JE KLEINE JAARBEURS Bobineur G. B. van Roon Koninklijk onderscheiden AUTO OF MOTORRIJLES AREND REIJM Wilhelmina" kreeg cadeaux complimenten en spaarpotje ^jBrieven aan de redactie Agenda voor Velsen Visserij -varia B. en W. delen niet inzicht van G.S. Veertig jaar bij V.G.Z. het adres 7 Muzikaal jubileum gevierd Gemeente Velsen moest vele waarderende woorden horen ZFG won vriendschappe lijke wedstrijd van De Kennemers Wijk aan Zee verloor onverdiend van QSG Fraaie overwinning van Terrasvogels opent Woensdag 18 November Kleuteronderwijs J. de Boer verstevigt positie Sportief tegen DCIJ-reserves VVB op eerste plaats door zege op de Meteoor IEV verloor van fors- spelend NAS (één-twee) Suomi-jongeren belegden contactavond Vitesse '22 speelde vriend schappelijk tegen WFG Uitslagen uit Castricum Filmavond voor Volkshuisvesting-personeel DEM verloor van Amsterdam Strawberries handhaafde zich in bekerwedstrijden Elftallen van Eechtrop MAANDAG 16 NOVEMBER 1953 Dat het bestuur van Santpoorts fanfare-korps „Wilhelmina", dat Zaterdag in „De Weyman" recipieerde ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan der vereniging, tal van gelukwensen en veel van waardering getuigende woorden ontving temeer omdat daartoe bij het gouden jubileum, hetwelk onopgemerkt is voorbij gegaan, geen gelegenheid was geweest ligt voor de hand, maar dat ook Velsens gemeentebestuur vavi de zijde van verschillende sprekers woorden van lof in ontvangst mocht nemen, is minder alledaags. De reden hiervan was gelegen in het feit, dat verschillende afgevaardigden van verenigingen deze ongezochte gelegenheid aangrepen om hun tevredenheid te uiten over de wijze, waarop het gemeentebestuur de cultureie'belangen van de bevolking be hartigt. Het overgrote deel van de vriendelijke woorden kreeg echter natuurlijk Wilhelmina^s bestuur. Goed en nuttig Wethouder Z. C. Aschoff zeide o.m., dat „Wilhelmina" hem na aan het hart Lag, omdat de vereniging zorgt voor goede en nuttige vrije tijdsbesteding en tal van dopxsgebeurtenissen geslaagd zijn dank z;: ook de medewerking van het korps. „Wc zijn trots op „Wilhelmina", zo eindigde do wethouder, „en wij hopen, dat u op de in geslagen weg voort zult gaan". Kuikens en kloek De gevoelens van de „Velser Gemeen schap" vertolkte de heer Berbéé. Hij zei, dat hij zich gevoelde als een kuiken, dat de kloek kwam feliciteren. Hij getuigde, dat „Wilhelmina" een bijzondere plaats innam in de sectie muziek en wenste het korps nog vele successen toe. De heer Schadewijk, namens de IJmui- der Harmonie sprekend, noemde het een prestatie om als muziekvereniging het hoofd 55 jaar boven water te houden. Spr. hoopte dat het aangename contact tussen beide verenigingen zou blijven bestaan. Bij monde van de heer H. Muntz ge tuigde de Velser Orkest Vereniging van haar waardering en de heer J. Bal van de Hoogoven Harmonie nam de gelegenheid tevens te baat om de vereniging te com plimenteren met het welgeslaagde kwar tetten-concours. De heer J. W. A. Westerhoven bracht naast de felicitaties van de Santpoortse Harddraverij-vereniging ook woorden van dank over voor de spontane wijze, waarop „Wilhemina" altijd aan de feesten dier vereniging zijn medewerking verleent. Krachtig en struis Mr. L. Vorstman, voorzitter van „Sant poorts Bloei", constateerde met genoegen, dat het kleine „WiLhelimientje van 1898" was opgegroeid tot een krachtige, struise „Wilhelmina" en ook hij hoopte op een be stendiging van de prettige samenwerking. Cadeaux uit burgerij De heer G. J. Bremerkamp, voorzitter van een uit de burgerij gevormd comité, bracht hulde aan de energie en het door zettingsvermogen van de verschillende be sturen die „Wilhelmina" in zijn 55-jarig bestaan door de moeilijke perioden hebben heengehoipen. Namens de burgerij hood bij voorzitter Menet een enveloppe met ruim f 900 aan. Nadat nog de heren J. Voogt voor de voetbalvereniging „Bloemendaal", Stoop voor „St. Caecilia" (Haarlem-Noord), P. Cnossen voor „Arti en Religioni (Haarlem) en J. Engels- voor „Oefening Kweekt Kracht" het woord hadden gevoerd, bracht voorzitter Menet, die alle sprekers op pas sende wijze geantwoord had, nog dank aan de aanwezige ambtenaar voor Culturele Zaken, de heer G. W. F. De Man, voor de prettige samenwerking. Dat het bestuur van „Wilhelmina" na al de vriendelijke woorden glunderde, zal men nog beter be grijpen, na de mededeling, dat tal van ver enigingen bloemen hun tolk hadden doen zijn, of hun waarderende woorden door een enveloppe met inhoud accentueerden. Bovendien hadden mevrouw Van Es en de heren F. van den Enden, secretaris van „Wilhelmina", F. B. Vellinga, de eigenaar van De Weyman, composities aangeboden en stelde de heer F. Coesel een vaandel- kast in het vooruitzicht. Voor leden en genodigden is Zaterdag- (Verkort weergegeven) Boetsters en poëzie Ik las een stukje over de nettenboetsters in uw dagblad IJmuider Courant". Hoewel ik zelf in Scheveningen geboren ben, voel ik steeds, als er over dat versje van de nettenboet sters geschreven wordt, een kwaadheid in mij op komen, omdat 't mij zelf haast raakt. Het versje werd door een van mijn vrou wen op zolder gemaakt en wel tijdens het nettenboeten. Wij zongen het voordat een andere boetster het nog ooit gelezen had. Er zijn ook boetsters in IJmuiden die het zelfde werk doen voor de Haringvisserij, maar die schijnen hier niet in tel te zijn. Katwijkse en Scheveningse worden er om geprezen dat zij dit werk doen, maar in IJmuiden kijken zij laag op een boelster neer. Maar dat kan ons niet schelen, ons vak is prachtig en het is een plezier om het te doen. Een boetster is als een zee man: hij keert tot de zee terug en wij ver langen naar de boetschuur terug om de netten weer heel te maken. Een genot is het, om uit een gehavend net, dat op het eerste gezicht geen lor waard is een goed net te zien. ontstaan, waarnaar je met trots kijkt. Het is een vak waar je van gaat hou den: heel iets anders dan op de fabriek waar ieder flesjes kan spoelen of papier tjes opplakken, maar dit is een vak, net zo goed als naaister. Daar moet je ook drie jaar voor leren voordat je het kunt. Nu om op het versje terug te komen: ik vind het jammer, dat de Scheveningse en Katwijkse vrouwen de eer toe komen van dit mooie vers en als u het goed gelezen had wist u dat er staat: „Bij ons aan de Zuidzij staat een gebouwMevrouw Zijl uit IJmuiden heeft het versje gemaakt, dus die komt de tjer toe en met haar geen andere plaats dan IJmuiden. EEN BOETSTER avond in „De Weyman" een feestavond ge organiseerd waaraan medewerkte het „X- IJ-Z cabaret" onder leiding van Cor de Boer. Maar alvorens dit gezelschap gelegenheid kreeg zijn programma af te werken, heeft de voorzitter van het korps na een inlei dend woord, waarin hij o.m. het geslaagde kwartettenconcours en de grootse receptie memoreerde, twee harde werkers der ver eniging gehuldigd, namelijk dirigent Jan Groot en secretaris Frans v. d. Enden, de man, die zo'n groot aandeel heeft gehad in het welslagen van het reeds eerder ge noemde concours. De heer Menet dankte hen uit naam der vereniging hartelijk voor al hetgeen ze gedaan hadden en bood hun als bewijs van erkentelijkheid resp. een vulpen en -putlood en een nikkelen mu- zieklessenaar aan. De aanwezigen gaven door een krachtig applaus te kennen, dat zij de huldiging van deze twee bescheiden, maar harde werkers, apprecieerden. Hieran was het woord aan het „X-IJ-Z- cabaret", dat er weldra in slaagde de juiste feeststemming in de zaal te brengen en. die tot het einde van de avond te behouden. „Wilhelmina" kan met genoegen op haar jubileumherdenking terugzien. De twee competitietegenstanders van vorig jaar De Kennemers en Z.F.C. hebben elkaar in een vriendschappelijke wedstrijd in het Gemeentelijk Sportpark ontmoet. Beide elftallen telden invallers; Kenne mers vijf en Z.F.C. vier. Toch was het een aantrekkelijke wedstrijd. De Kennemers scoorde het eerste doel punt, uit een goede combinatie der linker vleugel. Rechtsbuiten Jongbloed maakte kort voor rust de stand gelijk. Na rust waren de Kennemers erg on fortuinlijk. Z.F.C. deed het beter en doel puntte nog drie maal. Het is Wijk aan Zee ook tegen QSC niet gelukt de eerste overwinning te behalen. Het werd al spoedig nuléén voor de be zoekers maar even snel was de stand in evenwicht toen de spelers in de achter hoede elkaar even niet begrepen. De bezoekers namen hierna het initia tief in handen en namen door Jan van der Mey een drieéén voorsprong. Voor de rust werd het echter nog tweedrie. In de tweede helft zag het er aanvan kelijk weer gunstig uit voor de kustbewo ners, die door Van der Mey de voorsprong tot viertwee vergrootten. Toen daarna de thuisclub wederom een tegenpunt scoorde begon het te rammelen in de verdediging van Wijk aan Zee. Een der achterspelei's viel met de hand op de bal waardoor aan QSC een strafschop werd toegekend. Dit gebeurde ongeveer tien minuten voor het einde en hieruit ontstond de gelijkmaker. (44). Dit werkte ontmoedigend in de achterhoede van Wijk aan Zee en QSC pro fiteerde hiervan. Met twee goede doelpun ten bereikte QSC tenslotte het halve dozijn en won dus nog met zesvier. Terrasvogels heeft gisteren op het toch heus niet zo zwak spelende Alcmaria Vic- trix een fraaie 3O-overwinning behaald. In de eerste helft waren de Alkmaar- ders, gesteund door de vrij stevige wind, het meest in de aanval. Na de rust beheerste Terrasvogels gro tendeels hei spel, hoewel Röbken c.s. met de uitvallen van Alcmaria's snelle voor hoede terdege rekening moest houden. Er werd aan beide zijden enthousiast ge speeld. Toen de Alcmaria-doelman bij een voorzet van Kok mis greep, gaf Wijnen zijn club de leiding (10). De strijd werd er des te spannender om, want Alcmaria wilde gelijk maken, doch de Terrasvogels-doefensie wist van geen wijken. Uit een voorzet van de hardwer kende Timmer bracht Van Vuuren de stand op twee-nul en in de laatste minuten maakte dezelfde speler met een zeer mooie kopbal er zelfs drie-nul van. Lezing en films voor de Velsense lassers De lasclub „Velsen en omstreken" van de afdeling „IJmond" van de Ned. Vereni ging voor Lastechniek zal Vrijdag in het ontspanningslokaal van de N.V. De Plaat- wellerij een lezingavond met vertoning van films houden, waar de heer Clemens van de „Nekef" het onderwerp „Het branden als voorbewerking van het electrisch las sen" zal behandelen. Het filmprogramma omvat „Electrisch lassen: hoe het wel en hoe het niet moet" en een demonstratie met een grote snij- brandmachine. De afdeling „IJmond" heeft het voor nemen een cursus te houden in autogeen- lassen, zowel voor beginners als voor ge vorderden. Na afloop van deze cursus, die 20 lessen van tweeëneenhalf uur zal om vatten, is er mogelijkheid om examen te doen voor het Cocam-getuigschrift of het NVI-diploma. ADVERTENTIE Ter vaststelling van een gewijzigde ver ordening voor de subsidiëring van de bij zondere kleuterscholen hebben Gedepu teerde Staten enige opmerkingen gemaakt, ten aanzien waarvan B. en W. niet het inzicht van Gedeputeerde Staten delen. Zij betreffen de minimum leeftijd van de hoofdleidsters, die in de verordening is bepaald op 21 jaar en die Gedeputeerde Staten op 23 jaar willen stellen. B. en W. stellen nu voor een verordening toe te voe gen: „Bij benoeming behoort de voorkeur te worden gegeven aan een leerkracht met een leeftijd van ten minste 23 jaar". Voorts geven B. W. er de voorkeur aan de op neming van de bepaling, dat zowel in als buiten de school gelegenheid moet zijn voor bewegingsspel, tot een later tijdstip uit te stellen, omdat ten aanzien van de scholen in het algemeen nog niet de eis kan worden gesteld, dat de outillage aan deze wens voldoet. Ook de voorwaarde dat elk kind tenminste twintig uur per week kleuteronderwijs geniet, zagen B. en W. liever niet in de verordening opgenomen. Voorts stellen B. en W. voor geen gevolg te geven aan de opmerking, dat voor de toelating tot de school niet als eis mag worden gesteld, dat een kind later een be paalde lagere school of een lagere school van een bepaaide richting zal bezoeken. In de practiijk is van de behoefte aan een dergelijke bepaling niet gebleken. Ook zonder deze bepaling vertrouwen B. en W., dat de schoolbesturen het insluipen van een dergelijk kwaad zullen weren. Ten slotte merken B. en W. over de kinderbij slag op, dat een gemeentelijke regeling overbodig is, omdat het personeel van de bijzondere scholen onder de kinderbijslag wet valt. Voor het personeel van openbare scholen behoort evenwel de gemeentelijke regeling van toepassing te worden ver klaard. „Denk en Zet" damden J. de Boer heeft Zaterdag zijn positie in de onderlinge competitie van de jeugddamclub belangrijk verbeterd door een overwinning op zijn naaste concurrent Jan Bravenboer. Verder waren er nog twee verrassingen te vermelden: de nummers 3 en 4 op de rang lijst W. Schoen en J. Eleveld verloren bei den van resp. B. Welting en S. Klous. De uitslagen luiden B. WeltingP. Mooy 20. P. MooyJ. Bravenboeg 02. C. RosierN. v. d. Zwet 20. P. van KampenH. Koekenbier 20. B. WeltingW. Schoen 20. N. v. d. Zwet P. Mooy 11. S. KlousJ. Eleveld 20. J. de Boer—J. Bravenboer 20. Tussencompetitie Groep A: J. EleveldN. v. d. Zwet 0—2. C. RosierB. Welting 20. Groep B: P. van KampenJ. de Boer 02. P. Slager—W. Schoen 0—2. S. Klous—J. Wil- bie 11. P. MooyG. Boekhout 20. Woensdag 18 November zal er een revanche wedstrijd worden gespeeld tussen de ver tegenwoordigende tientallen van de 2 jeugd- damclubs Damko (Velsen-Noord) en Denk en Zet. De eerste ontmoeting won Denk en Zet met 128. Slechts één wedstrijd is er deze week voor de lagere DCIJ-tientallen vastgesteld: het derde speelt Donderdag tegen Beverwijk III. Op 24 November komt Sportief bij DCIJ op visite. Diezelfde avond speelt DCIJ III tegen Beverwijk II. De stand in deze afdeling luidt nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. Voor veel publiek hebben WB en De Meteoor op „Watervliet" een meer span nende dan mooie wedstrijd gespeeld, waar bij De Meteoor de eerste nederlaag kreeg te incasseren en daardoor tevens de boven ste plaats aan WB moest afstaan. In hoog tempo zetten de gasten de eer ste aanvallen op, waarna WB enkele snelle uitvallen lanceerde. De Meteoor drong VVB terug, maar na twaalf minuten kopte v. d. Linde uit een hoekschop van Both keurig in het doel van de gasten (1-0). Toen na de hervatting Both onbeheerst had naastgeschoten, volgde aan de andere kant een Meteoor-aanval. Twee minuten later zette de Meteoor-rechtsbuiten strak voor en Nieuwenhuys moest zwichten voor een kopbal van de rechtsbinnen (1-1). Na wisselend aanvalsspel speelde Kooimans de bal vrij, zette voor en Van der Linde doelpuntte rustig in de bovenhoek (2-1). De laatste tien minuten zetten de gasten alles op alles, totdat een halve minuut voor het einde Duineveld goed voorzette en Kersbergen van twintig meter afstand de zege veilig stelde (3-1). Tegen het fors spelende NAS maakten de IEV'ers een zenuwachtige indruk, hetgeen al direct leidde tot slecht verdedigen bij de eerste NAS-aanvallen. Deze zenuwachtigheid nam nog toe toen Duin bij een IEV-uitval na zes minuten door de spil werd gevloerd en de straf schop miste. Na tien minuten had NAS de IEV-achter- hoede uit elkaar gespeeld, waarvan de rechtsbuiten profiteerde (0-1). Na een half uur hadden de gasten opnieuw succes door de midvoor (0-2). Na de hervatting pakte IEV steviger aan en Duin scoorde na tien minuten uit een schermutseling (1-2). NAS, het gevaar niet onderschattende, zette nog een fors offen sief in, maar de IEV'ers konden met kunst en vliegwerk doelpunten voorkomen. De junioren-commissie van de athletiek- vereniging „Suomi" heeft Zaterdag in het sport paviljoen „Watervliet" een loffelijk initiatief kunnen verwezenlijken met het houden van een contactavond voor de jeugdige athleten. Deze commissie, uitsluitend uit jeugd leden gevormd, heeft bij monde van haar voorzitster, Els van Geytenbeek, het doel van deze contactbijeenkomst uiteengezet en tijdens de daarna gehouden korte verga dering werden verschillende mededelingen gedaan aangaande het gesloten athletiek- seizoen van 15 December tot 1 Februari 1954 en het reeds thans bekende KNAU- wedstrij drooster voor jeugdathleben voor het komende jaar. 1. DCIJ II 5 5 0 0 10 2. Hoofddorp I 4 3 0 1 6 3. VKD II 5 3 0 2 6 4. Sportief I 5 3 0 2 6 5. Beverwijk II 6 3 0 3 6 6. DCIJ III 3 2 0 1 4 7. KNC II 4 2 0 2 4 8. Halfweg II 5 2 0 3 4 9. Cruquius I 4 1 0 3 2 10. Beverwijk III 4 0 1 3 1 11. HDC III 5 0 1 4 1 De heer G. B. van Roon, bobineur bij papiermachine 14 van Van Gelder Zonen N.V. Koninklijke Papierfabrieken, die Zon dag veertig jaar bij dit bedrijf in dienst was, heeft reeds Zaterdag ter gelegenheid van deze jubileumviering veel waardering mogen ervaren, die begon met een ont vangst van de jubilaris, zijn echtgenote en kinderen op het gemeentehuis van Velsen, waarbij namens de bedrijfsdirectie mede aanwezig was de heer J. H. Smidt van Gelder Jr. Burgemeester mr. M. M. Kwint heeft met enkele hartelijke woorden de jubilaris medegedeeld, dat hem de Koninklijke onderscheiding met de bronzen erc-mcdaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau was ten deel gevallen, waarna de burge meester de versierselen op de borst van de jubilaris speldde. In tegenwoordigheid van de heren ir. R. v. d. Ende en W. J. Willems, respectie velijk bedrijfsingenieurs en chef van de papierfabriek, werd het gezelschap op het directiekantoor ontvangen door de heer Smidt van Gelder. Namens de directie heeft de heer Smidt van Gelder de jubilaris dank gebracht voor de langdurige trouwe dienst en de goede verdiensten voor het bedrijf in de functie van bobineur, welke taak al deze jaren door de heer Van Roon is verricht. De dank werd begeleid door de aanbieding van het vererend getuigschrift van de maatschappij voor Nijverheid en Handel en de grote zil veren legpenning, alsmede door de over handiging van de draagmédaille, behorend bij het zojuist verworven eremetaal. Mevrouw Van Roon kreeg een foto in lijst van haar man, gemaakt bij de uitoefe ning van zijn dagelijkse taak. Het huldeblijk van de directie bestond uit een enveloppe. Bovendien kreeg de jubilaris nog een schriftelijke felicitatie van de hoofddirectie. In het bedrijfskantoor In het bedrijfskantoor van de papier fabriek onderging de heer Van Roon, om ringd door vele personeelsleden, eveneens een hartelijke huldiging. De heer Willems getuigde van de trouw en de toewijding van de jubilaris. Hij dankte de jubilaris hier- Van de twee Castricumse voetbalclubs kwam alleen Vitesse '22 op haar terrein aan de Beverwijkerstraatweg in het veld, voor het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd tegen WFC uit Wormerveer. Het heeft Vitesse in deze ontmoeting niet mee gezeten. Er zijn vele goede scoririgkansen teniet gegaan en over het algemeen leed de voorhoede aan schotloosheid. Het eerste half uur kon de achterhoede van de thuisclub de vele en gevaarlijke aanvallen van de bezoekers nog afslaan, maar in de 31ste minuut bracht de WRC- rechtsbinnen de stand op nuléén. Enkele minuten later maakte dezelfde speler er nultwee van en hoewel Vitesse in de tweede helft meer aanviel, stelde de rechtsbuiten van de tegenpartij in de laat ste minuut de zege veilig (03). Bijna alle Castricumse lagere voetbal elftallen zijn Zondag in het veld geweest en over het algemeen zijn er mooie succes sen geboekt, hetgeen blijkt uit de uitsla gen. Vitesse '22: Vitesse jun. aHSV jun. a 81; SVA jun. bVitesse jun. b 26; Vitesse adsp. aPurmerend adsp. a 130; Vitesse adsp. bHSV adsp. b 52; St. Adelbert adsp. cVitesse adsp. c 11. CSV: CSV 2—SVW 2 4—1; CSV 3—Uit geest 3 3—0; St. Adelbert 2—CSV 4 3—1; CSV adsp. aBOL adsp. a 12. Vergadering. Ter bespreking van en kele huishoudelijke aangelegenheden zijn de leden-havenarbeiders aangesloten bij de Centrale Bond van arbeiders in het Transportbedrijf opgeroepen voor een ver gadering op Donderdagavond 19 November in het bondsgebouw aan de Zuid-Zijde. Nu varen. In ons blad van Zaterdag was vermeld, dat de Abraham naar zee zou vertrekken. Dit was niet juist. De Abra ham was op de scheepshelling geplaatst, omdat wegens werkzaamheden aan de schroef de trawler van schipper v. d. Plas een prop in de schroefas had gekregen. De prop is verwijderd en de schroefwerkzaam- heden zijn klaar. De trawler kwam Zater dag weer in de vissershaven, en kan nu varen. IJzer smeden als het heet is. Twaalf loggers van Katwijk en de Martenshoek (IJM 283) zijn dit weekeinde binnen ge komen met Hollandse-nieuwe. Zwaar be laden met haring en de vleet aan dek om broeiing in het ruim te voorkomen, werden de loggers in de nacht van Zondag op Maandag bevrijd van de zware last haring. Uit Katwijk komen dan arbeiders per autobus naar de Zuid-Zijde en laden de haring in schuiten. De lege tonnen gaan weer onder de luiken. Vanmiddag ver trekken de loggers voor een nieuwe reis naar de Engelse Wal. Havenvaria. In de vissershaven ligt wegens motormoeilijkheden stil de RO 3, De Albatros (IJM 277), welke kotter in de stormnacht van 1 Februari het slacht offer werd van een grote vernieling, ligt nu aan de Tegelmarkt. Aan het herstel dezer kotters is bijna nog niets gedaan. De VIOS (IJM 52) is geheel achteraan naast het oude dok gelegd. De twee Duitse kotters, die ter verbouwing naar IJmui den zijn gekomen, zijn voorlopig naast de Rex (IJM 228) afgemeerd. De Rex ligt voor een motormankement stil. Marktprijzen. Gr. tong 4,80-4,20, grm. tong 3-2,75, kim. tong 2,70-2,60, kl. tong I 1,90-1,76, kl. tong II 1,56-1,45, tarbot I 2,85-2,70 per 1 kilo. Kl. schol I 46, kl. schol II 41-21, v. haring 14,50-12, wijting 29-16, kl. rode poon II 14,50 per 50 kilo. Marktaanvoer. 90 kisten tong en tar bot, 141 schol, 1923 haring, 41 wijting, 5 poon. Totaal 2200. Aanvoer op Urk. Door 10 vaartuigen werd Vrijdag aan de Gem. Visafslag aan gevoerd: 2050 pond snoekbaars 50 tot 52 cent, 84 pond baars 64 tot 60 cent en 321 pond voorn 7 cent, alles per pond. voor; ook omdat hij voor jongeren een goede leermeester en voor de collega's een goed kameraad is geweest. Voor het personeel maakte de heer J. Buurtsma zich tot tolk onder aanbieding van een enveloppe, waarbij mevrouw Van Roon in de hulde deelde door de aanbie ding van een fleurige plant. In de woning aan de Van Diepenstraat, waar behalve een mooi bloemstuk van de directie vele geurige bloemen waren, mocht de familie Van Roon nog vele persoonlijke gelukwensen in ontvangst nemen. Kijk Uit in competitie Voor de competitie van de NHSB werd deze week niet gespeeld en bij de schaak club Kijk Uit is een flink aantal partijen voor de onderlinge competitie afgewerkt. In groep I behaalde Rijke zijn eerste over winning ten koste van Kraaienoord, die een zeer goede positie verkeerd beoordeelde en prompt mat werd gezet. De Haas wist een punt aan zijn totaal toe te voegen door van Kostemaker te winnen, Aarsen wist Gordijn niet te weerstaan en boekte zijn eerste nederlaag. Wijdoogen moest in het eindspel in Lanser zijn meer dere erkennen, terwijl de partij Stalsv. d. Plas verdaagd werd in een iets betere stel ling voor laatstgenoemde, hoewel Stals zeker niet verloren staat. Volgende week wordt er weer een bonds wedstrijd gespeeld: het tweede tiental van Kijk Uit komt in actie, ditmaal tegen Bloe mendaal II. Reeds is er een partij vooruit gespeeld en deze is in remise geëindigd. Maandagavond worden er nog twee ge speeld, dit op verzoek van Bloemendaal. Waarna de wedstrijd verder in het speel lokaal van Bloemendaal gespeeld woi'dt. IEV viert vanavond feest De R.K. Sportvereniging IEV geeft van avond in het Kennemer Theater te Bever wijk haar jaarlijkse feest voor de leden en donateurs. Er wordt een cabaret-program ma uitgevoerd onder de titel „Dat zit wel goed", waarin behalve de IEV-amuse- mentskern medewerken de goochelaar Fantasio en de kunstfluiter Jan Tromp uit Amsterdam. Van het Suomi-bestuur heeft de heer E. v. d. Werf vervolgens wat verteld over de geschiedenis van de Velsense athleticclub. Nat dit wat officiële gedeelte hebben de Suomi-jongeren zich kostelijk vermaakt met verschillende gezelsehaps- en team- spelen, waaronder tafeltennis, voetbalspel, biljarten, speerwerpen, afgewisseld met andere leuke attracties, die de bijeenkomst een zeer gezellig karakter gaven. Door een commissie uit het personeel van de dienst voor de Volkshuisvesting zal Donderdag in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan voor dit personeel en anderen een filmavond met uitgebreid programma worden gegeven. Van het programma zullen voor de pauze films met betrekking tot het bouwen en het huisvestingsprobleem worden vertoond en daarna draaien verschillende kleuren films, onder anderen „Trooping the co lour", „Steps of the ballet" (ballet van Sadler Wells) en een muziekfilm met de Amerikaanse pianist Jan August. Hockey in Beverwijk Het is het eerste heren hockeyelftal van DEM vandaag niet gelukt in de wedstrijd tegen Amsterdam de punten thuis te houden. Een beter spelend elftal van Amsterdam wist voor de rust een 01 voorsprong te nemen. Na de rust ging het beter maar doel punten bleven uit. Vele aanvallen liepen dood op buitenspel. Amsterdam is door deze overwinning gelijk gekomen met DEM. Het wordt nu voor DEM oppassen want ze heb ben nu gemerkt dat zij nog geen kampioen zijn. Het derde elftal speelde een rommelige wedstrijd tegen Hermes en gingen roemloos ten onder met 05. De andere elftallen had den een vrije Zondag. ADVERTENTIE Hagelingerweg 134 Dennenstraat 12 IJr Santpoort ïuiden-Oost Tel. 8930 Tel. 6200 Arie van Oosten is een „gewone" IJmuidense jongen van veertien jaar. Toen Herman van der Horst met de voorbereidingen voor een nieuwe film over de trawlvisserij begon, zocht hij een kind, dat door het verhaal van deze documentaire heen zou kunnen wandelen als een van de vele IJmuidense jongens, die hun hart aan haven en visserij hebben verpand. Arie van Oosten beantwoordde aan dit doel en dus komt Arie binnenkort op het witte doek als een der hoofdpersoontjes in deze nieuwe film, die nog steeds geen officiële titel heeft, maar die voornamelijk op de trawler „Tzonne" is opgenomen. De cinéast is bezig met de laatste geluidsopnamen en de montage van de film. die wellicht tegen het eind van dit jaar in première komt. De film is ver vaardigd in opdracht van het Bedrijfschap voor visserijproducten en andere instanties. Het eerste- en tweede herenelftal van Strawberries speelden Zondag tegen elf tallen van de vereniging Laren in wed strijden voor de HTCC-beker en de J. D. Treslingbeker. In de ontmoeting tussen Laren II en Strawberries I namen de gastheren de lei ding, die dooi" E. Brommer echter nog voor rust te niet kon worden gedaan. In de tweede helft maakte W. van Offenbeek het tweede doelpunt voor Strawberries, dat beslissend zou zijn voor deze wedstrijd en waardoor Strawberries in de volgende be kerronde wordt geplaatst. Het tweede elftal van de Velsense hockeyers sond bij rust gelijk (een-een) in de ontmoeting tegen Laren III. Straw berries had door F. Pronk de leiding ge nomen, waar tegenover ook Laren een doelpunt stelde. J. A. P. van de Boogaard en J. van de Neut. maakten echter aan alle twijfel een einde door in de tweede helft ieder een doelpunt te maken. Beide partijen kenmerkten zich door een felle, maai' prettige strijd. In de Onderbond werden twee wedstrij den gespeeld. Het vierde elftal won met een-nul van Saxenburgers op het terrein aan de Kleverlaan. HBS VII moest op eigen terrein met tien-een de meerdere erkennen in het vijfde elftal van Straw berries. De resultaten van de in die afde ling gehouden dameswedstrijden waren een verloren en gewonnen wedstrijd, beide met grote cijfers. Alliance verloor op eigen terrein met acht-drie van Strawberries IV en BDHC VII won in Bloemendaal met maar liefst tien-nul van Strawberries V. Van de vier op Zaterdagmiddag vastge stelde jeugdwedstrijden werden er drie afgelast. De enige gespeelde wedstrijd was die bij de jongens tussen Alliance-c en Strawberries-b. Het resultaat was een ge lijk spel van één-één. Voor Eeohtrop waren alleen vastgesteld enkele wedstrijden voor de elftallen die in de Onderbond Noord-Holland spelen. Eechtrop IV bij de heren won met twee-een van Alkmaar; bij de dames werd een ne derlaag van zes-nul tegen Kraaien geleden. Door ombespeelbaarheid van het veld te Warmerveei', ging de wedstrijd van Kraaien III tegen Eechtrop V niet door. Met drie-een won het derde elftal de uit wedstrijd tegen de Alkmaarse Terriers. Zaterdag won het jongens a-eftal in Bloemendaal met twee-een de wedstrijd tegen HBSa. MAANDAG 16 NOVEMBER IJMUIDEN Nutsbibliotlieek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. Thalia, 20 uur, „De laatste grens". Rex, 20 uur, „Vergeten patrouille". DINSDAG 17 NOVEMBER IJMUIDEN Toneelver. „De Plankeniers", 20 uur, Thalia, toneeluitvoering. SANTPOORT Toneelver. „Jan van Dommelen", 20.15 uur, Zomerlust, toneeluitvoering.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 3