de Dorpsstraat gehou den. Nieuwe tweede voorzitter bij Vitesse '22 Wegens overdrukke werkzaamheden heeft de tweede voorzitter van de RKSV „Vitesse '22" te Castricum, de heer G. Klaasse, voor zijn functie moeten bedanken. Naar wij vernemen wordt hij opgevolgd door de heer H. Hoogervoorst. Geringe aanvoer op groenteveiling Op de groenteveiling van Woensdag te Castricum werden hoofdzakelijk spruiten aangevoerd. De notering van deze groente varieerde van 20-58 cent per kilo. Prei liet 4-12 ct. afdrukken en andijvie bracht het niet verder dan 6-11 ct. per kilo. Peen ging van de kar voor 6 ct. en waspeen kon ditkeer 8;.,; ct. besommen. Er was weinig vraag naar groene kool bij verscheidene tuinders verhuist deze groente naar de mestvaalt en de prijs kwam niet hoger dan 7-8 ct. Boerenkool tenslotte is verkocht voor 6-10 ct. tein K.N.S.M. b.d.); de secretaris, de heer J. G. Mever (sluismeester te IJmuiden) en de penningmeester, de heer E. J. Visser loodscomm issar is De contributie bedraagt minimum f3 per jaar. De te onderrichten vakken zijn schicmans- en ander scheepswerk, split sen en knopen, beginselen theoretische zeevaartkunde en zeemanschap, seinen, roeien, scheepsbouw, eenvoudige meteoro logie, binncnaanvaringsreglement, bepa lingen ter voorkoming van aanvaring op zee, lichamelijke oefeningen, discipline en algemene weilevendheid, kortom al het geen ncdig is cm een jonge man een nut tig en verantwoordelijk staatsburger te doen worden en hem wat van de zeevaart bij te brengen. Het bestuur van de Vereniging Zeeka dettenkorps „IJmond" bestaat thans uit de volgende personen: B M. Mulder, voorzitter: G. A. Man, tweede voorzitter; J. G. Meijer, secretaris; R. Nobel, tweede secretaris; E. J. Visser, penningmeester en voorts als leden 'C. de Jong, ir. W. Polder man, LTZ. I S. H. Rosier, I. Knijper, Arie van der Veer en v. d. Bogaard. De Beverwij kse hengelsportvereniging ,,'t Karpertje" houdt op Zaterdag 7 Novem ber in haar clubhuis een feestavond ter viering van het twintigjarig bestaan. Het trio „De drie musketiers" zal voor de mu ziek zorgen. De afdeling Beverwijk van de R.K. mid denstandsvereniging houdt hedenavond haar eerste bijeenkomst van dit seizoen, waarop de heer W. Vessies zal spreken over het onderwerp „De middenstand en haar plaats in de huidige maatschappij". vloerbedekking in een drietal openbare scholen. Voorstel tol vaststelling van een besluit ingevolge artikel 35 van het Besluit Buiten gewoon L.O. 1949 voor de R.K. school voor buitengewoon lager onderwijs in het sana torium Heliomare, over het jaar 1952. Voorstel tot vaststelling van besluiten als bedoeld in artikel 103 der lager-onder- wijswet 1920 ten aanzien van de bijzondere scholen voor gewoon en uitgebreid l.o. Voorstel tot wijziging van het raadsbe sluit van 27 Februari 1950 tot vaststelling van de aan het bestuur van de R.K. Cen trale Jongensschool voor v.g.l.o., over het tijdvak 1943 tot en met 1947, ingevolge ar tikel 103 der lager-ondenvijswet 1920 toe komende bedragen. Voorstel tot voorlopige vaststelling van bedragen als bedoeld in artikel 55 ter, le en 2e lid, der L.o. wet 1920 respectievelijk over 1952 en de jaren 1948 tot en met 1952. Voorstel tot het in beginsel verlenen van medewerking voor de stichting van een R.K. school voor buitengewoon lager on derwijs. Voorstel tot stichting van een nieuw school-gebouw voor de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs. Voorstel tot het aanwijzen van de plaats waar een nieuw schoolgebouw voor open baar lager onderwijs zal worden gesticht. Prae-advies naar aanleiding van een verzoek van het bestuur R.K. Kerkbestuur van de H. Agatha, om medewerking inge volge artikel 72 der L.o. wet 1920 voor de stichting van een gebouw voor de onder zijn bestuur staande jongens-school voor v.g.l.o. Voorstel tot onteigening van onroerende goederen, gelegen tussen de Hotlanderweg en de spoorlijn Beverwijk-Uitgeest, inge volge artikel 10, eerste lid, sub 2 van de Wederopbouwwet. Voorstel tot het bouwen van 72 étage woningen aan de Wijk aan Duinerwcg in gevolge de bepalingen van de Woningwet en 'tot het aanvragen en aanvaarden van een bijdrage uit 's Rijks kas in het nadelig exploitatiesaldo van deze woningen. Aanbieding van de begroting der ge meente en van de verschillende takken van dienst voor het jaar 1954. Vaststelling van de: 16e wijziging der gemeente-begroting dienst 1951. 20e wijzi ging der gemeente-begroting dienst 1952. 9e-10e wijziging der gemeente-begroting dienst 1953 en een voorstel omtrent de classificatie der gemeente met betrekking tot de jaarwedde van de Secretaris. Mededelingen en ingekomen stukken. De minister van Buitenlandse Zaken mr. J. M. A. H. Luns is Dinsdag naar Zweden vertrokken, waar hij zal deelnemen aan de proefvaart van de „Kungsholm", het vlaggeschip van de Zweden-Amerikalijn, dat in Vlissingen werd gebouwd. De minister werd uitgeleide gedaan door zijn echtgenote, de chef van het Protocol mr. W. van Tets, de Zweedse gezant in Nederland de heer S. W. Dahlman en zijn echtgenote. De L««r Van Tets neemt met een handdruk afscheid van de minister. De Zweedse gezant en mevrouw Dahlman kijken toe. Beverwijk telde op 1 October ongeveer 29.689 inwoners, tengevolge waarvan rang schikking in gemeentekiasse 12 heeft plaats gevonden. Op 1 Januari 1954 is wel te ver wachten, dat het aantal inwoners zal zijn gestegen tot 30.001. waardoor rang-schik king in 13 mogelijk wordt. Voor de toepassing van de door Gedepu teerde Staten, onder goedkeuring van de Krcon, vastgestelde regeling van de jaar wedden van de secretarissen in de provin cie Noordholland, zijn de gemeenten naar gelang van het aantal inwoners ingedeeld in 16 klassen. Deze jaarwedden bedragen onder meer: in klasse 12 bij een aantal inwoners van 24.00030.000 7.400—8.600; in klasse 13 bij een aantal inwoners van 30.000 40.000 7.800—9.000; in klasse 14 bij een aantal inwoners van 40.00060.000 8.300—9.500. De jaarwedde van de secretaris is in ver schillende gevallen maatgevend voor de bezoldiging van andere functionarissen. Zo is in het rapport van de commissie-Ubink onder meer bepaald, dat de bezoldiging van de Directeur van Openbare Werken als regel ten hoogste 95 procent van de jaar wedde van de secretaris mag bedragen. Ook de jaarwedden van het personeel ter secretarie met name de Chefs van de verschillende afdelingen zijn afhanke lijk van de jaarwedde van de secretaris. Bij stijging van het aantal inwoners tot boven de 30.000 ontstaat enige verbetering in de salariëring van de hierboven genoem de leidende functionarissen. Versterking gewenst Het behoeft geen betoog, dat 'n versterking van de administratieve en van de technische apparatuur onzer gemeente, gelet op de grote ontwikkeling, welke hier te verwach ten staat en de omvangrijke arbeid, welke daarvoor thans reeds moet worden ver richt, in de huidige omstandigheden uiter mate belangrijk voor ons is. Hierbij wordt echter gestuit op de moeilijkheid, dat de tegenwoordige salariëringsmogelijkheden welke niet zijn gebaseerd op de te ver richten taken en de ingewikkelde proble men, doch slechts op liet momentele inwo nertal een ernstige belemmering vormen voor het aantrekken of behouden van Uitslagen schaakclub „Weenink" In afdeling 1 van de Beverwijkse schaak club „Weenink" veroverde Groen op Muyen een vol punt, terwijl in afdeling 3 Sonneveld wederom de volle winst, nu tegen v. Leeu wen behaalde. In afdeling 4 kreeg Limburg klop van J. Vessies. De uitslagen waren: afdeling 1. J. C, MeyenK. Slings '1—L; C. KoomenK. Slings LJ. C. MeyenW. Groen 01; H. v. 't Hoff—C. Koomen 0—1; J. Reinhout Ph. Bakker 01; K. SlingsA. Tervoort Vz Afdeling 3: J. H. P. Hoppen—A. de Wijs 01; R. MeyerJ. Meyer Sr. 10; J. Meyer Sr.—R. Meyer afg.; J. H. Sonneveld—M. v. Leeuwen 10; G. H. de KoterD. Duin- meyer afg. Afdeling 4: J. BekkerJ. H. Meyer 10; C. J. ZuurbierD. v. Vuuren 01; J. A. Limburg—J. Vessies 0—1. Dinsdagmiddag arriveerde het Braziliaanse opleidingsschip ..Duque de Caxias" in de haven van Amsterdam. Het schip zal op S November weer uit de hoofdstad vertrekken De bemanning van 36 officieren, 43 adelborsten en 444 schepelingen staat onder bevel van kapitein ter zee Armando Zenha de Figueiredo. Foto: Het schip meert aan het Stenen Hoofd in de haven van Amsterdam. krachten, die voldoen aan bijzondere eisen van bekwaamheid. De ervaring wijst uit, dat de geldende salariëring, vooral die van de hoofdambtenaren, sollicitaties niet vol doende aanmoedigt. De enige uitkomst Uit deze voorbijgaande impasse zou gevonden kunnen worden in artikel 4 van de salarisregeling voor de Secretarissen in de Provincie Noordholland, waarbij aan Gedeputeerde Staten, onder Koninklijke goedkeuring, de macht is ver leend. om op grond van bijzondere omstan digheden de gemeente in een andere klasse te rangschikken, dan die, waartoe zij vol gens haar inwonertal behoort. Naar de mening van het college zijn er alleszins redenen aanwezig om aan Gede puteerde Staten te verzoeken, ten aanzien van de salariëring van de Secretaris, deze gemeente, ingaande 1 Januari 1954, in te delen in klasse 14. B. en W. merken hierbij op, dat de tegenwoordige functionaris zelf bij een maatregel als hier bedoeld weinig geldelijk belang heeft, daar hij reeds een persoonlijke toelage geniet, welke toelage dan zou vervallen. Zondag wordt op het Velsen-terrein een wedstrijd gespeeld tussen het eerste elftal van Velsen en een combinatie van oud spelers dezer vereniging. Deze combinatie ziet er als volgt uit: Kochx: Kuypers, Nijs- sen Jr.; Nijssen Sr.. Schoorl, Maarschalk; Gerrits, Tromp, Kaldenbach, Hoogendijk, Ninaber. De Beverwijkse rennersclub „Kennemer land" heeft Woensdagavond in café ..De Klomp" de jaarvergadering gehouden, welke zich in een grote belangstelling mocht ver heugen. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer .1. F. Groot mede dat het afgelopen jaar gunstig is verlopen. De ver eniging zal op 6 December een Sint Nicolaas- en op 26 December een Kerst cycle-cross organiseren. De secretaris; de heer W. de Ruiter meldde in zijn jaarverslag dat het ledental is ge stegen tot 67; ook het aantal donateurs werd groter: dit bedraagt thans 102. De penningmeester, de heer G. Kuilman kwam over het afgelopen jaar tot een goed resultaat in de vorm van een flink batig saldo. Op deze vergadering werd besloten de jaarlijkse donatie te brengen van f 2,50 op f 3. Bij de bestuursverkiezing werden de heren W. de Ruiter en G. Kuikman bij acclamatie herkozen. Tot besluit van deze vergadering heeft de voorzitter de prijzen uitgereikt aan de win naars van de afgelopen competitie en van de gehouden jubileumrit ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan. „Als je er maar in gelooft" De R.K. toneelstichting „T.O.V." geeft op Woensdag 11 November in het K.S.A.- gebouw te Beverwijk een opvoering van het blijspel „Als je er maar in gelooft" van Ben Bunders en Ferd. Koolbergen. MARKTBERICHT Andijvie 69; bloemkool 1228; bospeen 1023; waspeen 616; sla 49; spinazie 2652; prei 814'ri groene kool 712: rode kool 612Vi; boerenkool 69: witlof 2352; sperciebonen 36112; snijbonen 80; pronk- bonen 42—55; knollen 6—13; druiven 77—91. Marktprijzen. Heilbot 3.15-3.10; gr. tong 3.15-2.85; grm. tong 2.33-218; kim. tong 2.27-2.13; kl. tong I 1.80-1.58; kl. tong II 1.44-1.22; tarbot I 2.10-1.80. Alles per kg. Tarbot II 80; idem III 51-30; kl. griet 33; tongschar 73-66; kl. tongschar 37-30; schartong 54; gr. schol 43; grm. schol 67- 38; kim. schol 57-36; kl. schol I 46-33; idrne II 37-20; schar 31-20; bot 41-40; verse haring -4.50-14; makreel 26-16; gr. schelvis 60-6*2; grm. schelvis 52-47; kim. schelvis 51-43; kl. schelvis I 48-42; idem II 36-16: wijting 31-13; gr. gul 48-37; mid. gul 43-36; kl. gul 28-22; kl. haai 32-31; ham 79; poontjes 20-19; kl. koolvis wit 37-35; kl. rode poon II 10. Alles per 50 kg. gr. kabeljauw 216-1.10; gr. koolvis zw. 76-71; idem wit 84-81; gr. leng 94. Alles per. 125 kg. Aanvoer. 190 kisten tong.en tarbot; 5 griet: 20 tongschar en schartong; 465 schol; 40 schar; 5 bot: 2235 haring; 975 makreel; 880 schelvis: 250 wijting; 155 kabeljauw en gul; 5 leng; 5 kl. haai; 2 ham; 12 poon; III koolvis; 35 diversen. Totaal 5390 kisten. Stijgende koers, betere reizen. Als ge volg van de sterk gestegen haringprijs werden de niet al te succesvolle reizen naar de Noordzee gisteren toch nog met een redelijke besomming afgesloten: de Gelria bijvoorbeeld maakte voor een 1000 kisten f 20.800, waarmee bovendien be wezen werd, wat een dag blijven liggen soms kan opleveren De Allan Water besomde ook nog f 14.100 en de Maria van Hattum, die een welkom schip met verse vis aanbracht, maakte gisteren een mooie 11-daagse reis vol met f 26.600, terwijl de Vikingbank een acht daags reisje en een pracht van een kwa liteit beloond zag met f 20.700. Van de Noordïoggers werd de KW 69 gisteren de beste met f 6270, gevolgd dooi de KW met f 5380, met de KW 51 op de derde plaats: f 4240. Sleep. Gisteravond laat kwam de KW 6 met het net in do schroef achter de KW. 147 in IJmuiden binnen. Almdijk, 4 v. Londen te Rotterdam. Alnati. verm. 4 v. Paranagua n. Santos. Alphard, 3 v. Buenos Aires n. Montevideo. Argos, 3 v. Aarhus te Kopenhagen. Axeldij'k, 4 v. New York te Antwerpen. Aludra, 3 v. Victoria n. Bahia. Amerskerk, 3 v. Le Havre n. Lissabon. Andijk, 3 v. Hamburg te Rotterdam.' Aldabi, 3 v. Rio de Janeiro n. Santos. Aikaid, pass. 3 Fernando Noronha n. Las Palmas Alpherat, 4 v. Montevideo te Buenos Aires verwacht. Aalsum, 3 v. Tj. Priok n. Cheribon. Agatha. 3 v. Maraggar n. Pladju. Alamak, 3 te Antwerpen. Aagtekerk, 3 540 in. O. Colombo. Abbekerk. 3 120 m. O.NO. Tj. Datu. Akkrumdijk, 3 te Vizagapatham. Aldegonda, 3 100 m. ZO. Str. Banka. Alioth, 3 105 m. NW. Lissabon. Amor, 3 90 m. NW. Oporto. Annenkerk, 3 240 m. W.t.N. Minikoy. Baarn, 4 v. Antwerpen te Rotterdam. Biitar. pas. 4 Finisterre n. Duinkerken. Boschfontein, pass. 4 Perimn. Port Soedan. Bloemfontein, 5 Kaapstad verw. Bonaire, 3 120 m. ZW- Ouessant n. Funchall. Boskoop, 3 940 m. NO. Barbados. Bacchus, 3 Ouessant gepass. n. Antwerpen. Biliton, pass. Seychellen n. Belawan. Borneo, 4 te Tj. Pr.ok. Breda. 3 te Pacasmayo. Blitar. pass. 3 Lissabon ti. Duinkerken. Cottica, 3 630 m. NO. Paramaribo. Clavella. 3 te Miri. Cleodora, 4 te Curapao verwacht. Corilla, 4 te Singapore. Calisto, 3 100 m. W. Lissabon. Caltex Delft. 3 120 m. O.NO. Algiers. Caltex Leiden, pas. 3 Burlings n. R'dai, Caltex The Hague. 3 75 m. ZO. Kreta. Caltex Utrecht, 3 45 m. ZW. Casquets. Delfshaven. te Lands End n. Montreal. Drente, 4 te Newport News verwacht. Esso Amsterdam, 3 v. Rotterdam te Aruba. Esso Den Haag, pass. 3 Finisterre n. Sidon. Eendracht, pass. 3 Langeoog n. Patras. Ena, 3 t.h.v. Sukra baai n. Fao. Etrema, 3 140 m. N. Anamba eil. Friesland (SSM). 3 v. Kopenhagen te Blyth. Graveland, 3 v. Pto Alegre n. Xtajai. Gooiland, 2 te Rio de Janeiro. Gaasterland, 3 rede Ilheos. Gadila. 3 540 m. W.NW. Fidji eil. Ganymedes. 2 v. Bachaquero n. La Guaira. JJathor, 4 te Alexandrië. Hersilia. 3 dwars Lizard Head n. A'dam. Hilversum, pass. 3 Ouessant n. Antwerpen. Hydra. 4 v. Rotterdam n. Antwerpen. Heemskerk, 3 230 m. ZW. Kp. Palmas. Helicon, 3 360 m. W.ZW. Finisterre. Hoogkerk. 3 ten anker bij Brunsbüttel n. Aarhus Java. 3 dwars Westpunt Kreta n. Port Said. Japara (ICPM), 2 v. Pa'.embang n. Soerabaja. Kcta loten, 3 v. Port Said n. Alexandrië. Kota Agoeng, 31 te Belawan. Karimun, pass. 3 Jebel Zukur n. Djeddah. Kssimbar 3 te Bendjina. Karaton, 3 v. Soerabaja n. Tj. Priok. Kota Gede. 3 70 m. Z. Kreta. Lekhaven, 1 v. Santos n. Buenos Aires. Laertes, 4 v. Suez n. Djeddah. Lekkerkerk, 3 v. Suez n. Aden. Lieve Vrotiwekerk. pass. 3 Ouessant n. Marseille Laurenskerk, 3 155 m. N. Guardafui. Lawak, 3 150 m. N.NW. Ras al Hadd. Lemsterkerk, 3 dwars Khorya Morya baai. Leuvekerk, pass. 3 Jedel Zukur n. Suez. Lissekerk, 3 v. Khorramshar n. Basrah. Lombok. 3 300 m. Z. Bermuda. Lutterkerk, 3 v. Hamburg n. Bremen. Maas, 4 te Malta. Maasdam, 3 130 m. O.ZO. Kp. Race. Maashaven. 3 v. Newcastle n. Londen. Meerkerk. 4 te Durban verwacht. Myonia, 3 v. Rotterdam te Stavanger. Macoma, 14 Panamakan. verw. n. Curapao. Msipessa, 3 v. Miri n. Pladju. Mataram. pass. 3 Sabang n. Colombo. Murena, 3 65 m. NW. Cochin 9 Bahrpin verw. Mentor, 4 v. Benghasi n. Tobroek. Macuba, 3 70 m. W. Malta. Malea, 3 690 m. W.NW. Guam. Malvina, 3 1000 m. ZW. Flores. Mar.oeran, pass. 3 Burlings n. Amsterdam. Merwede, 3 900 m. W.ZW. Lands End. Mitra. 3 200 m. NW. Socotra. Myonia. 3 100 m. Z.ZW. Stavanger. Notbs. pass. 3 Gibraltar n. Amsterdam. Noordam. 7 v. New York te Rotterdam verw. Oranjestad, 3 170 m. NO. Fayal. Omala, pass. 3 Beachyhead n. Avonmouth. Overijsel, 2 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Oranje, pass. 3 Burlings n. Southampton. Phrontis, pas. 3 Gibraltar n. Liverpool. Poelau Laut, 3 v. Belawan n. Port Said. Polydorus, pass. 3 Finisterre n. Port Said. Prins Fred. Hendrik. 3 v. Hamilton n. Cleveland Prins Willem XV, 3 v. Le Havre n. Duinkerken. Papendrecht, 3 ten anker rivier Elbe. Pendrecht, 3 140 m. W.ZW. Ras Fartak. Rijnland, 3 v. St. Vincent n. Rio de Janeiro Rottl, 3 v. Singapore n. Colombo. Rotula, 3 v. Yokohama n. Miri. Ridderkerk, 3 te Hamburg. Roebiah, 3 120 m. N. Madoera. Roepat, 3 v. Antwerpen n. Londen. Samarinda, 4 v. Portland te Tacoma. Sibajak, pass. 4 Malta n. Port Said. Sarangan, 4 te Zamboanga. Schic, pas. 3 ten N. Malta n. Algiers. Sloterdijk, 3 Miami gepass. n. Antw. Soestclijk, 4 te Antwerpen. Stad Dordrecht, 3 Ouessant gepass. n. Car- thagena. Stad Vlaardingen, 3 v. Wabana te Rotterdam. Saroena, 2 te Saigon. Sibajak, pas. 3 Kp. Bon n. Port Said. Sirrah. 3 v. Aucland n. Aruza. Sommelsdijk. 3 v. Penang n. Belawan. Stad Breda. 3 v. Tokio n. Osaka. Sabang. 4 te Bandjermasin. Slaoe, 2 v. Singapore n. Medan. Silindoeng, 4 te Hongkong verwacht. Sinabang, 3 v. Ampenan n. Makassar. Stad Alkmaar, pass. 3 Stavanger n. Emden. Stad Amsterdam, pass. Dover n. Norfolk. Stad Arnhem. 3 t.h.v. IJmuiden n. Brake. Stanvak Talang Akar, 3 v. Tj. Priok n. Sungei- gerong. Straat Soenda, 3 t.h.v. Belawan n. Lorenzo Mar- quez. Tiba. verm. 4 v. Blanca n. Rotterdam. Thalatta, 3 v. Rotterdam n. Aden. Tomini, 3 v. Southampton n. Port Said. Tosari, 3 v. Cochin n. Madras. Trompenberg, pass. 3 Azoren n. Houston. Tankhavcn III. 3 v. Port Swettenham n. Penang Tara, 3 170 m. ZW. Finisterre. Tasman, 3 v. Belawan n. Tj. Priok. Tjibodas, 3 v. Osaka n. Hongkong. Tomori, 3 140 m. NO.t.N. Massawa. Trajanus, 3 480 m. NO. Pto Rico. Utrecht, 3 160 m. Z. Djeddah. Van' Outshoorn. 3 75 m. W.NW. Soerabaja. Veendam. 3 210 m. W.t.Z. Valentia. Waiukelo, 3 v. Soerabaja n. Bcnoa. Woensdrecht, 3 120 m. W. Runsal Jebel. Wonosari, 3 120 m. Billiton. Waterman, 3 510 m. W. Ierland n. Quebec. Westerdam, 3 470 m. W. Scilly's n. New York. Wieldrecht, 4 v. Rotterdam te Sidon. Willem Ruys. 3 600 m. W.NW. Minikoy. Zuiderkruis, 3 350 m. W.t.Z. Walvishaai. KLEINE VAART Alja. pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Anna b, 3 v. Savona te Sete. Algarve, 5 of 6 v. Lissabon te Liverpool verw. Arnhem, 3 dwars Holyhead n. Milfordhaven. Arana Henny, pass. 3 Vlissingen n. Glasgow. Audacia. 5 v. Faroer te Bilbao verwacht. Bill, 4 te Garston. Batavier I. pass. 3 St. Vincent n. Bordeaux. Binnenhaven, pass. 4 Engelskanaal n. Antw. Bernina, 3 v. Malmö tc Kopenhagrti. Banka, pass. 3 Vlissingen n. Gent. Bernard, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Bernisse, 4 v. Boness n. de Tyne. Bornrif, 3 nog op Venermeer, Bree Helle. 4 v. Rotterdam te Londen verw. Betty Anne, pass. 4 Brunsbüttelkoog n. San tander. Carpe Dient, 3 v. Antw. te Vlissingen. Catharina, 3 v. Vlissingen te Dundalk. Conflance. verm. 4 v. Kopenhagen n. Nakskov. Davina Goekoop, 3 v. Amble n. Schwarzenhuette Depa, 4 v. Loriënt te Brest. Depa, 3 v. Loriënt n. Brest. Dollard, 4 v. Or'no te Amsterdam verw. Douro, 3 v. Thessaloniki n. Catania. Deneb, 4 v. Rotterdam te Delfzijl verw. Deni, 4 v. Whitehaven te Kopenhagen verw. De Ruyter, 2 v. Amsterdam te Aberdeen. Doklaan, 4 v. Stettin n. Ilolmsund. Elsenburgh, 3 v. Casablanca teDuinkerken. Fiducia, pass. 4 Vlissingen n. Yarmouth. Frejo, 3 v. Avonmouth n. Cardiff. Follonlca, 3 v. Fecamp n. Norresundby. Flevo, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Gerry, 4 v. Rotterdam te Bremen verw. Gaasterland. 3 v. Harlingen te Leith. Goote, 2 v. Kaolak te Dakar. Hartel, verm. 4 v. Swansea n. Amsterdam. Hast III, pass. 4 Kiel n. Stockholm. Haskerland, 4 v. Goole n. Kingslyn. Henrica b, 3 v. Amsterdam te Maassluis. Ida Pieter, 3 te Huil. Jokudma. 3 v. Newport te Odense. Jutland. 3 v. Carthagena n. Huelva. Jonex I, pass. 3 Vlissingen n. Londen. Jorina, 4 v. Oscarshamn te Norkoping verw. Leny. 3 v. Duinkerken n. Southampton. Larix. 3 v. Rotterdam ti. Hudiksvall. Lydia, verm. 4 v. Avonmouth n. Swansea. Kenitra, 3 v. Casablanca te Port Lyautey. Koningin Juliana, 3 v. Kalma n. Karlskron. Maraat, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Martlen, pass. 4 Vlisslnge n. Abo. Minerva, pass. 4 Vlissingen n. Antw. Myfem, 4 v. Vlaardingen te Itouaan verw. Marcelia, 4 v. Sandefjord te Le Havre. Markab, 3 v. Ceuta n. Piraeus. Marne, 2 v. Boston n. Aberdeen. Matthew, 4 v. Jersey n. Thameshaven. Megrez, 3 v. Napels n. Patras. Menkar. 3 v. Casablanca te Genua. Meres. 4 v. Rotterdam te Amsterdam. Meuse, 3 v. Rotterdam te Rouaan. Mklsland, 3 v. Grangemouth n. Rotterdam. Mirzam, 2 v. Fedalnh te Agadir. Monica, 4 v. Otterbacken te Imharn verw. May Mere. 3 x. Reykjavik te Bilbao. May Star, 3 v. Londonderry n. Malta. Mypuck, 5 Westonpoint verw. Myson, 3 v. Ronskaer n. Stockholm. Martha. 3 v. Vlissingen n. Westport. Mutatie, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Neeltje b, vertr. 4 v. Sunderland n. R'dam Nanjo, 3 v. Vlissingen n. Londen. Nassauhaven, 4 v. R'dam n. Antwerpen. Noorderlicht, 3 v. Kalmar n. Gotland. Nieuwehaven, 4 v. Gothenburg te Antw. Oleum, 3 v. Southampton n. Middlesbro. Pavo, 3 v. Hargshamn n. Zaandam. Prior, pass. 4 Ëddystone n. Antwerpen. Plato. 3 te Genua n. Denia. Rapid. 4 v. Stockholm te Oskarshamn. Rijnhaven. 3 20 m. W. Kp. Vincent. Saba pass. 4 Vlissingen n. Kopenhagen. Senior, pass. 3 Vlissingen n. Antw. Sirius, 3 v. Londen n. Duinkerken. Soemba, 4 v. Vlaai-dingen teWaterford verw. Sian, 3 v. Vlevo te Delfzijl. SDorota, 3 v. Bremtn n. Kingslynn. Start. pass. Vlissingen n. Antw. Ton. 4 v. Rotterdam te Antw. verwacht. Teun. 3 v. Kemi te Antwerpen. Theodora. 4 v. Skiftesvik te Drammen. Teun, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Timor. 4 v. Lorden naar Rotterdam. Trio. pass. 3 Vlissingen u. Antwerpen. Vindicat Atque Polit, 4 v. Londen n. Gyon. Vecht, 3 v. Fakse n. Rotterdam. Vecrienburgh, 3 v. Middlesbro n. Rotterdam. Vrede, 3 v. Fowey te Gothenburg. Westersingel. 4 v. Par te Amsterdam. Wim, 3 v. Stettin te Hcrnosand. Walenburgh, 2 v. Bordeaux te Guernsey. Westerschelde. 3 te Malmö. SLEEPVAART Blankenburg, 3 te Zljpe. Ebro, 3 te Zijpe. Hunvber, 3 200 m. O. Timor n. Southampton. Oceaan, 3 290 m. Z. ten O. Calcutta met zuiger en tankbak. Poolzee, pass. 3 I-Iollyhead n. Liverpool. Thames. 3 v. Rotterdam te Zijpe. Witter Zee, 3 160 m. Mozambique niet bak. Zwarte Zee. 3 v. Rotterdam te Zijpe.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 10