Liever Me Yu voor Ming en Yan Uit het arsenaal der Britse zeepaleizen Bel SOS O Het Koninklijk Huis en Pro Juventute Predikbeurten AUTO OF MOTORRIJLES Kennemer W Lantaarn Chinezende enige af nemers van inktvis Oude schepen, nog in de vaart AREND REIJM het adres Begroting 1954 bij de raad AUTOVERHUUR Auto- en Motorrijles Autorijschool SUCCES ZATERDAG 14 NOVEMBER 1953 7 O. 265 nog niet viot LANGS SLUIZEN EN HAVENS Afdelingsonderzoek aan het eind van deze maand Badmintonclub „Velsen" speelde eerste wedstrijd IIImhIk „De zesde étage" in Rex Ouderavond „Moerberg" kleuterschool OING 111'NG is geboren in Kanton als O een van de vele kinderen van een hardwerkende Chinese winkelier en een kleine, berustende moeder. Zijn Hollands is nog niet veel. Het zou vreemd zijn als het anders was, want deze saffranen eethuishouder uit de Binnen Bantammer - straat in Amsterdam past in genen dele in dit nauwe slop, waar de zoete geuren van de vele andere eethuisjes met de Chinese karakters op de uithangborden de enige punten van houvast zijn voor een zoon van een Chinese winkelier, die in Kanton geboren is. Hij zal hier wel niet gelukkig zijn. Maar zijn twee on doorgrondelijke, diepbruine ogen zeggen niets en zijn mond zegt bijtia ook niets. Sing Hi'ng is mijn naam.. 'Ng is mijn naam van familie. Breng meneer een loempia. Kokkie, twee loempia en een saté van zes stokjes." Naar de dampende loempia gluurt een grote, vergulde draak, uit triplex ge zaagd door een Hollandse zager, die er ogen van glazen knikkers in zette. In elke eetbox kijkt zo'n draak mee. Op de saté van zes stokjes, de loempia's en de bami. De heer 'Ng uit Kanton begrijpt in zijn hart niet erg, waarom de Hollanders alle maal bami willen, want dat is toch eigenlijk alleen maar goed voor koelies en foe yong hai is goed voor mensen. Me yu is nog beter voor mensen, maar dat staat niet op het menu van meneer 'Ng, omdat hij het zelf opeet. Hij eet het zelf op, omdat hij het alleen maar zelf lust. Zijn puur-Amster- damse vrouw zegt, dat het net zeemleer is. Maar voor meneer 'Ng zelf is Me yu het alpha en het omega van een Chinees diner. Me is inkt en yu is vis. U mocht het anders eens niet begrijpen: me yu betekent inktvis, althans een be paalde soort inktvis met een bepaald aan tal armen. Je hebt ook Ni yu of Yao yu, maar als u het ons vraagt, zijn die niet zó lekker als Me yu. Vandaag heeft mevrouw J. C. Schild- meijerBusman inktvis in haar winkel aan de Nieuwmarkt. Dat gebeurt niet alle dagen, dus uit de Binnen Bantammerstraai reppen zich vele voeten naar de winkel, die als de „vishal" grote bekendheid geniet onder de exotische bevolking van de kleine Amsterdamse eetstraat. Voldaan gaan ze met een pondje of twee inktvis terug naar het fornuis, voor een gulden gastronomisch plezier van uitzonderlijk hoge orde. De buren geven het bericht aan elkaar door en mevrouw Schildmeijer zit meestal niet lang met de octopusjes in heur maag figuur lijk dan, want letterlijk zou ze ze ook niet moeten. Voor geen geld. De directeuren van de eethuizen in de Binnen Bantammer begrijpen dat niet, want Me yu is een van de beste voortbrengselen der zeven zeeën en gezegend zij de kotter IJM 206, die in IJmuiden twaalf kisten van dit onvolprezen voedsel aanvoerde. Ze komen bij elkaar op dinerbezoek in de woonkamers, die achter de restaurants liggen, laat de klanten maar bami eten, wij inktvis! Meneer Yang van de door velen terecht geliefde gelegenheid „Yang Tze" is ook zo'n liefhebber. In de olie gebakken is die Me Yu een tongstreling van het zui verste water-jammer, dat mijn klanten het niet willen leren. „Inktvis moeten leren eten moeten leren koken. In oorlog inktvis wel eten van Hollanders, maar verkeerd klaarmaken, steeds verkeerd. Jammer.... inktvis goed klaarmaken, inktvis smakelijk als fijnste vis. Niet te lang koken, niet te lang bakken, dan goed." Zijn vrouw, ook al een struise dochter van de hoofdstad, kan het daar helemaal niet mee eens zijn en verklaart: eensgezind met mevrouw 'Ng: „Geef main maar een scholletje, die inktvisse benne presies zeme lappe". De heer Yang moet toegeven, dat de Me Yu in gekookte of gebakken toestand iet of wat taai is, maar dat is nu juist haar charme van die inktvis dan Mevrouw is evenwel niet over te halen en vindt het al mooi, als zé twee pond van die onmoge lijke drildrab, waar de inkt nog uit loopt in me gootsteen, voor haar heer gemaal gaat halen. Er wordt tegelijk een zootje verse vis meegenomen. En dan blijkt, hoe de Chinees zijn waar kent. Hij bezit het spie dend oog van de ware gastronoom en ver langt alleen „levend" goed, zoals de Hollandse handelaar dat zegt. Hij weegt zijn mullet, zijn snoekbaars of zijn krabben op de hand en houdt het hoofd daarbij lich telijk schuin. Hij keurt ook wel eens af. De sleepboot „Nestor" van Bureau Wijs muller is er nog niet in geslaagd de op de Haaksgronden gestrande Belgische kotter O. 265 „Victor Rogier" los te slepen. Het scheepje is zo hoog op de zandbank gelo pen, dat de sleepboot ruim 1800 meter van de „Victor Rogier" verwijderd moet blij ven om genoeg water onder het schip te houden. Bij kalm weer moet men met een vlet trachten de lijn over te brengen. Van morgen zou de „Nestor", die ligplaats heeft in het Nieuwediep, opnieuw naar de Oost- endse kotter koers zetten. „Niet vers." Liefst heeft hij de vis dicht, maar als het kersverse gestripte vis is, mag het óók wel voor een keertje. Hij draagt de vis zelf naar kokki in de keuken en legt ze behoedzaam naast hem neer op een stenen schaal. Een propere stenen schaal, om helemaal nauwkeurig te zijn, want dat verhaaltje over onzindelijke Chinese eethuiskeukens is net zo min waar als dat over onze Zondagse Hollandse klompen. Er ligt een schip binnen met nogal wat Chinees personeel aan boord. En êr is Me Yu in de stad. Hoe het gerucht zo gauw aan de kade komt, is niet bekend, maar de hele Chinese scheepsgemeenschap zit 's avonds gegarandeerd in de Binnen Bantammer achter de inktvis. En laat de klanten maar zes stokjes saté nemen. Me yu voor Ming, voor Han en Yang. J. F. Een kist met inktvissen in de vishal is een weinig opwindend, maar niettemin ietwat griezelig schouwspel. Af en toe komen deze vreemde snuiters tussen een spok vis terecht en de bemanning weet het dan wel: „voor de Chinezen". Als ze een keer als levenloze geleikronkels tus sen het ijs op een koper liggen te wach ten, lopen de vrouwelijke bezoeksters van de visafslag er met een kreun om heen en vragen zich af, wie er zo zot te krijgen is, dat hij de tanden in deze massa wil zetten. De IJmuidense groot handel kan daar wel een antwoord op geven: de Chinezen van Katendrecht en van de Binnen Bantammer straat, van de schepen en de kaden in Amsterdam. We hebben een partijtje van deze „kop- pötigen" ofwel inktvissen op hun tocht naar de consument gevolgd. Hun en onze wederwaardigheden vindt ge hier naast beschreven. TTET PASSAGIERSSCHIP met zijn drie forse schoorstenen, dat door vier sleep- Ax boten in bedwang wordt gehouden is de „Empress of Britain", dat heeft toe behoord aan de Canadian Pacific Steamships Ltd. te Londen. Sedert 1877 onder houdt deze maatschappij een vaste dienst tussen het Verenigd Koninkrijk en Canada. Begonnen werd met enige gecharterde schepen die in 1891 konden worden ver vangen door drie nieuwgebouwde, Empress of China, Empress of India en de Empress of Japan genaamd. Het waren voor die dagen snelle schepen; zij liepen namelijk 17 mijl en waren 6000 ton groot. Ook deze rederij had geducht onder con currentie van andere scheepvaartlijnen te lijden en was het voornamelijk een Ja panse maatschappij, die haar invloed liet gelden. Om hieraan het hoofd te bieden werden twee schepen tegelijk besteld. De bouw werd gegund aan de Fairfield Co. Ltd te Glasgow en de schepen waren heel wat groter dan het drietal waarmede men was begonnen. Zij kregen de namen Empress of Asia en Empress of Russia en de ton- nemaat van elk schip bedroeg circa 16900 ton. De snelheid werd enige mijlen op gevoerd en met een vaart van 20 mijl waren het in die tijd de snelste schepen van de Pacific. Snelste op de route Na de Empress of Canada, die in 1922 in dienst kwam ging men er aan het einde van de twintiger jaren toe over wederom een nieuw schip te bestellen. Was de „Ca nada" 21.000 ton, de nieuwe aanwinst kreeg een tonnemaat van 26.000 ton en met een snelheid van 22 mijl was het de snelste op deze route. Het eerste schip onder de naam Empress of Britain verscheen in 1906 en na lange tijd onder die naam te hebben gevaren verdoopte men dit 15.646 ton metende schip in „Montroyal", doch bleef bij de zelfde maatschappij. De nieuwe Empress of Britain, welke hierbij afgebeeld is, kwam in 1931 gereed bij J. Brown Co. Ltd. te Clydebank. Een schip dat sterk afstak bij zijn voor gangers. Met recht was dit 42348 ton me tende passagiersschip het vlaggeschip van de rederij. De lengte bedroeg 223.48 meter, de breedte 29.76 meter en de diepte 17.07 meter. Helaas is dit prachtige schip gedurende de oorlog verloren gegaan en wat is er van de andere schepen der maatschappij geworden? Duchess-schepen Behalve de Empress-scheoen had de Canadian Pacific ook nog schepen waar van de namen met Duchess" V"onnpn en dat waren er vier, die in 1928 hun taak aanvingen. Na de oorlog had men 11 schenen be schikbaar, terwijl de vloot in 1939 be stond uit 18 schepen. De Empress of Asia. -Britain, -Canada en -Russia waren ver1 oren gedaan en na enige veranderingen in de namen van bestaande schenen heert men nu weer vier „Empress" schepen. Abereerst de voor oorlogse Empress of Australia en verder verdoopte men de Duchess of Richmond in Empress of France en de Empress of Japan heet tegenwoordig Empress of ■Scotland. Laatstgenoemd schip heeft een belangrijke inwendige verbouwing onder gaan en kon eerst in Mei 1950 de eerste na-oorlogse reis aanvaarden waarmede een voor-oor1 o°se traditie werd herspeld. Alleen het scboorsfeenmerk onderging een k'eine wijziging bij voor de oorlog verge leken. In de gele schoorsteen is thans het ADVERTENTIE Hagelingerwes 134 Santpoort Tel. 8930 Dennenstraat 12 IJmuiden Oost Tel. 620(1 B. en W. stellen de raad voor. de hierna genoemde begrotingen voor 1954 vast te stellen, onderscheidenlijk goed te keuren: van het Grondbedrijf: het Gasbedrijf; de Waterleiding; het bedrijf Openbare Wer ken; het bedrijf Reinigings- en Ontsmet- lingsdienst; de Ophaal- en Stortingsdienst; de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken; het Plantsoenbedrijf; de Stichting voor Kinderverzorging te Veisen (goedkeuring); de Woningstichting Velsen (goedkeuring); de Gemeente. De verzoeken om subsidie en andere voorstellen komen hierbij in behandeling. Daarop wordt, voor zover nodig, bij de be- trokken begrotingen en volgnummers de aandacht gevestigd. De 30e November en de le December zal het afdelingsonderzoek plaats hebben. rood en wit geblokte embleem van de maatschappij vlag aangebracht. (Nadruk verboden) ARIE VAN DER VEER. In competitie tegen Duinwijcks Hoewel het ledental zeer beperkt moest blijven door het gebrek aan geschikte zaal ruimte, heeft de Badmintonclub „Velsen" dit seizoen toch ingeschreven voor de compe titie van de Nederlandse Badmintonbond. De club werd geplaatst in de afdeling A van de derde klasse, waardoor de spelers voor een zeer moeilijke opgave werden ge plaatst. Clubs die al langer bestaan en spe len worden meestal in de lagere afdeling B opgesteld. Hoe zwaar de opgave voor „Vel sen" was, bleek bij de eerste competitie wedstrijd, die Woensdagavond werd gespeeld tegen Duinwijck 5 in het clublokaal aan de Heidestraat. Ook kwam daarbij nog eens duidelijk aan het licht, hoe dringend de be hoefte is aan zaalruimte, waarin een enkel en een dubbelbaan naast elkaar kunnen wor den uitgezet. De competitiespelers krijgen dan gelegenheid om zich te oefenen en te „harden" in het enkelspel, terwijl de andere spelers voldoende oefengelegcnheid vinden op de dubbelbaan. Hopenlijk behoort ook de badmintonclub tot de gelukkigen die het nieuwe gym nastieklokaal bij het Gymnasium zullen mogen bespelen, waardoor de ontwikkeling van de badminton-sport ook in Velsen ver zekerd zou zijn. De resultaten van de eerste wedstrijd die gespeeld werd tegen geoefen de tegenstanders, mogen zeker verdienstelijk worden genoemd. De uitslagen waren als volgt: Velsen Duinwijck Heren enkel: Rohder— Garretsen 158, 151; Van 't HagWijnschenk 315, 1115. Dames enkel: mevr. Verhoef—mevr. Hen- kes 311. 111; mej. Jenningamej. Spek 5—11, 8—11. Heren dubbel: Rohder en VerhoefGar- resten en Telkamp 154, 15—12. Gemengd dubbel: mej. Jenninga en Ver hoefmej. Spek en Wijnschenk 1215, 615; mevr. Verhoef en Van 't Hagmevr. Henkes en Garretsen 1—15, 415. Einduitslag: Velsen—Duinwijck 5 25. ADVERTENTIE De „Empress of Britain" in de kluisters der sleepboten. Het moederhart van onze Koningin blijkt warm te kloppen voor de groep kinderen van haar volk, waar Pro Juventute be moeienis mee heeft: „het kind, dat moeilijkheden heeft". Reeds voor de zevende maal stelde zij een der tiental foto's van het dagelijks leven van onze Prinsesssen ter beschik king van Pro Juventute, die deze bundelt tot een kalender, die ten bate van haar werk wordt verkocht. De opnamen zijn speciaal voor dit doel gemaakt en zijn verder niet verschenen of verkrijgbaar. Een groot aantal dames en winkeliers waren zo vriendelijk zich belan geloos met de verkoop te belasten, zodat in alle dorpen de fraaie kalen der verkrijgbaar is, en iedereen in de gelegen heid is om te voldoen aan de wens van Hare Majesteit: „In ieder Ne derlands gezin een ka lender van Pro Juven tute". De kalender kost f2.75 en is o.a. verkrijgbaar bij Sigarenmagazijn De Ruyter, Driehuizerkerk- weg te Driehuis; mevrouw Stuut, Jac. van Heemsnerckstraat 16 te IJmuiden en mevrouw Sanders, Kerkweg 122 te Santpoort. De toneelvereniging „Varia" zal op Dins dag 24 November in het Rex Theater een toneeluitvoering verzorgen van het to neelspel „De zesde étage" van Alfred Gehri. De regie is in handen van de heer Lou Steenbergen. De „Moerberg" kleuterschool hield Vrij dagavond in haar school aan de Kerkstraat een ouderavond. De voorzitter van de oudercommissie, de heer Th. Mooy, hield een kort propagandistisch praatje, waarna hij mededeling deed van enkele plannen, waaronder het aanschaffen van een schoolspaarfonds, het aanleggen van een konijnenberg met „bewoners" en het aan schaffen van een duivenhok. Vei-volgens werd door de heer Peet een filmprogram ma gedraaid, dat geheel gewijd was aan Zwitserland. Bijzonder aardig waren de opnamen van een aantal zweefvliegvelden, waai-bij tot uiting kwam dat het bergland zich bij uitstek voor deze sport leent. Het programma viel kennelijk in de smaak bij de aanwezigen en vooral de laatste rolprent in kleuren over Lugano mocht bijzonder goed genoemd worden. Enkele leerkrachten zorgden voor een muzikale noot, terwijl de koffie in de pauze de goede stemming nog vei-hoogde. Twijfel Het kan natuurlijk aan mij liggen en wie het er niet mee eens .is, moet van zijn hart vooral geen moordkuil maken, xnaar wij brave Nederlanders organiseren wel eens wat te graag. Woensdagavond dwaal den de lichtjes van Sinte Maarten door de stad en ik heb tegen tienen een paar onsinte- rige woorden geuit, omdat die bel voor de achthonderdvier- endertigste keer bewoog in het handje van een onver moeibare peuter, die even op muziek kwam vertellen, dat het koud was en'dat van mij een turfje of wat hout werden verlangd. In de vooravond heb ik met een diep genoegen de stralende snuitjes gezien, die onder de bi'andende lampions en de uitgeholde suikerbieten (met ogen van stuiters en dat deed het prachTig) b'onken in de optochten door IJmuiden. Heus. Maar toch - dat lieve Sintere maartenfeest van de kinderen zelf, waar de oudei'en niets aan doen, het huis-aan-huis- feest met een snoepje hier en een appel ginds is me in m'n har' liever dan de georgani seerde rijen en een suikertje toe voor allemaal. Ja, ja, stil maar, vroeger is het wel eens mis gegaan en vielen er on- hei'ige gebeurtenissen te no teren - ik weet het. Niettemin: Sinteremaarten is voov mij, ouderwets man, het aanbellen bij een iegelijk, op eigen hout- ïe en de dreun erbij. Ik wou het vooraf niet allemaal zo zeggen, want dat staat zo on- brr'elijk, maar het moest er tóch even uit. Vergeet het maar. Trouwe vlieger Elke morgen als Piet Bang- ma op zijn fiets stapt om in de Jan Campertschool te Drie huis de onvervreemdbare eigendommen der menselijke wijsheid op te doen, gaat Gerrit ook van wiek. Gerrit is Piet's tamme kraai, die een paar bomen verderop woont en zich getrouwelijk bij zijn kleine meester voegt om hem te begeleiden. Op de speelplaats van de Jan Campertschool vindt Ger rit het best plezierig, al mag je niet te dicht bij hem komen, als je niet van de familie bent. Piet natuurlijk wel, die lokt de zwarte kraaloog rustig op zijn arm of laat hem eens speels in de vinger bijten. Maar als de school aangaat, komen er elke morgen en elke middag een paar grappige O strubbelingen van: Gerrit wil ook mee naar binnen, want het schijnt een kraai met wetensdorst te zijn, wiens in telligentiequotiënt boven nor maal ligt. Aangezien echter de leermiddelen niet op Gerrit berekend zijn, moet de mees ter hem helaas de toegang ontzeggen en dat kost wel eens wat list en moeite. Als Piet dan eenmaal in de bank zit, komt Gerrit nog even verwijtend aan het raam pikken, om daarna veronge lijkt in naburig struikgewas het een en ander aan zijn toi let te schikken en na te den ken over de kortzichtigheid van schoolmeesters en aanver wante geesten. Het is een dagelijks ver maak geworden voor de kin- ders van de Jan Campert school en ook, om eerlijk te zijn, voor de juffrouwen en de meneren. Ze gaan Gerrit bexroemen tot schooimascotte. Mag hij volgende zomer eigenlijk ook mee op het schoolreisje? Zenuwen Als ge een onnet persoon in de buurt van uw eigendom men betrapt, die kennelijk bezig is met het ontvreemden van dezelve, dan zult ge hoogstwaarschijnlijk een even tueel vooiradige politieman op het ongewenste van deze handelwijze trachten te wij zen. Dat probeerde een geacht ingezetene van deze goede ge meente ook, toen hij iemand kolen zag stelen van een hem toebehorende lichter. Maar- helaas stonden de agenten even nét niet mannetje aan mannetje en dus snelde de bestolene naar de dichtstbij zijnde telefoon, om een die naar van Hermandad met spoed naar de plek des onheils te ontbieden. Hij was evenwel zo ver schrikkelijk van de kook, dat de beide dames, die op deze Zaterdagmiddag de naaste omgeving van de telefoon schoonmaakten, dachten met een manmens van laag allooi te doen te hebben en heet van de naald de politie gingen bellen, om deze lugubere per soon te doen verwijderen.... Dat is daar een heel gehar rewar geworden, waar men tenslotte toch weer glim lachend uit is gekomen. Maar de kolendief zat in die tussen tijd natuurlijk allang weer bij moeder achter de kachel. Glimlachend. Zilveren bode Gelijk een goedmoedige Cer berus waakt bode J. van Uum nu al 25 jaren over het heilig dom der Beverwij kse gemeen schap: de eerste zilveren haren' begeleiden dit zilveren raad- huisfeest, dat vanmorgen in alle luister rond de jubilaris is opgezet met vele felicitaties, vele bloemen en vele hand drukken. Bode Johannes Jacobus van Uum heeft in die kwarteeuw Beverwijk van klein groot zien worden; hij heeft de jonge paren naar de Burger lijke Stand zien optrekken en de nieuwe huizen zien ver rijzen. Naar schatting drie honderd keer heeft hij machtige de raadsvergade ringen bijgewoond en de raadsheren de pen aangegeven tot ontvangst hunner presentie gelden. Johannes Jacobus is een stijlvolle bode, zonder wie het Beverwij kse openbai-e leven niet goed denkbaar is. Moge hij nog lang achter de ramen van de bodekamer zijn blik ken over „Scheybeeck" laten dwalen onze Johannes Ja cobus van Uum. Kopermijntje Meneer Webbe uit de Broek- huizenstraat nummer vijftien neeft bij het omspitten zijner gaarde een emaille-pan gevon den. Het inwendige van dit klaarblijkelijk met opzet daar verstopte stuk keukengerei bevatte een kleine oplaag kranten, waarvan weinig meer over was, maar bovendien een aantal netjes verpakte kope ren vazen en aanverwante siervoorwerpen van een me taal, dat bepaalde vreemde volksstammen in de oorlog nodig hadden voor het varen tegen ingeland. Nu is deze meneer Jac. Webbe een net mens en hij zou de spullen gaarne aan de rechtmatige eigenaar ter hand stellen, als hij alleen maar even wist, wie zo vaderlandslievend aan het graven is geweest achter Broekh uizenstraa t nummer vijftien. Eerste hulp, maar dan gauw Het volgende geval wordt u voorgelegd tot stichting en le ring, en zonder verwijt aan wie ook, want er is geen kwes tie van opzet bij. Een kleine baas uit IJmui- den-Oost had zich bij het spel in een speeltuin gesneden. De „oom", die de speeltuin be heert, heeft er liefderijk een lapje om gewonden en een ka meraadje met de kleine pa tiënt naar huis gestuurd, maar daar bleek het niet zomaar een snij wondje te zijn: de na gels van de vijf vingers waren er af en één van de topjes zag er maar griezelig uit. Dus haalde moeder fluks de dokter en via de dokter is de kleine man in het ziekenhuis terecht gekomen, waar het topje geamputeerd moest wor den. Nu vinden die dokter en de moedei' het maar een ernstige zaak, dat de kleine jongen niet spoorslags naar het zie kenhuis is gebracht om eerste hulp, want het had nog wel erger kunnen zijn. Ik ben het met de dokter eens en ook met de hevig verstoorde moe der: hier had eerste hulp ver leend moeten worden en dan vliegensvlug. In dit geval heeft het anderhalf uur geduurd, voor het kind in het zieken huis was en dan was het nog een meevaller, dank zij de rap-ingrij pende moedei'. Het lijkt mij toch wel erg ge wenst, dat de bewaarders van de speeltuinen, voor wier be leid ik overigens in het alge meen niets dan lof heb want het is me een karwei wel de grondbeginselen van de eerste hulp wordt bijgebracht, opdat zij tenminste de ernst van een bepaalde situatie in zien en daarnaar kunnen han delen. En dat deze speciale op zichter in het vervolg iets meer zijn gedachten laat gaan beter tien keer voor niks dan één keer te weinig. LAMPENIER ADVERTENTIE Gediplomeerde instructeurs ZEEWEG 275 - TEL. 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN Zondag 15 November IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. v. d. Berg; 17 uur: ds. D. C. van "Wijngaarden. Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer W. Kwak, jongei'endienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. C. W. Thijs; 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: prof. drs. L. Doekes van Kampen. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Dins dag en Donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingssa menkomst, 12.15 uur: Zondagsschool, 16.30 uur: Jeugddienst, 19 uur: Open luchtsamenkomst, 20 uur: Verlossings samenkomst o.l.v. kapiteins E. H. Krom menhoek. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. Joh. Dickhout, 19 uur: ds. G. Wassenaar. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. C. W. Thijs. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Lokaal Ger. Doustr. 32, Donderdag 19 Nov., 20 uur: de heer G. Berrevoets uit Delft. Evangelisatievereniging „Elon", Cultu reel gebouw, 10 uur: de heer H. C. v. d. Flier van Enschede. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. W. spliethoff van Haarlem. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man; 18.45 uur zangdienst;; 19 uur: ds. L. Brink; Wijkgebouw Torenstx'aat 2, Zaterdag 19.45 uur: Avondgebed, Zondag 10.15 uur: de heer W. Doevendans, jeugddienst. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. v. Nood. Chr. Geref. Kerk, Da Costaschool, 19 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Ned. Herv. Kerk-, 10 uur: ds. L. Brink, 19 uur: ds. H. P. Huisman. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: ds. F. C. Willekes. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: de heer M. v. d. Windt. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv., Prinsesselaan, 10 uur: dr. A. -van Biemen van Bentveld; 10.30 uur: Zondagsschool. Ma-ranatha, 10 uur: de' heer J. de Looy van Alphen a. d. Rijn, 19 uur: evangeli satiesamenkomst. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst, 12 uur: Zondags school, 16.30 uur: Kindersamenkomst, 19.15 uur: Openluchtsamenkomst, 20 uur: Vaarwel van luitenante W. K. v. d. Veen en L. Betgen. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Badgastenkerk, 10 uur: ds. J. Wiersma. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. J. ter Schegget van Amsterdam-Oost. „De Toorts", 9 uur: ds. F. Oort van Assen. „De Kapel", 19 uur: de heer W. van Rhijn, vicaris te Santpoort. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluys. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 3 p.m. Remembrance Service, rev. Moss man.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 7