Nieuwe Vondelschool kweekplaats voor mensen Douwe Egberts Waardige jubileum-viering van Volksonderwijs in Beverwijk Velsen V erkeersonge vallen tijdens weekeinde Monus voor Alcura' Aan de Zweedseiaan Jaartallenen tafels op de tweede plaats Fleurig begin der jubileumviering Castricum Vanmorgen in de Vishal Heemskerk Luidsprekers tabalc ^Wolken nan. genot" 6 Onderwijstoestanden in Nederland verre van ideaal M arionettentheater Kinderen speelden met munitie St. Petrus' zilveren feest Naar Castricum beroepen Scheepvaart Hoofdprijzen Staatsloterij Velleman koopt! Nou heb ik voor elke werkman wat R. WONING VEEL GELD MAANDAG 16 NOVEMBER 1953 Zaterdagavond zijn in het Kennemer Theater vele warme en gemeende woorden gesproken op het feest, dat ter ere van het zesde lustrum van de afdeling Beverwijk van „Volksonderwijs"' is gehouden. Voor een talrijk publiek de zaal was tot de laatste plaats bezet werden de heren J. Visser en A. Schaap gehuldigd en benoemd tot lid van verdienste der vereniging. De heer Visser is van de oprichting af bestuurs lid geweest en de heer Schaap heeft gedurende 27 jaar een bestuursfunctie vervuld, maar hij moest dit werk tenslotte om gezondheidsredenen opgeven. Westen werd in beide gevallen door enige Ongerustheid over te grote klassen Op verzoek van het bestuur, dat in de bloemen werd gezet., werd deze avond door iedere spreker slechts een kort felicitatie- woord uitgesproken. Namens het hoofd bestuur van Volksonderwijs sprak de heer Y. J. Reitsma, gevolgd door de heren S. van Brakel, G. L. M. de Mol en D. Dangermond. Zij deden hun woorden vergezeld gaan van prachtige bloemstukken. Hierna beklom dc heer G. L. M. de Mol voor de tweede maal het toneel, nu namens het hoofdbestuur dei- Nederlandse Onderwijzersvereniging. Spre ker wees erop dat 't onderwijs in Nederland in groot gevaar is; alle strijders in de on derwijswereld zetten alle zeilen bij om de zaak goed te laten lopen, maar van de zijde der regering is er te weinig belangstelling voor de onderwijsmoeilijkheden. In dit verband wees spreker erop dat in de laat ste troonrede slechts met een enkele zin snede over het onderwijs was gerept. Spre ker toonde zich verheugd over de stichting van de nieuwe school in Beverwijk, maar noemde het verontrustend dat er klassen in het land voorkomen met een leerlingen tal dat ver boven het verantwoorde aantal ligt. Volgens de statistieken zijn er 1411 leerlingen in Nederland, die in klassen van 60-64 leerlingen zitten; 10.975 in klassen van 55-59: 212.206 in klassen van 45-49 en 294.191 leerlingen in klassen van 40 tot 44 leerlingen. Deze cijfers, die de grootste zor gen baren, worden wat Europa betreft slechts overschreden door Spanje en Por tugal. De heer De Mol drong er op aan dat ieder der aanwezigen zou deelnemen aan de demonstratie-vergadering,die over veer tien dagen in Utrecht zal worden gehouden. Het begon in een gracht Met deze toespraak sloot het officiële deel van de avond en was het de Velser H.B.S. Vereniging die het blijspel in drie bedrijven „Het begon in een gracht" op voerde. De bekende persoonsverwisseling, die vaak als thema voor het blijspel wordt gebruikt, is ook in dit overbekende verhaal de oorzaak, dat de leden van Volksonder wijs een vrolijke avond hebben gehad. De jeugdige toneelspelers wisten met enthou siasme en overtuiging de verschillende rol len uit te beelden en speciaal Rund Haak als Willem Zorgvliet verdient een woord van waardering voor zijn goede spel en uitmuntende mimiek. Een gezellig bal onder leiding van Dick Heemskerk besloot tenslotte dit jubileum feest. Het dertigjarig bestaan van de afdeling Beverwijk van de vereniging „Volksonder wijs" werd Zaterdag op een feestelijk- toepasselijke wijze gevierd in het Kenne mer Theater, waarbij de twee jeugdvoor stellingen 's middags een buitengewoon gelukkige inzet vormden. Hiervoor was Bert Brugmans' vermaarde Marionetten theater geëngageerd,dat voor deze gelegen heid een tweetal opvoeringen van het nieu we poppenspel „Buffalo Bill" verzorgde. Deze vermakelijke historie uit het- Wilde honderden kinderen met een luidruchtig enthousiasme gadegeslagen. Hoewel de pa rodistische strekking van deze originele visie op dc revolverhelden-vcrhalen hun waarschijnlijk nog is ontgaan, bleef er toch voldoende reden tot amusement. Misschien juist, doordat zij deze historie van prairie- dieven, cowboys en Indianen voor volle ernst hebben opgenomen. Wij zijn al eens eerder in de gelegenheid veweest onze oprechte bewondering uit te spreken voor het artistiek hoge niveau, waarop Bert Brugman zijn marionetten theater weet te brengen. Hij geeft zijn pop pen een geheel eigen karakter, waarbij elk figuur een juweeltje op zichzelf vormt. Uit alles spreekt de fantasie van de ont werper, die zijn artistieke neigingen ge heel in dit kleine sprookjesdomein uitleeft. Zijn spel is waarlijk bewonderenswaardig van visie, originaliteit, ontwerp en afwer king. Hoewel bijna alle poppen een sterk carricaturale inslag hebben verkregen, wordt de toeshcouwer toch onmiddellijk onder de bekoring van dit charmante schouwspel gebracht, zodat hij zelfs al spoedig is geneigd het vertoonde als reali teit te aanvaarden. Deze indruk wordt nog versterkt door de verbluffend knappe tech niek, welke bij de beweging der figuren wordt toegepast, hetgeen de illusie van dit theater niet weinig verhoogt. JAN VAN DAM. Bij het havenkantoor op het sluiseiland is Zaterdagavond een beschonken wande laar, die onverhoeds de weg overstak, aan gereden door een wielrijder. De politie bracht de man, die aan het gelaat gewond werd, per radio-auto naar huis. Op de Koningsweg' in Velsen-Noord raakten diezelfde dag een wielrijdster en een motorrijder met elkaar in conflict, doordat de dame, op de splitsing met de Smidt van Gelderstraat, de motorrijder geen voorrang gal". Met schaafwonden aan het gelaat en een gebroken boventand moest de dame, de 33-jarige E. R. naar huis worden gebracht. Haar tegenpartij viel maar liep geen letsel op. Bij de Biezenweg slipte Zaterdagmiddag een auto in de bocht van de Hagelingerweg, toen de bestuurder af moest remmen voor een tegemoetkomende wagen. Zijn auto slipte en botste op de ander, waardoor beide wagens vrij ernstig beschadigd wer den. Gevaarlijk spel In de Heerenduinen betrapte een surveil lerende agent een ploegje jongens bij een zeer riskant vermaak. Zij probeerden met stenen gevonden karabijnpatronen tot ont ploffing te brengen, wat al een paar keer wonderwel was gelukt. Toen de agent naderde, maakten de knapen, dat zij weg kwamen, maar zeven hunner tussen 8 en 12 jaar zijn later achterhaald. De kinder politie zal het appeltje verder met hen schillen. Pantservuist onschadelijk gemaakt Zondagochtend werd op het IJmuidense strand bij de Zuidpier een pantservuist ge vonden. Het gevaarlijke oorlogssouvenir is onmiddellijk door de bevoegde autoriteiten onschadelijk gemaakt. Filmvoorstelling voor Ouden van dagen Door de directie van het Luxor-theater wordt op Woensdagmiddag 18 November aan de ouden van dagen een gratis film voorstelling geboden. Vertoond zal worden „Sterren stralen overal". Nederlandse Blindenbond houdt propaganda-avond Door de Nederlandse Blindenbond wordt op Vrijdag 20 November in het Kennemer theater een propagandaavond gehouden, waarop de film „Eén van ons" naar een novelle van Willem Kramer zal worden vertoond. De heer J. v. d. Berg zal een propagan da- toespraak houden en verder werken aan deze avond mede: het Doopsgezind zangkoor van Beverwijk onder leiding van de heer H. van Dijk en Thierry van Driest, piano. In onze kinderjaren moesten wij genoe gen nemen met de overbekende belevenis sen van Roodkapje, Sneeuwwitje en andere bekende sprookjesfiguren, wanneer wij door onze ouders op een kindervoorstelling werden gefuifd; de moderne jeugd is deze eenvoudige charme blijkbaar zo langza merhand ontgroeid en doet het met niet minder dan maanraketten, atoom revolvers en andere technische wonderen. Dit kwam Zaterdagmiddag wel bijzonder duidelijk tot uitdrukking in het Rex Theater te Vel sen, waar het Nederlands Jeugdtoneel on der auspiciën van „Alcura" een vrijwel geheel met jeugdig publiek gevulde zaal op de sensationele avonturen van „Monus, de man van de maan" onthaalde. Deze hoofdfiguur uit het bekende hoorspel van A. D. Hildebrand mag zich ongetwijfeld in een grote populariteit verheugen, zodat het alleszins verklaarbaar is, dat zijn jonge bewonderaars een dankbaar gebruik heb ben gemaakt van deze gelegenheid per soonlijk met dit onderaardse wezen kennis te maken. Dit geschiedde door middel van Jack Bess' toneelbewerking, welke met een on miskenbare handigheid tot stand gekomen is. De spectaculaire feiten werden herhaal delijk door komische intermezzo's afgewis seld, zodat er ook voor de kleinste toe schouwers, die zich uiteraard nog geen be grip van de interplanetaire handeling kun nen vormen, meer dan voldoende aanleiding tot vermaak bestond. Het was daarbij ver heugend, dat de acteurs niet al te opzette lijk en gewild komisch deden, doch een tamelijk serieuze opvatting van hun taak demonstreerden. Monus werd zelfs bepaald geestig getypeerd, zodat ook de volwassen toeschouwers aan hem nog enige genoeg lijke momenten hebben beleefd. Maar vooral de jeugd reageerde gul op de ont moeting met Monus. maarschalk Granatos en Sientje, de werkster, zodat hier voor „Alcura" een onmiskenbaar succes kan worden gesignaleerd. Zaterdagmiddag is onder grote belang stelling door Beverwijks wethouder van Onderwijs, de heer W. Niesten, dé Von delschool voor openbaar lager onderwijs aan de Zweedseiaan officieel geopend en overgedragen aan het hoofd, de heer S. van Brakel. Bij deze overdracht waren aanwe zig burgemeester mr. H. J. J. Scholtens, de beide wethouders W. Alberda en E. Gerritse, de inspecteur van het onderwijs in het district Alkmaar, de heer G. G. C. Vernooy, diverse schoolhoofden alsmede verschillende autoriteiten uit het openbare leven in Beverwijk. Ontvolking van het centrum De wethouder van Onderwijs vertelde in zijn openingsrede allereerst dat de oude Vondelschool aan het Moensplein door de gedeeltelijke ontvolking van het centrum van Beverwijk en de uitbreidingen aan de rand der stad een kwijnend bestaan leed. De scholen, die in het oude centrum min of meer op een kluitje staan, zullen over de nieuwe stad verspreid moeten worden: de Vondelschool is als eerste naar een nieuwe stadswijk overgeplaatst. Het leer lingental der school bedraagt momenteel 222. De oude school is echter niet over bodig, aangezien twee lokalen door de Noorderschool in gebruik zullen worden genomen en ook de Emmaschool meer ruimte behoeft. Voorts vertelde de wethou der dat de volautomatische centrale gas- verwarming door de heer R. J. Vos, direc teur van het Gemeentelijk gasbedrijf was uitgewerkt. Met dank aan allen, die aan öe totstandkoming van dit gebouw hebben medegewerkt, verklaarde hij de school voor geopend. Hierna stond de inspecteur van het on derwijs, de heer G. G. C. Vernooy, op om zijn vreugde over de bouw van de school kenbaar te maken. Hoofdzaak noemde hij de school als hulpmiddel om mensen te kweken waar men op aan kan, het uit het hoofd kennen van jaartallen vond spreker van ondex-geschikter belang. In dit verband juichte de inspecteur het toe dat op de nieuwe Vondelschool de milieus, waaruit de kinderen koment, meer uit elkander lig gen dan bij de oude het geval was, zodat de leerlingen elkaar boven een bepaald niveau uit zullen kunnen heffen. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Beverwijkse R.K. Vereniging van kleinhandelaren in groente en fruit „St. Petrus" is Zondagmorgen in de kapel van het St. Jozef rustooi'd een Mis opgedragen door rector R. L. M. van Ginkel met assis tentie van de kapelaans J. J. Tulp en G. P. Keukens. Na afloop hiervan zette men zich in het K.S.A.-gebouw aan een gezamenlijk ontbijt. Tijdens deze maaltijd zijn vele waarderende woorden gesproken. Aller eerst door de eerste geestelijke adviseur rector Van Ginkel, waarna de voorzitter, de heer J. Baltus, de gelegenheid te baat nam om twee oud-bestuursleden, de heren G. Hoogland Sr. en A. Beentjes het ere lidmaatschap aan te bieden. De bondsvoorzitter, de heer P. v. d. Meij, sprak waarderende woorden jegens St. Petrus en de secretaris, de heer G. Hoog land jr., nam de gelegenheid te baat, de voorzitter, de heer J. Baltus te huldigen en hem een horloge aan te bieden; ook de voce-voorzitter, de heer C. Piel, ontving een cadeau. Annexatie Blijkens de speeches werd door de bondsvoorzitter, de heer P. v. d. Mey, die tevens afdelingsvoorzitter is van de hoofd stad, schertsend opgemerkt dat Beverwijk straks best door Amsterdam geannexeerd zou kunnen worden. Wethouder W. Vessies, die ook tegen woordig was, sprong direct voor Beverwijk in de bres en merkte snedig op dat Am sterdam zich maar rustig moet houden. Want nu het misschien helemaal geen hoofdstad meer blijft, hebben de IJmon- den zo langzamerhand plannen om Am sterdam in de streek op te nemen. Burgemeester mr. K. J. J. Scholtens fe liciteerde de leerkrachten en sprak de hoop uit dat de geest tussen hen en de leerlingen prima zou mogen blijken te zijn, zodat de zorgen van het gemeentebestuur ruim schoots daardoor beloond zouden worden. Overdracht aan het hoofd Nadat namens de ouderraad de heer H. Jonkman en namens de gezamenlijke schoolhoofden, de heer G. L. M. de Mol hun felicitaties hadden overgebracht, dx-oeg wethouder W. Niesten de school officieel aan de heer S. van Brakel over onder de woorden: „Namens het gemeentebestuur stel ik deze school onder uw leiding tot verheffing der jeugd en tot heil der be volking". De heer Van Bi-akel antwoordde daarop alles te zullen doen wat in zijn vermogen lag tot bloei van de school. Hierna werd het schoolgebouw bezich tigd, waarin in het handenarbeidlokaal annex bioscoopzaal met behulp van het nieuwe projectieapparaat enkele licht beelden van de Koninklijke Familie wer den vertoond. Overwinningen voor C. Bennes W. Uhl Op de laatste gehouden wedstrijdavond van de Castricumse schaakclub De Pion hebben de heren C. Bennes en Werner Uhl, door ovex-winningen op respectievelijk S. van Weeren en P. Bouwen, hun voorsprong vei'gx'oot. In afdeling b speelde de jonge schaker B. Schlosser tegen de ongeslagen leider D. Keetbaas, een even spannende als mooie partij. Het resultaat was voor Schlosser een verdienstelijke remise. De hex-en J. Rozing en li. Hoeksti-a deel den eveneens de punten waardoor zij bei den hun eerste verliespunt boekten. P. Beekman zoi'gde voor een verrassing door Bos te verslaan. De overige uitslagen zijn: Walter Uhl-L. J. Born, remise; J. van Ra- venzwaai-Th. de Smalen 0-1; P. Kerstend- P. Zwart 0-1; A. Kortekaas-notaris A. van Cranenburgh 0-1; H. Hoogervoorts- J. Lute 1-0; H. Niemeijer-arts A. de Jongh 0-1. Na een gehouden gemeentevei'gadering heeft de kerkeraad van de Gerefoi-meerde Kerk te Castricum, bij acclamatie ds. E. J. Nijhuis, gereformeerd predikant te Val kenburg (Zuidholland) bei'oepen. Er zijn vannacht voor de lossing ge komen de Mary (1800 kisten Kanaal haring), de SCH 27 met 400 haring van de Engelse wal, de KW 7 met ecixzelfde vangst en de KW 57 met 200 kisten walharing. Met. verse vis verschenen de Klaas Wijker (180 schelvis, 70 gul en kool, 50 varia, 440 ixxakreel, 30 wijting, 35 radio en 50 stuks stijve kabeljauwen), de Allan Water (230 schelvis, 40 gul en kool. 20 varia, 420 ma kreel, 5 wijting, 15 radio en 15 poon), de Eli (640 schelvis, 40 gul en kool. 20 diver sen. 220 makreel, 80 wijting, 70 radio, 30 stijve) en de Annie (IJM 14) met 130 schelvis, 40 gul, 150 makreel en 5 diversen. Vier Noordloggers en 23 loggers en kotters van de kust zorgden voor een grote variatie plat- en fijnvis. De haring uit het Kanaal deed van morgen van ƒ14 tot ƒ15; die van de En gelse wal gold van 15 tot 16. Makreel deed naar gelang van de kwaliteit tussen de ƒ18 en ƒ21. België was vanmorgen „dol" op de dikkoppen: de kisten deden Ï85 tot 200 en de regels van 110 tot 135. Ook grote schelvis verdween „naar oixze Zuiderburen voor 60 tot 65, terwijl zelfs de grootmiddel werd opgekocht voor 55 tot 60. Het binnenland was eveneens graag: klein middel schelvis maakte 40, pennen ƒ35, braad 27—30, wijting 25—30, grote gul van 55 tot 60, middengul 50 en torsen 30, zwarte kool tenslotte haalde de 85. Schol II haalde de 40, voor knappe drietjes is ƒ32 betaald en de uivertjes haalde van 22 tot 27 binnen. Ook de tong is duur geweest: 4 voor de lappen, 2,60 voor de grootmiddel en kleinmiddel 2,40, terwijl tong I 1,75 en tong II 1,50 deed. Voor morgen komen de Sumatra met 1600 haring, de Tzonne met 1000 haring en de Gelria met 470 makreel. 30 haring, 130 schelvis, 10 wijting, 90 gul en kool, 40 radio, 20 varia en 100 stijve, de Polderman met 225 makreel, 10 haxing, 250 schelvis, 130 radio, 70 wijting, 25 diversen, 60 gul en 70 stijve. Voor Woensdag zijn bekend de Claes- je, de Vikingbank (775 kisten, 200 stijve) en de Van Hattum (800 kisten en 500 stijve) VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 15 op 16 November Vleet: KW 50 40 k.; KW 19 20 k.; KW 43 17 k.; KW 170 34 k.; KW 85 70 k.: KW 3 25 k.; KW 97 20 k.; KW 14 50 k.; KW 16 15 k.: KW 73 100 k.; KW 22 20 k.; KW 175 1 k,; KW 54 50 k.; KW 20 17 k.; KW 29 5 k.; KW 39 17 k.; KW 40 20 k.; KW 49 20 k KW 74 10 k.; KW 78 10 k.; KW 151 30 k.; KW 37 17 k. Uit halve vleet: KW 123 5 k.; KW 65 10 k.; KW 44 20 k.; KW 163 56 k.; KW 2 15 k.; KW 48 30 k.; KW 83 13 k.; KW 86 100 k.; KW 144 50 k.: KW 75 10 k. Nog halen: KW 3 30 k. nog 40 n.; KW 25 60 k.: nog 15 n.; KW 138 75 k. nog 14 n KW 67 120 k. nog 30 n. Gemiddelde vangsten: vleet 34 kantjes. R.K. bouwvakarbeidersbond binnenkort 35 jaar De afdeling Heemskerk van de R.-K. Bouwvakarbeidersbond zal op 11 Maaxk 1954 het vijfendertigjax-ig bestaan hei-den ken en tijdens de in, het K.S.A.-gebouw gehouden vei'gadering werd een commissie benoemd, die een feestavond zal organise ren, welke zal bestaan uit een „boei-enbrui- loft". De voorzitter, de heer J. Nijman deelde mede dat er een ontwikkelingscursus wordt gehouden, waarvoor een goede belangstel ling bestaat. Hij zette het belang van deze cursussen uiteen en wekte de aanwezigen op hieraan deel te nemen. Aan het St. Nicolaas-comité van de K. A. B. zal een subsidie woi'den vex-stx-ekt en d.e voorzitter van dit comité, de heer M. Kunnen deelde mede dat dit jaar nog één kindermiddag wordt gehouden, maar in 1954 zullen dit er twee moeten worden, daar men dan de oudei-s in de gelegenheid wil stellen, dit feest mee te maken. Katholiek Vrouwengilde stelde programma samen De afdeling Heemskei-k van het Katho liek Vrouwengilde heeft tijdens de gehou den vergadering het volgende programma voor het komende seizoen samengesteld: Op 19 November zal in zaal Dam door de fii-ma Van Houten een filmavond worden aangeboden. In December volgt een Kerst avond waarop mevrouw Boudens-van Heel een toespraak zal houden. Tevens wordt in deze maand een kindei-feest gehouden. Pater Helmei-s spreekt op 14 Januai-i over de opgroeiende jeugd en de jaarlijkse feestavonden worden gehouden op 10 en 11 Februari. In de maand April zal de jaarvergade ring worden gehouden en in Mei tenslotte vinden enige excursies plaats. 4e klasse, le lüst ƒ5000: 18160 21209 ƒ1000: 5717 10864 14680 14834 15663 17518 18807 20359 400: 7445 8844 13512 200: 1368 1411 2037 2706 3896 4128 5197 7894 8132 8462 9317 9655 13022 13085 13233 14749 15011 15222 16120 16755 17916 20694 20897 21387 21743 Abbekerk, 13 Aden. Antonio, 13 v. Plad.iu Soerabaja. Alcyone, pass. 13 Finisterre n. Recife. Aludra, 13 v. St. Vincent n. Antwerpen. Aldabi, 13 v. Montevideo n. Buenos Aires. Alderamin, 14 v. Aden n. Suez. Alnati, 13 v. Bahia n. Antwerpen. Amsteldijk, 13 te New Orleans. Amstelstad, 13 v. Bremerhaven n. Oxelosund. Argos, 14 v. Rotterdam n. Leixoes. Arundo, 13 v. Montreal n. Yokohama. Averdijk, 17 v. New York te Vlissingen verw. Aagtekerk, 15 te Suez. Aalsdijk, 14 v, R'dam 15 te Hamburg. Aard ijk, 15 te Antwerpen. Adi-nda, 14 te Singapore. Agatha, 15 v. Soerabaja n. Pladju. Akkrumdijk. 15 te Colombo. Alderamin. 15 Perim gepass. n. Suez. Algenib, 15 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Alhena, pass. 15 Noord-hinder n. Rio deJaneiro. Alkaid, pass. 15 Finisterre n. Antw. Amerskerk. 14 v. Genua n. Port Said. Amor, 15 te Alexandria. Ampenan. 14 v. Singapore n. Port Swettenham. Amstelpark, 15 100 m. NO. Ouessant. Annenkerk, 15 v. Penang n. Port Swettenham. Arendskerk, 14 v. Kobe n. Naguya. Axeldi.ik. pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Boschfontein, 14 te Genua. Bloemfontein, 15 145 m. Z. Dakar. Bonaire, 14 760 m. O.NO. Bardados. Borneo, 15 te Semarang. Boskoop, 15 te Curacao. Caltex Leiden, pass. 15 ZW. punt Kreta. Caltex Nederland, pass. 15 Kp. Bon n. Sidon. Caltex pernis, pass. 15 Casquets n. Sidon. Caltex The Hague, 15 v. Sidon te Rotterdam. Cirrus, 14 v. R'dam n. Atlantische Oceaan. Clavella, 15 v. Singapore n. Melbourne. Crcnenburgh, pass. 15 Vlissingen n. Riga. Dalerdijk, 13 v. Rotterdam te Londen. Dido, 13 v. Bilbao te Bordeaux. Elmina, 13 v. Freetown n. Monrovia. Esso Den Haag, pass. 13 Malta n. Antw. Enggano, 13 v. Antwerpen te Rotterdam. Eos, 13 v. Algiers n. Alexandrië. Eemland, pass. Finisterre n. Las Palmas. Eendracht, 15 te Patras. Erinna, 15 te Huil. Farmsum. 15 Panamakanaal verw. n. Shimizu. Felipes. 16 te Pulubukom. Groote Bee, 13 v. Le Havre n. Quebec. Gaasterland, 15 te Las Palmas. Gordias, 14 v. Amsterdam te Rotterdam. Heelsum, pass. 13 Ouessant o. Houston. Heemskerk, 13 te Antwerpen. Haulerwijk, 13 v. Casablanca n. Dakar. Hector, 14 v. Carthagena te Amsterdam. Hydra, pas. 14 Ouessant n. La Guaira. Hathor, 14 v. Katakolon n. Amsterdam. Indrapoera, 16 te Makassar. Jagersfontein. 13 te Antwerpen. Java, 15 te Colombo. Joh. v. Oldenbarnevclt 15 700 m. Z. Cocos eil. Karimun, 13 te Genua. Kota Baroe. pass. 13 Sabang n. PoiT Said. Karimun. 16 te Marseille verw. Kieldrecht. pass. 14 Str. Messina n. Port Said. Kota Agoeng, 15 v. Aden n. Djeddah. Kota Int-en, 14 v. Tj. Priok te R'dam. Lawak, 13 v. Bombay n. Cochin. Lekkerkerk, 14 te Karachi. Leersum, 15 New Orleans verwacht. Leopoldskerk, 13 te Mena el Ahmadi. Linge, 13 v. Dakar n. Le Havre. Lissekerk. 14 v. Basrah teBahrein. Luns, 13 v. Oran n. Huelva. Laertes, pass.15 Mimtkoy n. Penang. Laurenskerk, 15 v. Suez te Port Said. Lawak, 15 te Cochin. Lekhaven, 14 v. Buenos Aires n. Bahia Blanca. Leuvëkerk, 14 v. Genua n. Rotterdam. Lucita, 15 v. Heysham n. Ardrossan. Lekhaven, 14 v. Buenos Aënen shrdlucmfww Maasdam, pass. 13 Lands End n. Halifax. Manoeran, 13 te Hamburg. Mapia, 13 v. Soerabaja rt. Makassar. Maasland, 14 v. Montevideo te Buenos Aires. Macona, 14 te Panama verwacht. Myonia, 13 v. Rotterdam te Huil. Modjokerto, 13 v. Hamburg te Rotterdam. Madoera, 13 v. New York n. Casablanca. Meerkerk, 13 v. Lorenzo Marquez te Beira. Maasdam, 14 220 m. W.t.Z. Vaïentia. Malea, 16 te Singapore. Mariekerk, 14 v. Marseille n. Genua. Marisa, 15 v. Pladju te Singapore. Marpessa, 15 te Balikpapan. Mataram, 16 te Djibouti. Meliskerk, 15 v. Cebu n. Singapore. Mitra. 15 v. Okha n. Marmugoa. Molen-kerk. 14 v. Tange h. Zanzibar. Muiderkerk, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Notos, 114 v. R'dam n. Gibraltar. Nestor, 15 v. Paramaribo n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 15 100 m. Z. Kp. Sable. Nigerstroom, 15 te Dakar. Ondina, 14 v. Singapore te Pladju verw. Ovulo, 14 v. Punt a Cardon te Recife. Oranjefontein. 14 v. Kaapstad te Port Elizabeth Oranjestad, 14 te. Curacao. Papendrecht, 15 v. Gefle te Rotterdam. Phrontis. pass. 15 Vlissingen n. Amsterdam. Poelau Laut, 16 Suez verw. Pclydorus. 15 v. Aden n. Penang. Polyphemus, pass. 14 Gibraltar n. Port Said. Radja. pass. 13 Kp. Bon n. Beyi'outh. Rita, 15 v. Pladju n. Singapore. Roebiah, pass. 14 Min-koy n. Djibouti. Ror.do, 16 te Port Said. Rotti, 14 v. Djibouti n. Djeddah. Ruys, 14 v. Mauritius n. Lorenzo Marquez. Rijndam, 14 280 m. W.ZW. Bermuda. Saparoea, 12 te Colombo. Stad Dordrecht. 13 te Barcelona. Stad Maassluis, 13 v. Narvik n. Middlesbro. Sunetta, 13 v. Hongkong n. Miri. Salland, 14 v. Buenos Aires te Montevideo. Sheratan, 14 v. Philadelphia te Puerto La Cruz verwacht. Stad Maastricht. 13 v. Huelva n. Sluiskil. Stad Arnhem, pass. 14 Vlissingen n. Hamburg. Stentor, 13 v. Amsterdam n. West Indië. Saroena, 16 te Singapore. Scherpendrecht, 15 te Santos. Schie. 14 v. Middell. Zee te Rotterdam. Sibaiak, 15 340 m. W.t.N. Minikoy. Sloterdijk. 16 te Antwerpen verw. Talisse, 13 te Amsterdam. Triton, 14 v. Philadelphia te Punta Cardon. Trompenberg, pas. 13 Miami n. Houston. Tiba, pass. 13 Kp. Frio n. Rotterdam. Tabinta, 15 te Tj. Priok. Tarakan, 14 v. Halifax n. Boston. Temate, pass. 14 Guardafui n. Port Said. Thalatta, 14 v. Suez n. Djibouti. Tomini, 14 te Port Said. Ta ra, 16 Rio de Janeiro verwacht. Utrecht, pass. 14 Gibraltar n. Liverpool. Winsum, 12 te Muni. Westland, 13 v. Ilheus n. Las Palmas. Waterland, 14 v. Las Palmas te Amsterdam. Waterman, 15 300 m. W. Vaïentia. Westerdam, 14 v. New York n. Rotterdam. Willem Barendsz, 15 te Curacao. Willemstad. 15 v. Dover n. Antwerpen. Wonogiri, 14 v. Antwerpen te Rotterdam. Wiel-d recht, 15 op de Weser n. Einswarden. IJsel, pass. 14 Gibraltar n. Hamburg. Zaan, 14 v. Amsterdam n. Gefle. Zeeland (SSM), 14 v. Kiel n. d. Tyne. Zeeland (KRL), 14 te Genua. Zonnewijk, 16 te Lorenzo Marquez verw. Zuiderkruis, 16 165 m. ZW. Kp. Palmas. Schepen met. passagiers, repatriërendeil en emigrerenden Aldabi, 14 v. Rotterdam te Buenos Aires verw. Alhena, 13 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alnati, 14 Bahia verw. Bloemfontein, 26 v. Kaapstad te A'dam verw. Bonaire, 17 Barbados verwacht. Boschfontein, 14 te Genua. Boskoop, 13 te La Guaira. Cottica, 17 Plymouth 19 Amsterdam verw. Groote Beer, 20 Quebec verwacht. Indrapoera, verm. 1 Dec. v. Djakarta n. R'dam Jagersfontein, verm. 19 v. Amsterdam n. Oost- Afrika. Joh. v. Oldenibarnevelt, 26 v. Sydney te Aden verwacht. Maasdam, 19 v. R'dam te Halifax 21 N. York verwacht. Nieuw Amstei-dam. vertr. 14 v New York naar Rotterdam Noordam, vertr 21 v. Rotterdam n. New York Oranje, vertr. 20 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Oranjefontein 16 East London verw. Oranjestad, 22 v. Amsterdam te Cristobal verw. Rijndam, 16 v. St. Thomas te New York verw. Sibajak, 17 Colombo verwacht. Waterman, 17 v. Quebec te Amsterdam verw. Westerdam, vertr. 14 v. New York n. R'dam. Willem Ruys, vei'tr. 18 v. Tj. Priok n. R'dam. Willemstad, 17 Plymouth 20 A'dam verw. Zuiderkruis, 20 Las Palmas verwacht. KLEINE VAART Aaltje, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Al-bergen, 14 te Westonpoint. Anna b, 13 v. Sete te Cardiff. Arnoudspolder, vertr. 114 v. R'dam n. Antw. Audacia. 14 te Calais verw. Barracuda, vertr. 14 v. R'dam n. Weslevik. Beekbergen, 14 v. Spezia n. Barcelona, Bernisse, 13 v. Leixoes n. Casablanca. Bornriff, vertr. 14 v. Rotterdam n.Rouaan. Bree Helle, vertr. 14 v. London n. R'dam. Bab-T, 13 Brunsbüttel gepass. naar Ostrand. Coolsingel, 15 v. Cardiff te R'dam verw. Cornelia, b II, 13 dwars Burlings n. Belfast. Corrie b, 15 Malta verw. n. R'dam. Deni, 14 15 m. O. Startpoint. Driebergen. 14 v. Civita Vecchia n. Bona. Erebus, pass. 13 Vlissingen n. Oporto. Ferocla, 13 v. Southampton te Glasgow. Fiducia, 14 v. Antwerpen te Londen. Frans, 16 v. Rotterdam te Oslo verw. Harold, 16 v. Hamburg te Reyjavik. verw. Kartel, 13 v. Antwerpen te Strood. Hast IV, 13 v. de Downs n. Parijs. Hebe Nobel, 13 v. Londen te Antwerpen. Hoflaao, 13 v. Methil n. Rotterdam. Hoap. passa 13 Vlissingen n. Vaija. Ida Pieter, 15 v. Goole te Hudiksvall verw. Ilias, 12 van Lissabon n. Tanger. Joma, pass. 14 Vlissingen n. Sonderburg. Jorina, vertr. 14 v. Norrkoping n. R'dam. Kienitra, 12 v. Nantes n. Bordeaux. Lea, 13 te Vlissingen. Leende rt, b, pass. 13 Dardanelle n. Tuapse. Lydia, 16 v. Rotterdam te Rostock verw. Meike, pass. 13 Vlissingen in. Antwerpen. Mado II, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Marcella, pass. 14 Shetlandse eil. n. Siglufiord, Markab, 14 v. Cuxhaven n. Brugge. Matthew. 14 v. Thameshaven te Southampton verwacht. Mirach. 13 v. Bordeaux te Fedala. Mirfak, 13 v. Casablanca n. Nantes. Mirzam, 12 v. Rouaan n. Casablanca. Monica. 14 v. Otterbacken te New York. Noorderlicht, vertr. 14 v. Yxpila n. R'dam. Noorderhavcn, 13 v. Rundvik n. A'dam. Nero. 13 van Thessaloniki n. Gibraltar. Pavo, 13 Kiel gepass. naar Ostrand. Paramount, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Prinsengracht, pass. 14 Vlissingen n. Amsterdam Prior, 13 v. Dublin n. Cardiff 14 t.h.v. Smalls. Swallow, pass. 13 Vlissingen n. Delfzijl. Sparta, pass. 14 Vlissingen n. Stockholm. Spes, pass. 14 Brunsbüttel n. Dordrecht. Spclanda, 13 v. Bayonne n. Londen. Spora, 14 te Aal-borg. Sporota, 13 v. Hamburg n. Cork en Dublin, estpolder, 14 v. Antwerpen. Theodora. 13 v. d. Tyne n. Larvik. Twente, pass. 13 Vlissingen n. Boom. Vindicat Atque Polit, 13 v. Requejada n. Antw. Vrouwepolder, vertr. 14 v. Oporto n. Lissabon. Westpolder, pass. 13 Vlissingen n. Antw. Westersingel, vertr. 14 v. Nakskov n. Naxo. Westerdok. 14 v. Cristinehamn n. A'dam. Zwerver, 13 v. Morlaix n. Shoreham. SLEEPVAART Gele Zee, 13 v. Port Said n. Koewait met zuiger en tankbak. Goeree, 13 v. Sunderland n. Clyde met zuiger en motorschip. Humber, 14 v. Auckland te Singapore met bak naar Southampton. Noordholland, 13 v. Gibraltar n. B-havnagar. Oostzee, 13 v. Suez n. Rotterdam. Thames, 13 te Fayal. Zwarte Zee, 13 v. Sunderland- m Clyde met zui ger en motorschip in combinatie met sl.b. Goeree. BIJ UW OUDE VER TROUWDE ADRES een keurcollectie Haardkachels, Siersalamanders en Kook kachels tegen de bekende lage condities vanaf f 1.25 per week. Zonder vooruit betaling! VAN VEEN, le Hasselaerstraat 5, (bij Zijl- weg), Haarlem. Uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. ZIJLSTR. 62, HAARLEM. Tel. 14637 Overal te ontbieden LEERLINGEN gevr. Aanm. 96 uur. Confectie atelier Ecobe, Gasthuisstr. 3 H'lem. HANDWERKSTERS gevr. Aanm. 96 uur. Confectie atelier Ecobe, Gasthuisstr. 3, Haarlem. MACHINESTIKSTERS gevr. Aanm. 9—6 uur. Confectie atelier Ecobe, Gasthuisstr. 3, Haarlem. VERLOREN: vulpen zonder dop, merk „Boston", omgev. H. B. S. Sav. Lohmanlaan. Teg. bel. terugbez. Dammers Sav. Lohmanlaan 9, Velsen. NET KOSTHUIS GEVR. in stil rustig gezin in IJmuiden of IJm.-Ö. Brieven L 2099. KOSTHUIS (geen beroeps) gez. door nette jongeman in IJmuiden-O. Br. met prijs opgave L 2098. VRIENDIN 19-20 jaar gez. door net meisje, 19 j. Brie ven K 2097. WONINGRUIL. Agb. kamer keuken, 2 sl.kam. gr. erf f 3.95 huur, voor nieuwbouw kam.-keuken, 3 sl. kam. en ei-f, huur f 6 tot f 7. Adx-es te vern. bur. van dit blad. TE KOOP: zwarte dames mantel m. 44-46. donkerbl. jongcdamesmantcl m. 38, 4 verpleegstersschorten waar van 2 mouwschorten. Adres bui\ van dit blad. BURGERWOONHUIS te k. IJm.str.weg. Leeg te aanv. Te bevr. P. Bleeker, Bi-ede- roodseweg 62, Santpoort. Tel. 8077. Overalls voor f 10. Werkschoenen vanaf f 4. Werkbroeken vanaf f 4.50 Windjack en broek (wol) f 10.— Overhemd f 2.75 Leren vesten f 6.50 Voorts alle soorten Regenkleding Alleen bij: NEPTUNUSSTRAAT 34 Tel. 4304. HALKADE 20. VOOR JUWELEN - SIERADEN GOUD - PLATINA ENZ. H. W. DAMES Kruisstr. 19, Haarlem bij de Ridderstraat. Telefoon 16910 BELANGRIJKE PRIJSVER LAGING!! Pracht O. F. Huis- kamers met groot dressoir, 2 grote clubfauteuils, 4 stoe len en tafel nu voor slechts f 298, f 369. f 398, enz. 'T MEUBELHUIS, Zijlweg 2628, Haarlem. Friesche HEERENBAAI A (geel) 70 cc. per pakje van Paars 60 ctj 50 gram va^ FLORIJN pijptabak zacht en geurig 60 ct per pakje van 50 gram - èfpSNOlZs^

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 8