De Franse regering probeert een compromis te bereiken Weerbericht Nog een „verdachte" ontdekt in ministerie van financiën Nieuwe Gaullistische partij gevormd Socialisten blijven bij hun garantie-eisen Pella: Zone A van Triëst is voor ons Sjah van Perzië komt Mossadeq te hulp Auriol las besluit tot „Bermuda" in de krant Nieuw plan van Churchill Twee straaljagers neergestort Westelijken willen Israel veroordelen Zaak-White rolt verder Harold Glasser vertegenwoordigde de V.S. op grote conferenties Het woord is aan Schotse nationalisten voor de rechtbank Pijade: Wij zullen dat nooit aanvaarden West-Berlijnse critiek op Gonant Frankrijk beklaagt zich Ontwapeningskwestie blijft in impasse Meer charme in Moskou Schietstoelen redden piloten het leven Incident-Kibya Spoed gevraagd bij tunnelbouw te Velsen Uiteenzettingen in Korea weer gestaakt Weerrapport 68e JAARGANG No 113 DONDERDAG 19 NOVEMBER 1953 297e JAARGANG No 266 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meerviietstiaat 80 - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, Directie, Hoofdredactie en alle af delingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad EDITIE OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.op7.on-en Feestdagen. Abonnement per week 4" cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman PARIJS, (Reuter) De Gaullisten in de Franse volksvertegenwoordiging hebben Woensdag besloten een nieuwe partij te vormen, nu generaal De Gaulle vorige week heeft verklaard, dat de door hem gestichte beweging „Rassemblement du Peuple Francais" (R.P.F.) zich niet langer met het parlementaire werk zal bezig houden. De nieuwe partij zal zich blijven verzetten tegen het Europese legerverdrag, maar volgens waarnemers "kan deze nieuwe ontwikkeling er toch toe leiden, dat de Natio nale Vergadering instemt met een compromis-resolutie, wanneer Vrijdag het debat over de E.V.G. wordt besloten Er is een compromis-resolutie in de maak, die de voor naamste partijen zou bevredigen. In de Nationale Vergadering .beschikken de Gaullisten over 79 van de 627 zetels. In de raad van de republiek (Senaat) hebben zij 50 van de 320 zetels, terwijl in de raad gevende vergadering van de Franse unie 31 van de 204 zetels door hen worden bezet. De vijf voorstanders en de vijf tegen standers van de Europese verdedigingsge meenschap, die gedurende de eerste dag van het grote Europese debat in de Franse Nationale Vergadering het woord hebben gevoerd, hebben elkander ongetwijfeld niet in het minst overtuigd, maar wel schijnen zij de regering er van overtuigd te hebben, dat een compromis noodzakelijk is om de regeringsmeerderheid niet uiteen te laten vallen. Het debat zelf leverde in het algemeen weinig nieuws op, zowel voor- als tegen standers van het Europese leger baseerden hun redevoeringen op de argumenten, die men in de afgelopen maanden van beide kanten al zo vaak heeft gehoord. Terwijl dit openbare debat plaats vond, zijn binnenskamers al enige ontwerpen van resoluties opgesteld: een door voorstanders der E.V.G.dat alleen zegt, dat de politiek van opbouw van een verenigd Europa moet worden voortgezet, een door tegenstan ders, waarin wordt vastgesteld, dat Euro pese voorspoed alleen kan voortkomen uit de vrije samenwerking van alle Europese landen en dat een gemeenschap van het ..geamputeerde" Europa van zes niets anders is dan een oud Duits plan. Op de vergadering van de Franse minis terraad, die gistermiddag plaats vond, zou ernstig gezocht worden naar een mogelijk heid om deze twee richtingen, die beide in het kabinet zelf vertegenwoordigd zijn, met elkaar te verzoenen. De basis hiervoor zou, naar men zegt, al gevonden zijn in een compromisvoorstel, uitgewerkt door Volks- republikeinse en Gaullistische partijleiders. Dit voorstel, waarmee Bidault zich in principe zou hebben kunnen verenigen, zou neerkomen op een beperking van Frank- rijks Europese politiek tot de K.S.G. en de E.V.G. (vooropgesteld, dat aan de bekende Franse voorwaarden met betrekking tot de E.V.G. wordt voldaan) en aanvaarding van een Europees gezagsorgaan en een parle ment, welke beide uitsluitend de overkoe peling van de twee andere lichamen tot taak zouden hebben. Hiermee zou de regering dus pogen aan de wensen der Europees denkende elemen ten in het kabinet in zoverre te voldoen, dat hun althans een positieve politiek ten ROME. (Reuter). De Italiaanse pre mier, Giuseppe Pella, heeft Woensdag te Rome verklaard, dat iedere vijf-mogend- heden-conferentie over Triëst de Brits- Amerikaanss beslissing om ds zóne A aan Italië toe te wijzen als „vast en onherroe- lijk" moet aanvaarden. Voorts, zo verklaarde hij in de Kamer, moet de conferentie een oplossing zoeken voor het hele gebied van Triëst en niet voor de zóne A alleen. De Joegoslavische vice-president Mosje Pijade heeft Woensdag in een verkiezings rede te Lloebljana verklaard, dat Joego slavië nooit de Brits-Amerikaanse beslis sing om de zóne A van Triëst aan Italië toe te wijzen, zal aanvaarden. Hij zeide, dat „het nauwelijks is aan te nemen, dat verstand, redelijkheid en be scheidenheid, plotseling de overhand zullen krijgen in die giftige atmosfeer van chau vinisme en neo-fascisme". Pella waarschuwde het Italiaanse volk, zich niet door hartstocht te laten leiden tot hex veroorzaken van een onoverbrug bare kloof tussen Italië en zijn bondge noten in het Atlantisch pact. De Italiaanse regering was verrast ge weest door de steun, die de Britse minis ter van Buitenlandse Zaken, Eden, en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken aan de Bi-itse commandant van de zóne, generaal Sir John Winterton, had den gegeven. BERLIJN (A.F.P.) De drie grote West-Berlijnse partijen hebben bij de grif fie van het West-Berlijnse parlement een motie van ontevredenheid over de Ameri kaanse Hoge-Commissaris in Duitsland, Conant, ingediend. Deze motie, de eerste van dit karakter in de geschiedenis van Berlijn, zou heden door de Kamer worden behandeld. De aanleiding tot het indienen van de motie is de machtiging die Conant aan een Amerikaans bedrijf heeft gegeven om het blad „B-Z" weer te doen verschijnen. Door deze vergunning, zo wordt in de motie gezegd, heeft Conant een besluit ge nomen, waartegen de fractie-voorzitters van de drie grote partijen in het West-Ber lijnse parlement hadden gewaarschuwd. aanzien van K.S.G. en E.V.G. wordt gega randeerd, en tegelijk de Gaullisten tege moet te komen door hun te beloven niet mede te werken aan een meer omvattende politieke gemeenschap, die bijvoorbeeld ook op algemeen economisch gebied vol machten zou hebben. Of dit compromis voor beide groépen aanvaardbaar is, zal ongetwijfeld hedenavond of Vrijdagoch tend blijken, wanneer Bidault en Laniel het woord zullen voeren. Socialistische voorwaarden Na een gemeenschappelijke vergadering van het dagelijks bestuur van de Franse socialistische partij en de parlementaire fractie is een motie ten gunste van het ver drag op twee voorwaarden: een verdrag met Engeland en het scheppen van een bovennationale politieke autoriteit boven het leger goedgekeurd met 66 tegen 35 stemmen. Het doel van de motie van Woensdag was een formulering te vinden, waarmede de socialistische afgevaardigden in het parle ment konden instemmen met een beëindi ging van het debat over buitenlandse zaken, zonder dat zij zich hiermede zouden binden voor bekrachtiging te stemmen. TEHERAN (Reuter). Een hoge func tionaris van het hof van de Sjah heeft Woensdag te Teheran verklaard, dat de vorst bezwaar heeft tegen het gebruik van het woord „verrader" in de zaak tegen de voormalige Perzische premier dr. Moham med Mossadeq. De Sjah zou dit standpunt kenbaar ge maakt hebben aan premier Zahedi tijdens een conferentie ten paleize. Nadat de premier dit de officieren van de krijgsraad had medegedeeld, brachten deze de middagzitting van zeven uur terug tot twee uur en wijdden hun aandacht in plaats van aan Mossadeq, aan diens voormalige stafchef, generaal Taghi Riahi. De hoffunctionaris voegde er aan toe, dat Mossadeq in zijn vroegere loopbaan altijd blijk had gegeven van uitgesproken bereid heid, het Perzische volk te dienen „en hij heeft het gediend onder andere door een einde te maken aan buitenlandse in menging". Dit is de derde maal, dat de Sjah tussen beide is gekomen ten gunste van dr. Mos sadeq. Toen de vader van de Sjah Mossa deq destijds gevangen had gezet, deed de tegenwoordige vorst een beroep op zijn vader en bewerkte Mossadeqs invrijheid stelling. Tijdens de royalistische staats greep in Augustus beval de Sjah dat „de grootste voorzichtigheid in acht genomen moest worden met het leven van dr. Mos sadeq". De openbare aanklager in het proces tegen ex-premier Mossadeq heeft heden het hof verzocht de ex-premier te veroor delen tot de dood door de strop. Een zelfde straf verzocht hij aan Mossadeqs medebe- klaagde, generaal Riahi, op te leggen. De Franse minister van Buitenlandse Zaken Bidault heeft meegedeeld, dat hij zich er bij zijn Britse collega Eden over heeft beklaagd, dat Frankrijk niet vol doende is geraadpleegd over het houden van de Bermudaconferentie. Frankrijk was pas op het laatste ogenblik ingelicht. In Parijs wordt verklaard, dat president Auriol uit berichten in de pers te weten is gekomen dat de conferentie zou worden gehouden. Eisenhowers perschef, James Hagerty, vertrekt vandaag in gezelschap van andere Amerikaanse ambtenaren en leden der sta ven van de Britse en Franse ambassades te Washington, naar de Bermuda-eilanden, om aldaar voorbereidingen te treffen voor de komende bijeenkomst. LONDEN, 18 November (United Press). In gezaghebbende kringen werd van daag gezegd, dat premier Churchill de vol gende maand op de Bermuda-conferentie misschien een stoutmoedig plan aan pre sident Eisenhower zal voorleggen om tot een „gewapend bestand" te komen in de koude oorlog met de Sovjet-Unie. Dit zou dan een eerste stap moeten zijn naar een geleidelijke ontspanning in de internatio nale sfeer. Dit bestand zou gepaard moeten gaan met wederzijdse ruime niet-aanvalsgaran- ties tussen het Westen en de Sovjet-Unie. Met de regeling van alle belangrijke pro blemen zou gewacht moeten worden tot een meer bevorderlijk tijdstip daarvoor zou zijn aangebroken. Dit plan zou in de plaats komen voor Churchill's vroegere opvattingen, welke voorzagen in een snelle en volledige rege ling inzake de koude oorlog, en welke de Britse premier slechts node laat varen, hoewel gebleken is, dat een dergelijke re|- geling onoverkomelijke moeilijkheden mei: zich mee zou brengen. Een dergelijk „bestand" zou een lang zamer ontwikkelingsproces inhouden, maar volgens de bejaarde premier zou het de op één na beste mogelijkheid zijn en het zou de weg kunnen effenen voor onderhande lingen. NEW YORK (Reuter). De politieke commissie van de Algemene Vergadering van de UNO heeft Woensdag opnieuw aan bevolen de impasse, waarin het ontwape ningsprobleem sedert lang is geraakt, te doorbreken. De door veertien landen inge diende resolutie werd aangenomen met 54 tegen 0 stemmen en vijf onthoudingen. De Sovjet-Unie en haar bondgenoten onthiel den zich van stemming. Birma nam niet aan de stemming deel. In de resolutie wordt de ontwapenings commissie verzocht haar pogingen om tot een oplossing van het probleem te komen, voort te zetten en wordt de instelling van een uit vijf leden bestaande subcommissie voorgesteld. De vijf leden dienen de landen te zijn, die het meest bij het probleem zijn betrokken. De Sovjet-afgevaardigde, Andrei Wys- jinski, sloeg alle hoop op een eenstemmige benadering van het ontwapeningsprobleem de bodem in door Sovjet-amendementen op de resolutie in te dienen, die overigens wer den verworpen. De Russische vrouwen willen „glamour," elegantere kleding, verfijnder parfums en meer bekorende schoonheidsmidde len, aldus blijkt uit brieven aan de Rus sische bladen. Aansluitend op de door de regering ge propageerde politiek van meer en betere gebruiksgoederen vragen zij aantrekke lijker modellen van kleding, zoals afge beeld in de modetijdschriften, en betere kwaliteit in plaats van de als een zak om het lichaam hangende kleren, de krimpende stoffen en vloekende schelle kleuren". Sommige vrouwen beklagen zich over het werk van de staatskleermakers en over de vaak door boerenmotieven ge- inspireerde patronen. De lijn moet chiquer en gecultiveerder zijn, aldus lezeressen van een modeblad. De schoonheidsmiddelen zijn van goede kwaliteit, maar er is te weinig variatie voor de moderne Russische vrouw. Zij wil nieuwe poeder- en gevarieerder lippenstifttinten om mee te kunnen doen aan de nieuwe „elegante lijn", die in de modetijdschriften naar voren wordt ge bracht. Verder vragen zij handtassen en para- pluies, die er minder „officieel" en vrou welijker uitzien. CCCCO^OCCCOGOOOCCCCOCCOCODOC<X>COC)C)CCOCCOC)COCOOOOOCCOCOOOt De vliegers van twee Thunderjet-straal- jagers hebben Woensdagmiddag omstreeks 3 uur hun toestellen boven Erp (Noord- Brabant) met een schietstoel moeten ver laten. De toestellen stortten neer, maar de vliegers bleven ongedeerd. Des middags waren twaalf Thunderjet- straaljagers van de vliegbasis Eindhoven opgestegen voor 'n oefenvlucht, aldus deelt de Luchtmacht-voorlichtingsdienst mede, toen zij plotseling door ongunstige weers omstandigheden werden overvallen. Hoe wel zij alle door hun basis werden terug geroepen, kwam de mist zo snel opzetten, dat het onmogelijk was de eigen basis te bereiken. Zes toestellen zijn geland op bases in Duitsland; één op Eindhoven; één op Volkel. Twee vliegers waren gedwon gen een buiklanding te maken, namelijk één in Duitsland en één bij Venhorst. De twee straaljagers, die door de piloten ^werden verlaten, zijn neergestort in Wan- roy en in Efp.De luchtmacht-voorlichtings dienst heeft medegedeeld dat hierbij geen schade is aangericht aan eigendommen van derden. NEW YORK (Reuter. Amerika, Frankrijk en Engeland hebben Woensdag een beroep gedaan op de Veiligheidsraad om in de krachtigste termen zijn afkeuring uit te spreken over de aanval door Israëli sche troepen op het dorp Kibya in Jordanië. Een gezamenlijke resolutie, ingediend door de drie Westelijke mogendheden, ver zoekt de Veiligheidsraad te verklaren dat de vergeldingsactie te Kibya, uitgevoerd door strijdkrachten van Israel, en al derge lijke acties een schending zijn van de door de Veiligheidsraad getroffen voorzieningen betreffende het „staakt het vuren" en niet in overeenstemming met de verplichtingen van de betrokken partijen ingevolge de algemene wapenstilstandsovereenkomst en het Handvest. De resolutie vraagt Jordanië de maat regelen, die het reeds neemt om onwettige grensoverschrijdingen te voorkomen, te versterken en brengt beide regeringen haar verplichtingen in herinnering alle daden van geweld aan weerszijden van de be standslijn te voorkomen. De resolutie, waarover de drie Weste lijke mogendheden verscheidene weken hebben beraadslaagd, zal Vrijdag door de Veiligheidsraad worden behandeld. Westelijke woordvoerders beschrijven haar als de krachtigste resolutie met be trekking tot Palestina, die ooit bij de Vei ligheidsraad is ingediend. De Israëlische afgevaardigde, Eban, ver klaarde. dat de berisping van Israel door de Veiligheidsraad in Israel ongelukkige psychologische en politieke gevolgen zou hebben. In een bijeenkomst van het departement Alkmaar van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft ir. J. Smit, rijksnij verheidsconsulent voor Noordhol land en Utrecht gesproken over technische en bedrijfseconomische voorlichting aan industrie en ambacht. Leden van de Ka mer van Koophandel voor Noordhollands Noorderkwartier woonden deze bijeen komst bij. Besloten werd gezamenlijk een telegram te zenden aan de minister van Economische Zaken met het verzoek een bespoediging van de bouw van de tunnel te Velsen in overweging te nemen, aange zien handel en industrie door het ontbre ken van een goede oeververbinding in het Noordzeekanaal ernstig worden gedupeerd. Op 23 November zal het vijfentwintig jaar geleden zijn dat prof. dr. L. van dei- Horst het hoogleraarschap in de psychiatrie en experimentele psychologie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam aanvaardde. Col lega's, vrienden en leerlingen zullen hem op die dag huldigen in het I.C.C. te Am sterdam. WASHINGTON (Reuter). De subcom missie van de Amerkiaanse Senaat voor binnenlandse veiligheid heeft Woensdag bewijsmateriaal overgelegd, waaruit blijkt dat de vroegere minister van Financiën, John Snyder, Harold Glasser in 1946 be vorderd heeft, nadat Glasser in rapporten van het federale recherche-bureau met White tezamen was genoemd in verband met Sovjet-spionnage. Glasser heeft de V.S. op belangrijke internationale conferenties vertegenwoordigd. Hij zou orders hebben gekregen van Alger Hiss,een wegens spion- nage voor de Sovjet-Unie veroordeelde functionaris van Buitenlandse Zaken. Zaterdag zal het nieuwe Hoofdpostkantoor aan de Rijswijkseweg in Den Haag, dat dienst, door de directeur-generaal van de P.T.T., de heer L. Neher, worden geopend P.T.T. Den Haag zetelen. werd gebouwd door de Rijksgebouwen- In dit gebouw zal o.a. de directie van de (Luchtopname ANP-foto). In de subcommissie is een brief overge legd, geschreven door Snyder in 1946, waarin hij Glasser ervan in kennis stelde, dat hij benoemd was tot directeur van de afdeling monetair onderzoek van het mi nisterie van Financiën. Snyder had in een telegram aan de commissie verklaard dat de stukken uitwezen, dat binnen 18 maan den nadat hij hoofd van het ministerie van Financiën was geworden, alle personen, die van subversieve activiteit werden verdacht, van het ministerie verwijderd waren en dat naar hem was gezegd geen andere wa ren ontdekt sedert zijn vertrek. Snyder zei dat hij niet aanwezig kon zijn, maar dat hij bereid was de commissie alle inlichtingen, te verstrekken, die hij kon geven en alle vragen te beantwoorden, die de commissie hem wenste te stellen. Tgjman heeft in een rede te Kansas City verklaard dat hij geen verder commentaar had op de zaak-White. „Waarom woorden verspillen", merkte hij op. Truman zei, dat zijn rede van Maandag jongstleden zijn antwoord vormde op de beschuldigin gen van de minister van Justitie, Brownell. Truman zei: „Ik wilde die rede niet hou den als demonstratie. Ik wilde de zaken recht zetten voor het Amerikaanse volk en gezien de reactie, geloof ik daarin geslaagd te zijn". Onvoldoende Senator Joseph McCarthy heeft als „niet. voldoende" het aanbod van 15 minuten spreektijd voor de radio en televisie om Truman te antwoorden, verworpen. Truman heeft Maandag jongstleden een half uur gesproken, waarbij hij het McCar- thyisme aanviel in zijn antwoord aan pro cureur-generaal Brownell. De Canadese premier, Louis Saint-Lau rent, heeft Woensdag verklaard verrast te zijn door de mededeling in het rapport van Hoover, chef van het Amerikaanse FBI, dat een hoge Canadese ambtenaar bij de FBI bezwaren naar voren had gebracht met betrekking tot de benoeming van White bij het internationaal monetair fonds. Saint-Laurent verklaarde dat een onder zoek, ingesteld om vast te stellen of een dergelijke mededeling is gedaan, tot dus verre nog geen resultaat heeft opgeleverd. BRANDSTICHTING IN ATJEII DJAKARTA. (P.I.-Aneta). Opstan delingen in Atjeh hebben het station Lam- paku in as gelegd. De spoorrails in de buurt van Keumeru werden weggehaald, aldus wordt in een communiqué van het leger gezegd. Tussen Samalanga en Meu- rendu rijdt de trein echter weer onder militaire bewaking. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S George Moore: Niets in Ierland duurt lang be halve de mijlen. EDINBURGH (Reuter) Vier jonge Schotten zijn voor het hooggerechtshof te Edinburgh beschuldigd van samenzwering tegen de Britse regering. Volgens de acte van beschuldiging wilden zij bewerken, dat Schotland een eigen regering kreeg. Zij worden voorts beschuldigd van onwettig bezit van wapens en springstoffen. Zij ont plooiden deze activiteit tussen April en Juni van dit jaar. Er zullen 49 getuigen tegen hen worden gehoord. De mannen allen tussen de twintig en dertig jaar zouden behoord hebben tot een militante Schotse nationalistische orga nisatie, het Schotse republikeinse leger. Er werd gezegd, dat het van plan was de spoorbruggen, de hoogspanningsleidingen en andere verbindingen tussen Engeland en Schotland op te blazen. De beschuldigden zijn de 23-jarige labo rant Forbes, de 27-jarige klerk Gillan, de 22-jarige student Watt en de 24-jarige student MacAlister. De hoofdgetuige, de liftbediende Cullen, zeide, dat hij in Mei van dit jaar een bij eenkomst van Schotse nationalisten te Edinburgh had bijgewoond, waarop een man, gekleed in een Schotse „kilt", het woord voerde. Forbes had de spreker ge vraagd of hij werkelijk iets voor Schotland wilde doen. „Kunt u springstof gebruiken? Zo ja, ik behoor tot een organisatie die een man als u kan gebruiken," aldus had Forbes gezegd. Later had Forbes tot Cullen gezegd, dat er grote risico's aan het lidmaatschap ver bonden waren. Men kon er door in de gevan genis komen of er het leven bij inschieten, aldus Cullens verklaring. Ook kon het een moord met zich brengen. Als iemand ons verraadt, aldus zou Forbes hebben gezegd, dan is er maar een straf: de dood. Op een tafel voor de jury werden revol vers en springstof gelegd. De politie nam de belangstellenden op de publieke tribune scherp op, omdat zij onge regeldheden vreesde. Onder de toeschou wers bevond zich mejuffrouw Wendy Wood, een fel voorvechtster voor zelfbe stuur van Schotland. PANMOENDJOM. (Reuter). De uiteen zettingen aan krijgsgevangenen in Korea die niet naar hun land willen terugkeren zijn gisteren weer stop gezet. Nog 20.000 man moeten een uiteenzetting aanhoren in de 29 werkdagen die nog verlopen moe ten voor op 23 December de periode be stemd voor uiteenzettingen eindigt. Een woordvoerder van de commissie heeft Woensdagavond verklaard, dat er heden géén uiteenzettingen zullen zijn. Verklaring van Malan Dr. Malan, de premier van Zuid-Afrika, heeft Woensdag bij de opening van een congres van de nationalistische partij in de Kaapprovincie verklaard, dat hoewel Engeland zijn heerschappij over meer dan 600 millioen mensen heeft opgegeven, het nog steeds „wanhopig vasthoudt aan ge bieden binnen de grenzen van Zuid-Afri- ka". De betrokken gebieden zijn: Beetsjoe- analand, Swaziland en Basoetoland. Malan voegde er aan toe, dat wanneer er geen wijziging in de Britse houding zou komen, het moeilijk zou zijn, „te verhinderen, dat de betrekkingen tussen Zuid-Afrika en Engeland in de loop van de tijd vergiftigd worden". (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand 1 •d-a TI- c.e c dj- fg 2S Helsinki Oslo Stockholm Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Warschau Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome motregen onbewolkt regen zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. mist mist geheel bew. mist licht bew. licht bew. nevel mist half bew. mist mist nevel licht bew. zwaar bew. licht bew. ZZW 3 windstil WZW 5 WZW 6 W 3 ZW 5 WZW 2 windstil windstil windstil NNW 5 WZW 2 WZW 4 W 2 ZZW 2 WZW 2 NNW 2 windstil NO 2 windstil NNO 2 6 0,1 2 0,1 8 0,1 9 0 6 0 8 0 5 0,2 3 0 6 0 -3 0 7 0 0 0 1 0 3 0 -2 0 -4 -3 3 Neerslag laatste 24 uur. KDOOOOCCOCXXOOOCOOOCCOOCOOC>3COCCOOCCOCCCOOC<»OOCOOOCOCCO: WEINIG VERANDERING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De'Bilt. geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt met verspreide opkla ringen en in de Zuid-Oostelijke helft van het land plaatselijk nevel of mist. Overwegend droog. Matige tot zwakke wind uit Westelijke richtingen. Wei nig verandering in temperatuur. 20 November Zon op 8.08 uur, onder 16.43 uur. Maan op 15.52 uur, onder 7.44 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 19 November Hoog water: 1.41 en 14.02 uur. Laag water: 9.49 en 22.04 uur. Vrijdag 20 November Hoog water: 2.26 en 14.47 uur. Laag water: 10.33 en 22.52 uur.

IJmuider Courant | 1953 | | pagina 1