DE KLEINE JAARBEURS Veel en goedkope groente „Volksonderwijs" ijverde voor één simpel gymnastieklokaal In het nieuwe jaar speciaal bureau en psychiater 11 AB DE JONG Wijk aan Zee Santpoort Heemskerk TAXI NODIG? ZATERDAG 14 NOVEMBER 1953 Bij een zesde lustrum Verjaarscadeau vandaag gereed IK KAN HANDWERKEN P. v. d. A. hield Jaarvergadering Raadsagenda voor Vrijdag Drie arrestaties Tweeduizend kisten verdwenen Veilingmeester „holde" een blok uit /Vaarwel" aan luitenante v. d. Veen BHK concerteert Prijsuitreiking bij de Reisduif Geestelijke Volksgezondheid in Beverwijk Alkmaarse regeling geprefereerd boven de Haarlemse Vijftigduizend lijders aan vallende ziekte in Nederland Speeltuin wordt gesloten, kinderen bleven weg Burgerlijke stand Vels'en BEL 5000 Bloemen echter schaars en duur De eerste katjes maken nog geen lente Scheepvaart Op 23 November zal het precies dertig: jaar geleden zijn dat een aantal Beverwij- kers besloot tot oprichting van een afdeling van „Volksonderwijs". De namen van hen zullen voor vele inwoners nog boekdelen spreken: mejuffrouw Smit en mejuffrouw Iloogkarspcl alsmede „meester" Van Lin- gen en de heren B. W. Wortman, F. Hom mes, G. Hoogland en P. J. van Helden. In de bovenzaal van het toenmalige ge heelonthoudersgebouw werd precies een weck na de oprichtingsdatum de eerste vergadering gehouden, waar 19 hele leden aanwezig waren. Hier werd tevens het eerste bestuur gekozen bestaande uit de heren J. G. van Zanten, voorzitter; R. de Geus, secretaris en J. Visser, penning meester. Deze laatste maakt ook nu nog steeds deel van het bestuur uit. Het was Volksonderwijs, dat in die jaren ijverde voor één gymnastiekschool in Beverwijk en mede dank zij deze vereniging kon later met de bouw hiervan aan het Moensplein worden begonnen. In 1925 werd een ad vies tot de gemeenteraad gericht teneinde tot vaststelling van een maximum aantal leerlingen per klas te komen. Pas op 27 Juli 1928 werd in de raad be sloten om het leerlingéntal voor de lagere scholen op 38 per klas en dat voor het uit gebreid lager onderwijs op 24 per klas vast te stellen een ideale toestand ver geleken bij de moeilijkheden van thans. De Beverwijkse afdeling heeft blijkens haar jaarverslagen uit die tijd in de begin jaren vooral met financiële moeilijkheden te kampen gehad, hoewel het bestuur de zaken toch altijd wel weer sluitend wist te krijgen. Na een propaganda-avond in 1927 traden veel nieuwe leden toe en het totaal kwam daardoor op 160. In dat jaar werden on derhandelingen aangeknoopt om tot aan koop over te gaan van het hotel „De Tuin- berg" te Wijk aan Zee ter exploitatie voor meerdaagse schoolreisjes. Hoewel dit hotel tegen een redelijke prijs werd aangeboden, bleek het hoofdbestuur weinig interesse te betonen. Op 17 April 1928 werd het eerste contact.gelegd met de commissie ter voor bereiding inzake het Instituut „School arts"; door de slechte financiële toestan den der gemeenten toendertijd was er geen sprake van uitvoering. Door het ver trek van de heer Van Zanten werd de heer A. Visser toen hoofd der ULO- school in 1932 tot voorzitter benoemd. In de crisisjaren 1932-1933 werd veel van wat opgebouwd was weer afgebroken. Een der slachtoffers van bezuiniging was de „neutrale" kleuterschool. Ook de strijd tegen het schoolverzuim werd in deze jaren aangebonden. Na de oorlog Gedurende de oorlogsjaren werd uiter aard weinig werk verzet, maar direct ADVERTENTIE Eindelijk is het boek waarnaar de dames zo lang hebben uitgezien: ..Ik kan handwerken" verschenen. Een pracht handboek voor het vervaardi gen van alle voorkomende vrouwelijke handwerken. De belangstelling onder de dames voor dit boek is zeer groot. U kunt het in IJmuiden verkrijgen bij Boekhandel Edisonstraat 11 Telefoon 5326 De prijs is 10.90. Desgewenst kunt U dit boek ook ter inzage krijgen na schriftelijk of telefonisch verzoek. De afdeling Beverwijk der Partij van de Arbeid heeP Vrijdagavond in de koffie kamer van 't Centrum haar jaarvergade ring gehouden onder voorzitterschap van de heer S. Coelingh. In zijn openingswoord sprak hij zijn vreugde uit over het grote succes der pas gehouden wethoudersverkiezing. Voorts wees hij de leden op het belang om de huishoudelijke vergaderingen regelmatig te bezoeken. Tenslotte deelde hij mede dat de secretaris namens de afdeling een schrijven aan de heer Vorrink zou richten, waarin de wens tot een spoedig en alge heel herstel van zijn ziekte zal worden naar voren gebracht. Het jaarverslag van de penningmeester sloot aan inkomsten en uitgaven met een bedrag van 3321.99. Nadat de begroting voor het komende jaar was vastgesteld en het bestuursbeleid over het afgelopen jaar was goedgekeurd werd de bestuursverkiezing gehouden. Voor de bestuursleden IJ. de Wildt en H. v. d. Wel werden de heren De Wijs en A. Sluis ge kozen. De overige leden van het bestuur werden bij acclamatie herkozen. Na afloop van deze vergadering werd onder leiding van de heer J. L. Diederik het bekende radio-spel „Het hangt aan de muur en het tikt" gespeeld. Vrijdagavond 20 November zal Bever- wijk's raad weer bijeenkomen voor be handeling van de volgende agenda: 1. Installatie van de heer J. J. Romunde. 2. Voorstel met betrekking tot de kasvoor- zicningen voor het jaar 1954. 3. Voorstel tot het nemen van een besluit ingevolge art. 11 eerste lid der Winkelsluitingswet 1951. 4. Voorstel tot vaststelling van: a. een verordening op de heffing en invordering van een rioolafvoerrecht en een verorde ning tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van een straat belasting; b. een verordening op de heffing en invordering van een rioolaansluitings- reeht; c. een verordening op de heffing en invordering van baatbelastingen. 5. Voor stel tot aansluiting bij de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noordhol land te Alkmaar. 6. Mededelingen en in gekomen stukken. De stukken liggen ter inzage gedurende de kantooruren van Maandag 16 November af tot Vrijdag 20 November 12.30 uur. Ook 's avonds zal gelegenheid zijn tot het inzien van de stukken op 17 en 18 November van 19.3021.00 uur. hierna startte het bestuur weer. In verband met de uitbreidingen werd door Volkson derwijs herhaaldelijk aangedrongen op de bouw van een nieuwe school nabij het Gemeentelijk Sportpark. Het was dan ook in deze kringen een grote voldoening, toen eindelijk hiertoe in de raad werd besloten. Deze nieuwe school zal juist op de ver jaardag van Volksonderwijs dus van daag door de schilders, stucadoors en timmerlieden worden verlaten. Momen teel ijvert het bestuur voor weer een andere nieuwe school: in het plan Arends- weg. De afdeling Beverwijk van „Volks onderwijs" telt momenteel een kleine zes honderd leden en wordt beheerd door de volgende bestuurders: H. L. Diederik, voorzitter; W. Nijsen, secretaris-penning meester, H. Jonkman, P. van Oostveen, H. Witteman, J. Visser en mevrouw Groot. Bij de veiling „Kcnnemerland" is een ernstige fraude in het emballagepark aan het licht gekomen. Ongeveer 2000 kisten die een waarde van 6000.vertegenwoordigen bleken toen er een controle werd gehouden te zijn ontvreemd. In verband met deze diefstal zijn door de Beverwijkse politie drie personen aange houden; zij hebben bekend bij deze dienst- manipulaties betrokken te zijn geweest. De verdachten zijn de fustmeester der veiling J. D., een groenteboer uit Heems kerk P. de V. en de expediteur B. uit Heilo. De fustmeester ging volgens mededelin gen van de politie op geraffineerde wijze te werk. Hij was verantwoordelijk voor een „blok" van 1500 kisten, dat als er geen kisten uitgehaald werden,' verzegeld was aan de voorkant. D. holde het blok uit en haalde als het ware de middelste kisten van het blok weg. De politie zet het onderzoek met kracht voort en onderzoekt thans de vraag of er nog meer personen bij betrokken zijn. De plaatselijke leidster van het Leger des Heils, eerste luitetnante W. K. v. d. Veen, gaat Beverwijk verlaten. Na ruim twee jaar van zegenrijk werk heeft zij haar „vaarwel" ontvangen om haar ar beid elders voort te zetten. Hield men aanvankelijk de samenkom sten in een clublokaal van de speeltuin vereniging aan de Kerkstrakt, door haar streven kon een vernieuwd gebouwtje met woning betrokken worden aan de Jan Als- weg. Haar assistente, tweede luitenante L. Betgen, die slechts enkele weken geleden haar intrede deed, zal met haar vertrek ken om plaats te maken voor nieuwe offi cieren. Morgenavond zullen zij in de sa menkomst van acht uur afscheid nemen. Ongetwijfeld zal het aan belangstelling voor dit afscheid niet ontbreken. De Beverwijkse harmonikapel zal onder leiding van de heer H. N. van Ossenbrug gen op Zaterdag 21 November in het Ken- nemer Theater een concert geven. Na de pauze zal een cabaretgezelschap optreden. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van „De Reisduif" zijn meer dan twee honderd prijzen uitgereikt van de in dit seizoen gehouden wedvluchten. De voorzitter de heer G. v. d. Winden heeft dit op zijn bekende geestige wijze gedaan. Hij wees o.a. op de diversen vluchten die zijn gehouden. Hoewel men niet had te klagen zijn er toch verschil lende duiven niet teruggekeerd. De voornaamste uitslagen zijn: Vitesse vlucht (tot 300 km): 1. W. van Wijk 2248 p.. 2. C. Castricum 2220 p., 3. D. Philippi 2200 p. Mid Fond 300-500 km: 1. C. G. J. Dek ker 2276 p.. 2. D. Stiemer 2213 p., 3. C. Castricum 2209 p. Fond tot 1100 km: 1. C. Castricum 2737 p., 2. P. H. van Minnen 2139 p., 3. D. Stiemer 1781 p. Generaal 1953: 1. D. Stiemer 11049 p„ 2. W. van Wijk 10978 p., 3. C. G. J. Dek ker 10246 p., 4. C. Castricum 9836 p., 5. T. Gravemaker 8562 p., 6. J. Luntz 8107 p., 7. P. H. van Minnen 7603 p., 8. P. Luyt 7499 p., 9. C. Hoeks 7331 p., 10 G. v. d. Winden 7224 p. Opening van de Vondelschool Vanmiddag om half vier zal het nieuwe gebouw voor de openbare latere Vondel school aan de Zweedselaan officieel in ge bruik worden genomen. In de vergadering van 16 December 1952 besloot de gemeenteraad van Beverwijk de deelneming aan de gemeenschappelijke regeling van een aantal gemeenten in het rayon Haarlem tot oprichting en instandhouding van een psychiatrische voor- en nazorgdienst met ingang van Januari 1954 te beëindigen. In een voorstel naar aan leiding van dit besluit deelden B. en W. mede dat ter zijner tijd voor de voorziening in de behoefte aan een voor- en nazorgdienst voor geesteszieken een keuze gemaakt zou moeten worden tussen deelneming aan een te Haarlem in voorbereiding zijnde gemeenschappelijke regeling tussen de gemeenten in dat rayon tot oprichting van een orgaan voor de behartiging der geestelijke volksgezondheid èn deelneming aan de reeds bestaande Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noordholland te Alkmaar. Schaakclub „Weenink" in onderlinge competitie De ronde, die deze week in de onderlinge competitie van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" werd gespeeld, werd geken merkt door het grote aantal onbesliste par tijen; niet minder dan zes ontmoetingen werden afgebroken. De uitslagen waren: Groep I: K. SlingsP. de Boer 10; J. Meyer Jr.Ph. Bakker afgebr.; J. C. MuyenH. v. 't Hoff afgebr.; W. Groen- C. Komen remise. Groep II: J. OtterlooH. Nijman 10; W. NijkampN. Molenaar 01; J. G. JimminkL. P. Siebers remise; J. v. Ver- seveld—F. H. Piët 1—0. Groep III: R. MeyerJ. H. P. Hoppen 10; G. H. de KoterJ. Sonneveld afgebr.; D. DuinmeyerA. de Wijs remise: A. de VriesJ. Meyer Sr. afgebr.; M. van LeeuwenH. Priester afgebr.. Groep IV: J. H. MeyerD. van Vuuren 01; C. VerduitH. Duisenberg afgebr. „Orkaan breekt los" bij „Nieuw Leven" De Wijk aan Zeese toneelvereniging „Nieuw Leven" geeft op Donderdag 19 November in café „De Zon" een opvoering van het toneelspel van Arie v. d. Lugt: „Orkaan breekt los". De regie is in handen van de heer W. Seignette. Vrijdagavond heeft de Wijk aan Zeese afdeling van de Christelijke vereniging voor de verpleging van lijders aan vallen de ziekte in het badhotel een filmavond gegeven. De grote zaal was geheel gevuld met belangstellenden toen ds. A. Jansen het openingswoord sprak. Hierin gaf hij een overzicht van de moeilijke jaren, wel ke de vereniging heeft doorgeworsteld, maar de predikant constateerde tevens met vreugde dat het nu weer wat beter gaat en wekte de bezoekers op zich aan te mel den als donateur. Uit de film: „Een leven staat op het spel", die hierna werd vertoond, bleek dat er op de gehele wereld tien mililoen men sen aan epilepsie lijden; Nederland telt vijftigduizend patiënten. De ziekte komt zowel voor bij volwas senen als bij kinderen en als oorzaak hier van moet veelal een storing in de hersenen worden aangenomen. De toeschouwer kreeg een indruk hoe het in de inrichting. „Meer en Bosch" te Heemstede waar enige honderden patiën ten worden verpleegd, toegaat. Men streeft ernaar de patiënten zo mogelijk genezen aan de maatschapij terug te geven en, in dien dit niet kan, hen een menswaardig bestaan te verschaffen. Voor de genezing bestaan verschillende methoden en er wor den zelfs al operaties toegepast. De Strandmeeuwen verloor ook returnwedstrijd Ook de tweede wedstrijd, die werd ge speeld tussen de klaverjasclub „De Strand meeuwen" uit Wijk aan Zee en „Holland" uit Beverwijk, werd door de badplaatsbe- woners verloren. Het verschil was niet zo groot als in de eerste wedstrijd, en be droeg slechts ruim zeshonderd punten. ADVERTENTIE De kleine is Alvorens een standpunt te bepalen heb ben B. en W. met beide lichamen contact opgenomen en zijn hierbij tot de volgende overweging gekomen: Haarlemse voordelen De Haarlemse regeling heeft het voordeel dat de particuliere organisaties zelfstandig medisch-opvoedkundige bureaux en be roepskeuze bureaux kunnen oprichten, al naar gelang de behoefte daaraan zich doet gevoelen. Daarnaast zal gebruik gemaakt kunnen worden van een uitstekend func- tionnerende psychiatrische voor- en na zorgdienst. De regeling op zichzelf is ook voor de gemeentebesturen zeer aanlokkelijk. De Haarlemse regeling waarborgt namelijk dat de invloed en de medezeggenschap van ae gemeentebesturen zo groot mogelijk zul len zijn. De particuliere organisaties zullen in haar werk op dit gebied zo vrij mogelijk worden gelaten. Zij zullen in het bestuur tezamen evenveel stemmen bezitten als de gezamenlijke vertegenwoordigers der ge meentebesturen. Een nadeel is dat de voor- en nazorgdienst voor geesteszieken en de sociaal-paedagogische nazorgdienst geheel geconcentreerd worden in Haarlem. Men zou dus steeds op het bureau te Haarlem aangewezen zijn. Hoewel B. en W. veel waardering hebben voor het door de psy chiatrische voor- en nazorgdienst te Haar lem verrichte werk, is het toch wel eens als een bezwaar gevoeld, dat de inwoners onzer gemeente in voorkomende gevallen moesten worden verwezen naar het bureau te Haarlem en niet hier ter plaatse konden worden geholpen. Het grootste bezwaar tegen de Haarlem se regeling is echter nog van practische aard. B. en W. hebben zich namelijk afgevraagd wanneer die regeling tot stand zal komen en op welke datum de regeling kan worden ingevoerd. B. en W. hebben de indruk ge kregen dat dit nog geruime tijd zal duren. Daarbij houden B. en W. er rekening mede, dat tenminste één der particuliere organi saties en één der gemeentebesturen te ken nen hebben gegeven bezwaar te hebben tegen de Haarlemse regeling en voor nemens te zijn niet aan die regeling deel te nemen. Alkmaarse service De stichting te Alkmaar is bereid alle mogelijke diensten te bieden. Reeds aan stonds per 1 Januari 1954 zal te Beverwijk een bureau worden gevormd en zal de vcor- en nazorgdienst voor geesteszieken te Beverwijk kunnen starten met een psy chiater en een aantal maatschappelijke werksters. Zo spoedig mogelijk zal er daarnaast ook een Katholieke psychiater bij het bureau te Beverwijk worden aangesteld. De ove rige taken zullen zo spoedig mogelijk door het districtsbureau, alhier, ter hand wor den genomen. In elk geval zal dat ge schieden in de loop van het jaar 1954. Zo dra het district Kennemerland tot stand zal zijn gekomen, zal een vertegenwoor diger uit dat district in het Algemeen Be stuur der stichting worden benoemd. Mede omdat de stichting reeds een aan tal jaren op het terrein der geestelijke volksgezondheid werkzaam is, kan ver wacht worden, dat de stichting ook in onze gemeente goed werk zal verrichten. De organisatie-vorm is voor de gemeentebe sturen wellicht minder aantrekkelijk dan de Haarlemse regeling, niettemin zijn B. en W. van mening, dat in dat opzicht de belangen van de gemeentebesturen niet ten achter gesteld zullen worden, met name ook omdat de afdeling Noordholland van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten in ruime mate in dat bestuur der stichting is vertegenwoordigd. Bovendien is het be stuur voornemens een adviescollege in het leven te roepen dat het bestuur zal moeten adviseren ten aanzien van alle beleids vragen. Het bestuur der stichting is voor nemens in dat adviescollege een ruime piaats te geven aan vertegenwoordigers uit de gemeentelijke kring. In financieel opzicht zal er waarschijn lijk niet veel verschil zijn tussen de Haar lemse regeling en de stichting te Alkmaar. B. en W. zijn van mening dat het zeer wenselijk is om dit werk zo mogelijk per 1 Januari 1954 te doen starten, reden waar om zij op de raadsvergadering van 20 No vember het voorstel tot aansluiting bij de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noordholland te Alkmaar ter tafel zal brengen. Leermiddelen voor de Brederodeschool Als gevolg van de toeneming van het aantal leerlingen in de klassen 1 tot en met 4 van de Brederodeschool te Santpoort- Zuid is de aanschaffing van extra leer middelen noodzakelijk. B. en W. stellen de raad voor, voor dit doel een crediet van 950,te verlenen. Lag het oorspronkelijk in de bedoeling van het bestuur van de speeltuinvereniging „Heemskerk" om de tuin de gehele winter open te houden, hiervan is men thans in verband met de geringe belangstelling teruggekomen. De tuin zal vandaag voor lopig voor het laatst zijn geopend. Tentoonstelling handwerkclub Morgen, Zondag, wordt ten huize van mevrouw Kluft, Kerkweg 36, een tentoon stelling gehouden van de producten, die door de Heemskerkse handwerkclub zijn vervaardigd. De elf van ADO voor Zondag De Heemskerkse voetbalvereniging ADO komt morgen in de wedstrijd tegen Pur- mersteijn uit met het volgende elftal: doel: Geerlofs; achter: De Graaf en Vrenegoor; midden: Burger, J. Damen, Martens; voor: Voormeer, T. Dam, Groot, De Wit en Nij man. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Nicolaas J.. z. van G. C. Been tjes en M. Welp; Alberdina J.. d. van L. P. Schouws en A. M. Niesten; Aartje J„ d. van J. Vosselman Bosch en J. Braamburg. GEBOREN: J. P. J. PlugKorpershoek, d„ Wijk aan Zeeërweg 164, IJmuiden; E. War- boutMuys, z„ Schoonoortstraat 2, Velsen- Noord; S. Morrende Vries, z., Marnixlaan 1, Driehuis: D. de JongTengko, d., Saba- straat 23. Santpoort; M. Wubbenhorst—Nijs- sen. d„ Wijlceroogstraat 24, Velsen-N.; M. TolNeervoort, d., Pres. Krugerstraat 78, IJmuiden. OVERLEDEN: W. A. Slok, 69 j„ echt genoot van G. Boekei, Wijkerstraatweg 228, Velsen-N.; C. J. P. de Kruijter, 72 j„ we duwnaar van J. M. W. Brond, Bloemen- daalsestraatweg 14, Santpoort; D. Jongeboer, 86 j., echtgenote van J. Dalmeijer, M. K. Hofstedestraat 18. IJmuiden. ONDERTROUWD: J. Berg. Warmenhoven- straat 41, IJmuiden on J. Strijder, Gjertsen- straat 11, I.Tmuiden-O., toek. adres: Gjertsen- straat 11. I.Tmuiden-O.: T. J. K. A. Janssen. Houtplein 21 rd., Haarlem en G. J. Uijten- daal, Kerkpad 90, Santpoort; G. van Amers foort. Maerelaan 28. Heemskerk en J. C. van Son, Willemsbeekweg 86, IJmuiden-O., toek. adres: Maerelaan 28, Heemskerk; P. van der Klooster, IJmuidorstraatweg 46, IJmuiden en L. Kamminga, Berkenstraat 41, IJmuiden. toek. adres: Berkenstraat 41. IJmuiden; E. J. van Buuren, Lindenstraat. 9, I.Tmuiden-O. en M. J. van Dongen. Ericsson- straat 28, I.Tmuid»n, toek. adres: Geelvinck- straat 25, Velsen-N. GEHUWD: .T. Zwanenburg en D. C. A. M. Mollema.'Kruidbergerweg 20, Santpoort; Th. .T. Netten en J. Pouwels. Moerbergnlantsoen 83, IJmuiden; P. J. ten Napel en M. C. van Es, Moerbergnlantsoen 67, IJmuiden; M. DekkerK. Blok. Bergstraat 40, Egmond aan Zee: T. Jacobs en J. C. Bakker, Noord einde, 36, Wormerveer; H. Nobel en A. M. Tijtsma. Bethlehemstraat 5 a. Rotterdam: O. C, Zorgdrager en J. J. Cramer, Waal straat 13. IJmuiden; K. den Hollander en P. Mars. Lekstraat 49. IJmuiden: H. Schol en A. M. Böhm, Moerbergplantsoen 195, IJmuiden. ADVERTENTIE Een hevige brand heeft Vrijdagochtend gewoed in een autosloperij in de gemeente Maartensdijk nabij Utrecht. Vele auto-onderdelen werden een prooi der vlammen. Foto: tijdens het nablussingswerk. Nog altijd is de groente in Beverwijk goedkoop, de aanvoer is voor de tijd van het jaar groot, maar bestaat nu wel voor het overgrote deel uit winterartikelen. Een van de voornaamste producten zijn de spruiten geworden. Ze komen in zeer goede kwaliteit aan de markt, maar be reiken hoogst zelden meer dan 50 cent per kilo. Prei is ook al ruim vertegenwoordigd. Hiervoor wordt van 813 cent per kilo betaald. Meer lof De diverse koolsoorten variëren van 5 12 cent per kilo. De aanvoer van witlof groter het goede lof ging tot 53 cent per kilo. Andijvie varieert bij een ruim aanbod van 611 cent per kilo en bospeen kan bij hoge notering 22 cent per bos opbrengen; waspeen gaat maar slecht: van 614 cent per kilo. Bloemkool is voor de tijd van het jaar goedkoop en er wordt tot 35 cent per stuk voor betaald. De tomaten raken op, hierdoor liepen de prijzen op tot 108 cent per kilo. Ook de aanvoer van druiven mindert nu snel en er werd tot 118 cent per kilo voor betaald. voer nu grootdeels uit kasbloemen. Het zijn voornamelijk de tros-chrysanten, die de markt vullen. Soorten als: Golden Seal, Joseph, Little America, Plesman en Bacchus noteerden van 3273 cent per bos-. De aanvoer van groot-bloemige chry santen is al heel klein; hiervan liepen de prijzen op tot 42 cent per stuk. Freesia's variëerden van 2842 cent per bosje, cyclamenbloemen gingen tot 62 cent per bosje. Verder komen er nog kleine partijtjes rozen, anjers en netine, waar voor goede prijzen worden besteed. Bij de potplanten zijn het de cyclamen die de boventoon voeren; er werd tot 175 cent per pot betaald. Aan de bloemenveiling zijn Vrijdag de eerste „Lentekatjes" aangevoerd. Deze primeur bracht 42 cent per bos je op. MARKTBERICHT Andijvie 611; bloemkool 1538: bospeen 12—22; waspeen 6—15; knollen 7—16; prei 810Mt; sla 2"?7: spinazie 1740; tomaten 20—108; spruiten 20—56; groene kool 6—10: rode kool 5—11; gele kool 6—12; wtilof 2753; peen 36; uien 28; druiven 76118; Op de bloemenveiling bestaat de aan- appelen 8—22; peren 9—23. Alphard, 12 v. Santos n.Rio de Janeiro. Amstelpark, pas. 13 Vlissingen n. Le Havre. Ariadne, 12 v. Kalamata n. Algiers. Arkeldijk, pas. 12 Vlissingen n. New Orleans. Arnedijk, 12 v. Brownsville n. New Orleans. •Aaic!i.jk, 13 te Le Havre verwacht. Abbedijk, 13 v. .New York te Baltimore. Axeldijk, 13 v. Bremen te Rotterdam. Alblasserdijl;, 13 v. New Orleans te Houston. Akkrumdiik. 12 v. Visakhapatnam n. Colombo Algenib, 12 v. Recife n. Bahia. Aldoth, 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Alnatl, 13 v. ilheos n. Bahia. Alpherat, 13 v. Buenos Aires te Montevideo. Adinda, 12 v. Saigon n. Singapore. Agatha, 12 v. Pladju n. Soerabaja. Aldegonda, 12 v. Bangkok n. Pladiu. Amerskerk. 12 v. Marseille te Genua. Arendskerk, 13 v. Keeiung te Kobe. Ampenan, 13 te Singapore. Amsteldiep, pass. 12 Algiers n. Amsterdam. Alderamin, 12 35 m. ZW. Rasfartak. Aletta, 11 v. Pladiu n. Penang. Alkaid. 12 170 m. ZO. Madiera. Almkerk, 12 320 m. ZO. Cocos eil. Aludra, 12 240 m. ZW. St. Vincent. Alwaki. 12 320 m. NO. Paramaribo. Amor, 12 90 m. W. Kp. Matapan. Bloemfontein, 12 620 m. ten O. Kp. Palmas. Boschfontein, pas. 12 Stromboli n. Genua. Boskoop, 13 te La Guaira. Bonaire, 12 1260 m. NO. Barbados. Banka, 12 v. Holland n. Balikpapan. Billiton, 13 v. Belawan te Singapore. Bacchus. 12 v. Amsterdam te Bremen. Baarn, 12 240 m. NO. Flores. Bintang, 12 te Shattalarab. Caltex Leiden, pass. 12 Algiers n. Sidon. Caltex Nederland, pass. 12 Gibraltar n. Sidon. Caltex Utrecht, 12 v. Sidon n. Rotterdam. Cottica. 12 240 m. NO. Fayai n. Plymouth, ^or gostioom, 11 v. Accra n. Takoradi. Caltex Delft. 12 80 m. N.NO. Kp. Vilano. Callex The Hague. 12 50 m. ZO. Kp. Silleiro. Dalerdijk, 12 v. Rotterdam n. Londen. Piemerdljk, 1 te .Vancouver. i Delfshaven, pass. 12 Kp. Race n. Montreal. Dongedijk, 12 310 m. W. Kp. Finisterre. Enggano, pass. 13 Vlissingen n. Amsterdam. Elmina, 12 v. Dakar te Freetown. Eos, 13 v. Rotterdam te Algiers. Eemland, 12 v. Amsterdam n. Zuid Amerika. Eritina. pass. 12 Lands End n. Huil. Esso Den Haag, pass. 12 Kreta n. Antwerpen. Ena, 12 230 m. O. ten Z. Ras al Hadd. Esso Amsterdam, 12 00 m. Z. Flores. Friesland (KRL), 12 v. New Orleans n. Havana. Friesland (SSM). 12 50 m. N. Hanstholm. Groote Beer, 12 v. Rotterdam n. Quebec. Garoet, 12 te Damman. Graveland, 11 te Paranagua. Gadiia, 11 040 m. N. ten W. Tahiti. Hector, pass. 12 Ouessant n. Amsterdam. Heelsum, pass. 12 Beachyhead. Hos, 13 v. Genua te Livoino. Ivoorkust. 12 v. Mossamedes n. Lobito. Jagersfontein, pas. 13 Vlissingen n. Antw. Joh. v. Oldenbarneveit, pass. 12 Kp. Leeuwin naar Aden. Jupiter. 13 te Patras. Java, 12 690 m. W. ten N. Minikoy. Kota Baroe, 12 v. Belawan n. Port Said. Kota Inten, pass. 12 Finisterre n. Rotterdam. Karimun, 12 100 m. O.ZO. Straat Messina. Kota Gede, 12 290 m. O. Guardafui. Leuvekerk, pas. 12 Stromboli n. Genua. Lissekerk, 12 v. Basrah n. Bahrein. Lieve Vrouwekerk, 12 v. Genua n. Port Said. Limburg, 11 v. Kaapstad te Port Elizabeth. Loosdrecht, 13 v. Antwerpen te Rotterdam. Luna, 12 v. Coostantza te Oran. Laremberg. 12 v. Antwerpen te Hamburg. Lombok. 11 1120 m. NW. Honolulu. Lucita, pass. 12 Ailsacraig n. Ardrossan. Meerkerk, 12 v. Lorenzo Marquez n. Beira. Molenkerk, 13 v. Mombassa n. Tanga. Mariekerk. 13 v. Amsterdam te Marseille. Mataram, 11 v. Aleppey n. Port Said. Mentor, 12 te Candia. Merwede, 13 v. Antwerpen te Amsterdam. Maas. 12 v. Piraeus n. Limassol. Malvina, 12 te Swansea. Maasdam, 12 v. Southampton n. Halifax. Macuba. pass. 12 Tuscarock n. Stanlow. Marpessa, pass. 12 Ziiidp. Banka n. Balikpapan. Meliskerk, 12 v. Manilla n. Cebu. Modjokerto, pass. 12 boei P8 n. R'dam. Murena, 12 165 m. O. Bahrein. Nestor, 12 te Paramaribo. Noordwijk, 13 te Botwood. Notos, 13 v. San Feliu te Rotterdam. Nieuw Holland, 12 760 m. ZO. Kp. York. Oranjefontein, 12 v. Kaapstad n. Port Elizabeth Phrontis, pas. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Poseidon, 10 v. Baltimore te New York. Poelau Laut, pas. 12 Perim n. Port Soedan. Prins Fred. Willem, pas. 12 Belle Isle n. Le Havre Prins Philips Willem, pass. nacht 11-12 Kp. Race n. Cherbourg. Peperkust. 12 v. Lagos n. Takoradi. Papgndrecht, 12 dwars Gotland n. R'dam. Perna, 12 300 m. Z. Tjiiatjap. Plancius, 12 v. Djakarta n. Semarang. Polydorus, pass. 12 Kp. Elba n. Aden. Prambanan. 14 Djakarta verwacht. Prins Joh. W. Friso. 12 190 m. O. Belle Isle. Prins Willem v. Oranje, 12 400 m. O.NO. Kp. Race. Riouw, 11 v. Semarang te Singapore. Rijnland. 13 te Rio de Janeiro. Raki, 13 te Cheribon. Ridderkerk, 12 v Antwerpen te Amsterdam. Rotti. 14 Djibouti verwacht. Rijndam, 12 te St. Thomas. Rafaela. pass. 12 Poelo Tenggol n. Bangkok. Reael. 12 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Roebiah. 12 80 m. W. Sabang. Sliedrecht. pas. 12 Trinidad n. Aden. Sibajak. pass. 12 Kp. Guardafuhn. Colombo. Stad Rotterdam, 12 te Newport Mon. Schie. 12 260 m. ZW. Ouessant. Sheratan, 12 230 m. N. Turks eil. Siaoe. l'l v. Sungeigerong n. Blinjoe. Semarang, 13 Soerabaja verw. Siberoet, 12 v. Sabang n. Belawan. Stad Alkmaar. 12 500 m. W. Scilly's. Stad Breda, 12 80 m. O. Tokio. Stanvac Benekat. 12 260 m. Z. Bangkok. Stanvac Djirak, 12 260 m. Z. ten O. Haiphong. Tosari, 13 Rangoon verwacht. Themisto, 12 v. St. Johns n. Montreal. Tara, pass. 12 Fernando Noronha n. Rlo de Janeiro. Tamo, 12 140 m. N. Madeira. Tibia, pass. 12 Panteilaria n. Tripoll. Titus, 12 v. Famagusta n. Izmir. Tiibodas, 14 Djakarta verw. Utrecht, 12 v. Marseille n. Liverpool. Van Spilbergen. 13 te Dakar. Waterland, pas. 12 Ouessant n. Amsterdam. Woensdrecht, 12 v. Suez n. Gibraltar. Waterman. 112 320 m. O. ten N. Belle Isle. Wonosari, 13 v. Makassar te Soerabaja. Waikelo. 12 v. Priok n. Oosthaven. Wieldreeht. 12 50 m. Z. Finisterre. I.lsel. 12 dwars Algiers n. Hamburg. Zeeland (KRL). 13 'te Marseille. Zuiderkruis, 12 630 m. O. ten N. St. Helena. Zijpenberg, 13 te New Orleans. Zeeland (SSM), 12 v. Blyth te Kiel. KLEINE VAART Annie, pass. 12 Vlissingen n. Gent. Arcturu.s, 12 te Detroit verw. Ar.v Scheffer, 14 Rotterdam verw. Actinia. 13 v. Blyth n. Arendal. Admiraal Courbet, 12 v. Hernosand n. Zaandam Admiraal De Ruyter, 13 te Rotterdam. Admiraal Nelson, pass. 13 Kiel n. Zaandam. Betty Anne. 12 v. Santander n. Vianna. Bill, 13 v. Bremen te Klngslynn verw. Brem. pass. 12 Vlissingen n. Bilbao. Bernina. pass. 12 Rouaan n. Parijs. Bab-T. 12 v. Rotterdam n. Ostrand. Bermisse, vertr. 13 v. Leixoes n. Casablanca. Bree Helle, vertr. 14 v. Londen n. R'dam. Citadel, 12 nog te Kotka. Coolsingel, 13 v. Cardiff n. Rotterdam. Cornelia b II pass. 12 Bigraltar n. Belfast. Bollard, 13 .v Varberg n. Porsgrun. E. en A. Scheer, pass. 12 Vlissingen n. Zee- brugge. F.vertsen. 13 dwars Homholm n. Kotka. Ferocia, 13 Glasgow verwacht. Fiducia, 13 Londen verwacht. Fivel, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Follonica, 12 te Rudkoping. Geziena I-Ienderika, pass. 12 Vlissingen n. Bor deaux. Goote, 15 Rouaan verwacht. Gerrie, verm. 13 v. EUesmereport n. Swansea Hada, pass. II Gibraltar n. Grangemouth. Hartel, pass. 13 Vlissingen. Hast I, 13 v. Bremen n. Londen. Hast IV. 12 v. Huil n. Parijs. Hebe Nobel. 12 v. Londen n. Antwerpen. Haskerland. 13 v. Rotterdam te Harlingen. Hoflaan. vertr. 13 v. Methil n. Rotterdam. Hondsrug, 12 v. Fur n. Boston. Ida Pieter, 15 Hudiksvall verw. Import, 12 v. Oporti te Vianna de Castello. Jonex I. pass. 12 Vlissingen n Londen. Jongkind. 21 Amsterdam verw. Kemphaan, vertr. 13 of 14 v. Warnemuende naar Lerwick. Morina, vertr. 13 v. Norkoping n. Rotterdam. ■Tosien. 12 te Skutskaer. Keyser. 12 v. Poole n. Fowey. Koningshaven, pass. 11 Gibraltar n. R'dam. Matthew. 13 te Thames-haven. Monica. 13 te Newcastle verwacht. Margaretha. 15 v. Londen te Rotterdam verw Marietie Bohmer, 12 200 m. ZW. Kp. St. Vincent Markab, 12 te Cuxhaven. May Mere. 13 v. Bibao te Carthagena verw. Menkar. 11 v. Casablanca te Agadir. Midsland. 12 v. Rotterdam te Grangemouth. Mirfak, 12 v. Fedala te Casablanca. Mulan. 12 v. Antwerneo te Londen. Mvpuck. 14 v. Cardiff te Rotterdam verw. Myson, 14 v. Gothenburg te Rotterdam verw. Muphrid, 12 ?5 m. Z. Lands End. Nero, 12 te Thessaloniki n. Gibraltar. Nassauhaven. vertr. 14 v. Konenhagen n. R'dam Noorderlicht, 12 nog te Yxpila. Oleum. 12 te Londen. Ponto, 12 v. Stugsuod n. Zaandam. Porv^a, 12 te Ox-ciosund van Gefle. Peter. 12 v. Nantes te Requejada. Poortvliet, verm. 16 v. Casablanca n. Rouaan. Prior, vertr. 13 v. Dublin n. Cardiff. Rika. pass. 12 Vlissingen n. Lenden. ^apid. pas. 12 Vlissingen n. Rotterdam. Rönhaven. 13 dwars Bristolkao. n. Rouaan. Striipe, verm. 16 of 17 v. Casablanca n. Rouaan. Swallow, pas. 13 Vlissingen n. Gent. Srin. 11 v. Hamburg te Karlsham. Texel. 10 v. Lissabon n. Rouaan. Taormina. 15 v. Helslneor te Aarhus. Theano. 12 te Drosheda. Ton. 12 v. Swansea 15 Rotterdam verw. Theodora. 13 aan de Tvne. T'mor, vertr. 13 v. Hull'n. Bremen. Toos. 12 v. Ribadaselia n. Rotterdam. Union. pas. 12 Vlissingen n. Dublin. Vlndieat Atque Pol it. 11 v. Gyon te Requejada Vrouwepolder. 13 te Oporto. Walcheren. 12 v. Amsterdam n. Bremen. Westerdok. 12 v. Londen te Amsterdam. Westerscheide. nas. n Vikingen n. Hamburg. Westersingel. 13 te Nakskov verw. Westpolder. vertr. 13 v. Duinkerken n. Antw Zaanstroom. 12 v. Huil te Amsterdam. Zwerver, 12 v. Seaham te Norlax. RT.RFPV.A AR'l' o»ie Zee. 12 te Port Said met 7iii<*e„ -m bak «Mdson. 1? Pass. Ko. de r.ata n. R'dam. H'imber. 12 80 m. N. Billiton eil. met bak. Loire, 12 v. Lissabon n. Konakry. Oveaan, 12 te Colombo op station. Witte Zee, 12 240 m. N. Seychelles met hak.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 9