G*x t aY Dit zijn lage Hofland's KAREL SAMSON ZELFBEDIENING Lange Nieuwstraat 787 HERLEVEND HUMANISME SCH0T1I DAMESREGENMANTELS Geen romantiek en glorie in hedendaags Indianenleven 0C6NBVL Kort en bondig Temidden van Winnetou's nazaten Castricum eU Luidsprekers Groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week VVV tevreden over druk 1953 Dollaroverschot in eerste halfjaar 1953 Nou heb ik voor elke werkman wat RIJWIELHUIS KOMT BINNEN EN OVERTUIGT U ZELF ALCURA PARAPLU I ES NINOFLEX REGENHOEDJE of CAP CADEAU SHAWLS Baskische BARETTEN 4 Secretaris P. Gertenbach ging heen Dr. J. Hulsker volgt dr. N. R. A. Vroom op Brand in autosloperij bij Utrecht CHRISTIAAN HENDRIK VOGELZANG R. WONING BEVERWIJK U merkt het direct SAMSON is elke dag stukken voordeliger. En als extra reclame Elke dag bent U voordeliger uit bij O. 5e CONCERT SERIE D. MONUS OP DE MAAN Humanistisch Verbond opent haar nieuwe afdeling 59 75 Als openingsreclame VRIJDAG 13 NOVEMBER 1953 Loyde Allison, het stamhoofd van de Pima- Indianen in Arizona. Koeien, koper en katoen bepalen tot op zekere hoogte de welvaart van Arizona, maar de vierde „k'\ die van klimaat, treft de bezoeker toch het meest, vooral als hij in de zomer komt. Er is geen streek in de Verenigde Staten, waar de zon zo on barmhartig brandt als in de vallei in het Zuid-Westen, die naar haar is genoemd. In deze „vallei van de zon" ligt Phoenix uit de woestijn verrezen een jonge hoofdstad, ruim gebouwd en brandschoon. Een half uur gaans buiten deze stad begint reeds het zand met zijn schaarse vegetatie van grassen, met eenzame spookachtige cacteeën en rotsen, die als hompen rogge brood uit de vlakte oprijzen. Hier en daar ziet men gebleekte geraamten van vogels. Het land dorst naar regen, maar de hemel betrekt slechts zelden. De bewoners van Phoenix moeten om beurten het gras van hun tuintjes sproeien, anders loopt het mis met de watervoorziening. In zulk een dorre vlakte wonen sedert onheuglijke tijden de Pima-Indianen. Arizona is een Indianen-land. Men treft er de Navoja's aan, die bij de grote wa tervallen in het Noorden wonen, de Hava- supai's, het volk van het blauwe water, dat sedert eeuwen een woonplaats heeft in de onuitsprekelijk schone Cataract Canyon, waarvan de zandstenen rotsen 1200 meter hoog reiken, en verder verspreid liggen de Apachen, de Hopi's, de Chemenhueya's en een tiental andere stammen, te zamer. 66634 mensen. De Indianen leven, gelijk elders in de Verenigde Staten, voor het merendeel in reservaten, die in Arizona een kwart van de totale oppervlakte van deze staat om vatten. De meesten hunner wijden zich aan de landbouw, maar de Pima's, die nimmer vaste voet nebben kunnen krijgen in de vruchtbare landouwen, in het Noorden van Arizona, slagen er slechts met de grootste moeite in een enigszins omvangrijke oogst binnen te halen. De aarde is vruchtbaar, maar het gebrek aan water is fnuikend. Een prachtige schaduwloze asfaltweg kronkelt op enkele kilometers van het Pima-reservaat naar het Westen. Geen alcohol Het centrum van het reservaat is eer. oase, waar tussen palmbomen grijze wonin gen, een school en een ziekenhuis staan. Het is er zo warm dat de palmbladeren vergeeld aan de bomen hangen. De aarde is hard geworden en de plantengroei is schaars, behalve in de schaduw van de bo men. Er scharrelen hier en daar kippen rond, maar verder is het er alleen maar warm, gloeiend warm. Men ziet bijna nie- band buiten. Alleen in de koele woningen is de temperatuur dragelijk. Sommige zijn uitgerust met air-conditioning, want er zijn rijke en arme Indianen. Onder de veranda van een der huizen zaten enkele Indianen met een glas thee voor zich (het is verboden alcohol in de reservaten te brengen), gekleed in bonte blouses en blauwe broeken, die om hun smalle heupen spanden. Zij doen niet verrast, want het is al eeuwen geleden dat de „witte man" voor het eerst zijn intrede deed in het land der Pima's. De Indianen hebben zich reeds min of meer aangepast aan het moderne Ameri kaanse leven. Het stamhoofd is geen tanige krijgsman met een geschilderd gezicht of een kleurige veerdos. Loyde Alli son, zo heette het hoofd, dat de titel „gouverneur" draagt, is een stevig ge bouwde vijftiger, gekleed in smetteloos Een onze medewerkers heeft een bezoek gebracht aan een Indianen-reservaat in de woestijn van Arizona. In een viertal artikelen vertelt hij van het land en het volk der Indianen, van de pogingen om hen met behoud van hun specifieke hoedanigheden tot volledige Ameri kaanse burgers op te voeden en van de vaak weinig fraaie rol, welke door de eeuwen heen door de blanken ten aan zien van de Indianen is gespeeld. hemd, met brede strohoed en flanellen pantalon met onberispelijke vouw. In zijn functie van stamhoofd is hij eerder herder en adviseur dan heerser. Zijn welkomst woord was primitief en hartelijk. Hij ver telde van de veranderingen, welke er in het leven der Indianen hebben plaats ge had. Veranderingen, die het leven veel veiliger hebben gemaakt, die epidemieën uitsluiten en een zekere levensstandaard bereikbaar maken, maar die toch ook de romantiek en de glorie van het Indianen- leven hebben doen verbleken. Voor de oude krijgsman is in de reservaten geen plaats meer. Wel voor de moderne, want de gouverneur wees met trots op een foto een der bekendste uit de tweede wereld oorlog waarop vier soldaten stonden af gebeeld, die de stars and stripes hesen op Iwojima. Een der vier soldaten was een Pima-Indiaan. Lage levensstandaard De eerste wereldoorlog bracht 75.000 In dianen onder de wapenen. Zij hebben zich zodanig onderscheiden, dat zij het Ameri kaanse burgerrecht kregen. Maar toch wor den zij niet overal als volwaardige bur gers beschouwd, met name niet in het Zui den van de Verenigde Staten, waar hun behandeling veel lijkt op die van de negers. Hun levensstandaard is, naar Amerikaan se opvattingen, over het algemeen laag en zelfs hier en daar lager dan het „fatsoen lijk minimum". De oorzaak ligt gedeeltelijk in het feit, dat zij als landbouwers in stamverband niet tot grote productiviteit geraken, het geen mede veroorzaakt wordt doordat zij niet over de beste grond beschikken. Het areaal der Pima-Indianen zou veel meer kunnen opbrengen, als er maar meer wa ter beschikbaar was. Acht keer per jaar stroomt het water van de Coolidge-dam naar het reservaat, waar katoen van de allerbeste kwaliteit groeit. Maar de hoe veelheid water, die wordt gespuid, is te gering om de verbouw op grotere schaal ter hand te nemen. De geschiedenis der Indianen is oud. Meer dan 2500 jaar geleden kwamen de voorvaderen uit Azië naar Amerika, via Siberië en Alaska, of met vlotten uit Oceanië. Zij vormen thans een probleem. Het heeft lange tijd ontbroken aan een vast beleid van de zijde der federale re gering. Er zijn politici, die menen dat de fede rale regering reeds teveel tijd en geld aan her. heeft besteed en dat de oplossing dient te worden gezocht door de afzonderlijke staten, waarin zij wonen. De ervaring heeft echter geleerd dat zo'n opvatting funest is. Een andere opvatting het zogenaamde Meriam-rapport geeft daarvan blijk wil dat de Indianen verre worden gehouden van het Amerikaanse maatschapelijke leven en dat zij behandeld worden als museumstukken. Ook deze opvatting wordt als ondeugdelijk beschouwd. Er is een middenweg gekozen. Het bureau voor In diaanse Zaken streeft naar volledige onaf hankelijkheid voor de Indianen, geeft ad vies in velerlei kwesties zonder dwang op te leggen en wil de Indianen de mogelijk heid geven om met behoud van hun spe cifieke hoedanigheden volledige burgers te v/orden. De moeilijkheden, die zich daarbij voor doen, zullen we trachten in volgende ar tikelen te schetsen. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Cornelia Geertruida Antonia, d. van H. Zegwaard en Antonia Meijer; Cor nelia Annechien Maria, d. van C. Zonneveld en W. Harms; Wilhelmus Martinus Hendri- cus, z. van J. W. Noom en C. Lute. ONDERTROUWD: Martinus Johannes Ja cobus, wonende te Castricum en Joanna Geertruida tSet, wonende te Alkmaar; Ja cobus Brakenhof, wonende te Castricum en Maria Catharina Arisz wonende te Be verwijk: Cornelis Theodorus Kuijl, wonen de te Heemskerk en Hillegonda Geertruida Lute, wonende te Castricum; Balthazar Lute, wonende te Castricum en Anna Maria Borst, wonende te Castricum; Cornelis Joseph Bal- tus. wonende te Limmen en Johanna Maria Stuifbergen, wonende te aCstricum; Dirk Joan Martin Grit, wonende te Amsterdam en Divera Cornelia Castricum, wonende te Castricum. OVERLEDEN: Elisabeth Geertruida Neel- tje de Jager, oud 77 j., wonende te Bussum; Bastiaan Boterbloem, oud 72 j., wonende te Haarlem; Luitzen Koopman, oud 81 j., wo nende te Alphen aan de Rijn; Geertrui Johanna Huizinga, oud 72 j., wonende te Amsterdam. Een unieke uitgezochte collectie guitaren in prij zen van 27.50, 29.75, 37.50, 45.—, 67.50, 79.75 enz. enz. Zéér fijne handwerk Guitaren 127.50, 147.50, 169.50, 245.—. Natuurlijk gaat U naar Haarlem's oudste Muziekzaak MUZIEKIHSTRUMENTÏH Oude Groenmarkt 28 DE KLEINE ZAAK MET DE GROTE SORTERING MACHINESTIKSTERS gevr. Aarr.n. 96 uur. Confectie atelier Ecobe, Gasthuisstr. 3, Haarlem. HANDWERKSTERS gevr. Aanm. 96 uur. Confectie atelier Ecobe, Gasthuisstr. 3, Haarlem. 5 p. MOESAPPELEN voor 25 ct. Alleen bij M. Plokker Koningstr. 4, IJm. Tel. 5223 3 p. POUDREINETTEN voor 25 ct. Alleen bij M. Plokker Koningstr. 4, IJm. Tel. 5223 LEERLINGEN gevr. Aanm. 96 uur. Confectie atelier Ecobe, Gasthuisstr. 3 H'lem. DAMES. Ruilt uw oude bont mantel in voor een nieuwe. Bonthuis 't Centrum. Utrecht- sestr. 134 b. h. Frederikspl., A'dam. Tel. 39418. GEVORD. LEERLING-KAP PER b. z. a. Brieven L 2092 NET MEISJE 23 j. b. z. a. voor dag en nacht. Brieven L 2091. EET BROOD VAN VUIJK. Reclame. Koggetjes 54 ct. 1/2 p. Banket Allerlei 74 ct., 1/2 p. 2 Spec. popp. m. am. 59 ct. 1/2 p. Specialiteit in fijne cake. Mooie sortering choc, letters en figuren. Ziet onze etalage. J. J. Vuijk, Pr. Steynstraat 35-37 1, tel. 6409 FLINK GEZOND MEISJE b. z. a. om des Zaterdags in winkel te staan, onversch. wat. Brieven L 2089. SIGAREN fijn van geur en smaak, koopt men in de speciaalzaak. Tevens ruime sortering in shagdozen, pij pen, aanstekers, enz. Siga- renmag. „De Sport", Wijk aan Zeeërweg 146. VOOR LEDEREN MOTOR- KLEDING of reparatie daar aan G. Oldenburg. Lagers- straat 14. Tel. 5753, IJm.-O. STOOFPEREN 25 ct. p. kilo Alleen bij M. Plokker, Ko ningstraat 4, IJm. Tel. 5223. DE BESTE MERKEN SIGA REN in alle prijzen. Houten pijpen vanaf 75 ct., rook- en pruimtabak in 1/2 pon den vanaf 1.25 enz. E. Kort- Koster, Casembrootstr. 29, IJmuiden-Oost. AUTOPED op luchtbanden te koop gevr. De Ruyterstr. 176, IJmuiden. TE KOOP: pick up f 17.50, Salamander kacheltje met pijp en plaat f 10. Kinder stoel. Tevens hobbelpaard f 12.50, compl. sjoelbak f 5. Rijnstraat 23 bov. IJmuiden. POLSHORLOGE's Dames en Heren, als nieuw met gar. f 8 1 Vergierdeweg 146, H.-N. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de groenten- en fruitmarkt over de periode van 613 November het vol gende mede: Hoewel het assortiment van groenten, hetwelk op de veilingen thans wordt aan geboden, voor de tijd van het jaar nog groot is, nemen de hoeveelheden welke worden aangevoerd toch af. De aanvoer van bloemkool is in de afgelopen week sterk teruggelopen, de no teringen van dit product zijn dientenge volge omhoog gegaan. De grootste bloem kool welke door het binnenland werd af genomen noteerde van 4050 cent per st., terwijl de kleinere sortering voor export werd verladen bij noteringen van 2039 cent per stuk. In Noordholland brachten de tussensoort 3648 cent per stuk op en de mindere kwaliteit van 1430 cent per stuk. In de prijzen voor desluitkoolsoor- t e n is nog niet veel verandering gekomen, de noteringen liggen over het geheel zelfs nog iets flauwer dan vorige week. Rode kool bracht voor A-kwaliteit f 5.tot f 9.60 en voor de B-kwaliteit f 3.80—5.80 per 100 kg op met-geringe ex port naar Engeland. Een kleine hoeveel heid „succes"-witte kool werd verladen naar West-Duitsland bij een notering van f 4.per 100 kg. Herfstwitte noteerde f 3.50—3.90 per 100 kg. Gele savoyekool, waarvan de ex port onbetekenend is, bracht voor de A- kwaliteit f 5.40—7.70 en voor de B-kwali teit f 3.00—f 3.50 per 100 kg op. Groene sa voyekool met geringe export naar West- Duitsland en België deed voor de A-kwa liteit f 6.40f 9.00 en voor de B-kwaliteit f 5.30—f 700 per 100 kg. Kroten noteerden van f 4.00f 6.20 per 100 kg. West-Duitsland. Frankrijk en België namen kleine hoeveelheden van dit product af. Uien liepen iets in prijs omhoog en werden aangekocht tot f 5.50 per 100 kg. De export van dit product richtte zich in hoofdzaak op West-Duitsland, West-Indië, Engeland en Zweden. Ook van dit product waren de hoeveelheden welke werden ge- ëxDorteerd niet groot te noemen. Winterpeen is ook laag in prijs en bracht tot f 6.50 per 100 kg op. Voor was- peen werd onveranderd 812 cent per kg betaald. Schorseneren, welke bijna geheel voor export worden aangekocht, brachten 3745 cent per kg op. De noteringen voor prei en knolsel der ij schommelden tussen de 810 cent per kg en 812 cent per stuk. A n d ij v i e blijft laag in prijs en wordt voor 610 cent per kg op de veilingen afgedrukt. Nog goed verkoopbaar is s 1 a, hetwelk op het ogenblik hoofdzakelijk kassla is. De noteringen liepen tot 15 cent per kroo. De B-kwaliteit deed van 2U,S cent per krop. Tijdens de jaarvergadering van de VVV te Wijk aan Zee, welke in hötel „Sonne- vanck" werd gehouden, deelde de secreta ris, de heer P. Gertenbach in zijn jaarver slag mede dat de vereniging op een goed seizoen kon terugzien: bijna de hele zomer van 1953 is het tjokvol in de badplaats ge weest en het buitenlandse bezoek vooral uit Duitsland nam sterk toe. De afdeling Wijk aan Zee telt thans 215 leden. Dit jaar werden voor het eerst ex cursies naar de duinen georganiseerd, die zich in een goede belangstelling mochten verheugen. De penningmeester, de heer F. de Groot, sloot het jaar af met een batig saldo van f 1702,36. De aftredende secretaris, de heer P. Gertenbach, werd op deze avond harte lijk gehuldigd voor het feit dat hij zestien jaar lang deze functie op uitstekende wijze had vervuld. De bestuursverkiezing was een punt, waarover men het niet spoedig eens werd. Aftredend en niet herkiesbaar waren de heren P. Gertenbach en F. de Groot en als canididaat voor secretaris was door het be stuur gesteld de heer A. F. Bus, die geko zen werd. De heer R. Suyk is door de ver gadering candidaat gesteld als penning meester en na vele stemmingen werd ook deze benoemd. De andere bestuursleden, de heren C. de Boer, E. Getrritse en M. Klein, werden herkozen. Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 Januari 1954 benoemd in vaste dienst bij het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, dr. J. Hulsker, thans hoofd der afdeling Kunsten van de gemeente secretarie van 's Gravenhage. De heer Hulsker zal worden belast met de leiding van de afdeling Kunsten van het ministe rie. Stoofsla noteerde van 1016 cent per kg. De spruitenmarkt is nog niet wil lig. De noteringen van de ongeschoonde vertonen een dalende tendenz. Voor de geschoonde spruiten werd 5070 cent per kg besteed en voor de ongeschoonde van 2032 cent per kg. Goed verkoopbaar bij geleidelijk toene mend aanbod is het witlof. Voor 5162 cent per kg werd dit product aangekocht. De kwaliteit B bracht 3542 ct per kg op. De afzet van het harde fruit verloopt j vlot. Zowel van de zijde van het binnen- land als voor export is er belangstelling. Oost- en West-Duitsland waren de be- langrijkste afnemers. Belangrijke hoeveel- j heden industriefruit werden door de ver werkende industrie aangekocht. BINNENLAND De eerste radar-walposten aan de Sluis- jesdijk en op de Vondelingenplaat te Rot terdam zullen begin Januari in bedrijf komen. Om dan de nodige ervaring op te doen zal een vijftal gemeentelijke veerboten worden uitgerust met radio-telefoontoestel len door middel waarvan de boten bij slecht zicht in rechtstreeks contact kunnen treden met die walposten en van die zijde aanwij zingen kunnen worden ontvangen. De firma Schaap uit Deersum heeft 34 Texelse schapen aangekocht voor versche ping naar Indonesië. Eerder van Texel naar Indonesië gezonden schapen voelen zich volgens de expediteur in hun nieuwe vader land goed thuis: ze grazen op de helling van de vulkaan Slamat op Java. Ook dit jaar zal de gemeente Oslo door tussenkomst van de Noorse Vereniging te Rotterdam een Kerstboom aan de Rotter damse bevolkinig aanbieden- Evenals in 1951 In een nota aan de Tweede Kamer heeft de minister van Financiën een overzicht gegeven van de ontwikkeling van de be talingsbalans in het eerste halfjaar 1953. Hij verklaart daarin dat over het alge meen het resultaat zeer bevredigend mag worden genoemd. Het positieve saldo op lopende rekening was betrekkelijk hoog. Dat dit niet ten volle in een toeneming van de reserves tot uiting kwam, vond voor namelijk zijn oorzaak in het feit, dat extra aflossingen plaats vonden en in de overige kapitaalsectoren enige voorzieningen wer den getroffen. De minister acht het vooral verheugend, dat de lopende rekening in dollars zich in gunstige zin bleef ontwikkelen, zodat zelfs een vrij aanzienlijk overschot werd ver kregen, als gevolg van toenemende uitvoer naar en afnemende invoer uit de dollarge- bieden. Er dient rekening mede gehouden te wor den, zo zegt de minister, dat het overschot op lopende rekening in het tweede halfjaar kleiner zal zijn dan in het eerste halfjaar. In een autosloperij in de gemeente Maar tensdijk bij Utrecht heeft hedenmorgen een brand gewoed, waarbij een grote hoeveel heid auto-onderdelen en een aantal fietsen verloren gingen. De brandweren van Maar tensdijk-tuindorp, Groenekan en De Bilt bestreden het vuur en waren het spoedig meester. De schade is aanzienlijk, doch blijft beneden de 100.000. en 1952 zal de boom voor het stadhuis wor den geplaatst. De boom wordt per s.s. „Baden" op 14 December in Rotterdam ver wacht. Het gerechtshof in Den Haag heeft arrest gewezen in de zaak tegen I. J. S. te Oegstgeest, die als bestuurder van een be leggingsmaatschappij en 17 andere naam loze vennootschappen werd beschuldigd van valsheid in geschrifte en oplichting. S. is veroordeeld tot een jaar en 8 maanden ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest, dat ongeveer gelijk is aan deze straf. Het hof gelastte onmiddellijke in vrijheidstelling van S. Het Gemeente-Vervoerbedrijf te Am sterdam sloot het jaar 1952 af met een ver lies van 12.126.973 (in 1951 f493.011). De tram boekte een verlies van f434.050 (winst in 1951: f 1.180.808), de afdeling autobussen boekte een verlies van f 316.395 (in 1951 f229.569). Voor de afdeling veren bedroeg het verlies f 1.376.528 (in 1951 f 1.444.250). HAARLEM EN OMGEVING Mej. L. A. Jetses te Haarlem is aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam geslaagd voor het doctoraal examen genees kunde. Aan de Gemeentelijke Universiteit in Amsterdam is de heer H. R. van Beek te Haarlem geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen. De benoeming van de pastoor der pa rochie van de Heilige Willibrordus der oud- bisschoppelijke Clerezy (Oud-Katholieke kerk) te Arnhem wordt van kracht ingaan de 23 November, tegen welke datum hem door de bisschop van Haarlem eervol ontslag is verleend als kapelaan der parochie van de Heilige Agnes te Egmond aan Zee en als dienstdoend priester van het bisdom Haarlem. Met ingang van 23 November is benoemd tot kapelaan der laatstgenoemde parochie te Egmond aan Zee de heer G. J. Blom. Uitzending uit kerkgebouw. Zaterdag avond 14 November zal in de Hervormde Kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden een opname worden gemaakt door de radio vereniging de N.C.R.V. Het N.C.R.V.-vocaal kwartet en de organist Meindert Boekei zul len tezamen met zangeressen en zangers van deze kerk liederen uitvoeren. De radio uitzending er van zal geschieden op Maan dag 30 November. De Zondag in de kerken van de Her vormde gemeente Bloemendaal en Aerden- hout gehouden zendingscollecte heeft f 126,73 opgebracht. Als ouderling van de Hervormde Wijk- gemeente te Aerdenhout zijn. na gehouden stemming, verkozen verklaard de aftreden de ouderlingen mr. J. L. van Doominck en mr. A. H. van Nierop. In de vacature, ont staan door het vertrek van de heer W. H. v. d. Horst, is benoemd de heer A. C. J. van Haaften. De heer L. Boorsma heeft de be noeming als diaken van de wijkgemeente aanvaard. De oud-leerlingenvereniging van de le HBS-B te Haarlem, „De Garde", houdt op 21 November een culturele filmavond in Brinkman. Vertoond wordt „The Kid" met Charley Chaplin. Na afloop bestaat gele genheid tot dansen. Tot onze grote droefheid overleed plotseling, nog voor zien van het H. Oliesel, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd- er. grepty<~-der in de leeftijd van 68 jaren. Haarlem. H. S. P. VOGELZ ANG-DOELEMAN Amersfoort, A. EENHORST-VOGEI.ZANG Mr. F. C. A. EENHORST Haarlem. P. J. A CRUL-VOGELZANG F. T. A. CRUL Beverwijk. C. M. E. STOUTENBEEX-VOGELZANG P. G. W. STOUTENBEEK P. C. F. KaLLËR-VOGELZANG E. F. KaLLER Haarlem, C. H. D. VOGELZANG N. VOGELZANG-VAN DER POL en kleinkinderen Haarlem, 12 November 1953 Grote Houtstraat 28 De H.H. Uitvaartdiensten worden gehouden op Maan dag 16 Nov. in de Parochiekerk van de H. Joseph. Jans straat. De stille H.H. Missen om G.30. 7.30 en 8.15 uur en om 10 uur de plechtige H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis vanuit de kerk om 11 uur op het kerkhof St. Barbara, Soendaplein. Rozenkransgebed Zondag om 8.30 uur in de kerk. Volstrekt geen bezoek. Heden ging zacht en kalm van ons heen, mijn ge liefde vrouw, onze zorg zame moeder, behuwd- en grootmoeder JOHANNA SCHOUTEN echtgenote van P. de Heer in de leeftijd van 55 jaar. P. de Heer Kinderen en kleinkinderen K. Schouten IJmuiden, 12 Nov. 1953. Kalverstraat 20. De teraardebestelling zal plaats vinden op Maan dag 16 November a.s. te 15.01 uur op de Begraaf plaats te Driehuis-Wes- terveld. BIJ DOLF: Cyclamen 95 ct. ficus decora f 1.25, fijne va rens 30 ct. begonia 35 ct. Soendaplein 31. H.-N. ZWARTE WINTERMAN TEL te koop m. 42 f 10. Br. L 2090. MOD. 2 PERS. LEDIKANT, compleet met Auping matr. en 3 delig bedstel en onder legger f 75. Kerkweg 156. Na 7 uur. Mooie KINDERWAGEN te koop (Mutsaerts)Lorentz- straat 84, IJm.-O. AUTOPED, z. g. a. n. te ruilen voor m. fiets lft. 8 j. Tevens te koop een p. zw. damesschoenen, goed on- derh. (beige) kinderwagen. Te bevr. Pres. Krugerstr. 64 IJmuiden. ZWART BONTJASJE te k. f 35. Sluisplein 16, IJm. MOD. KOPEREN GAS HAARD, 12 staafs, te koop. Fahrenheitstraat 44, IJm. TE KOOP: vleessnijmachine 2 granieten toonbankbladen ca. 4 m. lang. Brandwijk, Kennemerlaan 38, IJm. 2 NETTE MEISJESMAN- JTELS en 1 Delana jurk, alles leeft. 10 a 12 j. te koop aangeboden. Waalstraat 88, IJmuiden. Overalls voor f 10. Werkschoenen vanaf f 4. Werkbroeken vanaf f 4.50 Windjack en broek (wol) f 10.— Overhemd f 2.75 Leren vesten f 6.50 Voorts alle soorten Regenkleding Alleen bij: NEPTUNUSSTRAAT 34 Tel. 4304. HALKADE 20. BOX MET VLOER te koop gevr. in g. st. z. Stolstraat 1 boven, IJm.-O. I Herenfiets met remnaaf, compleet f 22. Simplex H. rjjwiel compleet f 28. Fongers H. Rijwiel compleet f 35. Damesfiets geheel compleet f 27.50 Damesfiets iets moois f 45. Heren Rudge, als gloednieuw, bruin f 120. Voorts nog enige D. en H. rijwielen, o.a. met 3 speed- naaf in pracht staat voor halve prijzen KLOOSTERSTRAAT 25 WEGENS ENORM SUCCES nog steeds onze belegen EDAMMER KAAS (met boortje of barstje) per 500 gram 95 cent BIJ AANKOOP VAN EEN HALF OF HEEL KAASJE per 500 gram 92 cent Uitgebreide sortering van de FIJNSTE VLEES WAREN tegen ongekend LAGE PRIJZEN. GROOT BLIK PRIMA GEHAKT (425 gram) 92 cent GROOT BLIK LEVERPASTEI 44 cent HEERLIJKE SPECULAAS, per 250 gram 35 cent PRIMA KOFFIE, 250 gram 135 cent GROOT BLIK KOFFIE-MELK 45 cent GROTE FLES PRIMA SLAOLIE 138 cent VERMICELLI, 250 gram 18 cent MACARONI, 250 gram 18 cent HEERLIJKE CUSTARD, groot pak 23 cent PUDDINGSAUS, per flesje 22 cent ANANAS CUSTARD, iets fijns, groot pak 28 cent GROTE POT HEERLIJKE KERSEN 98 cent ZELFW. WASMIDDEL, 2 pak 45 cent ALKALIVRIJ WASMIDDEL, p. fles v. 39 voor 25 cent SCHOENCRêME, bruin en zwart, 2 stuks25 cent GROTE BUS PRIMA KOPERPOETS 28 cent GROTE BUS PRIMA WAS, geel en bruin 38 cent GROTE SORTERING FIJNE KOEKJES en SNOEPJES VOOR DE SINT NICOLAAS DRIE SPECULAASPOPPEN 25 cent CHOCOLADE LETTERS 24 en 45 cent HEERLIJKE RUMBONEN 200 gram 45 cent FONDANT BORSTPLAAT 150 gram 25 cent SIGAARTJES 150 gram 25 cent LETTERTJES, Menthol, enz. 150 gram 25 cent GROOT PAK TAAI van 47 voor 39 cent ZORG TIJDIG VOOR DE KOMENDE FEESTDAGEN Wy hebben nu nog een ruime sortering WIJNEN, LIKEUREN, VRUCHTEN, enz. TEGEN SPOTPRIJZEN. Eén blik op de advertentiepagina's in onze courant kan u overtuigen: Een handelszaak kan niet buiten reclame, dat Is een erkend feit Het beste adverteren doet men In dit blad CONCERTGEBOUW - DINSDAG 17 NOV. - 8 UUR Dirigent: MARINUS ADAM soüst: COR DE GROOT piano Programma: El sombrero de tres picos - de Falla; Pianoconcert No. II - Rachmaninoff; Symphonie No. II Beethoven. Entrée: 2.— en 2.80 (alles inbegrepen). Kaartverkoop en plaatsbespreken van heden af bij Concertgebouw Alphenaar, Kruisweg 49, Tel. 11532. Jeugdtoneelvoorstelling Zaterdagmiddag 14 Nov. 3 uur Rex Theater, met het bekende radiospel Entree ƒ0.50. Kaarten a.d. bekende adressen en a.d. zaal GEMEENSCHAP VELSEN Secr.: Jan Kostelijklaan 21, Velsen Zondag 15 Nov. LEZING door dr. G. W. HUYGÊNS uit Rotterdam over het onderwerp: Muzikale medewerking van mej. LIES DEKKER. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden. Aanvang half elf. Belangstellende niet-leden zijn welkom. Toegang vrij. DE BEKENDE ZAAK IN Grote Houtstraat 47 - Telef. 18036 De nieuwste modellen en tinten van de bekende Popeline stoffen Pryzen vanaf bij aankoop van een regen mantel een bijpassend Tevens grote sortering in Franse import. v. dames en heren f4.95

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 6